Tėvynės naujienos

Štai taip. Jau kelios dienos sėdžiu ant Lietuvos, tačiau galva namo sugrįžta ne taip jau ir lengvai. Man pačiam atrodo, kad praėjo velniškai daug laiko, tačiau kai pašmirinėjau po internetą, supratau, kad nieko didžiai naujo Marijos Žemėje nenutiko. Štai kaip apibendrinčiau praeitos savaitės situaciją ir reikalus.

Pirma. Sūduva nesugebėjo laimėti prieš trečios Lenkijos lygos klubą. Lygiosios su Olštyno Stomil 2:2. Lyg ir nieko baisaus – kaip visada galim sakyt, kad tai tik pasirengimas sezonui. Tačiau, kaip supratau iš komentarų, komanda vis dar neblizga, o treneris vis dar atlieka keistus žaidėjų perstumdymo eksperimentus. Gal komanda vis dar be kamuolio treniruojasi??? Aišku, galim tik pasidžiaugt, kad Sūduva lošia ne tik su artėjančio sezono partneriais, bet ir su komandomis iš kitos sienos pusės.

Antra. Mūsų treneris ir toliau džiugina įdomiais pareiškimais. Kiekvieną kartą atrodo, kad jau pasiekta viršūnė, bet… praeina savaitė – ir dar vienas perliukas mums padovanojamas. Tuoj jau bus galima jo posakius į žurnalą „Įvartis“ dėti, šalia Sport 1 komentatorių patarlių. Nors sunku įsivaizduoti, ką dar geresnio treneris gali pasakyti po to, kai pareiškė, jog nežino, kodėl į komandą nepaėmė lyg ir neblogai žaidusio žaidėjo…

Trečia. Taigi, Černiausko ir Naviko komandoje nebus, o Zagurskas, atrodo, lošia visai neblogai. Broliukai Biškiai taip pat kol kas žaidžia, nors visokių kalbų apie juos buvo. Įtraukiant į tą sąrašą ir Breikšto pareiškimus. Giedrius Klevinskas, kaip galima suprast, taip pat liks. Tuo tarpu kažkuris iš pernykščių gali būti išvykęs į peržiūras, o apie kažkada minėtą kažkokio tai Lietuvos trenerio apsilankymą Marijampolėje taip pat kol kas daugiau žinių nepasirodė.

Ketvirta. Radzinevičius vėl tęsia čempionatą Čekijoje, o Mikuckio sutartis su Nalčiko Spartaku, atrodo, kol kas dar kybo ant plauko. Apie Macolą ir Koziuberdą, kuriems kažkas buvo davęs mažą šansą sugrįžti į Sūduvą, kol kas jokių žinių nėra. Jasaitis pasivažinėjo į Kazachstaną ir grįžo į Taurą. Be reikalo čia jį ūdijate. Bent jau aš esu įsitikinęs, kad Jasaičio sudėties žaidėjui tiesiog buvo ne vieta judrioje ir techniškoje ligšiolinėje Sūduvoje. Klausimas yr didelis apie tai, kaip jis būtų atrodę šiemetinėje komandoje, kuri kol kas apskritai jokio žaidimo stiliaus užuomazgų nedemonstruoja. O Taurui Jasaitis bus naudingas, kaip ir buvo pernai naudingi broliukai Čikladzės. O mums belieka pasimelsti, kad tie jo keli įvarčiai per sezoną nekristų į Sūduvos vartus.

Penkta. Pradžiugino keletas tekstų lietuviškame futbolo internete. Pradžiugino dėl to, kad visuose juose yra plečiama futbolo savimonė (tai yra futbolo, kaip reiškinio apmąstymai), o ne tik konstatuojami statistiniai faktai.

Pirmiausia užkliuvau už futbolas.lt redaktoriaus teksto apie tai, kaip lietuviška žiniasklaida Lietuvos ir Andoros rungtynes nušvietė. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir įdomi analizė to, kaip futbolas Lietuvoje suvokiamas, tik pabaigoj balti siūlai lįst pradeda. Kas gi kitas geriau nušviest tas rungtynes galėjo, jei ne autoriaus atstovaujamas portalas? Ir kažin ar kuris nors iš mūsų, būdamas dienraščio redaktoriumi, kreiptų daug dėmesio į draugiškas rungtynes su trečiaeile Europos komanda, jei net patys rinktinės žaidėjai ir treneriai tas rungtynes nesusipratimu vadino? Nors net ir tokiam reikalui sprendimas yra. To paties redaktoriaus bloge buvo du skelbimai su nuotraukomis iš rinktinės stovyklos Portugalijoje. Ir tuose skelbimuose buvo toks keistas nutikimas. Pirmoje nuotraukų porcijoje buvo toks vaizdelis, kuriame buvo nupaveiksluoti šalia stadiono poilsiaujantys federacijos ir rinktinės funkcionieriai. Kitą dieną to vaizdelio bloge jau nebebuvo – kažkas, matyt, mąstė plačiau, nei ponas redaktorius. O sprendimas labai paprastas ir, manau, daugelyje pasaulio šalių taikomas. Vietoje tų funkcionierių į lėktuvą buvo galima pakviesti, pavyzdžiui, po Lietuvos ryto ir delfi.lt žurnalistą. Ir išsamūs reportažai būtų garantuoti.

Tuomet užkliuvo akis už nedidelio teksto apie godotino Romanovo pareiškimus. Mintis paprasta ir elementari – nejaugi apie Lietuvos futbolą galima nebaudžiamam kalbėti bet ką, kas tik ant liežuvio užplaukia? Ir vėl akmuo į federacijos daržą. O aš tik galvoju, kad jei mūsų teisėsauga sugeba internetinius komentatorius nubausti už rasistinius pareiškimus, tai nejaugi lietuviško futbolo šmeižimas dėmesio gali susilaukti tik tuomet, kai šmeižikas yra sistemos dalimi?

Po to man pasirodė įdomus UCCM’o pamąstymas apie du nykstančius lietuviškus klubus ir jų gerbėjų veiksmus. Ko tai jaučiu, kad UCCM’o tekstą išprovokavo keista vieta žurnalo „Įvartis“ straipsnyje apie klubų organizuotus gerbėjus, kur FCV veikėjai buvo gan netikėtai įvardinti kaip visokių naujienų nešėjai lietuviškoje scenoje. Pritariu UCCM’o mintims, nors jis iš esmės ir daro tą pačią klaidą, kurią ir aš mėgstu, pavyzdžiui, lygindamas Sūduvą su kokiu nors Liverpuliu. Tai yra, lygindamas nesulyginamus dalykus. Deja, visa bėda tame, kad istorija paprastai remiasi tuo, kas parašyta. Todėl, tikiuosi, kad UCCM’o trumpas etiudas prisidės prie teisingesnio šiandieninės situacijos suvokimo po kokių dešimt ar dvidešimt metų.

Ir pagaliau užkibau ant futbolas.lt tekstų serijos apie Lietuvos futbolo čempionatus. Kažkaip buvau praleidęs pirmąją dalį, kuri buvo dar gruodį paskelbta. O dabar jau ir antroji serija pasirodė. Ir nors pats tų tekstų dar nespėjau perskaityt, tačiau net ir neskaitęs mielai jums rekomenduoju ne tik paskaityti, bet ir atlikti operacija „save as“ bei pasilikti juos savo asmeniniuose kompiuteriuose ateičiai.

Na štai. Tik dabar supratau, kad gavosi totali futbolas.lt turinio propaganda. Ir gerai, nes turinio (ne informacijos, o būtent turinio) lietuviško futbolo raštams vis dar labai smarkiai trūksta.

20 Responses to “Tėvynės naujienos”


 1. 1 Vaidotas Januška 2009-02-24 21:57

  Dėkui už propagandą :)

  Bet jei rimčiau ir kalbant konkrečiai apie tą blog’o įrašą – kaip žiniasklaida nušvietė Lietuvos-Andoros rungtynes – tenka pripažinti, jog įrašas nepavyko. Nepavyko todėl, kad galėjo būti netinkamai interpretuotas. Iš dalies dėl pateikimo, iš dalies dėl to kad skaitytojas nežino visų aplinkybių.

  Įrašo tikslas buvo ne pasigirti, o kritiškai pažvelgti į tai, koks žiniasklaidos požiūris į futbolą ir tuo pačiu kaip naudojamasi kitų sunkiu darbu (šiuo atveju Futbolas.lt) nesilaikant paprasčiausių etikos principų.

  Be abejo, sunku tikėtis, kad didieji dienraščiai ar portalai skirtų rimtą dėmesį tokioms rungtynėms. Bet pasiruošimo stovykloje buvo žaidžiama ir su Lenkija, o jei būtų žinoma, kad rungtynės su Andora bus nesusipratimas, jos turbūt ir nebūtų vykusios.

  Vis tik svarbiausia ne kas su kuo žaidė, o pats principas. Lyginti Lenkiją su Lietuva gruboka, bet jų gausiai žiniasklaidai Portugalijoje nesutrukdė tai, kad buvo žaidžiama su jiems tikrai ne pirmos eilės komanda. Aišku, čia jau prasideda futbolo paklausos skirtumai, bet manau, jog požiūris vis tiek svarbus.

  Kaip ir ką imti į lėktuvą čia jau kiekvieno nuomonė, bet siūlyčiau nevertinti taip paviršutiniškai ir vienpusiškai. Ypač pažiūrėjus į paprastą nuotrauką, iš kurios norint galima prikurti kiek nori neteisingų interpretacijų (kad to nebūtų jos ir neliko). Beje, šitas siūlomas sprendimas kiek žinau buvo taikomas, ir su nesėkmėmis – kaip 2005 m. rungtynės Ispanijoje, po kurių L.Ryto leidiniuose be leidimo pasklido asmeniniam naudojimui skirta vaizdo medžiaga. Taip kad visada su pliusais yra ir minusai.

  Bėda, mano nuomone, ne tame ar kas ką paimtų, ar nepaimtų, o pačiame principe – tai yra nesidomėjime ir nenore. Nenustebčiau, kad daug susidomėjusių neatsirastų net ir būtų toks pasiūlymas.

  Bet gal ir užteks tuo klausimu. Vertinant jį be konteksto ir detalių galima neteisingai interpretuoti,

  Kas dėl istorijos – smagu, kad sudomino. Klausimas tik ar sudomino pakankamai žmonių palyginus su tuo, kiek reikėjo investuoti šią temą. Nors bet kokiu atveju jos neatsisakyčiau, nes tai skirta vis tik skirta ne masėms, o tiesiog yra duoklė istorijai ir futbolui. Jei pavyks iki galo įgyvendinti šitą projektą, galbūt kada nors, kad nereikėtų „save as”, jis taps ir spausdintiniu žodžiu.

  Bet kokie pasiūlymai, papildymai, kokia nors medžiaga, ar pvz. Romo Marcinkevičiaus kontaktai :) bei visa kita labai laukiami.

 2. 2 Pakius 2009-02-24 23:21

  Blemba, kažkaip visai nebuvau pagalvojęs nusikopinti ir laikyti atminty futbolas.lt tekstų apie čempionatus, tai dėkui,kad apie tai užsiminei.

 3. 3 bronius 2009-02-24 23:44

  Paskutinė mano atminties kertelėje užfiksuota Romo Marcinkevičiaus buvimo vieta – milžiniškas namas Amerikoje, lygtai Floridoje, lygtai priklausęs Maikui Taisonui.. Prieš gerą dešimtmetį Lietuvos Ryte buvo apie tai straipsnis. Po to jis tą namą pardavė ir dingo. Nemanau, kad šios žinios kam nors pravers – turėtų būti ir tolimesnių jo pėdsakų.

 4. 4 ponas pop 2009-02-24 23:48

  Sutinku, kad ilgai tęsti panašią diskusiją nėra labai prasminga, nes žiūrėjimo taškai yra visiškai skirtingi. Lai lieka kaip yra. Bet kokiu atveju, plojau už patį principą – ne už pliką faktą, o už interpretaciją, nes vis dar tebemanau, kad faktai be interpretacijos yra nieko verti. O interpretacijos visada yra subjektyvios – tame ir visas džiaugsmas.

 5. 5 ponas pop 2009-02-24 23:48

  O kas tas Romas Marcinkevičius?

 6. 6 UCCM 2009-02-24 23:59

  Zmogus, sukures asmenini zaisliuka, kluba Romar. Tada visos spaudos labai ji dievino, tipo vos ne – naujas poziuris i futbola (nors jau pries tai Alperis ta pati buvo padares). Jau tada urzgiau, nesuprasdamas kuo tas asmeninis klubas toks geras. Dabar tai isigaleje Lietuvoj. Tiesa dabartiniai savininkai dar turio tiek garbes, kad is pavadinimu tokio pasityciojimo, kaip Romar ir Kareda nedaro…
  Po RoMaro isiperdolinimo is Lietuvos mazeikiu futbolas neatsigauna iki siol. O pries “valandos kalifa“ Atmosfera-Jovaras-Mazeikiai visada trynesi auksciausioje lygoje ne zemiau vidurio.

 7. 7 ponas pop 2009-02-25 00:03

  Ach štai iš kur tas labai jau keistas ir nelietuviškas pavadinimas Romar…

 8. 8 bronius 2009-02-25 00:58

  Pala UCCM’ai, o Kareda – lygtai vaikų vardų pradžios? :)

 9. 9 Rulis 2009-02-25 01:15

  Dar UCCM nepaminejo kad Romas tai laikais buvo genealus aferistas nuprausias daug zmogenu per savo super banko losima ,kogero jei ne romo baime buti pakistam po veliena jis nebutu dinges is Lietuvos to patsiu nebutu suzluges ir Mazeikiu futbolas.

 10. 10 suvalkas 2009-02-25 01:18

  na kas panasu kad pamatyti Maciola ir Kazio birda snasai lygus 0, na gal dar sioki toki liko…. Manau jie abu reikalingi bet kad su pinigais labai jau silpnai yra….

 11. 11 suvalkas 2009-02-25 01:21

  o kitos geros naujienos kad kitus padorius zaidejus ypac jaunus atbaido noras eiti i suduva del viisu mylimo lopausko trenerio Jarundaviciaus….

 12. 12 UCCM 2009-02-25 09:32

  Jo Karina ir Redas berods

 13. 13 Gedcka 2009-02-25 15:19

  Gerai skambėtų “Marijampolės FK Murava“

 14. 14 Varvalas 2009-02-25 16:02

  Man labiau priimtinas pavadinimas “Kolorowe Jarmarki“. Galėtume kapotis 4 – oje lenkų lygoje. Net ir komandos himno nereikėtų kurti – jau yra.

  Pasikeitus treneriui – keistume ir pavadinimą, pvz. Marijampolės “Pankai“.

  O kai ateis dirbti portugalas rinktinės treneris (tuo niekas neabejoja), pasivadinsime pagal jo inicialus – Mokolai “Jesus Christ“.

 15. 15 Gedcka 2009-02-25 21:12

  FK Vidmura arba FC Varva :)

 16. 16 Rulis 2009-02-25 23:58

  Katik perskaitsiau kad du musiskiai netapo nalciko sparaketsiais ,darosi velniski ydome gan daug litwinu kurie jautesi a lygos zvaigzdiemis netinka nekam nei kazakams nei bulbasams nei rusam o vakar jewropoj tetinka jie tik dirbti aptarnaujantsiam personale :( kaip manot Chebra kurio keliu pasuks musu ,,zvaigzdunai “ mes gerai apmokama futbolisto darba ir eis uz pora stuku plytas nesioti ar nusileis ant zemes ir uz stuke jewru eis losti y a lyga ? Darosi velniskai ydomiai :P

 17. 17 Tadasas 2009-02-26 00:32

  Na sis variantas yra kitoks. Nes neliko Mikuckis su Miceika del krizes, t.y., kad neturi pinigu rusai. Taip pat kaip ir Suduva.

 18. 18 ponas pop 2009-02-26 03:47

  gal žinot, ar savaitgalį bus kokio futbolo marijampolėje?

 19. 19 dietantas 2009-02-26 09:50

  bus-suduva lyg losh su kokiais tai lenkais sestadieni

 20. 20 ponas pop 2009-02-26 16:17

  yep, jau yra info – su tais pačiais, kur ir praeitą kartą.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits