5: VĖTRA 0:0 SŪDUVA

Tingus, mieguistas ir karštas Vėtros stadionas likus pusvalandžiui iki pradžios. Prasidėjus rungtynėms atmosfera iš esmės nepasikeitė. Jei Sakalai, apskritai galėjai pagalvot, kad teatre buvom.

Tingus, mieguistas ir karštas Vėtros stadionas likus pusvalandžiui iki pradžios. Prasidėjus rungtynėms atmosfera iš esmės nepasikeitė.

Štai taip. Pirmas rimtesnis Sūduvos išbandymas šiemet iškėlė daugiau klausimų, nei sukėlė plojimų. Šios gana vangios rungtynės su šašlyko prieskoniu (už vartų rūko griliukas) leidžia padaryti dvi esmines išvadas. Viena, Sūduvos gynyba yra iš tikro kieta. Antra, neišsprendus aikštės centro problemos, žymesnių pasiekimų šiemet kažin ar būtų racionalu tikėtis. Bet apie viską iš eilės.

Rungtynės buvo neskubios ir gan nuobodžios. Netikėtai karšta saulė greičiausiai prie tokio rungtynių stiliaus nemažai prisidėjo. Už tam tikrą intrigą ir įtampą galėtume padėkoti tik teisėjui, kurio mėginimai savo autoritetą kelti kortelėmis nedavė jokio rezultato. Taip, buvo bjaurių pražangų. Jų buvo ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Tačiau jos greičiau buvo rezultatas nervo aikštelėje, kuris nejučiomis bežaidžiant užgimė, nes teisėjas šį kartą nebuvo aikštės valdovas.

Rungtynės buvo Sūduvos pusėje. Todėl ir gaila prarastų taškų. Nors teoriškai Vėtra nėra silpna komanda, turinti aikštėje pakankamai patyrusių ir garsių vardų, tačiau bent jau šiandien nieko doro neparodė. Čia galima prisiminti ir tuos, kurie siūlė Sūduvai „griebti“ Grigalevičių. Kažin ar po šių rungtynių kas nors po šiuo siūlymu pasirašytų. Garsieji vardai daug klydo ir iš esmės daugiau dirbo gerklėmis mokydami visus aplinkui, nei rodydami pavyzdį kojomis. Gal taip buvo dėl to, kad nemažai jų prie komandos prisidėjo paskutinę akimirką ir tiesiog reikia laiko, jiems integruoti į komandą? Faktas yra tas, kad Vėtra, turėdama tokią sudėtį ir tokį trenerį, anksčiau ar vėliau pradės žaisti.

Tuo tarpu šiandien Vėtra nesukūrė nė vienos iš tikro pavojingos progos prie Sūduvos vartų. Vėtra žaidė nuobodžiai, vienodai, daug klydo ir dauguma atakų užgesdavo kažkur baudos aikštelės prieigose. Čia galima mesti akmenį ir į Liubšio daržą, nes du trečdaliai Vėtros atakų vyko metant aukštus perdavimus link Sūduvos vartų. Tačiau yra beviltiškai naivu tikėtis tokiu principu pramušti komandą, kuri turi tokius bokštus kaip Samusiovas, Skinderis ir Leimonas.

Ir jei kamuolį komandos turėjo maždaug po lygiai, tačiau pačias rungtynes skaidė tik kas kokia 10 min Sūduvos prie Vėtros vartų sukuriamos progos. Įvartis galėjo būti įmuštas jau pačią pirmą minutę, kai po Radavičiaus baudos smūgio kamuolys bumbtelėjo į skersinį. Smūgis buvo geras, tačiau praėjo tik dėl to, kad Vėtros gynėjų sienelė kažkodėl subyrėjo ir tapo skylėta. Iš panašios vietos pirmam kėliny Radavičius mušė dar kokius tris kartus. Vieną gerą baudos smūgį iš to paties taško kitoje aikštės pusėje jis padarė ir antrame kėlinyje.

Pražangos kraštuose rodo, kad Liubšys pritaikė Sūduvai tai, apie ką mes jau seniai kalbėjome. Liubšys uždarė kraštuose visus kelius. Todėl komanda, iki šiol džiuginusi itin pavojingomis atakomis aikštės šonai, šį kartą buvo priversta ieškoti kitų kelių. Ir jų nerado. Iš tikro – tokį priešininko priešnuodį buvo galima prognozuoti. Tereikėjo padoresnio trenerio, kad tai būtų padaryta. Šia taktika Liubšys pasiekė tiek, kad Vėtra šiose rungtynėse taip ir nepraleido įvarčio. Man taip pat pasirodė, kad Vėtra sąmoningai lėtino žaidimą, kas Sūduvai taip pat nelabai paranku. Dėl to teko nuolat galvoti apie pozicines atakas, o tai šiemet tikrai nėra stiprioji mūsų komandos pusė.

Standartinis Radavičiaus standartas pirmame kėlinyje. Tokių smūgių buvo 3-4, o Radavičiui - juoda diena. Smūgiai, kuriems pritrūkdavo visai nedaug ir totaliai beprasmiška raudona korta.

Standartinis Radavičiaus standartas pirmame kėlinyje. Tokių smūgių buvo 3-4, o Radavičiui - juoda diena. Smūgiai, kuriems pritrūkdavo visai nedaug ir totaliai beprasmiška raudona korta.

Nors pavojingų progų nutikdavo tik prie Vėtros vartų, sakyti, kad „įvartis brendo“ būtų drąsu. Nebrendo tas įvartis – tame ir visa bėda. Tiesiog kartais pavykdavo kontrataka, kartais kvailai suklysdavo Vėtros gynėjai. Todėl ir tos progos nutikdavo kartą per dešimt minučių.

Vėtra atsigavo tik tuomet, kai pailsėti su raudona korta kišenėje išėjo Radavičius. Sūduva atsitraukė, Vėtra gavo erdvės įsibėgėti, tačiau taip ir neįsibėgėjo. Energijos jos žaidime atsirado daugiau, tačiau kokio nors apčiuopiamesnio rezultato visa tai neatnešė.  

Komanda. Keisčiausia yra tai, kad vienam Sūduvos žaidėjui negalėtum papriekaištauti už prastą žaidimą. Komanda atrodo visai gerai. Buvo klaidų – tačiau kada jų nebūna. Buvo netikslių pasų, buvo nepavykusių smūgių iš patogių padėčių, bet kokių nors esminių skylių niekas nepadarė.

Sūduvai trūksta centro. Beviltiškai trūksta. Dėl to puolimas einasi žiauriai sunkiai. Čia juokiausi iš Vėtros mėginimų pulti aukštais perdavimais, tačiau jais piktnaudžiavo ir Sūduva. Kaip ir Vėtros atveju, tokie perdavimai rodė žanro krizę – kai nebeaišku, kaip toliau tęsti ataką, paprasčiausia yra mesti kamuolį link vartų ir tikėtis, kad kas nors iš to išeis.

Taip ir žaidė Sūduva be centro. Atakas pradėdavo gynėjai ir dažniausiai kamuolys skriedavo nuo gynėjų gerokai į priekį aikštės centrą aplenkdamas. Tik daug naudos iš tokio žaidimo nebuvo.

Sūduva šį kartą pasirodė kaip komanda, turinti geležinę gynybą ir galinti neblogai kontratakuoti. Smagu, kad gynėsi iš esmės visi. Nuo šios prievolės buvo atleistas tik Lukšys, bet ir tas kartais parlėkdavo. Gynyboje pasidarbavo ir Urbšys, ir Giedrius Slavickas, ir Radavičius su Gardzijausku. Tačiau pavojus prie Vėtros vartų iš esmės kildavo tik po kontratakų. Komandai, kuri praktiškai visas rungtynes turi iniciatyvą, vien kontratakomis pavojų kelti yra gerokai per mažai.

Man labiausiai šiandien patiko Sūduvos komandinė dvasia – vienybė, susikalbėjimas, bendro tikslo jausmas. Tuo Sūduva labai nuo Vėtros skyrėsi. Anoje komandoje visi vieni ant kitų tik piktai rėkavo. Įskaitant ir trenerį. Ten labai jautėsi diedovščina, nes buvo akivaizdu, kad veteranai turi neginčijamą teisę keikti jauniklius. Sūduva kalbėjosi. Patardavo vienas kitam, įspėdavo apie artėjantį iš už nugaros pavojų. Atvirai pasakius, tokį bendravimą, kurį negausiai susirinkusiems žiūrovams demonstravo Vėtros žaidėjai, Sūduvoje net sunku įsivaizduoti.  

Žaidėjai. Klevinskas ir vėl nepraleido. Gynėjai ir vėl sužaidė puikiai (į gynėjų tarpą aš įtraukiu kone visą komandą). Didžiausiu skauduliu išliko tuščias aikštės centras.

Leimonas yra geras žaidėjas, tačiau atraminio saugo pozicijai nėra tinkamas. Ir nors užmuškit nesuprantu – ar čia mes kažkaip kreivai matom, ar treneris nelabai nuvokia? Leimonas nėra skirtas šiai funkcijai atlikti. Jis yra per lėtas – nuolat perlaiko kamuolį. Jis yra gynėjas – todėl daugiau jo pasų eina atgal, o ne į priekį. Samusiovo ar Skroblo mėginimai šią poziciją kompensuoti buvo nelabai vykę dėl tos pačios priežasties – jie nėra šio žanro žaidėjai. Abu gynėjai gali žaisti protingai, energingai, gali netgi demonstruoti neblogą individualią puolamąją techniką, tačiau atakų organizatoriais jie greičiausiai niekada nebuvo ir labai abejoju ar kada taps. Ir kam to reikia?

Ir šios rungtynės parodė, kad kol kas komandoje yra tik vienas žmogus, kuris į kamuolių skirstytojo pareigas galėtų pretenduoti. Gardzijauskas. Ir šiandien buvo matyti, jog šis žmogus galvą turi. Turį futbolisto mąstymą, panašų į Macolos. Mato aikštę. Gali priimt teisingą sprendimą. Nuo Macolos jis atsilieka dviem parametrais – mąstymo staigumu ir paso tikslumu. Dauguma Gardzijausko perdavimų šiandien buvo netikslūs. Mintis būdavo aiški ir gera. Tačiau dažniausiai jis sudelsdavo pora akimirkų ir tuomet pritrūkdavo labai nedaug, tik šiek tiek, kad kamuolys pasiektų komandos draugą. Esmė kame? Ogi tame, kad racionaliau tikėtis pakelt Gardzijausko perdavimo kokybę, nei gerą krašto gynėją Leimoną paversti atraminiu saugu.

Bėda gal ir tame, kad pats Gardzijauskas šios atsakingos misijos imtis nelabai pageidauja. Nes tas žmogus turi nuolat savo siūlyti komandos kolegoms – nuolat atsidengti ir mojuoti rankomis. Bent jau taip žaisdavo Macola. Panašiai šiandien Vėtroje atrodė Ražanauskas. Tuo tarpu Gardzijauskas ne tiek kamuolį kviečia pas save, kiek pats jo ieško. O tai jį iš esmės padaro kitokio plano žaidėju. Naudingu, geru, tačiau centro problemos iš esmės nesprendžiančiu.

Kas bus toliau? Sunku pasakyti. Mes ir nepasakysime. Čia jau mūsų treneriai turi atsakymus duoti. Nes yra akivaizdu, kad su dabartiniu žaidimu tikėtis pergaliu prieš Vėtrą ar Ekraną bus nelengva. Nes įvarčių nemušime, o bedantis puolimas priešininkui visada leis daugiau energijos ir žmonių skirti saviems puolimo veiksmams.

Lukšio pasivaikščiojimai aikštės centre.

Lukšio pasivaikščiojimai aikštės centre.

Liūdniausia, kad šioje schemoje toks žaidėjas kaip Lukšys apskritai nereikalingas. Galima priekaištauti, kad Lukšio šiandien nesimatė, tačiau nieko doro jis ir negalėjo padaryti. Jis yra visiškai atkirstas nuo likusios komandos. Vienui vienas. Ką gali padaryti puolėjas, jei dauguma perdavimų jam eina aukštai oru? Ir jei tokį kamuolį jis sugeba pasiekt, jo paprasčiausiai nėra kam atiduoti. Saugai nespėja atlėkti paskui aukštą perdavimą, einantį iš gynėjų zonos. Taip ir gaunasi, kad esminis Lukšio darbas yra aikštės centre sulaikyti du-tris priešininko gynėjus. O tai jau skamba kaip padoraus žaidėjo totalus neišnaudojimas.

Ir dar vienas dalykas šiemet kelia nerimą. Tos velnio geltonos kortos. Jų komanda renkasi žiauriai daug. Geltonas kortas šiemet jau yra gavę net dešimt žaidėjų ir bent pusė jų ne po vieną. Štai Radavičiaus su Ekranu jau nebeturėsime ir tai yra rimtas praradimas. O žiauriausia, kad iš tų 4-5 kortų, kurias šiandien gavo Sūduva, bent dvi iš jų buvo už šnekas. Įskaitant ir pirmąją Radavičiaus. Gal vis tik reikėtų kapitono raištį perkelti nuo Klevinsko rankos ant rankos, kuri yra kur nors arčiau aikštės centro? Kad būtų kam su teisėju aiškintis. Čia ir treneriams yra ką veikti – juk dauguma šio sezono varžovų yra akivaizdžiai silpnesni, todėl geltonos kortos gautos žaidžiant su jais yra tikrai nepateisinamos.

Radavičius ir jo šešėlis prieš Ražanausko šešėlį ir patį Ražanauską.

Radavičius ir jo šešėlis prieš Ražanausko šešėlį ir patį Ražanauską.

Kas toliau? Nors visas reportažas apie rungtynes galėjo pasirodyti gan kritiškas ir pesimistinis, iš esmės Sūduvos reikalai yra geri. Yra problemų, kurias treneriams būtina spręsti. Gal net galima sakyti, kad yra šiokio tokio tų problemų užkalkėjimo, nes jos buvo matomos dar iki sezono ir iki šiol nieko apčiuopiamo nenuveikta su jomis kovojant. Tačiau labai džiugina, kad šiais metais nuo pat sezono pradžios žaidžia komanda. Pernai gerų žaidėjų pakako, tačiau trūko būtent komandinės dvasios. Šiemet žengtas didelis žingsnis į priekį. Kažin ar ekonominės krizės pradžioje galėjome tikėtis, kad šių metų čempionate žais tokios stiprumo ir potencijos Sūduva. Belieka išnaudoti stipriąsias šios komandos savybes ir mažumėlę neutralizuoti silpnybes. O tuomet bus galima galvoti ne tik apie bronzą.    

 

64 Responses to “5: VĖTRA 0:0 SŪDUVA”


 1. 1 Abcd 2009-05-03 10:07

  Na jeigu komandoje nera padoraus atraminio saugo, tai kam isvis zaisti su atraminiu saugu? Kam ta leimona gadint ir statyt ne jam budingoje pozicijoje? O del luksio tai manau jam puolime reikia partneri, t.y. antrojo puolejo, kad jis aiksteje nevaiksciotu ir turetu kam kamuoli atiduot. Kazkaip keistai atrodo kai pries kruoja zaidzia su vienu puoleju…

 2. 2 Favoritas 2009-05-03 10:39

  Ponas pop išsamiai ir aiškiai aprašė rungtynes, kad net sunku ką nors pridėti.
  Labiausiai gaila Radavičiaus baudos smūgio pirmomis minutėmis, tiek nedaug trūko… ech… Tiesa, dar buvo antram kėliny epizodas, kai Vėtros žaidėjas beveik iš vartų išmušė kamuolį. Bendram rezultate Sūduva geriau atrodė ir galbūt pritrūko kartais sėkmės, kad pelnytume įvartį. Vieno būtų ir užtekę, nes gynyba tikrai gerai žaidė, o vilniečiai nieko labai pavojingo ir nesukūrė.
  Pritariu ponui pop dėl Sūduvos komandinės dvasios, vakar tikrai vyrai vienas kitam patarinėjo, perspėdavo ir pan. Priešingai negu Vėtroj. Grigalevičių mačiau pirmą kartą, bet įspūdį paliko tokį, kad šį žaidėją sunku pamiršti :))) Bene pastebimiausias rungtynių žaidėjas – kalbomis, keiksmais bei priekaištais savo komandos draugams!

 3. 3 ponas pop 2009-05-03 17:33

  kažkaip rašydamas, nelabai gilinausi į pačią rungtynių eigą. Be radavičiaus smūgio pirmą minutę, pirmam kėliny idealių progų dar turėjo slavickas ir urbšys. ir lukšys kartą vos vos neįmušė. Antram kėliny įsiminė dar vienas radavičiaus baudos smūgis iš to paties taško, kai kamuolys praėjo vos vos virš vartų. Kai Vėtros gynėjas nuo linijos kamuolį išmušė, berods leimonas galva mušė. ir dar tokių pusprogių turėjo tas pats radavičius, gardzijauskas ir urbšys, kai buvo mušama iš kairio baudos aikštėlės kampo ir kai smūgiai ėjo labai netiksliai. Ypač radavičiaus padėtis gera buvo – jei būtų smūgis nusisekęs, įvartis laisvai galėjo būt. vieną tokį jis jau yra šiemet įmušęs – tik nepamenu, šilutei ar kruojai.

 4. 4 Lukas 2009-05-04 10:47

  Siaip nebuciau linkes ipatingai peikti Grigaleviciaus, matesi jo itaka komandai, matesi, kad mato aikste, atidave neblogu pasu. Zinoma, neblizgejo taip, kaip gali, taciau zaidimo ipatingai negadino.

  Gaila Radaviciaus prazanga praziopsojau, tad maciusiu noriu paklausti, ar buvo ten prazanga, verta antros geltonos, ar cia daugiau vaidybos is sudegusio klojimo teatro buvo? nors pagal radaviciaus reakcija (tiksliau tos reakcijos nebuvima) sprenziu, jog kortele pelnyta.

 5. 5 Anonimas 2009-05-04 12:10

  Vėtoj visas 90minučių žaidė ir Vasiliauskas, neseniai grįžęs iš Ukrainos, prieš tai žaidęs vėtroje ir žalgiryje, bandytas rinktinėje. jo visai nesimatė. Vėtra turi kitų vidinių problemų, ne žaidėjai kalti dėl tokio žaidimo. ne veltui Liubšys tokius nervus rodė.

 6. 6 ponas pop 2009-05-04 12:27

  antra radavičiaus kortelė klasikinė ir visiškai pelnyta. tiesiom kojom ir priešininko koją ir dar taip akivaizdžiai ir atvirai. tam tikrais atvejais už tokią pražangą ir iškart raudoną rodyt galima. buvo toks veiksmas, kuris radavičiaus žaidimo stiliui apskritai nebūdingas – spėčiau, kad kažkaip netyčia automatiškai taip išėjo – mėginta kamuolį iš po kojų išmušt, tačiau priešininkas per toli buvo ir per greitai judėjo. nurašyčiau tą pražangą bendram antro kėlinio nervingumui – akmuo į teisėjo daržą.

  va pirma kortelė tai už šnekas gauta – bet čia, spėju, ir vėl labiau teisėjo klaust reikia. nes, viena, radavičius nėra iš tų kurie ant trijų raidžių siuntinėja (bent jau taip atrodo aikštėje jį stebint), antra – ir pati situacija nebuvo kažkokia tai įtemptai diskusinė – nieks rankom nemojavo ir prie teisėjo stumdyti nėjo.

 7. 7 Andrius G 2009-05-04 18:49

  as cia biski ne i tema, bet ar http://www.fksuduva.lt yra oficialus puslapis??? Kazkaip norejau sudeti Suduvos perziureti ir likau be nieko :) biski lengvas sokas :)
  beje, galiu toki pastebejima-pagirima mestelt! Deka siu uzrasu Suduva tapo 2 komanda po (mano gimtojo miesto komandos) Lietuvoje kuria palaikau ir kuria domiuosi!

 8. 8 jotvingis 2009-05-04 20:46

  Aš jau seniai sakiau, kad tavo, ponas pop, darbas – šitas tinklaraštis, daug naudos duoda Sūduvai, galvojau taip teigdamas gal šiek tiek perdedu, bet tokie pasisakymai kaip Adriaus G, rodo kad neklydau. Populiarini Marijampolės futbolo klubą internetinėje erdvėje, prisidedi prie PR net nesistengdamas to daryti. Spėju tokių kaip Andrius G yra ne vienas, kurių domėjimasis FK Sūduva prasidėjo nuo šio blog’o.

  Andriau G, čia sudėtis
  http://www.fksuduva.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=101%3Afk-qsduvaq-pradeda-sezon&catid=1%3Aaktualijos&Itemid=1
  geresnės sudėties nerasi, nebent futbolas.lt, tikiuosi atvyksi kada į Sūduvos varžybas ir draugų pasiimsi, rekomenduočiau LFF taurės finalą.

 9. 9 zanaz 2009-05-05 00:53

  O kaip Razanauskas atrode?

 10. 10 Anonimas 2009-05-05 08:15

  Razanauskas tik keikesi ir gincijosi su teisejais. Naudingas nebuvo, bet ir zaide pirma karta Vetroj. Siaip jis niekada ir nebuvo labai geras saugas, o pavarde tauta suzinojo deka to golo i Vokietijos vartus

 11. 11 ano 2009-05-05 09:19

  9 Giedrius Slavickas, 27 metai, (nuo 1997 m.)

  niu maladiec slavas, 12metu uz sava miesta losia.. :) savas nou pradziu iki galo..

 12. 12 ponas pop 2009-05-05 09:23

  ražanauskas man irgi įspūdžio didelio nepaliko. man toks jausmas buvo, kad jis biš vengia jungtis į žaidimą – taip labai jau atsargiai ir nematomai lošė. bet gal čia yra pirmų rungtynių efektas. pernai su žalgiriu tikrai geriau atrodė (jei tik ko aš čia nepainioju – bet man rodosi, kad pernai už žalgirį jis kažkiek žaidė)

 13. 13 žmogus 2009-05-05 09:52

  Įdomu, kam tada ta komandinė “Sūduvos“ nuotrauka daryta, jei tik tokiu būdu ją ir komandos sudėtį galima rasti?

 14. 14 Varvalas 2009-05-05 10:26

  Nuotrauka skirta detektyvams :) Iš šiaip domėtis per daug Sūduva yra nepageidautina.

  Ražanauskas tikrai yra prastokas skirstantysis saugas. Kurį laiką visai nežaidęs. Svarbiausia, kad kiti Vetros žaidėjai, mėginti toje pozicijoje atrodė dar prasčiau. Va, todėl Liubšys ir džiaugiasi.

 15. 15 ponas pop 2009-05-05 12:25

  ir teisingai daro. manau, ir mes neliūdėtume jei toks žaidėjas sūduvoj atsirastų

 16. 16 Varvalas 2009-05-05 14:34

  Jei Ražanauskias būtų Sūduvoje, tai gal ir neliūdėtume, bet abejoju, ar imtų didesnis džiaugsmas, negu dabar. Per paskutiniuosius 2-3 metus, anas labiau garsėjo traumomis, negu vykusiu vadovavimu komandiniam žaidimui.
  Geriau jau perspektyvų jaunikaitį toje vietoje ugdyti (pvz. Zagurską), o ne laikyti aikštėje … pavardę. Šįmet kritęs lygos komandų lygis, tai ir jaunimėlis galėjo būti drąsiau bandomas.
  Blogiausia, kad Sūduva nė vieno, nė kito nedaro, o tik gadina gynėjus atraminio saugo pozicijoje.
  Dabar jei prireiktų Leimomui grįžti į krašto gynėjus, tai vėl neapsieitų be mėnesio ar kelių adaptacijos.

  Beje, ir po ta nuotrauka yra sumakaluotos kelių žaidėjų pozicijos – nesuprasi, kokios jų realios pozicijos aikštėje.

 17. 17 suvalkas 2009-05-05 15:50

  kad is to zagursko nieko nebus jis per letas yra.. patys turbut isitikinot kas matet varzybas su vetra

 18. 18 Varvalas 2009-05-05 16:46

  Nežinau, kiek Zagurskas lėtas ar greitas. Aš jo nenurašau – reikia mėginti. Man jo žaidimas (tada, kai mačiau) patiko. Va, smūgiuodavo tai bet kur ir bet kaip. Jeigu pernai vietos atsirasdavo net trims stulpams – Kėriui, Barevičiui ir Jasaičiui, tai …
  Beveik visos A lygos komandos tų “macolų“ neturi, tai dabar Sūduvai ir jaunimas tiks. Jokio naujo saugo iki liepos mėnesio neatsiras.

  Iš kur Zagurskas kilęs?

 19. 19 kampinio_veliavele 2009-05-05 16:49

  kartais ne is kedainiu?

 20. 20 Tadasas 2009-05-05 16:59

  Gimimo data 1989 m. rugsėjo 4 d. (19 metų)
  Gimimo vieta Kėdainiai, Lietuva
  Ūgis 188 cm
  Svoris 80 kg

 21. 21 ponas pop 2009-05-05 17:16

  aš irgi dėl greičio nesutikčiau. greitis yra svarbus, bet ne vienintelis ir neesminis žaidimo elementas. galų gale, nepasakyčiau, kad ir macola buvo nepaprastai greitas žaidėjas. manau, kad šio žanro žaidėjui svarbiausia yra greitis galvoje ir kojos tikslumas – už kamuolį greičiau juk nieks nebėgs.

  būtent tame matau didžiausią leimono trūkumą žaidžiant centro saugu – nes jis mėgsta ne perdavimą paduoti, o nubėgti su kamuoliu iki žaidėjo, kuriam tą kamuolį norėtų atiduoti. tik neužsipulkit, kad be reikalo jauną žaidėją kritikuoju – ne kritikuoju aš, tiesiog konstatuoju eilinį kartą faktą, kad yra mažoka prasmės krašto gynėją atraminiu saugu verst. panaši “kritika“ būtų, jei sakyčiau, kad vitkauskas galva nemoka žaist.

 22. 22 suvalkas 2009-05-05 18:44

  jus ne lyginkt cia nieko su maciola, maciola talentais kuris neturedamas didelio greicio puikiai mate aisktel ir maste zingsniu i prieki negu kiti, tokio lietuvoj dar ilgai nebus.. o zagurskas yra letas ne tik begime bet ir aisktes matyme…

 23. 23 Favoritas 2009-05-05 22:59

  As nemaciau Macolos kai jam buvo 19 metu ir tikrai negaliu lyginti su Zagursku. Nereikia nurasineti jaunimo. Vaikis juk dar jaunas, tegul tobuleja. Dabar tam yra ypac palanki proga!
  Bukim biedni bet teisingi, siais metais turim A lygoj pirmos lygos komandas, kurios yra silpnesnes ir pries jas laisvai galima jaunima isleisti ilgesniam laikui. Juolab, kad lygiaverciu atsarginiu zaideju suolelis pas mus yra trumpokas. Bus ir korteliu ir traumu (tfiu tfiu tfiu) tai jaunimeliui visa laika suola sildzius bus sunku isijungti i zaidima.

 24. 24 ponas pop 2009-05-05 23:02

  macola buvo tik pavyzdys to, kad greitis nebūtinai yra esminis dalykas. lygiai taip pat ten kokį nors zidaną galėjau paminėt.

  manau, kad nelabai yra sąžininga zagurską tokiam kontekste apskritai kritikuot – pažiūrėkim kiek tam vaikinukui metų yra! nereikia nei norėt, nei tikėtis, kad tokio amžiaus žmogus iš karto imtų tobulai komandą valdyt. Šiaip jau pritarčiau varvalui – kiek mačiau jį per draugiškas, atrodė tikrai neblogai.

 25. 25 kampinio_veliavele 2009-05-05 23:07

  apie Zagurska arba gerai arba nieko :)

 26. 26 griezhtas 2009-05-06 08:46

  Manau, kad geriau daryti ‘naujuoju macola’ kazka is jaunimo, nes A lygos krites ir pats tinkamiausias laikas uzsimineti eksprimentais.
  Nusipirkus atgal macola, gero saugo problema dingtu max. porai metu (kol baigs karjera), t.y. ji vel islystu kai jau bus atsigavus A lyga, tada tektu arba brangiai pirkti pavarde arba labai brangiai pirkti gera zaideja (tik neisivaizduoju kur Lietuvoje derantis prie suduvos stiliaus toks galetu atsirasti).

  O is Zagursko manau tikrai galetu kazkas iseiti, aisku tai butu truputi kito stiliaus nei macola saugas ir dabar jam dar smarkiai truksta patirties, tikslumo ir t.t. bet pagal tai kiek maciau ji zaidziant kaip ir matosi ideju (aisku su ju realizavimu prasciau), be to turi drasos imtis iniciatyvos. Zodziu is jo kazkas iseis jei tik prasimuses i pagrindine sudeti nesuzvaigzdes

 27. 27 Varvalas 2009-05-06 10:16

  iš Delfio: http://www.delfi.lt/news/sport/abroad/article.php?id=21973595

  Kitas reitinge esantis Lietuvos klubas Marijampolės „Sūduva“ labai pagerino savo pozicijas. Marijampoliečiai per mėnesį iš 218-osios vietos pakilo net į 171-ąją poziciją ir šiuo metu savo sąskaitoje turi 84 įskaitinius taškus.

 28. 28 Popas 2009-05-06 12:48

  Macola savo laiku buvo vienas iš greičiausių žaidėjų Lietuvoje,tačiau po kojos lūžio jo greitis ir žaidimas suprastėjo, ojis buvo gana talentingas žaidėjas ir jo pravardė dar ilgai bus minima iš geros pusės. Kas liečia Zagurską greitį tai kaip Lietuvoje tai tenkina,bet jo stovėsena ne futbolinko,kaip mietą prarijęs, tokie tik kašę žaidžia, todėl Jarmala nestato žaisti,nes nemato perspektyvos.

 29. 29 jotvingis 2009-05-06 13:08

  Neblogas vaizdelis futbolas.lt laidoje, Sūduvos ir vėtros rungtynių apžvalgoje, Lukšys smūgiuoja įvartus galva, jam trukdo tai daryti Paulauskas, susiparina Lukšys nepataikęs į vartus ir kad spirs koja štangą.. O paskui šokinėja už kojos susiėmęs :) taip emocijas išliejant ir traumą galima gaut..

 30. 30 žmogus 2009-05-06 13:28

  Nu šiai dienai A lygoj neabejotinai greičiausias S.Ademolu iš “Ekrano“ :)

 31. 31 kampinio_veliavele 2009-05-06 13:31

  blet visi mato perspektyva, y rintine kviecia o cia matai jarmala nemato…

 32. 32 griezhtas to popas 2009-05-06 14:16

  Tai jei jau kalbi apie stovesenas, tai samusiovo stovesena irgi nelabai futbolininka primena, taciau gynejas rimtas :)))))

 33. 33 ponas pop 2009-05-06 14:36

  va va – tame ir esmė, kad teoriškai daug ką galima šnekėt. teoriškai tai ir rooney yra per storas, crouchas yra per aukštas, o giggsas – per senas. o jarmalavičius – patyręs treneris:))) na ir kas?

 34. 34 Deimas 2009-05-06 14:43

  Saugo ir puolėjo pozicijose žaidžiantis E.Zagurskas savo futbolininko karjerą pradėjo Kėdainiuose. Būdamas 14 metų jis atvyko į Marijampolę kur pusantrų metų treniravosi pas trenerį Antaną Vingilį.

  Toliau jis savo karjerą tęsė “Vilniaus“ komandoje. 2007 metais futbolininkas dalyvavo Lisabonos “Benfica“ (Portugalija) peržiūroje, o pernai didelę sezono dalį praleido dėl traumos.

  Beje vidurio saugui nesvarbiausia greitis, aisku jis nepamaiso, bet svarbiau istverme, tvirtumas stoveti ant koju, tikslumas perduoti kamuoli, ir smugio jega i vartus. Idomu kiek laiko pasirase kontrakta 3 ar 5 metams? Manau sis perspektyvus zaidejas isitvirtins komandoje, nes geri zaidejai anksciau ar veliau neprapuola :)

 35. 35 Varvalas 2009-05-06 14:49

  Vacys Lekevičių irgi į futbolininką nepanašus, ale …

  Vienas plikesnis vyrukas net treneriu sėkmingai apsimetė. Iš sėdesenos, šnekėsenos ar stovėsenos į Čikagos dzūką panašesnis.

 36. 36 bronius 2009-05-06 16:08

  jotvingis – ten truputį kitaip yra su Lukšiu. Spiria jis ne į štangą, o į tinklą už vartų, kuriame įsipainioja, todėl po to ir straksi..

 37. 37 axsel 2009-05-06 16:22

  jei norit kad tobuletu tai reikia duoti zaist kad pajustu zaidima o ne ant bankes sedetu. Zagurskas kai pirma karta pamaciau iskat y aky krrito neblogai zaide kontroliavo kamuoly bet tada dar buvo maniezia bet kai isejo y lauka tai kazkoks sedias truputy atrodo, betbus manau viskas gerai tik daugiau zaist reikia duoti .

 38. 38 Varvalas 2009-05-06 17:20

  Zagurskas peržiūroje

 39. 39 Varvalas 2009-05-06 17:21

  atsiprašau, netyčia nuspaudžiau

 40. 40 nitro 2009-05-06 21:43

  :)

  Kokioje peržiūroje. MU ar Barcelonos? :D

 41. 41 ne į temą.. 2009-05-07 10:01

  (…)
  – Ar, tapęs “Žalgirio“ savininku, nežadate visiškai pasitraukti iš FBK “Kaunas“ ir Lietuvos futbolo?

  – Ačiū. Gera idėja.
  (…)

  Abejoju ar jis turi tiek litų remti ir futbolą, ir krepšinį

 42. 42 suvalkas 2009-05-07 11:24

  jis litu turi duagiausia lietuvoje taip kad nepergyvenkit :)

 43. 43 kampinio_veliavele 2009-05-07 11:54

  Romanovas tai prie bajerio kaip visada. vakar per zinias klausiau jo kaip jauciasi ysigijes zalgiri ar panasiai, tai tas ir atsako: “Kaip zydas prie vokieciu“ :D

 44. 44 kampinio_veliavele 2009-05-07 11:56

  p.s. ne as klausiau o zurnalistas klause :)

 45. 45 Tadasas 2009-05-07 16:29

  Gera naujiena – Ademolu nezais pries Suduva :)

 46. 46 ponas pop 2009-05-07 17:09

  a kas jam nutiko?

 47. 47 no_name 2009-05-07 17:19

  Atsinaujino trauma po rungtyniu su siauliais, slaunies raumuo iplises…

 48. 48 zmogas 2009-05-07 17:47

  Kur ir kada pardavines bilietus i Lietuvos – Rumunijos rungtynes?

  Klausimas – retorinis

 49. 49 kampinio_veliavele 2009-05-07 18:44

  zmogau, dar tik sian laika tixlu patvirtino, todel dar neaisku niekas del bilietu, bet jau greit turetu paaisket :)

  p.s. sveikinimai luksiui ir laukiam jo zadetu 2 golu 6dieni :)

 50. 50 copy-paste 2009-05-07 18:57

  Š.m. gegužės 16 d., 13.00 nuo senojo Sūduvos sporto centro stadiono į LFF taurės finalo varžybas su Tauragės “Tauro“ komanda Kaune išvyksta 53 vietų autobusas.

  Kaina žmogui 10 Lt. Visi norintys vykti palaikyti komandos,kreipkitės, tel:8 658 37794, el.p.:laurenztc@gmail.com

  Esant poreikiui gali būti užsakytas antras autobusas, nuo 18 vietų.

 51. 51 kampinio_veliavele 2009-05-07 23:26

  LFF DK posėdžio, įvykusio 2009 m. gegužės mėn. 5 d. Vilniuje.

  Svarstyta: FK „Sūduva“ (Marijampolė) žaidėjo Ramūno Radavičiaus pražanga RK (2 GK) LFF A
  lygos rungtynėse Nr. 20 FK „Vėtra“ (Vilnius) – FK „Sūduva“ (Marijampolė), kurios įvyko š.m.
  gegužės mėn. 2 d.
  Nutarta: Diskvalifikuoti R. Radavičių vienerioms rungtynėms.
  Svarstyta: FK „Sūduva“ (Marijampolė) komandos pražangos 1 RK ir 3 GK LFF A lygos
  rungtynėse Nr. 20 FK „Vėtra“ (Vilnius) – FK „Sūduva“ (Marijampolė), kurios įvyko š.m. gegužės
  mėn. 2 d.
  Nutarta: Pagal LFF Drausmės kodekso 19.1 str. Klubas, kurio Komanda per vienerias Rungtynes
  surenka 5 (penkias) geltonas arba 3 (tris) geltonas ir 1 (vieną) raudoną arba 2 (dvi) raudonas
  korteles baudžiamas 500 Lt (penkių šimtų litų) bauda. Klubui, kurio komanda per vienerias
  Rungtynes surenka daugiau nuobaudų (geltonų ir/arba raudonų kortelių) Drausminiai organai gali
  skirti didesnę baudą.

 52. 52 kampinio_veliavele 2009-05-07 23:29

  http://www.fksuduva.lt/ nu cia blin kas per sedevras? :)

 53. 53 voleur 2009-05-08 02:30

  Gražus šedevras ilgai laukėm, tik nematau nuorodos i šitą blogą :/

 54. 54 kampinio_veliavele 2009-05-08 08:45

  naujas stadiono planas su papildomomis tribunomis http://www.fksuduva.lt/images/stories/bilietai/stadiono_planas.jpg :)

 55. 55 Bonas 2009-05-08 09:02

  Taip ir turi but, nu sauniai atrodo.

 56. 56 ano 2009-05-08 10:05

  aisku norisi ziauriai gero saito, bet sitas man ir patinka paprastas nera jokiu bereikalingu dalyku..
  per laika dar pagerys ir bus liuks

 57. 57 bronius 2009-05-08 11:25

  Geras puslapis, su skoniu ir neperkrautas. Vienas minusas – pagrindinio banerio nuotrauka žemos rezoliucijos. O šis baneris juk kaip knygos viršelis – turi būti gražus ir kokybiškas.

 58. 58 Varvalas 2009-05-08 11:40

  už to “šedevro“ kokybę niekas neatsako. Klaidos, klaidos, klaidos … Jau vien mano Kaziuką šešeriais metais pasendino. Daugiau klaidų ir nevardinsiu, nes tam reikia dar vienos svetainės.

 59. 59 jotvingis 2009-05-08 15:43

  “A lygos, LFF taurės, kitos vietinės reikšmės futbolo varžybos:
  10 Lt – standartinis bilietas suaugusiems
  3 Lt – moksleiviams ir studentams (pateikus mokinio ar studento pažymėjimą), pensininkams ir žmonėms su negalia (pateikus atitinkamą pažymėjimą)“

  Pakalbėsiu dabar kaip ne suvalkietis :) Kodėl tokie pigūs bilietai studentams?… Ką aš daugiau negaliu sumokėt savo miesto komandai?.. :) Ar litų per daug surenka klubas už bilietus?.. Dėl tos nuolaidos abejoju, kad daugiau susirinks žiūrovų, jei reklamai, žiūrovų pritraukimui skirs tiek pat dėmesio, kiek dabar. Verčiau padarytų pensininkams ir studentams 5-8 litai, bet dalį pinigų skirtų reklamai, kabintų skelbimus mokyklose, maximose, organizuotų kokias nors akcijas.

  Šis sezonas labai sudėtingas, pasitraukus iš A lygos Kauno FBK, Klaipėdos Atlantui ir pasipildžius I lygos klubams, intriga kovoje dėl vietų, į kurias Sūduva realiai pretenduot gali, sumažėjo, o neesant intrigai ir populiarumas mažėja, abejoju ar neatsibostų kiekvieną kartą žiūrėt kaip kruojoms ir gargždams vieną po kito įvarčius muša. Pastačius stadioną, spėju, vadovybė tikėjosi, kad jis apypilnis bus beveik kiekvienose varžybose, o dar tas nelemtas sunkmetis, kuris dar tik įsibėgėja, padidėjusi bedarbystė. Tai turbūt, vadovybė nusprendė, studentams ir pensininkams daryt nuolaidas, bet manau bilieto kainos mažinimas, neduos tokio rezultato, kokio tikimasi, į rungtynes kaip ėjo tie patys, taip ir eis tik mokės pigiau. Tai kas iš to?..

  Vadovybė jau padarė didelę klaidą po pirmųjų varžybų naujajame stadione, kaip neparodė rimtų veiksmų siekiant, kad tie kurie tada atėjo į stadioną, apsilankytų ir dažniau. O kodėl tada susirinko tiek daug žmonių, dėl to kad už dyką buvo? Abejoju, manau dėl to, kad tai buvo svarbus įvykis marijampoliečiams, pirmo naujo stadiono pastatymas ir atidarymas Lietuvoje ir dar savam mieste. Tai ir susirinko visi kaip į šventę stadiono pažiūrėt, apie kurį kalbos prasidėjo prasidėjus statyboms. Nemokamas įleidimas į tą renginį buvo dar viena klaida. Per kažkokią laidą rodė ekspermentą, vienas dalino klozeto šepečius už dyką, kitas pardavinėjo už mažą kainą. Atspėkit, kas greičiau ir daugiau išdalino. Keista bet kiekvienas nemokamas daiktas žmogui sukelia įtarimą, kad tas daiktas nevertingas arba visiškai jam nereikalingas. Tai ir žiūrovai susirinkę į atidarymo varžybas panašiai reagavo, stadioną pamatė, smalsumą numalšino ir daugiau į varžybas nėjo. Bet buvo tokių kurie ir vėliau ėjo tikėdamiesi, kad jų miesto komanda laimės medalius, o gal net ir čempionais taps. Bet kadangi, kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad taip nebus, žiūrovų gretos retėjo.

  O ką tuo metu darė klubo administracija, kad tuos “smalsuolius“ (atėjusius stadiono pažiūrėt) ir “glory hunterius“ išlaikytų? NIEKO. Internetinė svetainė kaip kėlė juoką prieš tai, taip ir po to liko tokia pati (gerai, kad dabar šiek tiek pasikeitė) ir darė gėdą pačiam klubui. Tokių kuriuos paėmė lengvas šokas pamačius oficialiąją svetainę pirmą kartą buvo ne vienas. Net pažįstami nustebę mano domėjimusi Lietuvos klubiniu futbolu ir FK Sūduva, nusprendę apsilankyti fksuduva.lt ilgai juokėsi.. Apie naujienų pateikimą ir gausą ne tik oficialioje klubo svetainėje, bet ir žiniasklaidoje, net nekalbu. Kaip kažkada pasakė futbolas.lt žurnalistas, kad ištraukti informaciją apie FK Sūduva klubą labai sudėtinga, o populiarumas kam turėtų būti aktualu žiniasklaidai ar pačiam klubui?..

  Trumpai tariant, iš tingumo ar kvailumo pati administracija kalta, kad tiek žiūrovų yra. O bilietų kainų mažinimas rezultato neduos, nes niekas net nesužinos (kas pats nesistengs ieškoti informacijos) kad tokios nuolaidos yra…

 60. 60 nitro 2009-05-08 16:03

  Dar į Baltijos lygą bilietai bus 20 Lt :D

  Jaučiu net 500 žmonių nesurinks į tas varžybas

 61. 61 Varvalas 2009-05-08 16:14

  ateinantiemms i Baltijos lygos rungtynes turėtų prie vartų duoti po 20 litu. Mazdaug tiek vertas tas beveik dvieju valandu “vargas“ tribunose. Tos lygos negelbes jau jokios kainos …

  Gal kokiai “Kruojai“ (nenoriu jos izeisti) dar butu aktuali tokia lyga be lygio.

  Geresne naujiena – jau stato naujasias tribunas. Per S – E rungtynes atrodys, kad veiksmas vyksta kokio Akropolio statybvieteje. Tegul atrodo … Pakentesime.

 62. 62 Favoritas 2009-05-08 16:18

  Esu stubentas, bet tie 10Lt tikrai nėra didelė suma, kad dėl kainos neičiau į varžybas. Juolab, kad tų varžybų Marijampolėj per mėnesį vos pora, t.y. kaina 20Lt/men. Aišku dabar už 3Lt eisiu :)))
  O dėl Baltijos lygos tai jau pagalvosiu ar eiti…
  Apie klubo marketingo sistemą jau apkalbėta šitam bloge buvo ne vieną kartą. Kol kas niekas nejuda. Svetainė patobulėjo, jau kažkas į gera, nors jau senokai visą informaciją randu šitam bloge, ir tvarkaraščius, ir rungtynių komentarus, sudėties pasikeitimus, žaidėjų traumas ir pan. :)

 63. 63 Favoritas 2009-05-08 16:26

  Jotvingi,
  Del tos intrigos tai nežinau ar ji pritrauktų daugiau žiūrovų. Juk nemaža dalis žmonių atėjusių į stadiono atidarymą nelabai žinojo kokia apranga Sūduva žaidžia :) Tokiems žiūrovams manau pergalės ir įvarčių gausa kaip tik turėtų patikti.
  Lietuvos futbole dar nera tokios situacijos kaip krepšiny, kur atvažiuoja Žalgiris ar Rytas tai pilna salė ateina į juos vien tik pažiopsoti, nesvarbu, kad komanda triuškinama kiekvienose rungtynėse. Tai čia rimtų varžovų Lietuvos mastu atvykimas į Marijampolę didelės įtakos nepadarytų. Galbūt pergalės kaip tik atves daugiau žiūrovų į stadioną, bet aišku vien tik per kainą jų neprisiviliosim.

 64. 64 jotvingis 2009-05-08 16:50

  Žiūrovams įdomiau kaip jų nedidelis miestas didesniems miestams (Kaunui, Klaipėdai) užpakalius spardo, o kovos su Pakruojais, Gargždais, Taurage (nieko nenoriu įžeisti) jiems mažiau įdomios. Tokie kurie mažai žino, daro prielaidą, kad didesnių miestų komandos stipresnės. Reiškia ir kova įdomesnė, o jei dar laimima tai iš vis euforija:)
  O dėl pavyzdžio su krepšiniu, tai po FBK demaršo, aš viliuosi, kad ateitį Sūduva su Ekranu bus A lygos “žalgiris“ ir “lietuvos rytas“. O tada tavo pavyzdys nelabai tinka. Nes Kaune, Vilniui žiūrovai susirenka kaip atvažiuoja rimtas varžovas, o ne KK Sūduva (o čia jau dzin, kad ką nors galiu įžeist, nereik vogt pavadinimo ir jam gėdos daryt)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits