Ką pasėsi, tą…

Šiemet turime unikalią galimybę – pasirengimą sezonui aptarti dar iki sezono pradžios, o ne čempionatui įpusėjus. Sutinku, kad tikrieji reikalai būtent ir paaiškės čempionatui įpusėjus, tačiau šiemet dėl įvairių priežasčių pasirengimas A lygai Lietuvoje buvo stebimas itin atidžiai. Daug rašyta, kiekviena naujiena fiksuota, daug diskutuota. Padidinti dėmesio Lietuvos čempionatui intensyvumą visų pirma padėjo visos nesąmonės, kurios per porą šių metų mėnesių spėjo nutikti, tačiau padėties tai nekeičia – šiemet kaip niekad „visi viską žino“ ir „visi viską girdėjo“. Tai imam ir pažiūrim, ką šiemet pasėjo Sūduva. Pakalbėkim teoriškai, turėdami omeny, kad derlius priklausys ne tik nuo pasirengimo, bet ir nuo kitų, nuo komandos nepriklausančių aplinkybių.

Pirma dalis – sušikta K****.

Labai nemėgstu šio žodžio, nes jis valkiojamas kaip paskutinė kekšė. Tačiau – niekur nedingsi. Būtent nuo jo šių metų Lietuvos futbolo istoriją reikia pradėti.

K**** ant Marijos Žemės stuktelėjo rudeniop. Sūduvos finansininkai – statybininkai ir automobilių vežėjai – globalius judesius ko gero pajuto gerokai anksčiau nei pradėjo kaip žirniai iš dangaus byrėti Vyriausybės sprendimai, skirti k**** suvaldyti.

Jau lapkričio pradžioje pasirodė žinios apie tai, kad kitais metais Sūduvos biudžetas mažės. Futbolas.lt žurnalistai iššniukštinėjo,  kad yra neketinama pratęsti sutarčių su tais Sūduvos žaidėjais, kurių sutartys baigiasi. Kalbinti futbolininkai apie tai kalbėjo pakankamai atvirai, nors komandos atstovai dar mėgino sukti uodegą netgi teigdami, kad „gal patys žaidėjai nenorės sutarčių pratęsti“. Žodžiu, tuomet dauguma teiginių buvo lydimi žodelio „galbūt“ ir, kaip pamenu, anų dienų kontekste šios šnekos kažkaip neskambėjo pavojingai. Atrodė, kad tiesiog pasklido gandas, tačiau viskas bus kaip visada gerai. Nors klubo administratoriaus Romualdo Švedkausko patikinimas, kad „komanda kitais metais tikrai bus“ ir skambėjo mažumėlę gąsdinančiai.   

Tačiau jau po mėnesio reikaliukai tapo visai prasti. Verslas ėmė buksuoti, o Vyriausybė lengva ranka padvigubino sportininkų mokamus mokesčius valstybei. Sprendimas toks beviltiškas, kad giliau jo nagrinėti nėra jokios prasmės. Futbolas.lt štai tokius skaičius pateikė. Dabartinis bendras A ir I lygų biudžetas (20 mln. litų) 2009 metais dėl mokesčių reformos didėja penkiais milijonais litų, o 2010 – visais dešimčia. Čia yra du esminiai taškai. Vienas, klubui išlaikyti pinigai auga, kai tuo tarpu praktiškai visi klubai ėmė kalbėti apie būtinybę savo biudžetus mažinti. Antra, dėl tokio skuboto įstatymo priėmimo, sporto klubai iš esmės atsidūrė įkaito vietose – nes nutraukti keliems metams į priekį jau pasirašytas sutartis, kaip visi žinome, nėra taip paprasta.

Kokią fundamentalią išvadą galima padaryti? Ne, apie vyriausybę kalbėti nėra prasmės. Dėl šio nutikimo kaltinti galima nebent sporto biurokratus (visokius ten departamentus, federacijas ir t.t.) dėl elementaraus lobizmo nebuvimo arba nesugebėjimo daryti įtakos valdžios viršūnėlėse. Manau, šalyje, kurioje krepšinis yra aukščiau Jėzaus Kristaus, niekas nebūtų užsiparinęs, jeigu sporto klubams šiame mokesčio pakeitime būtų buvusi padaryta išimtis.

Yra kaip yra. Nieko čia jau nebepakeisi. Natūrali šios situacijos tąsa mūsų pasaulėlyje – nykstantys futbolo klubai. Pirmiausia, berods, kanopas užvertė Kauno Rodiklis. Paskui – Kauno Jėgeriai ir „legendinis“ Vilnius. Jei tiksliai dabar pamenu, I lygos Anykščiai nusprendė keltis į II lygą. O visą šį laikotarpį mus lydėjo nuolatinės kalbos apie Vilniaus Žalgirio likimą. Tiesa, ten problema buvo ne tiek krizė, kiek komandos savininko nuotykiai, tačiau į bendrą chorą Žalgirio istorija puikiai įsiterpė. Praktiškai visi kiti klubai taip pat susitraukė. Apie Baltijos lygą, kuri anksčiau prasidėdavo dar prieš nacionalinius čempionatus irgi nieko negirdėt. Lygos tinklapyje, paspaudus atitinkamą nuorodą, vietoje bet kokių naujienų ar tvarkaraščių gauname labai juokingą nuotrauką. O paskui prasidėjo bardakas su A lyga, apie kurį čia net nesinori kalbėti, nes viskas jau nukalbėta ir nudiskutuota.

Antra dalis. Sūduva K***** akivaizdoje.

Taigi, pirmos žinios apie tai, kad Sūduvos biudžetas mažės į paviršių iškilo gana anksti. Tačiau dar teko palaukti kone mėnesį, kad pasirodytų realūs tų kalbų padariniai. Sausio pradžioje buvo pranešta, kad komandoje nebeliko šešių žmonių: Tomo Mikuckio, Giedriaus Barevičiaus, Dariaus Maciulevičiaus, Bobio Božinovskio, Sergejaus Koziuberdos ir Ivanso Lukjanovo. Dar po poros dienų prie šios grupės prisijungė ir Karolis Jasaitis, kuris kone pirmasis iš buvusių Sūduvos žaidėjų pradėjo ieškoti naujo klubo. Taigi – septyni žmonės, kurių penki komandoje pernai tikrai grojo pirmaisiais smuikais.

Tame pačiame pranešime buvo pacituotas pernykštis laikinasis, o šiemetinis tikrasis komandos treneris Gediminas Jarmalavičius, tiesiai šviesiai pasakęs, kad išėjusius žmones pakeis dubleriai. Tuomet ši situacija svarstyta įvairiai. Buvo akivaizdu, kad minėtus žmones komandoje pakeisti bus sunku. Buvo akivaizdu, kad Sūduvos dubleriai, ir dublerių čempionate nežibėję, kažin ar galės pilnai kompensuoti netektis. Tačiau buvo šioje padėtyje ir pliusų. Kai kurie iš mūsų džiaugėsi, kad pagaliau komanda galės atsigręžti į vietos futbolininkus. Buvo tikinčių, kad suvalkiečių procentas komandoje išaugs ir tuo patenkintų. Džiaugėmės, nors jau tada buvo aišku, kad komandos vadovai rankų sudėję sėdėti neketina – komandoje pasirodė buvę Vilniaus žaidėjai broliai Biskiai ir Vėtros dubleris Andrius Plikantis.

Iš kitos pusės, mažėjančius klubo finansinius pajėgumus rodė ne tik nepratęstos sutartys su komandos lyderiais, bet ir bet kokių stovyklavimų užsienyje atsisakymas. Galima tik džiaugtis, kad tokia situacija Sūduvai buvo pati dėkingiausia ant visos Marijos Žemės, nes tai yra vienintelis klubas Lietuvoje šiuo metu turintis padorų dengtą maniežą. Taip kad ne tik komanda turėjo puikias sąlygas rengtis čempionatui, bet ir per visą ikisezoninį laikotarpį draugiškų rungtynių epicentras iš esmės buvo Marijampolėje, į kurią užsukdavo ne tik kaimynai iš A lygos, bet ir latviai su lenkais.

Kas toliau? Toliau buvo bandomi įvairiausi naujokai, dažniausiai vienaip ar kitais susiję su bankrutavusiu Vilniaus klubu. Vasario pabaigoje pasirašyta sutartis su devyniolikmečių Eivinu Zagursku iš Vilniaus ir pernai Šilutėje žaidusiu Giedriumi Klevinsku. Kovo pradžioje sutartys pagaliau pasirašytos ir su broliais Biskiais. Be sutarčių Sūduvoje jie išbuvo ilgokai ir netgi buvo kilę šiokių tokių gandų apie keistus jų ir klubo santykius. Paminėti galima ir Vilniaus savininko žiniasklaidoje reikštas pretenzijas, tačiau, akivaizdu, su jomis buvo vienaip ar kitaip susitvarkyta. Dar po kelių dienų pasirodė informacija apie sutartį su buvusiu Ekrano gynėju Alfredu Skroblu. Iškart po jo sutartis buvo pasirašyta su dar vienu ex-Vilniaus žaidėju Povilu Krasnovskiu. Paskutinis šįmetinės Sūduvos pyrago akcentas – Mantas Samusiovas, kuris taip pat kovo pabaigoje apsisprendė bent jau kurį laiką Sūduvoje pabūti. Beje, kovo pradžioje komandoje neliko Kėrio (apie tai pranešė šio blogo komentatoriai).

Komandos egzistenciją k***** akivaizdoje puikiai įrėmina du komandos prezidento Vidmanto Murausko interviu. Pirmame, duotame iškart po sezono, prezidentas kalbėjo apie mažinamą biudžetą, jauninamą komandą ir įsipareigojimų buvusiems žaidėjams įvykdymą. Antrame, kuris buvo atliktas kovo pabaigoje, jis patvirtino, kad komandos biudžetas sumažėjo daugiau nei du kartus.

Apibendrinsiu. Nors šiaip komandos vadovus mėgstu pakritikuoti, tačiau už komandos valdymą k***** akivaizdoje jiems galima dėti riebų pliusą. Ar komanda teisingai sukomplektuota, parodys laikas. Ir svarstyti apie tai galima – tą ir darysime. Tačiau pliusas yra dedamas už racionalumą ir ramybę. Komanda apskritai buvo komplektuojama – jau tai yra pasiekimas šiems laikams. Tai buvo daroma išnaudojant susidariusią situaciją – pirmiausia rinkti jauni žmonės, likę be klubo. Nenueita klasikiniu kai kurių lietuviškų klubų keliu, kai sezono pradžiai surenkama stipri komanda, iš kurios po sezono vidurio belieka juodi veteranai ir žalias jaunimas. Nebuvo jokių kalbų, net gandų apie tai, kad komanda turi rimtų finansinių problemų. Kad yra sunkumų – akivaizdu, tačiau mūsuose problemas visų pirma byloja skolos žaidėjams. To nebuvo. Galbūt klystu, tačiau iš šalies žvelgiant susidaro įspūdis, kad reikalai planuojami atsakingai ir galvojant ne tik apie šiandieną, bet ir apie ateitį. O nuo neplanuotų katastrofų niekas nėra apsaugotas.

Trečia dalis – draugiški pasistumdymai.

Sūduva žaidė daug ir intensyviai. Štai yra žmogus, kuris suskaičiavo visas visų A lygos klubų draugiškas rungtynes (I dalis ir II dalis). Ten yra pasakyta, kad Sūduva sužaidė daugiau draugiškų rungtynių, nei bet kuri kita A lygos komanda. Tai lėmė ne tik kokia nors ten pasirengimo strategija, o tiesiog strateginė komandos, turinčios vieną iš nedaugelio padorių dengtų aikščių, padėtis. Į Marijampolę atvažiuoti norėjo visi. Visi ir važiavo. Todėl Sūduva draugiškas rungtynes lošė kone kiekvieną savaitgalį.

Lošė su lietuviais, latviais ir lenkais. Iš pradžių lošė sunkiai, neįdomiai ir netgi gąsdinančiai. Lošė taip blogai, kad dejuoti norėjosi. O treneris teisinosi, kad komanda kol kas treniruojasi „be kamuolio“, o žaidžia – labiau savo malonumui, nei siekdama konkrečių tikslų. Tas skambėjo keistokai, bet visi vieni kitus raminome, kad išvadas daryti dar anksti. Paskui, gausėjant komandoje naujų žmonių, žaidimas lyg ir stabilizavosi. O į pabaigą Sūduva pradėjo laimėti viską iš eilės ir netgi gana solidžiais rezultatais.

Didelių išvadų netgi dabar nėra ko daryti. Juo labiau, kad ir aš pats temačiau trejas rungtynes. Dvi pradžioje, vienerias – pabaigoje. Buvo Tauras ir FBK sausio mėnesį. Buvo tas pats Tauras kovo pabaigoje. Paskutinėse draugiškose komanda iš tikro atrodė visai padoriai. Bent jau vieną kėlinį.

Komanda žaidė greitai, žaidimą grįsdama staigiais perdavimais. Žaidė komanda – be jokių individualių stebuklų. Tas yr gerai, nes Sūduva visais laikais buvo labiau komandinis, nei žvaigždžių kolektyvas. Nebuvo čia Willerui lengva gyventi. Nesimatė praeitam sezonui būdingo kamuolio zulinimo apie priešininko vartus. Nors ir smūgių į vartus buvo mažoka. Tuo tarpu atgaivintas buvo kitas svarbus ankstesnių metų Sūduvos žaidimo elementas – priešininko spaudimas dar jo aikštės pusėje. Vienintelis dalykas, kurio labai trūko – ką pažymėjo ir komandos prezidentas anksčiau cituotame interviu – stiprus centro saugas. Tai yra tas Sūduvos žaidimo komponentas, kuris ko gero turės daugiausiai įtakos šių metų žaidimui.

Kol kas atrodo, kad tokio saugo bent jau čempionato pradžiai neturėsime. O tai reiškia, kad treneriui teks sukti galvą, kaip jo problemą spręsti. Iš dabartinių komandos narių šiai misijai tinkamo žmogaus tikrai nėra – galimi kandidatai arba per jauni, arba nelabai tos misijos nori imtis. Belieka žaidimas kraštais – ką komanda ir demonstravo paskutinėse draugiškose rungtynėse. Tačiau, kaip teisingai pastebėjo kai kurie komentatoriai, vien žaidimu kraštais sezono neišveši. Tokią komandą priešininkams lengva iššifruoti, o paskui – nesunku neutralizuoti. Tai yra tiesiog komanda „su trūkumu“, komanda, neišnaudojanti visų įmanomų galimybių aikštėje. Taigi, treneris vis viena nuo šios dilemos nepabėgs. Arba kažkokiu būdu turės spręsti centro klausimą, arba prigalvoti begales kraštinio žaidimo variantų, kad komanda nebūtų taip lengvai nuspėjama ir prognozuojama.

Tiek apibendrinimų apie komandos būklę prieš pat sezoną. Pabaigai – šiek tiek statistikos. Štai su kuo Sūduva lošė nuo ano čempionato pabaigos.

Pirmiausia, dar praeitais metais sužaidė tokias keistas ir nelabai aiškios paskirties rungtynes su Suvalkų Wigry, kurias pralaimėjo 3:4. Tuomet sekė pergalė prieš Taurą 2:0, pralaimėjimas FBK 0:3, pralaimėjimas Ekranui1:6, lygiosios su Vėtra 1:1, pergalė prieš tą patį Wigry 4:0, pralaimėjimas Skonto 0:1, pergalė prieš Šiaulius 3: 2, lygiosios su kita lenkų komanda, Olštyno Stomil 2:2. O tuomet pasipylė vien pergalės. Pirmiausia – prieš tą patį Stomil 4:0, prieš Alytį 6:0, prieš Vėtra 2:0, Žalgirį 5 : 0, ir galų gale Taurą tuo pačiu rezultatu, kaip ir pasirengimo pradžioje – 2:0.

Taigi, sužaista 13 rungtynių. Laimėta 8 kartus, 2 kartus sužaista lygiom, 3 kartus pralaimėta. Įmušta 32 įvarčiai, praleisti – 15. Į šį sąrašiuką nėra įtraukos tos keistosios rungtynės su Wigry anų metų pabaigoje.

Ketvirta dalis – žmonės ir jų misijos.

O štai čia nuo statistikos pradėsime. Viso per šį laikotarpį už Sūduvą lošė 29 žmonės. Kadangi draugiškų rungtynių protokolai yra šiek tiek chaotiški, minutėmis žmonių žaidimą suskaičiuoti sunku, todėl suskaičiavau tik pasirodymus rungtynėse. Aišku, tų pasirodymų yra daugiau, nei įprasta, nes juk keitimų galima daryti kiek nori. Taigi.

Vartininkų aikštelėje matėme tris ir čia nieko naujo. Visi veidai jau matyti. Vitkauskas pasirodė 11 rungtynių, Klevinskas – 10, o Urba – 3.

Tarp gynėjų daugiausia rungtynių sulošė Leimonas ir Vaidas Slavickas – po 12. Skinderį matėme 11 kartų, o Giedrių Klevinską – 8. Gnedojus ir Urba sulošė po 7 rungtynes, o Lasevičius ir Skroblas – po 4. Plikaitis – 3, Samusiovas, Navikas ir Savickas – po 1.

Tarp saugų daugiausiai žaidė Gardzijauskas ir Urbšys. Juos matėme visose 13 varžybų. Giedrius Slavickas sužaidė 12, Radavičius – 10, E. Biskys – 9. Kėrys, Zagurskas ir Chvedukas sulošė po 7, Kižys ir Nabijev po 2, Černiauskas – 1.

Tuo tarpu puolėjų turėjome tiek pat, kiek ir vartininkų – visus tris. Tai ir žaidė jie daugiau. Lukšys sužaidė 12 rungtynių, Brokas – 11, B. Biskys – 10.

Toliau – matematika paprasta. Komandoje iš šio sąrašo nebeliko Plikaičio, Naviko, Savicko, Kėrio, Nabijev ir Černiausko.  Tuomet dar pridėkime Povilą Krasnovskį iš Vilniaus, kuris nė vienų rungtynių nesužaidė ir turėsime 24 žmones.

Beliko suskaičiuoti tuos, kas įvarčius mušė. O jų buvo 11 (neblogai, ane?). Daugiausia, po 7, įmušė Lukšys ir Gardzijauskas. 4 įkalė Brokas, po 3 – Urbšys ir Radavičius, po 2 – Zagurskas ir Vaidas Slavickas, po 1 – Giedrius Klevinskas, abu broliai Biskiai ir Giedrius Slavickas.

Štai tokie skaičiai. O dabar galima pakalbėti apie įdomesnius dalykus. Pats įdomiausias iš jų – kokia gi bus Sūduvos startinė sudėtis čempionato pradžioje? Startine sudėtimi aš ją vadinu sąlygiškai – iš esmės čia kalba eina apie tuos žmones, kurie lyg ir turėtų komandoje groti pirmais 11-13 smuikų. Savaime suprantama, daug kas gali keistis, gali nutikti daug dalykų, kurie dabartines vizijas koreguos, tačiau tam tikras atskaitos taškas gali būti padėtas.

Vartininkų būrelis ko gero atrodo stabiliausiai. Čia liko tie patys žmonės, liko, spėju, panašūs jų santykiai komandoje. Dar kartą galima pasidžiaugti, kad Sūduvoje yra ir ko gero pats geriausias vartininkų treneris ant Lietuvos (arba – bent jau pats aktyviausias), kurio darbo rezultatai – kaip ant lėkštutės. Džiugu ir tai, kad šiemet Audrius Ramonas turėjo praktikos Anglijoje. Tik vienas dalykas čia nėra aiškus. Kas gi stovės vartuose per pirmąsias rungtynes? Aišku, Urba šansų turi mažai, tačiau tarp Klevinsko ir Vitkausko pasirinkti bus nelengva. Lyg ir girdėjosi, kad Klevinskas buvo išrinktas komandos kapitonu – šis faktas lyg ir rodytų, kad jam gali atitekti ir vartai. Bet čia belieka aklai spėlioti.

Gynyba taip pat atrodo pakankamai stabiliai. Gynyba ko gero mažiausiai nukentėjo ir per ikisezoninius išsivaikščiojimus. Nors komandoje nebeliko vieno geriausių praeito sezono žaidėjų – Tomo Mikuckio – tačiau Skroblas ir Samusiovas lyg ir turėtų tą skylę kompensuoti. Ypač neblogai man atrodė Skroblas. O va kuriam laikui Sūduvoje nusėdo Samusiovas – mes nelabai žinome. Tikiuosi ne pusei sezono, nes tuomet jis būtų ne tik ramstis pirmoje sezono pusėje, bet ir destabilizuojantis faktorius antroje.

Didysis klausimas bent jau man lieka gan mistiški trenerio norai Leimoną ar Samusiovą paversti atraminiais saugais. Tose pozicijoje juos žaidžiant mačiau tik vieną kartą, tačiau lošiant paskutines rungtynes su Tauru, nei Leimonas pirmame kėlinyje, nei Samusiovas antrame neatrodė, kaip žmonės, dirbantys tai, ką geriausiai išmano. Man jie buvo panašesni į žmones, kuriems buvo liepta daryti tai, ką teoriškai lyg ir žino, tačiau praktiškai – nelabai moka. Sunku pasakyt, ar šis trenerio noras yra kaip nors susijęs su centro stiprinimo misija, ar tiesiog yra kokio nors slapto plano dalis.

Saugų linija šiemet yra ir nebloga, ir silpna tuo pat metu. Kaip visi pamename, pernai saugų turėjome daugiau nei reikia. Tiek, kad kai kuriems žmonėms tiesiog nebuvo sąlygų atsiskleisti (pvz., Barevičius ar Gardzijauskas), o kai kurie kiti buvo priversti lošti jiems nepatogiose pozicijose (pvz., Kozyuberda).

Saugų tarpe ir praradimai žiauriausi. Be abejo, visų pirma kalba eina apie Macolą ir Božinovskį, nes būtent šie žmonės visą sezoną pasikeisdami buvo komandos dirigentais. Žaidimas sukosi aplink juos ir per juos. Šiemet centre liko skylė. Ji matėsi jau pačioje pasirengimo pradžioje, tačiau tie pora mėnesių nieko nepakeitė. Garantuoto centro saugo nebuvo surasta. Nebuvo rastas ir padorus kandidatas iš turimų žaidėjų tarpo. Lyg ir racionaliausias kandidatas – Gardzijauskas – centre iš esmės buvo nematomas. Matyt, nelabai jam ta vieta ir yra priimtina. Dar mačiau ten žaidžiančius E. Biskį ir Zagurską. Šie jauni žmonės akivaizdžiai tam turi duomenų, ypač Zagurskas. Tačiau jie dar velniškai per jauni, todėl tikėtis, kad jie išvežtų tą poziciją yra sunku ir nelogiška.

Ką daryt? Biesas žino. Faktas, kad dabar komanda žaidimą grindžia kraštais. Paskutinėse draugiškose tas žaidimas kraštais ėjo visai sėkmingai. Tačiau ar tokio taktinio plano pakaks visam sezonui – labai abejotina. Ar kokį nors sprendimą pasiūlys trenerių kompaniją? Žiauriausia, kad ir tuo norisi labai abejoti. Vis tik buvo bent trys mėnesiai per kuriuos kokių nors sprendimų buvo galima prigalvoti. Deja, nelabai atrodo, kad buvo išrastas bent vienas dviratis. Štai tokia keista saugų padėtis. Sakyčiau, vienintelė ryškesnės dabartinės komandos problema.

O štai puolėjų esminė problema liko tokia pati, kaip ir pernai. Tai yra jų trūkumas. Jų yra trys. Lukšys, Biskys ir Brokas. Giedrių Slavicką ir Urbšį dar puse kojos puolėjais galima vadint. Smagu yra tai, kad, atrodo, neblogai varo Lukšys. Tikėkimės, kad šis – bus jam „sėkmingas“ sezonas. Nes jei per „nesėkmingą“ sezoną jis sugeba įmušt daugiau nei dešimt įvarčių, tai sėkmingo sezono metu galėtų garantuotai ir vėl pretenduoti į rezultatyviausio lygos puolėjo sostą. Smagu ir tai, kad ir kiti du jauni puolėjai – Brunas Biskys ir Brokas – yra vieni lengviausiai į šių metų pagrindinę komandą integravęsi jauni žaidėjai. Taip kad tas trejetukas kol kas atrodo pakankamai pavojingas. Visa bėda yra tame, kad jei bent vienas gaus traumą, iškart kils problemų. Apie situaciją, kai yra du traumuoti ar sergantys, apskritai nesinori galvoti. Kaip bežiūrėtum – trys puolėjai aukščiausios lygos komandai yra mažoka (net jei kas man prieštaraus, kad pernai iš viso praktiškai du puolėjai buvo).

Va tokia ta komandos padėtis. Pamėginam spėti startinę šeštadienio sudėtį? Tai padaryti lyg ir nėra labai sunku. Vartuose – Klevas arba Vitkauskas. Gynyboje – Vaidas Slavickas, Samusiovas, Skroblas ir Skinderis. Centre – Radavičius, Gardzijauskas, Zagurskas, Urbšys. Puolime – Lukšys. Ir belieka viena rezervinė vietą, kurią galėtų užimti arba Leimonas tarp gynėjų ir saugų, arba Giedrius Slavickas krašte, arba E. Biskys centre, arba Brokas šalia Lukšio. Turint omeny, kad bus žaidžiama su pirmos lygos komanda, aš balsuočiau už Broką.

Penkta dalis – išvados.

Jokių toli siekiančių išvadų apie ateitį daryti nesinori ir prasmės kažin ar yra. Turim ką turim, o kaip ši mašina veiks realybėje – matysim.

Esminė išvada, kurią tikrai galima padaryti yra nelabai linksma. Jei pamiršime šiandienę Sūduvos situaciją Lietuvos futbole (kuri iš esmės yra puiki), vis tik galima liūdnai konstatuoti, kad Marijampolės futbolas apskritai liko toje pačioje vietoje. Čia aš kalbu apie tą motyvą, kuris pasirodė dar pernai, kai tik prasidėjo kalbos apie komandos „marijampolėjimą“. Ogi dabar belieka konstatuoti, kad tas marijampolėjimas iš esmės neįvyko.

Šneka ėjo apie tai, kad likusias tuščias vietas komandoje pakeis vietiniai dubleriai. Ir jei pačioje pradžioje dublerių aikštėje matėme tikrai daug, vėliau juos pamažu pakeitė dubleriai iš kitur. Griežtai tariant, vietą pagrinde išsikovojo vienas vienintelis žmogus – Brokas. Gynėjai Lasevičius, Urba ar saugas Chvedukas taip žaidė nemažai, tačiau faktas – pagrinde jiems vietos neatsirado.

Iš vienos pusės – tragedijos tame nėra. Juk gyvenam globaliais laikais ir tarsi nėra didelės esmės, kas komandoje žaidžia. Tačiau tai, kad į pagrindą patenka po vieną-du vietinius žmones per sezoną rodo kokią tai juodą skylę Marijampolės futbolo organizacijoje. Motyvacijos jaunimui tokia padėtis taip pat kažin ar prideda. Nesakau, kad per prievartą reikia dublerius mesti į pagrindinę komandą – jeigu jie netempia, tai ir vietos būti negali. Tačiau apie tam tikra žanro krizę Marijampolėje kalbėti galima ir verta.

O kad šio rašto nebaigčiau pesimistiškai, bakstelėsiu į vieną akivaizdų dalyką. Išlikus A lygoje tai situacijai, kuri yra šią akimirką, Sūduva gali galvoti ne tik apie taurės laimėjimą, ką keliskart minėjo komandos prezidentas, bet ir apie medalius. Taip, Lietuvos futbole šiandien yra nemažai chaoso. Tik Sūduvos vaidmuo kuriant tą chaosą yra nulinis. Todėl neklauskime, ką dabartinė padėtis reiškia Lietuvos futbolui apskritai, o geriau galvokime apie tai, kad susidariusi padėtis leidžia komandai optimistiškiau planuoti ateitį.

Sveikinu visus pagaliau sulaukus čempionato pradžios! Susitiksime stadione.

Reklama

31 Responses to “Ką pasėsi, tą…”


 1. 1 jotvingis 2009-04-03 13:27

  Klausiau Palmyros, ta sakė bus taip :) 4-4-2: Vartuose – Klevas. Gynyba – Vaidas Slavickas(kairėj), Samusiovas, ir Skinderis (abu centre) Skroblas (dešinėj). Saugai – Radavičius (kairėj), Gardzijauskas ir Zagurskas (abu centre), Slavickas (dešinėj). Puolime – Lukšys ir Brokas. Įvarčius muš Lukšys, G.Slavickas ir Skroblas. Du įvarčiai kris pirmam kėlinyje. Skroblas dar gaus geltoną. Praleisim ne daugiau vieną. Žiūrovų bus apie 2500. Rezultatas 3:0 (čia optimistinis scenarijus)

  O “marijampolejimas“ (bent jau pagal kilme) – akivaizdus, gal turėjai omenį “Sūduvėjimą“.

 2. 2 ponas pop 2009-04-03 13:36

  žinai, nors skroblas, kiek pamenu, futbolą marijampolėj, lošt, bet kalbu ne apie tokius žmones. kalbu labai konkrečiai apie jaunus marijampolės futbolo augintinius, kurie pernai jau lošė už antrą komandą.

 3. 3 kampinio_veliavele 2009-04-03 13:41

  pamates antraste pagalvojau kad rasysi apie dabar zemkeje vykstancia paroda tokiu paciu pavadinimu :D
  nu davai totalizatoriu kas tixliau atspes startine!!! :)))

  Klevas, V. Slavickas, Klevinskas, Samusiovas, Skroblas, Radavicius, Gardzijauskas, Leimons, Zagurskas, Urbsys, Luksys

  pasak treneruko tai slavas traumike gaves tai turetu nelosht…

 4. 5 nitro 2009-04-03 15:04

  Su Macola ar be Macolos…
  Su treneriu ar su Gedu.
  Su būgnais ar su birbynėmis
  Su Jaunimu ar su veteranais

  JAMSIM ŠIAIS METAIS DUBLĮ :)

  Negerai tik, kad nebūsiu šeštadienį marijampolėj :(
  Na, bet iki trečiadienio kaip nors parsirasiu, tai į taurės varžybas nuveisiu :)

  Mes pirmi!
  Visada…
  SŪ-DU-VA

 5. 6 Tadasas 2009-04-03 15:30

  tam negraziam zodziui is k raides pakeisti yra toks vis dazniau skambantis – sunkmetis. :))

 6. 7 diletantas 2009-04-03 16:10

  :))))) ash taip pat , kaip KAMPINIO_VELIAVELE pamaniau, kad rashys apie paroda mano gimtojoje “alma mater“ :)

 7. 8 Varvalas 2009-04-03 17:11

  tam žodžiui “krizė“ yra tik Lietuvoje tinkantis sinonimas “futbolas“.

 8. 9 lukas 2009-04-03 17:48

  g. slavickas traumuotas, nelos

 9. 10 lukas 2009-04-03 17:50

  beje dar pasikartosiu, gal yra rytoj vaziuojanciu i varzybas ir rytoj gristanciu? galiu paimti savo transportu arba prisijungti prie jusu.
  tel 865561139

 10. 11 Anonimas 2009-04-03 19:20

  Gargždų Bangos saito operatyvumas ir informatyvumas stebina. maloniai

 11. 12 suvalkas 2009-04-03 20:46

  turiu blogu ziniu, siemet zaidejam gali pritrukti motyvacijos, nes jokiu premiju nebus …

 12. 13 ponas pop 2009-04-03 20:47

  čia apie bangą yra. beje, mistinis tamašauskas, kur sūduvoj pusę metų sėdėjo, dabar bangoj sėdi.

  http://www.fkbanga.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=969&Itemid=54

 13. 14 ponas pop 2009-04-03 20:48

  o kas liečia premijas, tai naivoka būtų tikėtis šiais metais tokio dalyko kaip premija. retai kur ant lietuvos tų premijų bus. sakyčiau, motyvacijos galima ir kitur rast. pvz., perspektyvoje dar šiais metais europoje pažaist

 14. 16 nagerai 2009-04-03 22:47

  ooo… diletantas mano kolega pasirodo… Gal karts nuo karto drauge į futbolą nulėkt nori? :)

 15. 17 suvalkas 2009-04-03 23:05

  o treciadieni taures rungtynese laukai didele staigmenu musu visu ( tik gaila kad ji nemaloni….)

 16. 18 kampinio_veliavele 2009-04-03 23:29

  suvalkas, kiba pralosht planuojat? :D

 17. 19 kampinio_veliavele 2009-04-03 23:37

  per pilnati mane keistos mintys uzlieja, todel sugalvojau ar tox planas ymanomas, kad daba stipriausi fbk ir atlanto zaidejai pasiraso sutartis su silute (zinoma pries tai nutrauke kontraktus su fbk ir atlantu) ir davai visiems y kaulus taureje??? :)

 18. 20 kampinio_veliavele 2009-04-03 23:38

  ir zinoma I lygoj :)

 19. 21 suvalkas 2009-04-03 23:39

  to kampinio veliavel kartais pilnatis neblogai veikia :) tik biski padauginai :)

 20. 22 kampinio_veliavele 2009-04-03 23:43

  tai jei sakai ka nors tai sakyk iki galo

 21. 23 suvalkas 2009-04-04 09:45

  ateis laikas ir suzinosit ;)

 22. 24 zinau... 2009-04-04 10:59

  labai daug atlanto zaideju perejo i silute ir sieks paimt taure jie, vo taip…

 23. 25 Varvalas 2009-04-04 11:48

  tie Šilutės žaidėjai, kurie šiame taurės etape jau žaidė už Atlantą, negalės žaisti rungtynėse su Sūduva. Taisyklės yra taisyklės. Net ir Vaciaus silkėms.

 24. 26 suvalkas 2009-04-04 12:28

  Varvalas tai kad gales nes dba jau kitas sezonas, nes tokiu atveju daug zaideju negaletu losti, pvz puse suduvos ,nes jau kiti zaidejai uz kitas komandas irgi lose

 25. 27 suvalkas 2009-04-04 12:30

  nes nuo pusfinalio jau galima :)

 26. 28 Varvalas 2009-04-04 13:15

  kitas sezonas tik cempionate, o taurės varzybos – 2008-2009 metu

 27. 29 Varvalas 2009-04-04 13:16

  nezinau, gal kas ir pasikeite istatuose

 28. 30 Favoritas 2009-04-04 13:24

  Isauso ilgai laukta dienuke – futbolas prasideda!
  Gaila, nebusiu Marijampolej. Graziu visiems rungtyniu ir zinoma pergales ;)
  O as eisiu paziuret kaip Vetra ir Teledema atrodo :)

 29. 31 Favoritas 2009-04-04 17:20

  Sveikinu visus su pirmaja pergale siame sezone :)
  Pagal rezultata sprendziant lengvos varzybos buvo. Aisku, laukiam issamiu komentaru apie realu vaizda aiksteleje.

  O va Vetra tai gana lengvai Teledema suvalge, pirmam keliny zaidimas i vienus vartus. O antram vilnieciai apsnudo tai ir gola prasileido :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama