Europos lyga: niekas neaišku

Štai ir įvyko žymieji burtai, tačiau Sūduva gavo ne klubą, o mėlynųjų porą – Randers FC iš Danijos arba Linfield FC iš Šiaurės Airijos. Čia tik Vencevičius gali džiaugtis, nes jam teks paskraidyti ir į Daniją ir į Airiją (taip, taip… bjaurus juokas, suprantu. Gerais laikais niekas niekur neskraidė, tai kur jau čia skris šiais metais). Tikrasis Sūduvos varžovas paaiškės liepos 9 dieną, kai baigsis pirmasis tos taurės turas.

Spėju, bus nemažai tų, kurie tokiais burtais džiaugsis. Visa žiniasklaida vograus apie tai, kad Sūduvai nuskilo, nes yra ŠANSAS. Deja. Aš sakyčiau, kad burtai buvo beviltiški ir Sūduva gavo vieną iš prasčiausių variantų. Kodėl?

Viena, nors šiais metais tokia galimybė buvo suteikta, mums taip ir nepavyko išsiveržti iš šiaurės kraštų teritorijos. Žinom mes tą regioną kaip nuluptą ir nieko žavingo jame nėra. Apie futbolą kalbu, be abejo.

Antra. Na padėliokim tolesnę įvykių seką. Randersai patvarko Lienfieldą. Kažin ar tos poros susitikimas gali baigtis kitaip. O tada Randersai patvarko Sūduvą. Nėra Sūduvai vilčių, nėra jų. Pamirškim. Jei Vėtros namuose komanda nesugeba įveikt, tai svajoti apie pergalę prie danus gali tik naivuoliai. Juolab, kad komanda greičiausiai tam laikui bus silpnesnė. Beje, užpraeitame sezone Randersai FBK patvarkė.  

Taigi, antra. Gavome Europos futbolo pakraščio eilinį klubą. Niekuo nepasižymintį, įkurtą sujungus du klubus 2003 metais. Tokį, kurio pavadinimo dauguma eilinių Sūduvos gerbėjų po poros metų net neprisimins. O va Celticą prisimena, nors žaista – oho – kaip seniai! Štai taip. Gausim į kaulus nuo futbolo vidutinioko ir nebus nei šventės, anei kelionės į kitą etapą.

Sakyčiau, jau geriau 0:5 namuose pasikrauti nuo kokios nors Crevena Zvezdos, Galatasarajaus, Vienos Rapido arba bent jau Brondbio, nei 0:1 pralošti Randersams. Bent jau didžiuotis galėtume, kad komanda gavo šansą išbandyti jėgas su legendiniu Europos klubu. Ir raidėmis gražiomis į istoriją tą faktą įsirašytume, ir stadione Marijampolės tokią komandą smagu būtų pamatyt. Tokios tokelės.

Beje, kaip suprantu pirmąsias rungtynes Sūduva loš namuose – liepos 16 dieną, ketvirtadienį. Atsakymas – po savaitės, liepos 23. Ech… vis viena bus smagu tą dieną Marijampolės stadione!

Reklama

23 Responses to “Europos lyga: niekas neaišku”


 1. 1 Lukas 2009-06-22 15:55

  Pritariu, burtai nekokie, danai (net neabejoju, kad iseis jie) yra labai stiprus riesutas. bet nera neiveikiamas. zaisti tikrai galima, juolab kad kamuolys apvalus. ponas pop, nejau dabar nuleisti rankas, tik pamacius burtus?
  be to, o gal dar ir s.airiai staigmena pateiks. juk kamuolys toks pats – apvalus. ir zole ta pati… ;) ir pergales troskimas tas pats … ;)

 2. 2 ponas pop 2009-06-22 16:10

  ai, čia aš nervus tampau. galvoju, kai tox kiauras optimistas, kuris pernai zalzburgą į miltus malt kvietė, pradės raukytis ir nosį nukabinęs vaikščiot bei tikėjimo O procentų demonstruot, gal kai kas pasijus įžeistas ir iš piktumo įgaus reikalingos kovinės dvasios:)

 3. 3 Tadasas 2009-06-22 16:13

  :))) Jo, bus sunku. Tikekimes sekme bus musu pusej taip kaip kazkada su Brann’u.

 4. 4 kampinio_veliavele 2009-06-22 16:32

  pamacius kas Vetrai ir Fbk teko tai tikrai nera labai kuo dziaugtis…

 5. 5 ponas pop 2009-06-22 16:53

  manau, kad šiemet esmė yra ne pergalė kokia nors ten, o smagiai pasilinksminti ir į klubo kasą keletą šimtų tūkstančių litų įmesti. bet kad didelėmis linksmybėmis nei randers, nei liefield nekvepia.

 6. 6 abcd 2009-06-22 17:09

  Nereikia dar nosies nukabinti. Viskas yra įmanoma, Randers nėra kažkoks elitinis neįveikiamas klubas. Taip kad tereikia žaist, nes jei žais taip, kaip prieš Vėtrą pirmą kėlinį, aišku, kad nelaimės.
  P.S. Ponas pop pataisyk komandos pavadinimą – ten ne Lienfield, o Linfield turi būt. :)

 7. 7 Kuzma 2009-06-22 17:32

  Tikrai baisiai nenoriu antrąkart į tą suknistą Linfield’o stadioną lėkt. Nykus tas Belfastas, nykus tas klubas, nieko gero iš vis toj Šiaurės Airijoj.
  Bet greičiausiai ir neteks. Danai ko gero nesunkiai įveiks tuos britų kolonistus, ir už tai turėsim galimybę nukeliaut į Randers. Šiuo atveju nebūčiau toks pesimistas, ir nenurašyčiau iš kart Sūduvos. Tačiau akivaizdu, kad reikės iš paskutiniųjų kapotis, ir nelaukt, kol koks nors juodaodis iš Randers po mūsiškių klaidos centre, teisėjo nematymo, ar dar velnias žino ko, įmuštų greitą bankę, ir Sūduva palužtų. Sėkmės bet kuriuo atveju, o kas bus tikras varžovas, ir kaip su juo žaisim, dar pamatysim

 8. 8 algiuz 2009-06-22 18:00

  Teko matyt kelias randers rungtynes taciau pernai metu. Taip komanda stipri, jei atmintis dar neslubuoja, tai jie irgi megsta zaisti krastais, taip sakant bus suduvai sunku, nes kirsis keliai. Tik dabar pamaciau, kad randers gavo vieta europos lygoj del fair play principo, ne del to, kad ta vieta issikovojo. Bent tiek gerai, kad nebus kokie pikti danu vyrukai, zais garbingai…

 9. 9 Varvalas 2009-06-22 18:11

  Apie nevykusius, nuotaiką sugadinusius burtus, sužinojau keliolika akimirkų anksčiau. Iš pradžių, net buvo suklysta ir monitoriuje parodė, kad Sūduvai teks Izraelio – ir dar kažkokio nežiniuko rungtynių laimėtojas. Deja. Turėsime vėl srėbti monotonišką skandinaviškai anglišką košę. Juk sakiau, kad su Vėtra susitvarkykite, tuomet ir aš padėsiu :))

  Nuotaika prasta. Kadangi visi mano pamokslo neskaitys, tai skubu paaiškinti – Sūduvoje šįmet neatsiras gerų žinomų ar nežinomų žaidėjų (na, tokių kaip Samusiovas, Oliweira ir pan.). Šią problemą išsprendė burtų keliu tekęs rimtesnis varžovas, kuris kiekvienąkart žaisti futbolo eina kaip į eilinį darbą. Ir padaro tą darbą. Bus daug britiškų „balionų“, paįvairintų žemų tolimų smūgių kruša iš 20-40 metrų nuotolio ir daug „radavičiaus“ tipo audrų aikštės pakraščiuose (tai Randers specifika). Žaidžia jie juodai – visomis prasmėmis, net kūno spalvos. Daug nespėliosiu, ko bus, bet bus.

  Nebus Marijampolės stadione dar nematyto lengvo žaismingo pietietiško ar kiek pragmatiškesnio Vidurio Europos futbolo. Nebus tikrųjų ultrų – nuo pridusiusų danų garuos tik „Carlsberg“ debesėlis.

  Baigsiu ne tokia mažorine nata. Į Kopenhagą sportininkai ir juos palaikantieji galės skristi eiliniu reisiniu lėktuvu, kurie dabar nesurenka net 50% keleivių. Na, danai ir ne ubagai, tai nukris klubui ir miesteliui vienas kitas centas. Po spaudos konferencijos, kai arčiau elito prieinantys gers kokį nors Tuborg ar Calsberg (pernai iš austrų tik „buliaus kraujo“ gavome). Dar viešbučio administracija provincijos laikraštyje pasigirs, kad apgyvendino net 20 danų (kiti pasirinks Kauną, nes manys, kad Marijampolėje žmonės gyvena palapinėse). Po dvejų metų šį danų desantą ir jo pasekmes jau būsime pamiršę …

  Beliks tik lietuviškas futbolas su dar didesnėmis problemomis. Jau beliko. Skubu namo pasižiūrėti Sūduvos – Vėtros įrašo. Apie Nr.4 „nuotykius“ gynybos srityje jau žinau … Amen.

 10. 10 algiuz 2009-06-22 18:26

  Uzsukau i randers puslapi, tai danai tikisi zaist pries kazkokia tai Sudova? Kazi kur jie toki kluba rado.

 11. 11 Zaa 2009-06-23 07:22

  Nesuprantu sito verkslevimo pagrindo. jei musu tikslas praeit viena taures etapa tada sutinku galim verkt kad negavom liuksemburgo. bet su tokiais tikslais geriau isvis net nereikia eit i aikstele. gavom vidutinio chenpionato vidutinioke komanda ir sakyt kad toks verzovas yra neparangus mazu maziausiai geda.
  Manau reiketu vadovautis gerb. R.Kurtinaicio fraze pasakyta po kases sezono galo: “Norint pasiekt minimuma reikia siekti maksimumo“.
  amen visiem verksniam.

 12. 12 ponas pop 2009-06-23 08:34

  prajuokinai:) tikslas pasiektas. realiai galvojant mums tas vidutiniokas yra sunkiau įveikiamas, nei kox celticas. nėra to nusiteikimo ant lietuvos futbolo, nėra. ir čia netgi ne žaidėjuose ar komandų pajėgume esmė. esmė yra ta, kad nėra trenerių laimėtojų kurie keltų aiškius maximalistinius tikslus ir turėtų įrankių komandai nuteikt žaidimui. nes kai paklausai prieš eurotaures trenerių šnekų, supranti, kad nieko daugiau nei prieš eilines a lygos varžybas jie nemato reikalo su komanda padaryt.

  pernai apie tai net tekstą buvau suraitęs – galima pasikartot.
  https://suduva.wordpress.com/2008/07/14/lt-klubai-eurotauriu-luzeriai-kodel/

  panašia tema svarsčiau ir šių metų pradžioje:
  https://suduva.wordpress.com/2009/02/13/rytmetys-su-fbk-ir-pamokslas/

 13. 13 Kuzma 2009-06-23 09:56

  p.POP, čia manau ir kitas aspektas yra – kai visi, įskaitant ir mus (ligonius/sirgalius/smarkiai prijaučiančius ir pan.), nieko nesitiki, nieko nenori siekt, tai nenuostabu, kad ta aplinkos nuotaika persikelia ir į trenerių, žaidėjų mintis. Tada ir gaunas, kad prieš kažkokias visiškai trečiarūšes Velso, Š.Airijos komandas ne tik kad nelaimim, bet kartais net ir gaunam.
  Šiuo atveju aš palaikau Zaa nuomonę, kad atėjo laikas nustot verkšlent. Laikas imt visokius R.Bull’ius, Randersus ar bet ką kitą už ragų, ir iš kart eit TIK į pergalę. Pavyks, nepavyks – pamatysim vėliau. Tada manau galėsim kalbėt, ar realu buvo tikėtis, ar ne. Bet aš atsisakau kapituliuot be kovos. Aš tikiu, ir tikėsiu kad laimėsim. Iš sportinės pusės man net nesvarbu, kuri komanda laimės pirma etape. Tokia mano nuomonė :)
  O kol kas komandai sėkmės tiek sekmadienį svarbiausiam A lygos rato mače, tiek ruošiantis UEFA Europe Cup!

 14. 14 ponas pop 2009-06-23 10:40

  Kuzmičiau – nenorėčiau sutikt. manau, kad tie ligoniai ir sirgaliai yra kone vieninteliai, kurie beatodairiškai tiki pergale. kitaip nė į stadioną neitų.

  man smagu, kad tamstos optimizmą propaguojat – to ir siekiau.

  tačiau esu tikras, kad vien optimizmo komandai nepakanka. reikia kelt konkrečius tikslus ir tada jau galvot, kaip tuos tikslus pasiekt. priemonių begalė, o baisiausia yra išgirsti eilinį “apie varžovus nieko nežino, eisim ir stengsimės garbingai sukovoti“. nepamenu trenerio ar komandos vadovo, kuris būtų viešai deklaravęs tikslą paguldyti ant menčių teoriškai stipresnį varžovą.

  pernykštis fbk atvejis nesiskaito, nes ten kai kas siekė tikslų, su lietuva nelabai susijusių. nors ir iš jo galima pasimokyti – bet kokiu atveju tikslas buvo, kad ir kox keistas jis bebūtų. tuomet sekė labai konrekčios priemonės tam tikslui pasiekti – na ir kas kad jos buvo vienkartinio pritaikymo pobūdžio. ir tiskals buvo pasiektas.

  dar geriau ir optimistiškiau turėtų nuteikti pernykštė sūduvos pergalė prie zalzburgą svečiuose.

 15. 15 Varvalas 2009-06-23 11:34

  Optimizmas yra geras dalykas. Nemanau, kad šiandien jo daug yra komandos ir jos gerbėjų tarpe.

  Žiūrėkime realiai. Po savaitės Sūduva neteks dar kelių žaidėjų. Sunku patikėti, kad jiems pakeisti ateis lygiaverčiai futbolininkai. Nors visko būna: pavasario išimtys – Skroblas ir Samusiovas.

  Kadangi jau žinomas varžovas Europos taurėse, tai nekils ir didesnis noras investuoti į komandos komplektavimą. Neatsipirks niekaip. Gerai, kad Danija nebrangiai pasiekiama valstybė. Tiesa, aš neskaičiuoju svetimų pinigų ir nežinau, kokie yra komandos planai toje srityje. Žinant, kad šįmetinė sudėtis yra tikrai silpnesnė už pernykštę (gal tik kitaip atrodo silpnesnių komandų fone), turime suprasti, kiek daug reikėtų investuoti į tą pergalę prieš danus. O toliau?

  Matyt, bus į Europą einama senais rezervais. Vencevičius tik savo iniciatyva ir lėšomis gali nuskristi žvalgybon į Daniją. Įrašų iš manęs ar Broniaus irgi nepirks :) Ponas Pop galės pateikti FC Randers žaidimo analizę, kuri bus aptarta per komandos penkiaminutę. Dar Skarbalius išmes į eterį pora patarimų ir būsime pasiruošę.

  O medalius Lietuvoje kaip nors ištemps ir dabar esantys, ar naujai nupirkti.

  O aš kol kas džiaugiuosi Urbšio ir Gnedojaus žaidimu peržiūrint Sūduvos – Vėtros rungtynes. Sunkiai pakartojami vaizdai. Reikėtų įrašą nusiųsti ir danams užmigdyti.

 16. 16 Kuzma 2009-06-23 12:46

  Na teisybės yra ir jūsų mintyse. Mes čia galim tikėt kuo tik norim, galim sklaidytis optimizmu kur pakluvo, galim užsiiminėt nors ir vudu. Bet jei vadovybė, trenerių štabas nekels komandai tikslių tikslų, tai nieko ir toliau nepasieksim.
  Na bet čia jau ne mums spręst. Kol kas aš deklaravau ir deklaruosiu – aš ir žinau daugel kitų, kurie tiki ir tikės. Nesvarbu kaip besužaistų.

 17. 17 Kuzma 2009-06-23 12:47

  Ir iš viso, nenurašykit dar ir britų kolonistų. Gal dar tie netyčia pateiks staigmeną. Tada ir Varvalas pamatys keletą pusiau “ultrų“ iš Chelsea ir Rangers :)

 18. 18 ponas pop 2009-06-23 12:49

  Nežinau, gal ir naiviai skamba, bet noriu tikėti, kad čia vyniojamos šnekos turi bent šiokios tokios įtakos komandos nusiteikimui. man rods, kad matydamas, jog tavo elgesys aikštėje yra akylai stebimas ir kad žmonės rodo besąlygišką tikėjimą, privalai bent šiek tiek pakiliau į kiekvienas rungtynes eiti. nors, savaime suprantama, bendra vidinė komandos atmosfera yra žymiai svarbesnė.

  kaip bebūtų, sūduva šiemet jau nemažai padarė. todėl į naujus tikslus galima eiti jau ir šiek tiek atsipalaidavus. o atsipalaidavimas visuomet suteikia daugiau šansų. kai įtampa neslegia, žaisti visada smagiau

 19. 19 Varvalas 2009-06-23 13:06

  Kuzma; man tie šiaurės airiai ir kitokie airiai nusibodę iki gyvo kaulo. Balionų kilnojimas ir puodynių kišimas – tai dar ne futbolas. Norisi vienąkart pamatyti ir kitokį futbolą. Kiek gali tie britai ir jiems artimi mus kankinti? Jau geriau žaisti su danais. Šie nors šiek tiek savitą žaidimą turi. Nežinau, ar kada nors Marijampolė sulauks serbų, vokiečių, portugalų ar kokių kroatų klubinių komandų.

  Užkniso tie airiai, velsai, sijonai, brannai ir danai. Manau, kad kitais metais teks švedai, farerų žvejai ar trečiąkart Brann.

 20. 20 Kuzma 2009-06-23 13:20

  Varvale, būsiu nepopuliarus, išduosiu – patikėk, turbūt nekenčiamiausiu pasaulio futbolo regionu man asmeniškai tapo visa Britlandija su Airija. Nesvarbu, ar mėgėjų lyga su kuria vis Sūduvai tenka “laimė“ žaist, ar ta pati Premiership (tai mano asmeninė nuomonė ir su visokių ManU, L-pool, Chelsea gerbėjais net nesiruošiu diskutuot). Ir vis tik tikiu, kad pagaliau paklius kas nors ir įdomesnių šalių.

  p.Pop, tai žinoma, kad streso neslegiamas žaidėjas daugiau pasiekia. Tačiau tam tikra įtampa vis tik reikalinga. Pamatuota ir ne per didelė, tačiau tokia turi būt. Kaip tik tokią įtampėlę paprastai jau pasiekia tinkamai iškeltas tikslas ir tinkamai tam motyvuojamas. Tai tinka bet kokiam žmogui dirbančiam/siekiančiam tikslo bet kurioje srityje. Tokiu būdu žmogus ir lengviau pasiekia, ir tobulėja, ir t.t. Manau tą visi suprantam. Beje, ir aš noriu tikėt, kad bent dalis mūsų vilčių, tikėjimo, minčių ar patarimų nueina ten – “į dangų“, t.y. pas žaidėjus ir trenerių štabą :)

 21. 21 Rulis 2009-06-23 14:25

  Nu va neisipildie mano svajone sulaukti FC Legije Warsawa :( o butu grazaus pinigo lenkai y kapsuka atveze:D

 22. 22 Tadasas 2009-06-23 19:00

  Nusiaube graziai butu tiksliau…

 23. 23 Simas 2009-06-24 22:55

  Snd Randers 2:2 sulose Esbjerg


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama