Algimantas prieš Igorį: Sūduvos gelbėjimo operacija

Patinka tai mums ar nepatinka, bet Gabrys sužaidė savo paskutines rungtynes už Sūduvą. Bent jau šį sezoną. Diskusijų apie šį netikėtumą buvo per akis, tad pamažu jau galima ir apibendrinti Sūduvos sezono pradžią.

Pabandykime atsukti laikrodį atgal. Istorija baigėsi tuo, kad Sūduvos valdžia pareiškė, jog yra nepatenkinta sezono pradžia, todėl ima į komandą „šviežio kraujo“, o Gabrį, kaip komandai nusipelniusį personažą, padaro to „šviežio kraujo“ asistentu. Kas bus su Vencevičiumi, iki šiol buvusiu Gabrio asistentu, paminėta nebuvo. Keisčiausiai skambėjo ta pasiaiškinimo dalis, iš kurios lyg ir aiškėjo, kad trenerį keisti nuspręsta ir naujas treneris surastas per savaitę – tarp rungtynių su Šilute ir Ekranu.

Kaip visuomet tokiais atvejais, viskas prasidėjo nuo gandų. Tai šen tai ten pasirodė baigščios dviejų žodžių užuominos „Gabrys atleistas“. Pamažu, aktyviai prisidedant ir šių eilučių autoriui, gandai išvirto į energingą diskusiją tema „o kas būtų, jei tai būtų tiesa“. Nespėjo apdžiūti purvas, suverstas ant gandų skleidėjų galvų (suverstas, reikia pripažinti, pelnytai – nes gandus skleisti negražu), kai gandai virto realia „naujiena“.

Nesu tikras ar galima tokį apibendrinimą taikyti visam LT futbolui, bet Sūduvos atveju tai jau ne pirmą kartą nutiko. Prisimenant šią istoriją, susidaro įspūdis, kad būtent intensyvios fanų diskusijos Sūduvos tinklapyje ir privertė komandos valdžią kiek pakrutėt ir šiaip ne taip išspaust „oficialius komentarus“. Galbūt tuo tikėti ir naivu, tačiau Sūduvoje ne kartą atrodė, kad būtent fanų keliamas šurmulys verčia reaguoti ir komandos valdžią. Matyt, nejauku pasidaro – fanai vienas kitam akis drasko, futbolas.lt irgi jau straipsnį įraito pavadinimu „sklinda kalbos“, o Sūduvos valdžia tyli. Aišku, naujiena galima tik tuomet, kai parašas padedamas, tačiau tam tikri ketinimai gali būti deklaruojami žymiai anksčiau. Kaip ir nepasitenkinimas vienokia ar kitokia situacija. Deja, LT futbolo verslininkai vis dar nepajėgia suprasti, kad jų komandos nėra eiliniai uab‘ai – yra šimtai žmonių, kuriems rūpi, kas tuose uab‘uose dedasi.  Tam tikru ženklu buvo galima laikyti nebent komandos vadovų murmėjimą po praeito sezono – nors komanda pasiekė tai, ko niekada nebuvo pasiekusi, iš vadovų lūpų skambėjo daugiau priekaištų, nei pagyrų.

Buvo kalbų ir apie tai, kad trenerio pakeitimas susijęs ir su didesnėmis ambicijomis Eurotaurėse. Tik šios minties aš iki šiol nesupratau – kuo Pankratjevas lošiant UEFA taurėje yra geresnis už Gabrį? Nuolatinis nesėkmingas LT komandų pasirodymas Europoje apskritai greičiau priklauso ne nuo komandos sudėties ar trenerių, o nuo bendro požiūrio į tokius turnyrus. Vis tik pas mus jiems rengiamasi taip pat, kaip eilinėms A lygos rungtynėms. Paprastai komanda praktiškai nieko nežino apie būsimą varžovą – todėl ir jokios specifinės taktikos pritaikyti nėra įmanoma. Einama sakant „žaisime, gal pasiseks“. Tik labai abejoju ar nuo trenerio priklauso, pavyzdžiui, galimybė nuvažiuot ir pažiūrėt būsimų priešininkų rungtynes? Juk tai kainuoja pinigus – tai kam juos mėtyt, jei niekas ir taip netiki, kad LT komanda gali pasipriešint normaliai padoresniam varžovui. Na bet čia jau atskira tema – ateis laikas ir jai. O dabar grįžkime prie šios dienos aktualijų.

Taigi, šiemetinė Sūduvos sezono pradžia tragiška. Taip reikėtų suprasti komandos vadovų poziciją. Tokia tragiška, kaip niekad – tokia siaubinga, kad reikia griebtis beviltiškai desperatiškų priemonių – mesti lauk trenerį, nuvedusį Sūduvą į dar neregėtas aukštumas ir paskubomis čiupti pirmą pasitaikiusį laisvą šiokios tokios patirties turintį trenerį. Nors užmuškit nesutiksiu, kad Pankratjevas yra tas didysis „šviežias kraujas“. Taip, tai yra žmogus treniravęs nemažai A lygos komandų, tačiau niekuo ypatingu jo trenerio karjera lyg ir nepasižymėjo. Šiuo atveju, netgi Vencevičiaus virsmas pagrindiniu treneriu labiau skambėtų kaip „šviežias kraujas“. Tiesa, Pankratjevas yra vienu pokštu išgarsėjęs – visi puikiai prisimenam, kas tai per pokštas buvo.

Iki šiol Sūduva sužaidė 8 oficialias rungtynes. 3 Baltijos lygoje, likusias – A lygoje. Iš jų laimėjo trejas, pralošė – ketverias, o vienerias sužaidė lygiom. Įmušė 6 įvarčius, o praleido – 17. Iš pirmo žvilgsnio, skaičiai baisūs, tačiau kokie yra realūs komandos rezultatai? Baltijos lygoje Sūduva jau viena koja kitame etape – pakanka sužaisti paskutines rungtynes lygiosiomis. A lygoje Sūduva turi 7 taškus ir sėdi 4-oje vietoje tarp 8 komandų. Iki pirmo rato pabaigos liko dvejos rungtynės toli gražu ne su A lygos lyderiais. Iš pirmo žvilgsnio komandos padėtis tikrai nėra tragiška – niekas dar neprarasta. Aišku, tie skaičiai rodo ir ką kitą – tai, ką žino visi bent kiek Sūduvos žaidimu besidomintys – komandos gynyba šiemet kiaura kaip rėtis. Gauti 17 bankių per 8  rungtynes yra žiauroka – nebent tu esi Šilutė, jau neegzistuojantis Interas arba FCV, kitaip tariant, komanda, kuri lygoje yra tik dėl skaičiaus.

Aišku, mes galėtume atlikti Lietuvai tipišką pastarųjų metų operaciją ir tarti, kad Baltijos lyga – tai greičiau treniruočių pobūdžio kamuolio paspardymas, nei rimtas turnyras. Turnyrui iš tikro trūksta solidumo ir LT komandos, kurioms čia iš esmės nesiseka, visuomet pasiguodžia tuo, kad „tikslas laimėti nebuvo keliamas“. Tokiu atveju, Sūduvai lieka 8 įvarčiai per 5 rungtynes. Daugoka, tačiau nieko ypatingo. Ypač Sūduvai, kuri čempionatus tradiciškai pradeda silpniau ir tik po to įsibėgėja. Juk pamenu, ta pati Sūduva kadaise pirmuose turuose iš eilės gavo nuo Kauno ir Ekrano bendru rezultatu 9:0. Aišku, aš nemačiau rungtynių su Skontu Marijampolėje, todėl galbūt neturiu tos nuoskaudos, kurią vis dar nešiojasi tose rungtynės buvę. Tačiau aš buvau tuomet, kai Sūduva Vilniuje beviltiškai gavo nuo Žalgirio 1:4, nors pirmi įvartį įmušė, buvau kai bjauriai gavo nuo FCV 1:3. Galų gale, buvau, kai Marijampolėje Sūduvą atsakančiai sumindė Šilutė rezultatu 2:6. Pamenu ir tuos laikus, kai Sūduva vos ne vos išsikapstė iš paskutinės vietos. Ir ką? Nieko, išgyvenom.

Dabar atėjo laikas paklausti, kodėl Sūduvos gynyba šiemet atrodo, kaip buliaus išvartyta tvora? Nieko kito nebelieka, kaip pažiūrėti į komandos sudėtį. Dar praeito sezono pabaigoje komandoje neliko Sobolio, vieno įdomesnių pernykščių žaidėjų. Grigas išėjo į pensiją ir dabar žaidžia kažkurioje pirmos lygos komandoje. Klevinskas, kuris šiemet galėtų būti tvirtas startinės sudėties žaidėjas, galutinai persikėlė į Kauną, o iš ten – tiesiu taikymu į Šilutę. Jasaitis ir pernai nežibėjo, ir šiemet stebuklų nerodo. Skinderis, jei tiksliai pamenu, pernai daugiausiai iš visos komandos aikštėj minučių praleidęs, šiemet pasirodė ko gero tik vieneriose oficialiose rungtynėse. Kas nutiko Skinderiui, kodėl jis vis dar sėdi ant suolo – nieks nežino ir nieks apie tai nekalba. Taigi, lieka Mikuckis ir Vaidas Slavickas. Pirmasis – garantuotas žaidėjas, antrasis – irgi neblogas, nors jo pergrupavimas iš puolimo į gynybą man iki šiol kelia klausimų. Dar turime Laimoną – jau kelintas sezonas sužaidžiantį po keletą rungtynių, bet kol kas tebeesantį atsarginiu. Kas atėjo? Atėjo Rimas, kuris, kaip teigia jį mačiusieji, patenka į pernykščio Milevskio žaidėjų kategoriją ir du brazilai, komandoje atsiradę paskutinę minutę. Ką gali jie visi jau turėjo daugybę progų pamatyti, nes brazilai žaidė kone visas oficialias rungtynes. Gardzijausko stūmimas į gynybą, pademonstruotas žaidžiant su Vėtra, švelniai tariant, atrodo keistokas – nusiperki padorų saugą ir paverti jį gynėju. O gal vis tik ne tame skyriuje apsipirkinėta?

Mat į saugų būrį, kurie ir taip pernai atrodė gerai ir iš kurių komandoje nebeliko tik Miklinevičiaus (Mačiulis vis tik nebuvo pernai solidus žaidėjas), buvo pasikviestas tas pats Girdzijauskas, Barevičius (kuris kol kas žaidžia labai mažai) ir Božinovskis. Puolėjus kol kas palikime ramybėje – galima tik pasidžiaugti, kad komandon pasikvietus Lukšį, Sūduva įgavo pirmą tikrą puolėją nuo Radzinevičiaus laikų.

Ir ką visa tai reiškia? Ogi tai, kad Sūduva tarpsezoniu daugiau dirbo viešųjų ryšių darbus, o ne tai, kas vadinama „komandos komplektacija“. Sūduva nuolat buvo linksniuojama kaip geriausiai besitvarkanti A lygos komanda – ir treneris stabilus, ir komandos pagrindas stabilus, ir žaidėjai sąlygomis labai patenkinti, ir stadionas naujas lyg ant mielių dygsta. O štai dabar paaiškėjo, kad, besidžiaugiant vadyba, buvo pamiršta, kad komandos gyvybingumui visų pirma yra reikalinga kas kita – gerai žaisti žaidimą, vardu futbolas.

Sunku pasakyti, kas nutiko. Ar komandos vadovai pramiegojo žaidėjų turgų (todėl paskui ir teko pirkti kates maišuose paskutinę akimirką), ar stadiono statybos visus pinigus surijo, ar treneris padarė klaidų. Paskutinė priežastis – mažiausiai tikėtina, nes mūsuose trenerio žodis vis dar toli gražu nėra lemiamas.

Faktas yra kaip blynas – komanda nėra tinkamai parengta šiam sezonui. O kada dabar daryti – vienas velnias težino. Juk akivaizdu, kad su braziliška gynyba medalius Sūduva matys kaip savo ausis. Dubleriams jie gal ir tiktų – bet sumokėjus už žaidėjus po dešimt gabalų dublerių komandą stiprinti – sutikite, labai jau prasta ekonomika (tiesa, Sūduvai tai nėra naujiena – ir pernai užsieniečiai dubleriuose nuolat lošdavo). Tik kad į tų brazilų vietą statyti nelabai yra ką. Nebent išsipildytų mano sena svajonė ir būtų prisiminti jauni vietiniai žaidėjai. Juk vis tiek prasmingiau juos augintis, nei beviltiškus brazilus atkakliai treniruot.

Įdomu, ar Igoris Pankratjevas apie tai pagalvojo prieš sutikdamas tapti Sūduvos treneriu. Nes dabar iš Sūduvos valdžios ir iš paties Pankratjevo lyg ir aiškėja, kad sprendimas buvo priimtas greitai ir daug nemąstant. Pasiskaitė Pankratjevas apie Sūduvos ambicijas auksą laimėti, pažiūrėjo ko gero vieninteles padorias šiemet rungtynes su Ekranu ir suraitė savo parašą ant sutarties. Tikiuosi, Pankratjevo „Sūduvos gelbėjimo planą“ jau pamatysime artimiausiose rungtynėse su Atlantu – trauktis bet kokiu atveju jau nėra kur, todėl geriau iš karto imtis radikalių priemonių, nei taikyti „sklandaus perėjimo prie kito žaidimo stiliaus“ schemą. Tokiam būdui tiesiog nebėra laiko.

Reklama

9 Responses to “Algimantas prieš Igorį: Sūduvos gelbėjimo operacija”


 1. 1 Jotvingis 2008-04-29 15:42

  Bl, suburk bendraminciu komanda, su kokiu Kuzmicium, sukurkit fksuduvos neoficialia internetine svetaine, pasikvietes i pagalba kokiu informatiku, ir rasykit savo straipsnius puslapyje, pafotkinkite per rungtynes, juk dabar kiekvienoj mobilkej fotikas yra, arba pafilmuokit.
  Puslapis geresnis butu negu fksuduva.lt, nes blogesnio neisivaizduoju :) tik su tiesiogine transliacija problemu butu…
  Daugiau apie komanda parasytumete, juk tarp fanu yra tokiu kur zaidejus pazysta, is kur tie gandai juk atsiranda, dali informacijos is fksuduva.lt pakopintumet ir zjb puslapis butu, o dabar pravalas kazkoks.
  Gal atsirastu daugiau “grafomanu“ kaip tu :) Pateiktumete skirtingas nuomones apie rungtynes.
  Litu jei nedurni pasidarytumet, o jei ir ne, tai bent savo miesto kamandai gero padarytumet, populiarindami futbola.
  As tikiu, kad futbolas Lietuvoj atsigaus tik reikia aktyviu zmoniu, speju, panasus i toki, Kuzmicius ir gi, atrodo, nors as ji tik pazystu is komentaru :D Susivienytu visi sergantys uz Suduva ir nuveiktu, ka nors naudingo

 2. 2 ponas pop 2008-04-29 16:56

  matai, atidaryt asmeninį dienoraštį ir paleist padorų tinklapį yra du skirtingi dalykai. asmeninį dienoraštį atidarai per pusvalandį ir jį tvarkai tiek kiek pats nori ir gali – nes esi atsakingas tik prieš save. rimto tinklapio priežiūrai reikia žymiai daugiau – o visų pirma, nemažo būrio aktyvių bendraminčių – nes reikia ne tik konkrečius dalykus daryt, bet ir dėl bendros vizijos sutart. o Lietuvoje kažkaip labai ilgai trunka tas vizijų derinimas. ir jei apmiręs dienoraštis nėra jokia tragedija, tai negyvas tinklapis – yra didžiausias liūdesys. tereikia prisiminti pernai paleista sūduvos sirgalių tinklapį…

  o kuzmičius, manau, greitoje ateityje vis viena atsidarys sūduvos sakalų saitą – sakau nieko nežinodamas, bet, sprendžiant iš dabartinio ss aktyvumo stadione, tinklapio atsiradimas yra natūrali tąsa. galbūt jis ir galėtų tapti pagrindu normalesnei alternatyviai sūduvos svetainei

 3. 3 gugutis 2008-04-29 21:07

  Tirstokai. Primink Suduvos sezona, kai buvo viskas gerai. Primink sezono pradzia, kuriame butu viskas gerai. Tai fiziskai nepasiruosta, tai vel kas. Visada taip buvo. Tuo labiau, visose komandose buna nuopuoliu. Brazila Pedro reiktu paprasciausiai pasalint, arba sukeist su dabartiniu atsarginiu Skinderiu ir problemos daug maz issispres. Manyciau Thiago prisitaikys. Paziuresim, kaip Pankratjevas reaguos i zaidejus. Gal kaip tik suleis jaunima ir neliks Pedro. Na, egzistuoja tikimybe, kad brazilai tik savininku uzgaida, kaip kad Potapovas pernai per Uefa varzybas. Jei nauja treneriu brigada sugebes uzvest komanda kas kart, bus tik geriau. Gabrys jau seniena, puse komandos daugiau uz ji labiau patyre.

 4. 4 gugutis 2008-04-29 21:09

  del svetaines: kurti reikia ne atskira, o bendromis jegomis su esame fksuduva.lt svetaine. Junkites, rasykit fanu blogus, rimtas diskusijas.

 5. 5 ponas pop 2008-04-29 22:03

  gal ir ne vietoj, bet kad jau pradėjom apie tinklapį…

  atvirai pasakius, nelabai tikiu, nei rimto alternatyvaus puslapio sukūrimu, nei bendradarbiavimu su oficialiuoju. pirmu atveju, prie rimto puslapio ir dirbt rimtai reikia – o kai žmonės tai daro iš idėjos, laisvalaikiu, tai “rimtai“ dirbt yra sunku.

  labai greitai malonumas gali virsti sunkia kasdiene prievole – kam to reikia? užsidirbt šiek tiek pinigų gal ir įmanoma, bet iš sūduvos tinklapio tikrai neužsidirbsi tiek, kad pragyventum – čia reikia grįžt prie pirmo punkto, kuriame kalbama apie malonumą ir prievoles. kopijuot info iš kitų saitų nematau jokios prasmės – juk visi po tuos saitus landžiojam – kiek čia jų yra…

  bendradarbiavimas su oficialiu tinklapiu taip pat sudėtingas – visų pirma dėl to, kad oficialus tinklapis atstovauja oficialią klubo nuomonę. o tokia – nebūtinai teisinga ir įdomi. ir fanų nuomonė visiškai nebūtinai sutampa su klubo nuomone. juk akivaizdu, kad toks tekstas, kaip mano apie gabrį su pankratjevu negalėtų atsirasti oficialiame saite straipsnio pavidalu.

  dabartiniam sūduvos kontekste įsivaizduokite, pavyzdžiui, interviu su macola. apie ką galėtum kalbėtis? apie vėjus visokius, nes apie tai, kas visiems labiausiai šią akimirką rūpi – joks žaidėjas viešai nekalbės.

  žodžiu, bendradarbiauti su oficialiuoju tinklapiu sunku dėl akivaizdaus interesų nesutapimo. galų gale, juk juokinga – nejaugi padorus klubas negali nusamdyti poros žurnalistų, kurie tą puslapį galėtų paversti mini-portalu.

  tik va – čia kyla kitas klausimas – ar klubui iš tikro to reikia? lietuva ne anglija ir net ne čekija. nuostabus tinklapis kažin ar atneš klubui kokios nors labiau apčiuopiamos naudos – o jei verslininkas leidžia pinigus, jis nori, kad jie sugrįžtų. o savanoriškas futbolo populiarinimas ant lietuvos kažin ar mūsų klubams ir klubų asociacijai apskritai labai jau ten rūpi. kaip ir dera – savanorišku futbolo populiarinimu lietuvoje kol kas užsiima savanoriai.

  štai kodėl aš labiau tikiu menkute asmenine iniciatyva, kurią galima per akimirką įgyvendinti, nei vizijomis apie didelius ateities tikslus

 6. 6 varomalaus 2008-04-30 00:58

  Kažin ar mūsų diskusijoms reikalingas ‘nuostabus’ tinklapis. Aš manau čia yra ‘nuostabi’ tam vieta.Jeigu Ponas Pop nepatingėtų įdėti artėjančių rungtynių anonsą ir apžvalgą po rungtynių(ar ten gandų rubriką kartais:)), aš daug mieliau mintis reikščiau čia o ne tame vegetuojančiame,tik dėl mūsų dar nemirusiame Sūduvos tinklapyje.
  o Ponas Pop, kaip matome, žodžių kišenėje neieško, taigi belieka tik pasiieškoti mums, nes ne visa tai kas gražiai parašyta yra tiesa:)

 7. 7 ponas pop 2008-04-30 02:17

  Galima pamėgint su tuo anonsu:) šiaip lyg ir nepretendavau konkuruot su oficialiu tinklapiu, o ir apskritai buvau nusprendęs rašyt tik apie tai, ką pats savo akimis mačiau arba paplėtot vieną kitą idėją, plaukiojančią ore apie sūduvos žaidimą.

  o kas liečia tiesą-netiesą – tai čia jau taip yra su tais dienoraščiais. dienoraštis nėra tiesos bylotojas – jis dienoraščio autoriaus griežtai subjektyvios nuomonės platforma:) aišku, jei pavyktų įgyvendinti misiją “nuomonių įvairovė“ prie tos tiesos būtų gerokai priartėta.

  tik čia šiokio tokio pavojaus esama. šiemet diskusijos sūduvos oficialiame tinklapyje keistoką formą įgavo. viskas, man rods, prasidėjo nuo sūduvos sakalų atsiradimo, į kurį perdėtai jautriai sureagavo ssk nariai (čia ir vėl – tik mano asmeninė nuomonė). ir diskusijos sūduvos tinklapyje ilgam įgavo dar niekada ten neregėtą spjaudymosi ir vienas kito niekinimo spalvą. į paprasčiausią klausimą buvo galima susilaukti keiksmų ir paniekinančio klausimo “koks tu fanas, jei nežinai“. tiek parkių ir pykčio tam puslapy seniai nebuvo – net ir dabar ten į nuomones dažnai reiškiamos nekorektiškai – prieš tai pagaidinus priešingos nuomonės pareiškėją.

  labai nesinori, kad visa tai iš ten persikeltų čia. nors man, aišku, lengviau nei sūduvos tinklapio adminui – aš čia galiu be sąžinės graužimo pabūti ir diktatoriumi ir cenzoriumi:) galiu be gailesčio naikinti bet kokį “neapykantos kurstymą“. na, žiūrėsim kaip čia gausis toliau

 8. 8 Varvalas 2008-04-30 13:16

  Smagu, kad radau, ką paskaityti. Anksčiau neblogai žinojau Sūduvos vidaus virtuvę, o dabar ir nenoriu, ir neturiu laiko kišti nosį, nes mažai būnu Marijampolėje ar Lietuvoje.
  Is esmės mane domina tik vienas daugiavariantis klausimas: kas atsakingas už Sūduvos komandos komplektaciją. Aš suprantu, kad visuomet bus ir nevykusių sprendimų, bet … Nereikia būti dideliu futbolo ekspertu, kad nepatytum tokių komplektacijos nesąmonių:
  1.Keturi žaidėjai buvo registruoti priešpaskutinę arba paskutinę dieną. Trys iš jų net nedalyvavo peržiūrose.
  2.Kam reikia dešimties saugų?
  3.Ar sunku buvo pasižiūrėti į įrašus kaip Estijoje “gynėsi“ Rimas. Imti vien dėl to, kad lietuvis … Tuomet Lietuvoje daug gersnių ir labiau patikrintų rasime.
  4.Nereikėjo daryti viską, kad Klevinskas pats išeitų …
  5.Futbolą žaidžia ne tik brazilai. Vertėtų nusipirkti ne tik Lietuvos gaublį.

  Pamenu, prieš kelerius metus man A. Reinikis gyrėsi, kad gyvenimo paįvairinimui pasikviesime vieną krepšininką, vieną juodaodį, vieną neaiškios spalvos ir pan. Daug ką jam pasisekė įgyvendinti. Aš dar norėčiau matyti komandoje kokias dvi moteris, tris vienakojus, pora karatistų, neregį ir kurčnebylį … Jau nedaug laukti reikės.

 9. 9 ponas pop 2008-04-30 14:37

  jaučiu, geriausiu atveju tai taps gera pamoka kitam sezonui. tikėkimės. nes jei į futbolo klubą žiūrėt kaip į verslo subjektą, akivaizdu, kad šiais metais sūduvoje kažkas dirbo velniškai prastai. čia ir yra keisčiausia – nes šita komanda jau kelis metus atrodė stabiliai ir tikslingai funkcionuojanti.

  čia netgi gali nusisvarstyti iki tolių vietų, kur keltum klausimą, kodėl, pvz., veikutis šiemet lošia žalgiry, o ne sūduvoj? juk kontaktas tikrai buvo ir netikiu, kad žalgiris galėjo finansiškai labai jau geresnes sąlygas pasiūlyt, nei sūduva.

  labiausiai įdomu bus sulaukti, kokį receptą iš susidariusios situacijos pasiūlys pankratjevas. bet kokiu atveju, kosmetinis remontas čia tikrai nepadės – reikės radikalesnių sprendimų. juk nelauksi, kol pedro ar thiago gynyboj lošt išmoks…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama