Moralinis Įvartis.lt bankrotas

Tikiuosi nebūsiu apkaltintas eilinės paranojos atradimu, tačiau šiandien pamatytas pranešimas pavadinime minėtame tinklapyje mane visiškai pribloškė. Viską pasako pavadinimas – Įvartis.lt ir Ekranas tapo oficialiais partneriais. Kiek žemiau teigiama: „kaip skelbia abiejų pusių atstovai, bendradarbiavimas neapsiribos tik sparčiu informacijos keitimusi“.

Aišku, galima tik paplot Ekrano vadybininkams, kurie intensyviai tęsia dar pernai užsuktą klubo populiarinimo darbą. Šį kartą jie pasiekė tai, kas paprastai yra neįmanoma normaliame pasaulyje. Bet kokia organizacija, tiek komercinė, tiek valstybinė, tiek ne-pelno-siekianti gali tik pasvajot apie „bendradarbiavimus“ su jų veiklos sritį nušviečiančiomis žiniasklaidos priemonėmis.

Tačiau iš Įvartis.lt pusės tai paprasčiausiai reiškia objektyvaus informavimo laidotuves. Tiesiog negaliu patikėti, kad žiniasklaidos priemonė gali štai taip viešai ir su pasididžiavimu pareikšti, kad ji „bendradarbiaus“ su jų nušviečiamos srities vienu iš žaidėjų. Nors ir nesu profesionalus žurnalistas, tačiau mano akimis žvelgiant, tai reiškia šio „bendradarbio“ protegavimą, informacijos apie jį filtravimą ir jo konkurentų ignoravimą.

Žinau, kad po tokių kaltinimų iškart pasigirs „mes omeny turėjome visai ne tai“. Nesvarbu, ką jūs turėjote omeny. Žmonės vis viena šį triuką supras būtent taip, kaip dėstau aš. O kaip byloja elementariausios komunikacijos taisyklės (kurias išmanau ženkliai geriau, nei žurnalistiką), svarbu ne tai, ką tu norėjai pasakyti, o tik tai, ką ir kaip suprato tie, su kuriais šnekėjaisi. Įdomu, ką jūs pasakytumėte, jeigu panašią „bendradarbiavimo“ sutartį pasirašytų, pavyzdžiui, koks Lietuvos rytas ir Maxima? Sunku būtų rasti žmogų, kuris tokiame sandėryje neįžvelgtų protekcionizmo grūdo.

Be abejo, panašaus „bendradarbiavimo“ (suprask – protegavimo) mūsų žiniasklaidoje per akis. Per savo rašytojišką karjerą tris sykius buvau susidūręs su tiesiogine mano raštų cenzūra. Vienas iš tų atvejų buvo būtent toks. Manęs buvo paprašyta „paploninti“ teksto toną, nes jame buvo nekaip atsiliepiama apie vieną iš pagrindinių to leidinio reklamos užsakovų. Todėl manęs niekas neįtikins, kad Įvartis.lt ir Ekrano bendradarbiavimas yra nekaltas „informacijos apsikeitimas“.

Dar kartą lenkiuos ir ploju Ekrano vadybininkams ir liūdžiu dėl Ivartis.lt bankroto.

Reklama

18 Responses to “Moralinis Įvartis.lt bankrotas”


 1. 1 Shemioto draugs 2009-03-04 23:54

  ivartis.lt yra toks pat blogas kaip sitas, tik daugiau popastikos. ten trys savanoriai biciukai mesadvo naujienas. pastaruoju metu lankytoju sumazejo ne iki banroto o greiciau iki mirties. aciu Die, atsirado, kad prikels. nematau cia jokios naudos vienam klubui ar ne nenaudos kitiems klubams. naujienu niekada nebus per daug. kas turi galva ant peciu tas atsirinks. beje, futbolas.lt daugiau sasaju turi su klubu kurio neminesime. ir nieko, visi skaito. gali nusipikrti bilieta i rinktines rungtynes su vieno banko koretele – bus nuolaida. siulyciau – kiekvienam klubui po euro, world football naujienas:) keep talking

 2. 2 Varvalas 2009-03-05 00:11

  Galėtų Ivartis ir su manimi pasirašyti. Šviežių bulvių nesulauktų.

 3. 3 Tas pats hackerius 2009-03-05 00:34

  Nu koks Jums skirtumas. Cia kazkas kazko nenori ivardinti… futbolas.lt yra UKIO BANKO ir FBK Kaunas proteguojamas puslapis, kuris yra daromas is tu paciu pinigu, kurie skiriami LFF futbolo populiarinimui… Nu as nieko blogo nematau, kad IVARTIS tapo EKRANO partneriu, cia kaip suprantu daugiau zurnalas IVARTIS tapo tuo partneriu ir manau jie taip pat yra atviri ir kitiems klubams, tik viena beda, kiek teke dalyvauti spaudoje man, tai vienintelis EKRANAS turi normaliai veikianti SPAUDOS ir SAVIREKLAMOS skyriu, o kituose zmones uzrasyti tik licencijavimui, bet realiai savo darbo neatlieka…
  Nu sekmes vis delto Ekranui nes niekas taip nemoka promoshinti savo klubo kaip jie…

 4. 4 ponas pop 2009-03-05 01:00

  [šemioto draugui] matai, esmė ir yra tame, kad šis blogas yra atvirai skirtas sūduvai, o ivartis.lt – kiek suprantu – bent jau iki šiol ekrano blogu nebuvo. jei ko man reikia iš ekrano, aš galiu nueit į jų tinklapy ir visko gaut. nematau prasmės dubliuoti dalykus dar ir tinklapyje, kuris lyg ir turėtų būti skirtas visam LT futbolui. Nes gausis kaip futbolas.lt nesąmonės laikraščiuose – įmeta tekstus į internetą, o paskui tą patį sumeta į laikraščius.

  futbolas.lt gal ir turi tų ryšių. akivaizdesni jų ryšiai su rinktine ir lff. tačiau čia aš didesnės bėdos nematau, nes rinktinė yra viena. iš kitos pusės, net ir toks rinktinės populiarinimo darbas turi du galus – kada paskutinį kartą matei ką nors kritiško rinktinės atžvilgiu toje svetainėje pasakyta? Bėda ta, kad kai su kuo nors artimiau bendradarbiauji, tai kritikuoti tampa nemandagu. tą ir turėjau omeny, kalbėdamas apie objektyvumo stoką.

  reikia pripažint, kad kai futbolas.lt išsiplėtė, jis tapo visais parametrais už įvartis.lt pranašesnis. buvo gaila, nes įvartis.lt bent jau man išrodė simpatiškiau.

  aišku, jei vienas tinklapis yra rimtas komercinis projektas, o kitas – remiasi savanorių darbu, tai čia ir lyginti nelabai yra ką. tik konkuruoti tokiu atveju reikia kitaip. jei futbolas.lt eina į plotį, kiti galėtų eiti į gylį arba kritikos keliu. o dabar gi buvo pasirinktas labai keistas susiaurinimas – darbas su vienu “futbolo rinkos“ žaidėju.

  kaip bežiūrėtum, bet ko gero vienintelis kritikos balsas lt futbole lieka taip visų nemėgstamas (gal dėl to ir nemėgstamas?) nerijus kesminas, kurio tekstai kartais pasirodo lrytas.lt. nes jis lyg ir nepriklauso nė vienai kieme besistumdančiai interesų grupei.

  dar yra pernai taip sužydėję futbolo blogai, tačiau jie – kita lyga. asmeninių svetainių taip pat su oficialia žiniasklaida nelabai lyginti gali.

 5. 5 Remis 2009-03-05 08:49

  ponas pop, laikas bėga, bet vis sugebi nustebinti :)
  tamstos terminais būtų galima sakyti, kad iki šiol ivartis.lt buvo “Rodiklio“ (salės futbolo klubas, iki 2008 metų pabaigos ir I lygos klubas) blogas ir savotiškas “Google Readerio“ atitikmuo, surenkantis į vieną vietą informaciją iš visų klubų svetainių ir žiniasklaidos leidinių. dabar į tą sąrašiuką dar ir “Ekranas“ įsitrauks. ar kas nors drastiškai pasikeitė? ne.
  apie futbolas.lt ir LFF ryšius geriausiai pasakytų UAB “Futbolas LT“ akcininkų sąrašas. tada visiems būtų labai aišku, kodėl LFF ir rinktinė yra nekritikuotini :) jei ne futbolas.lt blogų skiltis, tai kritikos federacijos atžvilgiu nebūtų nei kvapo (įdomu, kada mane iš ten išmes ;)).

 6. 6 zmogus 2009-03-05 08:50

  Kiek suprantu, tai ivartis.lt niekada kazkokiu kritisku straipsniu ir nerasydavo, o remdavosi copy-paste naujienomis. Dabar tiesiog bus daugiau tekstu apie Ekrana. Nera cia ko stebetis, nes Ekranas marketinge visiem kala i vienus vartus. Ne vienas klubas tiek nedirba, kiek Ekranas ir speju, kad jie ne nesiruosia sustoti.

 7. 7 ponas pop 2009-03-05 09:09

  Remi, taigi, jau turėtum žinoti, kad aš visada sutirštinu spalvas:) čia toks jau rašymo principas – nes tik tokia sutirštinta subjektyvi nuomonė sugeba iššaukti reakcijos aplinkinių ir tuomet kartu su komentarais daugiau mažiau tiesa susidėlioja:))) Taip kad praktiškai visuomet tikrovė nėra tokia juoda, kaip aš ją paišau:))) Galų gale, ir paties rašinėlis apie romanovą buvo tokio stiliaus:)))

 8. 8 UCCM 2009-03-05 09:19

  Kazkaip, ponas pop, labai man sunku butu patiketi, kad bent kokia ko nors kritika LR gali nebuti priklausoma nuo “jokios interesu grupes“…
  O siaip cia galit piktintis kiek norit, bet tam, kad nebutu piaro, o butu zurnalistika reikalinga, kad kas nors zurnalistikai, o ne piarui lesu skirtu. Imanoma tai su futbolo zurnalistika? Ne.
  O kas del futbolo.lt, tai anas dar superobjektyvus. Paziurekit kiek kartu “didziausio liaudies prieso“ Breiksto interviu isspaudino. O kad ano nuomone pati save diskredituoja, tai cia jau nei futbolo.lt, nei LFF, nei dar kieno nors, isskyrus ji pati problema…

 9. 9 ponas pop 2009-03-05 09:19

  beje, atvirai pasakius, visada po tokių raštų imu jausti sąžinės graužimą, kad “ir vėl perspaudžiau“ – ypač, kai pradeda tiesą atskleidžiantys komentarai rodytis.

  iš kitos pusės, vis tik buvau teisus. dabar aiškėja, kad ivartis.lt yra visiškai kitokia struktūra nei futbolas.lt. bet tai gali žinoti tik “artimieji“. nes vertinant iš šalies, įvartis.lt formuojamas įvaizdis iki šiol buvo toks – “futbolas.lt tiesioginis konkurentas visuose baruose“.

  O dabar, sakyčiau, kad jei įvartis.lt nori išlikti, jam reikia radikaliai keisti pobūdį. bet apie tai jau rašiau.

 10. 10 ponas pop 2009-03-05 09:22

  UCCMai – toks yra mažų šalių, kur visi visus pažįsta likimas. kas liečia futbolą.lt – sutinku – kad per pastaruosius metus didžiulę pažangą padarė. tapo padoriu informaciniu portalu. o ko labiausiai lietuviškoje futbolo žiniasklaidoje man trūksta – būtent, ne informacijos, o analizės.

 11. 11 bronius 2009-03-05 11:07

  Beje, norėčiau atkreipti dėmesį, kad futbolas.lt pozicija Ekrano klubo atžvilgiu po to kai panevėžiečiai tapo čempionais radikaliai pasikeitė..

 12. 12 Liapota 2009-03-06 14:05

  ponas pop, tavo logika sekant, tai jokia lyga ir joks klubas pasaulyje neturi sutarciu su jokia TV, laikrasciu ar portalu? Wake up, kas tau atsitiko? Persidirbai ar kas? Pirma karta toki tavo parasyta brieda skaiciau :)

 13. 13 ponas pop 2009-03-07 00:11

  Liapota, mėgini lengvai išsisukt:) jei jau taip sakai, tai prašom pateikti pavyzdžių – apie tai, kaip nacionalinio lygio ir užmojo žiniasklaidos priemonė pasirašo sutartį dėl ekskliuzyvinio informacijos pateikimo tik apie vieną tos šalies klubą. Būtent informacijos (ne transliacijų) ir būtent apie klubą.

  Lygos čia nesiskaito, nes tai jau yra visiškai kita daina.

  Kadangi aš pats tokių pavyzdžių neradau, tai, manau, turiu teisę likti prie savo nuomonės.

 14. 14 Liapota 2009-03-09 15:58

  Paieskosiu daugiau, bet kol kas atsimenu tiek. PSG ilga laika reme Canal+ kol nenupiko visos lygos. Monaco reme, nezinau ar dabar remia, ziniasklaidos grupe valdantis Fedcom. Hearts bendradarbiauja su “Evening News“

 15. 15 Liapota 2009-03-09 16:32

  Dar prisiminiau is Lietuvos. Lietuvos rytas reme FCV, Respublika Zalgiri.

 16. 16 Liapota 2009-03-09 17:35

  Milano Inter remejas SKY

 17. 17 ponas pop 2009-03-10 09:26

  Liapota – nevark per daug, pripažįstu, galėjau pasikapstyt giliau ir būti atidesnis. Nors man vis viena atrodo, kad “rėmimas“ ir “eksliuzyvinis info pateikimas“ yra kiek skirtingi dalykai.

  hearts ir evening news bendradarbiavimas yra natūralesnis, nes miesto laikraštis dirba su geriausia miesto komanda. niekas gi nepyktų, jei, pvz., fbk dirbtų su kauno diena, atlantas su vakarų ekspresu ir t.t. tai būtų visiškai natūralu.

  Respublikos-Žalgirio ir Lryto-Vilniaus rėmimai man rods ir tebuvo rėmimais. ko tai nepamenu, kad tuose leidiniuose būtų kaip nors smarkiau būtent apie tuos klubus rašoma. Man rods (nors nesu tikras) panašesnis atvejis greičiau buvo su Žalgiriu ir balsas.lt.

 18. 18 Liapota 2009-03-10 17:31

  Buvo, buvo labiau rasoma tiek Respublikoj apie Zalgiri, interviu su Narbekovu ir t.t ir pan. Be to, Respublikos leidiniu grupe ir Lietuvos rytas yra didziuliai ir jiems priklauso ne po 1 ir ne po 2 laikrascius ir zurnalus ir per juos buvo labiau reklamuojami klubai. Geriausias pvz.: liudnai nuskambejusi istorija su Beata is Funky ir kazkuriuo is brazilu o ten Lryto grupes leidinys tai paskleide :) O tas “Eksliuzyvinis info pateikimas“ yra ne kas kita, kaip reklaminis triukas patraukti demesi ;)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama