12: SŪDUVA 1:1 VĖTRA

121

Keistos buvo rungtynės šį kartą. Sunku apie jas rašyti. Nes skatino jos daug visokių filosofinių apmąstymų apie futbolo ir gyvenimo prasmę. Štai važiavai namo, grožėjausi nuostabiais saulėlydžio peizažais, stebėjau kaip valstiečiai rankomis šieną į traktorius krauna ir galvojau, kad jau sunku būtų gyventi be to jausmo, kurį jauti visą dieną prieš rungtynes ir to kito jausmo, su kuriuo po rungtynių baigi savaitgalį. Žiūri į tamsius langus kaimuose ir galvoji, kad dauguma tų žmonių gyvena kitose planetose, kur toks dalykas kaip futbolas dar nebuvo išrastas…

Gerai. Pakaks apie vėją. Ir pačios rungtynės provokavo daug vaizdingų palyginimų bei prisiminimų. Kai rašiau apie žaidimą su Tauru, sakiau, kad priminė man jis Lietuvos rinktinės varžybas su rumunais, kur Sūduva atliko rumunų, o Tauras – lietuvių vaidmenis. Ir dabar šiokio tokio panašumo buvo. Tik šį kartą lietuvius imitavo Sūduva – bent jau pirmą kėlinį. Panašiai galima lyginti ir šių komandų pirmo rato rungtynes. Ir tą kartą buvo lygiosios, tačiau pergalės vertesnė buvo Sūduva. Dabar gi buvo atvirkščiai. Buvo lygiosios, nors Vėtra atrodė geriau. Taigi – kaip neretai šiais metais Sūduvai nutinka – rezultatas neblogas, o žaidimas kelia žvėriškai daug klaustukų.

Karo istorija. Šį kartą apsilažalinau ir į stadioną patekau kokią dešimtą pirmo kėlinio pusę. Taip jau gavosi, kad tuo metu, kai paprastai jau sėdžiu stadione ir stebiu pilnėjančią tribūną, šiandien tik patraukiau link stadiono. O kadangi žiūrovų susirinkti šiandien nusprendė ko gero daugiausiai šį sezoną, teko trypti eilėje. Štai taip kartais nutinka – nors visada stebiuosi žmonėmis, kurie į rungtynes vėluoja, šį kartą tas pats nutiko man. Galite mesti į mane akmenį.

Štai tokią eilę prie kasų išvydau iki pradžios likus kokioms 10 min. Seniai tokios nemačiau. Tuoj pasipils diskusijos apie tai, kas teisus - ar komanda, prašydama žiūrovų ateiti anksčiau, ar žiūrovai, keikdami komandos nesugebėjimai kaip nors kitaip šios problemos spręsti. Ir nors aš manau, kad ateiti bent 15 min anksčiau didelės bėdos nesudaro, tačiau komanda vien tik tokį problemos sprendimą siūluti neturėtų. Čia ne Anglija, kur į stadionus bet kokiu atveju nepatenka visi norintys. Čia šalis, kur futbolas nėra religija. Čia šalis, kur reikėtų be proto džiūgauti, kad į tave pažiūrėt ateina pora tūkst. žmonių ir šiais sunkiais laikais palieka po 10 lt. Tuos žmones komanda privalo gerbt ir padoriau aptarnaut, juolab, kad atidarys dar dvi papildomas kasas kitoje tribūnos pusėje nereikia nei didelio mokslo, nei didelių išlaidų.

Štai tokią eilę prie kasų išvydau iki pradžios likus kokioms 10 min. Seniai tokios nemačiau. Tuoj pasipils diskusijos apie tai, kas teisus - ar komanda, prašydama žiūrovų ateiti anksčiau, ar žiūrovai, keikdami komandos nesugebėjimai kaip nors kitaip šios problemos spręsti. Ir nors aš manau, kad ateiti bent 15 min anksčiau didelės bėdos nesudaro, tačiau komanda vien tik tokį problemos sprendimą siūluti neturėtų. Čia ne Anglija, kur į stadionus bet kokiu atveju nepatenka visi norintys. Čia šalis, kur futbolas nėra religija. Čia šalis, kur reikėtų be proto džiūgauti, kad į tave pažiūrėt ateina pora tūkst. žmonių ir šiais sunkiais laikais palieka po 10 lt. Tuos žmones komanda privalo gerbt ir padoriau aptarnaut, juolab, kad atidarys dar dvi papildomas kasas kitoje tribūnos pusėje nereikia nei didelio mokslo, nei didelių išlaidų.

Kai pagaliau į stadioną patekau, nieko žavingo jame neišvydau, apart netikėtai gausiai nusėstų tribūnų. Nors aprašymuose skelbiama, kad iki to laiko jau buvo nutikusi viena pavojinga Sūduvos ataka, tačiau aš pamačiau vieną žaidžiančią komandą, o kitą tik mėginančią anai žaisti sutrukdyti.

Lyginant su pirmo rato rungtynėmis, Vėtra lošė žymiai įdomiau ir stipriau. Lošė greitai, plačiai, keisdavo lengvai kraštus, naudojosi Sūduvai įprasta tuštuma centre ir teisingai išnaudojo Grigalevičių. Vėtros gynėjams daug darbo nebuvo, nes Sūduva atrodo sustingusi ir nuobodi. Sūduva gynėsi, gynėsi ne taip jau sėkmingai, darė krūvas klaidų ir labai vangiai puolė. Iš bet kur bet kaip spiriami kamuoliai į priešininko aikštes pusę, tikintis, kad įvyks stebuklas ir Lukšys susidoros kaip koks liūtas su trimis gynėjais jau pradeda varyti neviltį. Reikia taip pat pabrėžti, kad Vėtra puikiai taikė triuką, kuriuo dar neseniai Sūduva patvarkė Taurą – vaikėsi Sūduvos žaidėjus po visą aikštelę, plėšėsi dėl kiekvieno kamuolio, kartais apžaisdami Sūduvos žmogų net gulomis.

Štai taip ir vyko pirmasis kėlinys – tyloje, nes gausiai į tribūnas susirinkusiems žmonėms nelabai buvo ko džiaugtis (sakydamas „tyloje“ neturiu omeny SS tribūnos). Paskui netikėtai nutiko stebuklas. Sūduva surengė praktiškai vienintelę idealią ataką ir įmušę bankę. Keli greiti, tikslūs pasai, teisingas Radavičiaus smūgis ir stadionas šokinėja iš laimės!

Buvo puikus momentas Vėtrai sulaužyti. Kai pusę kėlinio spaudi ir puoli, o paskui pats gauni įvartį, reikia stiprios dvasios, kad nepalūžtum. Gal ir būtų Vėtra sulaužyta – nes kėlinys jau beveik buvo pasibaigęs – jei ne bjauri dviguba klaida. Užteko, kad du žmonės padarytų po klaidą ir Saulius Klevinskas praleido ketvirtą įvartį per oficialias šio sezono rungtynes. Atvirai pasakius, kai pamačiau, kad Gnedojus nesugebėjo išmušti kamuolio Grigalevičiui iš po kojų, ištiko mane toks stabas, kad net neprisimenu, kas vyko toliau… Sekantis sąmoningas kadras mano akyse buvo džiūgaujantys Vėtros atsarginiai.

Situacija, aišku, nutiko klasikinė. Kažkokia ji tipiška pastarųjų penkerių metų Sūduvos žaidimui. Tiems, kas nematė, papasakosiu. Vyniojosi visai nebloga Sūduvos ataka. Urbšys su kamuoliu šuoliavo nuo aikštės centro kone per visą Vėtros pusę. Ir kamuolį į priekį perduot sudelsė taip, kad prie jo spėjo prišokt keli gynėjai ir tą kamuolį atimt. Tuomet sekė staigus perdavimas į priekį Grigalevičiui. Ten buvo galima pasielgti trejopai. Buvo galima išmušti kamuolį į užribį. Buvo galima nieko nedaryti, tikintis, kad gynėjas tavęs neapeis. Buvo galima lengvai prasižengti ir blogiausiu atveju gauti geltoną kortelę. Gnedojus pasirinko lyg ir teisingą kelią – pirmąjį – tačiau atliko tą veiksmą taip nevykusiai, kad jokio rezultato nepasiekė, o pats atsidūrė ant žolės.

Aišku, labiausiai raukytis tenka ne dėl gynėjo žaidimo, o dėl Urbšio klaidos. Ir netgi ne dėl to, kad jo klaida galbūt kainavo komandai pergalę. Tiesiog sukrėtė toks jau pakankamai patyrusio žaidėjo taktinis nesusivokimas. Juk jei esi kone paskutinis su kamuoliu, o visi tavo kolegos intensyviai juda į priekį, blogiausia ką gali sugalvoti – imti rodyti savo individualios technikos privalumus. Nes jei tai darydamas prarasi kamuolį, priešininkas vienu perdavimu atkirs visą tavo komandą, kuriai beliks iš tolo stebėti, kad vyksta prie savų vartų. Elementaru, tačiau juk būtent taip šiandien ir nutiko… Įvartis buvo praleistas paskutinėmis kėlinio minutėmis. Iš esmės, jis buvo dėsningas. Daugelis stadione tik stebėjosi, kad tai nenutiko anksčiau.

Radavičius ką tik gavo geltoną už katutes šoniniam teisėjui. Iškart po to prasidėjo Vėtros vartų apgultis.

Radavičius ką tik gavo geltoną už katutes šoniniam teisėjui. Iškart po to prasidėjo Vėtros vartų apgultis.

Antras kėlinys buvo žymiai geresnis. Sūduva pradėjo žaisti. Žaidimas išsilygino. Tačiau Vėtra ir toliau buvo stipresnė ir įdomesnė komanda, tik jos pranašumas nebuvo toks akivaizdus, kaip pirmame kėlinyje. Kaip reikiant Vėtrą Sūduva užspaudė tik paskutinėmis dešimt minučių, kaip komandą iš letargo miego pažadino keisti teisėjo sprendimai. Tas dešimt minučių Sūduva atlakstė kaip ant sparnų. Jomis viskas komandai sekėsi, pritrūko tik tikslaus smūgio. Nors smūgių link vartų per tas dešimt minučių buvo padaryta daugiau nei per visas prieš tai buvusias rungtynes. Gerai mušė Gnedojus, Vaidas Slavickas, Radavičius. Komanda galų gale pradėjo pjautis dėl kiekvieno kamuolio.

Įdomu, kad tų dešimties minučių tikros kovos pakako, kad žiūrovai komandą po rungtynių palydėtų plojimais. Aišku, prie teigiamo komandos įvertinimo ir padėkos prisidėjo ir teisėjai, kurie sugebėjo stadiono žiūrovams sukurti iliuziją, kad jų komanda nelaimėjo „dėl sąmoningo kenkimo“. O jei dar įvartį Sūduva būtų įmušusi, tai stadioną apskritai ekstazė būtų ištikusi. Deja, taip nenutiko.

Akmenys į trenerio daržą. Žiauriai banguojanti komandos išvaizda perša vieną vienintelę išvadą.

Komanda šiemet jau ne vieną kartą įrodė, kad gali lošti įspūdingai. Tačiau susidaro toks įspūdis, kad toks komandos žaidimas yra totaliai neprognozuojamas. Niekas nežino kada ir kodėl komanda suloš nuostabiai, o kada – atrodys beviltiška. Šiandien komanda į aikštę išėjo nenusiteikusi ne tik laimėti, bet ir apskritai žaisti.

Sakyčiau, kad treneriai tiesiog nesugeba komandos teisingai nuteikti. Gal vis tik trūksta Sūduvai padoraus psichologo, kuris prieš kiekvienas rungtynes įpūstų komandai noro laimėti? Nes, toks jausmas, Sūduvos treneriai nelabai yra pajėgūs tai padaryti.

Taip, visi mes žinome, kad trenerių galimybės yra ribotos. Ribotas kiekis padorių žaidėjų, kuriais gali grįsti komandos žaidimą. Ribotos yra trenerių galimybės keisti žaidimo eigą keičiant vieną ar kitą žaidėją. Pagrindinės sudėties žaidėjai šiame sezone yra praktiškai nepakeičiami.   

Tačiau mes čia kalbame ne apie tai. Mes kalbame apie tai, kad komanda išeina į aikštę psichologiškai nepasirengusi žaisti ir laimėti. Bet koks rimtesnis priešininko sprendimas išmuša komandą iš vėžių. O nuteikti žaidimui gali net ir silpną komandą. Ką jau kalbėti apie čempionato lyderį.

Mūsų trenerių žaidimo schemas atmintinai išmokome netgi mes – futbolo mėgėjai. Ką jau kalbėti apie profesionalus – priešininkų trenerius ir žaidėjus. Komanda nebegali nieko naujo pasiūlyti, o seni metodai veikia tik žaidžiant su antrojo ketvertuko komandomis.

Negyvai nusibodo žaidimas vienu puolėju. Apskritai galima stebėtis, kaip Lukšys šiemet sugebėjo devynis įvarčius pelnyti. Krašto saugai jam beveik nepadeda, nes pernelyg užsiėmę gynybiniais veiksmais. Galbūt Giedrius Slavickas gynyba rūpinasi daugiau nei Radavičius, tačiau esmės tai nekeičia. Tokios rungtynėse, kaip šios su Vėtra, apskritai gal geriau Lukšį palikti ant suolo ir įleisti papildomą gynėją – bent jau mažiau būtų beprasmiškų balionų į priešininko aikštės pusę, kurių pasiimti Lukšys neturi jokių šansų. Man atrodo, kad per šias rungtynes Lukšys apskritai negavo nė vieno puolėjo verto paso. Gal ir nėra treneriams iš ko rinktis, bet niekas taip ir nepaaiškino, ką dabar veikia Brunas Biskys. Bet kokiu atveju turėtų būti įdomesnių sprendimų, nei aukšti perdavimai puolėjui iš savo aikštės pusės. Tačiau kol kas Sūduva nelabai ką kitą moka.

Krasnovskis – Sūduvos išsigelbėjimas. Taip. Sudėties bėdos komandą ištiko gerokai anksčiau nei planavome. Samusiovo šiandien jau nebebuvo. Kadangi kol kas nėra oficialaus pranešimo iš Sūduvos stovyklos, spėčiau, kad jo likimas dar nėra galutinai nuspręstas. Jau pasklido kalbos ir apie tai, kad greitai baigiasi ir dar kelių starto žaidėjų sutartys. Minimi įvairūs variantai, tačiau esmė ne tame, kurių žmonių sutartys baigiasi ir kurių neketinama pratęsti. Žmonės, žinodami, kad iki jų sutarties pabaigos belikę keletas rungtynių, po kurių greičiausiai teks ieškoti kito klubo, niekada nežais pilna jėga. Juk nieko nėra žaidėjui blogesnio, kaip gauti traumą, likus iki laiko komandoje pabaigos porai savaičių. Galbūt tai ir yra vangaus šiandieninio Sūduvos žaidimo priežastis, kas ten žino.

Faktas, kad žaidimas įgavo naujų spalvų, kai aikštėje pasirodė Krasnovskis ir Biskys. Galbūt jauną žaidėją ir pervertinu, tačiau mane žavi Krasnovskio pasitikėjimas savimi ir energija, su kuria jis imasi reikalų tvarkymo aikštės centre. Būtent jam aikštėje pasirodžius, aikštės centras mažumėlę atsigavo. Būtent jis atgaivino šiandien tikėjimą, kad Sūduva gali atakas rengti ne tik pasiremdamas gynėjų spyriais į priekį. O Biskiui pliusą dėčiau visų pirma už kelias teisingai pakeltus kampinius. Visa kita dar reikia smarkiai tobulinti – ypač pozicijos pasirinkimą, nes visas dvikovas šis jaunas žaidėjas stabiliai pralaimi. Tačiau energijos ir entuziazmo iš jo taip pat neatimsi. Trumpai tariant, galiu duot ranką nukirst, kad kitose rungtynėse Krasnovskį matysime starto sudėtyje. 

Jei jau geltonos rodomos už plojimus teisėjui, tai ir šiam ponui galima būtų tą daiktą parodyti už rusiškos kilmės keiksmažodžius. Ponuli, valdykitės, jus visa trūna girdi!

Jei jau geltonos rodomos už plojimus teisėjui, tai ir šiam ponui galima būtų tą daiktą parodyti už rusiškos kilmės keiksmažodžius. Ponuli, valdykitės, jus visa tribūna girdi!

Teisėjai, teisėjai, teisėjai… Velnias, ir vėl tuos teisėjus minėti reikia. Toks jau šios profesijos likimas – nors jie taip pat žmonės, turintys teisę klysti, tačiau teisėjo „žaidimo stilius“ gali turėti didžiulės įtakos rungtynių atmosferai.

Ir vėl – mane ne tiek piktina klaidos, kiek stebina išminties stoka. Stebina nesugebėjimas orientuotis tame, kas vyksta ant žolės. Štai tik keletas epizodų.

Pirmas kėlinys. Vėtros žaidėjas siekia aukšto kamuolio ir pasitaiso jį ranka. Tą padaro atsukęs pagrindiniam teisėjui nugarą, tačiau visas veiksmas vyko šoniniam teisėjui prieš akis. Kamuolys liečia ranką, stadione kyla šurmulys. Pagrindinis teisėjas nieko nemato, šoninis, kaip galima suprasti, taip pat nieko nepastebi. Tačiau jau iš minios reakcijos gali suprasti, kad įvyko netinkamas žaidimas. Juk negali koks tūkstantis žmonių sąmoningai, sutarę klaidinti teisėjus. Žaidybinė situacija tokia, kad, sušvilpus baudą, nebus nuskriausi nei vieni, nei kiti. Tačiau teisėjas nešvilpia ir tuo nusipelno padidinto minios dėmesio savo veiksmams. Paprasčiausiai pasielgia neišmintingai – turi progą apraminti aistras aikštėje ir už jos ribų, tačiau ja nepasinaudoja.

Arba toji situacija su Radavičiumi antram kėliny. Teisus šoninis buvo ar ne mojuodamas nuošalę – be abejo, sunku pasakyti. Greičiausiai buvo galima nuspręsti ir vienaip, ir kitaip. Du žaidėjai iš esmės trynėsi nugaromis, o pasas ėjo nuo žaidėjo, esančio už 10-15 metrų. Tai čia kalba eina apie centimetrus ir sekundės dalis. Yra kaip yra.

Tačiau nafig Radavičiui reikėjo geltoną rodyt? Taip, jis besišypsodamas paplojo šoniniam teisėjui. Biurokratiškai ir formaliai žvelgiant, gal ir nusižengė „kritikuodamas“ teisėjo darbą ir „provokuodamas“ žiūrovus. Tačiau ir kvailys pasakytų, kad šimtą kartų labiau žiūrovus išprovokavo geltona kortelė. Jei ne ji – situacija būtų savaime pasimiršusi. Taigi, teisėjas pasielgė biurokratiškai teisingai, tačiau ir vėl – neišmintingai.

Vėtra namo išsivežė lygiąsias ir šiek tiek padidino po rungtynių aplankyto vieno vietos supermarketo apyvartą.

Vėtra namo išsivežė lygiąsias ir šiek tiek padidino po rungtynių aplankyto vieno vietos supermarketo apyvartą.

Amen. Štai tokios šiandien ir buvo rungtynės. Neblogos savo rezultatu ir prastos ateities perspektyvomis. Mes vis dar tikimės, kad Sūduva išmoks nuolat žaisti taip, kaip dabar žibteli tik karts nuo karto. Gal jau laikas nustoti tikėjus ir leistis ant žemės? Jei treneriai taip ir neišmokė komandos stabiliai gero žaidimo, tai kodėl vis dar reikia viltis, kad „štai jau kitose rungtynėse“ komanda iš tikro pavarys. O jei dar Sūduva paliks bent keletas pagrindo žmonių, tai komandos žaidimą apskritai teks iš naujo modeliuoti.

15 Responses to “12: SŪDUVA 1:1 VĖTRA”


 1. 1 kampinio_veliavele 2009-06-22 01:48

  kazkaip einu y tas tribunas nuo profkiu puses tai net nebuvau pastebejes kad kasos nuo maniezo puses nedirba, nors pernai kiek teko matyt tai jos dirbo. cia jau tikrai akmenukas y administracijos darza.

  toliau. urbsys padare ziaure klaida, po kurios, del praleisto golo, jau niekas nekaltino net kazio. jis jau vienas likes pries grigaleviciu beveik nieko negalejo padaryt. bauduot jau manau buvo beviltiska, uz tai but greses net raudonas “triupas“ ir pendelis (nors gerai neatsimenu ar veiksmas vyko baudos aisktelej). ir iskart 99% pasidare aisku po pertraukos urbsys patrauks ne y aiskte o y dusa, o jo vieton stos krasnovskis. kuo toliau tuo labiau jis man patinka (kaip zaidejas :D ). zaidzia ramiai ir protingai. manyciau priea ekrana los starte. Biskio isleidimas siek tiek nustebino, matesi kad gal da biski nedrasiai sulose, bet jei neklystu tai vaikio pirmos rimtos varzybos ir zaista daugiau nei 5 min. :) kaip kampinius jis kelia jau buvau mates dubleriuose. jis pas juos etatines kelejas. ir daro tai sakyciau visai neblogai. ai dar patiko baudos smugio derinukas, kuomet V. Slavickas vos neysude golo.
  patiko dar kai kas, dar daugiau nepatiko bet atsibodo rasyt. labanakt :) laukiam ziniu is uefa :)

 2. 2 ponas pop 2009-06-22 08:21

  o kas nors gal žinot kada ir kur loš vėtros bei sūduvos dubleriai???

 3. 3 Kuzma 2009-06-22 08:37

  Specialiai nieko neskaičiau ir nekomentavau vakar. Teisėjo darbas buvo kaip niekad pastebimas, ir kaip niekad blogas. Teisybės dėlei galiu pasakyt kad vieną klaidą mačiau ir į Sūduvos pusę. Vieną.
  Labiausiai man strigo Samusiovo nebuvimas, ir visiška kiaurymė gynyboj. Kažkaip nepasitikintys savim atrodo netgi atrodo ir patyrę žaidėjai. Gal nesutikčiau su p.Pop, kad apskritai Sūduva nepuolė. Vis tik puolimas manau viso mačo metu buvo neblogas, išskyrus gal 10 pirmų minučių ir kelių momentų antram. Stovint SS tribūnoj kartais atrodė, kad įvarčių galėjo būt bent papildomai trys, kai gynėjas dar neužsiėmęs pozicijos, o vartininkas irgi dar dairosi kas atbėga kraštu, kas bando eit ant uždarymo centre. Tik va mūsų jaunimas vis sudelsdavo, ir, aišku, progos nuplaukdavo.
  Bet, toks futbolas. Tokiu atveju belieka džiaugtis, kad nebuvo paskirtas pendelis, ką jautiesiog įpratę daryt Vėtra, ir jų rezultatyviausias (iš esmės tais pačiais pendeliais) žaidėjas. Nuo to čempionatas tik įdomesnis. Reiškias kiekvienas varžybas ir toliau privalės kautis iki galo, ir negali būt nei kalbos apie kokius nors atsipalaidavimus. Sėkmės

 4. 4 ball 2009-06-22 08:44

  rungtyniu nemaciau,todel apie teisejavima nieko negaliu pasakyt.taciau uz ironiskus paplojimus teisejams baudziama visose lygose.nemazai buna atveju kai zaidejas jau turedamas geltona,baudziamas antra.nepagarba teisejui taip sakant.

 5. 5 kampinio_veliavele 2009-06-22 10:02

  ponaspop, pasitikrink meila. atsiunciau dubleriu tvarkarasti, jame ir surasyta kur losia visi dubleriai

 6. 6 Kuzma 2009-06-22 10:03

  beje, šiandien nuo 14:30 Nyone UEFA Europos taurės burtų traukimas. Sužinosim savo varžovą. Kol kas pasirinkimas pernelyg didelis, kad būtų galima kažką skaičiuot, rinktis “patogius“ ir “nepatogius“ variantus. Teks žaist ir tiek. O kol kas laukiam likimo

 7. 7 ponas pop 2009-06-22 12:12

  dar apie sūduvos žaidimą, kuris šiais metais žiauriai banguotas. Kai komanda lošia įpykus ir užsivedus, net ir su visom sudėties problemom lošia gerai ir pavojingai. ir atakos gaunasi – taip, kaip buvo tas dešimt paskutinių minučių. Ir net nesvarbu, kad koks pasas kreivas nueina ar kokį kartą kitą suvėluojama. Esmė ta, kad kuriama proga po progos, o lašas po lašo ir akmenį pratašo.

  Bėda, kad kol kas neaišku, kaip tą pyktį ir užsivedimą paversti nuolatine komandos būsena. Šį kartą padėjo teisėjas. Tačiau jei taip būtų žaista nuo rungtynių pradžios, kartu su gausaus stadiono palaikymu, manau, vėtra būtų buvusi sumindyta.

  Antras dalykas yra tas, kad sūduvos žaidime, ypač kai ji lošia ramiau, vis ima ir prasišviečia ankstesnių sezonų noras įridenti kamuolį į vartus. sūduva ir toliau yra iš toli praktiškai nemušanti komanda. o juk yra žmonių, kurie tą gali padaryti – tas pats radavičius, vaidas slavickas, leimonas, galų gale, kaip matėm, ir biskys turi gerą smūgį. tiesiog keista, kad šis žaidimo elementas praktiškai eliminuotas iš sūduvos žaidimo.

  štai net ir vėtra – tik pasirodo tarpas tarp priešininko kojų ir iškart eina smūgis. aišku, ne kiekvienas jų bus taiklus ir sėkmingas, tačiau jau pats tokio žaidimo stilius – kai mėginama pasinaudoti net ir menkiausia galimybe smūgiui – jau suteikia visai komanda tam tikro pergalei reikalingo nusiteikimo.

 8. 8 Lukas 2009-06-22 12:21

  Dabar galvoju, kaip cia ivertinus ta Suduva. Viena vertus, antras ratas ipusejes, o komanda zengia be pralaimejimu. Kita vertus, labai jau daug lygiuju esam prisirinke, o ir zaidimas pastaruoju metu truputeli buksuoja.
  Be to, komandos pirmavimas lygoje tik del to, kad paeme beveik visus taskus is autsaideriu (isskyrus du taskus praradome su Banga). Kiti lyderiai tu tom komandom prarado daugiau tasku. O stai su lygiaverciais varzovais (Vetra ir Ekranas, plius dar Siauliai) mums siemet sekasi prastokai. Pries Vetra ir Ekrana nelaimejome ne karto. O dar pagalvojus, kad dabar komanda susilpnes… Vien jau ka reiskia Samusiovo isejimas (jei tikrai iseis), ir jei dar kazkas iseis…

 9. 9 Lukas 2009-06-22 12:21

  sorry turejau omenyje antras turas

 10. 10 zanaz 2009-06-22 14:28

  Visai nieko ir Suduvai ir Vetrai, ekranui prasciau

 11. 11 Deimas 2009-06-22 14:50

  As manau jeigu Suduva islaiko pagrindine sudeti, nes girdejau ir su atlyginimais problemu yra, galim kovoti su danu klubu Randers, o tuo labiau is S.Airijos Linfield, kuris manau nepraeis danu

 12. 12 abcd 2009-06-22 14:54

  Suduvai burtai visai neblogi, arba šiaurės airiai, arba danai. Manau, kad teks žaisti su danais, nes Šiaurės Airijos klubai per silpni patekti į 2 kvalifikacinį etapą.

 13. 13 Vokietis 2009-06-22 15:19

  Kiek Girdejau Samusiovas isvyko i Dniepro kluba Ukrainoje

 14. 14 ponas pop 2009-06-22 15:46

  beje, oficialiam sūduvos tinklapy – visai smagus interviu su krasnovskiu

  http://www.fksuduva.lt/index.php/naujienos/interviu/210-povilas-krasnovskis-futbolininkas-grojantis-saksofonu-

 15. 15 Anonimas 2009-06-22 17:37

  Dubleriai siandien laimejo 3-2, ir lyg ir isitvirtino pirmoj vietoj, is penkiu rungtyniu penkios laimetos


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits