Nauja Baltijos lyga – tie patys klaustukai

trans

Pagaliau atsibudo. Jau atrodė, kad šiemet šis biurokratinis futbolo turnyras tylomis pramiegos krizinius laikus, tačiau jo organizatoriai vis tik nusprendė, kad reikia parodyti, jog moka ne tik bendrą Baltijos šalių futbolo tinklapį sukurti. Tiesa, reikalai juda pakankamai kukliai. Šiemet Baltijos lygos dalyviai tesužais po dvejas rungtynes, o visa kita kelsis kitus metus.

Lygos formatas pasikeitė, bet klausimai liko tie patys. Vietoje įžanginių grupių turnyro, dabar vyks „pralošei-iškritai“ stiliaus turnyras. Tai reiškia, kad rungtynių bus žymiai mažiau ir pusė komandų tik tas dvejas šiemetines ir tesužais.

Formato pasikeitimas yra skirtas palengvinti komandų dalią – turnyro organizatoriai nė neslepia tikėjimo, kad siūlydami mažiau rungtynių, jie tikisi rimtesnio komandų požiūrio į patį turnyrą. Niekam ne paslaptis, kad jei pernai Baltijos lygą būtum pavadinęs Baltijos dublerių turnyru, būtum nelabai apsirikęs. Nepaisant to, kad visi klubai oficialiai deklaruodavo didelį norą šiame turnyre dalyvaut, netgi rungtynių išvakarėse kalbėdavo apie tai, kad eis „kautis“, tačiau „kautis“ dažniausiai išeidavo antrosios sudėtys.

Šių metų lygos taisyklių pokyčiai iš esmės reiškia susitaikymą su tokia padėtimi. „Mes negalime turnyrui suteikti vertės ir prestižo, todėl pasistengsime šio turnyro dalyvius kuo mažiau varginti“ – tarsi byloja organizatorių veiksmai. Sutartys su mažai kam matoma televizija kažin ar pridės Baltijos lygai vertės – bet kokiu atveju jis ir toliau išliks draugišku turnyru, apie kurį jo dalyviai galvos tik po to, kai bus ramūs dėl reikalų nacionaliniuose čempionatuose.

Nepradėsiu čia eilinį kartą svarstyti apie šio turnyro prasmę ir naudą. Nieko naujo tokioje diskusijoje neatrasime. Viskas jau buvo išknebinėta pernai. Geriau pažiūrėkime kiek atidžiau tą jo dalį, kuri mus tiesiogiai lies.

Taigi, Sūduva Baltijos lygoje žais su estais. Pirmosios rungtynės, kaip suprantu, vyks Marijampolėje rugsėjo 22 arba 23 dienomis. Tai bus antradienis arba trečiadienis. Atsakomosios rungtynės Estijoje bus daugiau nei po mėnesio (!!!!), spalio 27 arba 28 dienomis. Tikslus rungtynių laikas dar nežinomas. Nežinau, kokie motyvai lėmė būtent šias datas ir mėnesio pertrauką tarp rungtynių, bet, matyt, kažkokie motyvai buvo.

Sūduvos priešininku bus – linksmoji rusų komanda iš Estijos – FC Narva Trans. Šiuo metu Narvos klubas kybalioja Estijos čempionate tarp trečios-ketvirtos vietų ir turi savo sudėtyje tris lietuvius – kapitoną Tomą Rimą, vartininką Modestą Stonį ir puolėją Nikolajų Misiuką. Dar turi ukrainietį, brazilą, pora Rusijos piliečių ir daug estų rusiškais vardais. Klubas įkurtas 1979 metais, tačiau ši gili patirtis vis tik nepadėjo jiems teisingai užrašyti mūsų komandos pavadinimą – gavosi „Siūdava“. Nuo kokių 1996 metų ši komanda Estijoje laikosi tarp 2-5 vietų ir gan dažnai sudalyvauja Eurotaurėse. Deja, ten jų pasiekimai labai jau nesėkmingi. Sužaista 22 rungtynės, dvi laimėtos, vienerios sužaista lygio, o visa kita – prapilta ir toli gražu ne Europos futbolo grandams. Tarp jų – Vėtrai (2004) ir Ekranui (2008). Dar man įspūdį paliko tas įdomus faktas, kad klubo herbas yra mėlynai geltonas, o apranga – mėlynai raudona. Bet kokiu atveju, Narvos futbolu dar bus progos pasidomėti, o pradžiai – užteks ir tiek.

Liūdniau yra tai, kad rungtynės bus žaidžiamos darbo dienomis. Suprantama, kito laiko kaip ir nėra, nes savaitgaliais vyksta vietiniai čempionatai, su kuriais konkuruoti Baltijos lyga neturi jokių šansų. Rungtynės darbo dieną populiarumo turnyrui, be abejo, nepridės. Aš tik nekantriai lauksiu, kol bus paskelbta tiksli rungtynių data – labai smalsu, koks bus sprendimas. Nes jei bus žaidžiama vidudienį – klausimų dėl turnyro prasmės iškils dar daugiau. O jei vakare… Žvelgiant į A lygos turnyro tvarkaraštį, yra akivaizdu, jog jis sudarytas taip, kad komandos galėtų šiokią tokią kapeiką sutaupyti. Nuo rugpjūčio pabaigos dauguma rungtynių vyks 15-16 valandomis, netgi tuose stadionuose, kur apšvietimas įrengtas. Faktas, kad siekiama išvengti didelių elektros sąskaitų. Kone vienintelis Ekranas leis savo žiūrovams kiek dažniau pasimėgauti lempomis apšviestu futbolu. Žodžiu, ką sutaupė mūsų sąskaita A lygoje, galės paleisti vėjais Baltijos lygoje. Kitas klausimas – ar visi tas lempas turi? Kažkaip neužfiksavau, kokie dirbtinio apšvietimo reikaliukai yra, pavyzdžiui, Gargžduose ar Tauragėje. Nes jei ne – tos rungtynės neišvengiamai turės vykti ne tik darbo dieną, bet ir darbo valandomis. O tuomet tai garsiajai televizijai tiesiog nebus ką rodyti, nes nieko nėra graudžiau futbole už tuščius stadionus. Na o jei pirmąsias kitų metų Baltijos lygos rungtynes netyčia Sūduvai teks žaisti su Tauru, tai dėl besijuokdamas ir nuo kėdės nuvirst gali.    

Žiūrėsim kaip čia bus. Štai tokia ta Baltijos lyga šiemet. Rūbą pakeitusi, tačiau po rūbais – ta pati nervinga ir nelabai savo misijos šiame pasaulyje žinanti asmenybė.

Reklama

20 Responses to “Nauja Baltijos lyga – tie patys klaustukai”


 1. 1 Anonimas 2009-08-19 08:09

  Pirma kartą gailiuosi, kad perskaičiau iki galo. Gruzas: elektra, sąskaitos, valandos, mėnesiai.. Priešpaskutinė pastraipa visiškas pūlinys skausmo. Mes per parą suvalgom tokią lygą komentarais. Ji jau nebeįdomi, net jei bus įdomi

 2. 2 rimvill 2009-08-19 08:54

  Čia ištrauka iš oficialio Sūduvos saito:

  Ištraukus burtus paaiškėjo, kad 2009/2010 metu Baltijos taurės turnyro pirmąsias rungtynes FK „Sūduva“ žais išvykoje su Narvos „Trans“ komanda iš Estijos. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos arba rugsėjo 22d. arba rugsėjo 23d.

  Taip kaip čia ištikrūjų, ar namie ar išvykoj?

 3. 3 Varvalas 2009-08-19 09:37

  rugsėjo 22 d. Sūduva nuvažiuos į Estiją, o estų rusai į Lietuvą. Galėtų taupydami sužaisti vienerias rungtynes Latvijos viduryje, kokioje nors didesnėje turgaus aikštėje.

 4. 4 ponas pop 2009-08-19 14:19

  jo, manau, reikėtų vadovautis oficialiaja sūduva, nes aš rėmiausi bazine info iš baltijos lygos.

  o dėl kritikos… aš asmeniškai kol kas nematau priežasčių džiaugtis. ir tas liūdesys juk ir ateina ne iš pačios lygos, bet iš to, kaip toje lygoje elgiasi klubai. labai gerai prisimenu pernykščius metus, kai kažkokio nemotyvuoto entuziazmo apimtas planavau pasiimt atostogų dieną savo sąskaita, kad galėčiau į marijampolę atvažiuot pažiūrėt kaip sūduva su ventspilsu lošia. bet sudvejojau ir to nepadariau. o sūduva išleido antrą sudėtį ir pralošė. man asmeniškai buvo baisiai pikta, nes ir aš norėjau galvoti, kad, nepaisant kokias rungtynes klubas loštų, jis turėtų lošti maksimaliai. tačiau ir klubas, ir dauguma gerbėjų galvojo kitaip.

  šiais metais bus tas pats, nes bus žaidžiama tokiu metu, kai nacionaliniuose čempionatuose pats įkarštis. o kadangi mūsų klubai visada verkia, kai bent pora rungtynių per savaitę sulošt reikia, tai neįžvelgiu argumentų, kurie priverstų sūduvą į estiją vežti stipriausias pajėgas. o ir pagal svarbą baltijos lyga kol kas nelabai gali su nacionaliniais čempionatais konkuruot.

  gal įdomiau bus kitais metais, kai pirmosios baltijos lygos rungtynės bus lošiamos čempionatams dar neprasidėjus ar tepraėjus porai turų.

 5. 5 ponas pop 2009-08-19 14:41

  beje, nesunku surast krūvą priežasčių, kodėl taip yra.

  viena, turnyro prestižas yra lygus nuliui. gal po dešimt metų, kai jis taps tradiciniu, atsiras šiokios tokios prielaidos. o dabar… mums vieniems kitų futbolas nėra įdomus, nes ir lietuvių, ir latvių, ir estų futbolas yra maždaug vienodo žemo lygio.

  antra, klubai iš jo neturi jokios apčiuopiamos naudos – nei finansinės, nei ypatingesnės žaidybinės. žaidžiama su panašaus lygio komandom, žiūrovų daugiau nesirenka (juolab, kad rungtynes žaidžiamos vidury savaitės), iš europinių taurių visi jau iškritę ir papildoma tarptautinė patirtis (jjeigu ją tokia galima vadinti) šią akimirką nelabai aktuali.

  taip ir gaunasi, kad visiems, išskyrus federacijas, šis turnyras – kaip šuniui penkta koja. juk jei neklystu, net į sandraugos turnyrą stipresnieji rusų klubai dublerius siunčia. o ir patys pirmi pasaulio čempionatai iš esmės vykdavo tose šalyse, kurios sutikdavo apmokėti kitiems dalyviams visas išlaidas.

  žodžiu, tokių turnyrų gyvenimo pradžioje reikia juos dirbtinai sureikšmint. kaip – sunku pasakyti. bet netgi kox simbolinis prizinis fondas, kurį trys federacijos galėjo sumesti – jau ir tai būtų buvęs šis tas.

  aš nesu iš principo nusiteikęs prieš turnyrą – nereikėtų taip mano rašto suprasti. ir kad jo organizatoriai mėgina naujas formas – taip pat gerai. man tik gaila, kad pastangos skirtos yra komandų komfortui didinti, o ne paties turnyro svarbai aukštinti. ir tv transliacijos čia kažin ar padės – juk visi žinome, kad rungtynės pustuščiuose stadionuose nelabai simpatišką reginį sukuria.

 6. 6 Anonimas 2009-08-19 15:06

  1. A lyga žiauriai susilpnėjo, nebėra varžovų, taktinis arsenalas sumenko iki 3 kombinacijų, varžovai pažįstami iki skausmo, net jų žmonas žinom vardais.
  2. Negi kasmet taip ir žaisim draugiškas su Suvalkų Wigra III lyga, nes iki jų 50km, taupom salerką?
  3. Varanavičius žadėjo, kad kažkada UEFA gal duos kokią vietą Europoj. Ją duoti gali tik pakilus turnyrui, bet ne atvirkščiai nuo jos pradėti.
  4. Rudenį žaisti geriau, nei vasarą painiotis su Eurotaurėm. Bet žinoma norisi, kad taurę keltų ta pati komanda, o ne sekančio sezono veidai.
  5. Atkrintamųjų formatas jau užduoda savo šarmo. Tikiuosi šios permainos į gera. Palaikau. Noriu revanšo su Skonto.

 7. 7 ponas pop 2009-08-19 15:28

  Iš esmės dėl visų punktų pritariu. Tik dėl draugiškų nelabai sutikčiau – manau, kad toje pačioje lenkijoje poros šimtų km spinduliu labai norint žiemą ir geresnių klubų galima surast. galų gale, ir iki rygos ar liepojos – labai norint – nėra taip jau ir toli. ir pasimelskim, kad ne tik tamsta ir aš laimėt prieš skonto ir ventspilsą norėtume.

 8. 8 bronius 2009-08-19 19:39

  Platini Vilniuje aiškiai pasakė, kad šis turnyras niekada neturės vietos Eurotaurėse, nebent šalies čempionas užleis dalyvavimo teisę turnyro nugalėtojui.

 9. 9 Varvalas 2009-08-19 19:40

  užteks apie tarpklasines varžybas diskutuoti. Tai pačių šeštokų reikalas.

 10. 10 Futbolo Analitikas 2009-08-20 18:13

  Viskas gerai su ta lyga, aš palaikau. Ir nemanau, kad susidomėjimas bus mažesnis nei A lygoje. Ir taip pat nemanau, kad žais dubleriai. Aš laukiu, bus tikrai įdomu. Nes ne taip ir smagu po 4 kartus per pusę metų žaist su visokiom “Kruojom“ ir LKKA studentais.. (su visa pagarba studentams). Čia vis šis tas įdomiau.

 11. 11 laurenz 2009-08-20 19:44

  Per kurią vietą klubui turėtų būt įdomiau? Jei klubas kovoja dėl teisės žaist čempionų lygoj, tai dabartiniu metu kai sezonas eina link pabaigos, rizikuot pagrindiniam žaidėjam gaut traumas?

 12. 12 Varvalas 2009-08-20 19:51

  deja, su Kruojom ir studentais žaisti yra daug svarbiau.

  O šeštokų lygoje tegul žaidžia savanoriai. Įdomu, kaip ir kas nubaustų komandas, kurios atsisakytų švaistyti pinigus ir sveikatą tik keliems funkcionieriams reikalingose varžybose? Beje, Sūduvai teko pats brangiausias varžovas – teks važiuoti toliausiai. Per abu galus susidarys pusantro tūkstančio kilometrų. Lenkijoje pasigauti varžovą (ir gerokai rimtesnį) galima daug arčiau. Nekalbu apie jau nusibodusius Suvalkus ir Olštiną.

 13. 13 viedras 2009-08-20 20:19

  Ai nu sužaistų tas dvi rungtynes šiemet, praeitų tuos Trans ir pasibaigus sezonui turėtų su kuo lošt, o koks nors Skonto tikrai geriau už lenkus iš 3 lygos. Ir šiaip manau, Sūduva Trans viena koja apžaistų, nes pavyzdžiui toks T.Rimas, buvęs Sūduvos dubleris, pirmus metus ten žaisdamas sugebėjo kapitonu tapt. Taip, kad net ir tie patys dubleriai galėtų juos praeit.

 14. 14 ponas pop 2009-08-20 21:33

  aišku, yra šitoj istorijoj šioks toks lietuviško futbolo graudulys. kaip bebūtų, mūsų klubai mažai per sezoną žaidžia, mažai. jei neklystų, anglijoj kokios dvi ar trys taurės lošiamos yra be nacionalinio čempionato, o ir europiniuose turnyruose klubų žymiai daugiau dalyvauja. ir niekam ten galvos lyg ir neskauda, kai per 7 dienas trejas rungtynes komanda sužaidžia (du savaitgaliai ir savaitės vidurys). ir pakeliauja žymiai toliau, nei nuo marijampolės iki pakruojo.

  pas mus gi – jei toks formatas iškrenta, iškart prasideda trenerių kalbos apie nuovargį, prašymai rungtynes nukėlinėt ir pan. užtat ir gaunasi, kad tokie turnyrai kaip šis – tarsi šuniui penkta koja.

  iš tikro, reputacijos turnyrui trūksta. tačiau jei klubai rimčiau į jį žiūrėtų – ko gero visai smagus tas turnyras būtų. o dabar viskas žiauriai dviprasmiškai gaunasi.

  biurokratai giriasi, klubai pusę lupų pritaria, gerbėjai nekantriai laukia. Tada klubai išleidžia antrą sudėtį. Gerbėjai nusivilia ir pradeda piktintis, o biurokratams ir klubams nelieka nieko kito, kaip patylėti.

  nors va – priminkit man – ar tik nebuvo pernai kaip viena iš gabrio išėjimo priežasčių nurodytas prastas pasirodymas baltijos lygoje?

 15. 15 Varvalas 2009-08-20 21:43

  Oficialiai lyg ir buvo viena iš išėjimo priežasčių, tačiau tuo netikiu. Juk reikėjo vadams sugalvoti kokią nors atleidimo priežastį. Pankratjevas irgi prapylė latviams – reikėjo ir šitą tą pačią dieną atleisti. Juk tokios svaaaaaarbios varžybos buvo.

  Kas ten naujo Marijampolės pievose? Aš esu toliau ir per debesis nieko nematau.

 16. 16 rimvill 2009-08-21 06:59

  Taip Anglijoj komandos zaidzia zymiai intensyvesniu grafiku, bet ir ju sudetyse yra 30 lygiaverciu zaideju, kuriais treneris gali manipuliuoti bet kur ir bet kaip

 17. 17 as 2009-08-21 15:06

  jus nelyginkit anglijos ir lietuvos futbolo, cia skiriasi kaip diena nuo nakties. tas pats kas lygintai NKL krepsinio lyga su NBA nu.

 18. 18 Kapsas 2009-08-21 15:31

  Mink su savo krepsiniu is cia,net palyginimams netinka.Sugadino nuotaika.

 19. 19 as 2009-08-21 15:43

  tai ka jus cia lyginat su anglijos futbolu, va man tai cia nuotaika pakele :D

 20. 20 UCCM 2009-08-23 13:05

  As del BL savo nuomones nekeiciu. Manau, tai butu [puikus turnyras tarpsezoniui (kaip Skandinavijos a.a. lyga), kuris leistu klubams ruostis cempionatams patiems per daug neieskant sparingo partneriu, o ziurovams – mazinti futbolo alki per didiji futbolo pasninka geriau nei visiskai draugiskose rungtynese. pamenu pernai ir uzpernai metus, koks mano laukimas tos BL budavo priesezoniniu macu ir koks – per sezona, kai atrode, kad tas macas su kokia Flora, Kaunu ar Skonto – kaip suniui penkta koja: nei reiksmes, nei principo.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,137 hits
Reklama