1: SŪDUVA 4:0 BANGA

06-1

Šio čempionato pradžią dievai mums padovanojo kaip reta nuostabią – saulė tvoskė kaip vidurvasarį, paukščiukai čiulbėjo ir buvo nelengva patikėti, kad dar prieš pora savaičių buvo visiškai natūralu žaisti po stogu.

O va futbolo dievai Sūduvai nebuvo tokie mielaširdingi. Aišku, laimėta smarkiai ir lygio skirtumas buvo akivaizdus. Tačiau vaizdas pavasarinėje aikštėje labiau kėlė nerimą nei džiugino. Gal treneris ir vėl per treniruotes kamuolio komandai neduoda?

06-4

Smagiai grojant tradiciniam Marijampolės dūdų orkestrui, žmonių į stadioną prisirinko nemažai, tačiau jokių lankomumo rekordų sumušta nebuvo. Tas perdėtai geras oras vis tik leido tikėtis, kad į čempionato atidarymą susirinks daugiau Marijampolės gyventojų. Gal vietoj orkestro kokį Ciciną reikėjo geriau pakviest? Pamenu, kažkada kažkoks laikraštis rašė, kad šiais sunkiais laikais ponas Cicinas už koncertą labai mažai ima. Ką gi, akivaizdu, kad vien rungtynių reklamos ant tablo įvažiuojant į miestą nuo Prienų nepakanka. Na bet jau tie, kurie nepagailėjo dešimties litų už bilietą, linksminosi kaip turi būti. Šio sezono naujiena – alų, limonadą, čipsus bei čeburekus po tribūnas nešiojančios merginos. Darbo joms šį kartą buvo akis. Beje, užtat iš Gargždų žmonių atvažiavo kaip reikiant. Man rods, tokios pilnos svečių tribūnos dar nebuvau šiame stadione matęs.

Vis tik Bangos palaikytojų grupė gyvai atrodė didesnė, nei buvo iš tikro.

Vis tik Bangos palaikytojų grupė gyvai atrodė didesnė, nei buvo iš tikro.

Galų gale orkestras susipakavo savo dūdas ir komandos išėjo į aikštę. Sūduvos startinė sudėtis buvo daugiau mažiau tokia, kaip ir planuota. Klevas vartuose, Slavickas, Skroblas, Samusiovas ir Gnedojus gynyboje, Gardzijauskas ir Zagurskas centre, Lukšys priekyje ir Radavičius su Urbšiu, kurie greičiau buvo krašto puolėjai, nei krašto saugai. Vienintelė keistenybė – Giedrius Klevinskas atraminio saugo pozicijoje.

Jau šis sudėties išvardijimas rodo šiandieninę Sūduvos padėtį. Taigi, komanda lošė praktiškai be aikštės vidurio. Tai, skaitau, galima kelti du esminius klausimus. Kodėl Giedrius Klevinskas, o ne Leimonas, kuris gliaudė siemkas tribūnoje tarp žiūrovų? Įdomu, kodėl Laimono net tarp atsarginių nebuvo? Gal dar pernai kokių geltonų kortų per daug prisigaudė čempionato pabaigoje? Antras klausimas. Kodėl žaisti rungtynių su pirmos lygos komanda, ir dar ne pačia stipriausia, komanda ėjo vienu puolėju? Ar čia kažkoks atsargumas? Kad ir kaip bežiūrėtum, kad ir kaip aktyviai lošė Radavičius su Urbšiu kraštuose, vis tik žaidimas vienu aiškiu puolėju turi nemažos įtakos bendram komandos vaizdui tokiose rungtynėse. Gal dėl to tikro spaudimo iš Sūduvos pusės šiandien taip ir nepamatėme.

Dar akimirka ir Radavičius kals ketvirtą bankę.

Dar akimirka ir Radavičius kals ketvirtą bankę.

Aš sakyčiau, kad iš tikro aukštą lygį Sūduvoje parodė tik du žmonės. Radavičius ir Skroblas. Pirmiausias siautėjo priekyje panašiai, kaip pirmas savo rungtynes už Sūduvą (priminsiu, tą kartą buvo žaidžiama su Velsu). Buvo greitesnis, gudresnis, techniškesnis už bet kurį Bangos žaidėją, kuris prieš jį atsidurdavo. Tuo tarpu Skroblas spėjo ir gynyboje tvarkytis, ir priekyje efektyviai pasirodyti. Visi kiti, sakyčiau, lošė „pusei velnio“. Kitam spektro gale šį kartą pastatyčiau Zagurską ir Vaidą Slavicką. Zagurskas šį kartą, sakyčiau, kaip reta buvo blankus ir mažai pastebimas. Sutinku, kad dėmesys jam padidintas, nes lošia jis centre. Gal ir per didelis tokiam jaunam žaidėjui. Bet niekur čia nedingsi… Kaip prasideda rimtas futbolas, nuolaidų amžiui daryti nesinori. O Vaidas Slavickas… Čia gal net rimtesni reikaliukai. Man toks jausmas, kad nuo to, kai už komandos vairo stojo Jarmalavičius, Slavicko vaidmuo komandoje tik mažėjo. Ir kas pasakys man, kas dėl to kaltas – Jarmalavičius ar Slavickas… Negali sakyt, kad Slavickas klydo labai smarkiai ar visai nematomas buvo. Bet tai vis viena ne tas Slavickas, kurį pernai į rinktinę kvietė.

Sakalai pasisiuvo naujų vėliavų. Tik spalvų deriniai man keistoki... ech... senatvė...

Sakalai pasisiuvo naujų vėliavų. Tik spalvų deriniai man keistoki... ech... senatvė...

Sūduvos priešininkas nebuvo stiprus. Panašiai, kaip ir Tauro atveju, labiausiai į akis krentantis I lygos žaidimo trūkumas yra gausybė techninio broko, kuris komandai neleidžia aikštėje pasiekti ko nors apčiuopiamesnio. Kitas dalykas – vis tik Banga nebuvo šioms rungtynėms pasirengusi. Bent jau man taip pasirodė. Nebuvo jokio plano, kuris padėtų susitvarkyti su teoriškai stipresne komanda. Gal reikėjo tiesiog užsidaryti gynyboje, palikti keletą žmonių kontratakoms ir siekti nulinių lygių? Dabar Banga tiesiog žaidė. O kad lygis yra žemesnis, tai ir tas žaidimas nėjo. Ką rodo ir rezultatas.

Tačiau ir Sūduva neblizgėjo. Labiausiai liūdna buvo dėl to, kad komandos nesijautė. Nebuvo žaidime kokios nors aiškesnės minties, nebuvo taip pat ir kokio nors plano. Kaip ir Banga, Sūduva tiesiog žaidė. O kad individualus komandos narių lygis gerokai aukštesnis nei Bangos, tai ir to pakako užtikrintai pergalei. Deja, praktiškai visi įvarčiai krito ne po kokių nors smagių kombinacijų ar bendrų komandinių veiksmų, o greičiau po grubių Bangos klaidų arba atskirų Sūduvos žaidėjų individualių veiksmų. Sūduva įmušė du paprastučius, „mokomuosius“ įvarčius (abu kartus Lukšys) ir pora smagesnių, su kombinacijos užuomazga ir tobulais smūgiais (Urbšys, Radavičius). Tada buvo dar Radavičiaus smūgis į štangą ir dar pora pusprogių bei pora grubių Bangos gynėjų ar vartininko klaidų.

Taškas. Visas kitas laikas buvo paskirtas neskubiam, kiek chaotiškam ir gerokai nuobodžiam futbolui. Klaidų Sūduva darė taip pat daug – tiek techninių (kreivi pasai), tiek taktinių (kai kamuolys metamas į vieną pusę, o žaidėjas, kuriam tas kamuolys skirtas – lekia į kitą). Antrosios grupės klaidos labiausiai nerimą kelia ir meta didžiausius akmenis į trenerių štabo daržą. Ir dabar jau nepasiteisinsi, kad „treneris su komanda dar nesusipažino“. Juk šį kartą, kitaip nei pernai, prieš pat sezono pradžią prisijungė tik pora žmonių. Taip kad derinius išmokti lyg ir buvo pakankamai laiko. Juolab, kad šių metų futbolo pogromai komandai suteikia pora papildomų pasirengimo savaičių. Vienintelis dalykas, kuriuo galime pasidžiaugti – tuo, kad vienas Sūduvos gynėjas raudonos kortos išvengė…

Štai tokia man pasirodė šio sezono pradžia. Iš vienos pusės – smagi ir atsipalaidavusi (lengva pergalė ir net keturi įvarčiai), iš kitos – kelianti nerimo dėl tam tikrų dalykų, apie kuriuos jau pernai visi skalambijome. Draugiškų serijos pabaigoje atrodė, kad tiek „dalykai“ lyg ir išsisprendė, tačiau šios rungtynės parodė, kad liga dar nėra įveikta. Gal jūs šias rungtynes pamatėte kitaip? Gal aš čia klystų? Bus smagu išvysti diskusiją komentaruose.

P.S. Nuotraukų dabar sumesti neturiu laiko. Jos atsiras šiandien vėlai vakare. Chm.. Ir futbolas.lt kažko miega…

Reklama

69 Responses to “1: SŪDUVA 4:0 BANGA”


 1. 1 Niekas 2009-04-04 19:13

  Na draugiskose rungtynese zaideju niekas neslege,o dabar yra sioks toks spaudimas ir matesi toks neuztikrintumas,galbut jaudulys.

 2. 2 kilas 2009-04-04 19:56

  reikėjo griebti Grigalevičių. Suvalkas praverstų puolime. jei Vėtra įpirko, tai ir Sūduvai vilkaviškietis būtų prieinamas. žemiečiai šį sezoną sūduvoj madingi

 3. 3 Varvalas 2009-04-04 20:09

  Pirmiausiai sveikinu komandą ir jos gerbėjus su pergale. Rezultatu esu patenkintas, nes tyliai savyje prognozavau pergalę 2:0 ar 3:0. Žaidimu irgi negaliu skųstis.

  Apie kai kuriuos žaidėjus. Pradėsiu nuo prasčiausiųjų. Nesupratau už ką treneris, kurio pavardės neminėsiu, baudžia gynėjus ir kiša į jiems neįprastas pozicijas. Kalbu apie Klevinską, kuris šiandien turėjo atlikti atraminio saugo vaidmenį. Na, jis tiek pridirbo klaidų, kad nė vienas kitas iš 22 žaidėjų net negalėjo konkuruoti. Atrodo, kad tas vyrukas pirmąkart atsidūrė fubolo aikštėje. Tikiuosi, kad jį dėl to ir pakeitė.

  Daugiau kritikuoti lyg ir neturiu ką. Prasčiausiai atsiskleidė Brokas, kuris nieko padoraus ir nesukūrė.

  Visi kiti atrodė neblogai arba gerai. Man niekuo neužkliuvo Slavickas – na, ir gerai, kad nelakstė ten, kur turime ir taip daug lakstančių. Gynėjas turi pirmiausiai gintis, nes puolančiųjų Sūduvoje niekada netrūko. Man patinka “pririšti“ gynėjai – po kiek laiko juos bus galima rišti prie gumos, bet paleisti į pievas – niekada.

  Zagurskas pirmajame kėlinyje žaidė labai gerai; buvo “varikliukas“. Va, antrajame, pakeitus šiek tiek saugų išsidėstymą ir anam nuvargus, jis nebuvo pastebimas.

  Geriausiai žaidė Radavičius. Nenoriu tikėti, kad jis taip landžiai žaidžia tik pirmąsias rungtynes (kaip pernai). “Savo vietoje“ buvo Skroblas, Gardzijauskas. Lukšys vėl atsidurdavo ten, kur reikia, bet ne rečiau kaip pernai ir “sugrybaudavo“ – apie jo renesansą kalbėti dar anksti.

  Apie komandinio žaidimo buvimą ar nebuvimą dar nenoriu kalbėti. Šiuo aspektu su Ponu Pop nesiruošiu ginčytis. Norėjau tik dėl atskirų žaidėjų vertinimo paprieštarauti, tai apie tai daugiau ir rašiau.

 4. 4 axsel 2009-04-04 20:30

  jo su Kliavo pastatymu y saugus tai tikrai nustiabino tikiuosi daaugiau taip nebus ,Zagurskas mano akim ziurint nesuzaide gerai

 5. 5 jotvingis 2009-04-04 21:02

  Aha, aš ir jau seniai galvojau, kad Grigalevečių galėtų sugrąžint į Suvalkiją. Tai pagal geltonas tikrai būtumėm A lygos lyderiai – Skroblas, Samusiovas, Grigalevičius trauktų visą komandą į priekį :) O jei rimtai tai toks puolėjas Sūduvai nebūtų pakenkęs, o tuo labiau kraštietis. Nors gal ir dabar gerai, Brokas daug žaidybinės praktikos įgis, puikus sezonas jaunimui tobulėt, jei treneriai jais pasitikės.
  Ir kova dėl sidabro medalių įtemptesnė bus (čia gal per drąsiai pasakiau, bet, MANO NUOMONE, prizininkai beveik jau aiškūs). Tikėjausi, kad Banga labiau pasipriešins, bet čia manau dar tik sezono pradžia, įsivažiuos ir naujokai A lygoje (aišku ne visi).
  Žiūrovų mažoka, fksuduva.lt skelbia 1800, futbolas.lt 1500, tikėjausi bus virš poros tūkstančių, pirmose sezono varžybose visada daug susirenka ir iš to galima spręst apie visą sezoną. Tikriausiai po pernykščio sezono tie, kurie pasvajodavo apie pirmąsias vietas, šiek tiek nusivylė ir neatėjo į stadioną, bet, tikiuosi, sugrįš ir jie, nes GALBŪT vėl kovosim dėl medalių. Krizė (nesuprantu dėl ko žodis tau, ponas pop, nepatinka) manau įtakos tam ne daug turi, nes 10 litų (per 2 savaites) nėra dideli pinigai, galima porą kartų ir alaus neišgert, pramogų juk Marijampolėj nėra. Gal visas tas bardakas sezono pradžioj tam turėjo įtakos, bet abejoju, kad tie, kurie neatėjo į stadioną gerai žino, kas įvyko. Pagrindinė priežastis, pritarčiau ponui pop, informacijos trūkumas, jei net diena prieš rungtynes Sūduvos svetainė tapo omnitelio… nežinau kaip su plakatais Marijampolės mieste, bet visąlaik juos retai išvysti būdavo galima, gal ir dabar tas pats. Informacija apie rungtynes Marijampolėj vaikšto tik iš lūpų į lūpas. Ko nebendradarbiaujama su vietine spauda, kuri pirmuosius puslapius galėtų paskirti savo miesto komandai (gal taip ir buvo, nezinau, bet abejoju). Daug čia ponas pop ir kiti kalba apie futbolas verslo blogybes, modernų futbolą ir pan. Lietuvos klubams dar taip toli iki to, kad apie tokias problemas dar per anksti kalbėt.
  Gaila ir.. gėda, bet rungtynėse būt negalėjau.. Laukiam foto

 6. 6 anus 2009-04-04 21:03

  Idomus tie ekspermentai.Leimonas irgi nera tinkamas atraminio saugo pozicijoje. Paruosiamuoju laikotarpiu ji ten daznai buvo galima isvysti. Dabar dar vienas ekspermentas. Ko jau ko, bet G.Klevinsko atraminio saugo pozicijoj nesitikejau isvysti. Gal metomos pedos pries treciadienio rungtynes. Šiaip ispudis toks: uzlips ant rimtesnes komandos pvz. Ekranas, Vetra ir pasimatys visos skyles, kurios buvo matomos jau siandien t.y. silpnai valdomas aikstes vidurys. Nuo cia ir formuojasi visas komandos zaidmo braizas. Sutinku su popu, kazkaip neramu..

 7. 7 kilas 2009-04-04 21:19

  ant Žalgirio stadiono kampo Vilniuje, prie šviesaforo yra toks ale tablo atsuktas į gatvę. labai gerai matomas pravažiuojant (nes juokingas). ten rašomas būsimų rungtynių laikas ir varžovas. Sūduvai tokios lentelės pakatų, kad priminti čiabuviams laiką (tiems kas neskaito ir nerašo)

  paprasčiau nei šiukšlintis plakatais. visi stadionai ant pasaulio turi tokia iškabą (pvz bėgančią eilutę). ir prie senuko Sūduvos stadiono visi privažiuodavo, kad iš mašinos pamatyti plakatą..

  čia mano nemokamas ir nebrangus receptas. 300 snukių prieaugį stadione garantuoju.

 8. 8 Remis 2009-04-04 21:26

  reikėjo į spaudos konferenciją užeiti, tai būtumėte sužinoję, jog Leimonas kažkokią infekciją pasigavo.
  tikėtina, kad antrojo rato pradžioje, kai “Banga“ ir “Sūduva“ susitiks antrą kartą, rezultatas bus kitoks, nes sunku įpusėjus pasiruošimą I lygai šokti iškart ant A lygos senbuvių :)

 9. 9 ponas pop 2009-04-04 22:28

  Remi – na mes ne kokie ten žurnalistai, kad į spaudos konferencijas vaikščiotume:))) o tokią infekciją kaip leimono tai ir aš norėčiau pasigaut kitą kartą – bo puikiausiai tarp žiūrovų sėdėjo, o vakare jį mačiau maximoj – irgi į ligonį nepanašus buvo:))) tikiuosi pusės marijampolės jis neužkrėtė taip infekuotas:)

  jei rimtai, tai neabejoju, kad pirmokai laikui bėgant pastiprės. jiems šis gyvenimo apsivertimas tik į naudą. nors stebuklų kažin ar galim tikėtis. o ir nelabai suprantu koks skirtumas kuriai lygai rengtis – jei kalbant apie žaidimo principus.

 10. 10 suvalkas 2009-04-04 22:33

  na del reklamos trukumo jus visi teisus, cia jau akmuo i suduvos darza sitoje vietoje, kas del varzybu tai Leimonas susirgo ir dar neaiskua r trec zais, giedriukas dar tikrai enzais, o kaip matet pas mus keitimai tikrai nestebuklingi ( yoac brokas kuris nesiorentuoja aiskteleje), taip kad bus sunku o grigaleviciu suduva nepirko kaip ir dar nemazai zaideju kurie norejo ateiti i suduva…

 11. 11 Varvalas 2009-04-04 22:42

  Grigalevičius daugeliui komandų nepatinka dėl bjauraus charakterio. Jo Sūduva neplanavo imti. Pagaliau jis pernai beveik visus įvarčius sumušė Ūkio banko “klientams“, o paskui nutilo. Ilgai po traumos nežaidė. Neilgai Vėtra džiaugsis tuo “apsipirkimu“.

  Na, kuo jis už Biskį geresnis? Praeitimi? Didesniu atlyginimu? Neperspektyviu amžiumi? Suvalkietiška kilme?

 12. 12 zee 2009-04-04 23:26

  Biskys tai geras žaidėjas,jaunas,perspektyvus.Žodžiu,iš jo bus puikus žaidėjas manau,rezultatai tą ir parodys.

 13. 13 suvalkas 2009-04-04 23:40

  kai tas biskys tiek pasieks kiek pasieke grigalevicius tai galesi ka nors sakyt, o dabar dar jam aps… daug zoles reikia, taip grigaleviciui praitas sezonas nebuvo geras, bet pries tai atsimink koks ir kam muse golus, o kaip sitam los dar paziuresim , bet tikrai nebutu pamaises, nes uz broka ir bisky kartu sudejus yra geresnis

 14. 14 vietinis 2009-04-05 02:49

  to ponas pop.
  gerai kad tu tiek daug matai ir daug zinai, tokiam snekuciui kaip tu tai noreciau ne maziau kaip snuki ismalt kad kita karta nieko nezinodamas neskleistai ereziju…ir jei neturi ka protingo pasakyti tai isvis geriau nusiduok kad nieko nzn…

 15. 15 jotvingis 2009-04-05 07:47

  Ko tu čia pariniesi? Žmogus susikūrė savo asmeninį blog’ą, vargsta, už kyną darbą dirba. Nenori neskaityk, ką nori tą rašo. Arba gražiai pasakyk, kad gal tave su tomu sumaišė, bet kas gali sumaišyt, man ir per draugiškas buvo keista matyt vieną tribūnose kitą aikštėje.

 16. 16 jotvingis 2009-04-05 08:18

  Nors gal ne “tave“, o “tavo pažįstamą“, o gal net “tave su povilu“.. ką gali žinot kas tu esi, vietini :)

 17. 17 Remis 2009-04-05 08:52

  ponas pop, tai, kuriai lygai rengiesi, lemia tai, kokius žaidėjus pasikvieti. kai likus savaitei iki starto sužinai, jog žaisi A lygoje, tai naujų žaidėjų taip greit neprigaudysi.o didžiausias skirtumas tarp A ir I lygos yra greitis. tiek veiksmo, tiek minties greitis. kad įjungtum aukštesnę pavarą, reikia daugiau praktikos – t.y. rungtynių.
  P.S. infekcijų įvairių būna, taip kad nereiktų varyti nei ant žaidėjo, nei ant klubo. “Bangos“ vidurio gynėjas taip pat tarp žiūrovų sėdėjo, nors dar prieš porą dienų atrodė, kad yra šimtu procentų pasirengęs žaisti.

 18. 18 dublis-1 2009-04-05 08:56

  Žiūrim ką turim. Ar buvo pirmos sezono runktynės tikra futbolo šventė, manyčiau, kad ne? Labai jau skirtingo pajėgumo komandos žaidė. Galima sakyti, kad trys žaidėjai Radavičius,Lukšys ir Urbšys apžaidė visą priešininkų komandą, o kitiems tik buvo gera treniruotė. Tas pats bus ir su Šilute trečiadienį, gerai tai ar blogai,kad silpni varžovai pasitaikė starte parodys ateitis. Gal 11d su Tauru, kur varžovas salyginai stipresnis,pagal žaidėjus, bus galima spresti apie šiemetinę Sūduvą.Šiose rungtynėse tikrai nustebino 2 epizodai. Pirmas-G. Klevinsko pastatymas ir žaidimas saugu atraminiu,kaškas iš fantastikos srities ir žaidžiant namuose su Banga žaisti 5 gynejais, na nežinau.Antras- tai S. Klevinsko palikus vartus begti skirti susistumdžius žaidėjams,jau jis kartą buvo nubaustas už tokią avantiūrą,bet …..Ramonai paimk jam diržą ir paauklėk vyriškai.

 19. 19 Varvalas 2009-04-05 09:11

  Vartininkas Klevinskas į konflikto vietą bėgo todėl, kad jis yra kapitonas ir turi teisę išsakyti savo nuomonę teisėjui.

 20. 20 Varvalas 2009-04-05 09:16

  Šiaip tai vartininką skirti kapitonu yra neprotinga – po tokių aiškinimųsi jis ne visada suspės grįžti į vartus. Komandoje pastoviai daug kas daroma “žydiškai“: gynėjai žaidžia saugais ir atvirkščiai, vartininkas turi kapitono pareigas.

  Geriausiai pagal pareigas “atrodė“ tas Gargždų veterinarijos gydytojas su dujiniu pistoletu rankose.

 21. 21 Is kapsuko 2009-04-05 09:19

  Nu pagal pirmas varzybas neina daug sprest, bet kaip sakiau anksciau, truksta tokio zaidejo kaip Bozinovskis, kuris sutvarkytu viduri. Siais metais surinkti labai stiprus gynejai, ko nepasakysi apie saugus. Sezono pradzia, o treneris expermentuoja su zaidejais, pastatyt Klevinska atraminiu saugu tai cia virs ribu. Tada reikejo nors Jasaiti laikyt komandoj.

 22. 22 Remis 2009-04-05 09:51

  Varvalai, kur kas kiečiau atrodo bėgti dviem su “čiumodanais“, o po to išsitraukti tą patį dujinį pistoletą ir atlikti lygiai tokį patį veiksmą :) beje, prieš kelis sezonus “Bangai“ dar žaidžiant II lygoje budinčiu med. personalu dirbo blondinė su privalumais, tai dalis žiūrovų tiesiog trokšdavo, kad kas nors nusisuktų aikštėje sprandą ir visi galėtų pamatyti, kaip ta blondinė tursena į aikštę. matyt būtų geras marketinginis sprendimas priimti blondines gydytojomis, tada dalis ateitų vien to pažiopsoti į stadioną :)

 23. 23 jotvingis 2009-04-05 10:05

  Reiktų tokios ir Sūduvai :))) Nervas taip neimtu, jei koks Lukšys susitraumuotų aikštėje. Bet tada gali padaugėti žaidėjų traumų :))

 24. 24 Salaga 2009-04-05 10:34

  As nesuprantu vieno dalyko , kodel komandoje nera 2 puolejo , Luksys viso sezono nepatemps vienas , o broko neskaitau as puolejo turi tik greiti , ougio nera .
  Kodel tai p atsainiai ziurima i puolejus taip ir nesuprantu . Blet jau jai Pakrujis sukeba pasimti Raskova , kodel mum kazko nepaieskojus .

 25. 25 rimvill 2009-04-05 11:11

  Sveiki. visi mato vien tik bloga. As pamaciau daug progreso lyginant su praeito sezono pabaiga. Visu pirma neliko kamuoliuo ridenimo aikstes viduryje nezinant kur ji deti. Antra – ptadeta zaisti krastais, beja is kur ir buvo imusti tikrai du grazus ivarciai. Trecia – isnaudotos susikurtos progos….

 26. 26 Kapsas 2009-04-05 11:14

  To vietinis: nusivalyk snargli vaikeli ir jeigu turi ka pasakyt,sakyk ne cia isnternete,o asmeniskai,nes internete visi labai kieti.Na,o del bangos,gal nuskambes pasikelusiai,bet visais aspektais matos pas juos kad komanda ka tik i a lyga pakliuvo,nekalbant apie zaidima,bet aplamai visos smulkmenos.Tas ju veterinaras be komentaru,fanu skanduote super sudetinga,originali bei idomi.Ismokau per kokias 5 sekundes, “ole ole ole-banga!“ :) Remi,suprantu kad nesi kvailas,bet nesistenk kiekviname aptartame dalyke teisint bangos,tu saunuolis bet neverta. Tebunie jiems sios pastabos mano ir kitu tai spyris pasistiebt.As nenoriu izeist,bet kai kurie dalykai tikrai juokingi…

 27. 27 ponas pop 2009-04-05 11:37

  kche kche:) į snukį dar niekas nesiūlė:) va dabar tai prisidribau:) ypač malonu, kai siūlo komandos žaidėjas. reikės raukt šitą paskalų tvenkinį – vis tik norisi ramiai po marijampolę vaikščiot. lygiai taip pat kaip ir norisi aiškios žinios iš komandos apie tai, kas serga ir kuo. tai ir kalbų jokių nebūtų.

  O lyginant su praeitais metais progresas yra netgi tame, kad komanda įvarčius muša – ir nesvarbu, kad su silpnesniu varžovu lošia. Faktas – nors smūgių į vartus mažumėlę trūksta, bet aštrumo žaidime daugiau. Ir efektyvesnis jis – nes iš esmės išnaudota buvo dauguma rimtesnių progų.

  Pliusas yra ir individualus kai kurių žaidėjų pajėgumas – to paties radavičiaus, bruno biskio, zagursko ar skroblo. Nors Zagurskas gal ir nesužaidė savo geriausių rungtynių, bet akivaizdu, kad tas jaunas žmogus turi šansų tapti playmakeriu – svarbiausia yra tai, kad aikštę gerai mato ir galvą turi.

  Gynyba Sūduvos iš tikro solidi. Puolimas taip pat gali egzistuoti tokia forma, kokia gyvuoja dabar – ypač jei Lukšys visą sezoną be traumų ištemps.

  Vienžo, optimizmo yra per akis. Ypač turint omeny, kokia perspektyva švietėsi ano sezono pabaigoje. O šiaip tai bet kokiu atveju reikės dar kokių keturių-penkių turų, kad pamatytume, ko iš tikro komanda verta. Ir varžovo, kuris būtų panašaus pajėgumo ar stipresnis. Kaip supratau iš komentarų, toks varžovas į Marijampolę jau trečiadienį gali atvažiuot.

 28. 28 Varvalas 2009-04-05 11:56

  mano žiniomis tų klaipėdiečių Šilutėje bus nedaug – apie šešis. Treniruojasi ir daugiau, bet tik formai palaikyti … Netikiu, kad Šilutė yra stipresnė už Bangą.

 29. 29 Remis 2009-04-05 12:15

  jeigu “Atlanto“ ir “Kauno“ žaidėjai būtų “palaidi“, tai ne į “Šilutę“ visi trauktų. o skolintų žaidėjų pagal šio sezono nuostatus gali būti tik penktadalis ir ne daugiau nei po 2 iš skirtingų klubų. “Sūduvos“ treneris kalbėjo apie keturis naujokus (du be sutarčių ir du skolinti). man atrodo, kad visas šurmulys dėl “Šilutės“ tik savus pagąsdinti skirtas.

 30. 30 suvalkas 2009-04-05 12:22

  siiap turetu zaisti 12 atalnto zaideju uz silute, jeigu viskas igyvendisn tai ka galvoja

 31. 31 Niekas 2009-04-05 12:52

  Galbut tas zaidimas vienu puoleju yra trenerio sumanymo dalis,kazkokia tai taktika. Kad netycia negautu saibos pirmi ir nedingtu upas.

 32. 32 vietinis 2009-04-05 13:10

  P. Pop pasiulyciau pagalvoti pries snekant, cia yra viesa vieta, nesvarbu jog nuosavas blogas, kur bet kas gali skaityti, ir toks minciu reiskimas kaip tavo, paprasciausiai yra zmogaus visu pirma negerbimas, o visu antra, tai tos komandos, kurios dedies didis fanas, zaidejo negerbimas. Jau ne pirmas kartas sneki nepagalvodamas.

 33. 33 Is kapsuko 2009-04-05 13:25

  Man tai idomu, tai ka darys tie Kauno ir Atlanto zaidejai dabar, tai kiek suprantu tu komandu jau nebus 100procentu siame sezone? Ar cia dar gali kas nors ivykt ant sitos zemeles?

 34. 34 ponas pop 2009-04-05 13:39

  Mielas vietini, komanda ir žaidėjai, deja, yra du skirtingi dalykai. Galima “dėtis“ komandos gerbėju ir nemylėti žaidėjų. Nes kitaip metais tas žaidėjas gali už didžiausią komandos prieš lošti. Taip kad tuos dalykus reikėtų atskirti.

  Nors tu ką – nesuprantu, kur ten buvo galima įžeidimą įžvelgt. Nebent kažką ten tarp eilučių skaityt reikia – o to niekada nemokėjau.

  Bet kokiu atveju, matau čia situacija be išeities piešiasi. Teorinės diskusijos yra beprasmės. Todėl pasakysiu štai ką.

  Sutinku, kad manasis pareiškimas galėjo žmogų įskaudinti. Todėl norėdamas visą šį reikalą užbaigti – tiesiog nuoširdžiai atsiprašysiu. Sakykim, tai bus man pamoka. Viliuosi panašus atvejis nebepasikartos.

 35. 35 lukas 2009-04-05 13:59

  infekcija pasigaves ne tik leimonas buvo, bet ir chevedukas, kuris lygiai taip pat sekmingai siemkas gliaude stadione. matyt su leimonu kartu kazkur ta infekcija pasigavo.

 36. 36 vietinis 2009-04-05 14:19

  smagu girdet P. Pop.

  lukas, infekcija infekcijai nelygu… ir deje bet ju abieju infekcija tikrai skirtinga yra… vienas sirgo liga, kuri pasireiske temperatura ir t.t. o kito infekcija organizmo sutrikimai… gal dbr nebus noeatsiras snekanciu nesamones?

 37. 37 UCCM 2009-04-05 15:04

  Pikti jusu futbolistai… Na bet is kitos puses ponas Pop, nenusimink. Bent jau blogas tavo tarp juju populiarus :)

 38. 38 Varvalas 2009-04-05 15:41

  šiandien ryte netyčia nuklydau į kažkokią lenkų futbolo svetainę. Ten forume, klubo gerbėjai, lenkišku žargonu rašė, kad komandoje žais Biskis (ne Biskys) iš Lietuvos. Supratau, kad čia apie kažkurį Sūduvos Biskį kalbėta. Taip buvo rašoma vasario pabaigoje. Lenkiškai suprantu, bet to žargono prasmės neįkirtau. Turbūt, Breikštas kažką prišnekėjo …

 39. 39 UCCM 2009-04-05 16:42

  Jei nori, duok linka, gal ir zargona patraukciau…

 40. 40 ponas pop 2009-04-05 16:48

  UCCM’ai – kad jau užsukai – paklausiu ne į šio blogo temą. O kokioj stadijoj dabar Žalgirio reikalai? Trumpai, be gilių analizių. Kažkaip viskas kaip tilo, taip ir nutilo.

 41. 41 Warszawa7 2009-04-05 17:07

  Ta cala Suduva to niezla druzyna musi byc :)

 42. 42 Varvalas 2009-04-05 18:12

  UCCM, neišsaugojau linko, nes pasitraukiau nuo kompo, o kitas žmogelis uždarė mano langą (šiandien šiek tiek dirbame).

  Jau geriau rašyk, kas ten Žalgiryje dedadi. Ar bus už ką pirmoje lygoje man sirgti?

 43. 43 UCCM 2009-04-05 20:54

  Negerai ten dedasi, ar bent jau jokio konkretaus gerio negaliu pasakyti. Kadangi visiskai su..ko VFMD ideja, tai dabar yra laukiama ryt-porytdienos, t.y. – ar perpirks ji is kastujevu ar ne.
  Jeigu perpirks, manau beda bus tik metu pasivaiksciojimas po 1 lyga, jei ne – vel ta atio situacija, kai Kastujevai kaip imanydami bando suzlugdyt pirmiausia ‘konkurentus’, antra – pat kluba. Jai taip gausis, netrukus vel seks Dudonienes zingsnis, pareiskimas – zaisime antrojoje lygoje, trenerio Sorokino apgaudinejimas (tu tik rink komanda, viskas bus gerai), o realiai FK Zalgiris baigs savo futboline veikla, jei tik VMFD pranyks. Nes daugiau jiems nei Sorokino nei jo komandos nereiks.
  I kalbas – duokit gi mums prekes zenkla (kurio labai reikalavo Ugianskis su jusu Murausku) anie nereaguoja, nors i zeme tai VFMD nepretenduoja ir del ko taip jiems norisi vietoj to, kad atiduotu ta galvos skausma mums, ji tyliai ramiai sunaikint, nezinau. Gal jau cia cia ne paties Kastujevo o jo padejeju moteriska logika?…
  Kita vertus kazkodel nujauciu, kad turi jie patareju. Tu paciu is miesto uz 100 km nuo uzdarytosios Zalgirio bazes. Tu paciu, kuriu sprendimai nunai visa Lietuva arba piktina arba juokina. Gal anie vis del to atskira lyga zada kurti ir draugu iesko?

 44. 44 as 2009-04-05 21:20

  fanu veliaveles kaip lietuvos ryto :D

 45. 45 tu 2009-04-05 21:39

  Ka jau padarysi kad sūduvos tokios spalvos…

 46. 46 bronius 2009-04-05 22:18

  Ar afigieli? Tai ryto spalvos kaip Sūduvos!!!

 47. 47 Varvalas 2009-04-05 22:44

  Taip – L Rytas “nukopijavo“ spalvas nuo Sūduvos ir dabar moka klubui gerą pinigą :)

 48. 48 jotvingis 2009-04-05 23:06

  Galėjo, bent spalvų proporcijas pakeist, pvz.: puse (arba daugiau) veliavos balta, ketvirtadalis (arba mažiau) raudona ir ketvirtadalis (arba mažiau) juoda, būt panašios proporcijos kaip komandos pagrindinės aprangos, bet dzin, yra kaip yra, juk ir Sūduvos raudona, raudonesnė negu ryto, ir dar “apversta vėliava“, skirtumai nežymūs yra ir problemų su paprastų šalikų įsigijimu sumažėja nusiperki lryto spalvų šaliką, nuardai logotipą (jei toks yra, o jei nėra dar geriau) ir išsisprendžia visos problemos su atributikos įsigijimu :)

 49. 49 bronius 2009-04-06 00:24

  Koks lrytas, koks krepšinis, kokios čia erezijos Futbolo klubo gerbėjo bloge? Ant kelių dar atsiklaupkite.. Stebinat mane :(( Salantų aviamodelistų būrelio spalvos irgi panašios – dar pasakykit, kad Sūduva jas nusikopijavo! Sūduva – Jūsų Futbolo Klubas, Jūsų Krašto pasididžiavimas, tai Jūsų spalvos!!

 50. 50 ponas pop 2009-04-06 00:49

  klausykit, ar tik nebūsim į lankas biš nuklydę? tos spalvos – sakalų reikalas. Nepradėkim vėliavų dizainu užsiimt. Jau kokias jie nusipiešė vėliavas – tokias ir turės. trys spalvos yra sūduvos paletėje pastaruosius penkerius metus. O kad kažkas kitas jas turi… Tai nieko nereiškia. Pagalvokit vien apie tai, kiek pasaulyje yra žaliai baltų klubų visose sporto šakose.

 51. 51 :))) 2009-04-06 01:01

  Geriausi Shewloui salikai ir ju BC ir FC ir Vetrai tinka :)

  Bus fotkiu tu merginiu su alum ir cipsais – labai idomus ir atrodo labai trukstamas reiskinys ant Lietuvos, jei dar jos pakalbet moka ir nepasikelusios gali nemazai atsitiktiniu i stadika ir sugryzt, asmeninis demesys, gerbeju lojalumas praktistai ugdomas. Kokie skanestu ir gaivos kashtai?

 52. 52 Kapsas 2009-04-06 08:01

  Na tos merginos su alum ir uzkandziais geras dalykas,nors lupa daug uz prekes,bet sveikintina,nereikia stovet eilese ir grustis per zmones bei trukdyt jiems stebet futbola.

 53. 53 ponas pop 2009-04-06 08:06

  mano manymu merginos su alumi ir čipsais įrodė viena – kad tokios dažnos suvalkiečių ašaros dėl brangių bilietų yra iš piršto laužtos. Nes kai pasižiūri, kaip kone dvigubai moka už kelias alaus skarbonkes ir net nediskutuoja, tai galvoji, kad tos krizės ant marijampolės net nėra

 54. 54 Varvalas 2009-04-06 08:40

  o kur Marijampolėje stovi reklamos stendai, kuriuose skelbiama apie futbolo rungtynes? Aš nesakau, kad jų nėra, tačiau nežinau, kur proletarui, nesinaudoančiam internetu ir neskaitančiam brangstančių laikraščių, apie tai sužinoti. Anksčiau apie tai išgirsdavo automobilių turguje …

  Tos mergičkos galėtų ir šiltus kepsnius, picas, kebabus ir panašiai nešioti – nejuokauju. Aš pastoviai į stadioną ateinu nevalgęs ir piktas. Užsisakau kokius nors Radzinevičiaus didkepsnius, Lukšio dzūkiškus zarazus, Gnedojaus žemaičių blynus.

 55. 55 Favoritas 2009-04-06 09:48

  Be sansu surasti kokia nors informacija Marijampolej apie Suduvos varzybas. As pernai zinojau kad savaitgali turi zaisti Suduva, bet kuria tiksliai diena ir valanda nezinojau. Niekaip negalejau surasti mieste kokios nors info apie tai (gal prastai ieskojau?). Sakiau 100% bus kas nors parasyta prie Suduvos stadiono. Nuvaziuoju, ogi nieko nera tik lapelis pakabintas su savaites senumo informacija, kuri teige kad pries savaite Suduva turejo zaisti su Atlantu! Paskui siaip taip issiaiskinau (skambinau draugui, kuris gaude internetini rysi ir pasake), pasirodo kad ieskojau info rungtyniu isvakarese!
  Kaip kazkas minejo, galima paprasciausiai iskaba pakabinti prie stadiono matomoj vietoj (idealiausia butu prie gatves), kuri skelbtu apie artejancias varzybas: varzovas, data ir tikslus laikas. Tam dideliu investiciju tikrai nereikia.

 56. 56 ponas pop 2009-04-06 10:10

  Pernai kartais ant autobusų stotelių mieste pamėtydavo tokių nedidelių plakačiukų. Šiaip tai ant bilieto mačiau, kad yra pridėta informacinių rėmėjų logotipų – ten ir televizija, ir miesto laikraštis ir dar kažkas, dabar jau nepamenu kas. Klausims tik ar ką nors tose vietose kas nors daro.

  Informacija prie stadiono būtina, tačiau sunku tikėtis, kad žmonės jos važiuos prie stadiono ieškoti. Turėtų kas nors mieste kaboti. Šiaip tai, manau, šiais sunkiais laikais be problemų galėtų kokį lauko skydą miesto centre paimt – bet kokiu atveju reklamos mažėja. Paimt vieną skydą kur nors centrinėj gatvėj visam sezonui, padaryt jį stacionarų – kur keistųsi tik svečių komandos pavadinimas ir data su laiku. Daug nekainuotų kartą per savaitę atvažiuot su kopėčiom ir tą info pakeist.

 57. 57 kampinio_veliavele 2009-04-06 11:06

  kiek pastebejes tai informacija apie varzybas pateikiama Suvalkietyj, fksuduva.lt, stende pries pirma sankryza atvaziuojant nuo prienu (bet ten ja sunku pastebet, nebent pries sviesofora sustoji tai speji sulaukt kol atsisuks) ir dar beroc per kapsus jei neklystu kartais paminima. na del plakatu ar siemet yra tai nzn, mazai mieste bunu tai nieko negaliu pasakyt.
  mano ideja tokia, panasi kaip pono pop. paimi kokias 3 pagrindines miesto sangryzas (pvz prie stadiono, prie gel stoties, centre kur nors prie statolo, ar atvaziuojant nuo kauno prie statoilo) ir pakabint virs gatves tarp stulpu ar siaip salia gatves ant kokkios konstrukcijos stacionarius reklaminius plakatus, kuriuose paprasta butu pakeistik tik varzovu pavadinima ir rungtyniu laika. savivaldybe juk skatina ir remia futbola tai manau problemu del leidimu skyrimu tokiom reklamom nebuta, na o komandos savininkai statybininkai tai manau nebut problemu ir su pastatymu… siaip vidutininkai varzybos namie vyxta y menesi 2kart tai nebut sunku kas 2 sav pasilypet su kopeciom ir pakeist info… :)

 58. 58 ponas pop 2009-04-06 11:54

  žinai, pakaktų ir vieno tokio skydo. Esmė ta, kad visi norintys žinotų, kad pagrindinėj gatvėj stovi toks stendas – tai net jei ir nepravažiuotų savaitės bėgyje pro jį, bent jau žinotų, kur galima susižinot.

  Nors gal dar geresnis ir paprastesnis būdas – imti nuolatinę vietą kuriame nors iš tų nemokamų reklaminių laikraščių – kad ir nedidelę, bet visą laiką toje pačioje vietoje. kaip suprantu, dauguma marijampoliečių savaitės bėgyje su tais laikraščiais vis viena susiduria

 59. 59 Liapota 2009-04-06 12:21

  Varvalui, pritariu, o jeigu Suduva imusa, tai viskas pinga 10 ar 20% :) Jei ikala Luksys, tai Lukzio dzukiski zrazai ta kelini kainuoja tik 50% :)
  O del Informacijos Marijampoleje, tai kai startavo futbolas.lt laida (internete) tai ten apklausa dare marijampolieciu kas zino Suduva ir su kuo los… apibendrinus, vaizdas buvo liudnokas…

 60. 60 Dede 2009-04-06 12:24

  Siaip yra dar toks niekam nereikalingas TV pakabintas ant kulturos centro. Ten galetu kokia reklama uzleist apie artejancias suduvos varzybas. :)

 61. 61 Varvalas 2009-04-06 12:29

  tuose laikraščiuose beveik pakanka reklamos. Ir internete jos netrūksta. Na, supraskite, kad didžioji dauguma vyresniųjų nesinaudoja internetu, o jaunesnieji neskaito laikraščių. Aš kalbu apie lauko reklamos nebuvimą.

  Jos trūksta visose gyvenimo srityse. Vienintelis Kultūros centras pasistatęs stulpą. Gal dar prie teatro būna kažkokių afišų. Bažnyčia ant šventoriaus sienų šį ta užsikabinę. Viskas. Mišios.

  Na, ir nesiūlykite tų stendų, į kuriuos reikėtų lipti kopėčiomis. Jau ir Baltarusijoje šito atsisako.
  Pasistatėme padorų stadioną, tai gal ir šiam laikmečiui artimas lauko reklamos formas pasirinkime.

  Jei būtų mano valia, tai “užreklaminčiau“ maniežo galą, prieinantį prie Kauno gatvės. Nesuprantu, kodėl anas plikas? Kodėl rėmėjų logotipų ten nėra?

  Ramiai klubas gyvena.

 62. 62 kodėl 2009-04-06 12:39

  Išsirutuliavo gera tema, bet man visai neaišku kam labiau reikia gerbėjam ar klubui daugiau pritraukti žiūrovų, klubui nereikia ir jie nesiruošia kabinti jokių stendų jau daugelį metų,kiek ateina tiek ir užtenka,kodėl drumsti ramybę.

 63. 63 jotvingis 2009-04-06 13:13

  Nenoriu pasirodyti naglas su tokiais siūlymais ar mokinimais, bet gal ponas pop padarytum naują skiltį (ten kur “A lygos lentele“, “Sūduvos įvarčiai“) – “Sūduvos tvarkaraštis“, laiko daug neužimtų, copy-paste, ištrini ko nereikia ir viskas vienoj vietoj yra, nereikia ieškoti :)

 64. 64 Remis 2009-04-06 14:50

  nustebinot mane su kalbomis apie reklamos trūkumą. maniau, kad “Sūduva“ šioje vietoje dirba bent jau tokiame lygyje kaip mūsų kaime :)
  beje, apie “Šilutės“ suatlantėjimą (ar sukaunėjimą) buvo paskleisti teisingi gandai. didžioji dauguma “Atlanto“ dabar dirba kaip “Šilutė“ ir planuoja imti taurę. žaidėjai pasirašo sutartis su “Šilute“ ir nebus jokių problemų dėl skolinimo apribojimų. kažkaip geriau galvojau apie “Šilutę“, o pasirodo Kaunas tik švilptelėjo ir jau pasirengusi atsiduoti visu kūnu ir siela.

 65. 65 ponas pop 2009-04-06 15:51

  jotvingi – gera mintis, padarysiu.

 66. 66 vardas 2009-04-06 16:52

  Siauliai kancelskiu pasipilde. Tai kada tas transferu langas uzsidaro?

 67. 67 Anonimas 2009-04-06 17:35

  manau, kad stendą pakabins. tikriausia klubas yra apie tai pagalvojęs, tik “reikia priminti“. jei ne, tai ir projektėlį sumetęs nusiųsiu Murauskui:) nes atsipirks per vienas rungtynes. aš už apypilnį stadioną

 68. 68 suvalkas 2009-04-06 18:12

  langas jau uzsidares, bet jeigu zaidejas laisvas ir be kontrakto ji galima bet kada iregistruoti

 69. 69 jotvingis 2009-04-06 19:11

  to Remis, juk mates oficialų fksuduva.lt puslapį, ko čia stebiėtis?.. Manau, kad toki veiksmai, o tiksliau jų nebuvimas ir gi yra marketinginė strategija. Pavyzdžiui, kažkokia rašytoja perdėtai slėpė apie jos knygos turinį, ta knyga buvo graibstyte išgraibstyta. Įsivaizduokim situacija, kad Sūduva sėkmingai dirba su žiūrovais, gera, informatyvi svetainė, daug informacijos apie rungtynes, ar gi tokiom sąlygom esant būtų atsiradęs toks tinklaraštis, kokį turim dabar?.. Kuris populiarus spėju ne tik tarp FK Sūduva gerbėjų bet ir tarp kitų – komandos žaidėjų, kitų futbolo klubo fanų ir pan. Čia sužinai tokių naujienų-gandų, kurių nepateiktų joks oficialus puslapis. Net gi, man atrodo, kažkada naujienos-gandai, tapo stimulu futbolas.lt daryti interviu, čia galima rast pirminę informaciją. kaip kažkuris komentatorius rašė, kad šis tinklaraštis turi daugiau informatorių, ekspertų negu kitos svetainės apie Lietuvos futbolą :))) taip pat yra ir.. “smėlio dėžės ekspertų“ (tarp kurių esu ir as :)), bet Lietuvoj manau, toki ekspertai ir klubų vadovai yra, tik vienas esminis skirtumas yra – turimas pinigų kiekis, nu gal ir.. patirties). Tai gal tokia situacija, kokia yra dabar netokia ir bloga?..:)
  P.S. O tai gal kas žino koki Atlanto žaidėjai prisijungs trečiadienį prie Šilutės?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama