Laukiam: Sūduva – Kruoja

Po karštų diskusijų galima porai dienų atsipūsti, nes artėja dar vienas šioks toks Sūduvos išbandymas. Išbandymas sąlyginis, nes Kruoja yra toks klubas, su kuriuo žaidžiant apie nieką kitą kaip apie pergalę galvoti negalima. Tačiau turint omeny pastarųjų savaičių Sūduvos sudėties pokyčius, šios rungtynės įgauna papildomos reikšmės. Nes po to mūsų ir vėl lauks rato viršūnė kartu su Vėtra ir Ekranu.

Iš kitos pusės, Kruoja tikrai nebus ta komanda, kurią Sūduva lengvai nugalėjo čempionato pradžioje. Viena, jau visi A lygos naujokai puikiai apsitrynė. Antra, Kruoja gerokai sustiprėjo. Į Kruoja atkeliavo net keturi žmonės iš Žalgirio (Igoris Morinas, Gediminas Butavičius, Tomas Statkevičius ir Piotr Dubrovskij) ir vienas iš Ekrano (Deividas Padaigis). Ypač paminėti verta Igorį Moriną, kuris jau ir A lygoje spėjo įmušti du įvarčius. Aišku, LKKA nėra Sūduva, tačiau kaip žaisti su mūsų komanda Igoris Morinas puikiai išmano.

Jau visi žinome, kad Sūduva pasirašė pusantrų metų trukmės sutartį su Ričardu Beniušiu. Smagu, kad ne pusei sezono – dabar galima sakyti, kad šioks toks stabilumas puolime bus garantuotas. Apie Beniušio sugebėjimus taip pat visi žinome – Sūduvai jis taip pat yra mušęs. Sprendžiant iš Jarmalavičiaus šnekos, Beniušis greičiausiai ir bus tas žmogus, kuris tiesiogiai užims Lukšio vietą. Treneris aiškiai pasakė, kad Esau mato atitrauktą arčiau centro, o pačiame priekyje – kitą žmogų. Kol kas rinktis galima iš dviejų – Beniušis arba Brokas. Ko gero galime būti tikri, kad Beniušį sekmadienį žaidžiant pamatysime – vis tik rungtynės su Kruoja yra būtent tokios, kuriose verta išbandyti naują žmogų. Beje, džiugina ir Sūduvos trenerio nusiteikimas nesitenkinti bronzos medaliais, kurie jau dabar beveik ranka pasiekiami.

Kokių nors kitų žinių apie Sūduvos sudėtį kol kas nebuvo. Kokia Kozyuberdos ir Vaido Slavicko savijauta nėra aišku ir greičiausiai nepaaiškės iki pat rungtynių pradžios. O kad Gardzijauskas nežais yra garantuota – praeitose rungtynes jis gavo ketvirtą geltoną kortą ir šį sekmadienį rungtynes galės žiūrėti iš tribūnos. Nors lošiant su Šiauliais gynyba šiek tiek šlubavo – Šiauliai progų turėjo pakankamai – tačiau stebėtis tuo nevertėtų. Vis tik žaidė tik vienas stabilus pagrindo gynėjas – Skinderis, o jam gelbėjo naujokai Zelmikas ir Chvedukas bei Giedrius Klevinskas, kuris taip pat kol kas yra greičiau keičiantysis, nei pagrindo žmogus. Bet kokiu atveju, gynyba atsiradu Zelmikui turėtų ir vėl pamažu stabilizuotis. Kuo greičiau tai įvyks, tuo ramiau gyvensime. Kol kas Sūduva yra mažiausiai įvarčių lygoje praleidusi komanda – galėtų ja išlikti iki pat pabaigos. Taigi, didžiausias klaustukas greičiausiai ir kyla tik priekinėje linijoje ir tarp atakuojančių centro saugų. Beniušis, Brokas, Esau, Urbšys. Sakyčiau, vietos greičiausiai užteks visiems.

Štai tiek tų naujienų. Dar galima paminėti, kad trys Sūduvos jaunuoliai (Krasnovskis, Zagurskas ir Brokas) buvo pakviesti į Jaunimo rinktinę rungtynėms su Gruzija, du iš jų (Krasnovskis ir Brokas) jose žaidė, o vienas (Krasnovskis) netgi įmušė įvartį. Visko gali būti, kad pirmąsias rungtynes už savo naują klubą sužais Povilas Lukšys – dėl šio reikalo galėsime pasitikrinti Polonijos tinklapyje. Tuo pačiu galima pažiūrėti ir kaip sekasi Lenkijoje Tomui Radzinevičiui, kuris žaidė abejose oficialiose savo klubo rungtynėse. Beje, nors Lenkijos čempionate nutiko dar tik du turai, tačiau abi šios komandos jau spėjo sužaist. Laimėjo Lukšio kolegos.

Tiek. Laukiam sekmadienio. O iki sekmadienio gal dar sulauksim ir kokių naujienų apie Willerą? Ką gali žinot – juk Sūduvos tinklapis vėl atsigavo ir per pusdienį išmetė net kokius tris pranešimus.

Reklama

26 Responses to “Laukiam: Sūduva – Kruoja”


 1. 1 Varvalas 2009-08-14 07:38

  Aš savo nuomonės apie Pinokį nekeisiu

 2. 2 Sargėnas 2009-08-14 10:10

  Vilerio šį savaitgalį tikrai dar nebus. Netikiu, kad vadovai nežino kaip jis įvažiavo į Braziliją, gali gauti paleidžiamuosius raštus ar ne. Jeigu dokumentus sutvarkyti nebūtų galimybės, apie Indėną nebūtų diskusijų. Reikalas kitas. Brazilijoje migruojančių žaidėjų tiek, kad jie patys jų nesuskaičiuoja. Be to niekas niekada neskuba. Visi ten žada viską padaryti greitai, t.y. rytoj. Jis ten nėra išskirtinis iš tų dešimčių tūkstančių, kad stebėtų pasaulis ir reikalai judėtų greitai. Duok dieve, kad viskas vyktų “normaliais“ terminais.
  Dėl Beno, malonu, kad susitarė abi šalys ir jis bus komandoje.
  Gal suveikė ir mūsų diskusijos apie informacijos teikimą, nes pirmas apie sandorį pranešė mūsų oficialus puslapis. Taip toliau.

 3. 3 playmaker-is 2009-08-14 12:27

  Kozyuberdos ryt aikštėje pamatyti beveik nėra galimybės. Fatališkai atsinaujino N metų traumos pasekmės kai buvo plyšęs raumuo. Su ta pačia vieta dabar komplikacijos, kaip bebūtų gaila. Aikštės viduryje vėl įdomesnių variantų galim pamatyti. Vaidui dar prieš kelias dienas stipriai skaudėjo sumuštą šoną, manau, atsigaus iki ryt.

 4. 4 ponas pop 2009-08-14 12:44

  gaila kozyuberdos, nenuskilo. vaido irgi reikėtų, bet, sakyčiau, jei dar nėra sveikas, labai geriau jau pailsi su kruoja. kadangi skroblas jau bus pasirengęs, tai treneris į vaido vietą galės rinktis net iš dviejų – chveduko ir klevinsko.

  o kad centre nebus nei kozyuberdos, nei gardzijausko, tai, spėju, vietos pakaks ir urbšiui, ir esau, ir beniušiui, ir brokui. nebent vietoj pvz broko centrui sustiprinti bus įmestas krasnovskis.

  nugi bus labai įdomu pažiūrėti kaip beniušis šiuo metu atrodo. šiaip jau remiantis praeitomis rungtynėmis, sakyčiau, kad tikriems puolėjams sūduvoje gyventi turėtų būti žymiai smagiau kai esau atsirado. biš gaila, kad esau susikeitė vietomis su lukšiu – būtų įdomu buvę pažiūrėt, kaip šis duetas galėtų sužaist.

 5. 5 Sargėnas 2009-08-14 13:35

  Vaidas manau žais. Vakar jis jau bėgiojo treniruotėje beveik pilna jėga ir neblogai atrodė. Sieras iškritęs ilgam. Esau geras. Jo tikra vieta po puolėju. Mačiau jį žaidžiant tris kartus. Visada jo perdavimai apgalvoti ir tikslūs, neperlaiko kamuolio, gali apvesti gynėją. Manau Benui atiduos ne vieną perdavimą, galbūt ir rezultatyvų. Šis tandemas turės ateitį.

 6. 6 Varvalas 2009-08-14 13:35

  taigi, Willerio ir norima, nes Kozyuberda iškrito, matyt, iki vėlyvo rudens.

  Nemanau, kad Beniušis žais sekmadienį. Pradės nuo rungtynių dublerių sudėtyje.

  Saugų linijoje tegul daro, ką nori, bet ten starte turi atsirasti Krasnovskis (čia jau mano užgaida). Neturint Gardzijausko ir ukrainiečio, Krasnovskiui vieta turėtų likti. Jam ir Urbšys ne konkurentas.

 7. 7 ponas pop 2009-08-14 14:25

  nu va – dar vienas dalyka paaiškėjo:) turiu omeny willerą. o įdomu, kozyuberda tik pusmečiui sugrįžo ar yra sutarimas dėl ilgesnio laiko?

 8. 8 suvalkas 2009-08-14 14:38

  kaziubirda turetu atsigauti uz poros savaiciu, o beniusi tai turetu debiutuoti su kruoja

 9. 9 Varvalas 2009-08-14 15:43

  na, įdomu, kaip visiškai ne Sūduvos stiliaus žaidėjas pritaps (arba ne) prie techniško komandos žaidimo. Suprantu, jeigu jis žaistų už kokį Permės Amkar, Novotroicką ar amerikoniško futbolo komandą. E. Jankauskas irgi niekaip neįsipaišytų į Sūduvą.

 10. 10 axsel 2009-08-14 16:07

  jei saugai gerai dirbs tai pritaps, svarbu kad progas isnaudotu

 11. 11 griezhtas 2009-08-14 18:48

  Priekinis puolejas gali buti ir ne suduvos stiliaus, nes priekiniam puolejui ne technika demonstruot reikia, o laiku koja ar galva kystelti. Ir kazin ar jis gali buti labiau medinis nei buvo negreirosas.

 12. 12 pukuver 2009-08-14 19:58

  o aš šiandien pamąsčiau dar ir kita linkme dėl Willerio. Jis ne tik užkimštų skylę atsiradusią dėl Kozyuberdos iškritimo (kaip dabar sužinojome), o dar su Esau galėtų susišnekėti. Na, kaip suprantu portugalų ir ispanų kalbos panašios, bent jau teoriškai turėtų būti.
  Toks mano ūkiškas pamąstymas.

 13. 13 suvalkas 2009-08-14 20:42

  beniusis nezais sekmadieni, nespejo dokumentus sutvarkyti

 14. 14 kampinio_veliavele 2009-08-14 21:46

  pukuver, mano mintis perskaitei. manau wileri labiau apsimoektu samdyt del vertejo, o pasitaikius progai isleist ir y aikste but galima

 15. 15 ponas pop 2009-08-15 09:08

  nejuokaukit su tom kalbom:))) jeigu brazilai vienas su kitu portugališkai nesusikalba jei iš skirtingų brazilijos vietų yra kilę – apie pats willeras pasakojo, kai sakė, kad fcv kai kurių brazilų kalbos nesupranta – tai tikėtis, kad jis ras šneka su ispanu – sunku tikėtis:)) neduočiau rankos nukirst, bet spėjų kad brazilui ir ispanui susikalbėt būtų sunkiau nei latviui su lietuviu:))

 16. 16 Varvalas 2009-08-15 09:30

  tu. Pop, visiškai teisus. Nesusikalba jie, todėl sąmokslų teorijos atkrinta.

 17. 17 vietinis 2009-08-15 11:25

  to varvalas ir to pop…

  willeriui susikalbeti su ispanu butu vieni juokai. nes ispanu kalba ne per daugiausiai skiriasi nuo portugalu, o willeris portugalu kalba moka.

 18. 18 ponas pop 2009-08-15 12:18

  čia, aišku, diskusija visiškai ne į temą, bet kiek įkertu su kalbomis yra štai taip. jei moki prancūziškai, ispaniškai vieną kitą žodį sugaudyt gali. šios kalbos artimesnės. portugalų kalba nuo jų yra žymiai toliau, ir ten gali išgaudyti tik atsitiktinius lotyniškus žodžius (čia aš kalbu iš savos realios patirties). antras dalykas yra tas, kad portugalų kalba, kuria kalba portugalijoj ir portugalų kalba kuria kalba brazilijoj yra taip pat ne vienodos. :)))))

 19. 19 Varvalas 2009-08-15 12:32

  chebra, aš kasmet apie 50 – 70 dienų prsleidžiu Ispanijoje ir Portugalijoje. Nesusikalba jie, o ir nenori susikalbėti, nes vieni kitų nekenčia. Yra nemažai žodžių, turinčių tą pačią šaknį, bet …

  Galėčiau Esau patreniruoti kabinant lietuves :) Pastarasis jau dabar Marijampolėje kalba: myliu Marijampolę ir mergaites. Po mėnesio ne tiek šnekės.

 20. 20 zmogus 2009-08-15 12:50

  Jau pasiputimo pas Varvala daugiau, negu visoj Lietuvos kasio rinktinej.

 21. 21 anonimas 2009-08-15 13:03

  taigi nesigiria anas ar apelsinus skina ar piniga raicioja. Jei ten nesedetu, tai ispaniskai nekomentarintu

 22. 22 griezhtas 2009-08-15 14:40

  Tai bi tik Essau su tom mares mergaitem isdykautu, nes cia pagal jarmalaviciaus ir kitas publikacijas spaudoje, susidare ispudis, kad jis sedi namuose ir depresuojasi, o besidepresuodamas ilgai nepratemptu ir vistiek po menesio kito pabegtu atgal i ispanija.

 23. 23 nagerai 2009-08-16 09:13

  wiler kiek žinau ispaniškai moka, nes yra toks portalas one.lt kur savu laiku anketą ir wileris turėjo, dabar nežinau ar turi :D o ten užsirašęs buvo, kad kalba ispaniškai arba rusiškai.

 24. 24 Varvalas 2009-08-16 10:12

  tai kas žais puolime, jei nebus nei Beniušio, nei Esau? (taip teigia treneris). Lieka Brokas. Saugų irgi nedaug turime: Leimonas, Radavičius, G.Slavickas. Dar reikia dviejų, kuriais, matyt, bus Krasnovskis ir Urbšys.
  Taigi, startinė sudėtis turėtų atrodyti taip: Klevinskas, Chedukas (Skroblas ?), Skinderis, Zelmikas, V. Slavickas, Leimonas. G. Slavickas, Radavičius, Krasnovskis, Urbšys, Brokas.

 25. 25 pukuver 2009-08-16 13:23

  Na, bent jau aš perskaitęs futbolas.lt straipsnį, trenerio žodžius supratau, kad ko gero Esau ir Beniušis nežais kartu (t.y. tuo pačiu metu, kitaip tarianr, ko gero nebus dviem puolėjais), nors kodėl ne.

 26. 26 pukuver 2009-08-16 13:24

  Nors dabar darsyk paskaičiau, tai Varvalo versija turbūt bus tikroji.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama