UEFA: laimėti ar pralaimėti?

Įdomus dalykas neseniai nutiko. Nutiko amžiaus stebuklas – praėjus daugybei metų Lietuvos klubas pagaliau nugalėjo iš tikro galingą varžovą. Kad LT komanda pirmą kartą išėjo į kitą etapą – nėra taip svarbu, nes iki šiol nepavykdavo perlipti paties pirmojo laiptelio – perlipti „garbingas lygiąsias“ ir pasiekti pergalę.

Jokios aplinkybės neturi reikšmės. Taip, Kaunas yra visom prasmėm galingiausia lietuviška komanda. Be abejo, Reindžeriai kol kas nepanašūs į komandą, nuropojusią iki UEFA taurės finalo. Vis viena šių rungtynių logika privalėjo būti viena – kad ir kaip nepasirengęs ir prastos formos būtų klubas iš Škotijos, tokio rango komanda turi vis viena laimėti prieš lietuvišką klubą. Kad ir kiek jis stipresnis už kitas tautines firmas bebūtų. Galbūt ši pergalė – palankių aplinkybių rezultatas. Galbūt Kaunas gaus kiaurai nuo danų. Ne tame esmė. Visi „jeigu“ nėra svarbūs.

Svarbi yra klubo laikysena prieš šį Čempionų lygos duetą. Ko gero pirmą kartą galėjome stebėti lietuvišką klubą, besirengiantį laimėti prieš žymiai galingesnį priešininką. Lietuviškam futbole buvo naujiena netgi specialios stovyklos, į kurias komanda buvo vežiojama tiek prieš pirmas, tiek prieš antras rungtynes.

Ką jau bekalbėti apie nuomonę, kuri buvo nuolat iš komandos transliuojama. Spėju, daugeliui mūsų atrodė beviltiškai juokingos komandos vadovų ir pačių žaidėjų šnekos apie tai, kad „mes laimėsim“. Visi galvojom, kad svaičioja vyrukai. Bet bent jau aš – stebėjausi ir džiaugiausi. Nes dar nė karto neteko matyti taip nugalėti norinčio lietuviško klubo. Nė karto nepavykdavo išvengti save žeminančių deklaracijų apie tai, kad „suprantam, jog priešininkas stipresnis. Todėl tiesiog eisim į aikštelę ir mėginsim neapsijuokti“.

Beje, žiauriai svarbus ne tik vidinis nusiteikimas, bet ir jo transliavimas į viešumą. Antrasis gal net svarbesnis. Nes žmogus, kažką viešai žadantis – įsipareigoja tiek sau, tiek tiems, kuriems apie tai kalba. Yra viena pačiam sau tylomis pasisakyti, kad mesi rūkyti ir visai kas kita apie tai apsiskelbti draugams, bendradarbiams ir šeimynykščiams. Nes jei nepavyks – pasirodysi dvigubas lochas. Todėl viešai garsindamas savo siekius, tu tiesiog sau psichologiškai padedi skirti dvigubai jėgų tam tikslui pasiekti. Štai taip.

O dabar pamėginkim atsakyti į klausimą, ko iš savo rungtynių nori Sūduva? Velnias žino. Kažkaip nejauku visiškoje informacinėje tyloje laukti artėjančio ketvirtadienio. Gal žmonės galvoja, kad padarė tiek, kiek ir reikia? Na, kiek padaroma ir kiekvienais metais. O gal bent kai kurie tylomis tikisi atsistoti vienon greton su FBK? Būtų smagu išgirsti. Netgi naudinga būtų išgirsti. Galų gale, juk nuo to, kokias nuotaikas transliuoja komanda priklauso ir tai, kaip nusiteikę į rungtynes ateina žiūrovai. Ir jei jie galvoja, kad vis tiek bus pralaimėta, tai ir eina ramiai žiūrėti ne pačių rungtynių, o „žinomo klubo iš Vakarų Europos“. Tikėtis, kad toks žiūrovas bus stadione bent truputį aktyvesnis yra beviltiška, nes jų rezultatą jis ir taip jau žino.

Žodžiu, nuo to, kas bus kalbama iki rungtynių priklausys, kas ateis žiūrėti ir žaisti rungtynių. „Gerbėjai“ ar „Žiūrovai“. „Kovotojai“ ar „Profesionalūs futbolo darbuotojai“. Skirtumas yra didžiulis. FBK tai jau įrodė.

Reklama

14 Responses to “UEFA: laimėti ar pralaimėti?”


 1. 1 zanaz 2008-08-08 20:12

  Labai taikliai parasyta – ypac liecia rinktine, kol neturesim trenerio kuris kiekvienam interviu nepridurs kad “zaidziame tam kad grupeje uzimti pirma vieta ir be jokiu papildomu rungtyniu ir kitu prakiu patektume i Pasaulio campa“ tol nieko doro ir nebus

 2. 2 Jotvingis 2008-08-08 22:31

  ..bet kaip Kurtinaitis pasako kad su jaunimo krepsinio rinktine kovos del aukso, o vos vos patenka i astuntuka, tai verciau nieko viesai nekalbet..

 3. 3 diletantas 2008-08-08 23:41

  sakykite ka norit, bet esu tikras, kad fbk ishejimas i kita etapa padare meshkos paslauga Suduvai…raudoni buliai tikrai zino zhino shita atveji ir ishvadas padarys. bet suduva yra suduva. paziuresim kaip atrodys musishkiai sekmadieni ir galesim tada daryti kokias tai minimalistines ishvadas apie ju forma shiandienai….o tada galesim kalbeti apie susitikimo su buliais perspektyvas…

 4. 4 gugutis 2008-08-09 14:20

  mes laimesim :)

 5. 5 ponas pop 2008-08-09 23:24

  nu va – ir pirmas optimistas pasirodė:) o nusiteikimas ir rezultatas yra du skirtingi dalykai. čia kiekvienam aišku. kartais ir pačių geriausių norų nepakanka. čempionų lygos vien nusiteikimu nelaimėsi. tačiau laimėti VIENERIAS rungtynes galima.

  fbk atveju viskas apskritai idealiai atrodė – nes buvo ne tik kalbos, bet ir konkretūs veiksmai – turiu omeny, stovyklas, skirtas konkrečioms rungtynėms. ir net jei sunku tikėtis, kad kelios stovyklos kaip nors radikaliai pakeistų komandos žaidimo lygį, tačiau jos tarnauja tam pačiam tikslui – padeda visai komandao psichologiškai pasirengti.

 6. 6 ponas pop 2008-08-09 23:45

  apie tai, ką austrai galvoja. nusiteikimas mažumėlę primena reindžerių kalbas prieš kauną:)

  http://www.uefa.com/competitions/uefacup/news/kind=1/newsid=737537.html

 7. 7 ponas pop 2008-08-10 00:06

  čia biš ne į temą – bet kiek supratau, willeras dabar lošia tokiam klube, kuris vadinasi FC Smorgon ir yra eilinė belarusų lygos komanda. štai taip va…

 8. 8 nitro 2008-08-10 14:24

  :( Gaila Wilerio. Bet jis ne pirmasis jau šiame sezone bus nuėjęs į Baltarusiją. Ten pasuko FBK nereikalingi žaidėjai Pehlič ir Givi, Bursukas ir dar keli Žalgiriniai. Atrodo Lukašenka suteikė ten kažkokių lengvatų futbolui, nes ir lygą privilioja neblogus žaidėjus ir kažkoks Baltarusių klubas loš trečiam CL etaope. Ot bus juoko, jei po kelių metų aplošinės mus bulbašai :(

 9. 9 axsel 2008-08-10 15:08

  ko jus cia del to wiler verkiat ,ner jo ir nereik pats kaltas kad isvijo maziau reike lakt ir pas mergas varyt o daugiau sportuot

 10. 10 zaraza 2008-08-10 20:53

  nitro – kvartskelia uz kauna losia vis dar.

 11. 11 axsel 2008-08-10 21:11

  tikrai ne

 12. 12 Varvalas 2008-08-10 22:13

  įsidėmėtina, kad “buliai“ jau pirmąją minutę įkalė įvartį Vienos Austrijai – pavyzdinė startinė ataka. Įsimintina ir tai, kad pralaimintį įvartį “buliai“ prasileido per pridėtinį laiką. Zalcburgo gynyba buvo labai labai pedriška.

 13. 13 zaraza 2008-08-11 11:42

  sumaisiau nu manchkava

 14. 14 gugutis 2008-08-11 15:30

  Austrai gerai zaidzia ir tikisi gero rezultato namuose – namu komanda.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama