Laukiam: Sūduva – Tauras?

Štai taip. Šeštadienį, sausio 10 dieną, 15 valandą Sūduva savo dengtam stadione lošia su pirmos lygos čempionu. Ar reikėtų sakyti „Sūduvos dubleriai lošia?“ Nes, atrodo, Tauras daugiau mažiau liko toks, koks ir buvo rudenį, o Sūduva… Aišku, ašaras braukyt dar anksti – reali situacija pasirodys tik tuomet, kai visos komandos stos ant starto juostos. Tik tada bus matyt, kokių šansų šiemet A lygoje turi treneris ir komanda, kurie pernai buvo dublerių čempionato vidutiniokai.

O labiausiai liūdna dėl to, kad stebint pastarųjų mėnesių Sūduvos veiksmus, matosi beviltiška desperacija (kadangi kaip ir visada komandos atstovai per daug neatvirauja, tai tenka ir vėl „interpretuoti“). Susidaro įspūdis, kad komandai yra iškilusi kraštutinė finansinė dilema – išnykti apskritai ar šiaip ne taip išsilaikyti. Nes tik tai gali rodyti „komplektacijos“ principas, kai atleidžiami iš eilės visi, kam baigiasi sutartis. Juolab, kad iki šiol ir tebuvo kalbėta apie tuos žmones, kurių sutartys baigėsi (o tai reiškia, kad komandoje jų nebus). Dar kalbėta apie dublerius, kuriems istorija suteikė šansą be didelių pastangų patekti į A lygos komandą. Bet liko nemažai žmonių, apie kuriuos kol kas yra tyliai tylima. Tai – pagrindo marijampoliečiai (Klevinskas, Vitkauskas, Leimonas, Urbšys, abu Slavickai) ir dar vienas kitas pagrindo žaidėjas, kurių likimas nelabai aiškus (Skinderis, Radavičius, Lukšys, Gardzijauskas, Gnedojus). Nes jei komandoje lieka ir šie žmonės, tai vaizdelis dar nebus toks tragiškas, kaip galėtų pasirodyti skaičiuojant visus tuos žmones, kurie dabar ieškosi naujos komandos.

Liūdna, kad komanda toliau iš esmės skendi patetiškoje tyloje – vaizdelis įprastas, tačiau šiandieninė padėtis Marijos Žemėje sudaro ypač geras sąlygas užmegzti artimesnius santykius tarp komandos ir jos gerbėjų. Manau, niekas neprieštarautų, net jei bilietai į draugiškas varžybas būtų supakuoti į „padėkime savo komandai“ idėją. Tuomet nekiltų beprasmiškų ir beviltiškų šūkaliojimų tema „šeši litai už draugiškas rungtynės? Nesąmonė, iš principo neisiu“. Be abejo, žmonės taip pat galėtų sąmoningesni būti. Nes šeši litai yra mizeris. Ir jei šeši litai tampa priežastimi atsisakyti savo komandos…. Manau, tolesni komentarai nereikalingi.

Tiek žinių. Jei pūga per daug neįsisiautės, gal ir aš iki Marijampolės nusikapstysiu. O tiems, kas jau dabar Marijampolėje sėdi, dar priminsiu, kad šiandien po tuo pačių stogu Ekranas su Ventspilsu žaidžia.

Reklama

28 Responses to “Laukiam: Sūduva – Tauras?”


 1. 1 rimvill 2009-01-09 11:26

  trečiadienį treniruotėje tikrai buvo Klevinskas, G.Slavickas, Gnedojus, Skinderis, Lukšys, Urbšys, Gardzijauskas ir būrys jaunimo

 2. 2 sknera 2009-01-09 11:34

  Tikrai , jeigu reikia padėti komandai, galėjo būti ir dešimt litų būkime solidarūs, jeigu futbolo žaidimas suteikia malonumą tuo pačiu reikia už tai ir kažką aukoti, bet čia ne prievarta gai neiti ir nemokėti.

 3. 3 diletantas 2009-01-09 12:28

  “sheshi litai mizeris“-faktas. bet nezaiskim i vienus vartus- tam paciam klubui tie sheshi litai lygiai toks pats mizeris ir jie nieko nepakeis, ishskyrus tai, kad gadins sirgaliu nuomone apie klubo administracija.
  radaviciu nori parduoti klubas.besidominciu yra.

 4. 4 ponas pop 2009-01-09 12:49

  bet sutik – tie nuolatiniai dejavimai dėl bilietų kainos, kurie trunka jau nežinau kiek metų – pradeda nusibost. net maximoj už pasibaigusio galiojimo dešrą mokėt reikia… todėl iš viso man nelabai suprantama, kad yra kvestionuojamas bilietų buvimas apskritai. aš suprantu, kai kokie britai dejuoja mokėdami po trišdešimt-keturiasdešimt svarų, bet mums iki to dar oi kaip toli.

 5. 5 ponas pop 2009-01-09 12:54

  Rimvill – nori pasakyt, kad nežinia kur leimonas, vaidas slavickas ir vitkauskas? beje, jei teisingai pamenu, tai tarp fbk iš šilutės susigrąžintų žmonių nebuvo giedriaus klevinsko

 6. 6 restart 2009-01-09 13:39

  kiek žinau sūduva dar turi 19 galiojančių kontraktų, taip ,kad tai bus vidutinė komanda lyginant su praeitais ir komanda pirmam ketverte šiais. Prognozuojant šį sezoną, dar iki sudėčių patvirtinimo atrodo, kad nesusilpnės tik ekranas (logiška, nes dalyvaus ČL), fbk jau dabar atsijoja savo gausiai kontraktuotus žaidėjus, nes konservatorių politika verčia tą daryti, gavęs kauno dublerių, sustiprės atlantas, vėtroje didelio optimizmo nenusimato, tuo labiau, kad savininko biznio kryptys šiuo laikotarpiu nėra tos , kurių nepalies ekonomikos regresas . Nusimato, kad dėl pirmos vietos kausis ekranas ir fbk, dėl trečios sūduva su atlantu ir vėtra, o visi kiti, duok dieve, kad išsilaikytų…žalgirio padėtis visiškai neaiški -sezonui bando ruoštis, bet tai daugiau trenerio ir senųjų žaidėjų saviveikla, nei normalus darbas. Šiauliai bei tauras stebuklų tikrai neparodys

 7. 7 Beniux_ 2009-01-09 13:40

  Domiuosi padėtimi ne tik Sūduvoje, bet ir kituose klubuose. Deja, nežinau nė vieno atvejo, kur reikėtų pirkti bilietą draugiškoms rungtynėms tarpsezonio metu. Kalbu apie Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Austrijos, Šveicarijos klubus. Būna retų išimčių – kai žaidžia garsios komandos ir rungtynėse surinktos lėšos skiriamos kokiam nors labdaringam tikslui.

  Jeigu jau į stadioną atidarymą veltui suleido visą “elitą“, nepažįstantį nė vieno Sūduvos futbolininko, tai galėjo kažką panašaus į maniežo atidarymą ir dabar surengti. Na, gerai ateis tas šimtas žiūrovų, norintis pamatyti maniežą ir buvusios Sūduvos “trupinius“. Dar tiek pat įeis su visokiais pakvietimais ir a la. Ką tie 600 litų pakeis klubo biudžete? Kažin, ar bus padengtos išlaidos daliniam maniežo šildymui ir apšvietimui. Tačiau Tauras jau ir taip sumokėjo už galimybę žaisti po stogu.

  Juk kitą kartą neateis ir tas šimtas žiūrovų. Pasigendu elementarios futbolo vadybos klube. Manau, kad tuos šešis šimtus litų sumokėtų bet kuris respublikinis dienraštis ar televizija už pateiktą išsamią informaciją apie maniežą ir Sūduvos komandos komplektaciją. Taip laimėtų ir klubo gerbėjai, ir pats klubas. Keistai pradeda sezoną marijampoliečiai.

 8. 8 Test 2009-01-09 14:09

  Test

 9. 9 Test 2009-01-09 14:21

  O as galvoju kad mes Lietuvei esam skregos ,gnydos ir perdaug taupus zmones kas lietsia sporta ? Patys gailim pinigo ant bilieto,atributikos ir viso kito kas padietu klubui kad ir sio atveju kelem bereikalingas bangas diel 6 litu kam atrodo kad tai klubui neko nepadies pirkit po 10 biletu ,juk nei pats Kubilius to daryti nedraudza ? O kas negalit pirkti daugau pirkit po 1 biletuka . As tai visom keturiom kad mes sirgaliai turim prisidieti prie klubu islaikymo .

 10. 10 Rulis 2009-01-09 14:23

  O as galvoju kad mes Lietuvei esam skregos ,gnydos ir perdaug taupus zmones kas lietsia sporta ? Patys gailim pinigo ant bilieto,atributikos ir viso kito kas padietu klubui kad ir sio atveju kelem bereikalingas bangas diel 6 litu kam atrodo kad tai klubui neko nepadies pirkit po 10 biletu ,juk nei pats Kubilius to daryti nedraudza ? O kas negalit pirkti daugau pirkit po 1 biletuka . As tai visom keturiom kad mes sirgaliai turim prisidieti prie klubu islaikymo .

 11. 11 playmaker-is 2009-01-09 14:43

  Ponas pop, pats ne kartą esi pažėręs kritikos klubo vadybai dėl nesugebėjimo perspektyviai mąstyti ir nesugebėjimo bendrauti su sirgaliais. Šis atvejis su 6 lt. ir yra “trumparegystė“ sirgalių atžvilgiu. Kad dauguma gali sumokėti nėr abejonės, bet tavo minetoje maximoje dažnai kai dvi kramtoškes perki dar viena for free duoda, o jei kokios gražuolės siūlo special dešrikės nusipirkti tai ir paragauti už dyką gali gauti… Šiuo atveju nuo to ir reikėjo pradėti, piaro pavaryti, po balioną kokį ar suvenyriuką kiekvienam atėjusiam duoti. Kitaip sakant įdirbį tarp sirgalių prieš sezoną vystyti.

 12. 12 vadybinykas 2009-01-09 15:48

  Panasu, kad klubas tveriasi siena nuo demesio ir ziurovu. Bilietas gali kainuoti ir 30lt. Bet tik tada kai yra normalus abipusis bendravimas. Informacija, nors penkiu sakiniu interviu, sudetis, paleisti galutinai zaidejai oficialiai patvirtinti, tvarkarastis ne paskutine diena imetamas i saita kuri visi spejo pamirsti. Jei tai butu Marijampoles miesto komanda. Bet kartais pasijuntu lyg ziureciau pro skylute i svetima teritorija. Kazkas jau nuo bronzos neatlaiko shloves.

 13. 13 restart 2009-01-09 15:50

  tik neverkit, klubą reikia paremti. aišku galėtų platint ir abonementus

 14. 14 playmaker-is 2009-01-09 16:12

  restartui; NEVERKIAM, diskutuojam tik…

 15. 15 rimvill 2009-01-09 16:51

  Ponas pop, kitu nepastebėjau bet nereiškia kad jų nebuvo. Ramonas su Vencevičiumi dirbo su jaunimu seniai lengva ristele bėgo aplink maniežą…

 16. 16 niekas 2009-01-09 17:36

  Rulis, kodėl tu sakai, kad žmonės gaili pinigų atributikai? Man kaip tik atrodo, kad šioje vietoje apsileidęs yra klubas. Pernai metų sezone buvau atvažiavęs į Marijampolę į daugumą Sūduvos rungtynių, bet nei karto stadione nemačiau, kad būtų pardavinėjama klubo atributika. Netgi stadiono atidarymo metu nieko nebuvo, nors esu įsitikinęs, kad daugelį iš susirinkusių tai būtų sudominę.

 17. 17 Rulis 2009-01-09 18:49

  Nekui,nu as sio atveju sakau ne apie Suduva o apie visa Lt futbola kad zmones nits neko nenori pirkti tame tarpe ir atributikos ,asmeniskai mane jau uzpiso visokie poseivos kur y Tauro runktynes renkasi apsirenge su liverpulio,chelsi ar arsenalo maikem :( nors tauragej pries kekvenas runktynes prie vartu pardavineja Tauro maikes vot. Nemazai vazineju po kitus stadijonus bet sitoatsija panasi visur gal kiek geresne padietis tik Gargzdose .o kas lietsia prekyba Suduvos atributika tai netikiu kad jos Marijanpoliei neina nusipirkti .

 18. 18 rimvill 2009-01-09 19:28

  del atributikos, man atrodo Marijampoleje Basanaviciaus a. yra kanciliariniu prekiu parduotuve ir ten galima nusipirkti (Jai dar prekiauja)

 19. 19 axsel 2009-01-09 20:59

  ne basanaviciaus oprie ketos parduotuve ,,nuo iki,,

 20. 20 laurenz 2009-01-10 00:50

  “Nuo iki“ galima nusipirkt paprastą maikę raudoną su logotipu ir kepurę, bandžiau ieškot pakabuko tai neradau, nors manau tikrai apsimokėtų žiebtuvėliai, pakabukai ir visa kita, nes kaštai nedideli. Ir bent šalikais, kepurėm, maikėm galėtų prekiaut stadione.

 21. 21 Favoritas 2009-01-10 13:06

  Atributika tikrai galetu stadione pardavineti. As marijampolietis emigraves i Vilniu, bet nepamirstu Suduvos. Kai savaitgali grizti namo, nueini i rungtynes, apeini visa stadiona ratais ir nerandi atributikos. Tas “nuo iki“ gal sestadieniais dar siek tiek dirba, bet sekmadieni be sansu.
  Dar del marskineliu, noretusi alia originaliu marskineliu su zaideju numeriais pavardem ir pan. Aisku ju kastai dideli, bet as nepagaileciau kokios simtines nusipirkti normalius marskinelius nei moketi berods 30Lt uz raudona maikute su miniatiuriniu Suduvos logotipu.

 22. 22 vadybinykas 2009-01-10 13:53

  http://www.sportsdirect.com/Products/Department/Replica+Shirts/Default.aspx

  Perkat raudona maikona. Galit pasirinti kokia norit firma, kokia tik zinote. Aisku, Tutos ten niekas nezino, o visos kitos yra. Ir uzsidedate uzrasa. Viena raide 1 svaras. Numeris 4 svarai. Priekyje rasai SUDUVA, nugaroj KAZYS. Su keliais draugeliais parsisiutimas kainuos kapeikas o kokybe turesit pagal kaina.

 23. 23 to Anonymous 2009-01-10 16:24

  Na pvz Panevezyje tai gana populiarus Ekrano salikai ir tikrai nemazai zmoniu su jais ateina i rungtynes

 24. 24 Ovidijus 2009-01-10 17:27

  1:0 kol kas Suduva

 25. 25 Ovidijus 2009-01-10 17:28

  2:0 po 1 kelinio

 26. 27 rimvill 2009-01-10 19:04

  Idomu: Suduva laimejo 2-0 o Saulius Klevinskas nerealizavo 11m baudinio. Vartininkas muse baudini.Cia del prikolo ar is jo daro etatini museja,juk Makolos tai nera

  pagal Futbolas.lt

 27. 28 axsel 2009-01-10 19:32

  biskiai zaide visai neblogai atrode


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama