Euro: SŪDUVA 0:1 RANDERS FC

Čia tik labai kukli ir švelni iliustracija to, kas dėjosi aikštėje. Įspūdingiausiai atrodė krentatys slydimai - po vandens purslais žaidėjo praktiškai nebesimatydavo.

Čia tik labai kukli ir švelni iliustracija to, kas dėjosi aikštėje. Įspūdingiausiai atrodė krentatys slydimai - po vandens purslais žaidėjo praktiškai nebesimatydavo.

Geriausios sezono rungtynės? Žvėriškai keistas rungtynes mums padovanojo lietus ir melioratoriai, darę Sūduvos stadiono drenažo sistemą. Rungtynės buvo tokios, kad jas labai analizuot ir nagrinėt net neišeina. Tiesiog futbolas buvo visiškai neprognozuojamas ir nekasdieniškas. Tokio futbolo ant Marijos Žemės net matęs nesu. Pamenu, praeito sezono paskutines rungtynes Vilniuje su Žalgiriu, kai buvo žaidžiama visiškame purvyne, tačiau netgi tada aikštės purvas neturėjo tokios smarkios įtakos žaidimo būdui.

Nors rungtynės buvo labai keistos, tačiau man žiauriai patiko. Seniai tokių nebuvau matęs. Visiškai maksimalistinis futbolas, ekstremalus ir ant beprotybės ribos. Gamtos kataklizmai tarsi persidavė žaidėjams, kurie plėšėsi tarsi bepročiai. Toks tikras, fizinis, teisingas futbolas. Jokių nesąmonių apie gražius pasus ir grakščius apgaulingus judesius. Jokio tikslumo ir jokios galimybės prognozuoti, kad kamuolys riedės, o kada sustos. Bet kuri situacija aikštėje galėdavo baigtis bet kaip – visiškai netikėtai ir prieš logiką. Tarsi futbolas būtų išsivadavęs iš normalių erdvės ir žemės traukos jėgų nelaisvės.

Taip, Sūduva pralaimėjo. Tačiau sužaidė ko gero geriausias šio sezono rungtynes. Geriausias ir teisingiausias šio trilerio įvertinimas buvo visuotinė ir spontaniška žiūrovų padėka komandai po rungtynių. Pralaimėjusiai komandai! Pralaimėjusiai komandai lietuviai plojo ir šaukė „Sūduva! Sūduva! Sūduva! Sūduva!” Superinis jausmas.

Dar viena maudynių iliustracija

Dar viena maudynių iliustracija

Vanduo, vanduo, vanduo. Tai kas ten buvo su ta aikšte? Aikštė visiškai plaukė. Buvo akivaizdu, kad veja totaliai nesugeria vandens. Jis tiesiog stovėjo ant paviršiaus, tiesiai po žolyte. Taip, lijo smarkiai. Tačiau nelabai ilgai. Trumpai lijo. Ir lijo bent dvi valandas iki rungtynių pradžios. Tačiau to pakako, kad vanduo taip ir liktų paviršiuje. Iki pat rungtynių pabaigos. Jau anksčiau keliskart matėsi, kad ši savybė yra didžiausia naujojo Sūduvos stadiono problema. Kai čia lošė lietuviai su rumunais, tą dalyką galėjo pamatyti visa Lietuva. Tik tą kartą buvo vaikų žaidimai palyginus su tuo baseinu, kuriame šiandien maudėsi ir Sūduvos žaidėjai, ir danai.

Natūralu, kad tokios sąlygos radikaliai pakoregavo futbolą. Reikėjo kokio pusvalandžio, kad ir komandos, ir žiūrovai apsiprastų su naujo stiliaus futbolu. Kad pradėtų mokytis naujų taisyklių. Deja, su liūdesiu tenka pripažint, kad danai adaptavosi lengviau ir geriau. Drįsčiau spėti, kad jų žaidimo stilius tiesiog dėkingesnis tokioms sąlygoms. Jie labai greitai supratu, kad tokioje aikštėje negali būti jokių subtilybių, jokių trumpų ir tikslių pasų. Turi būti žaidžiama vienu lietimu, o jeigu ką – geriau kamuolį iškart spirti į užribį. Elegantiškam Sūduvos žaidimui išlikti tokiomis sąlygomis reikėjo nežmoniškų pastangų. Tačiau net rungtynių pabaigoje Sūduva kartais mėgindavo žaisti savo mylimą trumpų pasų futbolą. Tačiau reikalai pajudėdavo tik tuomet, kai kamuolys būdavo spiriamas stipriai ir toli. Kadangi kamuolio elgesys nukritus ant žolės buvo visiškai neprognozuojamas, kiekvienas tolimas pasas šį kartą būdavo potencialiai pavojingas.

Kaip bebūtų, prieš komandą šiandien galima tik galvas nulenkti. Šiomis nežmoniškomis sąlygomis komanda ne tik kad nepalūžo praleidusi įvartį, bet antram kėliny iš esmės valdė situaciją. Sakyčiau, kad pritrūko sėkmės ir efektyvesnių trenerių štabo veiksmų.

Klevinskui teko retas darbas šiais metais - išsitraukti kamuolį iš savo vartų. Likusį laiką jis jį spardė į kitą aikštės pusę.

Klevinskui teko retas darbas šiais metais - išsitraukti kamuolį iš savo vartų. Likusį laiką jis jį spardė į kitą aikštės pusę.

Kas geresnis? Taip, matėsi, kad danų futbolas lenkia lietuvišką. Tačiau ne taip jau ir smarkiai. Danai nerodė jokių stebuklų, o ir individualiai imant atskirus žaidėjus, tie nebuvo nei ypatingai stipresni, nei geresni. Žiaurias yra tai, kad danai smarkiai lietuvius lenkė teoriniame lygmenyje – sugebėjime tiksliau skaityti žaidimą, sugebėjime taktiškai mąstyti ir sugebėjime žaisti efektyviai ir praktiškai.

Būtent tokiose rungtynėse labiausiai matosi liūdna lietuviškos futbolo mokyklos padėtis. Žiauriausia, kad tos liūdnos padėties esmė ne žaidėjuose, kaip paprastai pas mus yra sakoma. Problemos siūlas glūdi futbolo kultūroje, už kurią pirmiausia atsakingi yra treneriai. Net nenoriu dabar mėtyti akmenų į Sūduvos trenerių štabą – jie yra tiesiog standartinis lietuviškos trenerių mokyklos atstovai.

Danai buvo stipresni todėl, kad jų futbolas kuriamas pagal šiuolaikinio futbolo reikalavimus. Lietuviškas gi – pora dešimtmečių atsilikęs. Aiškiausiai tai matėsi danams atakuojant. Nieko ypatingo jie ten nedarė – tiesiog atlikinėjo elementariausius futbolo derinius (senele vadinamus, ar kaip ten) ir nuolat gaudė Sūduvos gynybą. Mūsų žaidėjai nespėdavo, nes nesugebėdavo perskaityti logiško situacijos tęsinio. Nesugebėdavo numatyti, ką priešininkas darys po kelių ėjimų. Praktiškai taip danai pasidarė visus realius ir potencialius išėjimus vienam prieš vartininką. Pora pasų pirmyn-atgal-pirmyn ir, žiūrėk, jau danas skuodžia link vartų, o lietuvis – jam iš paskos.

Savo ruožtu, danų gynėjams lengviau sekėsi skaityti Sūduvos puolančiųjų ėjimus. Nepaisant to, kad kartais nespėdavo ir jie, kartais klysdavo, tačiau vieną likusį už nugaros Sūduvos žaidėjui, visada pakeisdavo kitas. Dėl to šimtaprocentinių progų Sūduva neturėjo. Turėjo kokią dešimtį situaciją, kurioms sėkmingiau pasisukus, įvartis galėjo kristi. Tačiau neturėjo nė vienos progos, kai iš tikro reikia imtis už galvos. Tokios progos, kokia juodaodis danų komandos žaidėjas turėjo pirmame kėlinyje, kai likęs vienas prieš Levinską truputį į vartus nepataikė. Arba tokios progos, kaip antrame kėlinyje, kai buvo mėginama kamuolį permesti per Klevinską. Artimiausiai tokios padėties ko gero buvo Radavičius pirmam kėliny, kai po smagios kombinacijos mušė prieš save turėdamas tik vartininką. Mušė gerai, protingai, gudriai – tiesiog pritrūko tikslumo ir sėkmės.

Lygiai taip pat skaudėjo širdį, kai Sūduvos atakos užgesdavo dėl to, kad žmogus, kuriam būdavo skiriamas kamuolys tiesiog stovėdavo ir laukdavo, vietoje to, kad pultų pats dėl to kamuolio pakovoti. A lygoje pavyksta prastumti netgi tokius kamuolius, tačiau šiandien šias situacijas danai gliaudė, kaip minkštus riešutus.

Giedrius šį kartą tikrai buvo vienas geresnių komandoje. Ploja jis, plojo ir jam.

Giedrius šį kartą tikrai buvo vienas geresnių komandoje. Ploja jis, plojo ir jam.

Sūduvos žaidimas. Ir vis tik komanda sužaidė atsakančiai. Tokios užsidegimo ir pasiaukojimo seniai neteko matyti. Plėšėsi visi iki vieno. Įdomu, kad maži, vikrūs ir gerai ant kojų stovintys žaidėjai šiomis sąlygomis atrodė žymiai stipriau, nei visi kiti. Giedrius Slavickas, Skroblas, netgi Brokas. Smagu buvo žiūrėti, kaip į energiją, su kuria jie ir daugelis kitų žaidė. Sunku buvo Skinderiui, manau, jam buvo vienos sunkesnių rungtynių. O Gardzijausko keitimas po pirmo kėlinio – ko gero yra tas retas trenerių sprendimas, kuris pasiteisino šimtu procentų. Gardzijauskui tokiomis sąlygomis lošti buvo baisiai sunku.

Mano manymu, labiausiai Sūduvos treneriai pralošė laikydami aikštėje tuos pačius žaidėjus praktiškai visą rungtynių laiką. Zagursko išėjimas likus penkioms minutėms jau nieko pakeisti negalėjo. Tuo tarpu danai į rungtynių pabaigą įmetė visus tris naujus ir šviežius žmonės. Sūduva taip ir nesurengė paskutinio šturmo, nes paprasčiausiai nebeliko jėgų. O danai, turėdami aikštėje tris nesuprakaitavusius vyrukus, galėjo lengvai primesti savo žaidimo būdą. Danai, praktiškai visą antrą kėlinį smagiai užspausti, paskutines, lemiamas dešimt minučių atrodė žvaliau ir šviežiau. O Zagurskas per jam skirtas 5-7 minutes tegalėjo apšilti ir bucus sušlapti.

Et… Tačiau vis viena, nepaisant visko, šiandien Sūduva akivaizdžiai parodė, kad bent jau Lietuvoje šiais metais gali siekti maksimalių tikslų. Džiaugtis tuo reikia, nes, manau, sausį niekas net negalvojo, kad šiemet bus įmanoma suformuoti pakankamai stiprią komandą.

Kas toliau? Viskas čia aišku. Pusė darbo padaryta. Belieka kitą savaitę nuvažiuoti ir laimėti Danijoje.

Lukšys: suaugę vyrai, o nesugeba bucų raištelio užrišti!!!

Lukšys: suaugę vyrai, o nesugeba bucų raištelio užrišti!!!

P.S. Futbolas.lt rungtynių aprašymą galima išmest į šiukšlių konteinerį. Geriau jau tas žmogus būtų ant Šešupės kranto pasėdėjęs, alaus su čipsais užkandęs ir kokį etiudą apie nuostabią lietuvišką gamtą parašęs. Suprantu, kad daugumą futbolas.lt reportažų yra ištikęs totalus “sąstingis“ – visi vienodi, tik žaidėjų pavardės keičiasi. Suprantu, tačiau vis viena liūdna, kad futbolą “populiarina“ futbolui visiškai abejingi žmonės.  Nes bet kas iš šalies tokį tekstą paskaitęs, galėtų pasidaryti tik vieną išvadą – “dar vienos nuobodžios futbolo rungtynės Lietuvoje“.  

Reklama

38 Responses to “Euro: SŪDUVA 0:1 RANDERS FC”


 1. 1 griezhtas 2009-07-17 07:00

  Na siaip saunuoliai vyrai, tikrai matesi, kad stengesi ir draskesi. Aiksu man neigiaimai uzkliuvo Urbsys, numarindamas kelias greitas atakas su jau tipisku jam tapusiu poreikiu gavus kamuoli ilgai ilgai mastyt ir jau sugryzus visiems priesams taip nieko ir nesumastyti.

  kita problema kaip jau POP minejo neadaptacija prie salygu, danai jau po kokiu dveju del balu nepavykusiu derinuku pradejo zaist balioniniais pasais, musiskiai gi sau iprastas trumpu zemu pasu kombinacijas bande daryti beveik visa pirma kelini.

  O siaip manau atsakomosose varzybose yra sansu, aisku bus daug ivarciu, bet jei suduva gales zaist savo zaidima ir draskysis kaip siandien tada visko dar gali but.

  Dar toks mano pastebejimas, tiek danai, tiek ekranas, keldami kampinius visada paskiria viena zaideja, kurio misija buna trukdyti vartininkui, kodel taip nedaro suduva?

 2. 2 ponas pop 2009-07-17 08:04

  gal vartininkui netrukdo dėl to, kad marijampolė – mandagiausias miestas europoje?:))) jo urbšys ir vėl biš kliuvo, tačiau šį kartą nebesinorėjo to matyti, nes jis plėšėsi lygiai taip pat kaip ir visi kiti.

 3. 3 žolinykas 2009-07-17 08:07

  Veja “made in Poland“

 4. 4 žolinykas 2009-07-17 08:22

  Mėgstantiems futbolą, tokios rungtynės negali patikti, kančia jas žiūrėti, kai vyksta ne kova o loterija. Su padidinta traumų tinkimybe. Žinoma, golų tokioj aikštėj gali kristi ir dešimt, kam ko reikia. Vakar galėjo būti ir 2:5. Bet, apsaugok aukščiausias nuo tokių šou elementų, tokių išbandymų ir cirkų. kraupu…

 5. 5 ponas pop 2009-07-17 08:33

  sutinku, kad toks dalykas gali nepatikti mėgstantiems sintetinę čempionų lygą. ten tokie dalykai netoleruotini, nes kox manchester united negali pralaimėti kokiam nors rosenbergui iš norvegijos. tai prieštarauja verslo logikai. o žaidžiant tokiom sąlygom – visko gali nutikti :)))

 6. 6 Varvalas 2009-07-17 09:31

  Ponulis Pop labai gerai išanalizavo vandenspirdžio įvykius. Jeigu ten ką nors analizuoti galima pagal įprastas schemas.

  Aš dar vis neatsigaunu (keiksmažodis) po K.Skinkio straipsnio futbole.lt Toliau žis “žurnalistas“ bus vadinamas rašeiva, kurio pavardės neminiu.

  Visus metus laukiau futbolo šventės. Ačiū, Murausko zimagorams už sušiktą vakarą ir visus futbolo metus. Sodinkite ryžius ir užraukite kitus neperspektyvius verslus.

  Dėkoju G.Slavickui, Skinderiui, netgi Brokui už pasiaukojimą ir labai gerą žaidimą nežaidimo sąlygomis. Kritikuoti žaidėjų negaliu. Nėra ir už ką.

  Treneriams turiu daug klausimų:
  1.Kodėl buvo vengiama smūgiuoti į vartus iš toliau?
  2.Kodėl brazilams reikėjo įeiti į vartus su kamuoliu ir kūnu?
  3.Kodėl reikėjo Zagurskį išleisti tik 85 minutę? Kam? Kad nepralaimėti didesniu rezultatu?

  (keiksmažodis)

 7. 7 kampinio_veliavele 2009-07-17 10:01

  ponui M. turetu but sarmata kad pas ji firmoj, kuri kazkadais buvo melioracijos statybos valdyba, dirba toki specialistai kad net negali normalaus drenazo padaryt :) toks vaizdas kad po veja celofanas patiestas buvo o ne drenazas :D

 8. 8 Bonas 2009-07-17 10:07

  Nieko nepadarsyi salygos buvo vienodos abiem komandoms tik kad Danams buvo parankiau. Prie sausos aikstes buvo galima laukt teigemo rezultato. Ir man labai patiko vyru atsidavimas varzyboms. Ypac Skroblo, G.Slavicko, Broko, Luksio, beveik visi zaidejai isejo kautis lyg paskutiniam savo gyvenimo musiui.
  Na o apie Suduvos aikste tai lieka didelis klausimas del melioracijos. Pernai lyg tokiu problemu ir nebuvo kiek atsimenu, arba as klystu. Bet su kiekvienom varzybom dabar bukle aikstes , vis blogeja. Manau kad kita sezona bus galima kraustytis i senaji stadiona. Nes pinigeliu sutvarkyt pernai metu broka nebus rasta. O kad yra problemos tas matesi varzybose su Vetra, buvo labai senai lyta, o danga buvo labai sunki.

 9. 9 žolinykas 2009-07-17 10:18

  Pop, kam ta ironija? Kam ta verslo logika, lyg smulkūs klubai nesistiebia į mančesteriuis ir unitedus? Yra tenisas ant dirbtinės dangos, yra ant naturalios. Atskiri turnyrai organizuojami. Yra futbolas ant smėlio, pležo vadinasi, yra dramblių, ir yra fifa su uefa. Žiūrint ko tikiesi, ar rezultato bet kokia kaina su švento Perkūno pagalba ar priimi taisykles tokias kokios yra. Aš 95 procentais įsitikinęs, kad
  Sūduvai parankiau žaisti su drenažais. Keli žaidėjai nustebino ypač maloniai. Todėl, kad tarptautinės rungtynės jiems daug reiškia. Todėl manau, kad vakar daugiau praradom nei gavo kažkokių egzotinių vaizdų. Vyriausią žolinyką iš darbo ir taškas.

 10. 10 Anonimas 2009-07-17 10:48

  Rungtynės sukėlė labai daug prieštaringų minčių. Klausimų treneriams turiu ne mažiau nei Varvalas. Nesuprantu kokio b… bijūnėlio trūko, kad kamuolys buvo raičiojamas po balas visų rungtynių metu. Danai tai iš karto suprato ir kamuolys buvo siunčiamas oru, ypač nuo savo vartų. Jei vyrai to nesuprato, tai jiems turėjo būti aiškinama. Kas tą turėjo daryti ne man spręsti…
  Pirmame kėlinyje mums tikrai padėjo Dievas ( t.y. balos).Jei ne šis faktorius, būtų buvę mažiausiai trys išėjimai vienas prieš vartininką. Ką veikė mūsų gynėjas kairiame krašte? Pasirodo, kad problemos ne tik centre išėjus pagrindiniam komandos gynimo Briedžiui. Įsiminė epizodas pirmame kėlinyje, kai danų puolėjas laisvas smūgiavo iš 18-20 m atstumo, o mūsų šeši žaidėjai stovėjo priaugę prie baudos aikštelės linijos. Gal įklimpę purvyne buvo?
  Sąlygos žaisti futbolą buvo nekokios. Vyrai tikrai stengėsi kiek jėgos leido. Ačiū jiems už tai.
  Diskutuoti galima dar labai daug. Tačiau ilgas komentaras nusibosta. Geriau padaryti diskusijų metu per kelis kartus.

 11. 11 Varvalas 2009-07-17 11:00

  Akivaizdžiai pamatėme danų ir mūsų trenerių profesionalumo skirtumą. Juk mūsų specai žinojo, į kokią aikštę eisime žaisti ir nepakoregavo žaidimo taktikos. Danai jau po 10-15 minučių maudynių atsisakė kamuolio badymo ir perėjo prie vidutinio nuotolio greitų perdavimų ir smūgių į vartus esant mažiausiai galimybei. Štai ką reiškia operatyvus reagavimas į situaciją aikštėje.
  Tokioje aikštėje žaisti trumpais ir labai ilgais perdavimais gali tik tie, kurie nenori laimėti rungtynių.
  Manau, kad Urbšiui pats laikas studijuoti filosofiją magistrantūroje. Jeigu aikštėje turėdamas kamuolį turi laiko pabendrauti su platonais, tai be kamuolio turės dar geresnes sąlygas pamąstyti.

 12. 12 žmogus 2009-07-17 11:16

  Pop, kas čia per klubas Rosenbergas? ROSENBORG

 13. 13 asa 2009-07-17 12:38

  rosenborg lietuviskai rosenbergas
  kaip manchester lietuviskai mancesteris

 14. 14 žolinykas 2009-07-17 13:25

  Tas pats ROSENBORGas nuolat laimi prieš Čelsius ir kitus niekadėjus komenrsantus. Su sąlyga, kad sninga ir šalta kaip kokiam ROSENBORGe. žodžiu visada tai nutinka čempionų lygoj lapkričio mėnesiais. Tokios šlovės čia kažkam prireikė :)

 15. 15 ponas pop 2009-07-17 13:41

  ai, manau šitą diskusiją galima palikt ramybėje. manau, nieks nesiginčys, kad futbolas turi būti žaidžiamas ant normalios žolės. o tai, kad kažkam patinka rudimentinis futbolas – toks, kokį prieš šimtą metų lošė britanijos kaimuose – mūsų diskusijai neturi jokios reikšmės.

 16. 16 žolinykas 2009-07-17 13:49

  tai aišku :)

 17. 17 ponas pop 2009-07-17 13:52

  Po rungtynių man taip pat daugiausiai klausimų užduoti norėjosi ir priekaištų paleisti link trenerių. tiesiog taip jau nusprendžiau, kad geriau šį kartą nesigilinsiu. tačiau pasigilino kiti ir viską, manau, labai teisingai sudėliojo.

  Todėl šį kartą visi futbolininkai nusipelno didžiausios pagarbos, nes iš paskutiniųjų kapojosi, nors laivo kapitonas taip ir nepaėmė teisingo kurso. Žaidėjams buvo dvigubai sunkiau. Ta prasme Sūduva buvo pasmerkta. Todėl įspūdinga, kad netgi tokiomis sąlygomis lošdama (vanduo plius neteisingas kursas) sugebėjo visai padorių progų įvarčiui susikurt.

  Keitimų antram kėliny nebuvimas taip pat yra žiaurus. Ypač, kai žaidėjų individualūs sugebėjimai baseine lošiant vienodėja – turiu omeny, kad silpniau lošiantis žaidėjas tokiom sąlygom gali pasirodyti neblogiau nei kitas, kuris jį normaliose sąlygose keliom galvom lenkia.

  Galų gale, būtų pakake prieš rungtynes paleist visą komandą ant greičio prabėgt per pusę aikštęs ir būtų iš karto aišku, kad pvz giedrius slavickas ant tokio grunto stovės stabiliau nei pvz gardzijauskas. čia net ne priekaištas gardzijauskui – tiesiog sąlygos ekstremalios, kuriose reikalingos kitos savybės nei lošiant normaliai.

 18. 18 juokas 2009-07-17 13:55

  asa :DDDDDDDD dekui kad prajuokini

 19. 19 ponas pop 2009-07-17 13:57

  ai, pasakyčiau netgi dar daugiau. laimei, kad šioms rungtynėms nebuvo numatytas giedrius klevinskas (čia irgi ne priekaištas). taip pat nemanau, kad gynyba būtų labai tokiom sąlygom stipresnė, jei būtų lošęs samusiovas. va jeigu dar pora skroblų į gynybą būtume galėję pastatyt, gal ir sausi iš balos būtume išlipę.

  buvo akivaizdu, kad aukštiems (skinderis) begti vandeniu yra žymiai sunkiau, nei mažiems.

  lygiai taip pat, manau, buvo galima drąsiai gardzijauską nuo pat pradžių keist krasnovskiu ar zagursku, nes elegantiškas gardzijauskas vandenyje buvo bejėgis.

 20. 20 žolinykas 2009-07-17 14:18

  Dėl ilgų perdavimų taktikos labai nepergyvenčiau, nes įsiveli į “kaip būtų jeifu būtų..“ Buvo tų pasų. Tiesiog to daryti vandenyje mūsiškiai nemoka. Visi balionai krito keliolika metų nuo Lušio. o prie tų žaidėjų kurie siųsdami perdavimą uždelsdavo taikydamiesi, žvalgydamiesi kur tas Poviliukas paprasčiausia pričiuoždavo danas ir užblokuodavo kamuolį. Net galima išvesti nauja statistiką Blokuoti kamuoliai :) gaila, bet danai čia buvo be konkurencijos. Sūduvai nesisekė gaudyti tokius taktinius perdavimus. Be to, Suduva nuo Gabrio laikų jų mažai ir bemėto..

 21. 21 Varvalas 2009-07-17 14:34

  Baigiu įgyvendinti naują idėją: reikalingos penkios cisternos rapsų aliejaus – pilsime ant vejos prieš kitas rungtynes. Moku grynais. Tugrikais.

 22. 22 viedras 2009-07-17 14:35

  Futbolas.lt rašo: “Marijampolės “Sūduva“ revanšo už pralaimėjimą “Randers“ 0-1 rezultatu savo aikštėje atveju toliau žaistų su vienu garsiausių ir seniausių Vokietijos klubų “Hamburg“.“ Na jeigu ir patektume į 3 kvalifikacinį etapą, apie grupių etapą galima pamiršt.

 23. 23 algiuz 2009-07-17 14:46

  Taigi. Pernai maciau beveik visas HSV rungtynes, tai galiu pasakyt, vienintelis dalykas Suduvos pusei butu tas, kad bundesliga dar nera prasidejusi. Vien ka sako faktas, kad pernai HSV zaide UEFA taures pusfinali daug ka sako. Aisku pirma reiktu randers iveikt.

 24. 24 ponas pop 2009-07-17 15:18

  tai gal dar nepradėkim skubėt:))) jeigu ką – tai danams dvigubas džiaugsmas su tais vokiečiais būtų lošt, nes, jei teisingai supratau, tai geraisiaisi laikais prieš trisdešimt metų, komanda kurios pagrindu randers buvo sukurta, hamburgą aplošė.

  o kas liečia perdavimus lukšiui… šiaip jau atakavo sūduva ne taip jau ir prastai. ir kraštuose žmonės neblogai zvimbė. tiek slavickas, tiek radavičius. matėsi, kad danams su jais tvarkyti oi kaip nelengva. įtarčiau, kad jų gynėjams maži ir vikrūs kraštai nėra lengvai įkandami. galų gale, vien radavičius turėjo bent tris visai patogias padėtis smūgiams iš baudos aikštėlės kampų, į kurias patekdavo po kombinacijų.

  bėda yra kita. bėda ta, kad priekyje (centre – priekyje) stovi vienas lukšys ir bent du-trys danų gynėjai. antram kėliny jam dar brokas kiek padėdavo. tačiau ką šiuolaikiniame futbole gali padaryti vienas puolėjas? geriausiu atveju, atmest kamuolį atgal.

  mes daug kalbam apie gynybą, saugus ir problemas tose grandyse. tačiau puolime trūkumas dar labiau akis bado. lukšys kaip buvo vienas lauke karys sezono pradžioje, taip juo ir liko. o ant tokio paviršiaus kaip vakar, tai vienas puolėjas tarp kelių gynėjų apskritai nieko padaryt neturėjo jokių šansų.

 25. 26 ponas pop 2009-07-17 17:23

  joooo…. žiaurokas tas įvartis… žiaurokas… ai, bet gal nepradėsim dabar čia jo analizuot…

 26. 27 Anonimas 2009-07-17 21:47

  Dėl Urbšio. Vyras tikrai ne pavėsį augęs nei plonas nei storas. Kaklas neilgas. Kodėl sprendimai iki kojų taip ilgai eina… Galvosūkis…

 27. 29 kampinio_veliavele 2009-07-18 13:00

  jei kad dar nematet tai cia varzybu akimirkos :D
  http://www.fksuduva.lt/index.php/galerijos/video

 28. 30 dde 2009-07-18 20:58

  Labai aiškiai prasikišo prastas psihologinis pasiruosimas. Radavicius, Urbsys is geru padeciu saude i langus. Labai aiskai matosi “vartu baime“. Visiskai nebuvo tolimu smugiu. Neliko Samusiovo, neliko smugiu. Tiesa, vienas buvo. V.Slavicko… O Luksio vienatve priekyje seniai visiems zinomas dalykas.. Reikia nauju, orginali taktiniu sprendimu. O kad reikejo treneriui duoti komanda perdavimus daryti oru, kad kamuolys neklimtu vandenyje irgi aisku. Niekas dar neprarasta.. Daugiau pasitikejimo savo jegomis, atsikratyti jaudulio Danijoje ir viskas bus gerai..

 29. 31 viedras 2009-07-19 09:28

  čia ne du gynėjus pirkt reikėjo, o gynėją ir puolėją. Manau su dviem puolėjais komandos puolimas atrodytų solidžiau. Dabar tik tos atsibodę ir lengvai perprantamos atakos kraštais egzistuoja Sūduvos žaidime. Galima būtū ir paįvairint žaidimą, bet gaila, kad yra tik vienas puolėjas

 30. 32 Rokis 2009-07-19 17:42

  Geras straipsnis www alfa lt “Dieve, kur eina Lietuvos futbolas? “

 31. 33 Varvalas 2009-07-19 19:19

  nieko gero ir negirdėto tame straipsnyje nėra. nereklamuok per prievartą tik autoriui reikalingą produktą.

 32. 34 Varvalas 2009-07-19 19:27

  už tokį šmeižtą turėtų p. Liutauras kreiptis į teisėtvarkos instancijas ir autorių (o tiksliau mums žinomą bailių company) “padėti“ į tam tikrą lygį. Tie lygiai būna ne tik jūros lygyje, bet ir žemiau.

 33. 35 axsel 2009-07-19 19:59

  sudas o ne straipsnis ,skaiciau ir juokiausi is autoriaus

 34. 36 ??? 2009-07-21 14:47

  O beje ponas Pop i Danija pasizmonet ir futbolo paziuret netrauksit? Taip noretusi jusu ishsamaus reportazo…

 35. 37 ponas pop 2009-07-22 00:26

  deja deja, būtų smagu įdomu ir įspūdinga, tačiau iki to dar “nepriaugau“. gal ir ateis toks laikas – bet kai iki panevėžio nuvažiuot vis nepavyksta A lygos pažiūrėt, tai kur ten apie daniją galvot… deja.

 36. 38 ??? 2009-07-23 01:46

  sarmata biski :0 Susidaro ispudis kad dirbate neprasta darba su padoria alga kur atostogas tvarkingai ishskiria uzsiprasisu is anskto…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama