Laukiam: Sūduva – Venstpils

Štai atėjo laikas dar kartą pažiūrėt, ko Sūduva verta. Be abejo, tai tik Baltijos lygos rungtynės – beprasmiškos lygos nelabai prasmingos rungtynės. Ir nemažai iš jūsų visai pagrįstai mano, kad plėšytis čia tikrai neverta. Tačiau yra toks elementarus dalykas, kaip komandos savigarba. Ir yra toks visai funkcionalus ir reikšmingas dalykas, kaip bendra komandos psichologinė būsena – ar tai yra „iš principo laiminti“ komanda, ar tai yra komanda, kuri prieš eilines rungtynes sau niekada ypatingai maksimalių tikslų nekelia.

Pirmų rungtynių rezultatas jokio optimizmo neįkvepia. Kaip ir bendras Sūduvos pasirodymas šioje lygoje. Latviams – vieni pralaimėjimai ir vienas už kitą skaudesni. O juk ir Ventspils labai rimtai į šią lygą nežiūri – kaip bebūtų, žaisdamas ne pačios stipriausios sudėties vis sugeba įveikti visai padorios sudėties Sūduvą. Tad nors lyga ir rungtynės neturi jokios konkrečios reikšmės bei prasmės, laimėti šias rungtynes verta.

Sakysit, tai yra neįmanoma, nes pralaimėta per daug? Viskas įmanoma. O sąlygos, manau, šį kartą tam bus idealios.

Pirma, bus žaidžiama namuose, kur Sūduva visuomet yra stipresnė (pamirškim tas nelaimingas rungtynes su Skonto, tai – praeitis).

Antra, Ventspils tikrai neatvažiuos stipriausios sudėties. Galbūt toji ne pati stipriausia sudėtis ir yra pajėgi Sūduvą patvarkyt – bet faktas, kad ta komanda atvažiuos atlikt formalumo ir lengva koja įžengt į turnyro pusfinalį. Latvijos čempionatas yra ženkliai aktyvesnis nei lietuviškas – ten žaidžiama daugiau ir dažniau. Nuo pirmųjų rungtynių Sūduva žaidė tik tris kartus, tuo tarpu Ventspils – šešis. Tarp tų rungtynių buvo ir Taurės finalas, ir rungtynės su pagrindiniu konkurentu Skonto. Galima spėti, kad svarbiausi žaidėjai į Marijampolę apskritai neatvažiuos. Pavyzdžiui, rezultatyviausias Latvijos čempionato puolėjas Vits Rimkus, kuris ne tik nėra pirmos jaunystės futbolistas, bet ir visai neseniai traumą turėjo.

Trečia, sprendžiant iš tų šešių Ventspils žaistų rungtynių, komanda šiuo metu toli gražu nėra geriausios formos. Galima net sakyti, kad Ventspils yra šiokioje tokioje duobėje. Šešios rungtynės, apie kurias šiek tiek info yra žemiau, baigėsi taip: dukart laimėta, dukart sužaista lygiom, dukart pralaimėta (čia įtraukiu ir pralaimėjimą po baudinių taurės finale). Įvarčiai – 7-4. Turint omeny, kad per visą pirmą ratą Ventspils tik dukart sužaidė lygiom, tik kartą pralaimėjo ir praleido tik du įvarčius – pastarųjų varžybų rezultatai negali būti vertinami teigiamai. Bendrai surinkti 8 taškai, tuo tarpu Sūduva surinko 7 per trejas rungtynes.

Sunkiau, be abejo, nuspėti Pankratjevo strategiją. Ar mėgins siekti maksimumo, ar nuspręs nesiplėšyti? Iš vienos pusės, iškart po to laukia dvejos rungtynės su Kaunu. Tačiau iš kitos pusės – Sūduva pastaruoju metu ir taip mažai žaidžia, tad apie nuovargį kalbėti anksti. Greičiausiai esminis klausias bus apie tai, į kurią pusę treneris norės sukti komandos psichologinę būseną – nes dar vienas pralaimėjimas latviams iš tikro gali įvaryti nepilnavertiškumo kompleksą. O juk UEFA taurės rungtynės ne už kalnų…

Ką Ventspils nuveikė nuo rungtynių su Sūduva?

Birželio 7 d. Ventspils laimi 1:0 prieš kitą to paties miesto komandą Vindavą ir baigia Latvijos čempionato pirmą ratą užtikrintai sėdėdamas pirmoje vietoje. Vindavai įvartį mušė moldavas Igor Cigarlaš (22 numeris), kuris, kaip galima spręsti iš aprašymų, yra vienas techniškesnių ir įdomesnių tos komandos žaidėjų. Pagrindinis Ventspils puolėjas Vits Rimkus (9) vis dar traumuotas. Po pirmo rato antroje vietoje esančią Rigą Ventspils lenkia keturiais, o trečioje tupintį Skonto – net dešimčia taškų. Ventspils 8 kartus laimėjo,  2 kartus sužaidė lygiom, 1 kartą – pralaimėjo. Įmušė 17 įvarčių, o praleido – tik 2. Visi šie rezultatai -kol kas geriausi lygoje.

Birželio 11 d. Ventspils 0:1 pralaimi Skonto. Panašu, kad šios rungtynės Ventspils apskritai sunkiai ėjosi, ypač pirmasis kėlinys. Antrą kėlinį Ventspils sužaidė geriau, tačiau pačioje pabaigoje praleido įvartį ir patyrė antrąjį pralaimėjimą čempionate. Kaip bebūtų, tai buvo tik trečias šios komandos praleistas įvartis per 12 rungtynių. Komandoje kaip visada išsiskyrė saugiai Sergej Zangarejev (7), Mentešašvili (10), Igor Cigarlaš (22). Puolime lošė traumuotą Rimkų (9) pakeitęs Vladimir Kolesničenko (11) ir prieš pora dienų už dublerius tris įvarčius pelnęs jaunas puolėjas Jurgis Kalns (19). 

Birželio 15 d. Ventspils žaidžia su Daugava taurės finalą ir pralošia. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1, o baudinius geriau mušė Daugava. Ne tas žodis, kad geriau – Ventspils neįmušė nė vieno baudinio, Daugava įmušė tris ir tuo finalas baigėsi. Retas nutikimas, bet būna ir taip. O pačiose rungtynėse Ventspils lyg ir turėjo persvarą, ypač pirmam kėliny. Antram buvo nebe tokie energingi, o praleidę bankę ir visai rankas nuleido. Taigi, antras pralaimėjimas iš eilės.

Birželio 20 d. Eilinės Latvijos čempionato rungtynės su ta pačia Daugava ir vėl Ventspils juodai nepasiseka. Praktiškai visos rungtynės buvo sėkmingos – po dviejų Rimkaus įvarčių pirmauta 2:0 (nors tas puolėjas, įmušęs jau beveik pusantro šimto įvarčių Latvijos čempionatuose ir žaidė dar neatsigavęs po traumos). O po to – du įvarčiai per kokias septynias minutes – 84 Daugava muša pirmą įvartį, o po kelių minučių – lygina. Taigi, jei per visą pirmą ratą Ventspils praleido tik 2 įvarčius, tai per pirmas dvi antro rato rungtynes – jau 3, o jei skaičiuotume ir taurės rungtynes – visus keturis.

Birželio 25 d. Latvijos čempionate Ventspils 3:0 patvarkė Blazmą. Įvarčius mušė Cigarlaš (22), Zangarejev (7), Kosmačiov (5). Tik stebėtis ir išvadoms daryt šios rungtynės netinka, nes Blazma, kartu su Olimps/ASK užima dvi paskutines vietas, per 12 rungtynių tesurinkę tik 6 taškus. Taigi, Ventspils toliau sėdi pirmoj vietoj, o Rimkus yra daugiausiai įmušęs čempionato žaidėjas (8 įvarčiai). 

Birželio 28 d. Ventspils žaidžia lygiom su Metalurgu (0:0). Situacija lentelėje nesikeičia – Ventspils ir toliau sėdi pirmoj vietoj, tačiau antru esantis Skonto yra sužaidęs trejomis rungtynėmis mažiau, o iki Ventspils jiems tetrūksta šešių taškų. Juokingiausia buvo informacija, atėjusi iš spaudos konferencijos, iš kurio lyg ir aiškėjo, kad Ventspils keliama užduotis patekti į Čempionų lygos grupinį etapą.

14 Responses to “Laukiam: Sūduva – Venstpils”


 1. 1 Jotvingis 2008-06-30 15:51

  Galėtum taip Alygoj varžovus išanalizuot, nes Baltijos lyga Sūduvai arba nerūpi, arba mes esam žymiai silpnesni už latvius (kuo nesinorėtų tikėt), arba šiaip mums tik nesiseka su jais. Nežinau kuris variantas teisingas.

 2. 2 ponaspop 2008-06-30 16:03

  mėginu, bet su a lyga sunkiau – čia visi viską žino, o didelių teorijų prieš eilines rungtynės tai neišvedžiosi:) įdomu, kaip ten su tais latviais yra – šiaip kad jų futbolas aukštesnio lygio tai visi duomenys rodo, bet kad jie būtų tokie neįveikiami, kokiais šiemet atrodo – tikrai nesinori tikėti. taip įdomu, kad net galvoju pamėgint susiorganizuot ir šitų rungtynių atlėkt pažiūrėt…

 3. 3 Žinovas :) 2008-06-30 22:15

  Nesiplėšys Sūduva šitose. Žais tikrai ne stipriausios sudėties, iš pagrindinio vienuoliktuko išvis abejoju, kad bent keli pasirodys žaidėjai. Laukia dvi sunkios rungtynės prieš FBK, todėl prieš latvius žais, galima sakyti, “dubleriai“.

 4. 4 ponas pop 2008-07-01 07:08

  įdomu, Žinove, ar tu esi iš tų žinovų, kurie iš tikro žino, ar iš tų, kurie tiesiog spėlioja? Būtų labai naudinga išgirsti oficialų komandos požiūrį į šias rungtynes – nes jei žmonės ketina (pvz. kaip aš) trenktis iš kaži kur tų rungtynių pažiūrėt, tai būtų labai nesmagu, jei žiūrėti tektų, kaip sūduvos ir ventspilso dubleriai lošia

 5. 5 juju 2008-07-01 10:14

  Kaskur skaiciau kad varanavicius pasirase su baltijos lyga sutarty, kad komandos negali zaisti su dubleriais ir rimtai nezet y runktynes baltijos lygoj, taigi komandos oficeliai niekad nesakys kad mum baltijos lygoj varzybos nesvarbios ir mes leidziam dublerius, gali gaut bauda nou zvyniaus varanaviciaus.

 6. 6 ponaspop 2008-07-01 10:35

  matai, kas yra privaloma oficialiai yra viena, o kas yra daroma realiai – visai kas kita. nebūtina leisti dublerių komandos. tiesiog galima sodint ant suolo 4-5 svarbiausius žmones, įtraukt pora žmonių iš dublerių, tada leist visus, kurie paprastai pradeda rungtynes ant suolo – ir tai jau bus kita komanda. neapkaltinsi, kad dubleriai žaidžia, tačiau tai nebus ir tikroji komanda. paprastai tokiais atvejais sakoma “eksperimentinė“ sudėtis, o ji kaip taisyklė naudojama arba draugiškose, arba nieko nelemenčiose rungtynėse. o pasakyti galima ir švelniau – pvz kad mūsų prioritetas A lyga ir UEFA, dėl to kai kuriems leidžiam pailsėt. čia kaip pasaulio čempionate – negali sakyt, kad portugalai su šveicarais dublerius išleido, bet tai buvo kita komanda, kuri ir pralošė teoriškai silpnesnei komandai.

 7. 7 pupo 2008-07-01 14:58

  nu gal biski ne y tema bet FBK partneriai CL bus is Andoros beroc… na o antram rate jau lauks kietesnis riesutelis :) tai Rangers is skotijos :)

  nu bet laukiam toliau, kas manau mums ydomiausia, tai suduvos priesininku :)

 8. 8 juju 2008-07-01 15:09

  nu ka turim: the new saints…. welsh!
  http://www.saints-alive.co.uk/index.php

  nu as kaip anglijoj tai bus smagu atlekt pazet varzybas :)

 9. 10 pele 2008-07-01 15:25

  Burtai Neblogi , bet galejo buti ir geriau ;)
  Reiks kapotis vėl

 10. 11 pupo 2008-07-01 16:46

  interviu su murausku apie naujaji stadika:

  http://www.miesto.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1153&Itemid=1

  ir iliustracija is paukscio skrydzio :

 11. 12 Žinovas :) 2008-07-01 19:29

  Na oficialiai negaliu pasakyt, bet šitą žinau…

 12. 13 Niekas 2008-07-01 20:09

  tai kam rasai,jei negali sakyt

 13. 14 Žinovas :) 2008-07-01 20:23

  Nu va, gal ponaspop apsispręs lengviau, ką daryt… Na gerai, atsiprašau, daugiau nesakysiu nieko.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits