UEFA: SALZBURG 0:1 SŪDUVA

Wow!!!! Nu čia tai bent. Chebra pavarė. Visi suprantam, kad šis rezultatas nieko be garbės ir pasididžiavimo neduoda, tačiau bent jau mano manymu, tai yra žymiai svarbiau, nei kokie nors čempionų vardai.

Ką gi, tenka atsiimti visą pašaipą, kurią iki šiol reiškiau apie Vencevičiaus koncepciją „sužaisti garbingai“. Tokio rezultato priežastys galėjo būti įvairios. FC Salzburgas pernelyg atsipalaidavo, žinodamas, kad šios rungtynės iš esmės nieko nelemia. Sūduva taip pat atsipalaidavo dėl tos pačios priežasties ir žaidė ne tiek rezultatui, kiek malonumui. Toks nusiteikimas silpnesnei komandai dažnai padeda – kai nespaudžia atsakomybė, žaidimas eina visai kitaip. Tačiau, kokios bebūtų tos pergalės priežastys – niekas nėra svarbu. Svarbi yra pergalė, kurią žmonės ilgai prisimins. Svečiuose nugalėtas klubas, kuris visom prasmėm stovi gerokai aukščiau Sūduvos.

Iš to, ką pavyko paskaityti oficialiame austrų tinklapyje, yra aišku, kad jie ir šį kartą tikėjosi armėniško varianto. Juk Sūduvai Marijampolėje įmušė dar daugiau nei armėnams jų Armėnijoje. Visi ten kalbėjo apie įvarčių lietų, kurį ketina padovanoti žiūrovams. Skaičiavo kiek kartų buliai nepralaimėjo namuose UEFA taurėse ir kiek apskritai. Žiūrėjo, kokie skaičiai bus po pergalės prieš Sūduvą. Smagu, kad taip nenutiko.

Tokiose situacijose lietuviai paprastai jokių stebuklų neberodo. Kai žaidžiama toliau nei pirmas eurotaurių etapas, kol kas vieninteliam FBK pavyko parodyt šį tą geresnio. Nors tai, kas nutiko vėliau, anuliuoja visas pagyras, kurios šiai komandai buvo paskirtos po žaidimo su Rangeriais. Dabar jau atrodo, kad intensyvus pasirengimas toms rungtynėms greičiau buvo lemtas Hearts savininko verslo interesų ir asmeninių ambicijų. Na bet ne apie tai dabar čia verta kalbėti. Žodžiu, jei lietuvių klubas pralaimi pirmas rungtynes, ir dar smarkiai, tai ir antrosios dažniausiai jokios vilties nesuteikia.  

O dabar… Pavydas ima pagalvojus apie tuos žmones, kurie šias rungtynes matė. Tie kas važiavo į Austriją. Pavyzdžiui, Varvalas. Arba tie, kas matė jas per TV. Pavyzdžiui, Rimvill. Tikiuosi, kad jie nepasikuklins ir nušvies tai, kas nutiko Zalcburge. Bet kokiu atveju tų žmonių nuomonė paprastai būna įdomesnė ir svaresnė, nei skysti futbolas.lt live transliacijos vaizdingi atpasakojimai ar dar skystesni komentarai oficialiame Sūduvos tinklapyje.

Su Pergale, Gerbiami Sporto Mėgėjai, kaip sakydavo komentatoriai prieš 25 metus. Su Pergale!!!

17 Responses to “UEFA: SALZBURG 0:1 SŪDUVA”


 1. 1 Is Kapsuko 2008-08-28 21:52

  Kas imuse ta ivarti is tiesiogines fk suduvos transliacijos nelabai supratau. Jasaitis??????

 2. 2 ponas pop 2008-08-28 21:58

  Tai taip. visur jau mini Jasaitį. Iš to džiaugsmo net nepastebėjau, kad pagaliau lietuviai neužsidirbo pendelio:) Sudėtis taip pat labai įdomi buvo – įdomu, kaip Thiago sekėsi?

 3. 3 Algiuz 2008-08-28 22:12

  Siaip suduvos nepalaikau, bet saunuoliai, kad apgine lietuvos garbe, nors kiek. Man toks klausimas pasistojo, kitamet neliks intertoto, tai alygoj 3 vieta zais uefa taurej, ar nieko gaus. Girdejau kalbant, kad liks 4 klubai europoj? Cia ir jum aktualu, nes vis del to, suduva gali ir trecia likt.

 4. 4 Algiuz 2008-08-28 22:14

  Nieko ne gaus:D

 5. 5 Varvalas 2008-08-28 22:29

  Oh, Donnerwetter, meine Freunden.
  Sedziu svarus (be alaus) ir kapoju schtrudeli. Austru kompanjonu pralosta Red Bulliu irgi negersiu, nes reikia issimiegoti … Pasijutau labai reiksmingu – lyg olimpini medali buciau laimejes.

  Austrai musu komanda jau lygina su anglų elito klubais ir sako, kad ju luzeriai (juos vadina armenais) issigelbejo tik dvieju pendeliu deka. Negali suprasti, kodel rungtynes Marijampoleje baigesi taip keistai.
  Tiesa, Jasaicio bomba atsimuse i vietini kamikadze ir pakreipe skriejimo krypti. Manau, kad ir kitu atveju ji skriejo i vartus.

  Chebra, zaide senoviskai, t.y. gynesi ir kontraatakavo. Labiausiai pagirciau Lukjanova ir saugus. Thiago jokiu konkreciu grybu nepadare, bet jam teko didelis kruvis, nes pro salyginai zema vidurio gynejai austrai ejo abiem aukstais, t.y. zemais ir aukstais perdavimais. Beje, Suduva turejo ir realesniu progu.

  Ir nereikia sakyti, kad austrai zaide antra sudetimi. Nebuvo tik Janko, o visi kiti ten yra kareiviai: kada pasaukia, tada stoja i kova.

  Nelabai sioje kavineje ispanginu, todel baigiu rasineti. Reikia svesti. As dar blaivus, kava i smegenis trenkia maziau negu futbolas. Su pergale

 6. 6 Fule 2008-08-28 22:40

  Malaonu buvo perskaityti rungtynių recenziją, kaip ir kitas, be dergimo, žinovo, išmanytojo tonu. Sėkmės ir toliau.

 7. 7 zanaz 2008-08-28 23:44

  Suduva ispaude praktiskai maksimum ka galejo is siu rungtyniu – tai yra pergale, kas yra taskai musu lygai o + fbk – gal kas idomesnio nutiks skirstant Liaetuvai vietas Europoj kitais metais

 8. 8 ponas pop 2008-08-29 01:26

  ech…. va ir pradedi po tokių varvalo austriškų įspūdžių laiką atgal atsukinėt… faktas, kad austrai gera sudėtim lošė… faktas, kad šita komandą sūduva tikrai galėjo perlipt… faktas, kad ir namie galėjo laimėt… iš vienos pusės gal nepasisekė – galėtum sakyt. juk idiotišką pirmą įvartį praleido. o kas būtų buvę jei antro kėlinio pradžioj lukšys būtų įmušęs, kai tiesiog privalėjo įmušt? O vietoje to susipainiojo tarp kojų ir sprendimų ir apskritai nemušė… tie pendeliai irgi lygioj vietoj krito.

  vienžo, man atrodo, kad šių metu eurotaurės galės būti gera pamoka ateičiai. apie tai, kad lietuviškos komandos jau gali ramiai lošt su padoriom europinėm komandom. apie tai, kad jau galima ne tik “mėgint“ ir “garbę gint“.

  kaip bebūtų, sūduva pirmą kartą eurotaures baigė optimistine gaida. dabar beliko tik kauną perlipt lietuvoj – romanovas tą komandą jau baigia išparceliuot ir trečia vieta jiems būtų pats tas.

 9. 9 Is Kapsuko 2008-08-29 08:05

  Man atrodo kad pasiseke tiesiog Red Buliam, kad pirmos varzybos vyko Marijampolej:)))

 10. 10 ponas pop 2008-08-29 09:11

  Na dabar jau vėlu laikrodžius atsukinėt ir klausinėt “kas galėjo būti“. jei sūduva būtų sėkmingiau sužaidus pirmas rungtynes, abi komandos būtų kėlę kitus tikslus ir viskas būtų buvę kitaip.

  mano manymu, svarbiausia yra tai, kad pagaliau komanda ir aplinkiniams, ir sau įrodė, kad galima laimėti ne tik prieš velso ar airių komandas

 11. 11 kilas 2008-08-29 09:12

  taip buna kai zaidzia ne tik rezultatui bet ir malonumui. kazkaip i A lyga sita poleki reiktu perkelti. atsipalaiduoti

 12. 12 Varvalas 2008-08-29 09:51

  Issimiegojau, nes negeriau laimeto Re Bulliaus ir cia nevazinejo kaukiancios masinytes, papuostos gedulo velavelemis. Ka tik nusipirkau vietini Zeitung’a ir ne pirmajame lape radau rungtyniu aprasyma. Gal kam bus idomu:
  rungtynes stebejo 5500 ziurovu; is ju – 30 sveciu sirgaliu. Austru komandoje zaide 6 nacionaliniu rinktiniu zaidejai, Lietuvos komandoje – visas O.
  Salzburg – Suduva
  Smugiai i vartu perimetra: 20 ir 4. Beje, pirmajame kelinyje Suduva nepataike i vartu plota ne karto, o austrai – 9.
  Kampiniai: 8 ir 3.
  Laimetu dvikovu skaicius procentais: 51 ir 49. Beje, pirmajame kelinyje skaiciai – priesingi. Tai patvirtina Suduvos kovinguma.
  Baudos: 13 ir 10.
  Nuošalės: 2 ir 1.
  Geltonos korteles: 2 ir 2 (Thiago ir Luksys).

  Austru treneris viena is pralaimejimo priezasciu nurode, kad komandai per dvi pastarasias savaites reikia ir reikes zaisti daug rungtyniu. Kenkia ir zaideju dalyvavimas rinktinese. Nepamirso pabedavoti, kad greitai reikes vel zaisti Marijampoleje su Lietuvos rinktine. Ir pasidziauge, kad toje rinktineje nera ne vieno Suduvos zaidejo. Isgasdinome zmones. Jie niekada nebuvo pralaimeje savo aiksteje …

 13. 13 Varvalas 2008-08-29 12:06

  Atskridome i Sveicarija. Dar turiu valanda laiko iki burtu traukimo, todel brukstelsiu dar kelis sakinius is vakardienos ispudziu.
  Labai “patiko“ spaudos konferencija, kurioje Suduvos atstovo vieta uzeme Red Bulliaus skarbonkes ir kiti stalo atributai. Nei Vencevicius, nei kiti klubo zmones nesiteike atvykti. Ir kokio velnio nugaletojams aiskintis? Reikia elgtis isdidziai ir net nesisveikinti. Juo labiau, kad akredituota buvo tik 30 saliu spaudos atstovai. Va, kai dalyvaus visa Europa ir Zanzibaras, tada …
  Negaliu pateisinti ir tuo, kad Boing 737 is Zalcburgo turejo isskristi iki 23 val. Juk Lietuvos zurnalistai, net Suduvos atstovas spaudai dalyvavo spaudos konferencijoje, uzdavinejo klausimus ir suspejo i ta pati lektuva …
  Va, taip rimtai mes ziurime i Europa.
  Perziurejau vaizdo iraso fragmentus. Vis tik keiciu nuomone del Thiago zaidimo. Jis vakar blaskesi, nervinosi, patikedavo kiekvienu klaidinanciu varzovo judesiu ir galu gale buvo pakeistas. Anot vieno trenerio, jie i aikste leido maziau nulakstytus zaidejus. Tai buvo vienintelis motyvas suformuoti tokia keista sudeti.
  Arteja burtu traukimo laikas. Gaila, kad neimanoma buv suleisti kautis Kauno ir buliu. Butu idomu palyginti.

 14. 14 kilas 2008-08-29 13:56

  antras rungtynes zaisti namuose yra didelis privalumas. gal as klystu, bet eiliskuma apsrendzia rezultatai. jei bulliai armenams imuse 6 golus ir daugiau, o suduva velsui tik 2, tai pirmas ir zaide marijampolej. pirmos rungtynes atiduodamos zvalgybai ir laimigas tas kas antras zaidzia prie savu. sita matematika cia suvaidino ne maziau nei tie nelemti 11m

 15. 15 Zaa 2008-08-29 14:18

  kilas klysti kas zais pirmi namie lemia burtai, na o musu varzovam su burtais nepavyko bet majami isvyst sevilija but visai nieko ;)

 16. 16 kilas 2008-08-29 14:46

  nemegstu burtu. bet visada buvo idomu suzinoti, kas sita namu privaluma apsrendzia. aciu!

 17. 17 rimvill 2008-08-29 16:56

  Žiūrėjau rungtynes tiesiogiai per televiziją, vokoškai nesuprantu, todėl apie komentatoriaus veblenimą rungtynių metu nekalbėsiu. Įsiminė tik jo labai teisiklingas FK Suduva pavadinimo tarimas.
  Tiesa mačiau pilnai tik pirmą kėlinį, nes Austijoje žaidė ir Austija su gruzinais bei šveicarai su sturmu, todėl antro kėlinio laiką televiziją dalino trim rungtynėm.
  Pirmas kėlinys pagal statistiką: kamuolio kontrolė 67 – 33 % austrų naudai. Buvo ir blogiau nes tik perėmę Suduva kamuolį tuo prarasdavo nes visiškai nesimatė Bobio, Koziuberdos ir Barevičiaus. Grybavo Thiago ir Mikuckis. Ypač įsiminė Mikuckio bandymas klaidinti puolėją prie savo baudos aikštelės, kur prarado kamuolį ir nedaug trūko iki bankės. Patikimai žaidė Vitkauskas. Bet tikro juodo darbo jam pirmam kėlinyje beveik ir nebuvo, nes austrai mušdavo iš 20 m ir daugiau tiesiai Dievui į langus. Sūduvos žaidėjai labai dažnai slidinėjo. Nežinau ar čia dirbtinė aikštė kalta, ar su ‘Inkaro’ bucais žaidė
  Apie pirmo kėlinio vidurį Sūduva pradėjo ilgiau palaikyti kamuolį padarydavo iki 20 perdavimų, bet trūgdavo tikslumo kraštuose pakeliant kamuolį į baudos aikštelę.
  Sūduva apie 30 min. padarė greitą kontrą kur Barevičius įsiveržė kraštu į baudos aikštelę ir pažeme skersavo Lukjanovui, bet raudonų bulių gynėjas čiuoždamas lietė kamuolį, kuris riedėjo tiesiai į vartus ir tik netyčia pataikė į vartininko kojos pirštų nagus. Vartininkas jau buvo pradėjas kristi į priešingą pusę. Po šio šalto dušo dar ilgai tylėjo austrų komentatorius
  Reziumuojant antrą kėlinį galima pasakyti kad į ataką labai dažnai jungėsi Vaidas Slavickas, kuris beja ir uždirbo baudos smūgį kurį realizavo antrame kėlinyje Jasaitis. Komanda gynėsi žymiau patikimiau ir austrai klimpo mūsų gynyboje dar toli nuo baudos aikštelės.
  Austų televiziją šį įvartį kartojo kokia dešimt kartų, nes niekas iš žaidėjų nesitikėjo kad muš tiesiai į vartus. Smūgis stiprus nebuvo bet gana tikslus, kuris pakeliui dar surodo kažkurio gynėjo koją ir nežymiai pakeites kryptį įskriejo į vartus.
  Po pergalės žaidėjai džiaugėsi taip lyg būtume išėję į kitą etapą… o tai parodo kad rungtynės buvo kovingos ir laimėtos sąžiningai


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits