9: ATLANTAS 0:1 SŪDUVA

Žiūrint į statistiką – Sūduvai išėjo nuostabus turas. Tiesiog gražu žiūrėt. Sūduva laimėjo, gavo tris taškus ir dar tvirčiau liko pirmoje vietoje. Pankratjevą futbolas.lt pripažino mėnesio treneriu. O visi artimiausi Sūduvos priešininkai prarado taškus – kai kurie gana netikėtai. Deja…

Sūduvos taip ilgai išlaikoma pirma vieta, be abejo, galima džiaugtis – dabar, netgi jei atmestume anksčiau laiko sužaistas rungtynes su Žalgiriu, mūsų komanda vis tiek liktų toje pačioje vietoje. Džiugina ir tai, kad iš penkių paskutinių A lygoje laimėtų rungtynių, trys buvo laimėtos žaidžiant svečiuose. Tačiau reikia turėti omeny, kad visas šias rungtynes Sūduva laimėjo prieš antrojo lentelės ketvertuko komandas. Aišku, labai svarbu, kad žaidžiant su šiomis komandomis taškai nebūtų švaistomi (kaip ką tik padarė Kaunas), tačiau visi žinome, kaip pasibaigė vienintelės šio etapo rungtynės su padoriu varžovu. Tad apie tikruosius Sūduvos šio momento pajėgumus galėsime spręsti tik po artimiausių dviejų turų – namuose su Vėtra ir svečiuose su Ekranu. Akivaizdu, kad šiemetinė komanda, nepaisant visų trukdžių, yra pajėgi padaryti daug. Tačiau ar pavyks išnaudoti jos gerąsias savybes tuo pat metu neutralizuojant silpnybes – štai čia ir yra didžiausias klausimas, nuo atsakymo į kurį ir priklausys šio sezono sėkmė.

Iš kur toks pesimizmas? Visi, kas rungtynes matė, ypač matė per TV, manau, supras nerimo priežastis. Esant stadione greičiausiai viskas kiek kitaip atrodo, ten didelės įtakos turi pati buvimo stadione savijauta. tuo tarpu per TV žymiai aiškiau matai bendrą vaizdą.

Pasakysiu taip. Maždaug 15 pirmųjų minučių Sūduva žaidė kaip komanda, kuriai dera būti pirmoje lentelės vietoje. Žaidė taip, kaip norėtume savo komandą matyti žaidžiant. Tas 15 minučių Sūduva buvo gerai sutepta mašina – visos grandys veikė puikiai, priešininkui nepalikdamos jokių šansų. Buvo aiškiai matyti, kad žaidžia dvi skirtingo lygio komandos – viena nieko negali ir nespėja padaryt, kitai viskas išeina. Netgi tas Lukšio nepataikymas į kamuolį nuotaikos negadino – tiesiog tuo metu dar atrodė, kaip pokštas pakeliui link įvarčio (tiesa, vėliau tą pokštą Lukšys pakartojo dar bent tris kartus – šiam žaidėjui tikra juoda diena buvo – turėjo puikiausių progų, rasdavo gerų vietų mušti – tik va į kamuolį padoriai vis pataikyt nesisekdavo).

Kokios buvo tokio žaidimo priežastys? Ogi kaip niekad gerai veikiantys saugai su Macola priešaky. Tai buvo ketvirtis valandos, kuris parodė, koks reikšmingas bendram rezultatui yra teisingas žaidimas aikštės vidury. Vidurys visiškai Sūduvai priklausė – žaidėjai gerai jautė vienas kitą, buvo energingi, daug judėjo, spaudė kamuolį gavusius varžovus. Gerai ėjo pasai. Buvo tiesiog gražu žiūrėt – žaista ne tik efektyviai ir protingai, bet ir labai gražiai. O kai vidurys yra tavo, tai ir gynėjams lengviau – nes priešininkas tiesiog negauna progų permest patogių kamuolių puolėjams. Juolab, kad priešininko saugams labiau reikia rūpintis tuo, kaip padėti saviems gynėjams, nei žvalgytis kitoje aikštės pusėje esančių puolėjų. Pavojingojo Mamičiaus visiškai nesimatė. Tiesa, reikia pripažinti, kad tas Atlanto žaidėjas šiandien buvo visiškai nematomas visas rungtynes – už tai galima visai komandai uždėti riebų pliusą.

Tos 15 minučių aiškiai parodė ir Macolos svarbą šiandieninės Sūduvos žaidimo stiliui. Būsiu tiek drąsus, kad teigsiu, jog būtent šis žaidėjas yra labiausiai atsakingas už tai, kad Sūduva žaidžia ko gero vieną gražiausių futbolų Marijos Žemėje. Macola buvo kaip voras gerai nupintame voratinklyje ir kone kiekvienas jo pasas į priekį eidavo taip, kad prie Atlanto vartų iškart kildavo gaisro grėsmė. Visi žinome, kad Macola yra vienas talentingiausių ir vienas geriausiai aikštę matančių saugų A lygoje, bet šiandien tas 15 minučių jam ypatingai gerai sekėsi.

O ir įvartis buvo meistro vardo vertas. Buvo prasižengta gal toli nuo vartų. Ir, berods, Mikuckis (arba pats Macola anot Sūduvos tinklapio transliacijos) pamėgino mušti. Kamuolys pataikė į sienelę, kuri stovėjo netoliese baudos aikštelės. Pataikė vienam sienelės žaidėjų į ranką. Per TV sunkiai galėjai įžvelgt, kaip ten tas kamuolys ir ranka susidūrė, tačiau, kadangi buvo paskirtas dar vienas baudos smūgis, spėčiau, jog Atlanto žaidėjas tą ranką buvo pakėlęs. Tada jau mušė Macola – nestipriai, bet labai tiksliai. Kamuolys pakibo virš sienelės ir dailiai nusileido į vartininko neuždengtą kampą. Šis net nepajudėjo. Identiška situacija antro kėlinio pabaigoje Willerui nenusisekė – ten kamuolys lėkė tiesiai vartininkui į rankas.

Kai buvo įmuštas įvartis, situacija aikštėje buvo tokia, kad optimistiškas žiūrovas galėjo tikėtis netgi Atlanto sutriuškinimo. Žaidimas visiškai priklausė Sūduvai, Atlantui niekas nesisekė, įvartis buvo įmuštas gan greitai. Tačiau tuomet…

Tuomet Sūduva sustojo. Tas įvartis tarsi nuleido komandos garą. Komanda atsitraukė, atidavė Atlantui iniciatyvą – iš esmės tai labiausiai pasireiškė tuo, kad saugai šiek tiek grįžo atgal ir taip prarado aikštės vidurio kontrolę. Tačiau net ir tuomet, nekvepėjo pavojumi. Tiesiog klasikinė situacija – įvartį praleidusi komanda įjungia aukštesnę pavarą ir kuriam laikui užspaudžia priešininkus prie jų vartų. Čia netgi to spaudimo nelabai jautėsi – Atlantui labai sunkiai sekėsi artėti prie Sūduvos vartų, o dar sunkiau – ten ką nors padoraus sukurti. Pirmo kėlinio pabaigoje netgi ėmė rodytis, kad Sūduva pamažu ir vėl ima žaidimo valdymą į savo rankas.

Pirmo kėlinio svarbiausias Sūduvos žaidėjas, be abejo, buvo Macola. O va antrajame viskas apsivertė aukštyn kojom. Ir svarbiausiu antrojo kėlinio žaidėju (juolab Macola labai greitai buvo pakeistas) tapo aštuoniolikmetis Sūduvos vartininkas Vitkauskas, šiandien debiutavęs A lygos varžybose.

Nors Atlantui nepavyko pasigaminti šimtaprocentinių progų ir vartininkui neteko rodyti stebuklų, tačiau jis atmušė bent 4-5 pakankamai pavojingus tolimesnius smūgius. Visi jie ėjo pro gynybos skyles. Nors Sūduva antram kėliny ir galėjo pora kartų pagauti Atlantą ant kontratakų, pavojingas atrodė ir jau minėtas Willero muštas baudos smūgis, tačiau aikštėje karaliavo viena komanda – Atlantas. Aikštėje nelikus Macolos žaidimas ėjo labai sunkiai – ką nors aiškesnio ir tikslingesnio sukurti labai retai pavykdavo. O kai baigėsi žaidimas centre, pasipylė ir skylės gynyboje. Keletoje atakų Atlantas netgi priminė Sūduvą rungtynių pradžioje – kamuolys dailiai nardė pro Sūduvos gynėjų kojas, kol pasiekdavo žaidėją smūgiui patogioje pozicijoje. Laimė, kad Atlantas laimę mėgindavo iš toli, taip palengvindamas ir Sūduvos vartininko dalią. Finalinis švilpukas skambėjo tarsi išganymas – Sūduva dar kartą išlipo sausa iš prasto kėlinio balos.

Atvirai pasakius, šį kartą Atlantas man visai patiko. Bendras komandos lygis nėra aukštas, trenerio rankos žaidimo organizacijoje taip pat nelabai jaučiasi, tačiau komanda turi daug energijos, kurios pakanka, priešininkui užgožti. Taip buvo ir praeitose jų rungtynėse su Ekranu, tą matėme ir antrame šių rungtynių kėlinyje. Įdomu tai, kad grubiau šį kartą prasižengdavo būtent Sūduva, o ne Atlantas, kuris vadeles atleido tik rungtynių pabaigoje, kai ėmė akivaizdžiai nespėti – pavyzdžiui, paskui G. Slavicką, kuriam kaip visada gerokai kliuvo.

Apibendrinimas. Sunki pergalė, kuri ne tik džiugina, bet ir verčia nerimauti. Komanda turi potencijos, tačiau treneriams dar teks daug paprakaituoti, kad geras rungtynių akimirkas paversti vyraujančiomis rungtynių metu. Sunku pasakyt, ko trūksta – ar psichologijos, ar griežtesnio taktinio plano. O gal ir vieno, ir kito. Tačiau stabilumo komandoje nėra – gal net galima sakyti, kad treneriams dar teks padirbėti atskirus žaidėjus paverčiant kieta komanda.

Žaidėjai. Čia ir yra visa esmė – kam nors konkrečiai didelių priekaištų rasti nelabai gali. Gal iš Božinovskio vis dar norisi tikėtis daugiau, tačiau jam gali ir trauma atsiliepti. Lukšiui, kaip jau sakiau, juoda diena buvo – bet čia greičiausiai išimtis. Jis nemušė įvarčių iš padėčių, iš kurių ankstesnėse rungtynėse laisvai mušdavo. Visi kiti, atskirai paėmus, sužaidė tikrai neblogai – bėda ta, kad trūko komandos. O rungtynių Žaidėjus jau minėjau – tai yra Macola ir Vitkauskas. Kažkaip nevalingai ir vėl galvojosi apie daugybę kartų jau minėtą prastą komandos komplektaciją – kai net penkių legionierių nėra startinėje sudėtyje (ir tik vieno Willero nebuvimą gali pateisinti trauma), komandos vadyba atrodo gan keista, ypač turint omeny, kiek už kiekvieną legionierių yra sumokama į lygos kasą. Gal koks Thiago ir nėra prastas žaidėjas, tačiau turėti legionierių, kuris aikštėje praleidžia po 20-30 min yra didžiulė prabanga. Ir niekas man neįrodys, kad jo per tas minutes negalėtų pakeisti Kėrys ar galbūt dar kas nors naujo iš dublerių. Beje, labai įdomu, kas atsitiko Urbšiui – dar prieš pora metų buvusiam ko gero perspektyviausiu jaunu Sūduvos žaidėju. Šiemet jo visai nematyti – sužaidė keletą minučių ir tiek. Nors į jaunimo rinktinę ir buvo kviestas… Gaila, jei toks talentingas žaidėjas dėl kokių nors priežasčių išgaruos iš Marijampolės futbolo padangės…

Transliacija. Nagi reikia ir tam šiek tiek dėmesio paskirti – vis tik pirmą kartą mačiau šio sezono Sūduvos naujovę – tiesioginę transliaciją. Kaip ir galima buvo tikėtis, ji nebuvo pribloškianti – tačiau visus trūkumus galima lengva ranka atleisti – vis tik džiaugtis reikia jau pačiu transliacijos faktu. Sakyčiau, nebent geriau išnaudoti galima papildomas, ant žemės stovinčias kameras – jos transliacijos metu pasirodydavo retai ir dažniausiai būdavo per arti veiksmo – taip arti, kad paprasčiausiai nespėdavo paskui kamuolį. O ką kritikuoti verta – ir lai nesupyksta niekas dėl to – tai rungtynių komentatorių. Čia berods jau Varvalas jį ūdyjo, sakydamas, kad patogiau žiūrėti rungtynes be garso, nei su tokiu komentaru. Ir aš su juo visiškai sutikčiau. Žiauriausi yra du dalykai. Viena, jokios emocijos nebuvimas. Aš suprantu, kad mes esame ne italai ir ne brazilai, kad po įvarčio komentatorius pora minučių šauktų „goooooooooooool“, tačiau bent kokio nors išraiškingesnio atspalvio labai reikia. Antra, žiauru yra tai, kad pačioms rungtynėms komentatorius paskyrė tik kokius 30 proc. laiko. Viso kito laiko metu jis kalbėjo apie ką tik nori – apie šimto metų senumo Atlanto – Sūduvos varžybų statistiką, apie Europos čempionatą, apie Baltijos lygą, apie Lietuvos rinktinės žaidimą. Aš galiu suprasti, kai daug pašalinės informacijos yra pateikiama komentuojant kokią nors Čempionų lygą – ten dauguma žiūrovų nesidomi svetimų šalių komandomis, kad žinotų visas detales ir gandus. Tačiau vardinti rezultatus, kuriuos visi iki vieno ir taip jau seniai žinom yra taip beprasmiška ir tai tokiu lygiu neturi nieko bendra su tuo, kas vyksta aikštėje, kad iš tikro jau pirmo kėlinio viduryje komentatorių pradedi keiksnoti ir nebaigi iki pat rungtynių pabaigos.  

Va štai tokia minorine gaida ir baigsiu savo pasakojimą apie statistiškai visai neblgas Sūduvos rungtynes.

Reklama

33 Responses to “9: ATLANTAS 0:1 SŪDUVA”


 1. 1 TV 2008-06-09 09:27

  Abejoju kad 4 varzybos su tokiu pat rezultatu 1-0 yra atsitiktinumas. as vis tik sakyciau kad igoris bent jau megina padaryti kazka panasaus i Catenaccio. ir jei tai tiesa jam sekas puikiai, tik belieka palauksti dar pora rungtyniu ir pamatysim ar tai yra taip ir kaip jam pavyko sutelkt komanda per menesi.

 2. 2 ponaspop 2008-06-09 09:41

  be abejo, džiaugtis reikia. ir galbūt aš pernelyg pesimistiškai viską pamačiau. bet, reikia turėti omeny, kad be tų pergalių buvo ir pralaimėjimas 0:3 beveik antra sudėtim žaidusiam Ventspils

 3. 3 ponaspop 2008-06-09 09:46

  gal jau visi matėt, bet dėl viso pikto – futbolas.lt požiūris į rungtynes – http://www.futbolas.lt/lt/naujienos/,nid.597

  akivaizdu, kad viena nuomonė nebūtinai yra vienintelė objektyvi – tame aprašyme sūduvos žaidimas žymiai geriau įvertintas, kaip ir trenerių komentaruose.

 4. 4 Varvalas 2008-06-09 10:02

  vakar ant trenerių suolelio nemačiau Gabrio …

 5. 5 ponaspop 2008-06-09 10:23

  iš vienos pusės – nieko nuostabaus. iš kitos – gal tiesiog nenorėjo per karštį autobuse iki klaipėdos vargt. bet kokiu atveju, reik tikėtis, kad pankratjevas jau pakankamai į komandos vidų įlindęs

 6. 6 rimvill 2008-06-09 12:14

  Dėl Gabrio ir komentatorius rungtyniu metu pristatydamas sudėtis jo kažkaip nepaminėjo…

 7. 7 ponaspop 2008-06-09 12:41

  ech… ir vėl, ir vėl eilinį kartą, tenka spėlioti:) tik spėlioti šį kartą kažkaip lengviau, nes kaip taisyklė tie spėliojimai galų gale vis tiek pasitvirtina

 8. 8 pupo 2008-06-09 13:07

  o tai urba da komandoje ar jau nebe, nes kiek pamenu pernai kleva keisdavo su urba, o siemet jau negirdet apie ji… :/ mano akimis irgi buvo visai neblogas vartininkas…

 9. 9 ponaspop 2008-06-09 13:16

  kilo ir man toks klausimas. bent jau sezono pradžioje urba buvo žaidėjų sąrašuose. va tokia ir bus problema – per daug gerų vartininkų:) šiaip primiršau vieną pastabą vitkauskui – vienintelis dalykas ko jam pritrūko – ir priežastis yra, be abejo, jo jaunas amžius – pritrūko jo parėkavimų ant gynėjų, kai tie leisdavo atlantui laisvai smūgiuot į vartus:)

 10. 10 Keberiokst 2008-06-09 13:18

  “Lukšiui, kaip jau sakiau, juoda diena buvo – bet čia greičiausiai išimtis. Jis nemušė įvarčių iš padėčių, iš kurių ankstesnėse rungtynėse laisvai mušdavo.“

  O aš manau, jog po truputį šis reiškinys tampa ne išimtimi, o tendencija. Vakar gausybės progų neišnaudojo, su Šiauliais 100% progą prašovė…
  Aišku, Lukšys geras puolėjas ( Lietuvos mastu ) : techniškas, greitas, mokantis užsiimti poziciją, turintis “uoslę“. Ir Sūduvai yra žymiai geresnis pasirinkimas nei Negreitas ar Urbšiukas. Jei ne Lukšio įvarčiai, tai pirmąją vietą mes matytumėme kaip savo ausis. Bet dėl progų realizavimo ir užbaigimo – jis nevisada tai padaro.

  Apskritai, ta paskutinė atakos stadija, kada reikia tiesiog užbaigti ataką ir įmušti įvartį yra viso Lietuvos futbolo problema. Nėra daug puolėjų, kurie tinkamai tai atliktų. Ši tendencija išryškėja ir Lietuvos rinktinėje, ypač per paskutinį draugiškų varžybų ciklą. Progų sukuriama tikrai daug, bet va įridenti kamuolį į vartus – tikras Sizifo darbas.

  Meistiškumo stoka? Psichologiniais aspektai? Ar šiaip Lietuvos futbolui būdingos anomalijos?

  P.S. Sorry už offtopic, turbūt savo post’e nukrypau nuo diksusijų temos.

 11. 11 pele 2008-06-09 14:47

  Mano Akimis Zaidimas buvo tragiskas , suduva pergales nebuvo verta ,
  pagirti galima Macola , ir Armanta .
  Mus isgelbejo galima sakyt Medinis Juska :)
  Tai tiek .

 12. 12 nitro 2008-06-09 15:04

  Su tokiu žaidimu, kuris buvo per II kėlinį mums vėl šviečiasi 3-0 nuo Vėtros :(

 13. 13 ponaspop 2008-06-09 15:57

  Keberiokšt – tai čiagi joks offtopic’as. viskas ok.

  kažkaip pažiūrėjęs keletą euro rungtynių, ėmiau austi mintį apie tai, kad viena didžiausių LT futbolo bėdų yra stadionai-dirvonai. iš esmės žaidžiant tokiuose stadionuose kaip yra pas mus, tikėtis aukšto lygio techninio futbolo nėra realu. visai nenustebčiau kad ir tie nepataikymai į kamuolį yra bent iš dalies sąlygoti netikėta trajektorija nuo žemės atšokusio kamuolio. gal net galima toliau tęst šią teoriją aiškinimui to fakto, kad dauguma padoriose komandose lošiančių lietuvių yra gynėjai. vienas kitas puolėjas, o saugų, ko gero, apskritai nėra.

  aš vis tik tikėčiau, kad lukšio atveju tai yra greičiau išimtis nei taisyklė. tai, kad neįmušama iš šimtaprocenčių progų – nėra tokia didelė tragedija. esmė, kad tų progų būtų, tai vienas kitas įvartis vis tiek bus. pvz., su šiauliais šiauliuose (jei teisingai pamenu) jo įvartis tikrai buvo ir techniškas, ir gražus.

 14. 14 ponaspop 2008-06-09 16:01

  pele ir nitro – sūduva laimėjo, todėl buvo verta pergalės. kaip jau ten klostėsi rungtynės – čia kita šneka. kaip bežiūrėtum, sūduva daugiau padorių progų turėjo nei priešininkai. galbūt trūko susitelkimo galvojant, kad laimėti bus nesunku – po pirmų rungtynių tokiam nusiteikimui buvo priežasčių.

  o kas liečia vėtra – tai čia bet kokiu atveju kita šneka bus. treneriai puikiai supranta (bent jau iš vencevičiaus komentaro tą spėt galima) problemas ir, manau, vienaip ar kitaip jas spręs. antra, bus žaidžiama namuose, o čia sūduva visada kitaip atrodo. trečia, daug kas priklausys ir nuo vėtros žaidimo – nes toji komanda taip pat neblizga. pirmas sūduvos pralaimėjimas vėtrai buvo greičiau visiško chaoso sūduvos žaidime, o ne nuostabaus vėtros žaidimo rezultatas. vėtra tą kartą irgi gana beviltiškai atrodė.

 15. 15 gugutis 2008-06-10 00:06

  Pirmas pralaimejimas Vetrai buvo Vetros sekme. Iki 0-2 Suduva zaide (tas pats kaip su Ventspils). Problema gynyboj (tada lose Pedro), nesugebeta tinkamai priziuret kontrose isbegusiu Serno ir kitu. Jauciu maza rezultata, saugojimasi, nes konkurentai salia vienas kito. Bus 0-0.

 16. 16 Tadas_asas 2008-06-10 00:40

  Svarbu Suduvos gynyba atlaikytu.. Siaip jei pavyktu pirmiems pasiekti ivarti, tada galima laukt pergales. Nes kitaip ant kontru bandys Vetra isbeginet, o tas lb pavojinga Suduvai su siu metu gynyba. Cia my opinion :)

 17. 17 Pele 2008-06-10 03:34

  Turiu patikimų žinių kad brazilai jau kraunasi Lagaminus .
  Pedro 100 proc Thiago ir Negreiros ant klaustuko ?
  Liks tik Wileris .
  Idomus pastebejimas Negreiros nelose nei uz 1 nei uz 2 komandas pries
  Atlantą .

 18. 18 Zaa 2008-06-10 08:02

  o kaip Guilherme? liks ar tik viena puoleja tikra turesim komandoj

 19. 19 Varvalas 2008-06-10 09:15

  taip, Pedro ir Negreiros jau kaip ir laisvi. Atrodo, kad dar tris savaites (pagal sutartį) jie privalės atbūti komandoje, bet jei ji neprieštaraus, tai dings dar greičiau.
  Neturėtų likti komandoje ir vieno aukštaūgio …
  Paklausiau vieno klubo vado: kur Gabrys? Juokdamasis atsakė: išsiuntėm pasiziureti gero futbolo i Austriją visam laikui. Tikrai žinau, kad į Gabrį nusitaikė Žalgiris, bet anas net negalvoja ten vykti.

 20. 20 ponaspop 2008-06-10 09:18

  Na negreiroso nepasirodymas už pagrindinę su atlantu pernelyg nenustebino – buvo to ir anksčiau. bet kokiu atveju sūduva praktiškai visą laiką šiemet lošia vienu tikru puolėju. o kad nežaidė už dublerius – irgi nieko nuostabaus. būtų labai jau keista jei garbaus amžiaus legionierių su dubleriais lakstyt leistų….

  o šiaip tai galima atnaujint diskusiją apie sūduvos dublerius – kaip sykis vakar dar kartą perskaičiau visai padorų straipsnį oficialiam sūduvos tinklapy apie dublerių komanda – http://www.fksuduva.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=576&Itemid=1

  ten atrodo tikrai būtų žmonių, kuriuos galima pamažu pradėt leist į komandą. nors vakarykštėse dublerių su atlantu lošė ir thiago, ir guilermo, ir willeras, ir jasaitis.

  o vis tik kur urbšys išgaravo? Jo net tarp dublerių nematyt….

 21. 21 ponaspop 2008-06-10 09:23

  nu va – biš pavėlavau su savo svarstymais apie negreirosą. šiaip tai įdomūs tie šįmetinės komplektacijos vingiai:))) atrodo, mano džiaugsmui, neišvengiamai teks dublerius deleguot į pagrindinę komandą:)

  o gabrys – žalgiryje??? nu labai įdomu, nieko nepridursi. labai įdomu. gal be reikalo jis nesutinka? aišku, toje komandoje šiemet ne tik treneryje problemos, tai įšokti į sunkiai pūškuojantį traukinį gali būti sunkoka – bet gabrys žalgiriui jų dabartinėje situacijoje būtų ko gero idealiausias sprendimas…

 22. 22 Jotvingis 2008-06-10 10:57

  “Neturėtų likti komandoje ir vieno aukštaūgio …“ (varvalas)

  Kurio?.. kam uzuolankom kalbi. Nu aukstaugiu (aukstesniu uz mane :) ) yra siektiek Suduvoj: Klevinskas, Skinderis, Vitkauskas, K.Jasaitis, T.Rimas. Tai turbut apie pastaraji ir kalbi?..
  Varvalas daug zino kartais :) O isigyti nieko nezada, neteko sito girdeti?..

 23. 23 Varvalas 2008-06-10 11:48

  Aišku, kad įsigis – tik to pirkinio kokybės nežinau nei aš, nei, matyt, pirkėjai.

 24. 24 Varvalas 2008-06-10 11:50

  to aukštaūgio pavardės ir man nesakė, o kadangi aš esu labai gerai išauklėtas berniukas, tai daugiau ir neklausinėjau.

 25. 25 ponaspop 2008-06-10 12:01

  pankratjevas irgi nėra žemas:))))

 26. 26 Tadas_asas 2008-06-10 14:22

  Rimas ir Pedro tai seniai aisku, kad visiskai nereikalingi. Negreiros speju gauna nemazai pinigeliu, o ju siam sezone tikrai neatidirba. jo irgi reiketu pabandyt atsikratyt. Vietoj siu 3 galima butu pora padoriu susirasti :)

 27. 27 Varvalas 2008-06-10 17:37

  kai ką ir daugiau girdėjau, bet negaliu, praėjus pusvalandžiui ar pusdieniui po to “girdėjimo“, paleisti informaciją į internetą. Tada jau tas šaltinėlis užsirauktų …
  Aišku, kad kalbėti apie brazilų tranzitą nėra labai kenksminga, bet apkalbėti lietuvius nenori nei klubo žmonės, nei patys žaidėjai, nei jų artimieji. Galima tiems lietuvaičiams už prastą žaidimą išrašyti visokių pyppyp, bet kai ko apie juos šnekėti viešai nedera.

 28. 28 pupo 2008-06-10 23:07

  varvalai tai tada isvis neerzink kitu :P nes daba perskaites pastaruosius kelis tavo pasisakymus be konkreciu pavardziu neuzmigsiu kelias naktis besvarstydamas kas tie “laimingieji“ gali but :))))))

 29. 29 ponaspop 2008-06-10 23:48

  na gal net nėra taip svarbu, kas ir kodėl. faktas yra tas, kad iki naujų pirkimų dar teks šiek tiek palaukti, o į tą laiką, bent ant atsarginių suolo, atsiras vienas kitas naujas veidas iš dublerių.

  varvalai – o kad tu toks informuotas, gal vis tik žinai, kaip su urbšiu yra? jau aš čia keliu tą klausimą gal dešimtą kartą, bet kol kas niekas į jį nereaguoja,

 30. 30 Varvalas 2008-06-11 08:37

  dabar jau neturiu galimybės pas ką pasiklausti (esu toli nuo Marijampolės), bet Urbšys lyg tai gavo traumikę jaunimo rinktinėje. Dar kažką aiškino apie jo mokslus … Na, iš komandos jis neištrintas. Per Vėtros rungtynes turėtų ateiti jo tėvas, tai ir pasiteirausiu.

 31. 31 nitro 2008-06-11 15:48

  Jasaitis jau praeitą vasarą bandė laimė Rumunijoje. Ten nepritapo, tai grįžo į Sūduvą. Manau jam jau laikas pakelt sparnus ;)

 32. 32 Jotvingis 2008-06-11 22:16

  Tai is aukstaugiu rimti kandidatai palikti kluba, turetu buti: K.Jasaitis ir T.Rimas. K.Jasaitis – saugas nerandantis vietos pagrindinej sudety, kolkas sy sezona berods zaide 2 rungtynes. Komandoj, kurioj daugiau nei desimt saugu, del dideles konkurencijos issikovoti vieta startinej sudety nera lengva. Nors dubleriu komandoj Jasaitis rodo ka sugeba: penkerios zaistos rungtyne, 2 imusti ivarciai, taciau dubleriuose turetu zaisti jauni perspetyvus zaidejai. 25 metu Jasaitis, nors ir nera senas :), taciau ir dubleriuose netruksta zymiai jaunesniu talentingu jaunuoliu. Turint komandoje tiek daug saugu, vieno praradimas nebutu didele problema, ir jei isejusiji pakeis gynejas, kuriu ypac truksta, toks sprendimas turetu buti naudingas komandai.

  Kalbant apie ginyba, svarbu pamineti ir antraja kandidatura palikti kluba, kuri, man atrodo, zymiai realesne, tai T.Rimas. Trisdesimtmetis buves legionierius sezono pradzioje atrode sustiprins Suduvos gynyba, taciau jis tikriausiai vilciu nepateisino ir nusedo dubleriu komandoj. Gyneju trukumas siuo metu atrodo didziausia Suduvos problema, atsisakyti vieno is ju butu neprotingas sprendimas, bet T.Rimas, mano nuomone nera naudingas zaidejas ir ji turetu pakeistti zymiai gersnis zaidejas.

  Suprantu, kad sis komentaras ne i tema :) Bet siaip norejosi pasvarstyti, koks “aukstaugis“ gali palikti Suduvos komanda.

 33. 33 ponaspop 2008-06-11 23:20

  tęsiant aukštaūgių temą… nemačiau rimo nė vienose rungtynėse, tačiau, atrodo, visi matę vieningai sutaria, kad naudos šis žaidėjas komandai neatnešė. jei teisingai pamenu, varvalas dar prieš sezoną rašė apie tai, kad rimas – yra komplektacijos klaida.

  jasaičio padėtis yra ne tokia aiški. tais metais, kai jasaitis atėjo į sūduvą iš žalgirio kartu su mikuckiu, jis atrodė dėmesio vertas komandos pastiprinimas. tuomet ir mikuckis, ir jasaitis buvo ant bangos – berods abu žaidė jaunimo rinktinėje, jasaitis gan rimtai buvo mėginamas užsienyje.

  pirmą sezoną sūduvoje jis atrodė visai neblogai, tačiau jau tada matėsi, kad tokio tipo žaidėjui nėra lengva sūduvoje. jis yra aukštas, galingas, bet nelabai greitas. o sūduvos žaidimas atėjus į komandą macolai kasmet tapdavo vis greitesnis, mobilesnis, labiau grįstas trumpais ar vidutiniais tiksliais perdavimais. todėl tokio tipo žaidėjams čia buvo vis sunkiau ir sunkiau. jau pernai tipiškas jasaičio pasirodymas aikštėje būdavo po keitimo tuomet, kai būdavo pirmaujama ir kai labiausiai reikėdavo žaidimą pristabdyt ir ramiai sulaukt pabaigos.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama