Lietuviško futbolo cūdai

Lietuvoj gyventi smagu – kaskart vis kas nors įdomaus nutinka. Štai futbolo rinktinės treneris nusprendė į Seimą eiti, nes ko gero pirmą kartą per savo karjerą gavo iš futbolo federacijos labai konkrečius uždavinius, kuriuos artimiausiu metu privalėjo įgyvendinti. Tai nusprendė nerizikuoti. Ir kaip sykis nusprendė tuomet, kai ant nosies buvo draugiškos rungtynės. Įdomu, kokią ten sutartį su juo federacija buvo sudariusi – nejaugi nėra jokių saugiklių, kuriais būtų galima apsidrausti nuo žmogaus išnykimo per klasikines dvi savaites nuo prašymo atleisti? Juk rinktinę treniruot, tai ne obuolius maximoj pardavinėt…

Kaip ir derėjo laukti, naujo trenerio paieškos nebuvo labai sėkmingos. Gal ir laikas prastas? Sezonai pasaulyje dar tik prasideda, todėl galima spėti, kad dauguma galimų kandidatų jau yra susiradę darbą. Kaip buvo ieškomi dabartiniai kandidatai – nieks nežino. Aišku, Zelkevičių surast nebuvo sunku, jis jau pora mėnesių po Lietuvą vaikštinėja. Kitą matyt Romanovas padėjo surast. Bet kokiu atveju kandidatų paieškos būdai ir kriterijai niekam nežinomi – gal kokį skelbimą kur nors dėjo? Ar per pažįstamus ieškojo?

Rado, jei teisingai prisimenu, keturis. Ir nė vienas iš jų nė per nago juodymą už buvusį geresnis neatrodo. Apskritai neatrodo, kad bent vienas iš kandidatų galėtų rinktinei pasiūlyti ką nors ypatingai naujo ir džiuginančio. Treneriai kaip treneriai – treniravo komandas, kažko ypatingo gal ir nepasiekė, ypatingo vardo neužsitarnavo. Kai vienas iš jų tampa lietuviško klubo treneriu, visi rankom plojam. Bet ar to pakanka rinktinei? Nieks į tokį klausimą neatsakys. Faktas, kad yra skubama, šnekamos nesąmonės – galva nežino, ką kalba kojos, mistifikuojama. Lyg ir nereikėtų stebėtis – normalus lietuviško futbolo valdininko darbo būdas.

Kažkas sudaro rinktinės sudėtį draugiškoms rungtynėms. Kas – niekas nežino. Gal buvusio trenerio asistentai, gal federacijos valdininkai, gal pats prezidentas, o gal – burtininkė Palmira. Sudėtyje nieko naujo – tas pats beklubis Poškus ir Latvijos futbolo lygį keliantis Jankauskas. Man tik klausimas va toks kyla – kuo jie dar turėtų nustebinti? Juk draugiškos skirtos eksperimentams, paieškoms ir panašiems dalykams. Bet toks tas lietuviškas požiūris – Veličkos sugebėjimus matė pusę Europos, tačiau rinktinės funkcionieriai į jį pagarbiai žiūrėt pradėjo tik tuomet, kai Reindžeriai nusipirko. Radzinevičiaus irgi nėra. Sako, kad jis šiemet gynėju žaidžia – gal dėl to? Whatever. Bet kokiu atveju matyt yra svarbiau padovanot pora treniruočių Poškui ir pažiūrėt, ką gero Jankausko žaidimui davė patirtis pas brolius latvius. Aišku, su juo paprasta – nupirkai bilietą į autobusą ir po penkių valandų jis jau rinktinės stovykloje.

Portalas futbolas.lt, skelbęs kažkokią ten abonementų pardavinėjimo akciją, dar kartą informavo seniai tuos abonementus užsisakiusius žmonės, kad dar „nevėlu juos įsigyti“. Gal pamiršo paminėt, kad į rungtynes įleis tik su dviem abonementais? Tuo pat metu kai kam kilo įtarimų, kad šis portalas cenzūruoja informaciją apie Ekrano klubą, nes turi kokių tai finansinių tarpusavio nesutarimų. Puikus lietuviškos žiniasklaidos objektyvumo pavyzdys.

Kas dar spėjo nutikt? Ogi kažkur perskaičiau, kad rinktinės draugiškas rodys naujas kanalas Sport1. Perskaičiau ir prisiminiau, kad abejojau Siaurusevičiaus patetiškom kalbom apie tai, kad nuo šio vasaros Lietuvos rinktinės transliacijas perima  LTV. Tada sąžinė biš graužė – gal be reikalo kritikuoju tokią gražią iniciatyvą. Pasirodo, ne be reikalo. Dar labiau kritikuoti buvo galima. Jei artėjančias rungtynes rodys tas Sport1 tai lyg ir reiškia, kad LTV meilė futbolui išgaravo kartu su Europos čempionato pabaiga. Nieko nepadarysi – vyksta Olimpinė Politikiada ir apie lietuvišką futbolą nėra kada galvoti. Nors tikėti Tapino Sport1 taip pat nėra jokio pagrindo. Nes jei televizijos, šaukiančios apie futbolo sugrąžinimą namo, marketingo specialistai nusprendžia jos debiutą susieti su anglų ir škotų čempionatų turais, o ne, pavyzdžiui, su LT klubų pasirodymu Eurotaurėse, tai tampa neaišku kokį futbolą ir į kokius namus jie ketina sugrąžinti. Mat jei futbolo sugrįžimas reiškia, kad lietuviai taps anglų čempionato žinovais, tai lietuviškam futbolui tas neatneš jokios naudos. Nes jame, deja, lošia ne mančesteriai, liverpuliai ar čelsiai.

Beje, pastebėjau įdomų dalyką. Jei didieji lietuviški futbolo portalai pastarosiomis savaitėmis kaip niekad nykūs ir lėtai beatsinaujinantys (tos pačios “žinios“ tituliniame puslapyje gali prakyboti keletą dienų), tai dauguma futbolui skirtų lietuviškų blogų tiesiog virte verda. Gal jų autoriai atostogauja ir gali daugiau laiko skirti savo pomėgiui puoselėt? Kaip bebūtų, siūlyčiau dar kartą patikrinti visas nuorodas, kurias galite rasti dešinėje šio blogo pusėje. Aleliuja!

Reklama

7 Responses to “Lietuviško futbolo cūdai”


 1. 1 Liapota 2008-08-14 07:14

  Ir man kartais taip uzeina, tik blogo neturiu, tai i .doc faila sau rasau, kai kita ryta perskaitau, suprantu, kad 80% visos rasliavos yra kazkokios nuoskaudos ir nevisai pagristi kaltinimai :) na, bet taciau, emocijos ir gi kartais reikia isleist pasivaiksciot ;)

 2. 2 obuolinis 2008-08-14 08:41

  Taigi pas sport1 dar vyksta visokie pasiruošimo darbai, matyt, nelabai galėjo anksčiau startuot. Manau, kad ir startuojant ne viskas dar bus paruošta :) Tarkim, kad ir žadėtų žinių dar nebus… O pagal užsienio čempionatų licencijų pirkimo sutartis turbūt turi rodyt nuo pradžių, tai ir rodo, kas ten žino :)

 3. 3 ponas pop 2008-08-14 11:09

  kaltint nieko nekaltinu – man tiesiog patinka kartais į krūvą visas nesąmones sumest – neblogas absurdų teatriukas gaunasi:) nes kol viskas eina karts nuo karto po vieną faktą, tai lyg ir normaliai atrodo, o kai suneri ant vieno siūlo – tai pradedi galvot, kad gal kokioj belarusijoj gyvenam, ar ką:)

  kas liečia tą tv, tai spėju viskas ten su jais bus ok. mane tik juokina baisiausiai tas lietuviško verslo darymas – iš pradžių pasirašo krūvas skambių šūkių iš lempos ar gerų norų, o paskui paaiškėja, kad realiai įgyvendint gali tik kokia 20 proc. šiaip ir tie 20 proc. gerai būtų, bet kai pažada Everestą, tai labai nusivile galų gale gavęs pasiūlymą tik ant Rambyno užlipt

 4. 4 Liapota 2008-08-14 11:47

  Siaip man patiko, kaip ir minejau pirmam poste ;) O del vieno siulo, tai cia nebloga mintis, bet kazkaip tada gyvenimas ne toks grazus ir realus :) juolab, kad viskas eina kaip zebro kailyje juoda-balta, juoda-balta… rinktine zaidia juoda-balta; Vaiku cempionatai juoda, Nacionaline akademija – balta; LFF vaiku programos (SVIS) balta – daugelio futbolo vadovu poziuris i klubo kurima – juoda.

 5. 5 zanaz 2008-08-14 23:36

  Idom ar visgi kasnors atras koki treneri kur treniruoja ir rinktine ir kluba. Nu as niekaip atkuiciu :)

 6. 6 zanaz 2008-08-15 00:59

  Niekaip neatkuiciu t.y.

 7. 7 ponas pop 2008-08-17 00:42

  beje, pažvengiau skaitydamas sport1 TV debiutinės dienos komentarus tos TV bloge:) totalus bardakas – toks jauskas, kad studentai susimetė ir TV atidaryt nusprendė – nieks neveikia, kas suplanuota, kabelinės, kurios turėjo rodyt, nerodo, o žmonės apskritai nieko nesupranta, kas vyksta.

  ir dar. pažiūrėjau, kad 8 komandas nacionaliniuose čempionatuose europoj turi andora, armėnija ir lietuva.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama