SŪDUVA ?:? TAURAS

Šeštadienį, 13 val. bus galima kuriam laikui pamiršti visas nesąmones, kurios dedasi ant Marijos Žemės futbolo, ir tiesiog, paprastų paprasčiausiai pasižiūrėti futbolo.

Per pora dienų daug įvyko, dar daugiau prišnekėta buvo. Kai penktadienį vakarop savo blogą atsidariau ir pamačiau prie paskutinio teksto daugiau nei 100 komentarų, supratau, kad iš tikro po Lietuvos padange keisti dalykai dedasi.

Kolei kas susigaudyti nėra lengva. Štai keletas kolegų pamąstymų – vienas, du ir trys. Pastarajame bloge rasite ir visai neblogą nuorodų šia tema sąrašiuką.

Įvykiai kelia šiurpą, bet, atrodo, šviesa tunelio gale matyti. Visiems jaukiai plojant katučių iš LT futbolo traukiasi paskutinis seno sukirpimo oligarchas. Gal tai ir yra naujų laikų Pradžia? O didžiausią šiurpą kelia jo pomėgis su klubu elgtis kaip su žaisliuku, spjaunant tiek į žaidėjus, tiek į gerbėjus. Gaila ir vienų, ir kitų. Gerbėjų, aišku, gaila labiau. Jei žaidėjas susiras naują darbovietę, klubo gerbėjai, deja, kito pasirinkimo neturi.

Mosteliu pirštu – klubas laimi. Mosteliu kitu – pralaimi. Mosteliu – žaidžia A lygoje. Apsigalvojau – žais pirmoje. Mosteliu – ir pusė komandos važiuoja į dukterinį klubą. Mosteliu dar kartą – sugrįžta. Reikia – panaudoji klubą savo asmeninius reikalus spręsdamas.

Sąmokslo teorija pati prašyte prašosi. Pirmasis pranešimas apie FBK pasitraukimą buvo pakankamai švelnus. Futbolas.lt tiesiog pranešė, kad tokį “Kauno“ sprendimą lėmė pasikeitusi klubo strategija bei profesionalaus sporto mokesčių sistema. Suprask – pritrūko pinigų (kad ir kaip sunku tuo būtų patikėti). Lengvai juokinga.

Nejuokinga pasidaro pasiklausius Ugianskio, FBK prezidento. Jis, tam pačiam futbolas.lt, sako –  Mes iš A lygos traukiamės todėl, kad kai kurie praėjusio sezono įvykiai parodė, kad A lyga neatitinka sportinio principo. Ir čia pat teigia, kad savo sprendimą mes priėmėme dar pernai. Pernai???? O ką tuomet reiškia FBK dalyvavimas licencijavimo procedūroje? Kaip reikėtų suprasti tą faktą, kad, sprendimą priėmus dar pernai, jis yra paviešinamas tik prieš pat čempionato pradžią?

Dar liūdniau skamba Atlanto Lekevičiaus žodžiai: Priėmėme tokį sprendimą, nes pavargome kovoti su čempionato vadovais dėl didelių mokesčių, netinkamų tvarkaraščių, nesutarimų ir kitų intrigų. Kažkaip sunku patikėti, kad kovotojas Lekevičius staiga pavargo ir tapo štai tokiu romiu ir depresuojančiu žmogumi, nuleista galva ir savanoriškai išeinančiu į žemesnę lygą. Aišku, žmonės šneka…

Ir kaip nepagalvosi, kad tai – tiesiog gerai sukalta sabotažo kampanija, skirta diskredituoti LFF (tuo pačiu sugriaunant ir čempionatą), su kuria minėto klubo savininkas-rėmėjas pastaruoju metu baisiai pykosi. Kampanija, į kurią patenka netgi lagaminas pinigų krepšiasvydžio klubui – patiklieji lietuviai ir ten dosniajam dėdulei iškart „už pagalbą“ ploti ėmė. Ir ploti, ir prašyti dar, ir jau meilę demonstruoti, kas minėtos kampanijos kontekste jau yra šioks toks viešųjų ryšių laimėjimas.

Ką gi. Apsivalymas įvyko. Bent jau iliuziją tokią turėti yra pagrindo. Ir kalbėti šiuo metu reikia ne apie nuostatus ir taisykles, draudžiančius sulieti kelias lygas į vieną, o apie tai, kaip lietuvišką čempionatą apskritai išgelbėti. Situacija krizinė ir jai išsukti standartinių sprendimų ir normų nepakaks. Lauksim, kas bus toliau.

4 Responses to “SŪDUVA ?:? TAURAS”


 1. 1 Varvalas 2009-03-21 09:33

  Sveikinu visus su šv. Futbolo Velykomis! Prisikėlimas įvyko. Aleliuja.

  Ir aš ten vakar buvau, ir midus per lūpą nevarvėjo. Užmigau kaip niekada anksti ir puikiai pailsėjau.

  Marš, visi į futbolo bažnyčią! Tai buvo Varvalo žodis.

 2. 2 Remis 2009-03-21 10:20

  ponas pop, dėkui už gerą žodį. beje, jau yra ir trečioji epopėjos dalis – http://www.futbolas.lt/lt/blogai/90_minuciu/lff/vromanovas_vs_lff_trecias_raundas/

 3. 3 jotvingis 2009-03-21 12:02

  Gaila rungtynėse nebūsiu, o taip kitus agitavau, gal galėsit pasidalint informacija, kas ir kaip buvo per rungtynes. Laukiu išsamių komentarų, dėkui.

 4. 4 no_name 2009-03-21 14:23

  Po pirmo kelinio 2:0 vedem, tiek ir tezinau kolkas…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits