II Rato apžvalga: 2 dalis

Rato įvykis. Be abejo – naujojo stadiono atidarymas. Apie daug kalbėta ir rašyta, todėl daugiau nė plėstis čia neverta. Faktas yra vienas – tai yra istorinis žaidimas, apie kurį savo vaikams bei anūkams galėsime pasakoti.

Šalia komandos. Šių metų čempionatas yra toks, kad praktiškai galima stebėtis, kad komandos gyvenime per antrą ratą neįvyko jokių skandalų, keistenybių ir panašių dalykų. Kol kas vienintelis radikalus komandos gyvenimo posūkis nutiko dar pačioje čempionato pradžioje – kai Gabrys buvo pakeistas Pankratjevu. Galim tik pasidžiaugt, kad šis pokytis netapo destabilizacijos faktoriumi – emocijų bangoms nurimus gyvenimas toliau tekėjo įprastine vaga, o komandos žaidime buvo akivaizdus progresas. Vienintelis reikšmingesnis dalykėlis, kurį čia verta paminėti, taip pat yra pozityvus – nors sezono pradžioje atrodė, kad dvi Sūduvos suporterių grupės taps nesutaikomais priešais, tačiau į antro rato pabaigą komanda jau buvo palaikoma bendromis pajėgomis.

Sudėties naujienos. Kaip jau ne kartą buvo minėta, atėjus į komandą Pankratjevui, komandos sudėtis šiek tiek pakito. Vieni pakilo nuo suolo, kiti – ten sėdo ir praktiškai žaidė tik už dublerius arba nereikšmingose Baltijos lygos rungtynėse. Antram ratui įpusėjus, imta kalbėti apie grupės žaidėjų potencialų išvykimą iš komandos. Oficialiai klubas jokios informacijos nepateikė, o žmonės kalbėjo apie Pedro, Rimą, Jasaitį, Negreirosą. Kadangi apsikeitimų žaidėjais langas jau buvo atidarytas, manau, greitai sužinosime, komandos valdžios planus. Kaip bebūtų, Pedro ir Rimas iš pagrindinės sudėties jau išnyko amžinai, o kitų dviejų žaidėjų situacija nėra tokia aiški. Negreirosas nors kol kas ir sėdi sausas, bet lošia kaip visada – stebuklų nerodydamas, tačiau išlaikydamas padorų lygį, o Jasaitis, pasirodęs paskutinėse rungtynėse, mačiusiųjų teigimu, taip pat sulošė puikiai. Kitas klausimas – komandos naujokai. Vieną jau turime – iš Šiaulių perėjo Skonto priklausantis Lukjanovas ir pačiose pirmose rungtynėse patvirtino, kad šis sprendimas buvo teisingas. Aišku, tai yra žaidėjas, kuris greičiausiai Sūduvoje pabus tik iki sezono pabaigos, tačiau ir tai gerai. Buvo kalbų apie keletą Atlantą paliekančių gynėjų, kažkas, pamenu, net minėjo Gnedojų Marijampolėj matęs, tačiau jokių oficialių žinių apie juos sulaukta nebuvo. Galima spėti, kad komandos vadovai vis viena ieško naujų žmonių – juolab, kad jų greičiausiai pačioje lygoje bus nemažai – kažkaip šiemet sezonui tik įpusėjus, kelios komandos ėmė byrėti.

Prie sudėties naujienų galima prilipinti ir abu iš dublerių į pagrindinę sudėtį perkeltus žmones – Vitkauską ir Leimoną. Greičiausiai savo eilės laukia dar keli žmonės. Visų pirma – Kėrys. Kiek mačiau, šis žaidėjas tikrai turi šansų – tačiau, kaip jau minėta, jam nėra lengva įsiterpti, nes stiprių saugų šiuo metu Sūduvoje ir taip netrūksta. Nereikšmingose rungtynėse pagrindinėje sudėtyje jau matėme ir Gatavecką, Chveduką, Broką. Yra ir dar vienas keistasis pirkinys – brazilas Alcantara, kuris buvo nupirktas traumuotas, už dublerius jau lošė nemažai, o už pagrindinę komandą – tik vienuolika minučių.

Užbaigdamas pasakysiu taip. Nors šių metų Sūduvos tikslai yra labai aukšti ir jiems pasiekti reikia gerų žaidėjų, tačiau aš visuomet labiau pritarčiau geriausių dublerių integravimui į komandą, nei laikinų sprendimų paieškoms. Sūduva yra viena iš stabiliausių pastarųjų metų lygos komandų, todėl galvoti reikia ne tik apie šiuos metus, bet ir apie ateitį. Ir nors, pavyzdžiui, Lukjanovo įsigijimas pusei sezono šių metų tikslams siekti yra efektyvesnis, tačiau žvelgiant į tolesnę perspektyvą, komandai būtų naudingiau, jei sezono pabaigoje pagrinde galėtų žaisti ne tik Vitkauskas, Leimonas ir Kėrys, bet ir kiti čia paminėti dubleriai.

Perspektyvos. Šiemet pirmą kartą pakankamai realistiškai buvo pradėta kalbėti apie galimybę laimėti aukso medalius. Nors sezono pradžioje atrodė, kad nebus lengva ir dėl trečios vietos pakovoti, tačiau iki antro rato pabaigos susiklostė kiek kitokie stipriausių lygos klubų santykiai. Aišku, kaip ir mažiausiai penkis-šešis paskutinius sezonus kalbos apie pirmą vietą iš esmės reiškia „įveikti Kauną“. Tačiau Sūduvos atveju tik šį sezono apie tą galima kiek realistiškiau pasvajoti. Kol kas rungtynių su FBK rezultatus tegalime vadinti patenkinamais, tačiau paskutinės rungtynės, nors ir pralaimėtos, parodė, kad žaisti geriau nei Kaunas Lietuvoje yra įmanoma.

Kodėl šiemet galima pasvajoti apie aukso medalius? Visų pirma dėl to, kad tai leidžia Sūduvos ir kitų trijų stipriausių klubų dabartinis jėgų santykis. Kaunas taškus barsto ir barsto kartais labai netikėtai. Vėtra sėdusi, Ekranas taip pat dar turės įrodyti, kad „mažiausiai prarastų taškų“ gali virsti „daugiausiai surinktų taškų“.

Tik va man atrodo, kad pernelyg sureikšminti galimybės tapti čempionais neverta. Sūduva kiekvienais metais išrodo vis solidžiau. Komandos gyvenime akivaizdi evoliucija, kurią lemia visai pakenčiamas valdymas ir finansavimas. Vis tik per pastaruosius metu Sūduvos nebuvo ištikusi nė viena finansinė ar šiaip kokia nors skandalinė krizė. Buvo žaidybinių duobių, buvo sezonas, kai atrodė, kad peršokti į pirmą lygą yra visiškai realu. Tačiau viena yra žaidimo/komplektavimo problemos, o visai kas kita yra po trijų ratų išsenkantis komandos biudžetas ar tokie skandalai, kuriame šiemet atsidūrė legendinis Žalgiris.

Taigi, aš manau, šiemet visai pakaktų, kad Sūduva gautų bet kokius medalius ir toliau eitų ta pačia komandos stiprinimo kryptimi, kad mintys apie čempionų vietą taptų dar realesnės kitame sezone. Tiesiog šiemet tam reikalingas ir sėkmės faktorius. Manau, neįmanoma tapti čempionu neįveikus FBK. Tokia jau lietuviško futbolo realybė. Kaunas turi pernelyg mažai šansų barstyti taškus – ypač antrose sezonų pusėse, kai pusę lygos klubų ištinka finansinės krizės. O žaisti su Kaunu beliko vienos vienintelės rungtynės. Smagu, kad jos bus pačiame sezono gale – galbūt jos ir bus lemiamos.

Įdomiau yra pagalvoti apie trečią UEFA taurės etapą. To Sūduvai, kaip ir bet kuriai kitai Lietuvos komandai, dar nėra pavykę padaryt. Aš tikiu, kad tai yra įmanoma – ypač jei kito antrojo etapo burtai bus kiek palankesni. Apie tai, kad būtina tą antrą etapą pasiekt – čia nė kalbos nėra. O kad UEFA taurės rungtynės laukia jau kitą savaitę – tai šiuo klausimu nebesiplėsiu, nes apie tai bus atskira šneka.

A lyga. Palyginus su pirmuoju, antras ratas buvo ženkliai įdomesnis. Tiek rezultatais, tiek ir užkulisiniais nutikimais. Pirmam rate atrodė, kad čempionatas labai aiškiai pasidalins į pirmas keturias ir antras keturias komandas. Pirmojo ketverto komandos gan lengvai rinko taškus ir, atrodė, beviltiškai tolsta nuo visų likusių. Tačiau antrame rate reikalai kiek pasikeitė. Taigi, trumpai apie kiekvieną klubą.

FBK šiais, kaip ir daugelį kitų sezonų, yra labai panašios būklės. Tai yra finansiškai pajėgiausia ir sudėtimi galingiausia komanda. Tai yra komanda, į kurią nė nedvejodami išeina bet kurie A lygos klubų nariai (pavyzdys – Miklinevičius). Aišku, visi viliasi, kad FBK taps tramplinu į Hearts, o gal ir dar daugiau… Tačiau, kaip ir bet koks oligarchinio valdymo klubas, FBK jau daugelį metų kenčia nuo trenerių stabilumo stokos. Treneriai keičiami kaip kojinės ir labai retai būna bent kiek logiškas vieno trenerio atleidimas ir kito samdymas. Tai negali neturėti įtakos komandos žaidimui. Turi įtakos ir tai, kad žmonės žaidžia svajodami apie Hearts. Tai paprasčiausiai reiškia asmeninių tikslų viršenybę prieš bendrus, komandinius tikslus. Kiekvienam FBK žaidėjui yra žymiai svarbiau gauti bilietą į Škotiją, nei, pavyzdžiui tapti Lietuvos čempionais. Štai kodėl Kaunas banguoja. Šios komandos pajėgumą vertint apskritai sunku, kai lygoje žaidžia klubai, turintys tiesioginių ryšių su FBK savininku.

Ekranas man kol kas yra labiausiai neaiški komanda. Teoriškai lyg ir pajėgus klubas, tačiau serija beviltiškų pralaimėjimų tam pačiam FBK rodo, kad tas pajėgumas gali būti su riebiu klaustuku. Realią Ekrano padėtį ir įvertinti sunkiau, nes kol kas jis yra mažiausiai A lygoje rungtynių sužaidęs klubas. Tačiau Ekrano, kaip ir Sūduvos, jėga ne būklėje konkrečiu momentu, o darbo į perspektyvą tradicijoje. Esu tikras, kad būtent Ekranas bus realiausias FBK ir Sūduvos konkurentas. Vėtros istorija kartojasi kiekvienais metais. Kasmet sezono pradžioje keliami labai aukšti tikslai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo pagrįsti realiais veiksmais. Taip ir šiemet buvo – nusamdytas vienas geriausių LT trenerių, komandoje atsirado keletas lietuviško futbolo „žvaigždžių“. Ir Vėtros sezono pradžia atrodo labai daug žadanti. Tačiau greitai džiaugsmai baigėsi ir dabar komanda sėdi žiaurioje duobėje. Ir jei ji kuo skubiau iš tos duobės nepradės keberiotis, aukščiau esančių klubų gali ir nebepasivyti.

Apie Žalgirį jau visi viską girdėjome. Labai sunki sezono pradžia, kuri baigėsi gan netikėta pergale prieš Vėtrą, po kurios jau ėmė vaidentis galimybė, kad pirmasis ketvertukas gali ir penketuku pavirsti. O paskui – kaip griausmas iš giedro dangaus – žinios apie komandos bankrotą. Nežinau, man tai yra labiausiai sukrečianti kokių penkerių paskutinių sezonų naujiena. Gali Žalgirio ir nemylėt, tačiau LT A lygos be Žalgirio aš tiesiog neįsivaizduoju. Tikėkimės, kad krizė vienaip ar kitaip bus išspręsta – tačiau bet kokius rimtesnius tikslus ši komanda šiemet tikrai gali pamiršt. O va tuo tarpu Šiauliai, labai netikėtai, varo kaip iš natų. Netikėtai, nes komandos sudėtis neleido prognozuoti jokios sėkmės. Sezono pradžia taip pat nieko gero nežadėjo, tačiau dabar Šiauliai yra dar viena lygos komanda „pakilime“. O turint omeny Žalgirio bėdas, gali visai realistiškai galvot apie penktą vietą. Atlantas, deja, irgi kartoja savo kasmetinę istoriją. Tik šiemet šis klubas pinigų pristigo ir žaidėjus pradėjo barstyt kaip niekad anksti. Kad ir kaip gaila, tačiau, atrodo, kad Atlantui teks su Žalgiriu kovot dėl 6-7 vietų. Ir jei Žalgirio istorijoje nenutiks nieko naujo, Atlantas turi visus šansus jį aplenkt. Šilutė? Žinot, ką – gal nevarginsiu nei savęs, nei jūsų pasakodamas apie klubą, kurio A lygoje neturėtų būti.

Užkulisiai. Jei pirmo rato didžiausiais nuotykiais palaikiau Sūduvos trenerių kaitą ir FBK barstomus taškus, tai antram rate įvykių buvo daugiau ir rimtesnių. FBK pasižymėjo susiurbdamas iš kitų klubų visus geresnius skolintus žaidėjus. Sūduva pasižymėjo stadioną atidarydama. Ekranas pasižymėjo… Ekranas gal ir niekuo nepasižymėjo, už tai pasižymėjo Panevėžio policija. Šioji atliko precedento neturinčią akciją – prieš rungtynes su Rosenborgu kažkokiame parkelyje masiškai apsupo, supakavo ir į daboklę nuvežė didesnę Ekrano ultrų dalį. Įdomiai gyvenam, nieko nepasakysi! Vėtra suprato, kad Zenito žvaigždė Majus yra per silpnas A lygai. Žalgiris bankrutavo. Atlantas taip pat labai anksti diržus susiveržė. Tik Šiauliai ir Šilutė du ratus praleido palyginus ramiai.

Taip pat pažymėčiau žymiai suaktyvėjusią pirmą lygą. Ten remontuojami stadionai, į juos renkasi žiūrovai (kai kuriose vietose net daugiau, nei kai kuriose A lygos vietose). Ir netgi kokie tai rudimentiniai organizuoto palaikymo daigai kalasi. Štai citata iš blogo apie FK Taurą: „Taipogi reikėtų pažymėti ir tai, kad kai kurie „Tauro“ sirgaliai labai svetingai sutiko „Alyčio“ fanus tuščiais alaus buteliais, skraidančiais akmenimis bei „mandagiais“ rusiškais pasveikinimais“. Žodžiu, gyvenimas ir ten verda. O labiausiai toliau linksmina FC Vilnius ir jo savininkas, kuris, matyt, galvoja, kad visi aplinkui yra durneliai, nes aiškina, kad žaidėjui algos nemokėjo dėl to, kad jis priklausė ne klubui, o kažkokiai ofšoriniai kompanijai. FCV trileris dar nesibaigė, bet, atrodo, kad šis klubas happy endo nesulauks. Sekmadienio lyga jam šviečia…

Taigi, tiek naujienų. Gero skaitymo ir gero savaitgalio.

 

50 Responses to “II Rato apžvalga: 2 dalis”


 1. 1 suvalkas 2008-07-11 18:18

  suduvos perziuroje dalyvauja vienas naujokas , bet siaip jis jau pries tai yra zaides suduvoje ir gan sekmningai ;)

 2. 2 ponaspop 2008-07-11 18:25

  ech, suvalkai, suvalkai:))) ir vėl tu čia paslaptis visokias iki galo nepasakytas sklaidai:))) gal tas naujokas – tai tomas radzinevičius?:)))) o jei rimtai – spėčiau, kad tai bus veikutis iš žalgirio:)

 3. 3 nitro 2008-07-11 18:56

  Aš kažkaip nesu labai optimistiškai nusiteikęs Lukjanovo atžvilgiu. Manau jis duos ne ką daugiau, nei kažkada davė kitas Sūduvoje žaidęs Latvijos U-21 narys A.Abramenko.

 4. 4 Anonimas 2008-07-11 19:18

  A.Abramenko tai buvo medinis opelio variantas su rusisku keiksmazodziu turbina. no way! ims dar ir nustelbs Lukjanova.

 5. 5 suvalkas 2008-07-11 21:45

  ne tai ne veikutis (nors cia butu idealus varinatus :) tai David Cikladze (atsiprasau nezinau kaip ten teisingai jo pavarde rasosi :) bet manau visi atsimenat toki ar ne taip? ;)

 6. 6 ponas pop 2008-07-11 22:01

  na žinai, suvalkai, pribloškei negyvai. žinojau, kad cikladzė yra lietuvoj – abu broliukai čia – bent jau taip buvo skelbta. ir skelbė apie tai ne kas kita, o tauragės tauras. jie abu brolius kvietėsi. aš dar pagalvojau – “va kaip sūduva į priekį pažengė – prieš pora metų sūduvai žmogus dar tiko, o dabar tegali galvot apie pirmos lygos klubą“.

  juokai juokais, bet žiauriai nustebinai. aišku, aš nežinau, nei koks čikladzės lygis dabar yra nei kokia forma, bet nors užmušk nematau jam vietos komandoje. atvirai pasakius, netgi anais laikais jis nebuvo šimtaprocentinis žaidėjas. kas veždavo labiausiai – tai jo energija ir noras kapotis iki galo. tačiau, manau, šiandieninei sūduvai to nepakanka. jeigu reikėtų tik energijos – tai imk žmones iš dublerių, nuteik juo tinkamai ir leisk – tegul laksto taip, kad paskui kvapo neatgautų.

  o čikladzė… nesvarbu, kokia jo forma. tiesiog jis yra tas žaidėjo tipas, kuris šiandienei sūduvai yra visiškai nereikalingas. tuomet jis buvo gynėju su aiškiai išreikštu puolėjo instinktu. tačiau gynyboj jis neretai grybą supjaudavo – ne iš piktos valios, o tiesiog dėl to, kad nulėkęs į puolimą, grįžti nespėdavo. tokio tipo gynėjų mes prisižiūrėjom sezono pradžioj. ir kai pagaliau gynyba tapo darni ir disciplinuota i gynėjų tarpą įleist tokio profilio žaidėją kaip čikladzė…. nu nežinau nežinau…

  o į saugus juk jo neleisi – ten ir taip ankšta – daugiau gerų žaidėjų, nei vietų aikštelėj… va taip aš galvoju – gal čikladzė ir nėra prastas žaidėjas, bet jis tiesiog netinkamas šio sezono sūduvai…

 7. 7 suvalkas 2008-07-11 22:45

  jis yra perziuroje, nes juk reikia krastinio gynejo, juk yra tik slavickas su leimonu, o jei kuris is ju negles losti kas tada? o trenerei paziures ir nuspres ar jis tinkmas, jis tikrai geras krastinis gynejes, ir stabilus bei megstamas komandoj, nes yra maladec zmogus :) taip kad nenuvertink jo, aisku neaisku kokia jo forma bet yra trenerei kurie ir matys kaip jis atrodo, o krastinio gynejo mirtinai reikia.. ir nespresk kad jis netinkamas nemates kaip jis atrodo, ok ;)

 8. 8 Anonimas 2008-07-11 22:59

  Girdejau kad ir Radavicius is Zalgirio turetu i perziura pasijungt ant dienu:)

 9. 9 ponaspop 2008-07-11 23:03

  na jei jis gruzijoj paskutinius metus, kažin ar staiga tapo žymiai geresnis nei buvo anksčiau. mano esminis priekaištas buvo ne apie jo žaidimo lygį, bet apie drausmę. juk rašiau – jis buvo gynėjas, kuris nuolat lenda į puolimą – ir dėl jo krašte gynyboj nuolat būdavo skylių. ir kažin ar pavyktų karštą gruziną pankratjevui užrakint savo aikštės pusėj jei jis pats to nenorės. todėl ir manau, kad dabar, kai gintis pradėta drausimingai, toks žaidėjas tą drausmę vėl išderint gali. bet netgi ir tai nėra taip svarbu.

  jei stebėjai mano komentarus bent pora metų, gal žinai, kad aš esu visiškas vietinių futbolininkų auginimo fanas. jei jau imamas legionierius – tai jis turi būti toks, kokį lietuvoj sunku būtų gaut. o jei ieškomas žmogus, kuris jei kas atsitiks pakeis pagrindo žaidėją – tai aš visada ir visom rankom balsuosiu už vietinius dublerius ir atsarginius.

  juk jei šiemet nebūtų truba su gynėjais – tai leimonas kaip žaidė už dublerius, tai ir būtų žaidęs. o dabar – gyvenimas privertė ir visai įdomų žaidėja turim. ne mikuckis, ne skinderis, bet net ir su kaunu atvaro visai padoriai.

 10. 10 Varvalas 2008-07-12 00:11

  nors ir nesu Lietuvoje, bet iki pasiutimo nustebino Čikladzės pasirodymas Sūduvoje. Tai tokios pat rūšies besmegenis arklys, kaip ir Pedro. Berods, treneris V.Žilinskas mėgino iš saugo padaryti gynėją, o padarė kuilį, negrįžtantį iš puolimo. Jis ir pražangų prisirenka per daug ir ne vietoje. Toks arklys net Taurui netiko … Buvo jis ten, bet neįsisiūlė.

  Tiesa, nesidžiaukite labai ir Lukjanovo pasirodymu – jis nė vienoje komandoje nemušė tiek įvarčių, kad būtų galima jį vadinti geru ar naudingu žaidėju.

  Bijau, kad grįžęs namo, rasiu visai kitą Sūduvą …, t.y. sužalgirėjusią ir suatliekėjusią (nuo žodžio “atliekos“). Nė vienas šių dienų pasikeitimas manęs nedžiugina. O yra gerų ir nebrangių žaidėjų, bet negi turiu juos siūlyti per prievartą.

  Ir nelabai tikiu, kad Sūduva praeis Velsą, kuris pernai vienodai spardėsi su Ventspiliu.

  Pagyvensim – pamatysim.

 11. 11 suvalkas 2008-07-12 02:59

  kas liecia gruzino drausme tai kaip Igoris pasakys taip ir los jis, o jam ten junktis algis visada liepdavo,siaip jis yra drausmingas zaidejas, o Taurui jis tiko bet ji is ten treneriai pasikviete paziureti ar cia tiks,netiks grys i taurage, ir kai lose jis suduvoj tikrai gerai atrode,
  O gyneju turksta ypac krasto, Leimonas pakeite nevykely pedro kuri tik gabrys zaideju mate, taciau reikia bent dar vieno krastine gynejo, nes ir vidurio tik du yra mikuckis su skinderiu, tuoj del korteliu vienam reikes praleisti ir kas tada los? thago juk trumuotas, pagalvokit ir apie tai kiek daba yra suduvoj gyneju? 5 is ju vienas traumuotas, taip juk neistempsi visa sezona, ir jeigu viskas ok dar Radavicius gali prisijunkti..

 12. 12 Is Kapsuko 2008-07-12 11:52

  Gataveckas dar yra,tas jug gynyboj losia, puiki proga but jam prasimust i pagrindine sudeti.

 13. 13 rimvill 2008-07-12 15:15

  del UEFA taures:
  baugina ir kelia nerima galingas The New Saints klubo priessezoninis zaidimas. Keturios ispudingos pergales 5-1, 5-0, 3-1 ir vakar 4-1.Puolimas galingas tik neaisku kokio lygio priesininkai buvo

 14. 14 ponas pop 2008-07-12 15:48

  kad sūduvai reikia papildomų žaidėjų – manau, dėl to niekas nesiginčija. kalbama tik apie tai, kad jei jau imt – tai tikrai aukšto lygio žmonės. nes kitu atveju tikrai labiau apsimoka ir prasminga geriausius dublerius į pagrindą integruot.

  o TNS rezultatai iš tikro gan įspūdingai išrodo, tik reik žiūrėt kas ten per varžovai buvo. sūduva juk irgi prieš sezono prieš suvalkus 6:2 buvo laimėjus, bet kas iš to… manau, kad varvalas kiek per aštriai dvejonę uefa taure išreiškė – bet jis, kaip visi pamenam, jau senokai ant lietuvos nesilaiko ir gal nematė, kad komanda nemenką žingsnį į priekį padarė. bent jau man didesnį nerimą kelia ne gynyba, o puolimas. ko tai aš tikiu, kad sūduva gali nepraleisti, bet mušti sekasi žymiai sunkiau,

 15. 15 suvalkas 2008-07-12 15:59

  na va Radavicius jau atvyko, o wileris su negreirosu jau isvykt turetu …

 16. 16 Niekas 2008-07-12 17:18

  Radavicius neblogai atrode Zalgiryje,vienas gyvesniu futbolininku buvo.Butu gerai toki zaideja turet.

 17. 17 Anonimas 2008-07-12 17:29

  kas nematet FBK-Suduva varzybu galit paziuret vaizdo irasa fksuduva.lt

 18. 18 Viskas 2008-07-12 17:30

  Radavicius su Cikladze gales uz vartus per snukius dauzytis. juk jiedu tai sugeba:)

 19. 19 kilas 2008-07-12 17:47

  kartais atrodo, kad legionieriai gera “preke“. jie atvaro is niekur (be lietuvisko kitu komandu sleifo) ir jei neprigyja isvaro kazkur is lietuvos. o ka dabar turim? ateina is zalgirio. kad ir koks geras Rada, bet jis is zalgirio! ir dar atzaides keliose komandose. turim ekrano poriuke, vetros kelis veidus, zalgirieciai keli jau prigijo. treneriai irgi atidirbe bet kur. macola su barevicium aukso amziu atgyveno kaune. komanda savotiska. Slava su Leimonu, du gynejai kurie ‘savi’ ir viskas. jaunimas kitas neturi minuciu aikstej. tada geriau neaiskus legionas (kuri dar rimtas darbas atrasti), nei perejunai. Afonia aplink stadiona einanti maciau, imkit dar ji. kazkoks uzsiciklinimas.

 20. 20 Niekas 2008-07-12 18:17

  vartininkai suduvos,netgi VISI,dar keletas saugu. O siap tai jaunimas auga,tik jis dar labai jaunas ir komandai kovojanciai del priziniu vietu, reike aukstesnio lygio zaideju,o duberlius galima isbandyt,kaip ir dabar daro – pries visokius Ventspilius. Ir siap,jegiu idomu tai va pazekit i Silute,pas ja vieni dubleriai kauno,nemanau,kad jus dziugintu panasus rezultatai…Su metais ateis ir daugiau janimo is dubleriu,jugi kitiem net nera pilnametystes..

 21. 21 Varvalas 2008-07-12 23:50

  Jau daug metų vis sekamos pasakos apie tai, kad po metų ar pusantrų, kad ateis, tai ateis minios marios vietinių futbolininkų. O vitkai ir panašūs semečkių naikintojai, kaip nieko neparuošia, taip ir neparuoš. Vidutiniškai per metus pasirodo po vieną marijampolską Sūduvos pagrindinėje sudėtyje. Kažkada prie Smetonos vartuose apsireiškė Saulius Klevinskas, po to gūdžiais pokario metais iš miško išlindo Urbšys (šįmet vėl išėjo partizanauti). Prie Brežnevo a la Lanzbernio mūrais stojo V. Slavickas su Leimonu. Pagaliau Igorio Carevičiaus čėsais, antrajį perestojkos mėnesį, dangaus vartus saugoti ryžosi Vitkauskas. Prie kažkurio Ambalo centro linija prabėgo Kėrys.
  Mikaldos šperose vandeniu parašyta, kad antraisiais Kristaus sugrįžimo metais į Sūduvos žemę nužengs Brokas. Lyg tai ir visa vietinė matematika.
  Reikės dar keletą petilietkų palaukti, kol Larčenkutis užaugins vaikus, nes kiti Mogylos per semečkes ir alaus pilvus tik per penkis litus į priekį ir mato. Aleliuja pakeliui į Marijos pieskas.

 22. 22 Anonimas 2008-07-13 00:59

  Varvalai, bet matau tu bl nesamones sneki…net nenoriu tau nieko sakyt matau apie futbola nedaug ismanai, tai tiek to…

 23. 23 ponas pop 2008-07-13 02:44

  chm. čia tai bent ginčas kilo:) atrodo, geriausia, jei iš vis nieko komanda nebūtų dariusiu:)))

  dauguma čia savo nuomonę pareiškusių, mano manymu, dalinai teisūs. o tikroji tiesa, įtariu, yra viską sudėjus į krūvą.

  yra teisūs tie, kurie kalba apie marijampolinio identiteto praradimą. šiaip tai yra klasikinis kapitalistinio futbolo bruožas – nes tradiciniame futbole komandoje turi žaisti savo kaimo bernai. tai, kad panevėžy neliko liubšio, o marijampolėje – gabrio yra ryškus šios tendencijos pavyzdžiai – tiedu dieduliai buvo vieni paskutinių mohikanų. man taip pat neramu, kad kasmet marijampoliečių komandoje lieka vis mažiau.

  tačiau pirmiausia šiuo atveju reikia atsakyti į esminį klausimą – koks yra komandos tikslas? ir atsakyti ne taip, kaip kasmet lekevičius atsakinėja – kai biudžetas išsenka, pradeda kalbėti apie “jaunų žaidėjų užsiauginimą“.

  tai štai. ar komandos tikslas yra pvz kuo greičiau tapti lietuvos čempionais? tapti bet kokia kaina. ar komandos tikslas yra būti švaria vietos komanda, kurioje pirmu smuiku groja vietos vaikinai. ir tik tada didesnių tikslų siekti. abu tikslai galimi, tačiau akivaizdu, kad einama pirmuoju. tad ir veiksmai atliekami atitinkami. atnrasis kelias irgi galimas, tik aš abejoju yra jis yra realus šiandieniame futbole. vis tik antrasis kelias yra “visuomeniškas“ – labiau besirūpinantis futbolo integravimu į bendruomenę. tai gali rūpėti valstybės institucijoms, tačiau tai niekada nebus verslininkų prioritetu. o kad daugumą klubų valdo verslininkai, tai ir einama greituoju rezultatų siekimo keliu. o tada prasideda finansinės lenktynės – kas daugiau babkių turi, tas ir geresnius žaidėjus susišluoja.

  tuo tarpu kalbėdami apie menką vietos jaunimo kiekį, pasirodžiusių orbitoje pastaraisiais metais, turėkime omeny, kad tai yra vaikinai, treniruotis pradėję prieš kokius 10-12 metų – tada, kai lietuviškas futbolas buvo ko gero didžiausioje duobėje (kalbu ne tiek apie žaidimo lygį, kiek apie infrastruktūros subyrėjimą). turėkime omeny, kad normaliau į vaikų futbolą buvo pradėta žiūrėti tik prieš pora metų. todėl nereikia tikėtis, kad kerio-leimono-broko karta duos krūvas žvaigždžių. jų nebus, nes tiesiog nebuvo sąlygų nei jos atrasti, nei atrastas išugdyti. ir tai galioja visai lietuvai – patys prisiminkit kiek jaunų ir labai talentingų žaidėjų atsirado per paskutinius dvejus-trejus metus? kiek tos kartos žaidėjų išvažiavo į padorius klubus.

  taip jau yra. dabartinio, pasikeitusio požiūrio į vaikų futbolą rezultatus, manau, pamatysime tik po kokių penkerių metų. o dabar belieka arba remtis tais, kurie yra ir kabalioti kažkur tarp A ir I lygų arba propaguoti kapitalistinį požiūrį, pirkti viską iš eilės ir mėginti šokti link aukčiausių rezultatų. atvirai pasakius, net nežinau, kuris kelias geresnis. ko gero teks pripažinti, kad A lygos lentelės viršuje esanti komanda, kurią sudaro įvairių klubų augintiniai gali turėti žymiai didesnės įtakos futbolo populiarinimui mieste, nei iš vieitinių sudaryta ir dėl išlikimo A lygoje kovojanti komanda

 24. 24 kilas 2008-07-13 11:58

  marijampolieciai is komandos neisnyks. gynejai ir vartininkai gina pozicijas. ir siaip si tradicija pas suduva yra tvarkoj, jaunimelio net pypia. as kita beda norejau pastebeti. vetros, ekrano, zalgirio, kauno zaidejai, kurie buvo figuros savo klubuose, dabar daro “pagada“ pas mumi :) trenerukai isgi visko mate. kazkas keiciasi suduvoje su zaideju pasirinkimo strategija. nepakyko su legionieriais (jei pavykdavo tai labai trumpam) ir jie suvalgomi. tada klubas nusispjove i si darba (labai rimta ir daug lemianti – surasti talenta kol nesuzydejo) ir eme pirkineti is A lygos.. ka matau ta perku. negali pykti, rezultati yra. bet vertybiu renkantis kluba ar zaidimo braiza cia nematau, kazkokia kraujomaisa. “visi pazais visur“. ir stebisi kodel A lyga domisi tik tiek ……kas domisi. Macolos ir Padimansko pasirinkimai savo laiku suduva labai smarkiai pakele ir tai buvo super ejimas. Macola cia jau zaidzia nemazai metu ir jis savas. ok, bet jei paskaiciuosi ka siais metais turim is veidu kurie zaide pernai “pas varzovus“ tai susidaro ispudis, kad ne tik nauja stadiona turim… o vietiniai visada bus, turi i ka lygiuotis, jei ne legionas, tai A lygos senbuviai. Larcenka 3 i pagrinda uzaugins ir jau bus rezultatas :)

 25. 25 Niekas 2008-07-13 12:12

  Taigi rase Larcenka ten prizines vietas turnyruose uzima,bus tu zaideju su laiku, o ir siap ne tie laikai,kad su savais zaidejais daug titulu iskovotai. Siap savi zaidejai, t.y. lietuviai, visada geriau,nei “burys is jungliu“ kaip buvo pas Vilniu. Ai, dar toks pastebejimas,kad Marijampole nera didelis miestas ir cia neuzaugs “kruvos“ geru ir lygeverciu zaideju,kad uzimt visas pozicijas komandoj.Bet as didziuojuos isvis,kad turim toki kluba.

 26. 26 kilas 2008-07-13 12:27

  aha, pagal marijampoles mastelius, tai vietiniu zmoniu komandoj net labai daug. prisiminus legendini zalgiri tai vilnieciu ten nelabai buvo. visa lietuva surinkta. cia normalu. bet visokiu Radavaciu pas mus nereikia. ka tik i musu vartus muse arba krito ant zoles vaidindamas prazanga. no way

 27. 27 suvalkas 2008-07-13 12:47

  jus futbolo ekspertai gal duokit nuspresti treneiram ko komandai reikia o ko ne :) nes toks viazdas kad esat po du kart europos ir triskast pasaulio cempionai ir viska uz visus geriau zinot :)

 28. 28 kilas 2008-07-13 13:01

  suvalkas, nieko cia blogi, jei kazkas nepatinka. ar net tu wileri lazda veji is suduvos? ekranas yra pvz nr 1 A lygoj pagal zaideju pasirinkimo politika. visada remiasi vietiniu jaunimeliu, panevezy arba aplink panevezi paaugintu. o kai reikalai prireme prie sienos, tai paeme kelis legionierius. ir ne fura, o gal tris-keturi. ir jie zaidzia, keli metai stabiliai. fenomenas. lyginant su fbk ar vetra kur keiciasi kasdien, tfu, kasmet po autobusa zaideju. ir suduva sekmingai daro ta pati. cia ne treneris pasaulio cempionas su europos medaliu ta sprendzia. cia vadinasi klubo stuburas. turi ji arba ne. // labai gera savoka yra “prachvostas“. ideali romanovo shachmatu lentoj

 29. 29 suvalkas 2008-07-13 13:18

  o tai ka daryt jei nera vietiniu zaideju ir neisaugina marijampoles treneriai? kiekvienas nori kad butu is jo miesto, bet reikia realalai ziureti i situacija, o nesvajoti :)

 30. 30 Zaa 2008-07-13 13:31

  visi perdedat su tais vietiniais zaidejais, kiek majami jo apylinkese zmoniu gyvena kad is ju butu galima LT chempionus isugdyt? nesam multi milijonine velstybe kad tiek zaideju isugdyt galetumem ateityje dziaugsimes jei bent jau puse lietuviu kilmes zmoniu zais komandoj. GLOBALIZACIJA!

 31. 31 kilas 2008-07-13 13:33

  principai turi buti! cia Suduva o ne A lygos drambiu kapines. sutirstinu spalvas, bet tendencija nekokia. // reikia darba dirbti grajokus renkant. reikia “skauto“ aki turincio:) nezinau ko reikia, bet tikrai ne kraujomaisos. Varvalo prasykit, kad pakeliui namo paimtu i bagazine pora talentu is Rumunijos. puse kainos. kad tik ne is “oponentu“ komandos A lygoj

 32. 32 rimvill 2008-07-13 13:52

  del panevezio priaugintu as sutavim nesutinku, nes ten buvo centralizuota futbolo mokykla, kur is visos Lietuvos atvaziuodavo jauni bachuriukai mokytis. Ten buvo futbolo “internatas“

 33. 33 ponas pop 2008-07-13 15:04

  suvalkai – čia normali diskusija vyksta ir kiekvienas fanas turi teisę savo nuomonę pasakyt. nemanau, kad bent vienas iš čia diskutuojančių pretenduoja į trenerio kėdę. bet tokios diskusijos tik įrodo klubo reikšmę bilietus į rungtynes perkantiems žmonėms. ar siūlytum uždaryt šitą blogą, kad niekas treneriams idėjų nepirštų?

  o kas liečia mane – aš visiškai pritariu tiems žmonėms, kurie nerimauja dėl garuojančio klubo identiteto. aš puikiai žinau, kad vien mūsų šnekų nepakaks globalizacijos traukiniui sustabdyt, tačiau niekada netapsiu požiūrio “būkim čempionais bet kokia kaina“ šalininku.

 34. 34 juju 2008-07-13 15:09

  ne nu niekaip nesuprantu ka tu cia rasai, “neimt zaideju is oponentu, geriau is romunijos“ tai gal is zimbabves pasimt penkis padarysim per pora metu savais, vis bus ne is priesingu komandu.
  gal tik pora simtu vaiku fule sportouja tai kad nors kas metai po du y komanda bu fantastiska, arba galim y pirma lyga ait dada tai visa marijampoles jaunimu galima zaist. ir isvis reik uzdaryt sita tema nes nesamones sneka kilas reik tik dziaugtis kad vieni is geriausiu a lygos zaideju zaidzia suduvoj.
  beto bagal mane svarbiausia gerai yra sulost uefa tauresi, ir kylt ten kou auksciau ir tik su lietuviska komanda nesvarbu jis is kauno air alytaus ar dar kur svarbu kad lietuviai… fsio

 35. 35 suvalkas 2008-07-13 15:21

  viskas gerai diskutuojam tai saunu, nes kiekvienam is musu rupi musu mylima komanda ;) tik atsiminkit kad treneriai geriau zino ko kam reikia komandai ir nereikia sakyti kad tas zaidejas per zemo lygio ar kad jis ne is marijampoles tai jis tegu nelosia… dar nepamirskit kad cia pinigai ne paskutinej vieto ;)

 36. 36 kilas 2008-07-13 20:48

  aha, panevezy kazkoks internatas yra. ne tik futbolo, bet ir “visokio sporto“ ten uzaugo geru veikeju. bet kokiu atveju tai geras pavyzdys nes jie kai buvo A lygoj aukstumoj tai lieka. Juju, jei nezinai kas yra klubo identitetas ar siaip vertybes, prioritetai tai tau tokioj diskusijoj is viso nera ka veikti. imk sirkti uz Romanovo piramide ir visada busi cempionas! ko tau dar truks? ir futbolo ir shokiu nr1 busi:) net iki shkotijos garsas apie pergales skambes

 37. 37 kilas 2008-07-13 20:52

  suvalkas, Rada tikrai geras. sustiprintu bet kuri kluba A lygoj. universalus, gali zaisti kraste ir gynyboj ir sauguose. realu kad stums is sudeties Slavicka arba Leimona, jei sauguose tai G.Slavicka. bet kodel ji reikia imti kai zalgiris byra? koki principai neleido kai is FCV iseidinejo? ir is viso, dabartinis FCV turi daug marijampolieciu kurie seile varvina kaip nori i suduva. ir kam cia kaina rupi – jos beveik ir nera.

 38. 38 juju 2008-07-13 21:03

  kilai…tai seip stadijonas prie deguciu rajono tai gal tada visus is deguciu rajono ir imt zaist, nors ten gal ne vieno ir ner…
  tu ka nori kad suduva su tauru alyciu silute ir kapotusi kaip lygus , kitus ateinancius penkis metus, ar nori koky manchec city kapsuke pamatyt, ar pats nors budavai stadijone kai suduva trecioj lygoj zaisdavo, ar tik kai brannui ykrove pradejai ait y stadijona? indentitetai tu

 39. 39 kilas 2008-07-13 21:18

  juju, nelabai suprantu apie ka tu cia. deguciai, man city, situte, brann..? be skubejimo minti suformuluok. ar cia fcv nurasyti nori, ar suduva i premier lyga ar man cia kazka bandai mandro uzmesti?

 40. 40 rimvill 2008-07-13 21:43

  pasakysiu viena – savo kieme pranasu nebusi, todel nieko blogo nematau kad Suduvoje zaidzia daug ne marijampolieciu. Ir aplamai tokie miestai kaip Londonas,Mancesteris,Berlynas,Maskva neturi komandu kuriose zaistu tik vietiniai…

 41. 41 is Deguciu 2008-07-13 22:06

  Teisus yra Varvalas (retas lietuvis sugeba buti geru futbolininku agentu), kad akcentuoja prasta vaiku treneriu darba. Paruosti per dvejus metus viena suaugusiu komandai tinkama zaideja yra menkas darbas. Nors nesigirtu, kad bus paruosta daugybe meistru. Ir niekuo cia nepades naujas stadionas. Teks ir toliau pirkti brazilus.

 42. 42 name 2008-07-14 20:28

  Sveiki marijampolieciai. Tai va, fktauras.lt jau paskelbe kad abu gruzinai Cigladzes Taure zais. Apie Davita cia pasiskaiciau, o ka galit apie jo broli Besika pasakyt? Aciu

 43. 43 pupo 2008-07-14 21:43

  aciu dievui kad taure! :)

 44. 44 ponas pop 2008-07-14 22:21

  davidas savo laiku buvo naudingas sūduvai. dabar gi – jo komandai tikrai nereik. besikas – labai daug jis nežaidė ir nieko ypatingo neparodė. manau, komandoje atsirado tada tik dėl to, kad čia brolis žaidė. kaip bebūtų, manau, taurui jie abu bus labai naudingi.

 45. 45 prrus 2008-07-15 15:12

  Daug teisybes cia pasakyta. Ypač apie komandu nuteikima prieš Europos taures rungtynes. Paciam teko ta pajusti. Treneriams truksta psichologiniu igudžiu.Komanda valdyti- tai ne žvejoti prie upes

 46. 46 Vardas 2008-07-15 20:15

  Sakai, kad apie silute nera, ka ir rasyti, bet juk jusu klubas labiausiai ir nepasipriesina prie silute? nemanau, kad politiniai dalykai turetu maisyti zaidejams zaisti futbola, nes yra zaideju, kurie zaide Siluteje, o dabar zaidzia uz Suduva, pvz N.Maciulis. Tad… noretusi nors kiek teigiamos kritikos Silutes atzvilgiu… nera vien minusai yra ir pliusu, bet autorius nenori ju ieskoti, kaip daugelis, aisku Silutes padetis nekokia, mazas susidomejimas futbolu, kai tu matai zaidejus, kurie zaidzia tam, kad galetu pasiekti atitinkama lygi ir palikti kluba, bet buvo sezonu, kai jusu klubas buvo tarp paskutiniu, o silute net 6 ir sugebejo aplenkti net keles komandas. Yra zmoniu, kuriems ydomus ir savo miesto futbolas, kad ir kokia padetis butu…

 47. 47 kilas 2008-07-15 21:49

  to vardas. Maciulis Shiluetje nezaidzia. painioji su G.Klevinsku. bet kas gali prarasti taskus su shilute. bet tai jos kaip klubo gerbti nepaskatina. uztenka, kad jie “atsiduoda“ fbk, ima 4 arba 6 golus ir baigiasi pasakos ir pagarbos prasymai. as nesuprantu kaip turi jaustis shilutes zaidejai kai jie i aikste su fbk eina atlikti cirko. gal kas zino ir gali apibudinti? del vienu tokiu rungtyniu juos jau galima vadinti “nevykeliais“. ir nesvarbu su kuo jie laimes ir kokiu golu skirtumu. jie yra analogu europoje neturinti futbolo parodija. (tiesa, su Shilutes miestu nieko bendro jie neturi. tuo daugiau nuodemiu ant fbk..)

 48. 48 ponas pop 2008-07-15 23:55

  kilas labai tiksliai įvardijo situaciją. visa bėda, kad tas klubas egzistuoja tik todėl, kad iš kito klubo gauna žaidėjų, kurie su tuo miestu neturi nieko bendro. galbūt yra gandai, kad ta komanda iš kitos komandos gauna premijas už teigiamą rezultatą su tam tikrom komandom, bet ką gali galvot, kai šilutė padoriai lošia tik su pirmo trejeto komandom (nes kaunas nesiskaito), o nuo šiaulių ar atlanto gauna be abejonių? tokia komanda negali kelti futbolo lygio šilutėje ir negali netgi būti tikra to miesto komanda – ką rodo ir žiūrovų kiekis šilutėje. tiesiog visa tai jau milijoną kartų minėta ir aptarta, todėl ir nesinori eilinį kartą kartoti tų pačių dalykų.

 49. 49 sasha 2008-07-16 01:36

  teisingai padaryta kad nekalbėta apie ŠilutĘ, nes vien ko vertas faktas kad i savo stadioną žaist prieš Sūduva atvažiavo iš kauno su fbk autobusu(tą dieną fkb nežaidė), tokia komanda tik daro gėdą Šilutei kaip miestui.


 1. 1 Liepos 26 d. FC “Vilnius” - FK “Tauras” « FK Tauragės “Tauras” Citata apie 2008-07-24 22:38
Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits