Laukiam: Sūduva – FBK

Stadionas pro skylę tvoroje

Na štai ir priartėjo istorinės rungtynės. Sūduva pirmą kartą loš naujame stadione, o visi mes, kurie turėsime galimybę į stadioną užsukt, galėsime po 20 metų girtis – „ir aš stadiono premjeroje sudalyvavau“. Žodžiu, įvykis neelinis – gal net pats įspūdingiausias per visą naujosios Sūduvos istoriją. Šį kartą laukiam dviejų dalykų – naujo stadiono ir kovos dėl tarpinės pirmos vietos lentelėje.

Stadionas. Kad ir kaip bežiūrėtum kritiškai – o kritikų buvo visos statybos metu – kuriam laikui visus niurnėjimus galima atidėt į šalį ir tiesiog pasidžiaugt kol kas totaliai retu nutikimu lietuviško futbolo padangėje. Ko gero tai bus pirmas naujas stadionas ant Marijos Žemės nuo pat Nepriklausomybės laikų. Su tuo galim pasveikint ir vieni kitus ir patį klubą bei jo vadovus/vadybininkus. Didelis projektas, kuris buvo sėkmingai atvestas iki tam tikro taško. O kad tų taškų ateityje bus galima padėliot dar daugiau (baigtas maniežas, naujos tribūnos, didesnis stogas, sutvarkyta aplinka ir t.t.), tai ir šiandieninę stadiono išvaizdą galima vertint būtent iš tokios perspektyvos – kaip etapą ilgesnėje evoliucijoje. Svarbiausia yra tai, kad projektas nepaskendo biurokratinėje pelkėje ir nebuvo nužudytas augančių kainų. Dar svarbiau yra tai, kad naujo stadiono statybą komandos vadovus įpareigoja toliau kelti komandos lygį, o mums visiems garantuoja, kad bent jau artimiausioje ateityje Sūduvos neištiks agonija, kuri kankina ne vieną A lygos komandą. 

Atidarymo iškilmės. Stadiono atidarymas – nuostabi proga. Tiesa, šį įvykį kiek apkartinti gali visas tas bardakas, kurį komandos vadybininkai sumanė atidarymo iškilmėms. Kažkaip ir vėl prioritetai jiems iš rankų išsprūdo – pirmiausia vaišės ir muzika, o paskui jau, našlaitės vietoje, futbolas. Kad ir kaip besiguostum tikėjimu, kad būtent tokie renginiai gali į stadioną atvesti daugiau žmonių (tipo: ateis į koncertą, o paskui, pamatę koks nuostabus stadionas stovi, pradės vaikščiot ir į eilines rungtynes), vis tiek norisi, kad atidarymo dieną karaliautų futbolas, o ne Rebelheart ar miesto meras su savo kalbomis. Įdomu kiek žmonių į stadioną tą dieną užsuks – vis tik renginys nemokamas, tai kodėl gi nepasivaikščiojus naujos statybos apžiūrėti? Man, atvirai pasakius, kiek neramu dėl chaoso, kuris gali kilti susipainiojus minioms, kurie čia pasirodys visai kitokių priežasčių vedini. Vieni  ateis norėdami pažūrėti futbolą naujame stadione, kiti – tiesiog dėl to, kad nebus ką veikti tą vakarą. Taip pat neramu, kokios alkoholinės kondicijos kai kurie žiūrovai pasieks rungtynių pradžią. O turint omeny, kas sėdės toje „svečių sirgalių“ tribūnėlėje, kai kurių vietos žiūrovų alkoholinis įkarštis gali nuvesti link visai nemalonių, tokiai šventei nederančių „ar tu mane gerbi?“ diskusijų. Labai tikiuosi, kad už svečių tribūnos bent jau laikini tulikai bus pastatyti.

Rungtynės. O rungtynės… na rungtynės turėtų būti įdomios. Paskutiniais metais, ypač Marijampolėje, su FBK lošiama labai įtemptai ir įdomiai. Kaip žinia, laimėta dar nė karto nebuvo, tačiau smagių akiai lygiųjų – per akis. Juolab, kad rungtynių su FBK kaina kone auksinė tiesiogine šio žodžio prasme, tad yra dėl ko stengtis. Komanda bus gerai pailsėjus (kad tik nebūtų per smarkai atsipūtę) – daugelis jau pora savaičių nematė futbolo. Įdomu, kokį žaidimo būdą parinks Pankratjevas, tačiau bet kokiu atveju namuos Sūduva žaidžia smagiai ir ko gero tas įkvėpimas sekmadienio rungtynėse gali turėti didžiulės įtakos Sūduvos rezultatams. Jei komanda varys taip, kaip varė su Vėtra pirmam kėliny, stadiono premjera bus smagi. FBK žaidžia kaip ir kiekvienais metais. Surinkta pakankamai stipri komanda, kuriai trūksta motyvacijos. Todėl kartais sužaidžia gerai, o kartais – kaip Kaunui beviltiškai. Vis tik taškų etatinis Lietuvos čempionas šiemet išbarstė tikrai daug. O laimėti šį kartą juk būtina… Ne vien dėl to, kad stadiono atidarymo proga laimėti privaloma, ir ne vien dėl to, kad Sūduva ir vėl, peršokusi FBK, pirmoj vietoj atsidurtų. Pirmojo ketvirtuko komandų tarpusavio rungtynės yra labai svarbios – pralaimėjęs, iš esmės praranda šešis taškus. Tik tas nemokamas įėjimas kiek neramina… kaip čia jau nemažai pastebėjo, kad dėl nepaaiškinamų mistinių priežasčių, nemokamas rungtynes Sūduva žaidžiai ženkliai silpniau.

Komanda. O va čia yra vienintelė žiauri dilema ir tos dilemos vardas yra Darius Maciulevičius. Per tuos metus, kuriuos Macola praleido Sūduvoje taip ir nebuvo paaiškinta (bent jau aš negirdėjau), kodėl šis žaidėjas niekuomet su Kaunu nežaidžia. Tai suserga, tai tipo traumą gauna. Nebuvo jo ir per pirmas šio sezono rungtynes su FBK. Tad galima drąsiai prognozuoti, kad jam naują stadioną teks išbandyti vėliau. Macolos nebūtis gali būti lemiamu šių rungtynių faktoriumi. PATAISYMAS: MACOLA TRAUMUOTAS. PAPILDYMAS: trumpas interviu su Macola rungtynių išvakarėse. Vis tik šis žaidėjas šiemet lošia nuostabiai ir kone kiekvienos rungtynėse galim stebėt, kaip Sūduva skiriasi Macolai esant aikštėje ir jį pakeitus. Be Macolos Sūduvai bus labai sunku. Juolab, kad ir Willeras po traumos dar nėra padoriai į vėžes įvažiavęs. Tad nors saugų šių metų komandoje yra per akis, be Macolos jiems sekasi pakankamai sunkiai. Tie, kurie, anot gandų, su komanda turėjo atsisveikint to dar nepadarė. Dar palošia už dublerius ar Baltijos lygoje, tačiau kažin ar kuris nors iš jų gali turėti kokios nors rimtesnės įtakos rungtynių eigai. Smagu, kad jau pradėjo žaist Urbšys, bet greičiausiai jis turės panašių bėdų kaip ir Willeras. Svarbiausia pastarųjų dienų naujiena – latvio Ivano Lukjanovo perėjimas į Sūduvą iš Šiaulių. Nors sklido kalbos ir apie kelis Atlanto žaidėjus, tačiau kol kas patvirtintas buvo tik ponaičio Ivano perėjimas. Tik kažin ar mes jį galėsime sekmadienį pamatyti žaidžiant. Vis tik ankstoka – apie tai, kad jis keičia klubus buvo pranešta tik šiom dienom. O kalbant apie jo panašumą į pernykštį Šuganovą, tai tą panašumą galima nebent veide įžvelgti. Šiauliuose jis žaidė kiekvienose šio sezono rungtynėse, nors įmušė tik vieną įvartį. Tačiau tų rungtynių video siužetas įkvepia tikėjimo, kad šis žaidėjas Sūduvai tikrai gali būti naudingas, ypač jei namo iškeliaus nė vieno įvarčio vis dar neįmušęs Negreirosas. Video siužete Lukjanovas gan matomas – ir jo įvartis yra dailus, ir tolimas smūgis į skersinį pačioje siužeto pradžioje rodo, kad  jis žino, kaip reikia elgtis su kamuoliu.

Štai tiek žinių. Lauksim sekmadienio. O tie, kam mero kalbos kelią žiovulį ir kam nerūpi grupė Rebelheart, prieš Sūduvos rungtynes dar galės per telika pažiūrėt, kaip Ekranas kaposis su garsiausia norvegų komanda – Rosenborgu.

Reklama

27 Responses to “Laukiam: Sūduva – FBK”


 1. 2 ponas pop 2008-07-04 11:17

  nugi gražu, labai gražu. aišku, tas dvi žaidėjų fotkes buvo galima parūpint – juk nebūtina jas profesionalias dėt, galima paprasta muiline prieš treniruotę pliaukštelėt. Bet tikrai smagus žingsnis į priekį.

  aš tik siūlyčiau pačiam puslapio dizaine “eglish“ vietą šiek tiek paryškinti, nes faktas, kad daugiausia šį daiktą naudos komandų, su kuriomis sūduva loš uefa taurėj gerbėjai.

 2. 3 ponas pop 2008-07-04 11:18

  beje, šiandieno lietrytyje yra dar viena stadiono fotkė iš serijos “stadionas iš varnos skrydžio“.

 3. 4 RnG 2008-07-04 13:25

  pastabėlė dėl ponaičio Lukjanovo. formaliai I.Lukjanovas už “Sūduvą“ galės žaisti tik nuo liepos 9 dienos – t.y. nuo to momento, kai Lietuvoje atsiveria “perėjimų langas“ (arba kaip oficialiai vadinama – prasideda antrasis registravimo periodas). tiesa, Lietuvoje yra buvę įvairiausių keistenybių (pvz., pernai krūva žaidėjų buvo registruojama po to, kai tas “langas“ buvo uždarytas), bet tikriausiai šįsyk viskas bus pagal varžybų nuostatus, nes reikalas mirtinai svarbus “amžiniesiems čempionams“ (čia naujoms sąmokslo teorijoms ;)).

 4. 5 ponaspop 2008-07-04 14:19

  nu va – kaip puiku kai yra viską padoriai žinančių žmonių:) toliau stebinat, ponas:)

 5. 6 Žinovas :) 2008-07-04 14:34

  O kam skirtos iš abiejų įėjimo į aikštę šonų tos dvi būdelės po keturias vietas? Šito nesuprantu :)

 6. 7 suvalkas 2008-07-04 14:34

  Maciolas nezais menesy laiko jam trauma ( pirstas luzo ) taip kad nei preis kauna nei uefa jo nematysim

 7. 8 ponaspop 2008-07-04 15:24

  tose būdelėse, kaip galima spėt, sėdės neštuvai ir visokie ten komisarai su atsarginiais teisėjais. o dėl macolos…. nu nežinau, nežinau…. tai tų traumų ir ligų visada prieš žaidžiant su fbk būdavo. o paskui – greit greit pasveikdavo. taip kad aš lieku prie savo sąmokslo teorijos apie mistinius macolos ir fbk ryšius…

 8. 9 pupo 2008-07-04 15:34

  kazi kada jam luzo?! nes per rungtynes su venspiliu vaiksciojo sveikut sveikutelis, bent jau as tai jokiu ytvaru ar kazko panasaus nepastebejau…

 9. 10 rimvill 2008-07-04 15:34

  zais visi ir su dideliu uzsidegimu…

 10. 11 suvalkas 2008-07-04 15:58

  jam luzo per ungtynes su silute, ten mazasis pirstas, ant jo itvaro nedada, jis vaiksciot gali o begioti ir smugiuti ne, ir nera cia jokiu rysiu su fbk, cia tik bobuciu pasakos

 11. 12 ponas pop 2008-07-04 16:14

  gerai jau gerai:) bet gal bobutės vis viena galėtų papasakot, kodėl iki šiol macola ko gero nė vienų rungtynių su fbk nežaidė. pvz., kodėl jo nebuvo pirmo rato rungtynėse?:)

 12. 13 suvalkas 2008-07-04 16:41

  del traumos nezaide, o jeigu ka tai tiek 2006 metu tiek 2007 metu sezone maciola zaide visose rungtynese pries kauna, jeigu netiki pasiziurek http://www.lff.lt, taip kad gal uzteks cia tas erezijas skleisti? ;)

 13. 14 ponaspop 2008-07-04 17:00

  nu suvarei vis tik:) tavo tiesa:) va kaip tam gyvenime būna. tiesa, tikrinaus ne tavo nurodytam tinklapy, bet radau, kur pasižiūrėt. ir akurat… bent jau pernai visose buvo. nežaidė nė karto pilnų rungtynių, bet buvo.

  tai iš tikro belieka visų atsiprašyti už paskleistą melą.

 14. 15 Žinovas :) 2008-07-04 20:43

  O Macolą mačiau, vaikščiojo su tapkėm, ir nesimatė, kad nors vienas pirštas būtų bent patinęs, ar panašiai. Bet treniruotėj nedalyvavo.

 15. 16 kilas 2008-07-04 22:12

  Macola su kaunu ne zaidejas. as galiu drasiai teigti ir nebraukyti savo zodziu. nors tai turbut megstamiausias mano zaidejas komandoj. suduvos stadione jis dar dar su kaunu bega. bet fbk pievoj jam kojos linksta. pries pora metu pamenu ten ji keikiau kai 2-3 progas vos ne i tuscius vartus nepataike. gal tai jo sentimenai, nesvarbu kas bet faktas kad is jo naudos su fbk daugiau kai sedi ant suolo. / teko girdeti gyva samokslo teorija is zmogaus kuriuo pasitikiu, kaip tokiais atvejai telefonu “pagasdina“. gali tiketi gali netiketi, bet pagristuma gali suzinoti tik pats zaidejas po savo sprendimo ir po zaidimo. situacija zino tik “tie“ du zmones; joks internetinis komentatorius to niekada nesuzinos :)

 16. 17 Žinovas :) 2008-07-04 22:20

  Na Macola kaip Macola, bent jau stadiono vidaus darbuose padeda organizuot viską :) Pabaigiamieji darbai pilnu tempu eina

 17. 18 suvalkas 2008-07-05 01:04

  to kilas

  tu cia nepaskok irgi nezinodmas nieko, ar matei pernai birzelio 30 d kaunas-suduva rungtynes kaune kai maciola atidave urbsiui pasa kulnu viens ant vieno ir urbsys islygino bei baige 1-1?
  taip kad pasilik savo samokslo terijas sau ir neskleisk cia nesamoniu kitiem, sekmes :)

 18. 19 karolis 2008-07-05 07:39

  Man tai šiek tiek keista, kad į tokį, vistik itin svarbų, renginį įėjimas nemokamas. Atrodo, suvalkiečiai, “prie pinigo“, o čia dabar… Manau, šiuo įvykiu susidomėjimas nemažas, nemažai žmonių ir iš toliau atvažiuos pasižiūrėti naujo stadiono, ir pačioj Marijampolėj jų netruks, tad jei būtų bilietukai už padorią kainą, manau stadionas visvien nebūtų tuščias, o ir tų atsitiktinių žiūrovų, ateinančių broliuko aliuko ir rebelheart nebūtų tiek daug:)

 19. 20 kilas 2008-07-05 10:04

  suvalkas, vienas perdavimas per tiek metu mazoka. nesvarbu kokios priezastys (gal sentimentai), bet naudos is jo nera. zinoma, ne visi sededami airijose anglijose ta gali suprasti. taip, kad ramiau, tevuk

 20. 21 ponas pop 2008-07-05 14:44

  oho, kaip čia viskas rimta. labiau, nei gali tikėti. kaip yra taip yra – kaip yra iš tikro, mes iš tikro niekada nesužinosim. man atrodo, kad dabar yra vienintelis svarbus dalykas. nesvarbu dėl kokių priežasčių – bet macolos rytoj aikštelėj nematysim. o tada belieka tikėtis, kad pankratjevas ras kuo jį pakeist ir patį žaidimą dėlios taip, kad ir be geriausio šių metų žaidėjo sūduva galėtų etatiniams čempionams padoriai pasipriešint.

 21. 22 kilas 2008-07-05 16:54

  didziaja rytojaus dienos intriga (aiksteje) laukyciau Bareviciaus pasirodyma. kas zino istorija su jo atleidimu is fbk, gali tiketis jo su dviguba energija. be to, jis jau igauna savo tikra forma ir atranda vieta suduvoje. kadangi pirmose rungtynese su fbk isvykoje zaisti negalejo; tai rytoj bus jo debiutas pries savo buvusi kluba.

 22. 23 Žinovas :) 2008-07-05 17:14

  Tikiuosi, kad ta jo dviguba energija pasireikš ne didele agresija, o aktyvumu aikštėj ir žaidimu. Nereikia man visai traumų aikštėj :D

 23. 24 siaip 2008-07-05 19:42

  lygiosios bus klausimas per rungtynes su koooperatyvo komanda Silute isprestas.Stadiono atidaryma organizavo savivaldybes klerkai o ne klubas,
  o del visokio musoro stadione t.y. vietinio “elito“ esate teisus – susirinks merai,liutai,rotary ir ju PONIOS.belieka tiketis ,kad pries rungtynes liks fanai ir sirgaliai.kyla noras neiti i rungtynes nemegstu kai i sventa stadiono erdve susirenka partiniai ir valdzios atstovai,kurie net nezino su kuo tas futbolas valgomas,antra po dubleriu rungtyniu su Ventspils kyla noras bent karta nebuti stadione.cia asmenine nuomone

 24. 25 ponas pop 2008-07-05 23:44

  o tai kas ten su tuo barevičium buvo?

 25. 26 ponaspop 2008-07-06 00:30

  O į rungtynes neit tikrai neverta. man rods ryt bus tokia proga, kad galima pamiršt, bent laikinai, visas kritikas, nepasitenkinimus ir nuoskaudas.

 26. 27 kns 2008-07-06 18:47

  Tikiuosi FBK sugadins svente Kapsuke! Geltonai-zali pirmyn… musu bus 60 minimum.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama