Spardom kamuolį toliau

Sūduva toliau žaidžia draugiškas. Trečiadienį, 13 val. su Ekranu, o šeštadienį, 11 val. – su Vėtra. Faktas, kad pirmas rungtynes pamatys mažai, o antras – greičiausiai panašus kiekis žmonių, kuris žiūrėjo ir žaidimą su Tauru. Įdomu, ar bus kas nors naujo Sūduvos žaidime, ar tai bus dar dveji „susirinko draugai paspardyti kamuolio“ stiliaus įvykiai?

Keistai tos draugiškos skamba. Iš vienos pusės – lyg ir normalu tai daryti. Draugiškos rungtynės – vienas esminių pasirengimo sezonui elementų. Tačiau pirmųjų rungtynių su Tauru kontekstas buvo keistokas. Abiejų komandų treneriai pripažino, kad tiek Sūduva, tiek Tauras ką tik susirinko po atostogų, kad praktiškai nesitreniravo ir kad suvažiavo paspardyti kamuolio savo malonumui.

Jeigu taip yra iš tikro (o žaidimas, ypač Sūduvos, tai liudijo), tuomet labai sunku įžvelgti tokių rungtynių prasmę. Draugiškos rungtynės tarsi skirtos tam, kad būtų bandomos įvairios trenerių vizijos, kad būtų formuojamas būsimas komandos žaidimas, kad būtų rastos vietos naujokams, kad žaidėjai įsisavintų naujas misijas, kurios jiems tenka dėl to, kad sudėtis smarkiai keičiasi. Jeigu viso to nėra, tuomet lieka draugiškas, tačiau beprasmis kamuolio paspardymas. Lyg ir nieko baisaus iš pirmo žvilgsnio – tegul sau spardo tą kamuolį. Vis viena treniruotis reikia. Tačiau jei komandai nėra keliami jokie uždaviniai, jei draugiškos rungtynės nėra tam tikro treniruočių etapo finalas, tuomet yra nemažai rizikos, kad komanda regresuos vietoje to, kad progresuotų. Viena, tokios rungtynės grasina traumomis. Antra, bet kaip žaidžianti komanda gali įgauti blogų įpročių, kuriuos paskui išmušti bus labai sunku.

Kad ir kaip bežiūrėtum, jau pirmose rungtynėse norėjosi aikštėje matyti kokį nors trenerio planą – ne tik savo malonumui bežaidžiančius 11 jaunuolių. Plano nebuvo, ką po rungtynių patvirtino pats treneris. Ar pusantros savaitės treniruočių pakanka, kad tas planas atsirastų? O štai tas bus aišku rytoj arba – kas būtų žymiai realiau – šeštadienį.

Po čia vykusių diskusijų, lyg ir aišku, ko labiausiai reikia Sūduvai. Pirmiausia, reikia tarp turimų žmonių rasti lyderį, kuris būtų komandos variklis. Kuris dirbtų aikštės centre ir sujungtų gynybą su puolimu. Tai gali būti nelengva, tačiau be jo sunku įsivaizduoti kokybiškesnį žaidimą. Žaidimas privalo turėti dirigentą. Kitu atveju, matysime ne muziką, o atskirų grojikų chaotišką muzikavimą.

Antra, akivaizdu, kad turi keistis Sūduvos žaidimo stilius. Jis jau pernykščio sezono pabaigoje buvo gerokai aptirpęs, o šiemet, kai pasikeitė kone pusė komandos, kažin ar bus atlikėjų, kurie galėtų Gabrio laikų Sūduvos žaidimo stilių atgaivinti. Galima čia klausti ir apie tai, ar to gaivinimo apskritai reikia. Komanda šiemet yra kitokia. Iš esmės kitokia. Ji yra smarkiai lengvesnė. Sūduvoj praktiškai nebeliko žmonių, kurie, pavyzdžiui, galėtų sėkmingai kovoti „antrame aukšte“. Komanda tikrai bus mažiau techniška – jaunimui akivaizdžiai trūksta elementarių įgūdžių, be kurių šiuolaikinis futbolas tiesiog neįsivaizduojamas. Komandoje neliko žmonių, turinčių kokių nors specifinių, ypatingų sugebėjimų, kuriuos galima būtų įdomiau išnaudoti. „Antro aukšto“ problemą jau minėjau. Tačiau jų yra daugiau. Nėra žmonių, kurie galėtų efektyviai mušti standartinius smūgius. Nėra žmonių su ypatingais individualios technikos sugebėjimais. Nėra labai greitų žmonių. Nėra žmonių, genialiai matančių kolegų judėjimą aikštėje. Toks jausmas, kad šiemetinę komandą sudaro tie žmonės, kurie paprastai dirba juodą darbą ir leidžia keliems „atlikėjams“ užbaigti visos komandos pastangas rezultatyviais veiksmais.

Todėl žaidimas ir turėtų būti kitaip organizuojamas, nei pernai. Tokia štai yra mėgėjo nuomonė. O į klausimą „ką daryti?“ atsakymą, viliuosi, duos profesionalai.

33 Responses to “Spardom kamuolį toliau”


 1. 1 rimvill 2009-01-14 16:22

  Rungtynės baigėsi triuškinančia Ekrano pergale 6-1.
  Sudėtis:
  S.Klevinskas, 9 G.Slavickas, 4 K.Gnedojus, 3 M.Skinderis, 12 P.Leimonas, 51 M.Gardzijauskas, 48 A.Brokas, 14 R.Radavičius, 16 A.Kėrys, 39 E.Biskys, 11 P.Lukšys

  R.Radavičius žaidė aikštės viduryje kartu su šiek tiek atsitraukusiu Gardzijausku. Jie ir bandė organizuoti žaidimą. Gardzijauskas nuvylė o štai Radavičius viduryje atrodė neblogai, gerai skirstė kamuolius tiek ilgus tiek ir trumpus. Labai nuvylė gynyboje žaidęs Kėrys. Visi pirmo kėlinio įvarčiai buvo iš jo krašto kur jam nepadėjo ir Gnedojus. Gnedojui išėjus iš žaidimo ta skylė tik dar labiau paaštrėjo

  Neblogai rungtyniavo Brokas, jis kur kas aktyvesnis buvo už Lukšį.

  Šiaip Ekranas visa galva buvo pranašesni už Sūduvą, ypač išsiskyrė jų naujokas iš Kanados. Labai greitas ir techniškas mūsų gynėjus maudė kaip norėjo

  Antram kėlinyje rungtyniavo jaunimas ir rungtynės buvo tikrai daug įdomesnės, dinamiškesnės išsiskyrė Vitkauskas, nors ir praleido 3 bankes, Urbšys, Biskys.

  Žiūrovų buvo apie 200, reportažą ruošė ir futbolas.lt
  Tai tiek trumpai

 2. 2 rimvill 2009-01-14 16:53

  Beja vienintelį įvartį į Ekrano vartus įmušė mano nuvertintas M.Gardzijauskas (kitur rašo kad G.Slavickas bet antram kėlinyje jis jau nažaidė o kapitono raištį perėmė Gardzijaukas)

 3. 3 ponas pop 2009-01-14 16:57

  ačiū už pasakojimą. šiaip jau tokio rezultato ir buvo galima tikėtis. vis tik ekranas, atrodo, greičiau stiprėja, nei silpnėja. aišku, esmė ne pralaimėjime, o išvadose, kurios, tikiuosi, bus daromos.

  radavičius centre – skamba visai įdomiai, nors, pasklidus kalboms, kad šis žaidėjas yra parduodamas, kažkaip jau buvau išbraukęs jį iš galimų kandidatų į šią vietą sąrašą. o dėl gardzijausko… sunku pasakyt, kodėl jis atrodo taip kaip atrodo. faktas, kad žaisti gali, kad turi ir sugebėjimo ir talento. tačiau nei pernai, nei per rungtynes su tauru, bent kiek didesne energija nepasižymėjo.

  toks jausmas, kad iš viso su pernykščiais pagrindinės sudėties žaidėjais kažkokių tai motyvacijos problemų yra… čia jau ir lukšį turiu omeny. aišku, jeigu jie visi ant lagaminų sėdi, tai nėra tikėtis, kad plėšytųsi… iš to ir pareina komandos keista padėtis – kai pernykštis pagrindas nepersistengia, o pernykščiai dubleriai – nors ir stengiasi, bet turi tiek trūkumų, kad vis viena nieko doro nesigauna. čia jau labiau broką turiu omeny – juk ir su tauru jis stengėsi, lakstė, plėšėsi, tačiau gerokai per dažnai elementarus kamuolio nesutvarkymas neleisdavo iš to lakstymo daugiau naudos gaut.

  o kalbant apie komandos išdėstymą – labiausiai vis tik nustebino kėrys gynyboje. gal treneriai, nematydami naudos iš jo kitur, mėgina jį į kitą vietą perkelt? juk su vaidu slavicku tokia rokiruotė labai pavyko… tik kažko neišvengiamai prisimena vienos rungtynės pernykščio sezono pabaigoje, kai kėrys buvo į gynybą išleistas, o po dvidešimt minučių vėl pakeistas, nes buvo akivaizdu, kad gynėjas iš jo tikrai nekoks…

  vienžo, eksperimentų, matyt, dar daug bus. smagu nors tiek, kad komandos pagrindas ko gero jau dabar yra – šiemet tikrai nebus taip, kad pusė pagrindinės sudėties pasirodys per paskutines kelias savaites.

 4. 4 Varvalas 2009-01-14 18:09

  Susidarė įspūdis, kad Futbolo.lt raštininkai neskiria Girdzijausko nuo Radavičiaus. Kaip tik pastarasis atrodė gerai ir žaidė visas rungtynes. Jau už “iškištus“ kamuolius Lukšiui ir Brokui reikia jį teigiamai vertinti.
  O šiaip komanda žaidė prastai, sulėtintai, be jokio “protingos“ gynybos. Sutrumpintai pasakysiu, kad tai priminė “bernelių mišias“. O labiausiai patiko toks diedas su kapiliušu tribūnose, kuris trenerį vaidino. Jis, matyt, ir bus šįmet pats įdomiausias veikėjas aikštėje ir šalia jos. Sezonas pasibaigė dar neprasidėjęs.

 5. 5 Varvalas 2009-01-14 18:10

  turėjau omeny, kad Girdzijauskas žaidė gerai

 6. 6 gedas 2009-01-14 19:00

  Prikolas. Plikaitis zaide su maikonu Nr.7 uzrasyta pavarde – Barevicius. Tai sukele juoka tribunose ypac kai vienas is sirgaliu mete replika tipo daug svorio numetei Bareviciau

 7. 7 ponas pop 2009-01-14 19:17

  tai čia jau senas bajeris:) jau ir su tauru taip buvo. iš vienos pusės – kox skirtumas, juk draugiškos. iš kitos – jei jau bilietus pardavinėjam, galėtų elementarios tvarkos ir daugiau būti.

 8. 8 kampinio_veliavele 2009-01-14 19:17

  patiko jaunieji puolejai. tiek brokas, tiek b. biskys. pastarajam pakeitus luksi puolimas net ydomesnis pasidare…

 9. 9 ponas pop 2009-01-14 19:19

  Varvalai – negąsdink:) prie taurą laimėjom, dar laimėsim prieš šiaulius, žalgirį, šilutę ir fcv. sužaisim lygiom su atlantu. ir užimsim tą pačią ketvirtą vietą:) gal ir net į taurės finalą prasprūsim. o baltijos lyga – vis tiek niekam ji nerūpi.

 10. 10 kampinio_veliavele 2009-01-14 19:20

  galetu bent jau naujokams su raudonu markeriu didelem raidem pavardes surasyt ant nugaru :)

 11. 11 Varvalas 2009-01-14 19:31

  Ponas Pop – aš net neabejoju, kad prieš Atlantą ir Šiaulius kana nors laimėsime. Greičiausiai kitame dešimtmetyje. Va, prieš Žalgirį, FCV ir Šilutę galime ir niekada nelaimėti, nes aniems, matyt, baigiasi ne tik sezonas, bet ir …
  Atrodo, kad Kauno Atlantas pagal prognozuotiną sudėtį turėtų pretenduoti į trečią vietą. Kadangi moku skaičiuoti net iki trijų, tai kitų vietų ir nežinau.

  Pritariu Kampinio vėliavėlei – pavardes rašyti ant nugarų. Jau jei taupome, tai ir marškinėlių nėra čia ko pirkti – tegul anie užsidirba. Sakykim, Kižys per dvejas rungtynes neįsimuša įvarčio – jam nuperka rankovę. Dar po mėnesio kitą. Kai kurie iki rudens ir apsirengs. Ir kaip lakstytų nuogi, nes nenorėtų sušalti. Leistų mane į vadybininkus, tai …

 12. 12 sknera 2009-01-14 19:32

  Kuo skiriasi profesionali komanda ir jos menedžiaris nuo mėgėjų, o gi
  profesonalūs žaidėjai yra saugomi ir už tai yra atsakingas menedžiaris tai yra treneris ir jie pradeda rungtyniauti tada,kada yra pilnai tam paruošti kas apsaugo nuo traumatizmo, žaidėjai gali pilnai išsikrauti atskleisti savo galimybes surasti savo žaidimą ir tt. Šilutės pav. praeitais metais daug paruošiamajame laikotarpį daug žaidė ir gerai žaidė ir kas po to gavosi šū… Mėgėjai stengiasi daug žaisti ir įgauti sportinę formą žaisdami,tas matosi 1 lygos komandų tarpe. Sūduva matosi kad dar nėra pasiruošusi rungtyniauti, ypač komandos veteranai, ir ką nors teigti ar analizuoti žaidimą nėra prasmės. Radavičius ir praeitais metais pirmas rungtynes sužaidė puikiai o poto dingo kaip rytmečio rūkas, tai yra tipiškas krašto saugas ir viduryje žaisti be vienos kojos sunku įsivaizduoti toki trenerių sprendimą. Kas liečia komandos žaidėjų išdestymą ( ponas pop ) tai dabartiniam treneriui negali būti aiškiau, nes praeitam sezone puikiai matė visus žaidėjus gal (BROLIUS RANKELES ) kurie atvyko iš Vilniaus
  mažiau matęs, tai kam išradinėti dviratį ir daryti ekspermentus iš žaidėjų
  bijau kad Lukšį nepastatytų atraminiu saugu ,kaip vieną iš techniškiausių žaidėjų, nes pagal žaidimą tai vaikai tikrai geriau dirba ir jam puolime vietos gali neatsirasti. Čia jau kvepia mėgėjiškumu.

 13. 13 to Anonymous 2009-01-14 19:54

  kodel pono pop straipsnio nera treciadieniais zadejo idet ?

 14. 14 bolas 2009-01-14 21:21

  Ar bus foto su tauru ir kitom komandom?

 15. 15 Fule 2009-01-14 22:14

  Manau, kad šiuo paruošiamuoju laikotarpiu nederėtų lipti ant komandos, žaidėjų ir trenerių. O dabar gaunasi, kaip komunistinėj Kinijoj – kuo blogiau tuo geriau.

 16. 16 ponas pop 2009-01-15 12:29

  man rods sknera neblogai apibendrino dabartine suduvos situacija, ypac rasydamas apie “formos įgavima žaidžiant“. greičiausiai dėl to ir yra daug nusistebėjimų gaunasi visų pirma dėl sprendimo pradėti pasirengimą ne treniruotėmis, o rungtynėmis.

  o dėl kritikos klausimą galima padėt į sandėliuką. jos buvo, yra ir bus. jau milijoną kartų buvo kelta mintis, kad gal kritikuoti komandos nederėtų. tačiau reik suprast (ir tai kartoju tikrai ne pirmą ir ne antrą kartą), kad čia sūduvai reiškiama kritina nėra tokia pati, kokia yra, pvz., žmonėms Seimą kritikuojant. Čia kritika yra be piktos valios ir norint tik gero. pozityvi kritika. ir turint omeny, kad lietuvoj futbolas apskritai egzistuoja kažkur viešosios nuomonės pakrašty, tai internete reiškiama kritika yra vienintelis būdas komandos vadovams ir nariams parodyti, kad yra nemažai žmonių, kuriems labai rūpi tai, ką jie daro. galų gale, tai yra vienintelis būdas turėti šiokio tokio poveikio (kad ir kaip tai naiviai skambėtų).

 17. 17 ponas pop 2009-01-15 12:32

  o kas liečia trečiadieninį tekstą – nusprendžiau jį mesti į kitą savaitę, nes šią savaitę ir taip yra ką rašyti, ką skaityti ir dėl ko diskutuoti. vis tik tie tekstai yra tam, kad kompensuotų įvykių nebuvimą žiemos metu. tačiau žinios apie sūduvą – bet kokiu atveju yra prioritetas, todėl jei yra daug žinių, automatiškai – nėra teksto:)

  taip kad kitą trečiadienį tikrai bus straipsneliūkštis paie ‘football factory’ filmą.

 18. 18 ponas pop 2009-01-15 14:09

  štai ką kalbėjo jarmalavičius po rungtynių – iš fksuduva.lt:

  „Kol kas viskas vyksta pagal planą. Šiuo metu komandoje toks vyresniųjų ir jaunimo mišinys, bandome suburti ir padaryti gerą kolektyvą. Mes dar nesame dirbę su kamuoliu, iki šiol turėjome bendro fizinio rengimo treniruotes. Jau prieš rungtynes sakiau vyrams, kad „Ekranas“ šiandien bus daug geriau pasiruošęs. Nekreipiame dėmesio į tai, kaip atrodome aikštėje dabar, labiau žiūrime į perspektyvą.“

  beje, sakyčiau ir oficialusis tinklapis pamažu juda į priekį – buvo intervas su radzinevičium, dabar gi rinktinės trenerį pakalbino. jei dar biš daugiau info apie komandą būtų – beveik būtų gerai.

 19. 19 lukas 2009-01-16 23:10

  Del svetaines gerai, tik administratoriui praverstu ismokti naudotis svetaines redaktoriumi, nes dabar viename straipsnyje kokie 5 skirtingi sriftai ikisti

 20. 20 restart 2009-01-19 10:56

  Kodėl niekas nepapasakoja apie rungtynes su vėtra?

 21. 21 Anonimas 2009-01-19 21:22

  Nėra gal ką pasakot :(

 22. 22 Kapsas 2009-01-19 22:12

  Taip,per daug ka pasakoti nera,tik pamaciau viena dalyka,kad pas mus bent jau kol kas nera tikslo ieskot optimalios sudeties,o tiesiog bandyti zaidejus,ka kas gali.

 23. 23 axsel 2009-01-19 23:01

  ka galima papasakot apie runktynes kurios vyksta nenormaliu laiku ir ju negali matyti nes reikia dirbti.dabar su lenkais vel 12 val nesamone nori pinigeliu pasirinkti tai darytu po darbo tai zmoniu manau nemazai butu ir uzdirbt galetu vistiek sviesa degyt reikia ryte ar vakare…

 24. 24 axsel 2009-01-20 10:17

  Marijampolės „Sūduvos“ ekipos gynėjas Tomas Mikuckis sudomino Rusijos elitiniame divizione rungtyniaujančią Nalčiko „Spartak“ ekipą ir dalyvauja šio klubo peržiūroje.
  Vilniaus „Žalgirio“ ekipoje karjerą pradėjęs futbolininkas, 2006 metais persikėlė į „Sūduvos“ komandą.
  Ar liks 26 metų lietuvis šioje komandoje paaiškės jau šią savaitę.

 25. 25 Tadasas 2009-01-20 12:19

  Laukiam rytojaus :)

 26. 26 rimvill 2009-01-20 15:16

  Šiandien Sūduva sužaidė draugiškas rungtynes su Suvalkų Wigry. Užtikrintą pergalę rezultatu 4-0 iškovojo mūsiškiai.
  Įvarčius pelnė: du – Radavičius (kuris buvo pats geriausias komandoje), Biskys ir Leimonas ( o gal V.Slavickas neįžiūrėjau sorry).
  Šiaip komanda atrodė pusę velnio, žaidė kombinacinį futbolą su daug trumpų perdavimų, gerai išnaudojo kraštus. Centro sauguose siek tiek atsitraukęs nuo Gardzijausko antrame kėlinyje neblogai rungtyniavo Leimonas. Gynėjai irgi atrodė neblogai (V.Slavickas – kairėje, Kižys – dešinėje, Skinderis ir Nr.34 – viduryje). Kiek nuvylė Poviliukas kuris po pirmo kėlinio buvo pakeistas ir labiau pasistengti turėtų Urbšys. Negali sakyti kad jis visai nesistengė, bet kad nesisekė jam tai tikrai.
  Biskys – kovotojas, toks koks pernai buvo Lukjanovas. Šiandien jo buvo visur ir puolime ir gynyboje.
  Tai tiek trumpai

  Šį šeštadienį 24 d. 11 val FK Sūduva žais su FBK Kaunu

 27. 27 kilas 2009-01-20 15:45

  visi labai lauke kada daugiau marijampolieciu pasirodys Suduvoje. ir jie yra. atrode, kad vyksta drastiskas atjaunejimas, bet optimizmas sugris jei komanda sustiprins keli patyre zaidejai (cia kaip prie italu-ir Gabrio atejo Macola, Gvildys ir Padimanskas)

  ju laukti jau dabar yra anksti (kad ir kaip siame bloge akcentuojamas komplektavimas). nes greiciausia tai bus tie kas dabar iesko topiniu pasiulymu. bet ju negave (arba susiskaiciave, kad Lietuvoje irgi ‘apsimoka’) pries sezona pradzia pasirodys suduvoje. tikiuos, kad cia komanda laiko uzlenkta pirsta. ir tikiuosi, kad tai bus tie patys, kas jau zaide suduvoje.

  itariu, kad rizikingai, bet ant gero pamato su nevienu metu perspektyva gali sukurti komanda. anyway, lenteles viduryje buvo pernai. ir siais ten bus. tik be sokinejimo po lenteles virsunes

  as uz sita komandos remonta, jei tai daroma samoningai. o jei is taupumo ar nevilties, tada… nu, laukiam Murausko pozicijos. kur “maryjiempoles laikrascio“ interviu su maniezo atidarymo virvute..?

 28. 28 laurenz 2009-01-20 15:57

  Ketvirtą įvartį įmušė V.Slaviskas, ginyboj žaidė: V.Slavickas – kairėje, Kėrys – dešinėje, Skinderis ir G.Urba – viduryje.

 29. 29 rimvill 2009-01-20 17:09

  atsiprašau Kėrio kurį pavadinau Kižiu

 30. 30 A.T. 2009-01-21 21:31

  Sūduvos treniruotėj matėsi bent du nauji veidai. Vienas iš jų, netoks ir naujas – Giedrius Klevinskas. Kitas nematytas.

 31. 31 ponas pop 2009-01-22 02:00

  Kažko jautė mano širdis, kad Giedrius grįš:) jo iš viso vertėjo nepaleist – nebūtų reikėję pernai eksperimentų, kai vaidas slavickas ar leimonas žaist negalėdavo.

 32. 32 Varvalas 2009-01-22 11:24

  tas kitas – net labai matytas lietuvis, bet nenurodysiu pavardės, kad spuogininkai paputotų.

 33. 33 Anonimas 2009-01-22 15:39

  jis nei Suduvoje nei kitose Lietuvos komandose nezais nes cia tokio pinigo nera. Zmogus tik forma palaiko, todel ir neverta apie ji diskutuoti. Radzinevicius juk irgi ismegino maniezo veja, bet niekas nesako kad jis cia ruosiasi zaisti


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits