Laukiam: Sūduva – Žalgiris

Greitoji – už Sūduvą, milicija – už Žalgirį.

Kad ir kaip būtų gaila, jog rungtynės vyksta vidury savaitės, jos vis tiek įvyks. Keista – nei iš šio, nei iš to turas buvo sugalvotas ne savaitgalį. O savaitgalį Sūduva loš, kaip suprantu, praleistas rungtynes su Ekranu. Galėjo būt ir atvirkščiai.

Taigi, prasideda trečias ratas. Prasideda jis rungtynėmis, kurios kelia daug įvairių minčių ir jausmų. Sūduva čia nieko dėta – kaip visi jau žinome kurį laiką užsitęsus Žalgirio gangrena virto agonija. Nors ir ne pirmą kartą per paskutinius dešimt metų Žalgiris į tokią agoniją taikėsi (padėkokim jos savininkams), tačiau susitaikyti su mintim, kad ta komanda yra ant bankroto slenksčio nėra taip paprasta. Aišku, žvelgiant iš mūsų perspektyvos – situacija yra puiki. Gali sakyt, kad Ekranui ir Sūduvai labiau pasisekė nei Vėtrai, kuriai dar teko pralaimėt vilties galutinai nepraradusiai komandai. Nors trys taškai jokiais būdais dar nėra garantuoti, tačiau niekas neatleis, jeigu ir šį kartą pasikartos Šilutės scenarijus. Su Ekranu Žalgiris sulošė ne taip jau ir blogai. Komandai šiuo metu nėra ko prarasti – nieks dėl pralaimėjimo nekaltins, todėl psichologinė būtinybė laimėti jų nebeslegia. Varžovams su tokia komanda žaisti yra tik sunkiau. O Sūduvai verta pasiskaityti tų rungtynių komentarus – atrodo, Žalgiris lošė gynybinį futbolą, o kaip Sūduvai sekasi žaisti su komandomis, kurios atiduoda aikštę, galėjome įsitikinti ir pirmose UEFA taurės rungtynėse. Įdomu tik viena – ar jau pasveiko Macola?

Taigi, Sūduvos tikslas ir perspektyva yra aiški. Įdomesnė yra Žalgirio situacija. Tiksliau, ne pačios komandos bankrotas, nes bankrotų Lietuvoje matėme jau ne vieną. Vien pernykščiame sezone bent du bankrotus buvo galima stebėti. Įdomu yra tai, ką padarė Žalgirio ultros.

O jie pasiskelbė renką pinigus tam, kad galėtų pagelbėti Žalgiryje likusiems žaidėjams. Lietuvoje tai ko gero pirmas toks atvejis. Užsienyje jų būna, nors nutinka ir komiškų atsitikimų. Vienas toks neseniai buvo aprašytas – Marselio gerbėjai ėmė rinkti pinigus tam, kad į komandą iš Čelsio sugrįžtų Drogba. Reikia 28 milijonų eurų. Kol kas surinkta pusantro milijono. Visiška nesąmonė, kurios net lygint su Žalgirio situacija nelabai gali.

Žalgirio ultros Lietuvos futbolo bendruomenei iškėlė savotišką dilemą. Ir net nėra taip svarbu, kad kalba eina apie legendinį Lietuvos klubą. Panaši dilema iškiltų, jei tokią akciją pradėtų bet kuro kito klubo suporteriai. Kaip elgtis kitų klubų gerbėjams? Juk jų komandoms nusilpęs priešininkas yra labai patogus, nes garantuoja lengvas pergales ir lengvus taškus. Kai kurioms netgi žada geresnę vietą lentelėje. Aš jau nekalbu apie tai, kad tarp klubų ir jų gerbėjų yra senų ir pakankamai gilių nesutarimų.

Ar įmanomas Lietuvos futbole šioks toks solidarumas? Ar įmanoma bent laikinai į spintą pasidėti priešiškumą ir paremti net ne komandos, o jos suporterių iniciatyvą? Taip sakau puikiai įsivaizduodamas, kad net tie patys žaliai-balti greičiausiai šaltu veidu ignoruotų panašaus pobūdžio kitų klubų suporterių veiksmus. Ar galėtų žaliai-balti paremti, pavyzdžiui, Vėtros žaidėjus? Manau, kad ne. Tai yra išbandymas visiems.

O vis tik ką tas Žalgirio ultrų veiksmas reiškia? Iš esmės, nepaisant to, kad renkami labai konkretūs pinigai, kurie turėtų pasiekti labai konkrečius žmones, tai yra visų pirma moralinio palaikymo akcija. Įdomu, kad palaikymas yra skiriamas žaidėjams; profesionalams, kuriems Žalgiris galbūt yra tik viena iš komandų jų karjeroje. Į kurią jie pateko susiklosčius tam tikroms aplinkybėms ir kurią jie greičiausiai paliks. Suprantama – futbolas yra jų profesija ir jie tiesiog negali sau leisti labdaros. Nes valgyti ir paskolas mokėti reikia visiems. Todėl žaidėjų, kurie komandą jau paliko tikrai negali kaltinti. Šiandieninėj Lietuvoj jau apskritai yra sunku įsivaizduoti situaciją, kai pora mėnesių tau nemokėtų atlyginimo. Ją sunku įsivaizduoti praktiškai visose gyvenimo srityse. Tačiau futbole, pasirodo, tai yra visiškai įmanoma.

Ultrų surinkti pinigai komandos tikrai neišgelbės. Komandai didesnė pagalba būtų pardavus kastujevo ferarį. Komandą galbūt išgelbės Vilniaus savivaldybė, nes dabar ji yra vienintelė, galinti dabartinius komandos savininkus priversti jos atsisakyti. Tam yra krūvos ir oficialių, ir neoficialių priemonių, o sprendžiant iš to, kaip klostosi pono Žalgirio savininko gyvenimas, pasikapsčius ir Lietuvoje greičiausiai galima surast kabliukų, kuriuos iškėlus į paviršių po jo kojomis žemė imtų liepsnoti ir Marijos žemėje. Todėl atsisakyti futbolo klubo gali tiesiog būti mažesnė blogybė, nei leisti valdžiai tuos kabliukus į paviršių iškelti. Pakanka prisiminti vien Rubikono ir Siemens arenos istoriją.

Tuo tarpu ultrų finansinė pagalba žaidėjams iš esmės reiškia simbolinę, dvasinę paramą – ji reiškia „jūs esate ne vieni, yra daug žmonių, kuriems velniškai svarbu tai, ką jūs darote. Taip svarbu, kad tie žmonės gali paaukoti dalį savo sunkiai uždirbamų pinigų tam, kad jums būtų lengviau“. Todėl ir svarbi ne suma, kurią pavyks surinkti. Svarbus yra žmonių kiekis, kuris pasiryš aukoti, nes jis parodys, kiek žmonių Lietuvoje mano, jog futbolas nėra tik verslo sritis.

Man ši akcija patiko. Užkabino ir sujaudino. Aš džiaugiausi, kad Žalgirio ultros pasielgė taip, kaip tikri komandos gerbėjai ir turėtų elgtis. Ultros bet kokiu atveju savo komandoms atiduoda daug – ir energijos, ir pinigų. Ir, manau, mūsų kapitalistiniame pasaulyje niekas net nesitikėtų, kad žmones gali paaukoti dar daugiau. Todėl aš balsuoju už solidarumą. Galbūt Žalgiriui jaučiu daugiau sentimentų nei derėtų (vis tik tarybiniais laikais vaikštinėjau į Žalgirio stadioną), tačiau taip pat pasielgčiau ir tuomet, jei kalba eitų apie bet kurį kitą Lietuvos futbolo klubą. Greičiausiai aš balsuoju už labai nepopuliarią Lietuvos futbole poziciją – kol lietuviškas futbolas dar nepavirto eiliniu kapitalistiniu verslu, svarbesnis yra ne tradicinis priešiškumas, o žmonių, atkakliai vaikščiojančių į A lygos rungtynes vienybė. Nesvarbu, kurioje tribūnoje sėdi ar stovi. Galų gale, toji vienybė yra ko gero esminis ginklas prieš ciniško verslo skverbimąsi į mūsų visų mylimą socialinį reiškinį, kurį daugiau nei prieš šimtą metų išrado britai. Man tai yra vienintelis būdas bent jau simboliškai pareikšti protestą prieš kastujeviškus požiūrius į lietuvišką futoblą.

Aš jau nusiunčiau 50 lt. O visi, kurie nori tai padaryti, galit pasinaudoję sąskaita, kuri jau kurį laiką plaukioja po lietuviško interneto platybes. Pinigus vesti galima į Futbolo sirgalių klubo „Pirmyn Žaliai Balti“ (j.a. kodas – 125537411) sąskaitą: AB bankas “DnB Nord“, LT654010042400043925, mokėjimo paskirtis – PARAMA. Ir jei kam kyla papildomų klausimų – man jų neuždavinėkit, nes atsakymų aš vis tiek neturėsiu. Kreipkitės tiesiai į Žalgirio ultras.

Reklama

25 Responses to “Laukiam: Sūduva – Žalgiris”


 1. 1 suvalkas 2008-07-20 19:18

  Maciola dar tikrai nezais nes net nepradejo treniruotis…

 2. 2 ponas pop 2008-07-21 01:35

  o tai kaip ten jis laikosi????? ar iki sekmadienio žaidimo su ekranu ar bent su tns spės atsigaut?

 3. 3 suvalkas 2008-07-21 08:25

  na kaip laikosi, gydosi kol kas ir tiek, na sekmadieny dar irgi nelos, o su TNS jau yra sansu bet nedaug… na bent siandienai tokia situacija, jeigu pasikeis pranesiu ;)

 4. 4 ponas pop 2008-07-21 09:34

  spėčiau, kad komandos sudėtis šios rungtynėse bus panašesnė į tą, kuri žaidė prieš TNS, nei į tą, kurį lošė su kaunu. tai reiškia, kad greičiau matysim lukjanovą su lukšiu vienu metu, nei papildomą gynėją (jasaitį).

 5. 5 suvalkas 2008-07-21 09:42

  matai luksys su lukjanovu lose ir pries kauna starte abu, o jasaitis uzeme bozinovskio vieta ( nes jis negalejo del korteliu losti), taip kad cia sudetis tokia pat galima sakyti..

 6. 6 ponas pop 2008-07-21 10:12

  iš dalies tu teisus. esmė ta, kad dabar komandoj dar radavičius yra, kuris vis viena priekyje žais. tai gal reikėtų sakyt loš “radavičius-lukjanovas-lukšys-barevičius arba g slavickas“:))) nebent bus nuspręsta radavičiaus neleist dėl to, kad dar prieš pora savaičių su žalgiriu treniravosi. manau, tai būtų visiškai normalu ir žmogiška.

 7. 7 suvalkas 2008-07-21 10:30

  na as mnau kaip tik Radavicius reikia leisti losti, nes jis gerai sulose su TNS ir pries buvusias komandas dazniausiai zaidejai gerai sulosia :)

 8. 8 pele 2008-07-21 12:31

  Straipsnis daugiau skirtas buvo apie Zalgirio bankrotą ir jos fanus .
  Briedas

 9. 9 Niekas 2008-07-21 13:07

  pele,taigi cia jo blogas,jis raso sau,o ne tautai – nepatinka neskaityk.

 10. 10 ponas pop 2008-07-21 13:28

  na ne visai taip:) aišku, kad tautai rašau, bet rašau apie tai, kas man atrodo svarbu. ir nors šio blogo tema yra gan siaura, tačiau nemanau, kad yra privaloma visiškai užsidaryti savo tvarte.

 11. 11 diletantas 2008-07-21 17:29

  siandien suduva pasirashineja dar viena zaideja. viena ir atleido siandien (Rima)

 12. 12 ponaspop 2008-07-21 18:14

  na tai tikėkime, kad ryt jau išgirsim ir oficialių naujienų

 13. 13 diletantas 2008-07-21 18:18

  zadejo patalpinti vakare oficialiame puslapyje info del naujo zaidejo, kai tik pasirashys.

 14. 14 Kapsas 2008-07-21 18:21

  Niekas nezino kas jis?

 15. 15 ponaspop 2008-07-21 18:26

  nieko tokio – palauksim.

 16. 16 FK Sūduva admin 2008-07-21 20:25

  Aukcione parduodami orginalūs Dariaus Maciulevičiaus marškinėliai: http://www.fksuduva.lt/index.php?option=com_wrapper&Itemid=141

 17. 17 Žinovas :) 2008-07-21 20:45

  Kaip gražiai prieš lietų stadionas atrodo… Net ir tuščiam atmosfera smagi :)

  O Lukjanovas aktyviai dirba vienas, šiandien su Ramonu ilgai smūgiavimą tobulino. Energijos tai pas jį duok dieve.

 18. 18 pupo 2008-07-21 22:02

  diletantas, tai sakyk jei zinai kas jis. nesvarbu ar pasirasys ar ne, bet vistiek ydomu :)

 19. 19 diletantas 2008-07-21 22:15

  kad nezinau.mielai pasidalinciau info. man pasake, kad tokia situacija, bet pabreze, kad ivrdins tik po parasho…

 20. 20 pupo 2008-07-21 22:18

  nu aisku.. da viena bemiege naktis laukia :))))

 21. 21 Varvalas 2008-07-21 22:52

  mane kalbino, bet aš nepasirašiau :)

 22. 22 ponaspop 2008-07-21 23:29

  ot šūdas – o aš galvojau kad čia todėl macolos marškinius parduoda, kad turėtų už ką tau atlyginimą mokėt:)

 23. 23 rimvill 2008-07-22 10:24

  Jus jau speliojot kad Gnedoju perziuri, tai gal bus jis?

 24. 24 ponas pop 2008-07-22 11:15

  kol kas tyla:) ko tai jaučiu, kad žinia pirmiausia pasirodys kokiam nors futbolas.lt, o tik paskui fksuduva.lt:)))

 25. 25 Lukas 2008-07-22 16:01

  nenustebciau jau papildymas butu is zalgirio


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama