Mes viską galim už pinigus

Šiandien pašmirinėjau internete ir, be viso kito, apžiūrėjau paskutinių Sūduvos varžybų fotosesiją oficialiame tinklapyje. Viskas buvo gražu, kol nepasididinau nuotraukos iš spaudos konferencijos. Ir ką gi mes matome ant trenerių staliuko? Ogi dailiai išrikiuotus priešininko komandos gėralus. Jei tas skystimas austrų pusėj būtų sustatytas – aš dar suprasčiau. Austrų treneriui nėra kur trauktis – kur jis beeitų, virš galvos jam vis tiek mėlynai-baltai-raudona skardinė kaip šventa aureolė sklandys. Tačiau prie ko čia Pankratjevas? Jis gal yra didelis to gėralo gerbėjas? Geria jį dieną naktį? O gal jis gavo honorarą, už tai, kad mažumėlę jį pareklamuotų?

Spėju, kad buvo priešingai. Spėju, kad ciniški kapitalistai tiesiog pasinaudojo naivių lietuvaičių geraširdiškumu. „Galima, mes prie įėjimo į stadioną pora mašinų su savo skarbonkėm pastatysim?“ „Taip, taip, statykit. Negi gaila. Vis tiek ten tik vipai savo ratus stato“. „O galima mes dar savo skardinių ant stalo pastatysim per spaudos konferenciją?“. „Taip, taip, statykit – stalas gražiau atrodys“. Pasidžiaukim, kad dar FC Salzburg kepurių, šalikų ir vėliavų nemokamai prie įėjimo nedalino – o tai visas stadionas skarbonkinis būtų buvęs. Negi neimsi, jei nemokamai duoda?

Trūksta mums savigarbos ir suvokimo, kad ne viskas gražu, kad blizga. Pristatyti skarbonkių prieš Pankratjevą yra tas pats, kas jį apvilkti spaudos konferencijai FC Salzburgo marškinėliais. Tas pats, kas pasiūlyti marijampoliečiams pamojuoti per varžybas priešininko vėliavėlėmis. Nes to klubo atveju, produktas, kurio pavadinimas duotas klubui ir to klubo pavadinimas bei atributika yra vienas ir tas pats. Ta pati reklama. Nes netgi pats klubas yra sukurtas tam, kad produktą reklamuotų.

Gerai, tiek aš dar galiu suprast – šiandieninis futbolas yra verslas ir šiame versle, kaip ir bet kuriame kitame, stengiamasi išnaudot visas galimybes. Aš tik niekada nesuprasiu, kodėl priešininko verslui  pagelbėt sugalvojo ir Sūduva? Juk čia futbolo varžybos vyksta, o ne verslo mugė. Dar laimė, kad niekas nepradėjo oficialiai atsiprašinėt, už SS iškeltą banerį. Jei Marijampolės herbe pavaizduotas gyvatę duriantis Šv. Jurgis, tai šį kartą tas Jurgis apsikvailino – nuo arklio nulipo, ietį pečiuj sukūreno, gyvatę į balną pasodino ir tursena iš paskos į arklio uodegą įsikibęs. O blogiausia tai, kad taip paskui arklio uodegą bešleivodamas, jis džiaugiasi, kad gyvatė jam garbę padarė vietoj jo į balną atsisėdus.

22 Responses to “Mes viską galim už pinigus”


 1. 1 pupo 2008-08-17 11:23

  pirma mintis pamcius tuos melynus puodelisu ar skarbonkes buvo “Topsportas“ :)

 2. 2 RnG 2008-08-17 11:53

  tai negi iškart atmestina mintis, jog “Sūduvai“ už tai tiesiog buvo sumokėta. gal tai ne lietuviškas naivumas, o kitas tautinis bruožas – pasipinigavimas.

 3. 3 ponas pop 2008-08-17 14:39

  na tuomet galioja pavadinimo teiginys:)

 4. 4 zanaz 2008-08-17 23:59

  Gal net nesumoketa o kelios dezes Red Bulio padovanotos, nu gerai gal daugiau, puikiai sueis prie tos degtines kur vienoj fotkej ankstesnej naujienoj yra… juokauju :)

  Bet ar labai priestarautumet jei nauja stadiona uz koki milijona litu per metus vadintu Red Bull Stadionu….

 5. 5 ponas pop 2008-08-18 08:51

  nuo to ar mes prieštarausim, ar ne – mažai kas priklauso. o šiaip tai stadiono užvadinimą dar kentėt galima, bet labai abejoju ar tokiu atveju būtų pasitenkinta vien stadionu – reikėtų keist ir komandos pavadinimą, ir spalvas ir visa kita. o čia jau kita kalba, bet jos užvest gal nėra prasmės, nes kol kas tokios galimybės lyg ir nesišviečia

 6. 6 rimvill 2008-08-18 16:12

  komandos pavadinimo keisti nereikia. PVZ (Ne koks pavyzdys bet vis geriau nei nieko) L.Rytas netapo Siemensu, Macabi netapo Nokia ir t.t.

 7. 7 ponas pop 2008-08-18 17:29

  nu čia tu pavarei:))) tai lrytui nėra ko siemensu tapt, nes jau jis ir taip yra statyba virtusi lrytu:) šiaip juk yra ir tų lietuviškų pvz – nelabai aš ten krepšinį išmanau, bet berods girdėjau tokias komandas vardu ‘techasas’, ‘alita’ ir marijampolės moterys atrodo arvi vadinas. pirmoj lygoj rodiklis lošia.

  dar vienas pvz – rūdiškių vėtra virstanti vilniaus vėtra – na bet čia kiek kita schema veikia.

  man atrodo, esmė ne tiek tame, kad komanda uabo vardu vadinasi (nes jei uabas komandą yra įkuręs tai yra natūralu), kiek tame, kad uabas, komandą nupirkęs ar jos gen rėmėju tapęs, pareikalauja, kad atitinkamai pasikeistų ir tradicinis komandos vardas.

  yra gi tų tradicinių pavadinimų, kurie nuo verslo ar profesinės srities yra parėję – pvz., tas pats ekranas, ta pati statyba arba gausybė lokomotyvų, cska galų gale. tik jie jau taip įaugę, kad net ir klubo savininkams pasikeitus, ne visuomet kyla noras keist ir pavadinimą, kuris jokios prasmės šiandien jau nebeturi.

 8. 8 Varvalas 2008-08-18 19:42

  Jus cia apie pavadinimus snekate, tai pasakykite man elementaru dalyka – kaip oficialiai vadinasi naujasis stadionas? Anas lyg ir tuhejo Suduvos pavadinima. Sedim mes cia tolokai nuo Lietuveles ir gincijames.
  Negaliu daugiau pakomentuoti, nes sunkiai randu klaviaturoje reijalingas raides

 9. 9 RnG 2008-08-18 19:54

  ponas pop, kaip suprantu, rimvill norėjo pasakyti, jog reiktų skirti futbolo klubą ir stadioną (kaip infrastrukūros objektą). galima suteikti teisę į stadiono pavadinimą (pvz., už milijoną litų trims metams) ir tai bus visiškai nesusiję su klubu.

 10. 10 zanaz 2008-08-18 20:16

  Oho kaip cia kalba ishsirutuliojo :D
  RnG labai taikliai parase apie atskyrima.
  O siaip kam gi tas stadionas is tikruju priklauso, klubui, savivaldybei ar kokiai viesajai istaigai “FK Suduva remejas“

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sports_venues_with_sole_naming_rights

 11. 11 zanaz 2008-08-18 20:21

  Ir butinai parasykit kiek lietuvisku tos “ypatingos kainos“ i Lietuva-Austrija?

 12. 13 ponas pop 2008-08-18 22:41

  zanaz – tu čia apie ką??? kol kas bilietų dar nepardavinėju:))

  o šiaip tai manau, kad iš neturėjimo ką veikt biš nuvarėm į pievas:) kam čia to marijampolės stadiono reik? kad čia tik sūduva ir telošia, plius dar lyg tai mamontovo koncertas bus, jei teisingai nugirdau per paskutines rungtynes:)

  o kad stadionas kol kas bevardis – irgi tiesa. berods lyg ir buvo šnekta, kad pavadinimo nespėjo sugalvot:) o paskui, matyt, pamiršo. aš siūlyčiau Šv. Jurgio vardą – gi miesto herbe jis joja.

 13. 14 zanaz 2008-08-19 00:37

  ten kazkaip pasirode kad neideda komentaru, tai pasidaugino, sorry
  tam plakaciuky kur i rungtynes su Moldova raso kad bus galima isigyti bilietus su Austrais uz ypatinga kaina, tai labai idomu kiek lietuvisku ta ypatinga…
  O del pavadinimo jei butu susigribe dar statant tai ir eurotaures ir rinktines kelios rungtynes… o kadangi jau sklando pletkai kad bilietu su Moldova neliko, ar tik neprades rinktine dazniau ten lankytis

 14. 15 ponas pop 2008-08-19 01:09

  Zanaz – dėl užstrigusių komentarų – čia sistemos klaida:) paprastai sulaiko tokius, kuriuose yra du ar daugiau linkai, tačiau pastaruoju metu ėmė palikt patikrinimui ir su viena nuoroda. pamėginau šitą apribojimą kartą nuimt, tai iš karto ėmė plaukt spamas. tikiuosi, kad komentarai su viena nuoroda nuo šiol praeis be trukdžių, o dėl kitų – tiesiog reikia ramiai šiek tiek palaukt, kol aš prie kompo pribėgsiu ir vartelius atidarysiu:))

  apie rinktinės bilietus tikrai nieko nežinau ir net neįsivaizduoju, kas gali žinot. tokio žanro abstraktūs pažadai – yra ir oficialiosios sūduvos, ir lff, ir bilietai.lt komunikacijos stilius.

  kažkaip sunku patikėt, kad tų bilietų į draugiškas nebeliko. aš čia irgi ne taip seniai buvo kažkur išreiškęs mintį, kad bus sunku nusipirkt bilietą į sūduvos rungtynes su zalcburgu – nes net į šilutę atėjo pustrečio tūkstančio. deja, klydau – sakyčiau, kad žiūrovų buvo net mažiau, nei žaidžiant su tns, jau nekalbant apie tai, kad du-trys autobusai austrų buvo atboginti.

  tai dabar ir abejoju tokiais gandais. nelabai tikiu, kad šimtai žmonių puls važiuot į marijampolę iš kitų miestų (neskaitant ultrų, be abejo). kaip ir nelabai tikiu, kad patys marijampoliečiai užguls stadioną draugiškoms rungtynėms – juolab, kad ant nosies jau oficialus žaidimas su austrais.

 15. 16 rimvill 2008-08-19 10:13

  dėl vietinių žiūrovų aš ir manau kad daug nebus, juolab kad 24 d Sūduva žais namuose su Ekranu. Va tada ir užbanguos…

 16. 17 bronius 2008-08-19 16:26

  Galvojau ryt rimtai nulėkt iki Marijampolės, bet gąsdina gandai apie bilietų trūkumą. Kas nors gali pasakyti konkrečiai kokia situacija dabar?

 17. 18 ponas pop 2008-08-19 18:02

  o tu pamėgink bilietai.lt – berods jie prekiauja. tai atvažiuosi jau turėdamas bilietą kišenėj

 18. 19 bronius 2008-08-19 18:09

  Dėkui už patarimą

 19. 20 lukas 2008-08-19 19:23

  gal ir ne i tema, bet man patiko pakrantjevo komentaras, kuomet supratau, kad apie jokia pergale suduva apskritai negalvojo. “Mus labai maloniai nustebino pirmasis imustas ivartis“. daugiau ir ner ka pridurti

 20. 21 Tadasas 2008-08-19 21:15

  Perskaites si Igorio pasakyma dar labiau ji pradedu vertinti kaip labai zemos kvalifikacijos treneri.. Cia mano asmenine nuomone.

 21. 22 ponas pop 2008-08-20 01:06

  ei, chebra – yra kaip yra, dabar jau nėra ko parintis. nieko čia naujo-matėsi gi jau senokai, kad viskas link to juda


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama