Žaidėjai: egzamino rezultatai

Kažkaip ankstokai pradėjom šnekas apie būsimą sezoną. Dar nė šiemetinis nespėjo pasibaigt, o jau pasklido įvairiausios kalbos apie kitus metus. Ir nors matosi, kad praeities aptarinėti nelabai norisi, aš vis tik metu dar vieną litaniją būtent apie ką tik pasibaigusio sezono reikalus. Tekstas rašytas iki gandų apie būsimą Sūduvos finansinį silpnėjimą, tai šiame tekste esantys svarstymai apie tai, ar vienas arba kitas žaidėjas bus komandoje ir kitais metais šiek tiek pakimba ore. Nebetaisiau to teksto – ir nelabai norisi to daryt, remiantis vien gandais. Sakykim, kad visur čia turima omeny ideali situacija – kai komanda iš tikro gali rinktis, o ne tik “mažinti etatus“ dėl finansinių sumetimų.

>>>

Be abejo, tai yra egzaminas, kurio šį kartą vieninteliu vertintoju buvo jūsų nuolankus tarnas. Todėl vertinimų nereikėtų priimti kaip vienintelės tiesos. Vertintojas nematė visų rungtynių, todėl vertindamas rėmėsi tiek savo asmeniniais įspūdžiais, tiek ir kitų žmonių atsiliepimais. Ar turi teisę šis vertintojas taip vertinti? Ne, tokios teisės jis neturi. Nei jis futbolistas, nei futbolo specialistas, nei žmogus, artimas imperatoriui. Netgi demokratinės minties galiūnu jis nėra. Bet kadangi dienoraščio formatas įpareigoja nuolat reikšti subjektyvią asmeninę nuomonę, tas žemiau ir buvo padaryta. Raštas pavyko kaip niekad ilgas – bet jame paminėti net 36 personažai. Dedu jį visą, neskaldydamas į gabalus ir tikiuosi jūsų kantrybės ir supratimo. Nuotraukas naudojai ne tik savo, bet ir iš oficialaus Sūduvos tinklapio, ir iš futbolas.lt. Tikiuosi niekas pretenzijų nepareikš.

Penketus parašiau Vitkauskui, Maciulevičiui, Mikuckiui, Božinovskiui, Lukjanovsui ir Skinderiui.

05-zaidejai-vitka1

Pradėkime nuo vartininko Vitkausko, kuris tapo didžiausiu šio sezono Sūduvos atradimu. Iš esmės jis buvo vienintelis dubleris, užtikrintai persikėlęs į pagrindinę sudėtį. Jei teisingai pamenu, tai pernai jis net ir už dublerius retai žaisdavo. Žodžiu, jaunas žmogus, padaręs didžiulę pažangą. Iš kitos pusės, penketą rašau šiek tiek avansu, nes patirties žmogui trūksta. Norėti, kad ką tik iškeptas pagrindo vartininkas viską darytų tobulai būtų neteisinga. Faktas, kad jam stovint vartuose drebėti kas kart į baudos aikštelę skriejant kamuoliui nereikėjo. Kamuolio gaudymo funkciją jis atliko puikiai. Rimtesnis Vitkausko žaidimo minusas yra sekantis veiksmas – kamuolio įvedimas į žaidimą. Čia vartininkas buvo vienu didžiausių Sūduvos kontratakų stabdžiu, nes, kaip taisyklė, pasiblaškęs po baudos aikštelę, kamuolį numesdavo už poros metrų esančiam gynėjui. Bet jei iki kito sezono pagerins savo rankininko sugebėjimus, bus dar stipresnis. Beje, sklido mistinės kalbos, kad Vitkausku domėjosi austrai. Kalbos, reikia pripažinti buvo miglotos – tiesiai šviesiai šio žmogaus vardo niekas iš žinančių taip ir neištarė. Tačiau jei tai būtų tiesa – stebėtis nereikėtų.

 

05-zaidejai-macola Taip jau gavosi, kad Maciulevičius šiemet buvo dažniausiai giriamas žaidėjas – bent jau šiame bloge. Ypač iki traumos, kurią gavo antro rato nelemtose rungtynėse su Šilute. Ir net jei grįžęs į aikštę po traumos jis nelošė taip, kaip iki jos, vis tik drįsčiau teigti, jog tai buvo pats geriausias Macolos sezonas Sūduvoje. Retas atvejis Lietuvos lygose, kai galima sakyti, kad žaidėjas „turi talentą“ futbolui. Gal jis kartais ir nespėja paskui jauniklius, gal lietuviškų stadionų arimai ne visuomet leidžia pilnai atsiskleisti jo sugebėjimams, tačiau pakanka ir to, kad jo pasai kone kiekvienose rungtynėse sukuria bent po tris-keturias įvarčiui artimas situacijas. Nereikia pamiršti ir to, kad Macola, kaip ir kiekvieną sezoną, tampa vienu daugiausiai įvarčių mušančiu žaidėju. Trumpai tariant, šis žmogus nusipelnė tik plojimų. Ar jis liks Sūduvoje kitais metais? Va į šitą klausimą atsakyti sunkiau. Jeigu pats norės dar žaisti – esu tikras, jį matysime.

05-zaidejai-mikuc1 Mikuckis, būdamas garantuotu pagrindo žaidėju nuo pat tų laikų, kai į Sūduvą perėjo iš Žalgirio, šiemet jau stumdėsi su Macola dėl geriausio komandos metų žaidėjo vardo. Žaidė beveik nuolat ir iš esmės buvo esminiu Sūduvos gynybos žmogumi. Ir nors gynyba šiemet nežibėjo, tačiau be Mikuckio sunkiai išsiversdavo. Įdomu, jog šis klasikinis centro gynėjas šiemet buvo mažumėlę pastumdytas po aikštę. Tokiems Sūduvos trenerių eksperimentams mažai kas pritarė, tačiau tiek žaisdamas gynybos krašte, tiek saugų linijoje Mikuckis buvo ne mažiau pastebimas, kaip ir žaisdamas gynyboje. Ypač įdomu buvo stebėti puolantį Mikuckį. Visas liūdesys tokių eksperimentų yra tame, kad be Mikuckio žymiai daugiau bėdų kildavo prie Sūduvos vartų. Rezultatas? Pagaliau Mikuckis buvo pakviestas ir į Lietuvos rinktinę.

05-zaidejai-bobis Ilgokai reikėjo Božinovskiui apsiprasti Sūduvoje. Iš esmės jis atsiskleidė tik tuomet, kai komandoje nebeliko Willero, o Macola gavo traumą. Būtent tada Božinovskis tapo žaidėju, be kurio Sūduvos žaidime iškart atsirasdavo nemalonių skylių aikštės centre. Sezono pradžioje atrodė, kad Bobis yra per lėtas žaidėjas greitam Sūduvos žaidimui. Tačiau vėliau greičiai buvo suderinti ir Božinovskis komandos širdimi. Sūduvoje ši pozicija niekuomet nebuvo labai stabili, tačiau pastaraisiais metais ją dažniausiai užimdavo Maciulevičius. Šiemet gi, Macolą gerokai pastūmus į priekį, labai dailiai komandos vadovo pareigas ėmė atlikti Božinovskis. Kad ir kaip būtų keista, tačiau jis, kartu su latviu Lukjanovu, buvo ko gero ugningiausi Sūduvos lošikai – kovotojai iki galo arba iki geltonų kortelių. O keista yra todėl, kad abu jie yra legionieriai, kurie Lietuvoje dažniausiai nepersistengia. Ir jei Lukjanovo energija pateisinama tuo, kad jam dar labai reikia apie savo duoti žinią, tai už Božinovskio energiją galima tik paploti. Gaila, bet, spėju, kitais metais jo Sūduvoje nebus. Juk ir šiemet Božinovskis atėjo tik todėl, kad nerado komandos kitur. Ir dar greičiausiai dėl to, kad Sūduvoje dirbo Vencevičius.

05-zaidejai-lukj Lukjanovas Sūduvoje žaidė tik pusę sezono, tačiau ir tiek pakako, kad atsiskleistų šimtu procentų. Šiaip jau šio žaidėjo kelionė iš Rygos į Šiaulius ir iš Šiaulių į Marijampolę yra dar vienas prasto Sūduvos komplektuotojų darbo įrodymas. Jie taip ir nesugebėjo šiame žaidėjuje įžvelgti potencijos prieš sezoną – ir jei jis buvo paskolintas Šiauliams, tai reiškia tik vieną – prieš sezoną Lukjanovo kaina buvo maža. Ir vienas dievas žino, kaip Sūduvai būtų sekęsi, jei Lukjanovas Marijampolėje būtų gyvenęs nuo pavasario, nes ir per pusę sezono tapo trečiu pagal rezultatyvumą komandoje ir visišku priekinės linijos varikliu. Stebino ir šio žaidėjo fizinis pasirengimas, ir į sezono pabaigą atsiskleidęs pasuotojo talentas – nemažai 3-4 ratų įvarčių buvo mušta vienaip ar kitaip dalyvaujant Lukjanovui. Kartu su juo Sūduvoje pasirodė ne tik iki kraštutinumo įtemptas futbolas, bet ir smūgiai iš toli – būtent jis buvo vienas iš nedaugelio, netiesiogiai mėginusių pakeisti įprastinį Sūduvos žaidimo stilių – kai su kamuoliu mėginama įbėgti kone į vartus. Tik kažin ar jis liks Sūduvoje kitais metais. Nežinau jo sandėrio su Sūduva detalių, tačiau faktas, kad kitame sezono šio žaidėjo niekas taip lengvai nenuomos.

05-zaidejai-skind Na ir Skinderis. Skinderis nebuvo labai matomas – ir šnekų apie šį žaidėją šiemet buvo labai mažai. Išsamiau svarstyta tik įvairių trenerių meilė ir nemeilė jam. Tačiau centro gynėjui tai yra ko gero didžiausias komplimentas – turiu omeny, tylą apie jo personą. Nes jei apie centro gynėją mažai kalbama, vadinasi – jis gerai žaidžia. Paprastai gynėjų „populiarumas“ išauga tik po rimtesnių klaidų (Gnedojaus atvejis). Kaip bebūtų, man Skinderio žaidimas patiko. Jis nebedarė kvailų klaidų, kokių pasitaikydavo ankstesniais sezonais. Jis buvo žaidėjas, kuris paskutinis palikdavo savo aikštės pusę – štai dėl ko greičiausiai ir dėmesio mažiausiai susilaukė. Skinderis šiemet buvo kaip niekad patikimas. Ir nors jo likimas komandoje nėra aiškus (meilės ir nemeilės?), aš visom keturiom balsuočiau už jį Sūduvoje ir kitais metais.

Ketvertus mano vertinimų sistemoje gavo Leimonas, Lukšys, Vaidas Slavickas, Kozyuberda, Barevičius ir Radavičius.

04-zaidejai-leim Leimono padėtis šioje mano sistemoje panaši į Vitkausko – jam aukštas balas duotas šiek tiek avansu. Nors ir pernai Leimonas jau žaidė nemažai, tačiau šiemet tapo užtikrintu pagrindo žaidėju. Ir čia jau galime padėkoti kreivarankiams komandos komplektuotojams, nes būtent dėl jų prasto darbo galutinai galėjo atsiskleisti jaunas ir geras žaidėjas. Priminsiu – Leimonas pagrinde įsitvirtino tuomet, kai buvo galutinai nusivilta Rimo, Pedro ir Thiago gynybiniais sugebėjimais, o vietoje jų leisti tiesiog nebuvo ką. Beje, Leimonas komandoje yra vyresnis tik už Vitkauską. O apie Leimono žaidimą galima pasakyti štai ką. Su savo esminėmis pareigomis – krašto gynėjo – šis jaunas žaidėjas susidorojo gerai. Klaidų gal ir buvo, tačiau nepamirškime jo amžiaus ir patirties. O ką Poviliukui reikia dar gerokai pasitobulint – tai antrąjį gynėjo darbo barą. Kai apsiginta, kamuolys perimtas, gynėjas pradeda ataką. Va čia Leimonas dažnokai versdavo žiūrovus dantimis griežti. Labiausiai – dėl lėto mąstymo, nuolat perlaikomo kamuolio ir manymo, kad geriausias būdas perduoti kamuolį už 20 m stovinčiam kolegai yra su tuo kamuoliu iki jo nubėgti. Esu tikras, kad Leimoną kitais metais Sūduvoje matysime. Ir nuo to visiems mums bus tik geriau.

04-zaidejai-luksys Didysis ikisezoninis Sūduvos pirkinys – panevėžietis Lukšys – sužaidė pagal savo standartus labai vidutinišką sezoną. Ko gero nebuvo rungtynių, kad stadione neišgirstum svarstymų apie jo atlyginimo dydį ir apie įspūdingą iššvaistytų progų kiekį. Sakykime, tai buvo „adaptacinis“ sezonas. Ilgus metus sėdėjus vienoje komandoje, nėra taip lengva peršokti į kitą valtį. Kaip ir dera puolėjui, šiais metais Lukšys turėjo begales progų. Jeigu bent trečdalį jų būtų išnaudojęs – garantuotai būtų tapęs rezultatyviausiu lygos žaidėju. Deja, taip nenutiko. Nors ir tapo rezultatyviausiu Sūduvoje, tačiau per visus turnyrus įmušė mažiau, nei pernai vien tik A lygoje. Juolab, kad jo šiemetinėje statistikoje – daugiausiai sužaistų rungtynių tarp visų komandos žaidėjų. Kaip bebūtų – faktas – tai yra talentingas žmogus. Puolėjas, kurio „įvarčio uoslė“ yra fenomenali. Jei koks Lukjanovas įvarčiui situaciją pasidaro pasiremdamas savo energija, greičiu ir jėga, tai Lukšys žymiai geriau jaučia, kur kamuolys nusileis. Gaila tik, kad tose situacijose pataikyti į kamuolį ar vartus jam dažnokai šiemet nepavykdavo. Bet vis tiek tikiuosi, kad su Lukšiu sutartis buvo padaryta ne vienam sezonui. Jis dar parodys, ką moka.

04-zaidejai-v-slav Dar vienas „vietinis“ – Vaidas Slavickas. Kadaise perspektyvus atakuojantis krašto saugas – šiandien – labai jau atakuoti norintis krašto gynėjas. Už tai Vaidas susilaukė priekaištų iš šio blogo skaitytojų – buvo siūlymų jį „grandinėmis rišti“ prie vartų. Viena šios problemos priežasčių – Pankratjevo mėginimas paversti Sūduvą totalaus futbolo komanda. Kaip bebūtų, Slavickas buvo kertinis šio sezono žaidėjas. Tik jo likimas keistokas – komandoje tvyrojęs chaosas, gausiam treneriui būriui sutrukdė jame įžvelgti tik šiemet užgimusią potenciją. Kalbu apie atakos organizavimo sugebėjimus, kurie ypač išryškėjo, kai traumą gavo Macola. Tuomet klasikinė ataka atrodė taip: kamuolys eina Božinovskiui, šis atiduoda jį į kraštą Vaidui, o šis jau sprendžia ką toliau daryti. Vienu metu Slavicko reikšmė komandos žaidimui buvo didžiulė. Tačiau vėliau į aikštę grįžo Macola, pasikeitė treneriai, įvyko naujų traumų ir tylomis Slavickas vėl tapo tuo, kuo buvo sezono pradžioje – atakuoti mėgstančiu gynėju. O gaila. Būsiu gal ir drąsus, tačiau Slavickas mano manymu turėjo (o gal dar vis tebeturi?) šansų ateityje tapti padoriu centro saugu, komandos žaidimo organizatoriumi. Macola iš tos pozicijos šiemet pasitraukė, o ar kitais metais turėsime Božinovskį – nėra aišku. Todėl labai norėtųsi, kad komandos strategai apie šią poziciją galvotų intensyviau. Nesinori, kad ši funkcija būtų palikta tarpsezonio komplektacijos laikotarpiui. Vaidas Slavickas kol kas grįžo į šešėlį, o Jarmalavičius šiai misijai sezono pabaigoje mėgino Mikuckį. Tai va ir kyla klausimas ar nebūtų buvę geriau į priekį stumti Slavicką, o į jo vietą statyti Mikuckį? Gynyba būtų buvusi geresnė (nes Mikuckis yra Mikuckis), o Slavicką būtų buvę galima rimtai išmėginti pozicijoje, kuriai jis turi jei ne talento, tai bent sugebėjimų.

04-zaidejai-kozyub Kozyuberdai taip pat parašiau ketvertą, nors šis žaidėjas komandai atnešė garantuotai mažiau naudos nei ankstesniais sezonais. Aišku, Kozyuberda iš prigimties yra „nematomas“ žaidėjas – jis retai kada atlieka efektingų triukų, kurie atkreiptų į jį dėmesį, neturi ypatingos šukuosenos ir paprastai „dirba“ juodą darbą, kuris tiesiogiai įtakos rezultatui neturi. Kaip taisyklė, jo nepastebi „žiūrovai“, tačiau jį gerai mato „specialistai“. Kita šiemetinė ukrainiečio bėda buvo aikštės kraštas, į kurį jį nustūmė Pankratjevas, gavęs komandą su centro saugų pertekliumi. Akivaizdu, kad tai nėra pozicija, kurioje geriausiai gali atsiskleisti šio žaidėjo sugebėjimai. Nors greitas ir techniškas, Kozyuberda tiesiog neturi atakuojančiam krašto saugui reikalingo įžūlumo praktikuoti „vienas prie vieną“ individualius veiksmus. Šiemet Kozyuberda buvo nuolat aukojamas kitų labui – kaip kad paskutinėse rungtynėse su FBK. Įėjo Barevičius ir Kozyuberda iš karto keliauja iš vieno krašto į kitą. Belieka tikėtis, kad kitas sezonas bus palankesnis tam, kad šis talentingas ir naudingas žaidėjas būtų išnaudojamas maksimaliai.

04-zaidejai-rada Dar vienas šio sezono atradimas – Radavičius, į Sūduvą atkeliavęs iš bankrutuojančio Žalgirio. Komandoje jis pasirodė po antro rato ir iš karto tapo pagrindo žaidėju, nepaisant didžiulės konkurencijos saugų grandyje. Iš esmės Radavičius valgė Barevičiaus, Gardzijausko ir Giedriaus Slavicko laiką. O jo esminis privalumas prieš anuos žaidėjus – geresnis smūgis ir gynėjo patirtis. Rašau jam ketvertą, nors jis galėjo komandai duoti dar daugiau. Įspūdingiausios Radavičiaus rungtynės buvo pačios pirmos – namuose su TNS. Tą kartą apskritai buvo vienas geriausių žaidėjų – TNS gynėjai buvo bejėgiai prieš jo prasiveržimus kraštais. Įsiminė ir jo smūgis į Šilutės vartus trečiajame rate – „pagavus“ aukštą kamuolį ir iš eigos mušant nuo baudos aikštelės krašto. Tą kartą jis pataikė į skersinį, tačiau jau pats smūgis bylojo apie šio žaidėjo galimybes. Antroje sezono pusėje Radavičius buvo geriausiu ir pavojingiausiu atakuojančiu krašto saugu – nors, kaip jau minėjau – nežaidė taip, kaip sulošė prieš Velso spirdžius. Kita bėda, labai jau išryškėjusi sezono pabaigoje, buvo fizinio pasirengimo trūkumas. Radavičius nėra Maciulevičius, todėl ir nesinori atleisti to, kad į antro kėlinio vidurį jis jau pradeda vaikščioti pėsčiomis.

04-zaidejai-barevi Barevičius netapo sezono atradimu ir buvo kankinamas traumų, todėl jo žaidimą vertinti nėra lengva. Bėda ir čia ta pati – Sūduvoje šiemet tiesiog buvo per daug saugų, kad visi galėtų padoriai pasirodyti. Kai Barevičius žaisdavo, būdavo greitas, kietas ir pavojingas – akivaizdžiai lenkė, pavyzdžiui, tipišką šio plano Sūduvos žaidėją Giedrių Slavicką. Tačiau Barevičius buvo keitimo žaidėjas – greičiausiai jo ir amžius jau nebeleidžia penkta pavara visas rungtynes atlakstyt. O tuomet, deja, tenka kelti klausimą apie šio žaidėjo kvietimo į komandą prasmę. Kažin ar yra logiška imti tokio lygio ir patirties žaidėją tam, kad jis kas antrose rungtynės po keitimo pasirodytų. Tokiais atvejais būtina leisti jaunimą – kad žingsnis po žingsnio aikštėje apsiprastų ir patirties pasisemtų. Todėl ir gaunasi didelė painiava – žiūrint siaurai į šios dienos tikslus, Barevičiaus laikas aikštėje praleistas buvo komandai naudingas. Tačiau jis iš esmės užėmė tokių žmonių kaip Kėrys ar Urbšys vietą. Tai va ir kabo toks keistas klaustukas virš Barevičiaus… Problema, kuri yra ne žaidėjo, o komandos vadovų ir komplektuotojų problema. Ar liks Barevičius Sūduvoje kitais metais? Nesiimčiau to spėti.

Trejetukininkų būrelis:  Thiago, Negreirosas, Willeras, Jasaitis, Gardzijauskas, Giedrius Slavickas, Saulius Klevinskas.

03-zaidejai-wiler Čia aš sumečiau praktiškai visus brazilus, nors jų istorijos toli gražu nebuvo vienodos. Pirmiausia pradėsime nuo pastarųjų sezono Sūduvos frontmeno visom prasmėm – Willero. Kad ir kaip žmonės rėktų apie jo vojažus po Marijampolės kabokus, šis žaidėjas buvo pastarųjų metų komandos puošmena tiesiogine ir perkeltine prasme. Perkeltinė prasmė aiški – šukuosenos ir salto po įvarčio. Juokai, tačiau tokie šou elementai visuomet turi didžiulės įtakos tiek stadionų lankomumui, tiek ir apsilankiusių stadione žmonių savijautai. Gal ir pikta kitiems dėl to, kad Willerui plojo vien tik už šukuoseną, tačiau ploti buvo verta ne tik už plaukus ir akrobatiką. Gal ir susilauksiu kritikos, tačiau pasakysiu, kad tokio lygio žaidėjo kaip Willeras Sūduvoje dar nėra buvę. Kalbu ne tik apie futbolininko įgūdžius ar mintį, bet apie pačią žaidimo filosofiją. Tai buvo žmogus, gimęs žaisti dideliuose stadionuose. Čia ir buvo didžioji jo bėda. Sūduva jam buvo žiaurus nusileidimas į realybę po nepasisekusio mėginimo įsitvirtinti Rusijos aukščiausioje lygoje. Todėl jam dažnokai pritrūkdavo ir maksimalaus požiūrio, ir maksimalaus atsidavimo. Tačiau ir taip žaisdamas pernai jis buvo Sūduvoje geriausias. O šiemet… Kiek teko jį matyti iki traumos, mano manymu, žaidė labai gerai. Gal net geriau nei pernai. O po traumos Willero neliko. Taip ir nepaaiškėjo tikrosios jo suprastėjusio lošimo ir atleidimo priežastys. Galbūt prie to prisidėjo ir trenerių pasikeitimas. Arba taupymo rėžimas. Tačiau sakiau ir sakysiu – tai, kad su Willeru nepavyko rasti kompromiso tapo viena didžiausių šio sezono klaidų.

03-zaidejai-negreir Negreirosas. Pernai vienas rezultatyviausių, šiemet – daug žaidęs ir nieko doro neparodęs. Gabrys juo tikėjo, o prie Pankratjevo jis tapo suolo tryniku. Kodėl taip nutiko – ir vėl sunku atspėti. Tiesa, Negreirosas nebuvo pats idealiausias greitam Sūduvos lošimui žaidėjas. Tiesa, kad jis ir pernai nepersistendavo (nors įvarčius mušė). Tiesa ir ta, kad jį nunešė tvanas, užbaigę šiemet Sūduvoje brazilų erą.

03-zaidejai-thiago Thiago. Deja, jį galime laikyti dar viena ikisezoninės komplektacijos klaida. Na, nereikėjo tokio žaidėjo Sūduvai. Tikrai nereikėjo. Nereikėjo saugu norinčio žaisti žmogaus komandoje, kurioje geresnių saugų nors vežimu vežk. Nieko kito neliko, kaip stumti jį į gynybą. O čia jis tapo dar viena auka, šalia Pedro, Rimo ir Gnedojaus. Aišku, beprasmiška kaltinti žaidėją, kai jis yra priverstas žaisti ne ten, kur geriausiai sekasi. Toje pozicijoje jį galėjo pakeisti bet kuris gynėjas iš dublerių. Būtų pagrybavęs pora rungtynių ir apsipratęs – ir žaidęs tikrai ne prasčiau. O ir ateičiai naudos daugiau būtų buvę, nes tikrai netikiu, kad Thiago matysime komandoje kitą sezoną. Kaip ten bebūtų, kai vėliau jį Pankratjevas pastūmė į priekį ir leido keletą rungtynių sulošt už saugus – pamatėme visiškai kitokį Thiago. Komandos gelbėtoju jis netapo, tačiau sužaidė padoriai vidutiniškai. Tačiau tuomet gavo traumą žaisdamas stadiono atidarymo rungtynėse ir daugiau aikštėje nepasirodė.

03-zaidejai-jasait O štai dar vienas žaidėjas, kuris Sūduvoje taip ir nerado sau vietos per kelis sezonus. Jasaitis. O juk visai geras žaidėjas! Atėjęs į Sūduvą iš Žalgirio tais laikais, kai kartu su Mikuckiu į jaunimo rinktinę būdavo kviečiamas. Tik saugu Jasaitį versti tikrai nebuvo nei reikalo, nei prasmės. Jeigu neklystu – tais Žalgirio laikais jis ir žaisdavo gynėju. Žaisti centre jam paprasčiausiai sunku – jis ir per aukštas tam, ir per lėtas. Ypač turint omeny tipišką Sūduvai žaidimą, pagrįstą greitom kontratakom. Jeigu net Božinovskiui buvo nelengva suspėti paskui Sūduvą – tai ko norėti iš Jasaičio! Deja, dar blogiau buvo tai, kad jis nuolat buvo leidžiamas vietoje Maciulevičiaus – kai pakeisti tikrąja to žodžio prasme tokį žaidėją kaip Macola jis tiesiog nesutvertas. Štai ir krisdavo įvarčiai po tų keitimų ketvirtajame rate. Ir visai be reikalo Jasaitį dėl to žiūrovai ausdavo – juk ne savo noru jis į aikštę eidavo, o trenerio parėdymu. Simpatiškas man šis žaidėjas, tačiau sunku patikėti, kad jį pamatysime Sūduvoje kitą sezoną. Nors ką gali žinot… Juk ir trenerio greičiausiai bus ieškoma. Ir gal jis sumanys Jasaičiui rasti aikštėje tinkamesnę vietą nei iki šiol.

03-zaidejai-gardzi Ekrano kartu su Lukšiu šiemet atkeliavo Gardzijauskas. Sprendimas jį imti į komandą geras, net ir turint omeny Sūduvos saugų kiekį. Žaidėjas gudrus ir talentingas, turintis sugebėjimo gal net Macolą Sūduvoje pakeisti. Tačiau ir vėl – Gardzijauskui vietos aikštėje taip ir nebuvo rasta, todėl jis tapo dar vienu pernelyg geru atsarginiu. Sezono pradžioje Gardzijauskas žaidė daugiau ir pakankamai efektyviai – kaip dabar pamenu kelis jo veiksmus kartu su Lukšiu įvarčiais pasibaigusius. Tie momentai lyg ir rodė, kad iš šio žaidėjo galima labai daug tikėtis ir laukti. Deja. Atkeliavus į komandą Radavičiui, Gardzijauskas apskritai aikštėje ėmė rodytis tik epizodiškai. Tačiau tikiu – jei komanda bus komplektuojama išmintingiau nei šiemet, šį žaidėją mes dar pamatysime duodantį komandai daugiau, nei šiemet iš jo buvo paimta.

03-zaidejai-g-slav Šiandieninės Sūduvos veteranas Giedrius Slavickas (nors pagal amžių veteranu jo vadinti ir nederėtų) ko gero buvo tik šešėlis to Slavicko, kurį mes žinojome. Ir vėl – sunku pasakyti, kodėl taip nutiko. Jam šiemet nesisekė nei priešininko gynybą kraštuose draskyti, nei individualius sugebėjimus demonstruoti, nei kamuolius tiksliai į baudos aikštelę svaidyti, nei pačiam įvarčius mušti. Gal bendras žaidimo lygis Lietuvoje kilo, o Slavicko sustojo? Sunku pasakyti. Tačiau aš vis dar tikiu, kad šis žmogus sugrįš į savo ankstesniojo žaidimo ruožą ir tas žaidimas, kurį jis rodė pirmo rato rungtynėse namuose su Atlantu bus matomas ne tik epizodiškai. Nežinau, ką mano komandos savininkai, tačiau man būtų labai gaila, jei Slavicko Sūduvoje nebeliktų. O tokių šansų, manau, turime. Šiandieniniai Sūduvos vadovai labai lengvai ir tyliai atsisveikina su žaidėjais, komandai atidavusiais labai daug. Taip, verslas yra verslas ir emocijoms čia ne vieta, ar ne? Tačiau aš vis dar pykstu dėl to, kad tokie žmonės kaip Grigas ar Adomaitis iš komandos buvo paleisti net be jokios padoresnės viešos padėkos.

03-zaidejai-klevas Saulius Klevinskas. Apie Saulių nelabai ką turiu ir bepasakyti. Žaidė jis šiemet palyginus mažai ir didžiosios dalies jo žaistų rungtynių aš nemačiau. Praleido daug – net jei ir prasta gynybą greičiausiai buvo esminė daugybės praleistų įvarčių sezono pradžioje priežastis. Praleido ir užleido vietą Sūduvos vartuose savo jauniausiam kolegai.

Dvejetukininkų visai nedaug – aš pamačiau tokių tik tris. Pedro, Gnedojų ir Urbšį.

02-zaidejai-pedro Sezono paslaptimi, sakyčiau, tapo brazilas Pedro. Esmė ta, kad šio žaidėjo įsigijimas eiliniam Sūduvos mylėtojui turėjo atrodyti visiškai pozityvus. Vencevičius jį žinojo, nes pernai matė Vėtroje. Vien į statistiką pažiūrėjus, Pedro rodėsi esąs pagrindinės sudėties žaidėjas. Juolab, kad prieš sezoną mėgino įsiterpti į Rusijos aukščiausios lygos klubą. Na ir kas, kad nepavyko. Na ir kas kad tą klubą – bent juo tuomet – treniravo ką tik iš Vėtros atleistas treneris. Pats kvietimas į padoraus lygio lygą Marijos Žemėje jau daug ką reiškia. Deja, Pedro iš esmės tapo beviltiškos sezono pradžios atpirkimo ožiu. Kad ir kas, kad ir kaip analizavo to meto Sūduvos žaidimą, Pedro visuomet buvo kritikos centre. Daugumo rungtynių su šiuo žaidėju aš asmeniškai nemačiau, tačiau bendram vaizdui susidaryti pilnai pakako pirmo rato žaidimo prieš tą pačią Vėtrą, kurį Sūduva beviltiškai pralošė. Ir čia iš tikro Pedro buvo vienas to pralaimėjimo kalvių – jo gynybos kraštas atrodė taip, lyg gynėjo apskritai ten nebūtų. Nuo to laiko Pedro iš komandos iškrito ir tepasirodė keliskart epizodiškai sezono pabaigoje. Kiekvieną kartą jo atsiradimas aikštelėje būdavo lemtas būtinybės – kas nors būdavo traumuotas ar praleisdavo rungtynes dėl kortelių. Reikia pripažinti, kad šie pasirodymai buvo žymiai smagesni – tiek trečio rato rungtynėse su namie su Atlantu, tiek paskutinėse rungtynėse su FBK Pedro žaidė padoriai. Tik žaidė jis kitose vietose. Su Atlantu buvo gynėju, tačiau tose rungtynės Sūduva praktiškai visą laiką puolė. O su FBK jis jau aiškiai stovėjo saugų zonoje. Štai koks buvo šio žaidėjo sezonas. Galime neabejoti, kad pirmas ir paskutinis Sūduvoje.

02-zaidejai-gnedoj Kitas keisto likimo žaidėjas buvo Kazimieras Gnedojus. Atėjęs į komandą sezono viduryje iš Atlanto, jis sukėlė daugiau pykčio ir ašarų, nei džiaugsmo ir plojimų. Kai kurie iš mūsų kritikavo jau patį šio žaidėjo įsigijimo faktą, teigdami, kad jo evoliucija sustojo dar prieš pora metų. Sunku pasakyti. Teoriškai vis tik atrodė, kad tai yra geras sprendimas. Deja. Gnedojui ir nesisekė (sunku komandoje debiutuoti žaidžiant su Salzburgu), tačiau ir klaidų gynėjui neleistinų jis darė ko gero daugiau, nei visi kiti gynėjai kartu paėmus. Kad ir kaip bežiūrėtum, tačiau trys uždirbti 11 m baudiniai per pusę sezono gynėjui yra labai daug. Štai tokį naujoką gavome. Tačiau kad ir koks keistas jo pasirodymas šiemet buvo, esu tikras, kad turėsime jį ir kitąmet – sunku patikėti, kad sutartis buvo sudaryta pusei sezono. Iš kitos pusės, nepaisant visos kritikos, aš tikiu, kad Gnedojus Sūduvai dar bus naudingas. Jeigu tik darys išvadas – Sūduva šiuo metu yra ne Atlantas ir reikalavimai čia aukštesni.

02-zaid-urbs Su dideliu liūdesiu ir skausmu skelbiu paskutinį šio sezono dvejetukininką, kuris tuo pat metu yra ir vienas perspektyviausių vietos žaidėjų per kokius trejus paskutinius metus. Urbšys iki šio sezono kėlė didžiules viltis – buvo kviečiamas į jaunimo rinktinę, daug ir gerai žaisdavo Sūduvoje. Banguojančio žaidimo pasitaikydavo ir anksčiau. Tačiau šiemet Urbšys buvo visiškas nulis, todėl dvejetą rašau su didele išlyga. „Neforma“ tęsėsi visą sezoną, o taip paprastai nebūna. Kodėl šiemet Urbšio komandoje nebeliko – sunku pasakyti. Niekas jokių konkrečių priežasčių neįvardijo. Mačiau jį tik keletą kartų ir vienas jų buvo toks beviltiškas, kad dar dabar su nuoskauda pamenu. Tai nutiko žaidžiant trečiąsias rungtynes su Vėtra Vilniuje, kurias Sūduva taip pat beviltiškai pralošė. Tą kartą Urbšys išėjo antroje rungtynių pusėje, tačiau buvo tiesiog stebėtinai vangus. O kai pamačiau, kad ranka numojęs nesivijo kamuolio, kurį pasivyti tikrai galėjo… Jaunam ir dėl vietos pagrinde lyg ir turinčiam kovoti žaidėjui, toks požiūris į žaidimą rodėsi totaliai košmariškas. Tai tiek žinių apie Urbšį. Labai viliuosi, kad šis sezonas buvo radikali išimtis šio talentingo žaidėjo karjeroje.

 Žaidė, bet dėl įvairių priežasčių čia nebuvo paminėti

Kėrys – nors žaidė mažai, jį minėti vertėtų. Aikštėje pasirodė devynis kartus. Deja, aš pats jį mačiau geriausiu atveju kokį kartą ir tą kartą jis niekuo ypatingu nepasižymėjo. Faktas – Kėrys tapo dar viena saugų pertekliaus auka – kai saugų yra daugiau nei reikia, sunku tikėtis, kad vakarykštis dubleris įsitaisytų pagrindinėje sudėtyje. Rimas – žaidė sezono pradžioje, žaidė prastai, sėdo ant suolo ir galų gale iškeliavo į I lygą. Vartininkas Urba – tesužaidė vienas rungtynes Baltijos lygoje prieš Venspils. Gataveckas, Chvedukas, Kižys, Brokas – šie žmonės pasirodė labai epizodiškai. Vienintelis Gataveckas sužaidė pilnas rungtynes, vienintelis Brokas pasirodė tris kartus. Brazilas Alcantara – dar vienas komplektavimo stebuklas – didesnę sezono dalį buvo traumuotas, aikštėje tepraleido 11 min.

Štai taip. O pabaigai, pamėginsiu bent trumpai užsiminti ir apie trenerius. Jų buvo visi trys. Tiksliau keturi. O dar tiksliau – penki.

treneris-gabr Legendinis Gabrys išlaikė tik vieną ratą. Sunku pasakyti, kokios buvo tikrosios priežastys, paskatinusios Gabrio atsistatydinimą. Kad žaidimas nėjo – tai faktas. Nebuvo nei rezultato, nei  grožio bei energijos pačioje komandoje. Ar tai yra pakankama priežastis treneriui atleisti? Kažin. Spręsti vien iš kelių rungtynių sezono pradžioje nėra labai efektyvu. Sūduva dažnai sezoną pradėdavo labai vidutiniškai ir tik paskui įsibėgėdavo. Faktas kaip blynas – kai pirmo rato pabaigoje keičiamas treneris, tai rodo, kad komandoje yra fundamentalių problemų. Greičiausiai plentas Gabriui išeiti buvo klojamas gerokai anksčiau. Manau, visi pamenam ir keistoką oficialų Sūduvos praeito sezono įvertinimą. Gabrys išėjo, tačiau į daugelį klausimų taip ir liko neatsakyta. Kokią įtaką jis turėjo komandos komplektavimui? Kokie jo santykiai su „vadovybe“? Kodėl staiga komanda ėmė „neklausyti“ trenerio, atvedusio į bronzą, sidabrą ir LFF taurę? Ir taip toliau – galima tęsti ir tęsti. Aš užduosiu tik vieną. Greičiausiai Gabrys Sūduvą paliko visam laikui. Sunku būtų patikėti, kad dukart priverstas komandą palikti garbaus amžiaus žmogus į šitą balą liptų dar kartą. Nejaugi buvo sunku paskutinėse sezono rungtynėse jam įteikti kokį nors simbolinį diplomą padėkos už Sūduvai atiduotus metus vardan? Atrodo, dabartinei komandai tokios smulkmenos nerūpi.

treneris-pankrat Pradžia su Gabriu buvo pilna problemų. Ar Pankratjevas jas išsprendė? Iš pradžių atrodė, kad taip ir bus nutikę. Pankratjevas nieko nekeitė, tik susistemino Gabrio pradėtą darbą. Išmetė kelis nevykusius gynėjus, sugrąžino Skinderį ir įmetė Leimoną, įvedė šiokią tokią žaidimo sistemą ir drausmę. Komanda antrą ratą sužaidė taip gerai, kad net leido mums pasvajoti apie aukso medalius. Tačiau tuomet Pankratjevas nutarė eiti va bank ir keisti žaidimo stilių. Tai, ką jis mėgino padaryt gal ir galima pavadinti totaliu futbolu. Didysis klausimas – ar vertėjo tai daryti sezono metu? Iš vienos pusės galima drąsiai sakyti, kad vertėjo. Nes jei Sūduva ketino užimti aukštesnę nei trečią vietą, žaidimas turėjo keistis. Iš kitos pusės – gal ir galėjo Pankratjevas luktelėti ir iki sezono pabaigos. Būtų ramiai jį pabaigęs, paėmęs komandai bronzos medalius ir niekas jam ypatingų priekaištų nebūtų turėjęs. Kūryba būtų užsiėmęs prieš kitų metų sezoną. Tuo tarpu naujas žaidimo stilius komandą taip išbalansavo, kad ji nebeatsigavo. Pankratjevas smarkiai rizikavo – dėl to jis man ir patiko. Net jei rizika ir nepasiteisino.

treneris-jarmal Na o apie Jarmalavičių nelabai ką yra ir pasakyti. Jam teko keista ir sudėtinga užduotis. Iš vienos pusės paprasta – tiesiog ramiai užbaigti čempionatą. Iš kitos pusės – stipresnių sprendimų reikėjo, nes komanda buvo sėdusi. Stipresnių sprendimų nebuvo, komanda nepakilo, o treneris tiesiog tapo jos agonijos stebėtoju. Trumpai tariant, neturim teisės Jarmalavičių kritikuoti, tačiau ir pagirti nėra už ką.

treneris-vencev Antrasis treneris Vencevičius buvo vienintelis su komanda praleidęs visą sezoną. Koks jo indėlis – sunku pasakyti. Jo nelabai girdėjosi, nors į spaudos konferencijas kartais vietoj Pankratjevo ir nueidavo. Greičiausiai jis ir buvo tikru „antruoju“ treneriu. Atleidus Pankratjevą, Vencevičius ko gero turėjo šansą tapti neoficialiu komandos vadu – nes iš Jarmalavičiaus sunku buvo tikėtis gilesnio komandos pažinimo ir juo pagrįstų sprendimų. Kadangi nieko komandoje nenutiko, greičiausiai Vencevičius ir toliau liko „antruoju“. Ar liks komandoje kitais metais? Spėju, liks jeigu tik pats norės. Šie metai jam nebuvo patys ramiausi, todėl nenustebčiau, jei iškeliautų laimės kur nors kitur ieškoti.

treneris-ramonas Vienintelis trenerių štabo veikėjas, garantuotai nusipelnęs plojimų, pagyrų ir maksimalaus įvertinimo – vartininkų treneris Ramonas. Nors dažniausiai jis niekur nėra minimas, tačiau jam dirbant šį darbą Sūduvoje subrendo trys varininkai – ir Klevinskas, ir Urba, ir Vitkauskas. Kiekvienas iš jų šiemet galėjo stovėti pagrindinės komandos vartuose. Iš vartininkų trenerio kažin ar galėtum reikalauti daugiau. Savo darbą jis atliko puikiai. Sakyčiau, jis yra vienintelis trenerių štabo narys, kuris garantuotą vietą Sūduvoje turi ilgam. Beje, dažnokai pamirštama, bet Ramonas yra dar vienas Sūduvos žmogus LT rinktinėje.

Štai tokie rezultatai. Jokių bendro pobūdžio išvadų nebus. Džiaugiuosi vien tuo, kad nukeliavote tokiu ilgu raštu ir apskritai pasiekėte šį tašką. Amen.

65 Responses to “Žaidėjai: egzamino rezultatai”


 1. 1 nagerai 2008-11-19 04:32

  šauniai parašyta ;)

  O aš šiek tiek apie Klevą – jis iš pagrindinės sudėties krito per rungtynes su Ventspils išvykoje pirmo kelnio antroje pusėje, kai uždirbo 11 metrų baudinį… Tuo metu (per varžybas) Murauskas nepagailėjo aštresnių žodžių jo atžvilgiu. Sekančiose varžybose vartuose jau stovėjo Vitkauskas. Ir jis stovėjo iki sezono galo…

 2. 2 diletantas 2008-11-19 11:30

  del venceviciaus.tikiu, kad neliks (nors noreciau atvirksciai). ir neliks ne del to, kad pats nenoretu, o tiesiog bus per brangus antras treneris naujam biudzetui

 3. 3 restart 2008-11-19 11:45

  sūduvą šiemet dėl objektyvių priežasčių stebėjau žymiai rečiau nei kitais metais, turiu omenyje stadione, keletą rungtynių transliavo televizija, tačiau to tikrai nepakanka išsamiai žaidėjų analizei. Tačiau daugelį žaidėjų žinau iš ankstesnių metų , todėl noriu pareikšt keletą pastabų gal daugiau kritinių: penketukininkas (tiesa, kodėl vertinimui naudojama penkiabalė sistema) Maciulevičius komandai visais atžvilgiais buvo naudingas ir kaip organizatorius , ir kaip mušėjas ir kaip autoritetas tiek žaidėjams, tiek treneriams, manau jo nuomonė buvo svarbi ir vadovams. Didžiausias Macolos trūkumas dvikovų vengimas ir to pasėkoje būdavo prarandama galimybė priešininką sustabdyti ar bent daugiau jam sutrukdyti aikštės centre. Žaidėją galima suprasti, juk metai jau ne be tie , o ir traumų per savo karjerą turėjo sočiai. Dar viena detalė tai, kad Gabrys niekada Macolos nestatė prieš Kauną, šiuo atveju jis juo matyt nepasitikėjo. Mikuckis tikrai vienas patikimiausių žaidėjų, didžiausi jo trūkumai: karštas charakteris ir noras sužaist žiūrovams, iš čia išplaukia ir klaidos ir geltonos už kalbas. Lukšys man niekada nepatiko, nes išskyrus gerą “niūchą“ įvarčiui nieko išskirtinio kaip puolėjas neturi, o šiemet smūgiavimo technika jį pavesdinėjo kaip niekad dažnai, juk keletas įvarčių tikrai krito ne po samoningų smūgių, o po kažkokių nusipjovimų. Nežinau kodėl , bet dauguma perdavimų Lukšiui būdavo aukšti , kurių jis dėl savo fizinių duomenų kovoje su aukštesniais gynėjais paprasčiausiai negalėdavo apdirbti, taip atakoje labai dažnai būdavo prarandami kamuoliai. Radavičius tiek gynyboje ,tiek sauguose atrodė tikrai neblogai, tačiau jei pastebėjote buvo puikių rungtynių , buvo ir blankių kai atrodo jo nėra aikštėje. Tiesa sūduvoj šitų kritimų jau buvo mažiau nei ankstesnėse komandose, matyt žaidėjas susitvarko su psichologinėmis problemomis, nes anksčiau jį treniravę treneriai sakydavo jog žaidimas priklauso nuo nuotaikos, arba jei prieš save turėdavo “kietą“ gynėją greit nuleisdavo rankas. Labai gaila , kad nesiseka Giedriui Slavickui, tačiau matyt taip ir liks, nes prieš traumą turėjęs puikius startinius duomenis, staigius judesius , Giedriukas šias savo savybes išnaudoja vis rečiau , matyt yra baimė vėl gauti taumą, tuo labiau, kad jo tokia anatomija , kad raumenys labai kieti ir yra padidinta galimybė jiems ar raikščiams plyšti (šiuo atžvilgiu Giedrius labai panašus į Žvingilą, kurį visą laiką persekiojo panašaus pobūdžio traumos). Wileris ryškus žaidėjas, žiūrint iš tribūnų , tačiau trenerių akimis jis nebuvo toks žaidėjas, kuris vykdo jų uždavinius, net Gabrys vadindavo jį laukiniu ir sakydavo, kad jis žaidžia tik sau, Negreirosas irgi sūduvą laikė nepelnytu kritimu sau , gal todėl ir žaidė trečdaliu jėgos, nes pasižiūrėjus jo žaidimą yotube, jo žaidimas brazilijoje ,palyginus su lietuva skiriasi kaip diena ir naktis. kol kas tiek

 4. 4 rimvill 2008-11-19 11:59

  to restart:
  nereikia čia velti to kas buvo ir to kas yra dabar. Taip, jie ankščiau žaidė gerai bet kamandai reikia žaidėjų kurie šiuo metu žaidžia gerai o nėra savo paties šešėliai. Mano manymu tokių komandoje kurie kažkada žaidė gerai – nereikia. Kažkada ir aš gerai žaidžiau, bet tai nereiškia kad lygiai taip žaidžiu ir dabar. Jie papraščiausia užima jaunesnių perspektyvių žaidėjų vietą
  Kas dėl penkiabalės vertinimo sistemos tai Pono pop reikalas jei nori vertinti 10 balų prašau – tam yra visos galimybės pasireikšti
  (Atsiprašau jei įžeidžiau)

 5. 5 rimvill 2008-11-19 12:01

  to restart:
  nereikia čia velti to kas buvo ir to kas yra dabar. Taip, jie ankščiau žaidė gerai bet kamandai reikia žaidėjų kurie šiuo metu žaidžia gerai o nėra savo paties šešėliai. Mano manymu tokių komandoje kurie kažkada žaidė gerai – nereikia. Kažkada ir aš gerai žaidžiau, bet tai nereiškia kad lygiai taip žaidžiu ir dabar. Jie papraščiausia užima jaunesnių perspektyvių žaidėjų vietą
  Kas dėl penkiabalės vertinimo sistemos tai Pono pop reikalas jei nori vertinti 10 balų prašau – tam yra visos galimybės pasireikšti
  (Atsiprašau jei įžeidžiau)

 6. 6 ponas pop 2008-11-19 12:08

  dėl vertinimo sistemos – tai ar penkiabalė, ar dešimtbalė ar dvidešimtbalė – iš tikro jokios skirtumo. čia juk bet kokiu atveju žaidimas. tiesiog penkiabalė aiškiau atitinka įprastinį “labai gerai-gerai-patenkinamai-blogai-labai blogai“. o kai įsiveli į dešimt balų, tai visokių niuansų šimtai atsiranda:)))

 7. 7 UCCM 2008-11-19 12:17

  Kiek pamenu Jasaiti Zalgiryje, tiek jis centro saugu zaide.

 8. 8 restart 2008-11-19 12:28

  To rimvill: neturiu jokio pagrindo įsižeist, tik nesupratau, ką turi omenyje , sakydamas,“ kas buvo ir kas yra“, juk nepaminėjau nė vieno žaidėjo, kurio nebuvo šį sezoną

 9. 9 ponas pop 2008-11-19 12:31

  beje, nelabai sutikčiau dėl macolos gynybinių funkcijų. iš esmės jau pernai jis žaidė keistoje pozicijoje – “atsitraukusio puolėjo“ (spėju, kad formaliai tokia pozicija neegzistuoja). manau, kad ir šiemet tai pasiteisino – turint omeny, kad didesnę dalį sezono sūduva iš esmės lošė vienu tikru puolėju.

  o turint omeny macolos amžių, gynybinių funkcijų nuėmimas nuo jo pečių yra visiškai logiškas ir pateisinamas. nes didžiausi jo privalumai ir priežastys tokio žaidėjo turėjimo komandoje yra visiškai kitur – LT lygoje retame sugebėjime paduot genialų pasą.

 10. 10 ponas pop 2008-11-19 12:37

  o dėl jasaičio… juokinga toje lietuvoje:) kad nėra kur pasitikrinti ketverių metų senumo faktų:))) čia kaip renkant folklorą – reikia pačių dalyvių klaust, kol jie dar gyvi:))) visko gali būti kad jis buvo saugas. man kažkaip rodėsi, kad buvo gynėjas. faktas, kad tokio greito žaidimo žaidimo komandoje kaip sūduva centro saugu jam būti labai sunku

 11. 11 ponas pop 2008-11-19 12:42

  futbolas.lt apie sūduvos žaidėjus rinktinėje: http://www.futbolas.lt/lt/naujienos/,nid.1766

  Štai ką rašo:

  Pirmą kartą į rinktinės sudėtį buvo pakviesti trys žaidėjai, o tokių, kurie buvo kviesti, bet nė karto nerungtyniavo, yra dar daugiau. Tarp jų pateko ir du Marijampolės “Sūduvos“ atstovai – vartininkas Armantas Vitkauskas ir gynėjas Vaidas Slavickas.

  “Negaliu pasakyti, kad kvietimo į rinktinę tikėjausi. Bet atvykęs į stovyklą komandoje jaučiuosi normaliai. Susirinko jaunas kolektyvas, o ir labiau patyrę futbolininkai priėmė gerai, mus padrąsina. Rinktinėje – šilti santykiai“, – teigė V.Slavickas.

  A.Vitkauskas į rinktinę pateko kiek netikėtai – iš pradžių kviestas į U-18 komandą, jis prisijungė prie nacionalinės ekipos tik kai paaiškėjo, kad dėl traumos neatvyks “Ekrano“ vartų sargas Vytautas Černiauskas. “Patekti į nacionalinę rinktinę būdamas tokio amžiaus nelabai tikėjausi. Vis dėlto, kadangi patekau, tikiuosi, kad gal pavyks bent vieneriose rungtynėse išeiti į aikštę“, – sakė “Sūduvos“ vartininkas.

  Pasak V.Slavicko, “Sūduvos“ atstovai nacionalinės komandos išvykoje laikosi kartu: “Gyvenu kambaryje su Tomu Mikuckiu, šalia – Armantas su vartininkų treneriu Audriumi Ramonu“

 12. 12 rimvill 2008-11-19 12:57

  to restart:
  sorry turėjau mintyse G.Slavicka ir Negreirosa

 13. 13 restart 2008-11-19 13:19

  Jasaitis tikrai žaidė centro saugu žalgiryje

 14. 14 restart 2008-11-19 13:25

  To ponas pop: žaidžiantis po puolėjais saugas irgi turi dalyvauti(netgi dažniau) dvikovose dėl kamuolio, o Macola bent kiek kietesnių susidūrimų vengia. Gal kiek neteisingai akcentavau gynybines funkcijas.

 15. 15 ponas pop 2008-11-19 14:13

  na čia jau niuansai prasideda. kad macola visai nesigynė – sakyt negalima (tiek kiek natūraliai nesigina gryni puolėjai). o atgal jis dažnai ir negrįždavo būtent dėl to, kad iš esmės pasilikdavo krašto puolėjo pozicijoje. bet kokiu atveju, manau, būtų nesąžininga macolai priekaištauti dėl aktyvumo stokos gynyboje – nes jis darė tai, ką mažai kas komandoje sugebėjo daryti. o ir dėl pasyvio gynybos, manau, kai kurie kiti žaidėjai nusipelno žymiai didesnės kritikos (turint omeny ir jų amžių, ir vietą aikštėje).

  iš kitos pusės, “spaudimas aikštės vidury“ kaip elementas apskritai išnyko iš sūduvos žaidimo. Gabrio Sūduvoje šiam elementui buvo skiriama daug dėmesio ir komanda jį gan sėkmingai taikydavo. Šiemet taip žaidžiant Sūduvą mačiau tik kelis kartus – man rods, Pankratjevas kažkodėl šį elementą eliminavo. galbūt jį šiemet trukdė taikyt palyginti brandus daugumos sūduvos saugų amžius – vis tik spaudimas reiškia labai intensyvų tempą, tačiau bent jau man jo labai trūko.

 16. 16 kilas 2008-11-19 14:30

  koks zaidejas traumavo Macola?

  cia klijuojasi ta sena pasaka-gandas apie grasinimus telefonu zaidejams “kojas issukineti“ ..?

 17. 17 restart 2008-11-19 17:17

  Aš ne apie tai-man susidaręs įspūdis, kad Macola vengia kietesnių dvikovų, jei eina į jas tai tik imituoja kovą, arba visai neina į tokias situacijas. O kiek jis vykdo ar nevykdo taktines užduotis nesiimu spręsti, nes to nežinau. Kad Macola sūduvai labai naudingas nė kiek nesiginčiju, tačiau jei žiūrėti į aukštos klasės komandų žaidėjus ,tai jie kovoja dėl kiekvieno kamuolio

 18. 18 Varvalas 2008-11-19 18:42

  to Kilas. Macolą traumavo šilutiškis, kuris anksčiau buvo žaidęs už FBK. Užstrigo ta pavardė. Aš pats tada nebuvau Lietuvoje, tai ir užrašus kelionėse užmečiau. Žinau, kad buvo daug neoficialaus triukšmo dėl tos traumos – jos užsakytojai buvo aiškūs. Macola tą dieną buvo atvirai medžiojamas. Po pirmųjų dviejų kirčių atsistojo, bet trečiasis nemelavo.

 19. 19 kilas 2008-11-19 19:20

  Varvalai, griebk Kyna, kad video parupintu. norim ir mes paanalizuoti ir patriuksmauti. nes visciukus rudeni skaiciuojant, sitas momentas turi itin daug svorio. Suduvos rezultatai zaidziant be Macolos visada liudni. siais metais dar ir be wilerio buvo akivaizdus badas organizuojant zaidima

  isidemesiu “ta shilutishki“. kas cia per killas-eris

 20. 20 Varvalas 2008-11-19 19:37

  Pirma, ne Kyno firma filmuoja. Jis čia niekuo dėtas – jį tik kviečia komentuoti.
  Antra, tų rungtynių atrodo, kad MTV nefilmavo.
  Trečia, aš naudojausi, kaip čia pasakyti, “tarnybiniu“ filmavimu, t.y. kai filmuojama, siekiant įrašą parduoti.
  Neturiu tik penkerių šių sezono rungtynių vaizdo įrašų (įvairių filmuotojų ir įvairiausios kokybės), tame tarpe ir šių rungtynių Šilutėje.

 21. 21 Varvalas 2008-11-19 19:41

  Dar. Ponas pop suklydo – šios rungtynės vyko ne Marijampolėje, o Šilutėje.

 22. 22 kilas 2008-11-19 20:05

  idomu, kad trauma Macola gavo 10min begyje po to kai imuse gola.

  2008 06 30

  “Šilutė“: Kilijonas; Brezina, Vaikasas, A.Sanajevas, G.Klevinskas; Stinga, Vičius, Birškys, Valskis, Fattakhov (78′ Juozaitis); Marozas (60′ Daunoravičius)

  “Sūduva“: Vitkauskas; V.Slavickas, Thiago, Skinderis, Leimonas; Barevičius, Bozhinovski, Gardzijauskas (63′ Willer), Maciulevičius (76′ Negreiros), Kozyuberda; Lukšys

 23. 23 kilas 2008-11-19 20:06

  Šilutės miesto stadionas, 150 žiūrovų (of.)
  Teisėjas – Saulius Atmanavičius
  “Šilutė“ 1 – 1 “Sūduva“
  52′ [1 – 0] Ilgiz Fattakhov
  65′ [1 – 1] Darius Maciulevičius

 24. 24 Varvalas 2008-11-19 20:37

  Šilutė visaip stengėsi “išjungti“ ir Willer’į, bet tai padarė tik kitą dieną per dublerių rungtynes. Daugiau ano aikštėje nematėme.

 25. 25 kilas 2008-11-20 00:22

  shilutes gynyboj atlikus “face control“ gyneju neaptikta. galiu itarti tik esant “puolejais“. (gali uzpulti ir po darbo)

  galus visi kavoja pajury

 26. 26 Lukas 2008-11-20 12:50

  tai macola traumavo arba sanajevas, arba vicius

 27. 27 ponas pop 2008-11-20 12:52

  klausykit, koks čia detektyvų klubas:))) gal paties macolos reik paklaust?:)

 28. 28 ponas pop 2008-11-20 12:53

  nu niekaip nesiseka kalbos nukreipt į sezono aptarimą:)))

 29. 29 Tadasas 2008-11-20 13:14

  Blogas sezonas, blogi rezultatai, nuvilianti vadovybes pozicija ziurovu atzvilgiu… Va, dar krize prasidejo, visai pesimistu pasidarysiu :))

 30. 30 Varvalas 2008-11-20 13:15

  sezonas lyg ir baigėsi. Futbolininkai turėjo išsiskirstyti. Šiandien mieste skirtingose vietose mačiau vaikščiojant po vieną sūduvinį. Apsimaukšlinę kepurėmis ir neatpažįstami. Tai ir galvoju, ar dar vyksta treniruotės, ar čia jau bandomi nauji žaidėjai?
  to Lukas – šitas Sanajevas už Kauną nežaidė. Jo nereikia painioti su broliu Dariumi. Na, dar tas musulmoniška pavarde Fah…. yra šmėkštelėjęs Kaune. Ne taip svarbu, kurį ten “sunaikinti“ mėginsite, nes FBK vis tiek išlieka.

 31. 31 kilas 2008-11-20 13:54

  sitas detektyvas idomus tuo, kad klubas ji viduje rutuliojo, o mes pastebim tik tiek —-kiek pastebim. 1/10-toji. net medziotojo nei vienas nezinom :)

  sezono aptarimas yra misija nedekinga, nes visos streles i viena puse lekia. ir prasideda stadija kuria pavadinciau “gaila“. tiek pribaksnojom pirstu visokiu klubo klaidu. net komentarai anam saite dingo. o juk jie gero norejo:)

  reikia kazko pazityvaus.

  futbola.lt interviu su Palioniu fone matosi, kaip Slavickas raso dMx komenatra ir reziumuoja sezona :)

 32. 32 ponas pop 2008-11-20 14:33

  turėjau vieną mintį, bet nedrįsau jos viešinti, nenorėdamas dar labiau gilinti gando. tiesiog sunku patikėti, kad tokie dalykai LT futbole galėtų dėtis. bet jeigu jau komanda šį faktą aptarinėjo… tai ir mąstau – o ką galvojo treneriai visa tai matydami ir vis tik nesodindami macolos ant suolo…

 33. 33 Varvalas 2008-11-20 18:22

  Gerai – kalbėsiu beveik į temą. Jei man būtų leista pasirinkti šįmet žaidusius žaidėjus, tai kitąmet norėčiau matyti:
  Vitkauską, Klevinską, V.Slavicką, Mikuckį, Leimoną, Radavičių, Kozyuberdą, Božinovskį, Lukjanovą,
  Tikrai atsisakyčiau Gnedojaus, abiejų brazilų, Barevičiaus, G.Slavicko, Kėrio, Lukšio, Jasaičio.
  Neturiu tvirtos nuomonės dėl šių žaidėjų: Skinderio (amžius), Maciulevičiaus (amžius, nenoras gintis, tam tikri užkulisiniai susitarimai), Urbšio (tikiuosi, kad dar gali atsigauti, nes yra žaidęs gerai), Gardzijausko (nematau jokių neigiamų pusių, bet gal jo vietoje pabandyti jaunesnį, o ypač vietinį)
  Treneriu paimčiau A.Larčenką – vietinis, milijonų nekainuoja, teoriškai stiprus, o darbo patirtį su suaugusiais pats “pagaus“.
  Tačiau mano norams išsipildyti nepavyks, nes jaučiu, kad kitąmet žais absoliučiai beviltiški Gnedojus ir Kėrys (pastarasis jau pacaniško amžiaus, bet per trejus metus pažengė tik atgal).

 34. 34 Varvalas 2008-11-20 18:23

  norėjau pasakyti ne pacaniško amžiaus

 35. 35 ponas pop 2008-11-20 19:21

  matai kaip tu čia apie kėrį… aš kažkaip visai nieko nuomonės apie jį buvau… aišku, mano žinios kelių metų senumo, o pasirodymo gynėju paskutinėse rungtynėse su žalgiriu kaip ir neskaičiuočiau tinkamu vertinimui…

 36. 36 ponas pop 2008-11-20 19:22

  o larčenka vaikus treniruoja, ane?

 37. 37 Varvalas 2008-11-20 19:38

  Andrius Larčenka treniruoja vaikus. Berods, to amžiaus vaikų grupėje jie yra stipriausi Lietuvoje. Apie Kėrį pasakyčiau dar griežčiau, tačiau internetas tam nėra tinkama erdvė.

 38. 38 ponas pop 2008-11-20 19:47

  Larčenka ir pats jaunas turėtų būt. Skaitau, mintis nebloga – imt jauną ir perspektyvų vietinį trenerį. Jeigu komanda bet kokiu atveju dėl finansų jaunės, tai galėtų būti visai derantis komplektas. Žiūrėsim kaip čia bus. Bet kokiu atveju, tikėtis reikia, kad nebus ta pati komanda minus brangiausi/geriausi žaidėjai.

 39. 39 rimvill 2008-11-21 09:36

  yra ir daugiau gerų jaunų trenerių tai A. Dvareckas, jo vaikai irgi savo amžiaus grupeje Lietuvoje antri. Nors Larčenka irgi tinka. Tik klausimas ar jie sutiktų nes išlikti garantijų nėra o prarasti šiuo metu turimus užtikrintus drabus ir pragyvenimo šaltinį jie nesutiks

 40. 40 diletantas 2008-11-21 09:37

  niekas Lario (Larčenkos) nestatys jokiu būdu- neparankus visomis prasmemis klubo vadovams.jiems reikia nuolankaus tarno-vykdytojo.

 41. 41 Varvalas 2008-11-21 11:20

  Minėti du treneriai geriausiai ir tiktų atlikti vyr. trenerio ir trenerio pareigas. Suprantu, kad jie Didžiajam Langui nebūtų marionetės. Belieka tik pastarajam tai suprasti. O jaunų 18 metų pacanų galima prisipirkti ir iš Gargždų Bangos, Lietavos (žaidžia jie už 18 mečių rinktinę). Pagaliau net Kazlų Rūdoje yra normalios “žaliavos“. Graudžiausia, kad iš mūsų dublerių tik kokie 2-3 gali būti bandomi (nesakau, kad galėtų žaisti) pagrindinėje komandoje. O jei dar sukrapštytų pinigų kokiam nors rimtesniam legionieriui, tai tik apsidžiaugtume. Sunkesniu metu ir jie milijonų nekainuos, nes aplinkinės šalys irgi pinigais nesišvaistys.

 42. 42 ponas pop 2008-11-21 11:43

  nu joooo… aštuoniolikmečių rinktinėj iš a lygos tik sūduva ir atlantas neturi atstovų. ir jei jau tokie klubai kaip banga, lietava ir vilnius turi, tai ir parodo tikrą šiandienos sūduvos dublerių lygį…

 43. 43 restart 2008-11-21 17:11

  Nu jooo …… Larčenka ir Dvareckas alygos komandą treniruot??? Ar ne per kietai užlenkėt ponas Varvalai? Vaikus treniruot viena , o vyrus , visai kas kita . Kas dėl marionečių, tai čia ne trenerių kaltė – jie turi vykdyt nurodymus, jei nesugeba apgint savo nuomonės ir įrodyt savo teisumo, kas tikrai ne visada pavyksta. Tokia realybė.

 44. 44 Varvalas 2008-11-21 17:48

  o tai ką gal Sūduvos vaikus turi treniruoti Zelkevičius, Liubinskas ar kiti panašūs treneriai? Jei jau pinigų bus tik vaikams, tai tegul vaikų treneriai su jais ir dirba. Būna juk tas pirmasis kartas treneriams su suaugusiais padirbėti.
  Jokių nurodymų treneriams neturi būti. Tie norai, pageidavimai apibrėžiami kitais žodžiais ir pagaliau dokumentais. Mes matome, kuo nurodymai baigiasi, kai trys nurodinėja, vienas rungtynių eigai vadovauja ir dar trys treniruoja.

 45. 45 niekas 2008-11-21 17:53

  Pritarčiau Varvalui dėl žaidėjų pasirinkimo kitam sezonui, tik aš dar pasilikčiau Skinderį, Gardzijauską ir Lukšį. Neaišku, kada baigiasi sutartis su Koziuberda, nes dar pernai jis viename interviu buvo išreiškęs norą pasibaigus sutarčiai su Sūduva grįžti namo į Ukrainą. Verkiant reikia ieškot dešinio krašto saugo. Nebloga mintis prisiviliot vieną kitą rinktinei atstovaujantį aštuoniolikmetį.

 46. 46 axsel 2008-11-21 19:18

  pvz. ekrano treneris berods pirmi metai a lygoj o rezultatas patys matot

 47. 47 Anonimas 2008-11-21 19:30

  Labiausiai noreciau kad liktu Lukjanovas, na dar gal Bobis. Nezinau ar koziuberda nesedo siame sezone, ypac gale jo.
  O siap kiek suprantu Barevicius, Maciulevicius, daugiasiai uzdirba.Manau taupymo sumetimais galima ir atsisakyt ju, o reiks taupyt. Siap del uzsienieciu jie daug kainuoja klubui tai reiktu bent dvieju.
  Lukjanovo ir Bobio ar Sergejaus, nezinia kurio labiau reiketu.

 48. 48 axsel 2008-11-21 20:11

  o kaip del Mikuckio , man tai jis superinis zaidejas

 49. 49 jotvingis 2008-11-21 20:43

  Pasvajosiu kad sudarineju komanda kitais metais :)

  A.Vitkauskas (butinai), S.Klevinskas, D.Urba, T.Mikuckis (butinai), Leimonas (butinai), Edvinas Bračkus (?), Karolis Urbaitis (?), V.Slavickas (butinai), Sergejus K., Radavicius, Bozinovskis, A.Brokas, A.Vaskela(?), M.Papsys(?), Lukjanovs(butinai), T.Kizys, Tomas Jaskys (?), Edvinas Blazys (?) + 4 zaidejai (nesugalvoju kitu), gal… Kerys, G.Slavickas, Urbsys.. (vis del to marijampolieciai)

  Kandidatai i trenerius – Ivanauskas, Cepas, Larcenka, Dvareckas, Vencevicius (kas geriau nezinau)

  Su treneriu ir jaunesniais nei 23 metai sudaryt maziausiai 2-3 metu kontraktus

  Gal per daug neprifantazavau?.. :D

 50. 50 jotvingis 2008-11-21 21:01

  Prie kandidatu i trenerius, dar Panka prirasyciau, i klubo administracija ponaspop’a ir Varvala priimciau :)))

  Kitu metu tikslai butu neiskrist is A lygos, leist visiems pasireikst, tapti vieninga komanda, miesto komanda, kad i kiekvienas rungtynes susirinktu vid 2800 ziurovu.

  Dar kitu metu tikslai atrinkti geriausius ir darbsciausius, papildyti keliais jaunesniais talentingais marijampolieciais (arba ne), stengtis patekti tarp prizininku, 3000 ziurovu vid per varzybas, galvot apie nauju tribunu statyma.

  Gal norit prisijungt pasvaigt :)))

 51. 51 Varvalas 2008-11-21 21:36

  Suprantu, kad tavo Jotvingi išvardyti jauni žaidėjai (iš kitų dabartinių klubų) yra pakankamai geri, kad juos galėtų kviesti Sūduva. Visi jie – jauni. Deja, ne visi jau pigūs… Pvz. Kižys ir Vaskėla daug aukščiau kotiruojami už Macolą.
  Beje, esu už ir už visus tavo išvardintus trenerius. Tik neįsivaizduoju, kas turėtų numirti Marijampolėje, kad į Sūduvą grįžtų Pankratjevas. Ivanauskas surinko gerus vaikinukus Gargžduose ir nenorės niekur kelti sparnų. Va, Čepas, matyt, būtų geriausias variantas. Kiek teko su juo bendrauti, tai įsitikinau, kad mąsto panašiai, o dirba dar novatoriškiau, kaip Urbonas.
  Tiesa, kurią dieną man į darbą ateiti? :) Atlyginimą galima mokėti ir langais :)

 52. 52 diletantas 2008-11-21 22:27

  matau, kad daug diskutuojama ir spekuliuojama informacija apie zaideju likimus. pasakysiu ka tiksliai ZINAU- barevicius out. kontraktas baigesi ir niekas nezada naujo su juo kapsuke rashytis ( o priesh sezona buvo vyrui siuloma dviems metams rashytis, bet pats atsisake…lazda turi du galus, taip isheina :) ). koziuberda- ishvyko, nes baigesi kontraktas. ishvyko su tikslu losht UKR auksciausioj lygoj. jei nieko ten (auksciausioj lygoj) neras, grish i kapsuka.
  gero vakaro visiems.

 53. 53 Varvalas 2008-11-21 22:43

  tai dar kartą įrodo, kokie neišmanėliai formuoja komandos sudėtį, jeigu bekvapiui pensininkui Barevičiui siūlo dviejų metų sutartį. Aš jam ir už veltui nebūčiau leidęs trintis net Sūduvos treniruotėse.

 54. 54 Remis 2008-11-22 00:38

  kaip suvalkiečiai turėtumėt pinigučius skaičiuoti. tie “Bangos“ vaikinukai turi ilgalaikes sutartis su klubu, tai perėjimas nepigiai kainuotų :) be to, jei žaidėjai net neturėtų sutarčių, “Sūduva“, įsigydama žaidėjus iki 23 metų, turėtų mokėti kompensacijas klubams (ar tai būtų “Banga“, “Žalgiris“, “Lietava“ ar FCV), kurie juos išaugino (tokios jau FIFA taisyklės). V.Ivanauskas vaikinukų Gargžduose nerinko, visus jau rado atvykęs, nes visi jie vietiniai (taip sakant, sava futbolo mokykla).

 55. 55 Varvalas 2008-11-22 00:50

  taip, taip – neaiškiai išsireiškiau: Ivanauskas nerinko žaidėjų.

 56. 56 kilas 2008-11-22 01:36

  aga, paimkit viska kas siais metais madoj. lyg pernai ne tokiu metodu “eme“

  blecha, principai kazkoki turi buti. bent del vaizdo.

 57. 57 kilas 2008-11-22 12:19

  as uz tai, kad komanda keistusi kuo maziau. jie puse motyvacijos jau turi (kita puse atnes treneris). kadangi, Bareviciaus komandoj vaidenosi itin retai tai jo niekas nepasiges. Koziberda pakeisti bus sunkiau.

  svarbu rasti treneri. kuo greiciau ir ilgam. Larcenka atrodo “idejinis“. ir nebutina tiesiai i vyr. vieta atsistoti

 58. 58 ponas pop 2008-11-22 12:51

  visiškai kilui pritariu. svarbiausia yra treneris. jei nebus rasta gero trenerio (ir ilgam, kaip kilas sako), tai pačios komandos komplektacijos didelės reikšmės neturės. šiemet turėjom visai gerą komandą, žaidžiančią be trenerio. rezultatai akivaizdūs.

 59. 59 sknera 2008-11-22 20:07

  gerb. visi pamiršote Valdemarą žilinską, reikėtų duoti žmogui reabilituotis,o buvo geras treneris tik tie italai pasimaišė. Larčenka girdėjau mokykloje dirba atlyginimas mokytojui garantuotas niekas jo neatleis po savaitės dėl nesėkmių. Bet jeigu krizė prasideda, kam švaistyti pinigus ir samdyti trenerius iš kitur, tai gali Ramas treniruoti licenzijos jam tai nereikia, ka jis blogesnis bus, o beto nereikės treneriams mokėti atlyginimų, nuomoti butų klubas sutaupys vienam žaidėjui atlyginimą.

 60. 60 Varvalas 2008-11-22 21:03

  Žilinskas tegul reabilituojasi kur tik nori, bet ne Sūduvoje. Žinome jo sugebėjimus. Nepakanka turėti trenerio diplomą, bet dar reikia ir tam tikro charakterio. Nežinau, kur ir kada jis buvo geru treneriu – pasiekimų jokių. Kalbu atsakingai, nes esame seniai pažįstami. Tuomet jau geriau tegul Jarmalavičius prie telefono budi ir vadovauja.

 61. 61 diletantas 2008-11-23 00:13

  tai jei jau zilinska kazkas cia prisimine, tai, kad butu dar juokingiau gali dar kas pasiulyti “viduriniajai“ kapsukieciu kartai gerai zinoma, legendomis apipinta ir vis dar prisimenama “puiku“ sporto mokyklos treneri palubinska:)….
  taigi, liaukites juokauti.tokiu “zilinsku“, “vitku“, “stankunu“ ir panashiu veikeju negalima per patrankos shuvi prileisti ir ne tik prie vyru, bet ir prie vaiku (dar labiau) komandu. ziauru, bet turbut kol neishmirs senoji “treneriu“ karta, tol ir bus visais lygiais kapsuke intrigos treneriu darbe, tol ir bus kaishiojami pagaliai jaunesniems, novatorishkesniems treneriams, kurie nesivelia i visas tas intrigas-intrigeles, o nori dirbti savo darba…
  na, karshtokai cia pasakiau…bet tokia mano nuomone.

 62. 62 axel 2008-11-23 12:20

  apie Palubinska nereiketu sneketi nes zmogaus jau gyvo ner kaip ir trenerio Rudziansko.

 63. 63 diletantas 2008-11-23 12:50

  del Palubinsko nezinojau.atsiprashau jei ka uzgavau.tai buvo tiesiog pirmas i galva shoves pavyzdys.

 64. 64 a la 2008-11-23 14:38

  ale ir pasitaiko proto bokstu treneriu siulanciu Zilinska. Jau labiau pakenkti komandai negalima

 65. 65 Fule 2008-11-25 15:58

  Kitais metais nei su žaidėjais, nei su treneriais “Sūduvai“ problemų nebus. Išvados padarytos pasiskaičius komentarus. Jų tarpe yra “gerų“ žaidėjų (penketukininkų), “puikių“ trenerių ir “šaunių“ vadybininkų.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits