17: SŪDUVA 4:0 ŠILUTĖ

Ilgai lauktas, pagaliau sulauktas – Macola vėl aikšteje.

Štai tiek apie Riabovo svajones iškovoti pirmą pergalę šiame sezone. Tokia neišsipildžiusių svajonių ir nuplaukusių premijų istorija. Nors viena svajonė išsipildė – labai norėjosi, kad Sūduva Šilutę pagaliau šiais metai padoriai patvarkytų. Taip ir nutiko.

Viskas šiose rungtynėse aišku – nelabai yra ką net pasakot. Sūduva nuo pat pirmų minučių buvo pasirengusi nejuokaut – buvo tik keista, kaip sugebėjo praeitas rungtynes su Šilute baigt lygiom. Kelios atakos – ir pirmas įvartis. Sūduvai jau klasikiniu būdu buvo numestas kamuolys Barevičiui į kairį šoną, tas nulėkė priekin, sėkmingai skersavo, Lukjanovas mėgino imt kamuolį galvą, o Šilutės vartininkas rankom, nė vienas kamuolio nepasiekė ir jis nulėkė tiesiai Lukšiui, kuris atsidūrė vienas prieš tuščius vartus. Pagaliau, po ilgos pertraukos, Lukšys įmušė savo šeštą įvartį A lygoje. O toliau beliko laukti, kada į Šilutės vartus kris antras įvartis, trečias, ketvirtas…

Lukšys – ir vienas lauke karys.

Ir net jei nebuvo įmušta pirmam kėliny, buvo akivaizdu, kad tai vis viena nutiks. Nes net ir iki pertraukos buvo puikių progų. Buvo du skersiniai – po nuostabaus Radavičiaus smūgio ir po Leimono spyrio. Jei būtų pavykę Radavičiui, būtų išėjęs panašaus grožio įvartis, kokį prieš trejus metus paskutinėse čempionato rungtynėse Žalgiriui įmušė Macola – po tolimo perdavimo, nestabdant kamuolio. Radavičiui nedaug trūko, o Leimonas savo įvartį vis tiek įmušė antram kėliny po labai panašios situacijos į tą, kurios metu pirmam kėlinyje pataikė į virpstą.

Praktiškai visas rungtynes Sūduva turėjo aiškią persvarą – Šilutė tik atsakinėjo mušdama taip aukštai, kad kamuoliai vienas po kito lėkė per visas užtvaras už stadiono teritorijos. Keletą panašesnių progų jie turėjo antro kėlinio pabaigoje, tačiau tuomet jau viskas buvo aišku ir Sūduva, mažumėlę atsipalaidavusi, tiesiog laukė rungtynių pabaigos. Sūduvoje puolimu galėjo pasimėgauti ne tik saugai ir puolėjai, bet ir gynėjai – ne šiaip sau du įvarčius iš keturių mušė gynėjai. V. Slavickas su Leimonu, net Mikuckis drąsiai ėjo į priekį. Beje, pirmam kėlinį Skinderis atliko visai padorų baudos smūgį.

Ką tik įmuštas trečias įvartis. Dėkui Jotvingiui už šią foto.

Rungtynių žaidėju šį kartą aš rinkčiau Bobį Božinovskį. Už tai, kad vidurį šį kartą jis tvirtai laikė savo rankose, už energiją ir agresyvumą ir už visą krūvą sėkmingų ir labai tolimų perdavimų į priekį. Jei neklystu, tai pirmojo įvarčio ataka prasidėjo būtent po jo perdavimo. Ir tas Radavičiaus gražusis smūgis ėjo taip pat po tolimo Božinovskio baliono.

Antruoju, su tam tikrom išlygom, aš palikčiau latvį Lukjanovą. Manau, kad jis jau turėjo visiems skeptikams įrodyti, kad buvo sėkmingas Sūduvos pirkinys. Nors perdavimų bičiuliams kartais jis vis dar pagailėdavo, tačiau žaidė taip, kaip puolėjas ir privalo žaisti. Šilutės baudos aikštelėje ir aplink ją Lukjanovo buvo pilna. Ir įvartį šį kartą jis mušė gerą – viską pats padarė. Pats prasistumdė Šilutės gynėjus, pats rado tarpelį tarp jų kojų ir sugebėjo taip mušti, kad nei vartininkas, nei žiūrovai nespėjo pamatyti, kaip kamuolys atsidūrė vartuose. Rungtynių pabaigoje turėjo dar vieną identišką progą, tačiau tą kartą sužaidė Šilutės vartininkas. Bet kokiu atveju yra smagu turėti žaidėją, kuris yra tiek pasirengęs fiziškai, kad ir paskutinę rungtynių minutę gali lėkti link kamuolio taip, lyg rungtynės ką tik būtų prasidėję.

Patiko man ir Radavičiaus, Kozyuberdos, Barevičiaus trejetukas priekyje. Pirmam kėliny Kozyuberda buvo mažiau išnaudotas nei galima būtų, tačiau antram kėliny atsigriebė. Šiaip jau dauguma Sūduvos atakų prasidėdavo per Božinovski – V. Slavicką, kuris žaidžia toj pačioj pusėj, kaip ir Radavičius su Barevičium – gal dėl to tas kraštas labiau ir naudojamas buvo. Tačiau kai imi spaust vienu kraštu, yra labai naudinga karts nuo karto mestelėt kamuolį ir į kitą, nes toje pusėje esančiam žmogui natūraliai mažiau dėmesio gynėjai ima skirt.

Taigi, trumpai tiek. Kažin ar galima šias rungtynes laikyt rimta repeticija prieš Zalcburgą, tačiau nuotaikai ir optimizmui pasikelt jos buvo labai naudingos.

O vis tik su kuo Sūduva lošė – su Žalgiriu ar su Šilute?

Reklama

30 Responses to “17: SŪDUVA 4:0 ŠILUTĖ”


 1. 1 Lukas 2008-08-11 12:55

  na kita vertus lukjanovas… kam jis muse ivarcius – silutes lygio komandai, kuri ruosiasi velso cempionatui, ir silutes lygio komandai, zaidzianciai siluteje :D
  va kai prades musti kaunams, vetroms, ekranams, tada bus galima sakyti “gerai“.
  negreiros pernai savo beveik visus smugius irgi sumuse vos ne vien tik antros puses komandom, isskyrus ekrana ir zalgiri.

 2. 2 nagerai 2008-08-11 12:59

  “Sūduvoje puolimu galėjo pasimėgauti ne tik saugai ir puolėjai, bet ir gynėjai – ne šiaip sau du įvarčius iš keturių mušė gynėjai. V. Slavickas su Leimonu, net Mikuckis drąsiai ėjo į priekį.“

  Pagal oficialų protokolą mušė Leimonas ir Mikuckis, o ne Vaidukas :)

 3. 3 Lukas 2008-08-11 14:23

  pop alu gere tai nemate kas muso :D

 4. 4 ponas pop 2008-08-11 14:32

  nagerai – tu čia sakinius du suliejai į vieną:) o kas liečia lukjanovą – man atrodo svarbu ne tai, kam tuos įvarčius mušė, o kaip jie buvo įmušti. kaip buvo mušta tns nežinau, bet šilutei mušė ne dėl to, kad gynėjai grybavo ir jį vieną prieš vartus paliko (kaip nutiko lukšiui ar mikuckiui), o pats tą progą pasidarė stumdydamasis gal su keturiais priešininkais.

  aš juk nesakau, kad lukjanovas sūduvą išgelbės. tiesiog džiaugiuosi, kad praktiškai nuo radzinevičiaus laikų tai yra antras puolėjas (po lukšio) iš kurio gali tikėtis rezultato. galų gale, juk ne šiaip sau žaidžiant su šilute pakeistas buvo lukšys, o ne lukjanovas

 5. 5 gugutis 2008-08-11 15:27

  O man nepatiko puolimas. Seniau Suduva kitaip puole – greiti pabegimai, 1,2 lietimai ir smugis. Dabar trina kamuoli pries kazkokia Silute – pries austrus nepatrinsi, reiks astrumo.

 6. 6 Liapota 2008-08-11 15:36

  Kaip tik pris austrus, mano nuomone, reikes patrinti kamuoli, kad jie negautu zaisti. Na bet cia jau treneriu kompetencija isanalizuoti varzovu zaidima ir pamatyti ar jie pavojingesni ant kontru, ar kai valdo kamuoli ilgai. Jei pavojingesni ant kontru, tada galima atiduoti zaidima viduri (ir kaip lietuviai pries farerus nezinos ka daryt :), bet jei musa po kombinaciju dazniau, tai tik trint kamuoli reiks Macola, bobis, koziuberda; koziuberda, bobis, macola :)

 7. 7 ponas pop 2008-08-11 16:03

  be kamuolio trynimo ir spaudimo aikštės viduryje tikrai nebus apsieita – nes tai yra klasikinis ir milijoną kartų efektyviai išnaudotas būdas žaidimo tempui numušt. kaip ir smulkios pražangos aikštės vidury ar erzinantis priešininką lipimas ant kulnų ant pražangos ribos. o žiūrint į zalcburgo žaidimą, tai privertus juos žaisti lėtai bus išmuštas esminis jų ginklas. na bet apie tai jau turiu parengęs atskirą litaniją:) bus ryt ryte:)

 8. 8 Lukas 2008-08-11 16:08

  man kyla klausimas ar BENT JAU komandos treneriai mate zalzburgo irasus? as jau nekalbu apie nuvaziavima paziuret svieziausiu varzybu, ka padare couceiro su kaunu. del to tik aplodismentai kaunui. matosi, kad kaunas tikrai zino, ko nori, ir i futbola ziuri rimciau.

 9. 9 ponas pop 2008-08-11 16:53

  Lukai – siūlau šią temą pamiršt. Mes jau seniai apie tai kalbėjome ir niekam nekyla abejonių dėl tokių veiksmų būtinybės. tiesiog viskas bus taip, kokius tikslus sau kelia komandos vadovai. Kaunas daug ir didingai kalbėjo apie pergalę prieš reindžerius, bet ir darė labai konkrečius ir elementarius (nors pas mus ir negirdėtus:) veiksmus – tokius kaip info rinkimas ir spec pasirengimo stovyklų rengimas. Manau net ir komandos treneriams yra akivaizdi tokių dalykų būtinybė – tiesiog visai gali būti, kad tam nėra sudaromos galimybės. esu tikras, kad joks treneris neatsisakytų pažiūrėti būsimo priešininko rungtynių. tačiau jei vadovai nemato būtinybės tikslui pasiekti imtis konkrečių priemonių, tai ir treneriams nieko kito nebelieka, kaip tiesiog eiti į aikštelę ir tikėtis dievo malonės.

  galų gale – mes nežinome – gal net ir buvo jie toj austrijoj (nors, jei neklystu, vakar stadione buvo ir pankratjevas, ir vencevičius) arba gal ir turi visas šių metų zalcburgo rungtynes video formatu. kalbos kyla dėl to, kad iš komandos jokios info nepareina nei apie planus, nei apie pasirengimus. bet ir tai jau seniai nuvalkiota tema….

  įdomu būtų sužinot ar kas vakar stadione nematė kokių nors keistų, užsienietiškai atrodančių žmonių, kalbančių vokiečių kalba:) bent jau aš nepastebėjau. nors jiems sūduvą įsivertint reikia mažiausiai pastangų – nusikrauni iš futbolas.lt rungtynių su kaunu įrašą ir viskas daugmaž aišku:)

 10. 10 bronius 2008-08-11 17:59

  Vakar netyčia atsidūriau Marijampolėje (ne per rungtynes, keliom valandom anksčiau) ir kaip tik mačiau daug vokiškai kalbančių žmonių, bet pasirodo jie ten dirbtinę dangą manieže klojo…

 11. 11 bronius 2008-08-11 18:06

  O gal tik apsimetė? :))

 12. 12 ponas pop 2008-08-11 18:37

  greičiausiai taip ir buvo. sunku įsivaizduot geresnę priedangą kaip dangos klojimas:)

 13. 13 nitro 2008-08-11 18:39

  Va tas Skinderio baudos smūgis :)

 14. 14 Varvalas 2008-08-11 18:46

  a viens toks tipas olandiškai su savimi šnekėjo ir labai norėjo gauti autografą iš Pedro

 15. 15 ponas pop 2008-08-11 19:16

  super nitro – dėkui už pastangas. toks jausmas, kad šiemet kiek trūksta aktyvumo iš komandos oficiozų, tiek jį kompensuoja patys žmonės.

 16. 16 Niekas 2008-08-11 19:42

  O ar man tik pasirode ar is tikro Pankratjevas daznokai ant Bozinovskio reke( garsiau kalbejo? ) Nes siap makedonas,man labai gera ispudi paliko,bent stabdydamas varzovu atkas,o neretai iskisdamas koki perdavima krastu beganciam Bareviciui,Radaviciui ar kitam. Koziuberda kazko maziau pastebimas buvo,nors vaizdo negadino. Siap gynyba mane nuvyle,nes antram kelini tai stovejo,buvo keletas momentu, kai vos ne vieni pries vartus silutiskiai(kauninai?) iseidavo,tik tada sugalvodavo gintis pradet,bet Pankratjebas minejo,kad sita ‘stovejima’ spres.

 17. 17 Varvalas 2008-08-11 20:03

  Aš supratau, kad Igoris “stovėjimu“ įvardijo visų žaidėjų apsiraminimą, esant rezultatui 3:0.
  Pritariu Lukui dėl pastabų Lukjanovo žaidimui. Anas turėtų įmušti tuos 3-4 “planinius“ įvarčius (Negreirosui tam būtų reikėjė 3-4 metų). Vis tik vakar nieko negalėjau prie jo prikibti. Ir Barevičius šviežiai atrodė. Galbūt, Kozyuberda, kartais nepataikydavo į taktą, bet buvo vis tiek labai naudingas. Galima prikibti ir prie Lukšio. Po įvarčio anas išėjo į “pašešupį“.

  Išvada: rungtynėmis ir jų rezultatu esu labai patenkintas (būna ir geresnių įvertinimų). Į ketvirtadienio rungtynes einu nusiteikęs ne pesimistiškai.

 18. 18 ponas pop 2008-08-11 20:13

  kad antram kėliny sustojo – tai faktas. kad gynyba pabaigoj biš sugrybavo – irgi faktas. manau, ponas igoris apie tai pakalbės su žaidėjais, bet tokių situacijų žaidžiant su silpna komanda ir beviltiškai pirmaujant neišvengsi. ko norėt, kai visi gynėjai išskyrus skinderį lėkė į puolimą. koks v.slavickas nuolat nespėdavo grįžt. tik su salzburg nė vienas tokios prabangos neturės.

  kaip bebūtų, aš ketvirtadienio taip pat optimistiškai laukiu.

 19. 19 Niekas 2008-08-11 20:32

  Idomu,kodel liko neisbandytas Gnedojus? Butu buve logiska ,esant tokiam rezultatui ji isbandyt. O V.Slavickas ,tai primena lietuviska Pedro versija,bisky per daug bega i prieki,o poto ziuri kaip krastu verziasi zaidejas,nors kai ginasi atrodo neprastai, vis delto reiketu treneriam su juo pakalbet,nes ,manau, austrai pamate toki dalyka tikrai isnaudos ir isnaudos geriau nei Silute.

 20. 20 Liapota 2008-08-12 09:51

  Gnedojus Atlante lyg ir trauma turejo. Kadangi ten medicinos nerasta, gal Suduvos medikai rado kazka neisgydyta? Be to, Pankas, manau norejo isbandyti butent ta sudeti, kuri los su Zalcburgu. O Gnedojus nemanau, kad gali taip iskart sokt i pagrinda ar nuo suolo, nors ir perspektyvus anas yra

 21. 21 ponas pop 2008-08-12 10:16

  dėl vaido slavicko pergyvent nereikia – man rods vis pamirštam su kuo buvo žaidžiama. šilutė buvo išimtis – nes ten ne tik slavickas, bet ir leimonas, net mikuckis atakuojančio saugo pozicijose nuolat atsidurdavo. slavickas nuo pedro skiriasi tuo, kad pedro net ir gynyboj stovėdamas buvo žiauriai nepatikimas – maudydavo jį visi, kas netingėjo. slavickas tos ydos tikrai neturi. kas man patiko žaidžiant su šilute, kad slavickas labai gražiai keisdavosi su radavičium, kuris ne vieną kartą pridengė slavicko kraštą.

  beje, būtent žaidžiant su šilute atkreipiau dėmesį į tai, kad slavickas apskritai buvo vienas esminių atakos pradžios veikėjų sūduvoj. tai yra gana įdomu – klausimas tik toks, ar tai buvo dalykas susiklostęs žaidžiant be macolos, ar slavicko toks vaidmuo jau buvo ir seniau. tiesiog anksčiau to nefiksavau taip aiškiai.

  rungtynėse su šilute bent 70 proc. sūduvos atakų prasidėdavo nuo bobio, kuris mesdavo kamuolį į kraštą aikštės centre slavickui. o tada jau jis viską užvesdavo – arba pats judėdavo į priekį, arba (kas nutikdavo žymiai dažniau) mesdavo tuo pačiu kraštu kamuolius į priekį barevičiui ar radavičiui.

  man atrodo, kad visa tai reiškia, jog vaidas slavickas jau baigia formuotis kaip įdomus ir naudingas žaidėjas. o jo dabartinė padėtis greičiausiai yra natūralus jo kaip žaidėjo evoliucijos taškas – buvęs puolėjas/atakuojantis krašto saugas paverstas gynėju virsta žaidėju, jungiančiu gynybos ir saugų grandis. labai įdomu ir smagu, nes tai yra viena sudėtingiausių pozicijų aikštelėje.

 22. 22 Niekas 2008-08-12 10:33

  Taip zaide su Silute,tik as tikiuosi,kad toki begiojimai nepasidarys yda,nes sugryzti i gynyba ,matomai, pritingi dauguma Suduvos zaideju ir tai pastebima ne tik su Silute.

 23. 23 Tadasas 2008-08-12 10:47

  Nu Radavicius laiku spedavo sugrizt i Slavicko krasta gynyboj, kai anas i puolima nubegdavo. Viskas labai normalu, taip ir turi buti. Paziurekit kaip manchesteryje Evra i puolima laksto :)

 24. 24 Liapota 2008-08-12 13:55

  Buvo snipelis su Silute: “Sekmadienį „Salzburg“ vyriausiojo trenerio asistentas Michaelis Streiteris buvo atvykęs į Marijampolę ir stebėjo čia vykusias A lygos rungtynes, kuriose „Sūduva“ susitiko su „Šilute“.“

 25. 25 Niekas 2008-08-12 14:04

  Tadasas nesilygiuokim i Manchesterius ir panasiai. Prisiminkim kaip Zalgiris neperseniausiai tuo paciu Slavicko krastu pakele kamuoli ir imuse ivarti. Vat ir nespejo tada susikeist ar gryzt.

 26. 26 ponas pop 2008-08-12 14:56

  pamenu tą atvejį – ten greičiau taktinė klaida buvo, o ne nespėjimas. vietoje to, kad eitų ant kamuolį gaunančio žaidėjo, slavickas tiesiog kažkodėl nusprendė pastovėti neutralioj zonoj (per kokius penkis metrus nuo priešininko) galbūt tikėdamas, kad tas mėgins veržtis.

 27. 27 Niekas 2008-08-12 19:28

  ponas pop,nespejo gryzt ,tai ir teko tik stovet ir ziuret ,ka daro varzovas. Ir tokiu klaidu daug,kas mane neramina.Aisku to nesimato,nes Lietuvos klubu progu isnaudojimas mazas,bet losiant Europos turnyruose,manau,visi siti galai islenda.Siap kai ginasi susikaupe,tai per daug priekaistu nera Suduvos gynybai tikrai,tas pats macas su Kaunu parode,kad gali puikiai gintis ir pasirinkt tinkamas pozicijas. Taciau,kartais atrodo,kad zaidimas tiesiog sustoja ,varzovai bega,o gynejai ziuri ir uz viso sito slypi gyneju begimas i puolima,nes tada jie negali visada spaust priesininku ir megint antimt kamuoli,nes yra pavarge. Va jei butu toks noras kaip pas Lukjanova,pas visus tai galetu ir improvizuot gynejai,bet dabar manyciau,kad turi tik gintis.Aisku tai buvo tik Silute,bet is kiekvieno varzovo galima kazka ismokt.

 28. 28 Varvalas 2008-08-12 22:32

  auksinės mintys

 29. 29 Tadasas 2008-08-12 23:48

  Reikia i geras komandas lygiuotis. Tik taip galima kilti aukstyn

 30. 30 ponas pop 2008-08-13 00:29

  Niekas – tai tu pats ir paaiškinai situacija – “su Kaunu gynėsi gerai“. Nes žaidžiant su kaunu susitelkimas yra visiškai kitoks, nei 3:0 pirmaujant prieš šilutę. manau, kad su zalcburgu matysim greičiau kauno variantą, nei šilutės. o kad visko gali nutikt – tai čia jau tiesa. nieko nepadarysi


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,122 hits
Reklama