Laukiam: Sūduva – Randers FC

Štai ir išaušo vienas įdomesnių šio sezono nuotykių Sūduvos gyvenime. Kaip ir dera, pamėginkim trumpai susipažinti su šio nuotykio partneriu. Partneris gan vidutiniškas, tačiau nieko nepadarysi. Tokie jau buvo burtai, neatvežę į Lietuvą nieko įdomaus ir nematyto.

Daug žinių apie Randers FC rasti eiliniam žmogui, danų kalbos nemokančiam, nėra lengva. Čia jums ne Zalcburgo klubas, kuris bent jau pasaulyje garsiau skamba. Randers FC, sakyčiau, eilinis eilinės Europos lygos klubas, nepasižymintis nei gilia istorija (kai kas dėl to gal ir ginčytųsi), nei ypatingais pasiekimais. Todėl tai, ką rasite žemiau, daugeliui gal bus ir žinoma. Niekur nedingsi – deja, mano galimybės ribotos.

Taigi. Randers FC yra labai jaunas klubas. Žiauriai jaunas. Gal ir juokinga, tačiau šio klubo gimtadienis – 2003-iųjų metų sausio 1 diena. O gimė jis sujungus net šešis mažesnius klubus. Leidimas profesionaliam klubui kurti buvo pasirinktas Randers vardu dėl to, kad visi klubai gyvavo šio vardo mieste ir jo apylinkėse ir dėl to, kad taip vadinosi garsiausias iš jų. Į klubo ženklą pateko žirgas, nes Randers mieste žirgo statulų stovi nemažai ir žirgas yra tapęs šio miesto, kuriame užsilaiko nuo 50 iki 60 tūkstančių gyventojų, simboliu.

Beje, visi šeši naujo klubo pagrindu tapę klubeliai buvo įkurti dar prieš II pasaulinį karą, o Randers Freja – netgi 1898 metais. Būtent šis klubas yra triskart laimėjęs Danijos taurę ir kartą iškovojęs sidabro medalius. Tiesa, paskutiniai laimėjimai buvo dar tolimais 1973-ais metais. Tais laikais šis klubas žaidė ir Europoje. Žaidė sėkmingai, nes kartą sugebėjo pasiekti Taurių laimėtojų taurės ketvirtfinalį, kas Danijos lygai ir anais, ir šiais laikais yra ypatingas laimėjimas.

Naujasis klubas pradėjo savo gyvenimą lygoje, kuri vadinasi Viasat Sport Division, kas Danijos sistemoje atitinka mūsų pirmąją lygą. Į SAS lygą (atitinkamai mūsų A lyga) Randers FC pateko antrąjį sezoną, bet išsilaikyti nesugebėjo. Tačiau sekantį sezoną ir vėl laimėjo bilietą į aukščiausią Danijos čempionatą. Tais pačiais 2006-aisiais Randers FC laimėjo Danijos taurę.

Štai tada, 2007 metais, Randers ir žaidė su mūsiškiu FBK UEFA taurėje. FBK danai gavo įveikę islandus IA Akranes, lietuvius patvarkė, o tada jau savo ruožtu gavo nuo turkų Fenerbahce.

Keletas Randers FC stadiono vaizdų

Keletas Randers FC stadiono vaizdų

Randers FC lošia stadione keistoku pavadinimu – Essex Park Randers. Stadiono gimtadieniu laikomi 1961 metai, nors, kaip supratau, perkūrus klubą, buvo iš esmės rekonstruotas ir stadionas. Dabar jis turi 12 000 vietų, iš kurių apie pusę yra stovimos. Atnaujinto stadiono lankomumo rekordas buvo pasiektas 2007 metais, kai į jį vietos čempionato rungtynių pažiūrėti atėjo virš 11 000 žmonių. Senojo klubo ir senojo stadiono rekordas buvo 16 500 lankytojų prieš europines rungtynes su vokiečių Kelnu, tačiau tai nutiko daugiau nei prieš 20 metų. Šiandieninis stadionas turi tris dengtas tribūnas – vienas aikštės galas yra paliktas atviras ventiliacijos tikslais.

Tiek žinių apie istoriją. Pridurti galima nebent tiek, kad namuose ši komanda žaidžia žydra apranga, svečiuose – juoda. Pernykščiame čempionate Randers FC užėmė penktą vietą, o į Europos lygą pateko gavę Fair Play leidimą. Danų čempionate jau kuris laikas lošia 12 komandų, dvi iš jų kasmet pasikeičia su žemesnės lygos dviem geriausiais klubais. Beje, čempionatas vyksta gan įdomia tvarka – žaidžiami trys ratai. Vienas namuose, vienas – svečiuose, o trečias – arba ten, arba ten – priklausomai nuo ankstesniame čempionate užimtos vietos. Kaip Randers FC sekėsi Europos lygoje, manau, niekam nereikia priminti. Per dvejas rungtynes su Šiaurės Airiais danai įmušė 7 įvarčius, o nepraleido nė vieno.  

Sudėties labai plačiai nepristatinėsiu, nes informacijos nėra labai daug, o jei jos ir būtų, kaži ar ji būtų labai įdomi (išskyrus tokią, kurią galėtum gauti pažiūrėjęs komandos rungtynes gyvai, bet kadangi tokio šanso neturėjau, tai ir patylėsiu).

Randers FC sudėtis nėra kokia nors ypatinga ar žibanti kokiomis nors ypatingomis žvaigždėmis. Sakykime, žvaigždžių joje apskritai nėra. Šiaip jau pasivarčius pagrindinės sudėties žaidėjų biografijas, susidaro gan keista kompanija, kuriai duočiau skambų pavadinimą „Neišsipildžiusios futbolininko svajonės“. Mat esminis bruožas, vienijantis daugelį žaidėjų yra jų biografijos, kurių dauguma skamba maždaug taip: buvo jaunas ir labai perspektyvus žaidėjas, kuris taip ir netapo subrendusiu geru žaidėju. Dauguma pagrindo žmonių yra ragavę rinktinių – tiek Danijos, tiek keli legionieriai už savo šalies rinktines buvo žaidę. Tačiau nė vienas – rimčiau. Po kelias rungtynes, o ir jos dažniausiai yra įvykę jau gana seniai. Už tai ir sakau, kad ši komanda – apie neišsipildžiusias viltis.

Improvizuojant toliau, būtų galima spėti, kad šis „neišsipildymas“ gali turėti įtakos bendram komandos požiūriui į futbolą. Ko gero dauguma jos žaidėjų yra tie vidutinio lygio futbolo arkliukai-profesionalai, kurie tiesiog gerai dirba savo darbą, už kurį gauna pinigus. Iš jų gali nesitikėt nei malonių, nei nemalonių siurprizų. Jie išeina į aikštę ir padaro tai, kas turi padaryti. Kartais geriau, kartais prasčiau, bet padaro. Aišku, gali būti, kad šios improvizacijos yra klaidingos, nes kažkas iš šio blogo lankytojų jau yra minėjęs, kad ši komanda – greitą, puolantį futbolą lošiantis klubas. Kaip visada – kas žinot daugiau, manau, neslėpsit tų žinių.

O va štai su airiais antrąsias rungtynes Randers FC lošią tokios sudėties: vartininkas Kevin Stuhr Ellegaard, Allan Olesen (Nr. 2), Bobbie Friberg da Cruz (3), Mads Fenger (36), Allan K Jepsen (5), Jonas Damborg (12), Ricki Olsen (15), Kasper Lorentzen (6), Søren Berg (10), Mikkel Beckmann (11) ir Marc Nygaard (30). Greičiausiai panašios sudėties komandą pamatysime ir Marijampolėje. Beje, įvarčius airiams mušė šie žmonės: Berg, Lorentzen – po 2, Olsen, Sane ir Nygaard – po 1.

Kai matyt iš šios nuotraukos, Marc Nygaard ne tik gerai žaidžia, bet ir komandoje atlieka ir dekoratyvinį Cristiano Ronaldo vaidmenį.

Kai matyt iš šios nuotraukos, Marc Nygaard ne tik gerai žaidžia, bet ir komandoje atlieka ir dekoratyvinį Cristiano Ronaldo vaidmenį.

Kaip sakiau, ypatingų veikėjų komandoje lyg ir nėra. Man labiausiai užstrigo, be abejo, Marc Nygaard. Šiuo metu tai neabejotinai žymiausias žmogus komandoje. Puolėjas, jam virš trisdešimties. Lošęs tokiuose klubuose kaip olandų Roda, italų Brescia, Catania ir Vincenta. 2005-2008 metais ponulis Marcas žaidė už Londono Queens Park Rangers. Aišku, tas faktas, kad dabar jis gyvena ne Londone, o legendiniame Randers mieste iškalbingai byloja, kad Nygaard nėra toks pats geras žaidėjas, kokiu buvo prieš pora metų. Iš kitos pusės, tokiai komandai kaip Sūduva iš tokios lygos kaip mūsiškė A lyga toks žaidėjas netgi neformoje būdamas gali tapti kietų riešutėliu.

Iš likusių žmonių dėmesį kreipčiau nebent dar į Allan Jepsen (5 numeris), kuris visai neseniai į Randers FC perėjo iš norvegų Valerenga. Prieš šis vyrukas lošė olandų Heerenveen ir vokiečių Hamburg klube. Machester City, Blackpool ir Berlyno Herthoje yra spėjęs palošti ir komandos vartininkas, tačiau jį vertinant, ko gero galios tas pats principas kaip Nygaardo atveju – jis lošia prasčiau, nei prieš pora metų.

O kaip Sūduva šiame vaizdelyje atrodo? Matysim rytoj, tačiau teoriškai galvojant komanda turi problemų. Liūdniausia, kad praktiškai visos jos yra susiję su vieno vienintelio žmogaus pasitraukimu iš komandos. Štai jums ir komplektacija – nelabai kas, kai nuo vieno žmogaus komandoje tiek daug priklauso. Bet yra kaip yra – sudaužyto kiaušinio jau nebesulipdysi. Reikia žiūrėt į priekį.

O priekyje mūsų laukia du labai netikėtai komandoje atsiradę du naujokai – latvis, jų jaunimo rinktinės narys ir bent jau kurį laikę – Rygos Olimps kapitonas Jevgeniijs Kabura ir moldavas Ion Caraman. Atvirai pasakius, nelabai supratau, kodėl mūsų žiniasklaida jį vadina Ivanu, nes Wikipedia jo vardą rašo kitaip. Nesvarbu kol kas. Kalbos sklinda, kad bent jau pagrindinėje sudėtyje jų šį kartą nepamatysime. Gal ir gerai, nes priežastys, kodėl būtent šie žaidėjai komandoje atsirado nėra labai aiškios. Nesmagu, aišku, kritikuoti žmones jų aikštelėje nepamačius, tačiau kai treneriai nepateikia jokių argumentų „už“, nieko kito daryti ir nebelieka, kaip pavadinti juos Sūduvos stiliaus komplektacijos rezultatu.

Sūduvos sudėtį nuspėti nėra sunku. Saulius Klevinskas – Vaidas Slavickas, Giedrius Klevinskas, Leimonas, Skroblas – Kozuyberda, Gardzijauskas, Radavičius, Urbšys, Lukšys. Klaustukas lieka tik dėl vienos vietos, į kurią pretenduoja Giedrius Slavickas (jei yra pasveikęs), Zagurskas, Krasnovskis ir Brokas. Nebent treneriai vis tik nuspręs į gynybą statyti kurį nors naujoką – tuomet tos vietos kaip ir nebeliks.

Prisimindamas Jarmalavičiaus sprendimus, aš vis tik linkęs manyti, kad žais Urbšys, nors pastaruoju metu jis ir nežibėjo. Taip pat esu linkęs manyti, kad realiausi kandidatai į tą vieną likusią vietą yra Giedrius Slavickas arba Zagurskas (nors Krasnovskis yra atrodo geriau už Zagurską, tačiau treneriai vis viena būtent Zagursku pasitiki labiau. Kodėl? Čia tik jie tai žino). Kad ir kaip benutiktų, ant atsarginių suolo nieko ypatingo Sūduva neturės.

Štai taip. Visa kita pamatysime stadione. Sūduva laimės. Rezultatu 1:0. Įvartį, be abejo, įmuš Lukšys.

P.S. Paraginkit savo draugus ir kaimynus bent šį kartą į stadioną ateit. Labai reikia, kad jis būtų pilnas. Tai yra žymiai svarbiau, nei Tautinę Giesmę sugiedot TV kameroms.

P.S. II – truputis interneto.

Randers FC oficialus tinklapis ir komandos aprašymas Wiki. O čia yra tinklapis, iš kurio pasiskolinau Nygaard nuotrauką. Ir vienas neoficialus stadiono pristatymas.

Komanda, iš kurios, berods, į Sūduvą atėjo Caraman. O čia – labai trumpai apie Olimps klubą, kuriame kapitonu buvo Kazura. Gal jau ir visų skaitytas pernykštis tekstukas apie tai, kodėl Lietuvos klubų pasiekimai Eurotaurėse tokie prasti. Ir dar vienas pernykštis – ankstesnių Sūduvos pasirodymų Eurotaurėse statistika ir šiek tiek foto – tiesa, čia trūksta pernykščių rezultatų, tačiau juos ir taip visi prisimena. .

Reklama

29 Responses to “Laukiam: Sūduva – Randers FC”


 1. 1 griezhtas 2009-07-16 07:45

  Kodel POP nurodytoje sudetyje nera skinderio? ar ir jam kas nutiko?

  O siaip vietoje G. Slavicko Brokas atrodo 5 kart geriau nei urbsys, urbsys tai pozicijai per letas, be to pasamoningai vis bega i centra. Cia ispudziai po varzybu su ekranu.

 2. 2 Zioplys 2009-07-16 08:16

  FBK su Randers zaide 2006, o ne 2007 ;)

 3. 3 diletantas 2009-07-16 08:37

  idomi klubo istorija.ir nustebino faktas, kad naujai susikures klubas is karto eme loshti antrame pagal pajeguma divizione.na, nebent klubelis, kurio pagrindu jie kuresi, loshe toj lygoj tuo metu.

 4. 4 playmaker-is 2009-07-16 09:02

  Galėtų jau ir nebelyti šiandien. Priešingu atveju gresia Lietuvos_Rumunijos, dailiojo slidinėjimo ant žolės, scenarijus.

 5. 5 Varvalas 2009-07-16 09:03

  Keistai atrodo tas moldavo pirkimas. Žmogus net Lietuvoje nesilankė ir iškart tiko. Matyt, užsigimęs brazilas.

  Aš pačiu grėsmingiausiu atakose laikyčiau komandos naujoką, saugą ir puolėją Lorentzeną. Bergas taip pat niekaip nepasensta. Beje, pastarojo žaidimo stilius niekuo nesiskiria nuo Lukšio.

 6. 6 Zioplys 2009-07-16 09:11

  Ant slapios vejos Suduva gaus 0-5. Nes Danijoj lyja 3 kart per diena. Ir taip kasdien… Jie prie to priprate ;)

 7. 7 griezhtas 2009-07-16 09:46

  Ant slapios vejos nebeliks technikos ir greicio pranasumo, kuri danai teoriskai turetu turet.

 8. 8 Futbolo Analitikas 2009-07-16 10:24

  Ale bilietų kainodara kokia įdomi – 5 ir 20 Lt :) O čia kaip? 20 Lt po stogu, visur kitur po 5? Ar visur 20, o 5 už vartų? :)

 9. 9 kampinio_veliavele 2009-07-16 10:39

  5 lt pensininkams, vaikams, invalidams ir panasiems, 20 lt visiems kitiems ir nesvarbu ar po stogu ar kitoj pusej aikstes

 10. 10 kampinio_veliavele 2009-07-16 10:41

  aina kaku, visai dienai lietu rodo :(

 11. 11 viedras 2009-07-16 11:48

  nu aš manau, kad atakų lyderis bus Lorentzenas, nes bent jau iš 1 kvalifikacinio etapo matėsi, kad mušt jis moka ir gali. Beje jis, kiek žinau, neseniai lošė už Brondby, o tas klubas manau yra rimtesnis už Randers. Taip pat žaidė už U-16, U-17, U-18, U-19, U-21 rinktines. Nygaardas su Bergu manau bus pavojingi standartinių padėčių metu. Gynyboj labai truks vieno iš bokštų Samusiovo, galėjo bent jau po šio kvalifikacinio etapo išeit, tai ir laiko būtų buvę daugiau, kad surast kažką geresnio.

 12. 12 Varvalas 2009-07-16 12:11

  Aikštės veja turi blogą savybę akumuliuoti net ir nedidelį kiekį vandens (to nebuvo senajame stadione). Taigi, šiandien teks čiuožinėti – nieko čia nepakeisi. Nežinau, kuriai komandai tai bus parankiau, bet tikrai žinau, kad smagiausia būtų matyti žaidimą ant sausos vejos.

  Apie prognozes – šiandien lygiųjų nebus. Sūduva dar nė karto nesužaidė lygiosiomis Europos taurių rungtynių.

  Ponas Pop, ką Sūduva veiks po Lukšio įmušto įvarčio? Ar numatė trenerių štabas tokį variantą? Pernai tas įmuštas įvartis austrams labai “sujaudino“ komandą.

 13. 13 Kuzma 2009-07-16 12:49

  Varvalai, mažas pataisymas – Sūduva sužaidė nulines lygiąsias su Velso Rhyl išvykoje

 14. 14 Varvalas 2009-07-16 12:50

  Aš kalbu apie rungtynes Marijampolėje

 15. 15 Varvalas 2009-07-16 12:51

  Na, dar Kaune, t.y. taip vadinamoje savo aikštėje

 16. 16 rimvill 2009-07-16 13:23

  Ką tik nusipirkau bilietus (14.15). Po stogu bilietu jau nebera. Per mažą uždengė. Visiems kitiems, kas dar neturit bilietu, rekomenduoju pasiimti lietsargius.

  Danu svetainėje yra keletas fotkiu. Apie Suduva atiliepia pagarbiai

 17. 17 Anonimas 2009-07-16 13:42

  Šalis ta Lietuva vadinasi (kur lyja) o Sūduva pasistato stadioną be stogo. Net tas kurį vadina stogu, jokios apsaugos neatlieka. Belieka tik paliūdėti, kad žaidžia ne sename stadione. Kitame mieste gyvenant bilietą iš anksto gauti nėra paprasta.. nors bet kokiu atveju po tuo ką turim visi netilps

 18. 18 Varvalas 2009-07-16 14:23

  Kainavo – tai kainavo. Neseniai pasirašiau sutartį su naglija šulija: šį vakarą nelis. Varykit prasivėdinti į stadioną.

 19. 19 Bonas 2009-07-16 14:41

  Svieciasi jau, tikekimes kad nelis.
  Issamus straipsnis patiko paskaitinet

 20. 20 Lukas 2009-07-16 15:36

  o aš pasirašiau sutartį su chulija

 21. 21 Deimas 2009-07-16 15:53

  Kas pirkot bilietus, nezinot, programele kokia paruosta sioms rungtynems?

 22. 22 rimvill 2009-07-16 16:20

  paruošta ir kaina 3 litai

 23. 23 asa 2009-07-16 16:35

  o gal kas zinot per kur tv tiesiogiai rodys?

 24. 25 viedras 2009-07-16 18:00

  geras “smūgis“, prajuokino. Linkiu, kad panašių epizodų prie Sūduvos vartų būtų ir šiandien.

 25. 26 to rimvill 2009-07-16 23:42

  rimvill: “Ką tik nusipirkau bilietus (14.15). Po stogu bilietu jau nebera.“

  kitą kartą nerašinėk nesamonių apie savo 14.15 haliucinacijas, nes bilietų net pos stogu buvo ir prieš pat rungtynes. pasirodo kažkos rimvill rašo bele ką, o mano bobutė per lietų laksto bereikalingai.

 26. 27 rimvill 2009-07-17 07:49

  tu avineli rinkausi pats bilietus ir taip mane informavo kasininkes.
  atsiprasyk greitai…

 27. 28 to rimvill 2009-07-17 08:05

  vėl praleidai progą patylėti. rink žodžius, kitą kartą ir visada

 28. 29 pukuver 2009-07-17 19:19

  realiai tai aš irgi rinkausi bilietus, mnan pasiūlė 6 eilėj e sektoriuje.
  Teoriškai tai yra po stogu.Ta prasme jeigu nubrėžtume statmenį nuo stogo krašto link žemės, tada sėdėčiau “po stogu“. Kita vertus galimo lietaus atveju likčiau nemažiau šlapias nei tie kurie sėdi ne po stogu. Peace


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama