Laukiam: Sūduva – Ekranas

Po minorinio Sūduvos pasirodymo UEFA turnyre, vėl grįžtam į A lygą. Jei po savaitės Austrijoj neįvyks stebuklas (o jokie dangaus kūnų judėjimai tokio stebuklo nepranašauja), A lyga ir vėl taps svarbiausia šių metų Sūduvos misija. Ir šios rungtynės bus vienas iš kertinių minėtos misijos įgyvendinimo etapų. Kaip ir atidėtos antro rato rungtynės su ta pačia komanda.

Situacija piešiasi tokia, kad būtent Ekranas ir Sūduva aiškinsis, kas bus čempionate antras, o kas trečias. O tam esminės bus tarpusavio rungtynės, kurių yra likę net trejos. Rungtynes su likusiomis komandomis ko gero jau galima įvardinti štai taip. Šioms dviems komandoms žaidžiant su Kaunu bus galima kalbėti apie sėkmę pasiimant vieną kitą papildomą tašką, o žaidžiant su likusiomis – apie nesėkmę vieną kitą tašką prarandant.

Kaunas paskutiniu metu atrodo padoriai, tačiau kaip jis atrodys po tarptautinių rungtynių serijos (o ji neišvengiamai laukia) yra kitas klausimas. Galima kalbėti apie psichologinį pakilimą, tačiau tiek pat įmanomas ir psichologinis atsipalaidavimas lošiant su „žemesnio lygio“ lietuviško čempionato varžovais. Kauno vartininko kelionė į Edinburgą taip pat greičiausiai bus svarbus faktorius – juk jei ne šis vartininkas, Sūduva tikrai būtų paėmusi daugiau nei vieną tašką antro ir trečio rato rungtynėse. Nors teoriškai Kaunas yra pralenkiamas tiek Sūduvai, tiek Ekranui, tačiau nemanau, kad taip nutiks praktiškai.

Kitos komandos? Su Šilute – viskas aišku. Pagaliau ir Sūduva įrodė, kad su Šilute galima smagintis. Atlantas nusilpęs, Žalgiris ant bankroto slenksčio. Šiauliai gerokai pakilę, tačiau, kaip parodė jų paskutinės rungtynės su Ekranu, tas pakilimas greičiausiai nesiekia Ekrano ir Sūduvos lygio – net jei Šiauliai šiandien ir atrodo pavojingiausias varžovas tarp likusių septynių komandų. Galbūt Vėtra atsikvošės? Tačiau ir ji jau pradėjo parceliuoti geriausius žaidėjus, todėl kokio nors ypatingo pakilimo jų stovykloje nesimato. Kaip rodė paskutinių kelių savaičių rungtynės, padoriausias kandidatas į ketvirtą vietą apskritai ko gero yra Šiauliai, kas šiai komandai būtų ypatingai geras pasiekimas (kažin ar kas jų stovykloje kėlė tokius tikslus prieš sezoną).

Štai kodėl rungtynių su Ekranu kaina yra didžiulė. Pirmo rato rungtynės Sūduvai velniškai pasisekė. Žaisdama sezono pradžios chaotišką žaidimą ir praleidusi kvailą įvartį pačioje rungtynių pradžioje, komanda vis tik rado jėgų laimėti. Tuomet Ekranas atrodė prastai – psichologiškai ir taktiškai. Anksti įmušę įvartį, iškart atidavė iniciatyvą Sūduvai, kuriai šiemet leidus įsibėgėti ir įšokti į traukinį, tą traukinį sustabdyti tampa labai sunku.

O kaip Ekranas laikosi dabar – labai sunku pasakyti. Ekranas A lygoje žaidė mažokai. Prieš tai keliskart skaudžiai gavo nuo Kauno, o rungtynės su Rosenbergu priminė Sūduvos austrišką epopėją. Jei neklystu – paskutines trejas rungtynes Ekranas išlošė – dukart prieš Žalgirį ir kartą prieš Šiaulius. Tačiau ir vėl – kažin ar galima, remiantis tik šiais rezultatais, teigti, kad Ekranas šiandien laikosi geriau nei Sūduva, kuri pastaruoju metu dažniau žaidžia lygiom ar pralošia, nei laimi.

Viskas priklausys nuo to, kaip komandai pavyko atsigauti po austriško dušo ir kokią schemą aikštėje nubraižys Pankratjevas. Su Zalcburgu jis išmetė keletą radikalokų eksperimentų – centrinio gynėjo debiutas tokio rango varžybose nepasiteisino, kaip ir Mikuckio transformacija į krašto gynėją (net jei po jo perdavimo ir buvo įmuštas pirmasis šių rungtynių įvartis). Macola kol kas žaisti gauna labai mažai ir nežinia, ar tai yra dėl nepakankamai išgydytos traumos, ar dėl prastos potrauminės formos. Ir jei Šilutei lengvai buvo mušami įvarčiai ir be Macolos, tai su Ekranu kažin ar pavyks pakartoti tą patį fejerverką.

Tokie ko gero ir yra esminiai šių rungtynių klausimai. Ar Macola jau žais normaliai, ar ir vėl bus išleistas dešimčiai minučių? Ir antras. Kokius gynėjus Pankratjevas nuspręs mesti į aikštę. Pirmoji dilema visiškai priklauso nuo objektyvių aplinkybių, tačiau antroji yra žymiai didesnis galvos skausmas. Padorių centro gynėjų kol kas yra per daug – net jei ir kalbama apie prastoką Gnedojaus formą. Faktas, kad A lygoje šis žaidėjas gali lošti be didelių dvejonių. O ar verta iš Mikuckio krašto gynėją daryti ir sodinti ant suolo Leimoną – čia jau kitas klausimas. Idėja įdomi, tik kažin ar verta išderinti Mikuckio žaidimą ieškant jam aikštėje naujos misijos. Palikti ant suolo Gnedojų? Irgi kvaila. Gal ir pridarė jis klaidų žaisdamas su austrais, tačiau nereikia pamiršti, kad tai buvo jo pirmos rungtynės naujoj komandoj, o varžovas buvo toks, kokio Sūduva šiemet dar nebuvo mačiusi. Pasodindamas jį ant suolo po tokių rungtynių, gali taip žemai nusodinti psichologiškai, kad daugiau jis šiemet jau ir nebeatsistotų. Skinderis apskritai kažin ar judinamas – savo kūno sandara tai yra tipiškas centro gynėjas ir ką nors kitą iš jo lipdyti būtų visiškai neefektyvi. Tuomet jau daugiau gali tikėtis iš Mikuckio-krašto gynėjo.

Gal verta ir vėl leisti vieną puolėją, kaip sezono pradžioje? Aišku, visus šiuos svarstymus užbaigs tai, kokią taktiką rungtynėms pasirinks Sūduvos treneriai. Nors jau kelis metus Sūduva laimi apdovanojimus, tačiau vis dar galutinai neišlipa iš silpnesnėms komandoms būdingesnio „ginuosi ir kontratakuoju“ žaidimo stiliaus. Energingas puolimas visu frontu sekasi žymiai sunkiau – bent jau aš jį tokį per šį sezoną mačiau tik kelis kartus. O ir tokių rungtynių metu atakos gaunasi žymiai efektyvesnės, kai puolama greitai perėmus kamuolį (tai yra kontratakuojant), nei ramiai bei opoziciškai.

Tiek pasvarstymų. O tam, kad įsitikintume jų teisingumu ar klaidingumu, belieka sulaukti savaitgalio.

24 Responses to “Laukiam: Sūduva – Ekranas”


 1. 1 Varvalas 2008-08-20 12:29

  Gnedojus gali zaisti Suduvos komandoje, bet nera butinybes ji leisti i starto sudeti. Tegul issikovoja vieta. Komandai reikia ir atsarginiu gyneju – nebutinai visi gynejai turi buti aiksteje. As manau, kad gynimo viduryje turi zaisti Skinderis su Mikuckiu, o Gnedoju leisti aniems gavus traumas ar korteles.

 2. 2 ponas pop 2008-08-20 14:56

  aha, čia irgi variantas. tik pas mus kažkaip priešingai visada gaunasi – jei jau naujas žaidėjas ateina, jis be ceremonijų leidžiamas į aikštę, išimant jo poziciją užimantį kitą. tarsi savaime aišku būtų, jog tas naujasis yra žymiai geresnis už tą, kuris nuo sezono pradžios aria. žodžiu, ko tai abejoju ar leimono-gnedojaus “dvikovoj“ leimonas kokių nors šansų turi. kas kad į visokias ten mėnesio rinktines rinko jį…

 3. 3 Futbolo Analitikas 2008-08-20 14:56

  Jei planai nepasikeis, sekmadienį turėčiau atvykti pas jus “Ekrano“ pergalės stebėt ;) O šiaip tai nemanau, kad jau laikas pirmą vietą besąlygiškai atiduoti “Kaunui“, dar yra laiko.

 4. 4 rimvill 2008-08-20 14:58

  taip turėjo būti ir rungtynėse su red buliais, bet treneris sapnuose regėjo Gnedojaus benifisą….

 5. 5 bronius 2008-08-20 22:54

  Ne į temą.. Smarkiai nuliūdino šiandienos žiūrovų skaičius per rinktinės rungtynes stadione. Nesitikėjau to Marijampolėje..

 6. 6 axsel 2008-08-20 22:56

  kalta bilietu platinimo sistema

 7. 7 ponas pop 2008-08-20 23:18

  ar labai mažai buvo?

 8. 8 pupo 2008-08-21 07:39

  turbut maziau negu pries silute :)

 9. 9 rockets 2008-08-21 08:01

  be to vaikams taip pat tenka moketi 20 lt

 10. 10 Is Kapsuko 2008-08-21 09:54

  Buvau varzybose vakar, bet i draugiskas kita kart neisiu jai reiks moket 20lt. Pasakysiu kad prailgo varzybos, jokios itampos, jokio idomumo ir dar toki pinigai. Paziuret treniruote Lietuvos rinktines galima but ir uz dyka.

 11. 11 rimvill 2008-08-21 10:45

  Lietuva – Austrija. bilietai po stogu 50 lt. sparnuose 30 lt.

 12. 12 bronius 2008-08-21 12:59

  Vaje vaje, 20 lt!!!!! Už kokį nors “gviazdą“ Dimą Bilan turbūt 50 lt nemirktelėję atiduotumėt… Nžn, turbūt teks pakeisti savo nuomonę – iš pradžių labai džiaugiausi, kai LFF nusprendė rinktinės rungtynes daryti įvairiuose šalies miestuose, bet panašu, kad jie to neverti – geriau ir toliau tegu lošia D&G.

 13. 13 ponas pop 2008-08-21 13:21

  nagi pažiūrim, ką turim.

  faktas, kad į draugiškas rungtynes su tokia šalimi kaip moldova darbo dieną žmonės iš kitų miestų nelabai važiuos, net jei bus žaidžiama kaune ar vilniuje. juolab, kad lff sugebėjo per paskutines savaites pridirbt kaip reikiant košės – rinktinė buvo palikta be trenerio ir bendras fonas susidarė toks, kad LFF tame problemos nemato. LFF privalėjo išlaikyt liubinską bent iki šių rungtynių – net jei jis ir nebūtų jokio darbo daręs, bet bent jau visuomenėje eilinį kartą nebūtų sudarytas įspūdis to, kad lietuvos futbole yra totalus bardakas. dabar iš tikro eiliniam piliečiui galėjo susidaryti jausmas, kad tai bus “laisvos treniruotės pobūdžio kamuolio paspardymas“.

  dabar antras punktas. jei tikėtasi marijampoliečių apsilankymo – ar buvo padarytas bent koks reklaminis judesys šiam tiksui pasiekt? pakabinta kokia nors lauko reklama svarbiausioj gatvėj? padalinta kokių skrajučių maximoj? internete ir tam informacija apie šias rungtynes pasirodė praktiškai paskutinėm dienom. tačiau tikėtis, kad potencialus tokių rungtynių lankytojas marijampolėje yra ir visokių ten futbolas.lt skaitytojas buvo naivu.

  aišku, tai irgi lietuviško futbolo klasika – jei nori nueiti į varžybas, privalai pats kaip nors sužinoti, kur ir kada jos vyksta. čia ir žvalgytis toli nereikia – pats žinau, kad jei norėčiau nueit į A lygos dublerių, I lygos ar LFF taurės rungtynes, turėčiau ilgai raustis, kad rasčiau info apie jas. o aš tikrai nesu lietuviško futbolo prašalaitis

 14. 14 ponas pop 2008-08-21 18:00

  o gal vis tik grįžkim prie sekmadienio rungtynių?

 15. 15 Varvalas 2008-08-21 19:28

  aha, geriau butu pakalbeti apie sekmadienio rungtynes.

  O siaip Ponas pop issamiai paaiskino, kodel nei Marijampoleje, nei kur kitur Lietuvoje siose rungtynese negalejo buti daugiau zmoniu. Pridesiu dar kelias priezastis:

  *rinktineje nera marijampolieciu
  *vakare TV rode olimpines zaidynes
  *nekokia nuomone apie Lietuvos rinktine

 16. 16 ponas pop 2008-08-21 23:09

  jo, vien radzinevičiaus būtų pakakę papildomam tūkstančiui sutraukt:)

 17. 17 Lukas 2008-08-22 18:44

  tai kad jau gyneju rinktinej per akis :) nors skerlai gavus trauma i jo vieta jau galim toma statyt :)

 18. 18 UCCM 2008-08-23 10:18

  Paofftopinsiu. Broniau, ar i Dimos Bilano repeticija kokia kas nors moketu 20 Lt? Prie visu isvadytui prizasciu, manau svarbi priezastis yra, kad zmones pradeda skirti draugiskas rungtynes nuo rimtu. Apalmai manau i draugiskas vertetu 5 Lt kaina padaryti.
  Beje – is tiesu tikiuosi, kad Marijampoleje per maca su Austrija bus pilnas stadionas. Na jeigu Rumunijoje nebusime sutriuskinti, kas irgi imanoma.

 19. 19 Varvalai 2008-08-23 13:56

  Iš blogo vyno, geras actas išeina tik

 20. 20 axsel 2008-08-23 16:19

  UCCM Says manau kad tikrai nesutriuskys o prakist gali bet tikekim kad lygias bent parves

 21. 21 Anonimas 2008-08-23 17:52

  su kainom cirkus isdarineti galima tik tada kai i stadiona nebetelpam. kolkas sitie kainu virazai veikia tik neigiamai. i rungtynes su italais, su prancuzais, ukraina, gruzija ejau uz 30lt. ir tada pilno stadiono nebuvo. kodel uz draugiskas tureciau moketi daugiau?

 22. 22 panevezys 2008-08-23 21:31

  tikuosi busit suvirgdyti savam stadione ;)

 23. 23 Anonimas 2008-08-23 22:02

  Tai cia tik tu po Ekrano pralaimejimu verkdamas eini,mes palaikom toliau komanda ir linkim jei sekmes kitose varzybose.

 24. 24 to Anonymous 2008-08-23 22:32

  tai saunu kad palaikot tik ziuriu daug kur suduviai tiki laimet lengvai jei mes gausim mums netragedija o jums jau butu komplikota pralaimeti ;)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits