Sūduva-TNS: dar vaizdų

Kaip ir kai kurie iš jūsų, taip ir aš neseniai Sūduvos tinklapio viršuje, ten, kur nuolat keičiasi vaizdeliai, užmačiau netikėtai gerų nuotraukų. „Oho – pagalvojau – pagaliau lietuviai išmoks futbolą normaliai fotografuoti“. Tačiau tuoj pat fotkės pakraštį užmatau autoriaus vardą – Phil Blagg. Ir tuomet prisimenu per rungtynes stadione matytą vyruką nelietuvišku veidų ir apsikrovusį kuprinėmis bei fotoaparatais.  Štai kaip gražu – Velso komanda atsivežė savo fotografą! Tačiau yra dar įdomiau. Šis vaikinas yra jų vietinio laikraščio „County Times“ vyresnysis fotografas. Įdomu, kokio nors Marijampolės leidinys galėtų sau leisti tokią prabangą? Ką čia Marijampolės – nacionalinių dienraščių žurnalistai daugumą naujienų sužino sėdėdami patogiai krėsle.

Taigi, nuotraukos smagios, gražu būtų jas atidžiau apžiūrėti. Vis tik ponas Philas žengia gerokai toliau nei dauguma mūsų futbolo paveiksluotojų. Kad ir kaip jie besistengtų, nuotraukose vis tiek kaimo čempionato jausmas vyrauja. Nesigauna vyrams nors tu ką… Bet ką ten gausis, jei dažniausiai ne patingima į kitą stadiono pusę nupėdint, kad žaidėjų fone matytume pilnas tribūnas, o ne tvorą, laukus ir pašiūres. O va štai Philas moka fotografuoti taip, kad net didžiuotis pradedi ir savo komanda, ir stadionu. Nežinau – gal jiems ten geresnius fotoaparatus duoda… Juk užsieny viskas geriau!

Juokai juokais, bet kodėl eilinio Velso laikraščio fotografas futbolo nuotraukas daro žymiai geriau už pripažintus lietuviškus sporto fotožurnalizmo grandus, suprasti nėra jau taip ir sunku. Trumpai tariant, bėda ta, kad lietuviai fotografuoja 25 aikštėj paskui kamuolį belakstančius vyrus, o britas fotkina dramą (trilerį, tragediją ir t.t.). Daugumoj nuotraukų jis sugeba nuspausti mygtuką pačiame aukščiausiame kulminacijos taške – kur fizinės ir emocinės jėgos įtemptos iki kraštutinumo. Tuo pat metu jis kažkaip dar suspėja ir visai gerą nuotraukos kompoziciją sudėliot, dėl ko nuotraukos net įdomios, bet ir gražios gaunasi.

Žodžiu, nuotraukos man patiko. O toliau liko tik techniniai klausimai. Rasti internete Philo emailą, paprašyti maloniai nuotraukų, pasidžiaugti tokiu pat maloniu Philo atsakymu, nuoširdžiai padėkoti ir sumesti jas čia. Ir tikėtis, kad panašų triuką pavyks atlikti ir po Sūduvos rungtynių Velse.

Pasigrožėkit. Komentarai nebereikalingi.

Thanks a lot, Phil!!!!!!!!!!!!!!!

Truputis info apie fotografą. Philui Blaggui yra 35 metai, jis yra dirbęs krūvoj britų laikraščių. Fotografuoja visokius sportus, bet labiausiai džiaugiasi TNS rungtynėmis – fotkino visas šio klubo Europines varžybas. Tarp jų su Liverpuliu, Manchester City ir Ruchu iš Lenkijos.  

O štai ir pats Philas su sūnumi.

4 Responses to “Sūduva-TNS: dar vaizdų”


 1. 1 zanaz 2008-07-25 01:57

  Grazu…

 2. 2 RnG 2008-07-25 12:48

  drįsiu pasiginčyti. E.Šemioto ir I.Sidarevičiaus nuotraukos niekuo nenusileidžia taip išgirto Velso atstovo darbams (beje, pirmieji du pavyzdžiai – nieko įspūdingo). be to, reikia įvertinti ir tai, jog svečiui “nuskilo“ su oru. būtų labiau apniukę ir dalies grožio neliktų. tos pačios gamtos sąlygos įtakoja ir fotografavimo vietos pasirinkimą. nereikia visų lietuviukų iškart įvardyti tinginiais, jei stadionai pastatyti taip, kad pagrindinės tribūnos fotografavimas – tai fotografavimas prieš saulę.

 3. 3 kilas 2008-07-25 13:30

  aha, E.Šemiotas malacius. gaila, kad jis tik kauna fotografuoja. arba pagal federacijos uzsakyma rinktine. cia tik noro ir pomegio futbolui klausimas. o marijampoles “foto-atelje fotografai“ ne su prastais aparatais, bet pacio zaidimo nejaucia

 4. 4 ponas pop 2008-07-25 16:47

  dėl šemioto – nesiginčiju. dėl sidarevičiaus – gal ir suabėjočiau. bet ne tame esme – juk rašiau “dauguma“, o ne visi:))) juolab, nenoriu abejoti lietuvos fotografų profesionaliais sugebėjimais. ką norėjau pasakyt, kad jiems kartais paties futbolo suvokimo trūksta – todėl ir daromos tik dokumentinės nuotraukos.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits