15: SŪDUVA 1:1 ŽALGIRIS

Žanro krizė? Akivaizdu. Nors rungtynių nemačiau, tačiau ir taip visiems aišku, kad vietoj lengvos pergalės prieš sunkaus gyvenimo išderintą komandą, vos vos pavyko išnešti sveiką kailį. Žanro krizė yra netgi ne tame, kad nepavyko nugalėti silpnesnės komandos. Bėda tame, kad per paskutines šešias rungtynes (įskaitant ir Baltijos lygą) Sūduva įmušė tik tris įvarčius, nors trejas iš tų šešių rungtynių žaidė su akivaizdžiai silpnesnėmis komandomis. Tad esminis šios krizės klausimas yra „Kaip pataikyti į vartus?“ Lukšiui aprimus, Lukjanovui dar neapsitrynus, Macolai toliau besigydant kojos pirštą, o Negreirosui su Wileru perėjus į žiūrovų pusę, Sūduvoj niekaip neatsiranda žmogaus, kuris sugebėtų tapti efektyviu atakos smaigaliu. Sprendžiant iš to, kada šį kartą mušė Gardzijauskas (nors ir kaip džiaugiuosi, kad jam taip pat pavyko patekti į mušančių tarpą), įvartis Žalgiriui turėjo būti panašus į tą, kuris krito į TNS vartus – sunkus, iškentėtas ir įmuštas tada, kai rezultatą persverti nėra jokių padorių galimybių.

Neramu, kad Sūduvą ši žanro krizė ištiko pačiu įdomiausiu momentu – kai žaidžiama UEFA taurėje. A lygoje galim ramiai pora turų palaukt, kol Sūduvos mašina vėl užsikurs – juolab, kad ir artimiausi konkurentai taškus silpnesnėms komandoms dalina. Bet UEFA traukinukas gali labai greitai ir lengvai nuvažiuoti, palikęs mus kur nors Suvalkuose.

Žodžiu, džiaugiamės, kad šios lygiosios lyg ir nepadarė didelės žalos A lygoje (nes Ekranas sužaidė taip pat), tačiau norime tikėtis, kad iki sekmadienio rungtynių su tuo pačiu Ekranu, komandoje prasisuks koks genialus psichologas, kuris primins daugeliui žaidėjų, kad jie gali ir moka mušti įvarčius.

38 Responses to “15: SŪDUVA 1:1 ŽALGIRIS”


 1. 1 nitro 2008-07-23 22:54

  Dėl prastos mūsų progų realizacijos, rungtynės su Ekranu atidėtos ir dar nežinia, kada jos bus sužaistos.

  Dabar Gardzijauskas mokys Lukjanovą kaip į vartus reikia pataikyti ir kaip pramušti TNS vartininką :)

 2. 2 ponaspop 2008-07-23 22:58

  tu čia rimtai apie atidėtas rungtynes su ekranu??? nes man toks jausmas buvo, kad šios rungtynės yra kaip sykis tos, kurios buvo ne taip seniai atidėtos dėl ekrano žaidimo intertoto. nes šį sekmadienį jokio turo nevyksta. ar aš klystu?

 3. 3 ponaspop 2008-07-23 23:00

  beje, tik dabar atkreipiau dėmesį, kad šį kartą keitimai tokie gan netikėti – jasaitis vietoj božinovskio? gardzijauskas vietoj leimono???

 4. 4 kilas 2008-07-23 23:07

  su zalgiriu suduvai visada sunku. jei kazka ir galima prilyginti “arti derbio“ svarbos, tai nebent zalgiri. jie teoriskai visada atsilieka, bet aiksteje dazniausia atima arba pasiima taskus is suduvos. jokiu cia psichologiniu nenusiteikimu negali buti; siu komandu susitikimai tampa negera tradicija, isiklampina i grubu zaidima aikstes centre ir nei vaizdo nei rezultato. laime Liubinskas sian kiek pradziugino prasta futbolo diena :)

 5. 5 pupo 2008-07-24 08:12

  mano akimis tai varzybos buvo tokios pacios kaip su silute… jokio grozio, mazai ataku ir nemazai klaidu… jei kaunas ir velsas buvo pastoviai spaudziami, tik pritruko sekmes kad golas butu, tai cia net nebuvo progu tam golui ykalt… turbut tikejosi lengvo pasivaiksciojimo suduva, bet….

  o kas del ekrano tai ir as girdejau kad atkeltos, kadangi suduva beroc 7dieni iskrenda y velsa…

 6. 6 ponas pop 2008-07-24 08:55

  oho, jei taip anksti išskrenda – tai čia didelis žingsnis priekin link iš tikro profesionalaus požiūrio į reikalą. nagi, palauksim oficialių pranešimų.

 7. 7 Varvalas 2008-07-24 09:39

  Keletas štrichų.
  Sūduva negali laimėti, kai:
  1.Einama į aikštę pamiegoti.
  2.Komandoje nėra dispečerio, pvz. Macolos ar Oliweiros.

  Beje, bičiuliai prieš rungtynes paklausė rezultato, tai pasakiau, kad Sūduva rungtynių pabaigoje išplėš lygiąsias … Daugiau nieko gero prieš rungtynes nebuvo: kasoje Nr.2 užlūžo kompiuteriai ir žmonės, atstovėję keletą minučių, šutino link kitos kasos. Po to iš rikiuotės išėjo bilietų skeneris … Baigiame pasiekti bilietų, pardavinėjamų Vilniuje, lygį – ten eilėse pastovėti nepakanka ir pusvalandžio.

  Apie žaidimą. Na, jo ir nebuvo, tai kalbėsiu apie nieką. Mūsiškiai dar nejaučia naujosios aikštės gabaritų, tai “skersus“ siunčia per tpli. Kita bėda – kamuolio badymas ties kampinio vėliavėle. Dar viena nelaimė – smūgiai iš toli bet kokiu oru ir bet kokiu metu. Ypač tuo piktnaudžiavo ruselis Ivanas. Jis moka tik viena dalyką – atiminėti iš varžovb kamuolį. Na, noro žaisti jam irgi neatimsi, bet norinčių žaisti vien Degučiuose rasčiau kelis šimtus. Blondiniškas pirkinys, kurį daug kas kėlė į padanges per pirmąsias runtynes. Aš jau tuomet pasakiau: anas įvarčių nemuš ..

  tuoj bus tęsinys.

 8. 8 Varvalas 2008-07-24 10:01

  Geriausiai atrodė Božinovskis, bet dispečerio pareigoms jis yra per daug lėtas. Antrąsias rungtynes iš eilės pramiegojo Barevičius.Jį pakeitęs G.Slavickas, efektingai prasiverždavo kraštais, bet dažnai nepakeldavo kamuolio į baudos aikštelę. Įdėjo daug triūso, o naudos beveik nebuvo. Jasaitis – labai perspektyvus obuolių skynimo sporte, bet futbolo aikštėje susipainioja tarp savo trijų kojų. Neįsivaizduoju, kad jis galėjo sėkmingai pasirodyti per rungtynes Kaune.
  Skinderis galėtų rečiau demonstruoti kamuolio valdymo stebuklus, kai lieka paskutiniuoju gynėju. Po grybą supjovė ir kiti gynėjai. Pastebėjau, kad V.Slavickas leidžia varžovams kelti kamuolius – po tokio atvejo ir buvo pelnytas įvartis.
  Kozyuberda – kaip visada žaidė gerai, bet jo pasekėjų beveik ir nebuvo. Apie Radavičių dar anksti, ką nors kalbėti. O ir žaidė jis prieš savo buvusią komandą, tai teko susipažinti ir su psichologijos abėcėle. Lukšys stebuklų nerodė, bet nors nesiutino tokiais poelgiais, kurias stebino Lukjanovs (spardymas iš bet kur į vartus, nerealizavimas geriausių progų, komandos draugų nematymas).

  Rezultatas dėsningas, nes Sūduva ir tų “įvartinių“ progų neturėjo daug daugiau už Žalgirį.
  Keitimai buvo logiški: vietoj klydusio Leimomo bebuvo galima leisti gynėjo, nes tokio ant suolelio ir nebuvo. O ir rezultatas vertė stiprinti ne gynybą. G.Slavickas tikrai buvo aktyvesnis už pavargusį ar nuvarytą Barevičių. Na, o iš Jasaičio buvo tikimasi, kad jis vadovaus žaidimui, kaip kad buvo Kaune. Deja, taip būti gali tik kartą per metus, todėl Karoliui reikėtų pailsėti iki kitų Joninių.
  Atrodo, kad Sūduvai reikės rimčiau pagalvoti ne apie aukso medalius (pirmąsias dvi vietas Alachas atidavė beisbolininkams ir Ekranui), o apie tai, kad ir bronzos nepasiimtų visai priartėjusi Vėtra. Jei per paskutinę savaitę komandoje neatsiras rimto puolėjo ir krašto gynėjo, tai tokių miego rungtynių matysime dar nemažai.

 9. 9 Liapota 2008-07-24 10:28

  Bobis geriausias zaidejas? Kai isejo sis dispeceris, bent kazkas ivyko aiksteje

 10. 10 Liapota 2008-07-24 10:34

  Beje, Varvalai, kalbi kaip vaiku futbolo treneris: tu blogas, tu blogas, tu geras, tu geras, o rezultato jokio :) Gal tu tas vaiku treneris ir esi?

 11. 11 nitro 2008-07-24 11:45

  O kartai negali taip būt, kad Pakratjevas įtikėjo savo neklystamumu? Atėjęs į komandą pasodino brazilus ant suolo ir kol turėjo Maciulevičių laimėjo kelias varžybas. Macola gavo traumą, o ką padarė Pankratjevas? Į jo vietą aikštės viduryje pastatė senuką Barevičių, o Oliveirą išvis išbrokavo iš komandos…

  Kas liečia Božinovskį, tai jis yra geras atraminis saugas ir savo darbą atlieka gerai, dažnai palaiko kamuolį aikštės viduryje, kol Barevičius atkulniuoja į puolimą ir šiaip vaizdo negadina. Bet va blondinas latviukas tai manau be savo didelio aktyvumo ir lakstymo po visą aikštę spaudžiant varžovo gynėjus daugiau jokios komandai naudos neduoda. Galima sakyti kiek kamuolių atima tiek jų už galinės linijos tolimais smūgiais pasiunčia. Galėčiau kirsti lažybų, kad jis A lygoje per likusias varžybas neįmuš daugiau nei 3-4 įvarčių (na nebent jam leistų pendelius mušti)…

  O rungtynės su Ekranu tikrai atidėtos http://www.alyga.lt/index.php?option=com_schedule&Itemid=8 Galite čia pasižiūrėti, A lygos tvarkaraštyje jų nėra :)

 12. 12 Kapsas 2008-07-24 11:50

  Gerbiu Varvala,jo supratima futbole,bet del to kad Bobis geriausias zaidejas ….. turbut reiktu tavo tikslesnio sios minties paaiskinimo,nes mano galva bent su zalgiriu tai jis buvo ko ne prasciausias zaidejas.Laukiu,nes kaip ir visi cia esantys galiu klysti.

 13. 13 Varvalas 2008-07-24 12:01

  Gal likau nesuprastu – aš tikrai nemanau, kad Bobis buvo geriausias žaidėjas. Tokiu vakar buvo Kozyuberda. O kadangi antrąją vietą lyg ir nėra kam skirti, tai ją atiduočiau Bobiui, o gal Girdzijauskui (tik už įvartį).

  To Liapota, taip aš treniruoju berniukų komandą (iš Vatikano). Suprask, jeigu mūsų pastabos virstų rezultatais, tai Sūduva kokį Čelsį uždulkintų negyvai. Na, o be pyzdabolą parašyti čia moka ne vienas ir ne du.

 14. 14 Liapota 2008-07-24 13:32

  Na, cia mano nuomone, bet galejai apsiriboti tik sia citata. Kuri is esmes viska atspindi

  Sūduva negali laimėti, kai:
  1.Einama į aikštę pamiegoti.
  2.Komandoje nėra dispečerio, pvz. Macolos ar Oliweiros.

  O toliau tai… na, bet gerai, kad bandai analizuoti, bet pasikartosiu, kad galbi, kaip vaiku treneris. Nes kiek zaidziau ir kiek girdejau kitu komandu vaiku treneriu pasisakymus tai jie labai panasus – tu blogas, tu geras ir paprastai jie paremti isankstinem simpatijom-antipatijom. Vien Bobiui, kurio zaidimas man taip pat imponuoja, skirti antra vieta tik uz tai, kad nera kam daugiau… Tik tiek ;) no hearts feelings

 15. 15 tadas_asas 2008-07-24 14:07

  nu jo…tikrai per daug tasku isbarstyta per paskutiniuosius 4 turus… Noretusi tiketi, kad sulauksime dar vieno puolejo, nes kitaip tai tik 3 vieta nusimato…

 16. 16 ponas pop 2008-07-24 14:44

  ech…. pažiūrėjau įvarčių įrašus… nu labai liūdina ta žalgirio bankė – tiesiog primena pačius juodžiausius sūduvos laikus… proga, kurią sukūrė patys sūduvos žaidėjai.

  pirmiausia slavickas pasirinko statisto vaidmenį – totali taktinė klaida. akivaizdu, kad gavęs tokį perdavimą žalgirietis kels kamuolį į baudos aikštelę. kodėl slavickas nelėkė tiesiai prie kad bent kiek tą veiksmą sutrukdytų, o nubėgo kažkur per vidurį – sunku suprast. iš esmės jis galėjo atsisėst ir pailsėt – efektas būtų buvęs tas pats.

  o paskui… baudos aikštelėj… trys gynėjai plius vartininkas ir vienas žalgirietis kokiuose trijuose kvadratiniuose metruose. ir tas žalgirieits sugeba mušt visiškai laisvas ir iš esmės į tuščius vartus… čia jau net ir komentuot nėra ką.

 17. 17 Liapota 2008-07-24 14:54

  Siandien man uzejo pataisymu manija, ponas po :) Sakyciau totali vidurio saugu klaida, veliau neaisku kodel i kojas krito Mikuckis (to stadione neuzfiksavau) ir tada jau tavo mineta klaidu virtine.
  Kita vertus ziuredamas ketvirta karta ivarti, trecia karta vaizdo irasa, galima sakyti ir kitaip – pavyzdine Zalgirio kontra

 18. 18 pele 2008-07-24 15:21

  Maciau vakar tik 1 kėliny ,zaidimas tragiskas , nėra ką ir pasakyti , Latvitis
  Medinis , Luksys nesugeba isnaudot tikrai gerų progų kaip puulejui , jų buvi gal 2 pirmame kelinyje . Leimonas suziadė blogiausias varzybas šį sezoną , klysdavo nesuprantamose situacijoje , viena is jo klaidų pirmajame kėlinyje ne tapo vos ivarciu . Skinderis zaisdamas paskutiniu gynėju vos ir nepasidarė ivarcio .
  nepatinka man ir dar vienas dalykas , kaip tyčia vakar ir praitą savaitę užsukau į Lazybų punktą , ir matau neiskiriamą trijulę Latvis , Jasaitis , Ir koziuberda , kombinavo statymus , kiek zinau tai grieztai draudziama

 19. 19 Niekas 2008-07-24 15:36

  Lazybu punkte kartais galima pamatyt ir Luksi ir Venceviciu ir Ramona. :)

 20. 20 ponas pop 2008-07-24 15:39

  na kadangi nebuvau rungtynėse, tai galiu spręst tik apie finalinę tos atakos stadiją. aš tik abejočiau dėl pavyzdinė žalgirio kontraatkos – pavyzdinė jį galvosi dėl to, kad sūduva leido ją tokią padaryt. jei slavickas būtų savą žmogų atkakliau prižiūrėjęs, tikėtina, kad jam būtų žymiai sunkiau perdavimą padaryt. o jei bent vienas iš trijų gynėjų būtų bent kiek reagavę į kamuolio nusileidimą prie pat vartų – taip pat ta kontraataka būtų užgęsusi. ir vitkauskui galima per nagus duot – nes jo vieta vidury vartų buvo kažin ar pateisinama – tą kamuolį ir jis galėjo žalgiriečiui nuo galvos nusiimt. žinai, jei gynėjai leistų taip kaip leido sūduva šį kartą, tai kiekviena komanda tokių kontrų galybę per rungtynes padarytų

 21. 21 ponas pop 2008-07-24 15:39

  o dėl ko senus laikus priminė… na gal ir ne tokius senus – pvz. ekrano ir atlanto įvarčiai pirmame rate marijampolėje – labai panašūs.

 22. 22 pupo 2008-07-24 15:55

  nu del to draudimo tai abejoju ar tai grieztai draudziama. statyti uz varzybas kuriose pats dalyvauji tai taip, bet del kitu, kurios nesusije su su tavo komanda, tai kodel gi negalima statyt… o kad ir nebutu galima, juk gali pasiust, kad uz tave pastatytu kas nors kitas, pvz zmona, draugas ar dar kas… cia situacija nemaloni, bet kad nieko nepakeisi… pats maciau topsporte venceviciu po suduvos pralaimejimo venspiliui, nu iskart visokiu minciu kilo, bet ka padarysi….

 23. 23 Lukas 2008-07-24 16:56

  pupo, bent jau futbolininkams tikrai yra draudziama apskritai dalyvauti lazybose.

 24. 24 Liapota 2008-07-24 17:15

  Futbolininkams draudziama dalyvauti futbolo lazybose

 25. 25 Liapota 2008-07-24 17:17

  Citata: “Nacionalinė futbolo klubų asociacija (NFKA) nusprendė, kad futbolininkai, jų šeimų nariai bei klubų atstovai turės raštiškai įsipareigoti nedalyvauti futbolo varžybų totalizatoriuose.“

 26. 26 Varvalas 2008-07-24 19:35

  Sūduvos treniruotėje jokių naujų žaidėjų nebuvo. Aš ten medy nesėdėjau, bet kai kas nufilmavo visą treniruotę. Ne man spręsti, ar gali bet kas filmuoti tokius dalykus.

 27. 27 Žinovas :) 2008-07-24 20:46

  kas ten ir kokiu būdu gali filmuot treniruotes?

 28. 28 diletantas 2008-07-25 08:41

  kas kas- saugumas ko gero :))))

 29. 29 Varvalas 2008-07-25 12:30

  pernai Brann turėjo apie dešimties Sūduvos rungtynių įrašus. Jie nupirko ir montažinius filmus apie S. Klevinsko, Maciulevičiaus, Negreiroso, Willerio žaidimą. Tai elementarus futbolo verslo produktas, kurio daugeliui iš mūsų nepavyks suprasti.
  Beje, Negreiroso ir Maciulevičiaus “dosje“ išplatino pati Sūduva, tiksliau jos tinklapis.

 30. 30 Jotvingis 2008-07-25 12:59

  kad is tokiu neprofesionaliu irasu nieko negalima spresti

 31. 31 Varvalas 2008-07-25 14:38

  tai daugiausia Marijampolės televizijos filmuota medžiaga. Manau, kad ji arti profesionalios.

 32. 32 Is Kapsuko 2008-07-25 15:27

  Man nepatinka dabar suduvos sudeties isdestymas, kairiam sone Radavicius tai Barevicius patrauktas i viduri su Bobiu o i desni sona nustumtas Koziuberda. Cia tik mano manymu jai Radavicius zaidzia kairej tai bareviciuj vieta ant suolo Koziuberda su Bobiu viduri o desniam Slavas turi lost. Manau kad tokia shema kuria taiko jau dvejas varzybas Pankratjevas yra bloga.
  Ir is vis Suduvai pradejus lost dviem puolejais sunkus laikai prasidejo.

 33. 33 ponas pop 2008-07-25 16:48

  tai kad gal ne dviejų puolėjų buvimas aikštėje yra problema, o macolos trūkumas…

 34. 34 Anonimas 2008-07-25 17:59

  ar schema bloga, ar blogai, kad Slavickas nezaidzia :)

 35. 35 Varvalas 2008-07-25 18:57

  toje schemoje užtektų ir vieno Giedriuko :)

 36. 36 Anonimas 2008-07-25 21:20

  Giedrius antram keliny Giedriu vis keicia. o giedro rezultato nera jau 4 turai :)

 37. 37 Fulė 2008-07-26 11:15

  Liubinsko atsisakymas trenerio pareigų, sudarys puikias sąlygas šio straipsnelio komentatoriams pateikti savo kandidatūras į Lietuvos stratego vietą. Tik norisi priminti, iš blogo vyno, geras actas beišeina.

 38. 38 Varvalas 2008-07-26 12:11

  siūlau geriausią šokėją ant Lietuvos. Atsarginis variantas – Liubinsko žmona (jauna, perspektyvi ir pan.). Šiaip ir aš pirmadieniais būnu laisvesnis – galėčiau patreniruoti. Rinktinę ar kieno žmoną.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits