Macola, aūūūūū!!!

mac

Štai ėmiau ir pagalvojau. Buvo toks Sūduvos žaidėjas Darius Maciulevičius. Ane? Visi žinot?

Jei neklystu, Macola Sūduvoje žaidė ketverius sezonus – nuo 2005-ųjų, bronzinių, metų. Žaidė – čia švelniai pasakyta. Visus tuos metus jis buvo akivaizdus komandos vadas. Apie jo talentą futbolui, akivaizdžią ir labai apčiuopiamą naudą aikštelėje, įtaką komandos žaidimo efektyvumui bei grožiui nebesikartosiu. Jau daug kartų apie tai buvo pasakyta. Čia verta prisiminti dar kartą tik tai, kad ne vienas Sūduvos žaidėjas, paklaustas apie Sūduvoje gautas futbolo pamokas dažniausiai minėdavo ne trenerio, o būtent Macolos vardą.

Štai taip. Paskui buvo ano sezono pabaiga ir pasibaigusios sutartys. Nė viena iš jų nebuvo pratęsta, tarp jų ir su Macola. Atrodė – natūralu. Komandos laukia finansinis sunkmetis, todėl paprasčiausias būdas sutaupyti – atsisakyti tų brangiųjų žaidėjų, kuriems ir išeitinių mokėti nereikia. Gerai. Buvo gaila, bet ką padarysi. Toks gyvenimas. Paliūdėjom ir toliau žiūrėjom.

Po to buvo formuojama nauja komanda. Iš tikro buvo formuojama. Ir visai neblogai. Tarpuose pasigirsdavo žinių apie tai, kaip sekasi naujų klubų ieškotis kai kuriems iš tų, su kuriais sutartys nebuvo pratęstos. Bet Macola nė karto tada nebuvo paminėtas. Visiška tyla. Komanda buvo suformuota. Ir visai pakenčiamai. Joje atsirado netgi tokių žmonių, kurių, remiantis finansinėmis prognozėmis, lyg ir neturėjo atsirasti. Pirmiausia, aišku, kalbu apie Samusiovą ir Skroblą. Nes jie nėra tie žaidėjai, kurie žaistų už simbolinį atlygį. Bent jau taip turėtų būti. Nebent Samusiovas ir vėl užsuko pusmečiui, iki sekančio transferų sezono.

Labiausiai trūko komandoje žaidėjo, į kurio vietą Macola būtų tiesiog idealiai tikęs. Ir dėl to, kad toje vietoje žaidžia, ir dėl to, kad komandą žino. Bet ir tuomet apie Macolą kažkaip tyla tyla tyla spengė. Tik kažkoks pusiau gandas apie tai, kad galbūt yra šansų bei tam tikra nedidelė tikimybė, kad Maciulevičių šiais metas ir vėl Sūduvoje pamatysime.

O štai visai neseniai pasirodo žinia, kad Macola kalbasi su Kėdainių Nevėžiu. Gal taip ir neapčiuopiamai kalbasi, nes dar kalbasi su kažkokiu užsienio klubu. Labiau kalbasi. Bet kalbasi ir su Nevėžiu. Ar Nevėžis gali mokėti daugiau nei Sūduva? Sunku gerai į šį klausimą atsakyti, bet abejoti būtų logiška.

Tai štai ir galvoju, kaip čia gavosi, kad žaidėjas, vedęs komanda keturis sezonus ir neradęs naujo klubo, kalbasi su I lygos klubu, bet lyg ir nesikalba su klubu, kuriame ką tik žaidė? Tikrai nenoriu kažkokių čia sąmokslų išradinėt. Tiesiog įdomu. Nejaugi čia bus kokia negera katė kelią perbėgus? Ar dar kokios nors ten netikėtos priežastys? Juk Macola tam straipsnyje aiškiai pasakė – karjeros baigti dar neketinu, žaisti noriu. Tai kodėl jam tenka kalbėtis su Nevėžiu? Ir ar nepradės po šio straipsnio kalbėtis ir su kitais A lygos klubais?

Neabejoju, kad yra žinančių daugiau už mane. Gal apšviesit?

12 Responses to “Macola, aūūūūū!!!”


 1. 1 Varvalas 2009-04-23 17:12

  Aš labai abejoju, ar Sūduvai dabar reikalingas Macola? Aš, būdamas treneriu, jo nekviesčiau į komandą. Yra jaunų greitų saugų, kurie netingi ir pasiginti. Aišku, jie dar kamuolio neskirsto atmintinai, bet …

 2. 2 rimvill 2009-04-23 18:15

  Man ir atrodo kad reikia ziureti i prieki (aciu macolai uz praleistus metus Suduvoje). Viena ausim girdejau, kad jei Suduva iseina i europa, bus stiprinamas vidurys bei puolimas

 3. 3 Remis 2009-04-23 18:47

  reikalas yra labai paprastas. “Nevėžyje“ jisai greičiausiai tiktai žaistų. be treniruočių. koks A lygos klubas sutiktų priimti žaidėją, kuris atvyksta tiktai į rungtynes?

 4. 4 Bonas 2009-04-23 20:33

  Geras buvo zaidejas nereliai, bet viskam ateina pabaiga, reik padekot uz tuos metus.
  Mano manymu yra daug geresne gynyba siais metais, nes nera zaideju kurie nesigintu, delto ir nepraleista nei vieno ivarcio per daug varzybu. Siemet visi ginasi. pernai Barevicius ir Maciulevicius neperstenge gynyboj.

 5. 5 ponas pop 2009-04-23 21:02

  Varvalai – kažkaip tas ir yra liūdniausia, kad jiems nėra iš ko mokytis tuos kamuolius skirstyt. nebent per teliką kokius anglų ar ispanų čempionatus žiūrėt. ko tai nelabai tikiu mūsų trenerio galiomis, ką nors doro šioje srityje nuveikt. bent jau per keturis mėnesius lyg ir nenuveikė. tik pora gynėjų centre išbandė. o ir iš tų jaunų saugų, kurie gali centro vietą užimt, kažkaip tik zagurską tematau. bent jau kolei kas.

 6. 6 ponas pop 2009-04-23 21:06

  kitas dalykas, kad sūduvoje apie tai apskritai niekada nebuvo galvojama – turiu omeny, apie ko nors rengimą tokiai misijai. paprastai šią problemą spręsdavo elementariai – nupirkdami tam tinkamą atlikėją. tik šiemet nepavyko. nes, kaip visi žinome, perkamoji galia sumažėjo.

  o stiprintis prieš europą kažin ar yra didelės prasmės. kažkokiems ypatingiems pasiekimams šiemet šansų nelabai matau. o kokios nors spalvos medalius laimėt turėtų būti įmanoma ir su šia komanda. aš labiausiai pastiprinčiau trenerių suolą:) na bet nepradėsiu senos dainos:)

 7. 7 Varvalas 2009-04-23 22:08

  Na, iš dabar maždaug toje pozicijoje žaidžiančių perspektyviu laikau tik Zagurską. Jis turi “macoliškų“ savybių nešioti ant lėkštutės kamuolius. Gynyboje irgi dirba. Vienintelė silpnybė – spyriai į devintą aukštą. Tikėkimės, kad rudenį jau spardys kokia dešimt metrų žemiau. Va, praktikoje jis neturi iš ko mokytis tų perdavimų. Paguodžia ir tai, kad tokių žaidžiančių “mokytojų“ nėra ir kitose Lietuvos komandose.

  Teoriškai visi Sūduvos treneriai žino, kaip tas “macoliškas“ žaidimas atrodo, praktiškai irgi gali daugiau mažiau parodyti (ne daugiau), bet išmokyti jau yra beveik neįmanoma. Ir teoriškai treneris nedaug ką gali pakeisti 18 – 20 metų futbolinko žaidimo įgūdžiuose. Galima tik manipuliuoti jo mąstysena. Dar lengviau yra sugadinti futbolininką ir iš jam įprastos pozicijos nugrūsti į netinkamą.

  Manau, kad to “macoliško“ saugo iki vasaros transferų ieškoti nereikia. O vėliau – bus matyti. Va, puolėjų kaip ir visada yra net vienas: Bruno žais tik, kai Lukšys bus “atidirbęs“. Traumų juk irgi būna. Broką reikėjo pernai rudenį leisti žaisti, o dabar … aleliuja.

 8. 8 ponas pop 2009-04-23 22:45

  ar sakai, kad baziniai dalykai į futbolininko galvą ir kojas yra susodinami dar vaikų mokykloje? kažkaip labai fatališkai skamba:) nors, iš kitos pusės, tai greičiausiai ir paaiškina, ko tiek mažai pas mumi kas metai į normalų pasaulį futbolistų iškeliauja. ypač tokių, apie kokius dabar kalbam.

  o manipuliavimas mastysena yra labai įdomus dalykas. Galima, aišku, tai ir kitaip pasakyti, švelniau, žmoniškiau. Tik, man rods, ta pačia žmogiška prasme, iš tikro manipuliuoti ir rezultatų pasiekti gali tik Mokytojai iš tos didžiosios M. Toliau netęsiu.

 9. 9 diletantas 2009-04-24 07:44

  nezinau kiek tiketi tuo, ka vakar vienas kaunietis,besitreniruojantis megejiskai toj pacioj kompanijoj kaip ir Macola, sake, bet anot jo-Macola zais …Suomijoj.

 10. 10 kilas 2009-04-24 09:52

  galėjo Macola iki karjeros pabaigos pažaisti Sūduvoj. turėtume antrą žaidėją, kurio nuotrauką galima prie Radzės klubo hole pakabinti. Sūduvai trūksta ryškių žaidėjų.

 11. 11 belekas 2009-04-24 11:07

  Kol atsiras toks žaidėjas Lietuvoj o tuo labiau Suduvoj preis daug laiko. Nei vieno jauno Suduvos zaidejo žaidime net nesimato macolisko žaidimo užuomazgu. Gaila, bet Zagursko zaidime daugiau savireklamos, o ne galvojimo kaip protingai pasirinkti pozicija, kaip tiksliai perduoti kamuoli ir kaip uzbaigineti atakas. Apie E.Biski ir P.Krasnovski kurie gfaletu pretenduoti i sia pozicijas sunku ka nors kalbeti, nes jie dar mazai zaide. Kas isskyre Macola is kitu zaideju – greita reakcija i situacija ir svarbiausia mastymas, mastymas ir dar karta mastymas aiksteje.

 12. 12 kilas 2009-04-24 11:24

  norėčiau matyti tokią Sūduvą kuri nors ir viena koja bėga, bet su mastysena. nei tokią, kur su diržais greitį matuoja, o bėga belekur. lenktyniauti reikėjo senam stadione. ten takai neblogi įrengti.

  viskas su Sūduva dabar yra gerai, rezultatai puikūs. bet dar su rimta komanda nežaidė. reiks atidirbti prasileistą golą prie sutankintos gynybos ir neliks koridorių bėgti. laukiu šitos situacijos (ne tiesiogiai), nes tada pamatysim ko verta nauja komanda. tada ir trenerio reakciją patikrinsim..


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits