Pranešimas iš praeities

rudz2

Marijampolėje, prie Degučių turgaus yra toks mažas kioskelis, kur bobutė bobulytė marijampoliečiams nereikalingas knygas už pora litų parduoda. Dažnokai į tą kioską užsuku. Ir štai prieš pora savaičių jame užmačiau „Marijampolės futbolo istoriją“. Nors vieną egzempliorių jau turiu, tačiau nė nesudvejojau ir už kokius tris litus įsigijau antrą. Ir tik prieš pora dienų atsiverčiau. O atsivertęs pamačiau, kad tai ne šiaip sau egzempliorius. Tai yra egzempliorius su paties autoriaus dedikacija.

Palikime ramybėje tuos, kuriems ta knyga buvo Jono Rudžiansko dedikuota. Ir pasilikime palinkėjimą. Jis šiemet, manau, mums visiems pravers. Taigi, mylėkit ir gerbkit futbolo sportą. Štai toks netikėtas knygos autoriaus atsakymas buvo į mano visai neseniai suraitytą jo knygos kritiką. Keistas gyvenimas, vienžo. Keistas ir mistiškas.

<<<

O mūsų reikaliukai vyniojasi toliau. Sūduva pagaliau pasirašė sutartis su dviem naujais žaidėjais – Giedriumi Klevinsku ir Eivinu Zagursku. Smagu tokias žinias girdėt, ypač, kaip galima suprast, dėl ponulio Eivino. Belieka laukti panašių žinių ir apie broliukus Biskius. Ale man vis tiek neduoda ramybės vienas klausimas. Kas geriau – ilgesnis atsarginių suolas ar tie patys pernykščiai Sūduvos dubleriai plius, pavyzdžiui, Macola? Juk vis viena naujos sutartys pasirašinėjamos ir vis tiek šiokie tokie pinigai žmonėms mokami. O gal tuos pinigus prasmingiau būtų sumesti į vieną krūvą ir kokį Macolą pamėgint susigrąžint? Tuo aš nė kiek neabejoju naujųjų Sūduvos žmonių sugebėjimais ar verte būti komandoje. Tiesiog teoriškai svarstau. Ir galvoju, kad vienas patyręs žaidėjas su gerom smegenim ir įgimtu talentu gali aikštėje naudos daugiau atnešt nei krūva pusėtinų žmonių be aiškaus vado.

Galų gale, Macola, jei teisingai pamenu ir kokius tai trenerių kursus žiemą lankė – gal ir tai gali padėt kokių nors įdomių formatų sugalvot? Pvz., papildomai jam kokius vaikus duot treniruot, ar tuos pačius Sūduvos dublerius ar žaidžiančiu treneriu padaryt…. Ech… Ir vėl aš čia visokias erezijas pradedu skleist. Reikia spaust stabdžius.

<<<

Rytoj Sūduvos laukia antras kartas su trečios lenkų lygos Stomil iš Olštyno. Ten dabar pertraukia, sekančias oficialias rungtynes Stomil loš berods kovo viduryje. Šiuo metu Stomil užima dešimtą vietą tarp 18 komandų – viena vieta žemiau, nei kitas dažnas Marijampolės svečias iš Lenkijos – Suvalkų Wigry.

Štai keletas vaizdelių iš tos komandos namų rungtynių. Kadangi nuotraukos pasiskolintos iš jų suporterių tinklapio, tai ir jų tematika atitinkama. Jei yra noro – šimtus jų galima rasti štai čia. Ir dar keletas nuorodų – oficialus komandos tinklapis (atrodo, nykokas) ir trumpos žinios Wikipedijoje.  

stom-2

stom-3

Rytojaus Sūduvos varžovų komanda įkurta 1945 metais ir praktiškai visą laiką balansavo tarp 2-4 Lenkijos futbolo lygų. O geriausi laikai jai buvo 1994-2002, kai Stomil lošė pirmoje lygoje. Toliau iš pirmos lygos krito iki ketvirtos, o pernai, kaip suprantu, vėl grįžo į trečią. Didžiausia pasiekimai – šešta vieta 1995-96 metų sezone ir du kartai Lenkijos taurės ketvirtfinaliuose.

Trumpai tariant, kai išgirsti „trečia lyga“, galvoji, „et, su mėgėjais lošia“. O kai pažvelgi iš arčiau – supranti, kad ne toks jau prastas tas varžovas. Nepaisant to, kad pernykštė Sūduva, kiek pamenu, Suvalkų Wigrus tvarkė kaip turi būti, tačiau situacija akivaizdžiai pasikeitusi.

5 Responses to “Pranešimas iš praeities”


 1. 1 griezhtas 2009-02-27 18:51

  Nu as kazkaip manau, kad Macola ir dar kazkas is senuju sugris, tiesiog dabar jei isleisti apsizvalgyti, kad normaliu algu siemet niekur negaus ir kad galetu ramia sazine zaist uz tai ka gaus…

 2. 2 kilas 2009-02-27 20:19

  jei klubas neišsaugotų ryšių su Macola, tai parodytų jų trumparegišką požiūrį.. tada ir prošvaičių tikėtis galima būtų tik su “požiūrio“ pasikeitimu t.y. X metų

  čia gera idėja, pradėti nuo vaikų. pridėti pora “etatų“. ypač kai ryškių žaidėjų sūduvoj nelabai ir yra. vidutiniokai arba toki pravažiuojantys.

 3. 3 Rulis 2009-02-27 22:51

  Kas zinot kada baiksis sitas zaidieju turgus ? arba kada uzsidarys tas perejimu langas ? Dar man ramybes nedoda ka pasirinks musu zvaigzdunai a lyga ar bedarbystia ? Darosi velniskai ydomu .

 4. 4 niekas 2009-02-28 13:35

  Teoriskai,jei zaidejas be kontrakto jis gali pereit i komanda betkada.

 5. 5 no_name 2009-02-28 17:52

  Itariu Macola negris, nes jo alga vos ne penkiazenkle :(


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits