28: ŽALGIRIS 2:3 SŪDUVA

Štai taip. Viskas baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis. Belieka padėkoti komandai už sezoną ir laukti sekančio, tikintis, kad jis bus linksmesnis .

0-tabMažai ką jau rodo Žalgirio stadiono tablo, bet vis tiek kol kas tebėra įspūdingiausio dydžio Lietuvoje.

Rungtynės nuo senatvės ir nepriežiūros visai nušiurusiam Žalgirio stadione buvo visai linksmos. Kas žino – gal jau paskutinį kartą tam stadione buvom? Bent jau pirmas kėlinys gavosi visai smagus. Dar smagesnis jis būtų buvęs, jei Sūduvos gynyba tvirčiau būtų stovėjusi. Antram kėlinyje mažumėlę kartojosi pastarojo meto Sūduvos bėdos – atrodė, kad komanda po pertraukos išėjo būdama tikra, kad antras kėlinys – tik formalumas. O gal ir sveikatos pritrūko lakstyt arimuose, kurie rungtynių metu iš blogų virto tiesiog košmariškais. Bet įvartis per pridėtą laiką sugražino gerą nuotaiką, kurios, bent jau man, nesugadino net ir Vėtros pergalė Klaipėdoje. Bus dar tų medalių. Bet apie viską – iš eilės. Vis tik paskutinės sezono rungtynės, tai gal jos nusipelno šiek tiek platesnės apžvalgos.

0-ped1Oi šalta Pedro Lietuvėlėje, šalta…

Stadione skystai susirinkusius futbolo mėgėjus pasitiko linksmasis komentatorius, kuriam nieko kito nebelieka, kaip pasiūlyti savo blogą daryt. Jis varė tokią subjektyvią ir išsamią čempionato apžvalgą, kad buvo akivaizdu, jog nėra kur žmogui išsiliet. Buvo linksma klausytis to žmogaus nesibaigiančių šnektų ir svarstyti, kokią lietuviško futbolo organizaciją jis atstovauja. Nes kliuvo visiems. Galų gale, nusprendžiau, kad atstovauja jis pats sau.

Rungtynės Žalgirio stadione man visuomet patikdavo (sakydamas „visuomet“ turiu omeny ne anuos, o dabartinius, A lygos laikus), nes žiūrovų čia renkasi mažai, bet už tai jų futbolo išmanymas visada stebina. Paaiškinti tai nesunku – tiesiog didžiuli procentą menko žiūrovų skaičiaus sudaro buvę futbolininkai, treneriai ir kitokie profesionalai. Todėl jų komentarų klausytis visuomet yra įdomu ir smagu. Kiekviena bent kiek diskutuotina situacija yra išaiškinama iš visų pusių. Ko norėt, jei už tavęs sėdi garbaus amžiaus ponas, kuri dar prisimena Giedriaus Barevičiaus debiutą Vilniaus Panerio komandoje.

0-macoGal Macola kada nors bus teisėjas?

O kai komandos išėjo į aikštę, tapo akivaizdu, kad mūsų treneris net ir paskutinėse rungtynėse nutarė toliau eksperimentuoti. Kad Mikuckio ir Lukjanovo nebus ir taip buvo aišku. Bet kad tribūnose su žiūrovais reikės sėdėti Skinderiui, o Jasaičiui ko gero pirmą kartą per sezoną teks atlikti centro gynėjo funkciją… Žodžiu, Sūduvos gynyba atrodė štai taip: Vaidas Slavickas, Gnedojus, Jasaitis ir Leimonas. Eksperimentas tuoj pat pasiteisino – nespėjo komandos nė kojų apšilt, kaip po Gnedojaus ir Leimono dviejų klaidų Žalgiris Pietų IV padovanojo įvartį.

0-gardzBarevičius, prieš išeidamas į aikštę, dar spėjo Gardzijauskui ir anekdotą papasakot.

Gardzijauskas vietoj Lukjanovo – neblogas sprendimas. Gardzijauskas bent jau pirmam kėliny tikrai buvo pastebimas ir naudingas. Bet juk ne su Kaunu lošėm… Lošėm su silpnesne komanda, kurią privalėjom nugalėti. Tai gal vertėjo jauniklį Broką mesti nuo pat pradžių į aikštę, o Gardzijauską palaikyti antram kėliniui, nes, kaip žinia, saugų Sūduvoj ir šiose rungtynėse tiršta buvo. Aišku, Gardzijausko klausimas yra smulkmena, palyginus su siurprizais gynyboje.

0-brokBrokas – naujas veidas Sūduvoje. Gal kitais metais jį matysime dažniau?

Gynyba iš tikro buvo nestabili. Sunku stabilumo tikėtis, kai aikštėj nėra dviejų stabiliausių gynėjų. Ne, Skinderio nebuvimo niekaip pateisinti negalima. Nebent traumą jis būtų turėjęs – tik labai tuo abejoju. Gynėjai skraidė Sūduvai šiemet būdingu klasikiniu stiliumi po visą aikštelę. Ir, nepaisant didžiulės Sūduvos persvaros pirmam kėlinyje, net ir tada gaisrų kildavo ir galėjo kilti dar daugiau, jei tik Žalgirio žaidėjai būtų daugiau patirties turėję.

Lyg to nebūtų gana, antras Žalgirio įvartis vėlgi krito po labai keisto trenerio eksperimento. Galbūt Leimonas ir darė klaidų pirmam kėliny, tačiau vietoj jo į aikštę įleist atakuojantį saugą Kėrį… Čia jau net Pedro būtų geriau buvęs. Vargo tas Kėrys, griuvinėjo, slydinėjo, geltoną kortą gavo ir…po 40 minučių buvo pakeistas puolėju Broku. Šiose rungtynėse Sūduvos trenerių štabo sprendimai dar niekada nebuvo tokie keisti ir netikėti. Gerokai lenkiantys kitas sezono keistenybes – kaip, pavyzdžiui, Gabrio sprendimą leisti Giedrių Slavicką vietoj Leimono pirmo rato rungtynėse su Vėtra,  Pankratjevo sprendimą leisti Gnedojų rungtynėse su austrais ar to paties Pankratjevo sprendimą leisti Urbšį vietoj Thiago trečio rato rungtynėse prieš pat keliant Vėtrai kampinį.

0-seimasGal po rungtynių varom alaus?“ – Radavičius siūlo buvusiems komandos kolegoms.

Gerai. O dabar – apie linksmesnius dalykus. Greitas Žalgirio įvartis nenuliūdino nei žiūrovų, nei žaidėjų. Komanda greitai atrado savo žaidimą ir padovanojo mums vieną smagiausių kėlinių per visą sezoną. Žaidė žvaliai, greitai, tiksliai (pakankamai tiksliai tokio žanro aikštėje) ir sukalė du dailius įvarčius. Progų buvo ir be jų, įvarčių galėjo būti ir daugiau. Buvo netgi smagių smūgių – man patiko ir Lukšio smūgis nestabdant kamuolio, ir Radavičiaus smūgis iš eigos. Praktiškai visa komanda atrodo puikiai ir stabiliai, vedami išmintingų Macolos ir Gardzijausko perdavimų. Nors kėlinio žaidėju aš vis tik skelbčiau Radavičių, kuris man priminė šiandien savo debiutą Sūduvoje. Buvo kaip niekad aktyvus ir kaip niekad pjovėsi dėl kiekvieno, netgi beviltiško kamuolio. Gynyba šiek tiek kėlė nerimą, tačiau kai gerai puolama, į vieną kitą gynybos grybą tiesiog nekreipi dėmesio.

0-bobBožinovskis pakeliui į dušą. 

O va antras kėlinys, deja, toks linksmas nebuvo. Sūduva sustojo. Žaidimas išsilygino, nors, kaip sakė garbus komentatorius stadione, tai atsitiko ne dėl to, kad Žalgiris ėmė žaisti geriau, o dėl to, kad Sūduva visai nustojo žaisti. Aišku, galima kaltinti nuovargį. Galima kaltinti aikštę, kuri tapo tiesiog tragiška. Galima netgi diskutuoti apie tai, kad antrasis Žalgirio įvartis buvo įmuštas iš nuošalės. Visa tai nesvarbu. Sūduva šiandien buvo gerokai stipresnė komanda ir taip pakreipti žaidimo sau nenaudinga linkme tiesiog neturėjo teisės. Vėliau raudoną už šnekas su teisėju gavo Božinovskis, kuris taip tapo raudonų kortų rekordininku Sūduvoje. O viską išgelbėjo ir nuotaiką pakėlė dailiai atliktas baudos smūgis. Pradžiugino ne tik įvartis, bet ir tai, kad baudos smūgis buvo akivaizdžiai „išmoktas“ treniruotėje – bent jau aš šiemet Sūduvoje mačiau pirmą tokį. Jei anksčiau praktiškai visus baudos smūgius pakankamai sėkmingai mušdavo Willeras, tai jo nebelikus, šių smūgių atlikimas buvo gerokai chaotiškas – kone kiekvieną kartą mušdavo vis kitas žmogus. Mušė ir Macola, ir Mikuckis, ir Radavičius ir netgi Skinderis. Tačiau tik Jasaičio du smūgiai pasiekė vartų tinklą.

0-dum

Štai tokios buvo tos rungtynės. Rungtynės, kurios būtų buvę gerokai nykesnės jei ne Pietų IV ir Sūduvos Sakalai. Savaime suprantama, Žalgirio orda atrodė ir skambėjo geriau, tačiau Sūduvos vyrukai buvo aktyvus. Dūmai rūko ir vienoje, ir kitoje pusėje, o Pietų IV gerokai anksčiau pradėjo švęsti Naujus metus ilga bedūmių sprogimų serija. Ech… smagu sezoną baigt Vilniuje, Žalgirio stadione žaidžiant su Žalgiriu. Ir žiauriai liūdna pagalvoju, kad kitais metais tokios progos gali ir nebūti.

24 Responses to “28: ŽALGIRIS 2:3 SŪDUVA”


 1. 1 dMx 2008-11-16 18:32

  ponas pop, kad tu zinotum….papasakosiu kodel skinderis nezaidzia…o gi todel kad ponas murauskas kazko pykti ant jo laiko…jis jau senai nurases skinderi slavicka ir urbsi….todel nei vienas ir nezaidzia….o del tu keitimu ir visa kita nesistebek, nes (turbut dar tokio dalyko nebusi girdejes) sedi murauskas tribunose, ir kaskart skambina vienam is treneriu ir pasako ka keist, ko nekeist….pries varzybas sastata visa pasako….va taip va…kai toks TRENERIS, gerai ir 4 vieta….

 2. 2 ponas pop 2008-11-16 18:40

  jei sakai, gal ir žinai. negaliu nei patvirtint, nei paneigt. nors šį kartą sėdėjau visai netoli pono prezidento ir nieko įtartino nepastebėjau:)

 3. 3 playmaker-is 2008-11-16 18:43

  Na je, graudoka sezono pabaiga gavosi nepaisant salyginai gerų rungtynių šiandien. Klubo valdytojų laukia nemažas galvos skausmas formuojant strategiją kitam sezonui. Tikėkimės, kad jiems užteks blaivių minčių savikritiškai įsivertintinant šį. Akivaizdu, kad kaip toje patarlėje jau nebus, kurios pasak protingas mokosi iš svetimų klaidų… Anyway kalbant apie šiuos metus savininkams norisi padėkoti už stadioną, daugumai žaidėjų už atsidavimą, o mums, sirgaliams, už aistrą futbolui.

 4. 4 jotvingis 2008-11-16 18:47

  O kada kitas sezonas prasideda? Daug dar liko? :)

 5. 5 zanaz 2008-11-16 18:52

  ai vistiek gausit jus ta vieta Eurolygoj, negi Tauras ten zais :)

 6. 6 Varvalas 2008-11-16 18:56

  na, dMx pasakė šiek tiek teisybės, bet netikiu, kad Murauskas rungtynių metu skambina vyr. treneriui. Gabrys niekada telefono nesinešdavo į aikštę. Murauskas rungtynių metu stovi irgi visiems gerai matomas. Netrata jis telefonu. Paprastai šnekasi (ne telefonu) su vienu Sumedos darbuotoju ar kokiu nors svečiu iš kito miesto.
  Apie nemeilę Skinderiui pasakyta tiesa. Ne mažiau jo nevirškina Jarmalavičius.
  Kaip jie ten “myli“ Slavicką (matyt, Giedrių) ir Urbšį nežinau. Aišku, kad negerai, jei tokią antipatiją žaidėjams – ir ne patiems prasčiausiems – turi klubo vadovai.

 7. 7 dMx 2008-11-16 19:01

  varvale patikek tada jei netiki :))) esu vienas is zaideju, todel tikrai gerai zinau kas darosi viduje….del siandienos varzybu nezinau (dar nezinau), bet pries kauna kai lose tai butent tokiu budu pedro buvo pakeistas pirmam keliny….

 8. 8 Varvalas 2008-11-16 19:17

  as puikiai tave suprantu ir net zinau, kuris esi – nuo manes tau nekliūdavo. Ir šiandien niekas tavęs kritikavo, nes pats supranti, kad … ir negalėjo. Tikrai aš Murausko nepersekioju. Juokingiausia, kad kai žaidė su Kaunu, tai Murauskas, A.U. ir A.R. stovėjo du metrai už mano nugaros, bet aš tuo metu į aikštę žiūrėjau … Galvojau, kad Pedrui trauma atsinaujimo, nes nieko protingesnio negalėjau sumąstyti.

 9. 9 TV 2008-11-16 19:19

  Zaidejui fanu forume apratinet klubo viduje vykstancius reikalus ir kompromituot savo kluba, treneri ar vadovus mazu mazuiausiai neprofesionamlu…

 10. 10 kilas 2008-11-16 19:31

  cirkas

  tik niekas nesijuokia

 11. 11 ponas pop 2008-11-16 20:00

  yra keturi dalykai.

  viena. nesvarbu, kas yra didysis dirigentas – ponas prezidentas, ponia ponia žmona ar pats ponas dievas. už veiksmus aikštėje atsako treneris. mes neprivalome žinoti jokios papildomos informacijos – vertiname tai, ką matome. išvada – dėl keistų keitimų galima kaltinti tik trenerį.

  antra. komanda nėra koks nors valstybinės reikšmės objektas, todėl ir jos paslaptys tokios nėra. komanda (ne klubas) fanams priklauso tiek pat, kiek ir prezidentams ar akcininkams. fanai turi teisę žinoti, nesvarbu kokiu būdu informacija yra gaunama. jei komandos viduje yra blogų dalykų, juos nuslėpdami (ir mundurą švarų išsaugodami), nieko nepakeisime. Nebūtinai pakeisime ir juos paviešindami, tačiau taip vilties yra daugiau, nei komandą paverčiant Didžiosios Paslapties Objektu.

  trečia. profesionalumas lietuviškam futbole yra labai dviprasmiškas dalykas. liūdniausia, kad mėgėjai reiškiasi ne tik šiame bloge. jokiais būdais ir niekada neskatinu šiame bloge pasisakyti komandos narių (plačiąją prasme), tačiau karts nuo karto pasirodančius jų pareiškimus labai vertinu. jei ne jie – gandų ir prasimanymų būtų keturiskart daugiau (o mažiau jų būtų tuo atveju, jei pati komanda daugiau dėmesio informacijai skirtų).

  ketvirta. diskusija apie paslaptis po paskutinių sezono rungtynių reiškia tik tiek, kad šis sezonas prikūrė tiek skaudulių, kaip niekad anksčiau. ir diskutuojama apie juos bus tol, kol netaps “ant dūšios“ ramu ir gera.

 12. 12 dMx 2008-11-16 20:05

  TV kazkaip man nusispjaut….varvale sakai zinai mane? kazkaip netikiu dabar as:) manau viena is priezasciu kodel pankas isejo is darbo, nes ne jo charakteriui klausyt kazkieno nurodymu….jauciu dar ir pasiunte tokia valdzia pries iseidamas……

 13. 13 Anonimas 2008-11-16 20:15

  Ture cia rasho?

 14. 14 axsel 2008-11-16 20:19

  kas cia dar vienas Romanovo sindromas ,gal Murauskas registruosis kitam A lygos sezonui.

 15. 15 jotvingis 2008-11-16 20:22

  Nu tai jeigu tokios nuotaikos tarp zaideju, tai keista, kad paemem net ketvirta vieta.. O dMx, jei nenori, kad paaisketu, kas esi, tai maziau snekek, paskui ir tave i “mylimuju“ sarasus itrauks. Arba priesingai, galetum ponaspop’ui papasakot daugiau apie futbuliniku treniruotes, treneriu kaitos itaka zaideju psichologijai ir pan., kompromituoti nebutina (to TV), galima ir graziu dalyku papasakot. Graziu straipsniu ponaspop parasytu, butu ka paskaityt, suzinot naujo apie Suduva, nes atsibos laukti kito sezono.

 16. 16 Varvalas 2008-11-16 20:50

  Geriau jau pasijuokime. Man labai nuotaiką pakėlė straipsnis “oficialioje“ Sūduvos svetainėje. Tiksliau straipsnio pavadinimas – “Sūduva“ A lygoje finišavo ketvirtadienis. Toje svetainėje – amžinas pirmadienis …

 17. 17 kilas 2008-11-16 21:00

  varvalas laimejo. neabejojau, kad jis netusciazodziavo. nors labai laukiau kad apsiriks. 4 vieta dar geriau, nes neduos uzsimirsti, ir teks susimastyti. labai norint galima atshviezinti remejus. nebus vieno “cenro“, neliks ir pletku. gal net vel atsiras legionieriu is niekur (net nereikia tokiu, kur puse ivarciu atnesa) ir jie geriau deres su vietiniais. nes sio sezono suduva sudare viskas kas lietuvoj auga (vertos, ekrano, atlanto, zalgirio, kauno, shiauliu, u-21 ir dar bala zino ko). visi pazaide ir patreniravo uz alga (“dirbo“ tikra to zodzio prasme). o, kad kilti auksciau, reikia “biskel“ daugiau (pvz su “istorine“ bronza)

  linkim (su)rasti startegija. uz tai ir isgersiu. arbatos. visus su nenuobodziu sezonu..

 18. 18 jotvingis 2008-11-16 21:17

  Nu bet tas pletkininkas naudingas siandien buvo (jei turim galvoje ta paty) ir jei jis is tikro yra tas pletkininkas, o kad sudare viskas kas lietuvoj auga, tai nieko blogo, jei branduoly islaikys ir kitais metais (papildys keli gynejai), komanda speju pasiektu geresniu rezultatu, nes komanda jiems taptu savesne ir ne tik kad dirbtu UAB uz litus, bet ir daugiau pastangu idetu. Pavydziu zalgirio fanams tokio zaideju atsidavimo, abejoju ar Suduvoj tokia situacija (kai uz dyka zaidejai zaidzia del ziurovu) butu imanoma, jei zaidejus kas met masiskai keitinesim.

 19. 19 sknera 2008-11-16 23:26

  Ką padarysi šiais metais nepasisekė pelnyti medalių, nuotaikos nekokios gal ir nereikėtų ieškoti kaltų, bet išvadas reikėtų padaryti. Gaila po praeito sezono ir sidabro medalių norėjosi daugiau, bet tai yra sportas reikia mokėti ir pralaimėti, 2005 m Sūduva iš Vėtros atėmė bronzą, dabar įvyko revanšas toks jau likimas, nereikėtų pulti į neviltį ir pradėti kritikos laviną pradedant žaidėjais ,treneriais, klubo prezidentu. Prezidentas -tai komandos galva ir smegenys, na ir pinigai ,o šiais laikais ryšio priemonės visiems prieinamos ko neskambinti, jeigu treneriai be smegenų tai reikia padėti, kas čia blogo juk tai bendras reikalas, Kauno Romka seniai taip daro. Kalbant apie sezoną, tai paėmiau šių metų paskutinio rato statistiką, įvartis.lt ) tai pastudijavus ryškiai matosi, kad Sūduvos finišas buvo ne koks , pagal surinktus taškus tik ketvirti: Kaunas-18, Ekranas-15, Vėtra-13, Sūduva 10, Atlantas 9, Šilutė- 7 tšk surinko , o būti prizininkais lyg tai mažoka. Pagal žaidėjus ir aš galvojau sezono pradžioje kad Sūduvos sezonas bus vienas geriausių ir Kaunui bus nelengva, bet…. likau nusivylęs, tai tik pavardės, bet nežaidėjai. Mane džiugino tik jaunas vartininkas, latvis,kuris pasirodė antroje sezono pusėje, na kiti tai abejoju ar sustiprino Sūduvą, likau nusivylęs garsenybe Lukšiu, Gardzijausku, Božinovskis tikrai geriau nežaidė už atraminį saugą kuris išėjo į Kauną , Radavičius gali žaiti tik tarptautinėse rungtynėse, Kaziuką neminėsiu o brazilai taip ir nesupratau ką veikė, vienu žodžiu sunku pasakyti kuri komanda buvo stipresnė ar sidabrinė ar medinė. Kaunas buvo pažeminti Ekrano, Sūduva – Vėtros, kokios priežastys lenda į galvą, o gi paprasta laimėjo komandos pasimokę iš ankstesnių metų Sūduvos protingo darbo jų treneriai pradėjo sezoną ir laimingai baigė, be panikos be įtampos na galima sakyti atliko darbą ir ramiai gali švęsti. Na lauksime kito sezono, dar Sūduvai yra galimybė taurę laimėti , turi puikų stadioną reikėtų Europai parodyti. Futbolininkams ir fanams atėjo poilsio metas , atsikvėpkime po įtempto ir sunkaus sezono.

 20. 20 ponaspop 2008-11-17 01:38

  beje, galima pasiskaitinėt sūduvos trenerio komentarus – http://www.futbolas.lt/lt/naujienos/,nid.1751. Sakyčiau, kad jie gerai atspindi padėtį – jau taip ten viskas susukta, jau taip stengtasi visus aštresnius kampus apeit…

 21. 21 pupo 2008-11-17 10:50

  nu stadiono komentatorius savo mintis tai skele kaip is rasto :) ydomu kap murauskas jautesi tai girdedamas :) zinoma ner ko pykt, nes viskas ka pasake yra tiesa, kuri sio blogo komentaruose seniai jau buvi ishsakyta. tik zinoma, kritikuodamas kitus klubus, galejo pasipasakot ir apie pati zalgiri :) na o siaip futbolas, kaip tokioj, aikstej tai palyginus grazus buvo. tik siek tiek su ponupop nesutikciau kad suduva visa antra kelini atrode blankokai. suduva rankas nuleido, komentatoriui pranesus apie rezultata klaipedoje. nzn, gal tai tik sutapimas, bet man realiau pasirode, kad zaidejai suprato kad ner del ko plesytis, tai ir nesiplese… na o siaip tai labiausiai nustebino stadionas… net graudu buvo ziuret kas beliko is to stadiono, kuriame dar ne taip seniai rungtyniavo rinktine… veja lb panasi y Neringos stadiona (zoles isknisimu)

 22. 22 Anonimas 2008-11-17 11:21

  kažin kažin. vėtra vis tik įmušė 60 min. kol ta žinia stadioną pasiekė, vis viena turėjo praeit bent 5-10 min. taip kad pusės kėlinio kaip ir nėra. o sūduva sustojo nuo pat kėlinio pradžios… aišku, kai dabar jau žinome, kad pergalė turėjo tik simbolinės reikšmės, tai ir parintis per daug nėra reikalo…

 23. 23 kampinio_veliavele 2008-11-17 14:05

  ale jau grazus “adijalai“ suduviniu :) Turbut Sesupes fabrikelio audimo :)

 24. 24 Anonimas 2010-04-22 15:32

  a vcs são uns trashes man hahhahhahahahahahahah


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits