Užaugęs būsiu paranojikas

Gyvavo kadaise tie keturi ar penki lietuviškam futbolui skirti blogai ir vargo nematė. Įtariu, skaitytojų jie turėjo kokius du šimtus, o jų balsas į dangų tikrai nėjo. Gyveno tie blogai kažkur atkampiame lietuviško futbolo priemiestyje. Ten kur kelias asfaltuotas baigiasi ir ponai prabangiais visureigiais niekada neužsuka. Ramu buvo ir gera. Pasaulis buvo tobulas ir teisingas – futbolo internetiniai dienoraštininkai sau, oficialioji futbolo žiniasklaida – sau.

Ir tada nutiko netikėtas dalykas. Į lietuviško futbolo žemę nusileido frankenšteiniškas monstras – vieno portalo sumislytas marketingo įrankis – tame portale sumeistrauta talpykla lietuviškiems futbolo blogeriams. Nors talpyklos premjera buvo papudruota „mums rūpi lietuviško futbolo likimas“ pomada, po trumpos emailinės diskusijos su to portalo atstovu (nes šių eilučių autorius taip pat buvo kviečiamas savo dienoraštį ten perkelti), daugiau mažiau tapo aišku, kad šios iniciatyvos prigimtis iš tikro labiau marketinginė, nei patriotinė. Talpykla pasižymi minimaliomis techninėmis galimybėmis (o tai reiškia ir minimalias talpyklos išlaikymo išlaidas) bei maksimaliu to portalo išvaizdos propagavimu bloguose (įskaitant ir tame portale transliuojamas reklamas). Paprastai tariant, futbolo gerbėjams „suteikiama garbė“ nemokamai kurti minėtam portalui turinį ir taip gausinti portalo lankytojų skaičių bei didinti pajamas.

Chm… Ot, velnias! O juk iš tikro visai ne apie tai aš norėjau parašyti. Neturėjau nė mažiausio ketinimo vertinti tos talpyklos egzistenciją. Kaip suprantu, dabar už tas eilutes susilauksiu pylos. Tačiau pasižadu bent tiek, kad į pylą nereaguosiu ir tolesnės diskusijos šia tema neeskaluosiu.

Įdomiau yra kas kita. Įdomiau yra tai, kad šioji talpykla, atrodo, tapo mokykla tiek patiems portalo rengėjams, tiek ir kai kuriems oficialiems Lietuviško futbolo veikėjams. Omeny, be abejo, turiu Liutaurą Varanavičių, kuris labai greitai ten užveisė savo blogą ir jį pakankamai intensyviai pildė. Pats faktas atrodė įdomus ir progresyvus – aš tuoj pat įtraukiau pono L. blogą į savo blogo nuorodų sąrašą.

Ir ko gi tie žmonės išmoko? Atrodo, jie užsikrėtė bloginimo virusu ir pernelyg įsijautė į interneto dienoraščių reikšmes ir prasmes bei tikslus. Panašiai nutinka žmonėms, atradusiems chatus ir forumus. Štai neseniai labai nustebau perskaitęs naujausią įrašą pono Varanavičiaus bloge. Rašyta ten buvo apie paskutines Ekrano-FBK rungtynes. Ką ponas Varanavičius mano apie tas rungtynes mums nėra taip įdomu. Svarbiau, kad jis užkabino „FBK paranojos“ klausimą, kritikuodamas „sąmokslo teorijas“, kurios jau kokius penkerius metus kuriamos apie šį klubą.

O įstabiausia yra tai, kad atsakingais už tą paranoją pons Liutauras apskelbė ne tik oficialiuosius žurnalistus, bet ir blogų autorius. Kaip supratau jau vėliau, blogų autoriai buvo tik iš kuklumo nustumti į šio sąrašo pabaigą, nes būtent jie greičiausiai ir išprovokavo Federacijos prezidento nepasitenkinimą. Jau sekančiu žingsniu atradau ilgą išgėliausią diskusiją Futbolo analitiko bloge, kurią išprovokavo, sakyčiau, visiškai nekaltas ir Analitiko taupiu stiliumi parašytas tų pačių rungtynių komentaras. Tiksliau, diskusiją išprovokavo ne tiek Analitiko tekstas, kiek pono Varanavičiaus apsilankymas tame bloge – jis ten paliko krūvelę asmeninių komentarų, į kuriuos visi tuoj pat puolė reaguoti (aišku, galima kurti sąmokslo teoriją apie tai, kaip kitas žmogus komentavo, pasinaudojęs LV inicialais. Juk tai yra įmanoma – norint parašyti komentarą, paso rodyti nereikia).

Be abejo, bet koks PR-ščikas pasakys, kad Liutauras padarė klaidą, įsiveldamas į ginčius (o jis juos ta diskusija ėmė panašėti) su anoniminiais blogeriais. Oficialiam asmeniui, užimančiam tokias pareigas nereikėtų taip įsijausti į internetines emocijas. Juk visai realu, kad kitoje pusėję prie klavišų sėdi dvylikametis. Oficialiam asmeniui tikrai nevertėjo dar kartą lieti degalų į vieną beviltiškiausių lietuviško internetinio futbolo diskusijų – apie FBK ir Ekrano santykius. Sakyčiau, kad ši tema įeina į „beviltiškiausių“ diskusijų TOP-3. Kitas dvi vietas užima štai šie klausimai: „Ar geras treneris yra Liubinskas?“ ir „Kuri Lietuvos ultrų grupuotė yra geriausia?“. Lyg to nepakaktų, į diskusiją minėtame bloge atlėkė ir oficialus futbolas.lt portalo atstovas.

Keista gaunasi padėtis. Lietuvos futbolo federacijos prezidentas ir didžiausio futbolo portalo galva diskutuoja… Su kuo jie diskutuoja???? Patikslinkime. Jie diskutuoja su Wisla, su Catwoman, su Broniumi, su Balaganu ir t.t. Ir pamiršta, kad jie pyksta ant eilinių lietuviško futbolo gerbėjų. Jie gali sakyt, ką nori – ką jie galvoja, tą jie gali ir sakyt. Čia juk blogas, o ne Federacijos ataskaitinis susirinkimas ar komercinio portalo akcininkų sąskrydis. Tie žmonės gali turėt bet kokias nuomones, jie gali skleisti bet kokias sąmokslo teorijas. Jie gali nusišnekėti. Jie gali keiktis ir siųsti kitą komentatorių n….. Deja, nei Federacijos prezidentas, nei komercinio portalo atstovas, bijau, to daryti negali.

Todėl žiaurus yra blogerių lyginimas su žurnalistais ir kitais oficialiais asmenimis, piktai klausiant – jei galima vieniems, tai kodėl negalima kitiems? Deja, negalima kitiems. Supraskit pagaliau, ponai oficiozai, kad jūsų darbas ir mūsų vargai yra dirbami kitose planetose. Nėra tarp mūsų nieko bendra.

Štai ir susiklosto situacija, kurioje Federacijos prezidentas kaltina Futbolo Analitiką sąmokslo teorijų ir paranojos kurstymu Lietuvos futbole. Ir kas gi toks tas Analitikas? Ką aš žinau. Nepažįstu aš jo. Nežinau, kaip jis atrodo ir ką veikia gyvenime. Žinau tik tiek, kad lietuvišku futbolu domisi. Apskritai esu ranką spaudęs lygiai vienam savo blogo aktyviam komentatoriui. Visų kitų žinau tik pravardes. Bet čia tokios žaidimo taisyklės, todėl tas manęs netrikdo. O Futbolo Analitikas susiparina ir ima visus raminti – nenuostabu, nes visiems kažkaip nejauku, kai Federacijos prezidentas bloge prakeiksmais švaistosi… Kažkaip nelygis jam iki mūsų lygio nusileist. Dar betrūko kad kam į snukį pasiūlytų (dažnas motyvas diskusijose tema „geriausia Lietuvos ultrų grupė“).

Tad nereikia mūsų gąsdinti ponai valdininkai ir komersantai. Nereikia kaltinti nebūtais dalykais. Mes neesam tokie galingi, kaip jūs norite mus nupiešti. Net nereikia manyti, kad blogeriai gali turėti įtakos viešajai nuomonei. Visa tai iliuzija. Blogeriai sukėlė dar vieną paranojišką sąmokslo teoriją apie FBK? Nesąmonė. Šį kartą prie to labiausiai prisidėjo pats Federacijos prezidentas, tas teorijas aktyviai visur komentuodamas. Jei ne jis, jos ir šį kartą būtų išlikę to paties mastelio, kokį pasiekia po kiekvienų FBK-Ekranas rungtynių stabiliai jau kokius penkerius metus. Ir kokį sieks dar kokį penkmetį. O kas liečia futbolo populiarinimą – tai ar tik ne po didžiausio su šiais klubais susijusio skandalo buvo pasiektas pastarųjų metų A lygos lankomumo rekordas?

Painioti prašmatnaus miesto centro su kukliais priemiesčiais nederėtų. Mums kartais širdyje labai norisi į tą tviskantį centriuką, kur sukasi Prezidentai ir Direktoriai, kur geriamas šampanas, ir kur gali pastatyti savo prabangų automobilį prie pat įėjimo į stadioną. Ne vieta ten mums. Tačiau ir jūs, ponai oficiozai, nepradėkite visų šunų karti ant vargšų lietuviško futbolo marginalų. Suprantu, norisi ir jums būti tokiais „neformaliais ir paprastais“, tokiais „be kostiumo“ ir traukiančiais vieną giesmę su tais, kurie eidami į stadionus turi pirkti bilietą. Bet nereikia. Nejauku mums jūsų prašmatnioje kompanijoje. Dar nejaukiau pasidaro, kai jūs imate mėgdžioti mūsų kreivą šleivą tartį, lyg norėtumėte apsimesti esą tik eiliniai futbolo mėgėjai…

Reklama

12 Responses to “Užaugęs būsiu paranojikas”


 1. 1 Remis 2008-11-09 10:56

  na nėra Futbolo Analitikas visiškas “no name“. taigi rodė savo veidelį vienoje iš ankstyvųjų Futbolas LT laidų :)
  ir visas mūsų futbolas kol kas vis dar kukliuose priemiesčiuose (netgi be didesnių svajų apie miesto centrą), tad ir LFF prezidentui kyla mintis išsakyti savo nuomonę apie kaimyno “gyvatvorės grožį“.

 2. 2 jotvingis 2008-11-09 10:58

  Nenuvertink blog’eriu – “futbolo priemiesciai be asfaltuoto kelio“, o ka tada laikytum “futbolo miestu su asfaltuotu keliu“?.. Tarp siu dvieju elementu (Lietuvoje), matau tik viena esminy skirtuma: vieni uz savo darba gauna pinigus kiti ne, kuris formuoja ir kitus mazesnius skirtumus. Neperseniausiai “futbolo priemiesciai“ buvo beveik vienintele vieta pasivazineti ir ir vazinejo kas norejo: ir “kostiumuoti dedes“ su naujais dzipais, ir “kaimo bernai“ su padevetais golfukais.
  Lietuvoje futbolas tokioj situacijoj, kad bet ka pradejes daryti nors ir megejiskai, gali sulaukti tokio demesio apie kury net nebutum pagalvojes (juk ir pats kazkada nesitikejai, kad tavo blog’as bus taip lankomas). Juk nelaikys “kostiumuoti dedes“ dzipu garaze, nori ir jie pasivazineti, o tai nieko blogo, nes po tokiu pasivazinejimu jiems paaiskeja – kokios nuotaikos tarp “kaimo bernu“. Tik aisku tie pasivazinejimai galetu buti ir inkognito. Ka gali zinot gal ir po sita priemesty vazineja kostiumuoti dedes, tik to viesai neskelbia.

 3. 3 ponas pop 2008-11-09 11:37

  Analitiko žinomumas yra sąlyginis. Vieno pasirodymo per TV nepakanka, kad žmogus atsistotų ant to paties laiptelio kaip oficialūs futbolo veikėjai.

  o pasakyti iš esmės norėjau tai, kad tokio žanro diskusija pas mus iš esmės neįmanoma. beda ta, kad visi “futbolo savanoriai“ tai iš tikro daro savanoriškai – jiems to nė įrodinėti nereikia. o bėda kyla, kai oficialieji asmenys taip pat mėgina įrodinėti, kad jų veiksmus lemiantys motyvai yra lygiai tokie pat – nesuinteresuoti ir tik lietuviško futbolo populiarinimui skirti. taip nėra ir būti negali – seimo politiko atsakomybės lygis yra visai kitas nei alternatyvaus gatvės politiko. kadangi priešingą dalyką įrodyti velniškai sunku (be demagogijos praktiškai neįmanoma), todėl ir griebiamasi kaltinimų nebūtomis nuodėmėmis.

  Analitikui mesti kaltinimai savo kilme ir pobūdžiu primena ir mums pusiau juokais mestą kaltinimą apie tai, kad čia kartais pasitaikanti gilesnės sūduvos žaidimo analizė kenkia komandai, nes priešai “viską sužino“. nuo to yra tik vienas žingsnis iki pareiškimo, kad “tyla geriau nei informacija“.

  žodžiu, yr taip. visi pas mumi žodžiais propaguoja dialogą, tačiau visuomenė jam iš esmės nėra pasirengusi. jis neįmanomas, nes žmonės nesuvokia kuo skiriasi oficialus futbolo pareigūnas nuo anoniminio interneto blogerio. kai nesuvoki – nieko kito nebelieka kaip pulti ir kaltinti. o koks dialogas nuo kaltinimų gali prasidėt?

 4. 4 kilas 2008-11-09 16:31

  sitoj istorijoj visiskai palaikau Liutaura Varanaviciu. klaida jis padare nebent “pervertindamas“ futbolo auditorija.

  LT futbolo prezidentas yra gyvas zmogus. siuolaikiskas, komunikabilus, ismanantis savo darba. galima surasti 1000 kriteriju ir jais remiantis atlikti atranka. pasitelkes visa optimizma speju, kad tokiu ant Lietuvos rasim max 5 asmenis. ir tie bus kazkur “privaciam sektoriuj“. dziaugtis reikia, kad pagaliau tokia figura atsirado lietuviskam futbole. ir speju, kad po jo sekantis bus vel seno sukirpimo. Romanova jam kabiname. gal. bet vienintelis budas, kad paneigti sita rysi, tai yra L.V. spjauti i si darba. kas tada pasikeistu?

  neseniai nugirdau viena interviu su Varanavicium. kalbino ne futbolo specai. ir galiu tik zavetis tokia asmenybe (nerimtu lietuvisko futbolo asmenybiu fone).

  o blog’eriai (esantys futbolas.lt) is tikruju metesi i sita jura del mados. ir daznas nezino nei ka nei kodel emesi rasyti. misija neimanoma, vadinasi L.V. pastangos diskutuoti. ta jis dare pakankamai konstruktyviai. ir kaip ne keista turi priesinga rezultata. zinoma, kad cia jis atliko nedovanotina klaida. juk galejo vietoj to per tv paziureti laida apie gyvunijos pasauli :)

 5. 5 Varvalas 2008-11-09 16:54

  Aš šią situaciją aiškinu vienaprasmiškai p. Liutauro naudai. Paaiškinsiu klausimais. Ar mums reikalingas tylintis, kažkur kažką veikiantis prezidentas? Ar jo nuomonė būtinai turi būti artima blogerių nuomonių vidurkiui? Ar Lietuvos futbolo federacijai su futbolo gerbėjais irgi reikia elgtis taip šaltai ir bejausmiai kaip elgiasi vienos klubo prezidentas Murauskas? Atsakymas – ne.
  Turime žmogų, priklausomą nuo Sūkų banko (jis to neneigia), kuris stengiasi išvingiuoti tarp palūkanų ir blog’erių linijų. Anas bendrauja (gal net pernelyg jautriai). Mes irgi bendraujame. Tai ir bendraukime. Ir bus visai negerai, jei visi visais klausimais sutarsime.

 6. 6 kilas 2008-11-09 17:47

  ekrano fanu triumfo israiska labai keista. vietoj to, kad dziaugtis, jie uzsiima raganu medziokle. jei laimi 1 vieta (neideje dideliu pastangu net i komplektavima), tai kurioj vietoj yra diskriminacijos? cia kazkoks nevykes ekrano sirgaliu demesio ieskojimas.

  zinoma, kai ilgai laimi tik viena komanda, o cia staiga kita, tai niekas lietuvoj nezino kaip reikia shvesti. ir vel tik gaila, kad sitoj dvikovoj nebuvo suduvos. tam, kad ji ten butu truko keliu tasku. atrodo nedaug, bet pagal diskusijas (““““ir demesi suduvai:““““) atrodo, kad tas atotrukis minimum 30 tasku ir didziulis zaidimo lygio skirtumas. zodziu, viskuo kaltas DEMESYS. antras pinigas Lietuvoj

 7. 7 ponas pop 2008-11-09 19:11

  džiugu, kad yra žmonių balsuojančių už varanavičių (čia nuoširdžiai sakau). ir ne apie tai čia aš, kad liutaurui reikėtų užraukti savo blogą – gi džiaugiausi aš juo ir pirmu numeriu į nuorodų sąrašą savo bloge įtraukiau.

  esminė mintis – tiek jis, tiek futbolas.lt direktorius tiesiog pernelyg sureikšmino tai, kas yra šnekama bloguose ir straipsnių komentaruose. čia niekada nebuvo ir nebus “politiškai korektiškų“ pareiškimų – tuo ir skiriasi blogai nuo oficialios žiniasklaidos. o futbole niekada nebus taikos – nes žmonės palaiko skirtingus klubus ir niekada į situacijas nežiūrės objektyviai. jiems jų klubas visada bus teisus, visada bus “nuskriaustas“ ir t.t. žodžiu, liutauras tiesiog padarė viešųjų ryšių tipo klaidą – jeigu pasisakai už ką nors ar prieš ką nors, prarandi galimybę būti nešališkas, nes tuoj visi aplinkui pradeda loti, kad “prezidentas palaiko XXX“. kitos šios situacijos pabaigos tiesiog negalėjo būti. o tokiems pareigūnams nešališkumas yra pats didžiausias kaltinimas.

  ir ekranas čia ne prie ko. lygiai taip pat būtų pasielgę bet kurio kito LT klubo gerbėjai. pamėginkit stadione paklausinėt ką žmonės galvoja apie šiandienos rungtynių raudoną kortą ir lukjanovo fanarą – nuomonė bus viena ir vieninga. ir dauguma tų žmonių nei blogų skaito, nei komentarų internete rašinėja.

 8. 8 Artūras_Salda 2008-11-09 19:55

  Keistas pareiškimas, kad “kostiumuoti dėdės“ negali būti futbolo fanai, turėti savo nuomonę, galų gale ja pasidalinti su kitais. Pasaulis jau seniai pasikeitė – blog`us turi tikrai svarbesni asmenys nei LFF prezidentas ar futbolas.lt vadovas. Pavyzdžių turbūt nereikia. Šiuolaikiniame pasaulyje (Lietuvoje, be abejo, vėluoja) jau išnyko sienos tarp žmonių ir “statusų“, sumažėjo atstumai, sumažėjo ir laiko kiekis, kurio reikia bendravimui.

  Tai leidžia ir “kostiumuotiems dėdėms“ pridėti ranką prie “visuomenės pulso“. Šiuo atveju – futbolo fanų. Juk iš tokio dialogo, kurio šituo įrašu bando kratytis ponas pop, gimė toks reiškinys kaip “Pergalės traukinys“. Toks dialogas leidžia LFF prezidentui geriau suprasti, ko gali reikėti žmonėms, kad futbolas taptų populiaresnis, ko jie tikisi iš LFF. Man, asmeniškai, blog`ų skaitymas ir toks dialogas leidžia geriau suprasti, kokio futbolas.lt reikia jums – futbolo fanų bendruomenei.

  Man yra keistas ponas pop “kaltinimas“, kad futbolas.lt (turbūt aš asmeniškai) yra “komersantai“. Natūralu, kad futbolas.lt yra komercinis projektas ir tai nebuvo slepiama – jis nėra oficiali LFF svetainė, todėl vien visuomeniniais pagrindais veikti negali. Tačiau šito projekto atsiperkamumas yra labai tampriai susijęs su futbolo populiarinimu (ir populiarėjimu) Lietuvoje. Todėl sakyti, kad futbolas.lt kūrėjams nerūpi futbolas, yra netiesa. Kol kas futbolas.lt yra investicijos. Investicijos į futbolo populiarinimą Lietuvoje, fanų bazės didinimą. Ir jos jau spėjo duoti rezultatų – prieš metus futbolas.lt (tuomet dar oficialios LFF svetainės) lankomumas buvo 1500 unikalių lankytojų per dieną. Dabar – apie 5000. Penki tūkstančiai žmonių, kurie kasdien domisi lietuvišku futbolu, pramogauja, skaito komentarus ir reiškia savo nuomonę. Ar tai nepopuliarina Lietuvos futbolo?

  Iš tokiuose blog`uose išreikštos kritikos ir kilusių diskusijų sužinojau daug svarbių dalykų. Vienas iš pavyzdžių – kad laiškai “liko trys dienos įsigyti abonementus“ buvo per klaidą išplatinti ir tiems žmonėms, kurie juos jau įsigijo. Jei “nesivažinėčiau po futbolo priemiesčius“, to turbūt ir nebūčiau sužinojęs.

  Gal kai kuriems iš Jūsų pasirodys, kad ir šis mano komentaras ne vietoje ir ne laiku, tačiau aš jau tikrai seniai skaitau tiek šį, tiek kitus neoficialius fanų blogus (ekspertus, analitiką, futbolo verslą, etc.) ir jaučiuosi lygiateisiu komentatoriumi, nors man ponas pop bando primesti kažkokį baisiai oficialų statusą.

  Kad nerašyti atskiro komentaro, pridėsiu dar ir savo profesinių pastebėjimų dėl “tyla geriau nei informacija“. Šitas požiūris Lietuvos futbole yra baisiai išvešėjęs. Neminėsiu pavadinimų ir pavardžių, tačiau kai kurie klubai iki paskutinės akimirkos slepia informaciją apie naujus žaidėjus, meluoja apie kontraktų trukmę ir sąlygas. Tačiau mano vienas labiausiai nuviliančių momentų buvo tuomet, kai vieno klubo atstovą teko pusvalandį telefonu įtikinėti, kad “leistų“ (nors, iš principo, šito mums su klubais derinti visai nereikia, nes esame įsigiję visų rungtynių transliacijų teises; tiesiog nesinorėjo lipti žmogui per galvą) jų A lygos rungtynes transliuoti internetu. Kodėl klubas priešinosi? Nes varžovai pamatys rungtynes per internetą ir išstudijuos taktiką. Man tai pasirodė visiškas absurdas, dėl kurio svyra rankos. Tokių pavyzdžių per vienerius metus futbolas.lt veiklos galima suskaičiuoti dešimtimis (o gal ir visą šimtą…).

  Jei nebūsiu “išvarytas“, ir toliau skaitysiu blogą bei, radęs laisvesnę akimirką, įsiterpsiu į diskusijas. O sugyventi galime visi, tiesiog reikia šiek tiek tolerancijos.

 9. 9 nagerai 2008-11-09 21:27

  Ponas Arūnai Salda, gerbkite šito blogo savininką (autorių) ir jo vardą (slapyvardį) rašykite iš didžiosios raidės bei vartokite atitinkamą linksnį.
  Cituoju: Man yra keistas ponas pop “kaltinimas”

 10. 10 nagerai 2008-11-09 21:27

  Pone Arūnai Salda, gerbkite šito blogo savininką (autorių) ir jo vardą (slapyvardį) rašykite iš didžiosios raidės bei vartokite atitinkamą linksnį.
  Cituoju: Man yra keistas ponas pop “kaltinimas”

 11. 11 ponas pop 2008-11-09 23:04

  Davaj, nepradėkim lįst į smulkmenas, nagerai:) vardo užrašymas nėra esminis. O Artūrui noriu smarkiai padėkot už tai, kad nepagailėjo savo laiko išsamiai ir aiškiai poziciją išdėstyt.

  Nesu linkęs įsikibti ir iki kraujo ginti savo teiginių – juolab, kad jie yra sąmoningai užaštrinti. Čia jau tokia technologija, kurią kartais imu ir pritaikau:) Tai yra technologija, kurią “blogo“ formatas leidžia – imti karštą temą ir ją dar “pakarštinti“ švelniai nekorektišku jos pasukimu. Kaip taisyklė, toks temos suktelėjimas išprovokuoja visų pusių reakcijas, todėl tema yra išsamiai išsukiojama.

  vienžo – ‘peace & love’. bet kokiu atveju futbolas lietuvoje šiais metais žengė didžiulį žingsnį į priekį (nepaisant visų vilkduobių ir akivarų). Faktas, kad tiek futbolas.lt, tiek tas pats liutauras prie to žingsnio svariai prisidėjo. Gerokai svariau, nei jų kritikuotojas, jūsų nuolankus tarnas, šių eilučių autorius.

 12. 12 UCCM 2008-11-15 13:27

  O koki teksta praleidau netycia :( I savo trigrasio del to nespejau ikist, kol visak issiaiskinot :)
  P.S. Geriausia Lietuvos ultru grupe yra Pietu4. Kokie cia dar gincai gali buti? :)))))))


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama