Laukiam: FBK – Sūduva

Sunku pasakyt, kas tokį nevykusį planą sumąstė – dviem stipriom komandom per savaitę dvi rungtynes sužaist. Tačiau niekur nedingsi – teks Sūduvai į Kauną trečiadienį važiuot. O šis dviejų rungtynių komplektas juolab įdomus dėl to, kad, žvelgiant į dabartinį A lygos komandų pajėgumą, jose gali klausimai dėl aukso spręstis. Vėtra kol kas visiškai sėdus ir jei toliau taip varys, tai nuo pirmo trejeto beviltiškai atsiliks. Ekranas, nors taškais ir neatsilieka, tačiau tam pačiam Kaunui nieko ypatingo priešpastatyt nesugeba. Žiūrėsim, kaip čia bus toliau – Sūduvos laukia dar rimtesnis išbandymas nei sekmadienį.

Žaidimą naujame Sūduvos stadione vertinti nėra lengva. Nes stadionas buvo naujas ne tik Kaunui, bet ir Sūduvai. Ažiotažas dėl stadiono atidarymo bei į šį renginį  susirinkę tūkstančiai pavertė jas galbūt įspūdingiausių šio sezono A lygos tašku, tačiau realius šių komandų santykius galėsim išsiaiškint tik Kaune. Čia bus eilinės A lygos rungtynės. Tipiškos – greičiausiai pustuščiame stadione. Juolab, kad rungtynių laikas kol kas mistiškas – A lygos tvarkaraštyje nurodyta 19 val., kitur – 16. Toks jausmas, kad buvo nuspręsta šias rungtynes žaist turint stadione kiek įmanoma mažiau žiūrovų.

Sudėtis. Božinovskis sekmadienį gavo ketvirtą geltoną kortelę – bent jau pagal mano skaičiavimus. Tai reiškia, kad trečiadienį jo nematysime. Nieko jau nestebina ir tai, kad nematysime Macolos. Taigi, Sūduvoje neliko nė vieno žaidėjo, kuriam iki šiol būdavo patikimas aikštės vidurys. Nors Božinovskis nuo Macolos šiais metais gerokai atsilieka, tačiau jo nebūtis – rimta spraga. Garantuotai nebus Thiago, kuris greičiausiai rimtą traumą sekmadienį gavo. O į FBK jau nukeliavo Mamičius iš Atlanto – vienas geresnių šio sezono A lygos legionierių, šiemet Sūduvai jau mušęs. Nors kažkas čia sakė, kad apsikeitimai galimi tik po liepos 9 d., tačiau sunku patikėt, kad jei FBK jį norės leisti į aikštelę su Sūduva tą pačią liepos 9 d., kas nors galės tai uždrausti. Iš kitos pusės, jeigu FBK galės tose rungtynėse naudoti Mamičių, išeitų, kad ir Sūduva galės naudoti ką tik iš Šiaulių parsisiųstą latvį Lukjanovą.

Varžovas. Po sekmadienio rungtynių FBK man paliko dviprasmišką įspūdį. Tai yra galinga komanda, tačiau ypatingesnės energijos jos žaidime akivaizdžiai trūksta. Žmonės tiesiog dirba darbą, nerodydami ypatingesnio užsidegimo. FBK iš tikro įspūdingai atrodė tik keletą atkarpų antrajame kėlinyje, kai tokiais vidutinio ilgumo pasais kamuolys gan greitai pasiekdavo Sūduvos baudos aikštelę. Tačiau paskutinėse stadijose būdavo žaidžiama pakankamai neprofesionaliai. Mes žinome, kad Ledesma ir Grigalevičius yra rezultatyviausi A lygos žaidėjai. Tačiau žinome ir tai, kad 8 iš 12 savo įvarčių Grigalevičius įmušė Šilutei ir Atlantui. O Ledesma tiems patiems varžovams įmušė 4 iš 8. Aišku, man galėtumėte paprieštarauti sakydami, kad abu šie žaidėjai mušė ir pirmo rato rungtynėse su Sūduva, tačiau to meto Sūduva buvo kita komanda, nei yra šiandien. Kaip bebūtų, FBK atakos sekmadienį strigdavo maždaug priešpaskutinėse stadijose – buvo mušama iš pakankamai pavojingų padėčių, tačiau jų nėra ką nė lyginti su dviem Lukšio progom – kai pirmą kartą nepataikė į kamuolį, o antrą – pataikė į vartininką.

Vienintelis iš tikro ryškus FBK žaidėjas yra brazilas Ledesma. Jis gali daug ir individualiomis pastangomis nuveikt, gali ir nestandartinį pasą kitiems paduot. Tačiau… Jis, kaip ir dauguma brazilų, gali ir akivaizdžiai perlaikyt kamuolį arba pagailėt jo geresnėje padėtyje esančiam komandos bičiuliui. Ir nors jis mėgsta po pražangos pavaizduot sužeistą tuo skatindamas teisėją rodyt priešininkui geltoną kortą, tačiau yra akivaizdžiai per karšto būdo, kad ir pats tų kortelių už kalbas negautų. O juk karštą būdą visada galima paskatinti…

Dvejos rungtynės su dviejų dienų pertrauka, be abejo, naudingesnės yra Kaunui. Ši komanda jau daugelį metų yra finansiškai stipriausia, o tai reiškia, kad ir žaidėjų komplektą turi žymiai didesnį nei visi kiti A lygos klubai. Ir jei Božinovskio bei Macolos netektis Sūduvai gali labai smarkiai atsiliepti, tai FBK lygiaverčių žaidėjų yra žymiai daugiau. Ir nors FBK, kaip ir Sūduva, mėgsta pasivaikyti ir paspausti varžovus jų aikštės pusėje, tačiau bendrai paėmus tai yra lėtesnė komanda už Sūduvą. Solidesnė, galingesnės, bet akivaizdžiai ne tokia greita. Ir tai yra ko gero tas tarpas, pro kurį Sūduva gali tikėtis smagiai prasmukt.   

Ką daryti? Aišku, ką daryti spręs treneriai. Tačiau bent teoriškai ir mes galime pasvarstyt. Pirmiausia reikia dar kartą prisiminti tą džiugų faktą, kad sekmadienį Sūduvos gynyba suveikė puikiai. Ir tai rodo ne tik 0 praleistų įvarčių (kas žaidžiant su Kaunu labai retai nutinka), bet ir negausus iš tikro pavojingų progų prie Sūduvos vartų kiekis. Sūduvos gynyba buvo pakankamai mobili – žmonės Kauno žaidėjus stebėjo iš arti, neleisdavo laisvai judėti su kamuoliu (ko, mano manymu, labai trūko Ekranui žaidžiant su norvegais), gerai vienas kitam pagelbėdavo. Gynėjai labai gerai rinkdavosi aukštus kamuolius – tiek metant kamuolį iš žaidimo, tiek ir po standartinių padėčių. Gerai sulošė ir Vitkauskas, kuris, matosi, turi neblogą žaidimo toliau nuo vartų linijos instinktą. Problemų gali būti tik dėl to, kad kontratakose nusilakstę kai kurie saugai kartais privengdavo grįžti į savo aikštės pusę. Manau, akivaizdu, kad vietoje Thiago loš Leimonas. Kiek supratau, Thiago kone asmeniškai lakstė paskui Ledesmą ir jam tai daryti sekėsi geriau nei jį pakeitusiam Leimonui, tačiau kažin ar yra kita išeitis be Leimono.  

Sekmadienį Sūduva iš esmės savo puolimą organizavo kontratakomis. Lėtasis puolimas taip gerai nėjo – ir tai natūralu, nes tokiais atvejais reikalus Sūduvoje tvarko Maciulevičius, kurio nebuvo ir kol kas nebus. Greičiausiai kontratakų taktika ir yra optimaliausia. Juolab, kad sekmadienio rungtynės akivaizdžiai parodė, jog ir Barevičius, ir G. Slavickas, ir Kozyuberda gali tiek greičiu, tiek individualia technika pranokti Kauno gynėjus. Esminiai gaisrai prie FBK vartų ir kildavo būtent po sėkmingų minėtų žaidėjų pasibėgiojimų kraštuose. Tačiau šis elementas galėtų būti dar efektyvesnis. Nes svarbu ne tik apeiti gynėją, bet ir tinkamai numesti kamuolį baudos aikštelėje esančiam puolėjui. O tai pavykdavo toli gražu ne visada ir ne taip tobulai, kaip norėtųsi. Gal tiesiog atkalt tą žaidimo elementą reikėtų, jei jau Sūduvos žaidime jam tenka toks svarbus vaidmuo. Nes dabar akivaizdžiai trūksta perduodančio kamuolį žaidėjo ir baudos aikštelėje esančių sąveikos. Kad Lukšys žais, manau, abejoti neverta, nors ir labai norisi, kad jis labiau savo koją pasismailintų. Negreiroso kandidatūros aš neatmesčiau – tas žmogus centre ko gero suteiktų daugiau jėgos. O ir dėl tų kraštinių perdavimų jam ko gero lengviau būtų stumdytis su Kauno gynėjais nei Lukšiui.

Jei puolimas ir gynyba didelių klausimų nekelia, tai saugams teks dvigubai pasistengti. Pirmiausia treneriui teks spręsti, kuo pakeisti Božinovskį su Macola. Čia, mano manymu, galimi du keliai. Šią misiją patikėti Kozyuberdai ir Gardzijauskui, o papildomai į aikštę leist Kėrį arba Urbšį, kurie galėtų dar labiau pakelt greičio ir energijos kiekį. Ir nors man toks kelias patiktų labiau, tačiau greičiausiai bus kitaip. Kozyuberda ir Gardzijauskas liks tuo, kuo buvo ir sekmadienį, o vietoj Božinovskio nuo rungtynių pradžios loš Willeras. Lyg ir natūraliausias sprendimas, kuris iki Willero traumos niekam nekeltų abejonių. Tačiau Sūduvos brazilas vis dar neranda aikštėj sau vietos. Ir sekmadienį pasirodęs antram kėlinyje, jis neturėjo jokios įtakos Sūduvos žaidimui. Nieko ypatingo nenuveikė, tik pora kartų beviltiškai prarado kamuolį. Velnias, kaip gaila! Gaila, nes tie keli kartai, kai mačiau Willerą lošiant iki traumos vertė mane galvoti panašiai, kaip dabar galvoju apie Ledesmą – kad tai yra A lygos lygį viršijantis žaidėjas. Atrodė, kad kaip ir Macolai, Willerui bus žymiai geresnis sezonas nei pernai (nors ir pernai jis žaidė gerai). Trauma viską supainiojo, todėl dabar belieka tikėtis, kad Willeras kuo greičiau atsipaipelios ir pradės Sūduvos žaidimą įtakoti taip, kaip tai darė sezono pradžioje.

Taigi, laukiam, bet nesiparinam. Kad ir kaip baigtųsi tos svarbios rungtynės, čempionatas dar tik įsibėgėja. O pabaigai siūlau pasižiūrėti naują blogą, skirtą I lygos komandai, Tauragės Taurui. Iš pirmo žvilgsnio atrodo visai neblogas.

20 Responses to “Laukiam: FBK – Sūduva”


 1. 1 RnG 2008-07-08 14:15

  jei visi paleidžiamieji raštai tvarkoj ir federacija žaidėją registruoja, tai liepos 9 dieną jis jau teisėtai gali atstovauti naujai komandai. kadangi Mamičius priklauso Minsko “MTZ-RIPO“ (“Atlantui“ buvo tik paskolintas), tai matyt su popierių tvarkymu jokių problemų nekils (gi Minsko ekipa – Romanovo futbolo “šeimos“ narys).
  “Sūduva“ latviuką taip pat gali registruoti ir leisti į aikštę, jei viską suderino su rygiečiais (ir, aišku, mūsų federacija).

 2. 2 suvalkas 2008-07-08 18:59

  kas del Wilerio tai ta trauma cia nieko deta, jis tiesiog nenori losti ir tiek, jam cia viskas dzin, ir komandoje tik gadina mikroklimata nes visiskai nesistengia ir dar varo ant kitu, is jo jokios naudos, taip kad apie ji galit pamirst, ir nejuokinkit su tai pasiteisinimais del traumos, jam ne fule galvoje isvis…

 3. 3 Dynia 2008-07-08 19:53

  O kas Maciuleviciui ? Traumuotas ar pries fbk tiesiog losti negali ?

 4. 4 arbuzas 2008-07-08 20:53

  wileris marijampolej su n-iolikmeciais draugauja? i sodus vogti obuoliu gal eina? kam jam ta slove :)

 5. 5 ponas pop 2008-07-08 23:17

  Suvalkai – tokie visažiniai kaip tu galėtų elgtis ir padoriau. nėra ko iš žmonių tyčiotis – nesu arti komandos, kaip ir dauguma čia užsukančių, ir visų peripetijų nežinom. todėl tam tikros situacijos yra aiškinamos taip, kaip normali logika leidžia. Wileras sezono pradžioje lošė puikiai. Paskui gavo traumą. Pasveiko. Ir jau kelintas rungtynes lošia labai prastai. Kokia išvada peršasi? Kad neatsipaipeliojo iki galo po traumos. Ir yra visiškai natūralu, kad visokių vidinių priežasčių daugelis nežino. Jeigu visi jas žinotų – nereikėtų nei blogo, tei oficialaus tinklapio.

  O kad jau pradėjai, tai pabaik. Nes ir vėl bus gandas sukurtas. Paaiškink, kodėl staiga Willerui viskas tapo dzin. Pinigų nemoka? Išvažiuot nori? Neįvertintas jaučiasi? Kas ten nutiko? Nes prarasti tokį žaidėją vidurį sezono nėra gerai. Aišku, jei sąmoningai nelošia, tai geriau bet koks dubleris, nei jis.

  Dynia – apie Macolą gali pasiskaityt ankstesnio posto komentaruose (Laukiam: Sūduva – Kaunas).

 6. 6 FK Sūduva admin 2008-07-08 23:54

  Kad laikas neprailgtų belaukiant (rungtynių FK Sūduva – FBK Kaunas pavojingiausi video momentai): http://www.fksuduva.lt/index.php?option=com_wrapper&Itemid=140

 7. 7 suvalkas 2008-07-09 02:40

  jam ne staiga tapo dzin, kur jis tau sezono pradzioj gerai lose? nors viena ivarti ar gaolini pasa padare? kur jo gerumas? tai geriau paklauskit marijampoles neiplanmeciau merginu kas jam rupi :) jis lose tik todel pradzioj kad buvo gabrio numyletinis, o atejus geram treneriui, sedo ant suolo nes per treniruotes isvis nejuda, nesipasuoja ir dar varo ant visu, o kai pasodino ant suolo matai zvaigzde isijaute ir uzpyko kad i starta neleidzia, ir maladec Pankratevas kad taip elgiasi uz toki darba ka jis veikia aikstelej, ir per treniruotes ji seniai namo isisut, dar komandoj ten visiem priekaistauja jis ir surmuly kelia, zodziu yra konkretus pizonas ir tiek kuriam visiskai dzin, fule, ziurovai ar panasiai… dar klausimu yra?

 8. 8 diletantas 2008-07-09 07:42

  na, as ir viena ausimi esu girdejes is klube besisukanciu zmoniu, kad wileris komanda demoralizuoja- brazilus kirshina priesh lietuvius, o lietuvius priesh brazilus…

 9. 9 ponas pop 2008-07-09 08:56

  suvalkai – nervintis nereik. pirmo rato rungtynėse su ekranu ir vėtra (tas, kurias mačiau iki traumos) jis iš tikro žaidė gerai. o jei dabar jis dirba tokį juodą darbą, tai ko gero nėra taip sunku ir atsisveikint su juo. tereikia prisimint pernykštę sobolio istoriją. aišku, keista girdėt apie tokį willero elgesį – žmogus gi nejaunas ir turėtų suvokt, kad tokią poziciją užsiimt mažų mažiausiai yra vaikiška, o daugių daugiausiai savo karjerą galutinai gali susigadint.

  o dėl kiršinimo… kiek suprantu, yr didelis klausimas kiek tų brazilų komandoje iš viso liks. bendrai imant, ar tik wileras nebus dar vienas skaudulys gabrio paliktas…

 10. 10 suvalkas 2008-07-09 11:41

  supranti jam yra dzin ant tos karjeros, ir cia nevaikska o pizoniska, kai jis nesistengia visiwm pyktis ima, o kai dar stumia ant kitu tai velniop toks reikalingas, tegu varo atgal is kur atvares…

 11. 11 ponaspop 2008-07-09 12:15

  yep, jei taip yra iš tikro, tai kalbi visiškai teisingai. deja, taip jau su tais legionieriais pas mumi nutinka… ir ne taip retai. suprantu, kad galim tikėtis willero kelionės kur nors kitur nė nesibaigus šiam čempionatui. aišku, gaila, nors, atvirai pasakius, jis reikalingesnis buvo pernai nei šiemet, kai iš saugų tikrai yra kur pasirinkt.

 12. 12 ponaspop 2008-07-09 12:17

  spėju, kad ir žiūrovai labai greitai nustos jam plot taip, kaip buvo per paskutines rungtynes. nes dabar ploja už praeitį ir ploja dauguma tų, kuriems patinka jo salto ir šukuosena. o normalūs žiūrovai jau seniai murma. ir murmėjo visada, nes oliveira visada trūkumėlių turėdavo. tik anksčiau juos privalumai užgoždavo.

 13. 13 suvalkas 2008-07-09 13:20

  nu va matai pagaliau suskalbejom :) taip ploja uz isvaizda ir uz praeity, o kas fulesj supranta mato koki suda jis losia, o ypac ant jo komandos draugai pyksta ir treneris kai jis kaips sakoma ,,dejes,, ant futbolo ir rupi visiskai kas kita…

 14. 14 kilas 2008-07-09 13:31

  neskubeciau vienu lenku gandonesiu tiketi. faktas, kad wileris pernai dave apciuopiama nauda komandai ir rezultatui. o si sezona apibendrinti anksti, nes tik 1/3 rungtryniu suzaista. zmogaus asmenines savybes negali buti priezastimi itakojancia komandos zaidima. iseina, kad zmogus per metus pasiekite? ar cai Gabrys tobulas jaunos kartos prichologas ir su wileriu rado kalba, o Igoris nebe? manau, cia lindimas i privatu darza ir burtai is kavos tirsciu. jei komandai jo nereikia (nebereiks) tai greitai paleis (proga ka tik buvo keisti), o jei reiks, tai ne toki metro penkiasdesim ugio monstra suramdys ir isnaudos kaip to reikia komandai. igariokas pasivedes prie sesupes pokalbi viena atliks ir lakstys wileris kaip niolikmetis, ir salto vel bus. tik “uzsiimti reikia“ jei sie isvedziojimai nera kazkieno asmeninis poziuris (antipatijos).

 15. 15 suvalkas 2008-07-09 14:09

  jau kalbeji Igoris su juo ir ne karta jam viskas poxui, nors karta treniruote paziurekit ir suprasi patys, o paleist taip juk nera lengva jis kontrakta trui o jo nieks juk nepaims su tokiu poziuriu i darba, ir su tokia uzklasine veikal, jis losti gali, bet nenori ir jis cia tikrai nereikalingas, atsimerkit viena kart ir ziurekit fule i ne i sukuosena

 16. 16 kilas 2008-07-09 14:34

  suvalkas, i sukuosena niekas ir neziuri. bet faktas, kad jis pernai buvo labai naudingas. ka ka bet perdavimus, pripazink per rungtynes padalina. net kitu komandu sirgaliai garsiai jo pavydejo suduvai. bet to, isrinko i kazkoki, tegul ir simbolini 10-tuka A lygos grajoku. kur balsavo treneriai ir lff. galu gale sutarti pries si sezona pasirase klubas zinodamas su kuo rasosi. o jei staiga pasikeite, tai priezastys labai menkos. ir jas klubas ismus, jei nores. visvien netikiu tokia samokslo teorija, nes zaisti jis gauna. o sian turbut ir starte matysim. labai geras zaideju patikrinimas yra statistika. futbolas.lt menedzeryje yra taskai. plika akimi matomi macola, koziberda, bobis, v.slavickas, mikuckis aiskus stabilus lyderiai. zinoma tai kazkiek siejasi su laiku praleistu aiskteje, bet tai irgi rodiklis. ir ten wileris kolkas neiskrenta is bendro vaizdo, nors zaide tik 5 rungtynese. tiesa, futbolas.lt kartais uzgeria ir klaidu milijonas, bet ne esme :)

 17. 17 Is Kapsuko 2008-07-09 16:18

  Nu nzn man tas Willeris ir pernai ir siemet perlaikydavo kamuoli aikstej, vienu zodziu jis yra savanaudis. Gal komandai ir reik kai kuriais momentais tokio zaidejo? Bent jau galetu viena kart nespirt i tuos vartus is taip toli o galetu perdavima padaryt i baudos aikstele, as kalbu apie rungtyne su FBK.

 18. 18 suvalkas 2008-07-09 16:44

  tai kas kad pernai naudingas buvo, tai gerai, bet tai BUVO o ne yra, tad reikia ziuret ka gali jis siandienai, o nieko nes nenori ir viskas poxui, jis niekad nesustiprian iejes zaidimo, broko bilekiek, net pries venstpilio vaikus nieko parodyt nesugebejo, nei baudos pramusa nei skerso padaro, apie gynyba is vis nekalbu nes jis nesigina, kam toks reikalingas??

 19. 19 Is Kapsuko 2008-07-09 16:51

  As kazkaip galvojau ir kaip ponas pop, kad reik tik laiko kad jis igautu gera forma. Bet jai jis nieko nedaro kad ja igautu, tai jau cia kitas reikalas.

 20. 20 Anonimas 2008-07-09 22:56

  ismesti legionierius labai paprasta. o ju surasti sudetingas darbas. tuo ir gerai kad wileris BUVO naudingas. reiksia komandoj jis gali praversti. o pirkti kiekvienais metai kate maise turetu jau pabosti. kiek suduva turejo turistu per 3 metus, netilptu i naujo stadiono sveciu tribuna!!!


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama