Pirmo rato apžvalga

Štai ir baigėsi vienas čempionato ketvirtadalis. Jis Sūduvai pavyko labai keistas. Netikėtas pirmas ratas buvo ir visai A lygai. Pirmiausia, sumažėjo komandų skaičius – iš pradžių jų liko 9, o paskui – 8. Iškart į priekį pasislinko grafikas ir taip užkirto man galimybę pamatyti pirmąsias šiame sezono rungtynes su Žalgiriu. Gyvai mačiau trejas rungtynes – su Ekranu, Vėtra ir Atlantu. Sūduva bangavo kaip turi būti, tai laimėdavo, tai gaudavo kaip reikiant į skūrą, bet galų gale pirmą ratą baigė beveik gerai.

Pasiruošimo darbai. Sūduvos bangų priežastys greičiausiai glūdi pasirengime sezonui. Kaip ir visuomet, komandoje keitėsi žaidėjai. Nebeliko į „Rodiklį“ perėjusio veterano Grigo, Klimavičius iškeliavo į Ukrainą, Klevinskas į Šilutę, Miklinevičius į Kauną, Juška su Mačiuliu – į Atlantą. Išnyko ir dar keletas neesminių legionierių. Praradimai lyg ir nebuvo fundamentalūs – iš tų žmonių pernai tik Miklinevičius ir Klimavičius buvo garantuoti pagrindinės sudėties žaidėjai. Iš pradžių komplektavimas lyg ir ėjo sklandžiai – visus nudžiugino žinia apie dar dviejų Ekrano žaidėjų persikėlimą į Marijampolę – Gardzijauskas ir Lukšys tapo reikšmingu pastiprinimu. Rimas iš Estijos ir Barevičius iš Kauno taip pat teoriškai atrodė neblogi sprendimai.

O paskui… reikalai sustojo. Ir visi kiti papildymai įvyko praktiškai paskutinę akimirką. Jau tada toks darbo stilius atrodė keistokas – prieš pat sezoną buvo pačiupti du brazilai – Thiago tiesiai iš Brazilijos, pernai Vėtroje žaidęs ir Krylja Sovetov laimę bandęs Pedro, taip pat Vėtroje pernai buvęs ir naujo klubo neradęs Božinovskis bei Sūduvoje žinomas brazilas Negreirosas. Pakankamai desperatiška – nors žaidėjai atrodė patikrinti, tačiau buvo akivaizdu, kad imami tie, kurie ieškojo geresnių klubų, bet nesugebėjo jų rasti.

Labai greitai paaiškėjo, kad praktiškai visi paskutinės minutės pirkiniai yra problematiški. Pedro ir Thiago, nors sužaidė praktiškai visas oficialias Sūduvos varžybas, gynybą greičiau susilpnino, nei sustiprino. Priežastys greičiausiai buvo dvi – tiek šių žaidėjų sugebėjimai, tiek ir vėlyvas jų įjungimas į komandą. Božinovskis su Negreirosu taip pat žaidė praktiškai visose rungtynėse ir jie nėra prasti žaidėjai. Bėda ta, kad abu nėra idealiai tinkami greitam ir kombinaciniam Sūduvos žaidimui. Džiugu yra tai, kad paskutinės rungtynės parodė, jog bent jau Božinovskis ne tik atranda savo vietą komandoje, bet ir tampa vis svarbesniu veikėju. Tarp kitų naujokų idealiai įsipaišė ir didelės naudos jau dabar komandai davė iš esmės tik Gardzijauskas ir Lukšys. Rimas labai greitai tapo atsarginiu, o Barevičius kol kas dar neranda komandoje sau tinkamos vietos.

Apibendrinant, galima pasakyti taip. Kartu sudėjus senbuvius ir naujokus, matosi, kad komandoje ženkliai per daug atakuojančių saugų, o gynyboje ir puolime – jaučiamas stiprus žmonių trūkumas. Ryškus puolėjas tėra vienas – Lukšys. O gynyboje visą pirmą ratą buvo eksperimentuojame ieškant tinkamos sudėties, kol galų gale priartėta prie komplekto, kuris žaidė ir pernai. Antra natūrali iš komplektacijos išplaukusi problema – sudėtingi santykiai tarp gynėjų ir saugų, kurie pagal savo žaidimo stilių yra labiau linkę pulti, nei gintis.

Komplektacijos problemos ir buvo dažniausiai diskusijų tema viso pirmo rato metu. Kuo toliau, tuo labiau aiškėja, kad būtent tas komandos administracijos nepadarytas darbas prieš sezoną mus persekios iki pat rudens šalnų.

Žaidimas ir rezultatai. Sūduva rodė ypatingai banguotą žaidimą ir visai neblogus galutinius rezultatus. Nepaisant to, kad žaisdama Baltijos ir A lygoje patyrė net keturis žiaurius pralaimėjimus bendru rezultatu 1:15, abejose lygose Sūduvos padėtis ne tokia jau ir bloga. Baltijos lygoje komandai trūksta tik žingsnio iki kito etapo. A lygoje tvirtai sėdima ketvirtoje vietoje nė trumpučio neatsiliekant nuo kitų pirmaujančių komandų ir, bent jau kol kas, gan saugiau nutolus prie penktoje vietoje esančio Žalgirio (pasidžiaugsiu tuo laikinu palypėjimu į pirmą vietą po atkeltų rungtynių su Žalgiriu – pasidžiaugsiu, tačiau nesureikšminsiu).

Iš esmės pirmą ratą galima vadinti eksperimentiniu – tai vėlgi bylotų apie tai, kad sezonui nebuvo tinkamai pasirengta. Jeigu treneris yra priverstas nuolat keisti sudėtį, tai reiškia arba gerų žaidėjų perteklių, arba tai, kad jis nėra tikras dėl konkrečių žaidėjų sugebėjimų ir tinkamumo. Manau, kiekvienam bus aišku, kad mūsų atveju galioja būtent antrasis variantas.

Įtariu, Sūduva yra viena iš nedaugelio komandų per visą pasaulinę futbolo istoriją, kuriai pavyko būti pirmoje čempionato vietoje neturint teigiamo įmuštų-praleistų įvarčių balanso. Įspūdinga – už čempionate, kad ir laikinai, bet vis viena pirmaujančią komandą daugiau įvarčių praleido tik visiškas autsaideris.

Svarbiausias įvykis. Be abejo – Gabrio pašalinimas ir Pankratjevo pasodinimas į jo vietą. Deja, į Sūduvą bet kokiam treneriui ateiti nėra lengva. Gabrys yra Sūduvos simbolis – panašiai, kaip kadaise buvo Radzinevičius. Gabrys yra toks neišvengiamai susijęs su Sūduva, kad net jo, kaip trenerio, sugebėjimų objektyviai įvertinti negali. Dėl to antras per pastaruosius penkerius metus Gabrio nuėmimas sukėlė tiek daug diskusijų ir išliejo tiek daug paplavų ant komandos vadovų galvų. Jie tuo neturėtų stebėtis – Gabrį žmonės gerbia, todėl nevykusi trenerių rokiruotės operaciją negalėjo būti sklandžiai nuryta. O juk viso to galėjo ir nebūti… Tereikėjo normaliai apie tai visus informuoti. Tuo tarpu gavosi kaip visada LT gaunasi – pirmiausia pasklido gandai, o kai jie jau visai suvešėjo, pagaliau ir komanda oficialiai prabilo.

Štai taip ir naujojo trenerio sutikimas išėjo nelabai draugiškas. Tačiau Pankratjevas turėtų šias emocijas suprasti – čia juk ne Kauną ar Vėtrą treniruoti, kur bent pora trenerių per sezoną pasikeičia.

Aš tik vieno vis dar nesuprantu ir niekas nesiteikė šio dalyko paaiškint. Ar iš tikro Pankratjevas buvo surastas per vieną ar kelias savaites? Kodėl buvo pasirinktas būtent šitas treneris? Dėl to, kad vienintelis laisvas buvo? Tikrai neketinu pradėti naujo trenerio kritikos – tiesiog noriu suprasti, kokie motyvai komandos vadovus paskatino pasirinkti būtent šį trenerį. Neaiškūs motyvai – neaiškūs ir tikslai.

Kad kartu su Pankratjevu į komandą atėjo pokyčiai – akivaizdu. Klausimas yra tik toks, ar jie iš tikro yra Pankratjevo inicijuoti, ar tai tiesiog yra sprendimai, kuriuos bet kokiu atveju buvo privaloma padaryti. Gynybos žaidėjų perstatymas yra labiausiai matomas pakitimas. Kad ir kaip prastai atrodė Pedro ir Thiago, Gabrys šiuo žmones atkakliai leisdavo į pagrindinę sudėtį. Jų neliko pačiose pirmose Pankratjevo rungtynėse. Pedro kol kas taip ir liko ant suoliuko, o Thiago pasirodo nebent antrame kėlinyje.

Galima drąsiai teigti, kad Pankratjevo debiutas komandoje buvo puikus. Trys pergalės ir visais kartais komanda išsikapstė iš sudėtingų situacijų. Vieną kartą laimėjo pirmi praleidę įvartį, antrą kartą – žaisdami dešimtyje. Trečią kartą, neturėdami nė vieno, kaip tarybiniais laikais buvo sakoma, „dispečerio“.

Be abejo, iš šalies stebint, yra sunku nuspėti tokio kieto komandos charakterio priežastis. Ar čia Pankratjevas taip sutelkė žmones? Gali būti. Ar tai yra Gabrio palikimas? Irgi gali būti. O gal tai yra tiesiog pozityvi komandos reakcija į pokyčius. Greičiausiai galioja visos priežastys. Tačiau su Šiauliais pašalinto Macolos teiginys apie tai, kad „komanda ir aštuoniese būtų laimėjusi“ skamba įkvepiančiai. Man apskritai šitas Macolos pareiškimas yra vienas įspūdingiausių šio sezono pradžios taškų – taip turi galvoti komanda, kuri siekia daugiau nei sudalyvauti čempionate.

Šalia komandos. Marijampoliečiai į stadioną futbolo žiūrėti eina taip pat gausiai kaip ir ankstesniais metais. Kažkur skaičiau, kad vidutiniškai per pirmą ratą ir vėl Marijampolė daugiausiai stadiono lankytojų. Nors aš vis laukiu-nesulaukiu pilnut pilnutėlio stadiono – kaip buvo per mano pirmąsias gyvai pamatytas Sūduvos rungtynes Marijampolėje prieš kokius 4-5 metus. Kai stadionas buvo toks sausakimšas, kad net atsisėsti nebuvo kur…

Galbūt tai pagaliau nutiks liepos mėnesį, kai, pagal planą, turėtų įvykti pirmos komandos rungtynės naujame stadione. Naujo stadiono atidarymas – be abejonės vienas svarbiausių šio sezono nutikimų.

Pirmas ratas atnešė dar vieną smagią puikią naujieną – pagaliau organizuoti Sūduvos suporteriai tapo iš tikro organizuotais. Ir iki tol dideliu aktyvumu nepasižymėjęs SSK (rungtynėse jie būdavo, tačiau jose nieko ypatingo jau senokai neveikdavo) praeito sezono pabaigoje apskritai iš stadiono išnyko. Buvo taupiai šnekama apie kažkokius konfliktus su komandos vadovybe, prieš kurią lyg ir protestuodamas SSK paskutinėse sezono rungtynėse paliko savo tribūną. Gan keista priežastis, o blogiausia yra tai, kad niekas per daug jų ir nepasigedo. Žinau, kad už tokius raštus rizikuoju susilaukt daugybės prakeiksmų – bet tiesa yra tokia, kokia yra. Iš šalies žvelgiant ir į esmę bei detales per daug nesigilinant (o eilinis stadiono lankytojas taip ir žiūri) suporterių, kurių paskutiniu metu dažniausia skanduotė buvo „teisėjas gaidys“, išnykimas iš stadiono niekam širdies per daug neužgavo.

O pačioje sezono pradžioje pasigirdo žinių apie naują Sūduvos suporterių junginį, kiek keistoku Sūduvos Sakalų vardu. Kaip paaiškėjo, tai buvo visiškai kitos, žymiai jaunesnės kartos žmonės, kurie labai greitai įrodė, kad į savo buvimą stadione žvelgia iš esmės kitaip nei nurimę veteranai. Nemačiau jų debiutinių pasirodymų, tačiau paskutinėse pirmo rato namų rungtynėse į SS veiksmus savo tribūnoje buvo gražu žiūrėti – veiksmas praktiškai nenutrūko visų rungtynių metu. Reik tikėtis, kad šiemet paūmėję konfliktai tarp organizuotų suporterių neatims Sakalams entuziazmo toliau keliauti su komanda.

Mane, pašalinį, labiausiai nustebino oficialiame Sūduvos tinklapyje įsiplieskusi labai keista (nes pikta, pagiežinga, pavydi) diskusija tarp veteranų iš SSK ir jaunimo iš SS. SS buvo sumaišyta su purvais ir apšaukta pienburniais. Iš jų buvo šaipomasi ir garantuojama, kad jie vis tiek neišsilaikys. Vyraujantis teiginys priminė pensininkų šnekas: „va kai jūs praleisit su komanda tiek metų, kiek mes, tada pakalbėsim“. Sakykim, aš taip ir nesupratau, kodėl kilo tiek daug triukšmo dėl naujos suporterių grupuotės atsiradimo. Kur čia yra blogis? Kodėl yra blogai, jei komanda gyvai palaikys daugiau žmonių? Koks skirtumas – vienoje jie grupėje, ar penkiose? Iš viso tokius klausimus atrodė beprasmiška kelt, kai į tribūną susirenka max 30 žmonių – kaip ir aiškintis, kurie yra „geresni“. Kaip ten bebūtų, finale lyg ir įsivyravo taika – bent jau iš centrinės tribūnos taip atrodo. Suporterių tribūnoje dabar renkasi abi grupės, abi pasikabina savo banerius. Aleliuja – lai gyvuoja taika ir ramybė!

Apibendrinimas. Pirmas ratas buvo kaip niekad įdomus, gausus įvykių, karštų diskusijų ir kraštutinių emocijų. Aš pats asmeniškai, dar nuo tų laikų, kai Sūduva vos vos išsikapstė iš paskutinės vietos, po pirmo rato vis atsidūstu – „fuuu…. bent jau aišku, kad šiemet Sūduvai pavojus iškristi į žemesnę lygą negresia“. Gal ir kiek patetiškai tai skamba, bet komandos sėdėjimas lentelės dugne beveik visą sezoną man labai stipriai įstrigo. Šiemet Sūduva padovanojo ir žiaurių nusivylimų, ir ypatingų džiaugsmų. Juk ne taip dažnai komanda patiria du pralaimėjimus per ratą ir abu – triuškinamus. Juk ne taip dažnai per vieną ratą spėja tris rungtynes laimėti pirmieji praleidę įvartį. Žodžiu, dabar jau galime drąsiai sakyti – puikus buvo pirmas ratas. Įdomus, karštas, netikėtas. Ir, nepaisant visko, pasibaigęs geru rezultatu.

Nuvylė: Pirma, Sūduvos pasirengimas sezonui ir komandos vadovai, taip ir nesugebėję paaiškinti to priežasčių. Antra, vis dar toks pats sustabarėjęs oficialus Sūduvos tinklapis. Trečia, Pedro-Thiago duetas bei Willero trauma. Urbšys.

Džiugino: Pirma, Lukšio-Gardzijausko duetas bei Willeras. Antra, tvirtas komandos charakteris. Trečia, Sūduvos sakalai ir naujojo stadiono laukimas.

Pirmo rato žmogus: Pirmas, Macola už „ir aštuoniese būtume laimėję“. Antras, Lukšys už tris įvarčius per 90 minučių. Trečias, Pankratjevas už humoro jausmą po rungtynių su Šiauliais.  

Kol kas įdomiausi šio čempionato nutikimai: Pirma, FCV pašalinimas iš A lygos. Antra, vienas Kauno taškas per tris turus. Trečia, Gabrio apkeitimas Pankratjevu.

14 Responses to “Pirmo rato apžvalga”


 1. 1 stiuartas 2008-05-16 09:21

  Išsamiai ir teisingai:)
  Kaip gimęs Marijampolėje, karts nuo karto pasidomiu Sūduvos žaidimu. Džiugina, kad gimtojo miesto komanda demosntrajuo charakterį, kad futbolas Suvakijoje mėgstamas.

 2. 2 nitro 2008-05-16 14:35

  Dar nepaminėjai vieno Sūduvos pirkinio – Giulhermės. Lošė jis dublerių varžybose prieš Žalgirį. Manau jis gali duoti daug naudos kairiajame atakos krašte ir pagyvinti žaidimą. Ba dabar iš krašto saugų tik Slavickas maždaug kas antrose varžybose užlošia, o Urbšys yra sėdęs. Net Wileris buvo statomas į kairį kraštą. Taigi tikiuosi, kad šis jaunas brazilas deramai sugebės įsipaišyti į Pankratjevo schemas.

 3. 3 ponaspop 2008-05-16 16:12

  Aha, dėkui. To brazilo tai net ir nežinojau. o čia ne tas, kur traumuotas buvo?

 4. 4 pupo 2008-05-16 16:41

  tas pats kuris traumuotas buvo ir su kuriuo beroc paskutine diena kontrakta pasirase :)

 5. 5 Anonimas 2008-05-16 16:46

  kad paskutine diena tai nieko nereiskia. cia painiojates ne prima diena. as pvz seniai zinojau, kad Negreirosas zais pas mus. o kad atkeliavo i senaji zemyna tik pasibaigus laikui tai nera rodiklis. parasas yra formalumas. pasigavot cia keista minti ir audziat ne pirma diena. tas pats su traumuotu Giulherme. tik klubas zino kiek jie svarste. pagal statistika absoliuciai dauguma sutarciu pasirasoma likus keliom dienom ar keliom valandom iki transferu lango uzsidarymo. nes visa kita laika vyksta derybos. o kas yra derybos, manau, visi zinote. aciu

 6. 6 nesvarbu 2008-05-16 18:05

  Tas traumuotas brazilas Guilherme,jau uz dublerisu zaide,gal tuoj ir ji isvysime,zesim kas per briedas

 7. 7 Varvalas 2008-05-16 21:42

  Treneris B.Zelkevičius labai gyrė Gardzijausko žaidimą. Manau, kad būdamas rinktinės treneriu, jį kviestų žaisti.

 8. 8 ponaspop 2008-05-16 21:55

  Ponas Anonimas – paskutinė diena daug ką reiškia. Nes jei komanda planuoja paskutinę dieną visus naujus kontraktus pasirašyt, tai vieną kartą gali apskritai be nieko likti. nežinau aš tų kontraktų pasirašymo statistikos, tačiau labai abejoju, kad pasaulyje statistika būtų būtent tokia – nes tai paprasčiausiai reikštų žvėriškai prastą vadybą.

  galbūt lietuvoje taip ir yra. o jei komanda žino ir nieko niekam nesako – tai patys kalti dėl kylančių gandų. normaliam pasaulyje svarstymai ir derybos prasideda žymiai anksčiau ir niekas ten nieko neslepia – nei paties derybų fakto, nei kainų. o kas liečia gandus – tai apie kokio nors realo ar arsenalo potencialius pirkinius tų gandų kyla žymiai daugiau, nei apie vargšės lietuvos klubus. galų gale, gandai apie tariamas žaidėjo derybas yra elementarus rinkodaros triukas, padedantis kelti žaidėjo kainą.

  galim pakalbėt ir konkrečiai. niekas neslėpė gerokai iki sezono pradžios, kad kitąmet komandoje lieka macola, willeras arba kozyuberda. tai jeigu lygiai taip pat, kaip jūs teigiate, buvo žinoma ir apie negreirosą, įdomu kodėl žinia apie jį buvo nutylėta?

  situacija, man rods, yra žymiai paprastesnė. božinovskis nė neslėpė, kad ieškojo klubo iš geresnės lygos. bet nerado. kad pedro mėgino laimę rusijoj taip pat žinom. spėti galima kad ir negreirosas darė tą patį. o kai nieko nerado, tai ir galėjo nusėsti sūduvoje, kuri “paskutinę minutę“ turėjo vieną oficialų puolėją ir keletą skylių gynyboje.

  tai yra vieandienės (ar vienasezonės) komplektacijos stilius – kai paimamas paskutinę akimirką žaidėjas, kuris į klubą ateina tik dėl to, kad neturi kur dėtis, o čia pasiūlomos padorios kainos. ir pirmai progai pasitaikius, tas žmogus iš klubo išnyksta. geriausiu atveju, jis sužaidžia pusę sezono. kartais nutinka stebuklas ir ištempia visą sezoną (tik tai dažniausiai reiškia, kad žaidėjas yra prastos formos, nes sezono vidury taip ir nesugeba susirast naujo klubo).

  pavyzdžių sūduvoj toli ieškot nereikia. toks buvo veikutis. tokie buvo samusiovas arba klimavičius pernai. visa bėda yra tame, kad tie žmonės pagelbsti tik trumpą laiko tarpą -ateina, pažaidžia nepersistengdami (nes žino, kad iš paskutinių stengsis po pusmečio išnykt) ir išgaruoja. ir tada bet kokios kalbos apie ilgalaikę komandos strategiją yra visiškai beprasmės.

  tie žmonės užima galinčių tobulėti vietinių žaidėjų vietą. ir jie labai dažnai taip ir lieka “amžinai tobulėjančiais“, nes kasmet pusei sezono sudarandama kokia nors aptingusi žvaigždė.

  suprantu, kad diskutuoti šia tema galima iki begalybės – kiekvienais metais apie tai diskusijos verda. o apie tai, kad “klubas žino ir to pakanka“ net kalbėti nesinori. ale pasikartosiu jau kokį tūkstantąjį kartą – futbolo klubas nėra paprastas uabas ir jo santykiuose su savo vartotojais galioja šiek tiek kitos taisyklės. nes tas klubas egzistuoja vardant kelių ar keliolikos tūkstančių ištikimų vartotojų, kurie dėl jo daug ką padaryt gali. todėl ir santykiai tarp futbolo klubo bei jo gerbėjų yra visiškai kitokie negu tarp maximos ir žmonių, kurie ten ėdesį perka.

 9. 9 ponaspop 2008-05-16 21:58

  Varvalai – man su Žalgiriu gardzijauskas irgi baisiai patiko. Žiauriai elegantiškas ir subtilus žaidėjas. žiūrėdamas į jį galvojau “gaila kad tokio stiliaus žaidėjams tenka lietuviškuose dirvonuose kamuolį vaikytis“

 10. 10 Varvalas 2008-05-17 13:33

  Jei visi komplektuotų komandas paskutinėmis dienomis, tai naxera dar tas pasiruošimas? Aš manau, kad pirmasis ratas ir tapo pasiruošimu sezonui. Žinojau ir aš, ir daug kas apie tai, kad Negreiros tikriausiai žais, bet … jis, būdamas kažkieno mintyse, o ne aikštėje, į komandą “neįsipaišė“. Atėjo, kai jau neturėjo, kur geriau eiti.

  Šias pastabas taikau Anonimui, kuris neturi argumentų tokiai nevykusiai komandos komplektacijai pateisinti.

 11. 11 Jotvingis 2008-05-18 23:12

  Sveikas ponaspop, seniai komentavaui :) pasiziuriu vis ar nauju straipsniu nera, kazka tikiuosi vis kasdien perskaityt :) ispaikinai siek tiek, oi kaip truksta informacijos apie Suduva…
  Durna ta administracija klubo, patobulintu savo svetaine, aprasytu kiekvieno zaidejo gyvenima, pateiktu interviu su zaidejais, treneriais, kad ir apie ora :)
  Klausimas: kodel populiaresnis buvo Kelias i zvaigzdes uz Dangu, kodel isrinko Paksa, Uspaschiha? Svarbiausia politikoj, sou biznyje o taip pat ir SPORTE yra PR (visuomeniniai rysiai), ka rodo per telika kasdien tas ir zinomas yra (is kur atsirado Ostapenka,Minedas, jei tokius lochus rodo, ko negali normaliu laidu rodyt), paleistu uzsakomuju straipniu (nors ir uzsakyt nereiktu vis delto remejai: Suvalkietis ir Savaite) sukurtu kokia laida MTV, juk populiaresne butu uz “Mes is kolegijos“, “Sveikinimu koncerta“ ir kitas, kuriu net nezinau :D Nauda butu didele, jei tai butu daroma ilga laika ir nuosekliai, atsirastu daugiau fanu, daugiau ateitu i varzybas ir pan. Nemoka pinigo is sporto daryt, investuot reikia i ateity, kurti lojalu sirgaliu. O dabar pasiziuri FK Suduvos svetaine ir nesupranti, kam ji sukurta, kad atbaidytu besidomincius futbolu, straipsniai(?) :D vietinej spaudoje, tiksliau trumpi pranesimai labiau nei juokingai atrodo, atrodo kad vietiniai laikrasciai orientuoti i kaimiecius (ne pagal gyvenamaja vieta, o pagal mastysena).
  Galima teigti kad viskam pinigu reikia, bet isnaudokim visas galimybes, atrodo, ne pinigu trukumas yra, o “fantazijos“, orginalumo, nauju ideju ir pan.
  Sakyciau pasistengus galima FK Suduva sudominti ne tik vietinius gyventojus, bet ir kitus miestus, juk daug skaites komentaru, kur giria Marijampole, sako, kad Suduva jiems yra antra po jo miesto komandos.
  Lietuvoje kazkada buvo populiarus barmenai (“Baras“ per LNK), zurnalistai (‘Alfa“ per LNK), ir siaip zmones kuriuos filmavo visa diena (“akvariumas“ per TV3) o dabar pacanai, kurie isivaizduoja dainuot mokantys (“KIŽ“, “Dangus“) :D. Manyciau taip galima ispopuliarint ir futbola, aisku tik stengiantis labai nepererzengt ribos tarp sporto ir sou, bet as manau tai galima suderint. Aisku toks realybes sou apie futbola butu utopija, bet kas man uzdraus svajot?.. :D Bet del straipsniu vietineje spaudoje, laidos per mtv reiktu jau dabar kazka daryt ir tai labai REALU, tik reikia stengtis. Tikiuosi Murauskas skaito sito blog’o komentarus :DDD

  Siaip del idomumo http://pl.youtube.com/watch?v=RLtr8mGao8U&NR=1 , kad isjudinciau blog’a ir kitus, kurie speju kasdien apsilanko cia.
  Spekit kas geresnis, Zuta ar Kancleris? :D

 12. 12 ponaspop 2008-05-19 00:48

  Jotvingi, tavo optimizmas žavi, tačiau tikrai nemanau, kad iš futbolo klubo “kelią į žvaigždes“ daryt verta. ir PR ir reiklamos reikšmės pervertint nereikia – yra tokia nuvalkiota reklamos taisyklė – “blogą daiktą parduot įmanoma. Bet tik vieną kartą“ – taip kad jei nebus turinio (o šiuo atveju, žaidimo), tai ir jokia reklama nepadės. Manau, visi taip pat supranta, kad ne iš bilietų lietuviški klubai gyvena – todėl klubui nėra didelės reikšmės ateina 1900 ar 2500 žmonių į rungtynes. Todėl ir išeina, kad švaistyt pinigus reikalami ir PR kažin ar apsimoka.

  situacija čia elementrai – tiesiog gaila, kad turint padorią komandą, statant stadioną ir galvojant apie ateities perspektyvas – pats klubo “prekinis ženklas“ yra visiškai nesutvarkytas. arba, tiksliau tariant, neatnaujintas. čia kalbu ne tik apie interneto svetainę, bet ir apie logotipą, uniformas, lankstukų, plakatų dizainą ir t.t.

 13. 13 Jotvingis 2008-05-19 13:02

  Su reklama ir PR ne tik ziurovus galima pritraukt i stadionus, nesuprask taip tiesmukai, formuojant nuomone apie komanda galima sudomint ir imones, kurios gali ateityje tapti klubo remejais, zaidejus, kurie uz tapacia alga pasirinks ta komanda, kuri jiems arciau sirdies. Paziurek kas Suduvos remejai, vietines imones, paziurerk kas Ekrano remejai: Adidas, Tele2, FHM, skirtumas yra. O ekrano pavyzdys su “VIP Ekrano“ komanda, kuri sudaryta is Lietuvos zvaigzduciu zais su Ekrano komanda. visa tai sou, sudominti ziurovus, formuoti komandos ivaizdi.
  Sakai reik daug pinigu. Pavyzdziui ko negali FK Suduva aplankyti kokiu vaiku namu, padovanoti kvietimus i rungtynes, atributikos. pasodinti kokiu medeliu Marijampoles parkuciuose, o pries savo darbus informuoti ziniasklaida :) Ar gi tam reiktu dideliu pinigu?..
  Galetu surengti parodomosias draugiskas rungtynes su garsiais zmonemis. Pavyzdziui pasikviestu i pirmas rungtynes naujajame stadione FK Prelegentu komanda arba kokiu Seimo nariu ar zurnalistu :) Svente miestui suorganizuotu, koki Radzi ar kokiu dainuojanciu blodiniu pakviestu per pertrauka padainuot :DD Ateitu zmoniu i rungtynes sakyciau nemazai (kas futbolo ziuret, kas naujo stadiono, kas Radzio :D ), toks renginys net pelningas butu, jei normaliai suorganizuotu. O dabar bijau kad Kaunas nepakrautu per pirmasias rungtynes, o tai i nauda nebus.
  Pervertinti PR ir reklamos neimanoma siais kapitalistiniais laikais, kaip vartotojas turi didely pasirinkima, todel ji reikia siek tiek stumtelti, kad jo pasirinkimas teisingas butu :)
  Suprantu kad jei komanda rezultatu geru ar bent jau vidutinisku nerodytu, ja kaip preke prastumt sunku butu, bet kolkas rodom ir tikiuosi rodysim.

 14. 14 ponaspop 2008-05-19 13:29

  yes, teisingai čia tu rašai. visa tai iš tikro yra lengvai padaroma, įmanoma ir iš tikro padėtų kurti komandos įvaizdį pačiame mieste. kadangi aš kiek skeptiškai žiūriu į šiuolaikinio futbolo-verslo evoliuciją, tai ir spardausi tavo argumentus skaitydamas:) bet kokiu atveju, pirmiausia ko gero reikia bazinius dalykus susitvarkyti, o iš jų labiausiai degantis, be abejo, yra oficialusis tinklapis. kažkaip anksčiau jį labai tempdavo straipsnių komentarai – kas velniškai džiugindavo. ale šiemet ko tai nuslopo jie smarkiai…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits