Sūduva 2000

06-11

Štai čia ir bus tas smagus nutikimas, kuris man nutiko per šeštadienio rungtynių pertrauką. Nutiko štai kas. Vienas Sūduvos veteranas padovanojo man istorinius Sūduvos marškinėlius. Kai kas galėtų dėl to ginčytis, nes šiai istorijai dar tik apie dešimt metų. Tačiau Lietuvoje, kur viskas nyksta „ant akių“, jau ir dešimtmečio istorija yra be galo reikšminga. Kodėl nyksta? Todėl, kad mums rūpi tik Vytauto Didžiojo laikų istorija. O tai, kas buvo prieš dešimt, dvidešimt, trisdešimt, net penkiasdešimt metų – tik niekam nereikalingos šiukšlės ir nieko sudominti negalinčios istorijos. Kadangi manau priešingai, tai ir kylu į kovą už Sūduvos istoriją. Dėl to džiaugiuosi šia dovana – tai yra istorija, kurią gali pačiupinėti rankomis. Jau nekalbant apie širdį glostantį faktą, kad dovaną gavau, kaip šiame bloge užfiksuotų pastangų įvertinimą. Belieka Playmakeriui padėkoti dar kartą.

06-2

O dabar apie pačius marškinėlius. Kaip matome, kadaise Sūduva atrodė visiškai kitaip. Panašesnė į pastarųjų metų Atlantą. Marškinėliai naudoti maždaug 1999-2000 metais. Marškinėliai pagaminti Hummel firmos – kaip suprantu, tai yra standartinė Hummel uniforma, ant kurios paprastuoju būdu užklijuotas komandos pavadinimas ir numeris. Kad pavardės nėra, aišku, gaila. Bet pats marškinėlių savininkas minėjo, kad uniformos po sezono būdavo surenkamos ir perduodamos naujo sezono žaidėjams. Ateities kartoms, taip sakant. Dėl to jų, greičiausiai, daug ir neišliko. Antra, marškinėliai be žaidėjo pavardės – klasika, už kurią, kaip suprantu, kovoja „moderniojo futbolo“ priešininkai, kurių manymu, pavardė ant nugaros yra kapitalistinio futbolo išraiška. Nelabai suprantu kodėl taip yra, bet lai būna. Manau, nieko nestebina, kad ant marškinėlių nėra ir rėmėjų.

Kodėl Sūduva lošė tokios spalvos apranga, šiandien ko gero niekas negalės atsakyti. Spėčiau, kad didelių minčių po geltona ir mėlyna spalvomis nebuvo. Greičiausiai susėdo vyrai, pavartė Hummel katalogą ir išsirinko tai, kas jiems tuo metu pasirodė gražu.

Įmetu ir dar vieną šio spalvų derinio versiją – marškinėlius nuo Jono Rudžiansko knygos ketvirtojo viršelio. Čia yra aišku – marškinėliai iš 2000 metų, žaidžiama su Vilkaviškio komanda, kuri atrodo labai panašiai, kaip Sūduva atrodo šiandien. Su kamuoliu čia nupaveiksluotas, kaip suprantu, dar visai jaunas Tomas Radzinevičius.

06-3

Tiek žinių apie vieną Sūduvos istorijos tašką. O jeigu kas norėtų pasidalinti turtais, kuriuos namuose užspaudęs laiko – netylėkite ir man praneškite. Tinka viskas – aprangos, nuotraukos, iškarpos, suvenyrai, atributika ir t.t. O bendradarbiavimo formos galimos dvi. Viena, dalykus aš mielai pirkčiau. Antra, dalykus aš galiu tiesiog nusifotografuoti, nuskanuoti ir palikti juos savininko rankose. Bet kokiu atveju, manau, visi šio blogo skaitytojai tik apsidžiaugs, jeigu čia bus galima rasti daugiau Sūduvos istorijos fragmentų. Vienžo, kol žinom savo praeitį, tol ateitis yra garantuota!

55 Responses to “Sūduva 2000”


 1. 1 nitro 2009-03-22 18:18

  Šaunuolis, tikras šaunuolis :)

  Aš tai saugau du Lietuva-Austrija bilietus. Po dvidešimt metų galėsiu duot nuskenuot ;)

 2. 2 diletantas 2009-03-22 19:42

  pamenu kaip budamas visishkas “snarglys“ i senaji suduvos stadiona ishokdavau per tvora prie rezervines aikshtes nes bilietui kapeiku arba neturedavau, arba investuodavau i saldumynus turbut :).tad kazkur 1987-1990 metais tikrai losdavo suduva geltonai melyna apranga.po to, lyg 1995 vel loshe geltonai melyna apranga (ta sezona kai laimejo antraja vieta 3-iojoj lygoj ir ishkope i antra (auksciausia tuo metu vadinosi pirmaja lyga).o po to vel grizo prie baltai-raudono formato, bet dar veliau, kaip matyti is nuotrauku siame straipsnyje, vel loshe geltonai-melyna forma.ir, pataisykit jei klystu, baltai-raudonai-juodi tapo tik grize i a lyga. taip ir lieka neaishku del tikruju Suduvos spalvu.gal kas zino tikslia istorija?

 3. 3 Futbolo Analitikas 2009-03-22 21:00

  Turiu pasiskolinęs iš vieno draugo keletą istorinių žurnalų apie Lietuvos futbolą – 1996 m. I – VI numerius žurnaliuko “Futbolo Pavasaris“ (tai yra visi buvę išleisti numeriai, tik 6). Paskutiniam rašoma – “Trūksta pinigų, bet jų galima surasti, svarbiausia, trūksta… skaitytojų.“. Iš principo tai apgailėtinas ten žurnaliūkštis buvo, galbūt todėl ir skaitytojų nebuvo.
  Ir dar turiu 2 numerius kassavaitinio žurnalo “Futbolas“ – 1999 m. birželio 30 d. (Nr.1) ir liepos 8 d. (Nr.2). Šis nepalyginamai geresnis ir jau artimesnis šiandieniniam “Įvarčiui“, spalvotas, didelis ir t.t.
  Bet esmė čia yra tame, kad nei vienam iš šių žurnalų nei karto nėra paminėta “Sūduva“ ar apskritai Marijampolės futbolas. Vat.

 4. 4 Varvalas 2009-03-22 21:14

  Puikus eksponatas. Aš tarp užuominų ir nujaučiau, kas ten tau Pons Popai nutiko :)

  Turiu daiktinių įrodymų (ne man jie priklauso), kad apie 1970 m. Sūduvos marškinėliai buvo beveik tokie patys, kaip dabartinio Žalgirio – tik zalios juostos platesnės. Kelnaitės – baltos.

 5. 5 axsel 2009-03-22 22:52

  ocia Tomas Radziniavicius nufotkitas senamia prof rengimo stadijonia kur dabar treniruociu aikstynai

 6. 6 ponas pop 2009-03-23 00:01

  Analitike – daug ko tuose žurnaluose nebuvo, čia tai faktas. Pavyzdžiui, tikrai nebuvo vienos pirmųjų futbolo klubų ant Marijos Žemės, Kybartų Sveikatos. O juk 1932 metais Lietuvos čempionate 4 vietą užėmė… Laikai keičiasi, o į eterį patenka tik tie, kas tais metais yra viršuje.

  Tavo nurodytais metais Sūduva buvo giliai giliai. Pavyzdžiui, 1995-96 metais antroje lygoje (dabartinė pirma) užėmė 8 vietą. O 1998-99 metų antros lygos čempionate Sūduva apskritai sužaidė tik vieną ratą ir bankrutavo. Vienžo, čempionato nebaigė ir išlėkė į trečią lygą – tiksliau, tuomet ji jau vadinosi II lyga. Pateiktoje nuotraukoje nupaveiksluotos pirmosios 2000 sezono Sūduvos rungtynės toje lygoje su Vilkaviškio Šešupe, kurias Sūduva pralaimėjo 2:3.

 7. 7 jotvingis 2009-03-23 00:08

  Labai būtų įdomu sužinot šiek tiek daugiau apie Sūduvos futbolo akademiją, Kiek vaikų komandų yra? Kiek trenerių ir kokių, ar yra kokių išskirtinių talentų tarp vaikų, ar galima tikėtis, kad iš kokio Armando Breivės, Karolio Strolio, Tomo Švedkausko (U-16) išaugs rimtesni žaidėjai? Apie futbolo vaikų futbolo turnyrus būtų įdomu sužinot. Ar Gabrys dar treniruoja vaikus? Ir pan. Mane tai stebina tokių futbolų mokyklų kaip Baltai, FM Napolis (dabar gal jau Šiaulių FA) internetines svetaines, kurios nenusileidžia net A lygos klubų svetainėms. Nors ką norėt jei pats klubas apie save mažai informacijos teikia, tai nereik svajot, kad daugiau ir apie vaikų komandas papasakos. Galėtų koks treneris vaikų (jei skaito šio blogo komentarus) pasidalint savo mintimis apie Marijampolės vaikų futbolo treniruotes :) Įdomu būtų, spėju, ne man vienam.
  Manyčiau reik domėtis ne tik klubo praeitimi, bet ir potencialia ateitimi.

 8. 8 jotvingis 2009-03-23 00:16

  O tu ponas pop pirmoj pastraipoj komentaro parašei tą patį ką aš galvojau parašyt analitikui, vos ne žodis žodin. Bet pagalvojau kad neverta..
  “Bet esmė čia yra tame, kad nei vienam iš šių žurnalų nei karto nėra paminėta “Sūduva” ar apskritai Marijampolės futbolas. Vat.“ :)))) Žiauriai blogai

 9. 9 Šv. 2009-03-23 17:55

  Man pačiam, kaip Vilkaviškiečiui dvejopas jausmas skaitant. Malonu skaityt tai, jog sugebėjom išrašyti skudurų Marijampolei, bei ilgą laiką Vilkaviškio futbolas maitino “Sūduvą“ talentingais žaidėjais. Nors ir dabar talentingiausi vaikai važiuoja į Marijampolę treniruotis :). Man beabejo gaila ir dėl to, jog Vilkaviškis turėdamas stiprias futbolo tradicijas ir šaknis liko visa ko užnugaryje… Na tiek to. O šias aprangas “Sūduvos“ tikriausiai vėliau nukopijavo ir Vilkaviškiečiai geltonai mėlynas :)

 10. 10 nitro 2009-03-23 21:44

  Tai gal po tų varžybų komandos draugiškai apsikeitė aprangomis? Ir nuo to laiko Sūduva baltai-raudona, o Vilkaviškis Geltonai-mėlynas? :D

 11. 11 ponas pop 2009-03-23 22:40

  Šv. – o tai kas dabar vilkavišky yra likę? Yra kokia veikianti komanda? o šiaip… aišku, šiandien sunku įsivaizduoti kybartų sveikatos ar kalvarijos futbolo atgimimą, tiesiog ten nėra iš ko tą atgimimą daryt. bet niekada nežinai kaip viskas bus po dešimties ar penkiolikos metų. pažiūrėk dar kartą į tai, ką rašiau ankstesniame komentare – prieš dešimt metų sūduva bankrutavo žaisdama antroje lygoje ir išlėkė į trečią. ir nieko. šiandien laikosi visai neblogai, stadioną pasistatė, A lygos čempionatui rengiasi. taip kad nežinomi futbolo dievų keliai marijos žemėje..

 12. 12 Remis 2009-03-23 23:51

  reiktų įvertinti ir tai, kad Vilkaviškio ir Kybartų “svorio kategorija“ ne ta kaip Marijampolės. Marijampolė – septintas miestas Lietuvoje su beveik 47 tūkst. gyventojų, Vilkaviškyje gyvena tik beveik 13 tūkst., Kybartuose – šiek tiek virš 6 tūkst.

 13. 13 Šv. 2009-03-24 15:19

  Nitro, tai tikriausiai galimas ir toks variantas :D

  ponaiti pop, Vilkaviškį sportas aplamai miręs, kas į Kybartus pažaist, kas į Marijampolę. Enthuziastai-vaikai likę pabėgioja.

  Remi, na Gargždam pvz nesutrukdė “mažesnė svorio kategorija“ gerai atrodyti I lygoje.

 14. 14 playmaker-is 2009-03-24 16:39

  Šv., kol tokie veikėjai kaip Karalius ir panašūs pas jus futbolo treneriais dirbs perspektyvos dvidešimčiai metų į priekį nematau.

 15. 16 jotvingis 2009-03-24 19:02

  As suprantu, kad vis ne i tema, bet negaliu atsistebėt

  http://www.ftgolas.lt/

 16. 17 Remis 2009-03-25 09:57

  Šv., su savo “mažesne svorio kategorija“ Gargždai yra kur kas patogesnėje geografinėje padėtyje. pajūris ir Klaipėda prie šono lemia, kad kur kas labiau Gargžduose išvystyta pramonė, mažesnis nedarbo lygis. skirtumą tarp savivaldybių pajėgumo iliustruoja mokestinės pajamos – Klaipėdos rajono savivaldybė (Gargždai) surenka beveik dukart daugiau nei Vilkaviškio rajonas. tai čia jei vertintume iš finansinės pusės. jei žiūrėtume iš komandos komplektavimo pozicijų, tai šalia turėti Klaipėdą su 183 tūkst. gyventojų ir stipria futbolo mokykla – taip pat geras dalykas.
  pavyzdžiui, gera Pakruojo geografinė padėtis – iš vienos pusės Šiauliai, iš kitos Panevėžis – leidžia turėti I lygos komanda, nors gyventojų net nėra 6 tūkst. tik va, kad pakruojiečių komandoje labai menkai.

 17. 18 Lukas 2009-03-25 12:17

  to Jotvingis
  Saunu, kad tokie projektai daromi. Taciau sikart visgi koncepcija prastoka parinkta, daug daug minusu. Pats dirbu marketinge, tad galiu pasakyti, kad pasirinkti flash versija buvo klaidingas sprendimas.

 18. 19 kampinio_veliavele 2009-03-25 13:12

  jotvingiui

  padaryta graziai bet nepraktiskai

 19. 20 Tadasas 2009-03-25 17:44

  Nu ka, oficialiai patvirtinta, kad pasirasyta sutartis su M. Samusiovu. Idomu kuriam laikui.

 20. 21 Varvalas 2009-03-25 20:49

  Pagal pavardes Sūduvos gynėjų gretos atrodo geriausiai iš visų lygos komandų.

  Pernai ir saugų pavardės gerai skambėjo …

  Šįmet galima įžiūrėti sistemą komplektuojant komandą. Beveik visos grandys sukomplektuotos. Būtų dar litas – vienas puolėjas nepakenktų. Tačiau yra du jauni šalia Lukšio. Pakaktų, jei ilgalaikių traumų nebūtų.

 21. 22 Is kapsuko 2009-03-25 20:52

  Reikia saugo tokio panasaus i Bozinovski ir manau komanda sukompektuota tikrai puikiai butu.

 22. 23 kilas 2009-03-25 21:09

  centre smegenų trūksta. ne tik puolant bet ir padedant gynėjams. vidury šviesaforą nupirktų ir iki vasaros pertraukos komplektas “gali būti“. tiesa komanda surinkta mostelti ne šiam sezone, o sekančiame arba dar kitam..

 23. 24 popas 2009-03-25 21:40

  as turiu atributikos jei (bet tikriausiai neparduociau, nusiskanuot duociau, arba foto atsiust galeciau) jei domina rasyk i skype popas1992

 24. 25 statistika 2009-03-26 00:45

  Skelbiasi kaip Lietuvos futbolo enciklopedija: http://www.futbolinis.lt

 25. 26 kampinio_veliavele 2009-03-26 08:57

  tai nufotkink ir su visais pasidalink

 26. 27 Zaa 2009-03-26 11:30

  Gal kas turi lycna bilieta uz 50 parduot i LT-FR

 27. 28 Tadasas 2009-03-26 19:45

  o ka, jau nera bilietu? gerai, kad is anksto pasirupinau sikart..

 28. 29 griezhtas 2009-03-27 11:48

  O kaip del draugisku si savaitgali?

  Ir kada siandien bus tas legendinis LFF pasitarimas del A lygos ir ar bus varvalo live reportazas is ivykiu vietos? :)

 29. 30 Pascal GHISLAIN 2009-03-27 13:18

  LITHUANIA is going to play a match against FRANCE in Kaunas for the FIFA World Cup 2010 Qualifier. Could you help me to get some USED tickets from this match please ?

  Best greetings from Belgium.

  Pascal GHISLAIN
  RUE DES TANNEURS, 77 C
  BE – 7504 FROIDMONT
  BELGIQUE – BELGIUM

 30. 32 algiuz 2009-03-27 18:24

  Taip ir turejo but, jei butu nuolaidziave FBK ir Atlantui, butu visiska xuine lietuvos futbole. Dabar tvarka padaryta.
  Noreciau, suduvos gerbejam, ir zmonem, vaikstantiems, i suduvos rungtynes, uzduoti klausimu keleta, tikiuosi nepasididziuosit, ir atsakysit. Kadangi Alyga pagaliau issivale, su draugais nusprendem pradedi keliones po lietuvos futbolo stadionus. Ir pradziai pasirinkom ne ka kita, kaip Suduvos kluba del grazaus zaidimo, ir beabejo noro, pamatyti naujaji stadiona. Klausimai butu tokie. Kaina, speju bus desimt litu, bent tiek kaune budavo. Kadangi Marijampolei gyvenime nesu buves, tai yra esminis klausimas, ar bus kur masina pasistatyt, ir ar lengva stadiona rast? Dekoju is anksto.

 31. 33 Varvalas 2009-03-27 18:33

  algiuz, esi Marijampolėje laukiamas. Kai tik įvažiuosi į miestą, abejose kelio pusėse, o ypač dešinėje pamatysi daug mašinų (nesupainiok su turgum). Sustoji. Palieki prie kelio (t.y. Kauno gatvėje) savo džipą (saugumą garantuojame) ir eini dešinėn, kur visa tauta eina. Paklysti neįmanoma.
  Pernai kainavo 10 Lt. Šįmet pigiau nebus …, o tikrosios kainos dar nežinome.

 32. 34 axsel 2009-03-27 19:27

  su pagarba esat laukiami Marijampolej o pasiklyst tikrai neymanoma atvaziavus no Kauno kadangi stadijonas + maniezas visai salia kelio tikrai rasit

 33. 35 algiuz 2009-03-27 19:53

  Aisku. Aciu uz informacija, susitiksim stadione;D

 34. 36 raskauskas 2009-03-27 21:34

  2009-03-27. Naujasis „Sūduvos“ futbolininkų sezonas
  Juozas RAŠKAUSKAS

  Futbolo klubo „Sūduvos” prezidentas Vidmantas Murauskas atsako į „Miesto laikraščio” klausimus.

  – Kokie pasikeitimai įvyko Marijampolės komandoje po praėjusių metų čempionato?
  – Priešsezoninės rungtynės parodė, kad sukomplektavome neblogą komandą. Pusė jos žaidėjų yra rungtyniavę „A” lygos čempionate, kiti pernai žaidė „Sūduvos” dublerių komandoje arba I lygos čempionate. Iš 23 žaidėjų keturiolika marijampoliečių. Legionierių nėra ir, manau, šį sezoną nebus. Trenerių ir mano nuomone, komandai praverstų geras saugas, bet tik už „protingą atlyginimą”. Dideles viltis siejame su jaunais futbolininkais, jie turi puikią progą pasireikšti. Iš pergalių treniruočių pobūdžio rungtynėse neverta daryti toli siekiančių išvadų. Manau, rimčiau galima vertinti laimėjimą prieš Tauragės „Taurą”. Pirmą kėlinį marijampoliečiai sužaidė puikiai, bet antrajame, reikia pripažinti, gerų progų rezultatui išlyginti neišnaudojo varžovai.

  – „Sūduvos” komanda jau keletą čempionatų pasižymi stabiliu biudžetu. Kiek jį šiemet veiks krizė?
  – Biudžetas sumažėjo daugiau kaip du kartus. Jeigu rėmėjų galimybės nesikeis, sezoną turėtume išgyventi, nors bus nelengva. Teko sumažinti atlyginimus žaidėjams, kaip minėjau, atsisakyta legionierių. Ruošdamiesi sezonui, svetur nesurengėme nė vienos stovyklos. Nors sąlygos treniruotis namie labai geros, bet būtų pravartu pakeisti aplinką. Tam tikros sumaišties įnešė nukelta čempionato pradžia (turėjo būti kovo 15 d.).

  – Bet tai toli gražu ne vienintelis pokytis. Turiu galvoje į I lygą pasitraukiančią „Kauno“ komandą, neaišku, ar aukščiausiame divizione žais Klaipėdos „Atlantas“, Vilniaus „Vėtra“, ketinama A lygoje leisti žaisti I lygos ekipoms.
  – Kartais atrodo, kad Lietuvos futbolas apimtas krizės, o kartais lyg jau matoma šviesa tunelio gale. Aš laikausi nuomonės, kad „A” lyga negali būti sujungta su I lyga. Tegul čempionatas bus silpnesnis, tačiau grįžti atgal negalime.

  Esu tikras, kad balandžio 4 dieną čempionatas startuos, o kai šį interviu skaitys „Miesto laikraščio” skaitytojai, jau turėtų būti aišku, kas rungtyniaus „A” lygoje.

  Gali būti, kad žais klubai, turintys ir „A” lygos licenzijas, ir I lygos atstovai – tai leidžia UEFA reglamentai. Tik prizinę vietą laimėjus komandai, turinčiai pirmosios lygos licenziją, ji, norėdama dalyvauti UEFA taurių rungtynėse, turėtų įvykdyti aukščiausios lygos reikalavimus.

  Dviprasmybė dėl Vilniaus „Žalgirio” – yra, tarkime, senasis ir naujasis klubai. Kuris „Žalgiris” tikrasis? Jeigu senasis klubas neperduoda savo teisių naujajam, tai leidus naujajam žaisti „A” lygoje būtų ne tik pažeistas sportinis principas (vietą reikia iškovoti), bet ir senojo klubo savininkams pateikus pretenzijas dėl vardo, klubo spalvų ir t.t. gali atsirasti dar viena didelė problema jau vykstant čempionatui.

  – Kokie tikslai keliami „Sūduvai”?
  -Visų pirma laimėti Lietuvos futbolo federacijos taurės varžybas.
  Patekome į pusfinalį ir tikslas pasiekiamas, viskas priklauso nuo žaidėjų, trenerių. O čempionate pagrindinis uždavinys kiekvienose rungtynėse siekti pergalės.

 35. 37 jotvingis 2009-03-27 22:00

  Labai dėkui Raškauskui už tokius interviu ir straipsnius apie FK Sūduvą, jei tokių straipsnių laikraštyje būtų kas savaitę, ar interviu ir su klubo žaidėjais. Manau miesto laikraštis galėtų didint tiražą ;)

 36. 38 kilas 2009-03-27 23:07

  Ačiū Raskauskui, pagaliau turim patikimos informacijos. dažniau pakalbinkit sūduviečius (klausimų sugalvoti pagebėtume)

  prezidentas tik nuo paskutinio klausimo išsisuko. bet manau, pagrindinis tikslas įveikti ekraną pirmam rate, ir po jo bus galima formuluoti tikslą..

 37. 39 Varvalas 2009-03-28 10:33

  Šiaip p. Račkauskas nėra Račkauskas, bet nesvarbu.

  Kur Murauskas pirks tą Macolos tipo saugą? Atlante ir Kaune tokio lietuvio nėra … A, dar Žalgiris toks lyg yra?

 38. 40 kilas 2009-03-28 11:09

  užuomina už „protingą atlyginimą” sako, kad pirkt nereiks. pats ateis, pergalvojęs. pasidaryti išleistuvių, pakeliauti po naujus stadionus, nenuspėjamam sezone :)

 39. 41 Deimas 2009-03-28 11:22

  Noreciau paklausti, gal kas zino A.Brokas kiles is Vilkaviskio ar Marijampoles?

 40. 42 Varvalas 2009-03-28 11:36

  is Vilkaviskio.

 41. 43 axsel 2009-03-28 17:24

  broko tevas pries 20m zaide pora sezonu irgi Suduvoja oseip atstovavo Vilkaviskio “SirvintaJ“

 42. 44 Fule 2009-03-28 18:26

  Sūduva startuoja balandžio 4 d. namuose su Gargždu “Banga’. Įdomus bus mačas

 43. 45 Deimas 2009-03-29 11:15

  Jo, nes Murauskas, sake pagrindinej sudeti yra tarp 23 zaideju 14 marijampolieciu, o as suskaiciavau 15 tai Brokas bus priskirtas, kaip ne marijampolietis, bet as jauciu, kad dar Suduva sustiprins vienas arba net pora zaideju, juk nemazai auksto lygio zaideju, dar yra be sutarciu arba Kauno, Atlanto zaidejai tures kazkur keltis, nejaugi zais 3 lygoj :)

 44. 46 Varvalas 2009-03-29 11:54

  blogiausia, kad Kaunas su Atlantu niekur keltis nenori ir eina išpažinties pas Liutaurą. Dar gali būti, kad žais dešimt komandų.

 45. 47 Remis 2009-03-29 12:12

  matyt dar galima būtų pakeisti FBK ir “Atlantui“ bausmę į kokią minus 15 taškų I lygoj. bet ar į A lygą leis – abejoju. purvo, ypač kauniečiai, papylė kaip reikiant ir ant labai konkrečių asmenų (dar ir pavardėm pavarydami). V.Lekevičius visoje šioje situacijoje greičiausiai taip pat gali būti įvardytas nukentėjusiuoju. kaip liaudis sako: nei pakartas, nei paleistas – arba dainuoji tas pačias dainas kaip ir tavo finansuotojai, arba sėdi tuščiom kišenėm.

 46. 48 čelovekas 2009-03-29 13:21

  Varvale, o tai dar yra tikimybė, kad FBK su Atlantu žais A lygoj?

 47. 49 sa 2009-03-29 13:27

  Bet Kruojos turbut geriau nebutu a lygoj, dar galbut ir Lkka. Kam taip dirbtnai didint komandu skaiciu ir priimt ne to lygio komandas..

 48. 51 jotvingis 2009-03-29 21:16

  Kažin realu būtų, kad į licencijavimo kriterijus būtų įtraukta “kokybiškos internetinės svetainės turėjimas/eksploatavimas“? Kaip apie tualetams reikalavimus konkrečiai viskas aprašoma (pisuarų sk., klozetų sk.), būtų galima ir apie int. svetaines, pvz.: “internetinėj svetainėj turi būti išsami klubo istorija (3000 žodžių), komandos sudėtis ir jų nuotraukos su informacija apie asmenį (profesionalaus žaidimo statistika, ūgis, svoris, nr. ir t.t.), atnaujinama informacija (1 naujiena per 1 dieną, 2 interviu per mėnesį, “fanų užduodamų klausimų žaidėjams“ interviu kartą per mėnesį), forumas, kokybiškumą svetainės turi patvirtinti LFF informatikos ir dizaino specialistai ir t.t.“ :))) Ne, o jei rimtai, tai spėju, jei ne licencijavimas tai Sūduva žaistų senam stadione, o nusim..žti eitumėm į tą “bunkerį“, kur stovėjo už kairių vartų, stengdamiesi neįlipt į ką nors..

 49. 52 Remis 2009-03-29 22:04

  kol A lygos svetainėje puikuosis užrašas “Sveitainė laikinai nepasiekiama“, tol apie klubų internetinių svetainių licencijavimo taisykles negali būti net kalbos :)

 50. 53 Varvalas 2009-03-29 22:55

  Jei gerai pamenu, tai ten, kur licenziavimo nuostatuose kalbama apie būtinybę turėti atstovą spaudai, abstrakčiai kažkas minima ir apie informacijos priemones. Tačiau jų kokybei nekeliami aiškūs reikalavimai. Gal ir klįstu … Atmintis irgi sensta.

 51. 54 jotvingis 2009-03-29 23:55

  Priminsiu http://www.lff.lt/docs/2007-08_LFF%20futbolo%20klubu%20licencijavimo%20taisykles_Versija%20Nr%202%20-%202007%2010%2019.pdf
  (Infrastruktūros kriterijai I.16, 30 psl.) UEFA rekomenduoja pisuarų ir klozetų sk. žiūrovams…

  (Personalo kriterijai P.05, 41 psl.)
  “ŽINIASKLAIDOS DARBUOTOJAS
  Licencijos pareiškėjas turi paskirti darbuotoją, atsakingą už žiniasklaidos reikalus. Jis privalo dalyvauti visų klubo žaidžiamų namų rungtynių metu ir būti pasiekiamas žiniasklaidos atstovams. Minimali reikalaujama kvalifikacija:
  a) žurnalisto diplomas;
  b) baigti Federacijos ar jos pripažintos organizacijos surengti žiniasklaidos darbuotojų mokymo kursai.“

  Formaliai turim šiokį tokį, prisimenu, kaip sakei, kad dirba iš idėjos (ir reik dėkingiems jam už tai būt), bet kaip kurie iš idėjos gal ir daugiau padaro (pvz.: ponas pop – “FK Sūduvos viešųjų ryšių specialistas“ :)), matai jau algiuz atlekia pirmiausiai į Marijampolę.. :) O jei žiniasklaidos atstovo darbą LFF reglamentuotų (čia iš fantastikos srities), kaip pisuarų skaičių :) Tai kažkas dar labiau keistųsi, o tai būtų naudą ir klubui ir futbolo populiarinimui, tik ne visi tai patys supranta, reik kad kažkas priverstų.

  Kai kurie kriterijai absurdiškai skamba, atrodo tai elementaru turėtų būti, bet pavyzdžiai rodo ką kitą.

 52. 55 ponas pop 2009-03-30 08:05

  Jotvingi – nereikia norėti, kad viskas būtų apibrėžta taisyklėse. Ypač tokie elementarūs dalykai, kaip požiūris į viešuosius ryšius. Šiaip jau, kaip ir apibrėžia tavo cituojamas straipsnis, tas darbuotojas taisyklės aprašytas ne kaip “atstovas ryšiams su visuomene“, o kaip atstovas “ryšiams su žiniasklaida“. todėl tokio žmogaus būtinybė yra savaime suprantama – iš esmės jis yra kontaktinis asmuo kreipiantis į klubą įvairiausiais klausimais. ir jei mūsų čempionatuose tai nėra taip aktualu, nes visi vieni kitus pažįsta, tai žaidžiant komandai tarptautines rungtynes tokio žmogaus misija tampa labai aiški ir konkreti.

  tuo tarpu tai, ką tu turi omeny, yra visai kiti dalykai. Ir, nepaisant visos kritikos ir elementaraus supratimo, aš vis tik sutikčiau, kad čia jau komandos reikalas kiek ir kaip su žmonėmis bendrauti. Nes jei komandai to nereikia – tai jokia kritika ir moralizavimai nepadės. Nereikia, vadinasi, nereikia.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits