22: BANGA 1:1 SŪDUVA

Cha. Cha. Cha. Programos kol kas pakeisti nepavyko. Situacija nė kiek nesikeičia – tiesiog aukso medaliai po šio turo tapo pora žingsnių tolimesni, o Sūduva ir toliau yra daugiausiai A lygoje rungtynių lygiom baigusi komanda. Rungtynių nemačiau ir nesekiau jokia forma, taip kad negaliu padaryti jokių išvadų. Aišku, Ekrano stovykloje vėliavos turėtų būti dar juodesnės – praleisti išlyginamąjį įvartį rungtynėse su autsaideriu paskutinę minutę ir dar po 11 metrų baudinio iš tikro yra žiauru.

Bet palikim kitų liūdesius ir džiaugsmus jiems patiems. O mums ko gero nieko kito nebelieka, kaip susitaikyti su bronzos medaliais. Ekranas, aišku, nėra toli, tačiau žaisti beliko šešias rungtynes. Taškų švaistyti lyg ir nevalia, tačiau nuo šio fakto niekas nesikeičia. Jie toliau garuoja. Yra aišku viena – nė vienos iš likusių rungtynių lengvos nebus. Šiaip jau tai rodo, kad, nepaisant visų aplinkybių, čempionato finalas gavosi pakankamai įtemptas – praktiškai tik viena vienintelė Banga ir nelabai beturi dėl ko kovoti. Visų kitų komandų padėtis lentelėje dar gali pasikeisti – net jei Tauro ir Šiaulių stumdymasis dėl 4-5 vietų turi labiau simbolinės nei praktinės reikšmės. Visiems trims lyderiams šis turas lengvas nebuvo – nors visi trys žaidė su paskutines tris vietas lentelėje užimančiomis komandomis.

O Sūduvai belieka viltis, kad Vėtra su Ekranu per likusias rungtynes mažumėlę daugiau pavargs už visus kitus žaisdamas tarpusavyje net trejas rungtynes ir galbūt atsilieps jų rezultatams lošiant su kitais klubais. Pavyzdžiui, ta pačia Sūduva. Tačiau visa tai – teoriniai pasvarstymai. Ir tai dar pirštu debesyse pabraižyti, nes jei yra tikėtina, kad kuris nors iš trijų lyderių paskutiniame rate palūš psichologiškai, tai pirmasis kandidatas ir yra Sūduva. Ekranas ir taip pakankamai stabiliai jau kelintą sezoną atrodo (kalbant apie visą klubo gyvenimą), o Liubšys, atrodo, taip pat gerai žino, kaip reikia komanda lemiamoms kovoms tinkamai nuteikti.

Mes jokių kozirių neturime. O turint omeny Sūduvos šiemet renkamus kortelių kiekis, labai tikėtina, kad panašių „problemų“ kaip žaidžiant su Banga gali ir daugiau per tas likusias šešias rungtynes nutikti. Jau dabar galim pradėt lažintis, kokias sudėtis trys A lygos lyderiai statys Baltijos lygos rungtynėse. Esu beveik tikras, kad po visuotinių šnekų apie beveik tobulą naująjį Baltijos lygos formatą ir vėl pasikartos sena daina. Formatas gal ir neblogas, tačiau turnyro rungtynių įterpimas į pačią vietinių čempionatų pabaigą man skamba nelabai profesionaliai. Na bet ir čia jau kita daina.

O dabar mūsų laukia nedidelis deja vu – sveiki sugrįžę į penkerių metų praeitį, kai žaisti A lygos rungtynes darbo dienos vidudienį buvo visai normalus dalykas. Ups! Nutariau dar kartą pasitikrinti nukeltų rungtynių su LKKA rungtynių laiką ir pamačiau, kad jis buvo dar kartą nukeltas. Tik iš tikro niekas ten iš esmės nepasikeitė. Rungtynės vyks ne šį trečiadienį, kaip buvo planuota, o spalio 7 dieną, taip pat trečiadienį. Rungtynių pradžia – lygiai 15 valandą. Perkėlimas lyg ir logiškas – tuomet dėl rinktinės rungtynių ir vėl bus poros savaičių pertrauka. Stebėtis tik reikia tuo, kaip pirmosios datos nustatymo metu biurokratų protai aptemę buvo. Gal kokį eilinį pralaimėjimą laistė ir nesugraibė stalo kalendoriaus lapelių, kad vieną mėnesį į priekį praversti galėtų? O gal tiesiog mėnulio užtemimas?

Reklama

33 Responses to “22: BANGA 1:1 SŪDUVA”


 1. 1 Varvalas 2009-09-13 22:44

  Ne, Ponas Pop, niekas jau nepadės – aš kiekvienais metais birželio pabaigoje pasakau, ką Sūduva pasieks. Iki kitų pirmenybių!

 2. 2 ponas pop 2009-09-13 23:59

  ot šūdas:) reikės kitais metais iš visų kalendorių birželio mėnesį išplėšyt:)

 3. 3 Remis 2009-09-14 08:24

  Kas nematė rungtynių, dar turi šansą pasižiūrėti įrašą fkbanga.lt
  Šiaip “Sūduva“ atrodė labai prastai. Bus didelių problemų ir savaitgalį su “Tauru“.Spėčiau, kad pirma vieta jau nuplaukė.

 4. 4 Varvalas 2009-09-14 12:28

  Įdomu, ar už nuolatines lygiąsias su Sūduva Jančiausko nuotrauką uždėjo ant 200 Lt banknoto?

 5. 5 rimvill 2009-09-14 12:45

  Kodėl Jančiausko? Man atrodo, kad jis tik dvejas su Sūduva turi. Trečios – ne jo nuopelnas.
  Lygiai tiek su Ekranu turi Kruojos treneris. O lyderiai sioje srityje Urbonas ir Jarmalavičius, tarpusavyje – trys.

 6. 6 ponas pop 2009-09-14 12:52

  Remi – ačiū už info

 7. 7 Varvalas 2009-09-14 12:53

  tai tam treneriui labai ilga pavarde reikėtų išleisti banknotą tritkų. Arba šeškę.

 8. 8 Anonimas 2009-09-14 13:27

  atsidariau piniginę ir ant visų 200lt bankontų nupaišiau juodas beizbolo kepuraites. dirbau dvi valandas. pažadu, kad daugiau lygiųjų nebus. ir premijų 200 kupiūrom daugiau nesiūlysim

 9. 9 Anonimas 2009-09-14 13:43

 10. 10 Bonas 2009-09-14 15:37

  Kai geri orai buna, pertraukos po menesi vyksta Lietuvos futbole. O paskui jau kisa kur papuole bet kokiom dienom ir bet kokiom valandom. Ziaurus….

 11. 11 suvalkas 2009-09-15 19:45

  uz lygias padekokite lopiniui Jarundaviciui (cia nesikeikiant) pries sezona neparuose fiziskai, dbar bando pakraut, kai jau sezonas baigiais todel chebra nepabega ir nepalosia…
  Jarundaviciau tu atsimerk ir nedaryk nesmaniu arba is vis geriau nieko nedaryk nes visiskai neriekalingas esi ….

 12. 12 ponas pop 2009-09-16 08:44

  oho:) čia matau du keistus dalykus. viena, iš tikro skamba keistokai ūmus komandos fizinės būklės gerinimas likus septynioms rungtynėms. iš kitos pusės, man keistai skamba ir pasakymas “neparuošė fiziškai“ – toks jausmas, kad žaidėjai yra darželinukai, kuriems, jei neliepsi kroso bėgt, tai jis ir nebėgs… tokios dvi lietuviško futbolo mentaliteto grimasos… bent jau iš šalies stebint taip atrodo.

 13. 13 griezhtas 2009-09-16 09:15

  fizini pasiuosima galima prarast per geras pora savaiciu, su atitinkamu alkoholio, netinkamo maisto ir per mazu fiziniu kruviu kiekiu.
  taip, kad kaltinimai del naparuosimo pries sezona yra visiska nesamone, nes per puse metu galima ir 30 kg virssvorio prisiaugint…

 14. 14 suvalkas 2009-09-16 10:41

  to grieztas;
  pats tu nesamone, jeigu zaideju nepakrauna gerai visam sezoniui, tai jie jo ir neistempia, biski pasikalbek su futbolininkais o nesamones savo rasinek, aisku kad dabr duoti fizinius kruvius likus 7 varzybom yra visiska nesamone, todel chebra jau net juokaisi kad juos ruosia tam kad po sezonu geria perziurose atrodytu :) va taip pas mus suduvoj vyksta

 15. 15 Varvalas 2009-09-16 11:52

  manau, kad dėl “pakrovimo“ yra ne mažiau atsakingi ir kiti du treneriai. O labiausiai atsakingi – patys futbolininkai. Pas Būgos gatvėje gyvenančius vyrukus policija nespėja važinėti į naktinius iškvietimus … Nuo pakrovimo iki iškrovimo – vienas litras.

 16. 16 kampinio_veliavele 2009-09-16 12:01

  kol paciu futbolininku poziuris kad “rukymas ir tusai su visais privalomais atributais man ne priesas“ nepasikeis, tol joki fiziniai paruosimai netures jokios prasmes.. juk ir durnam aisku kad su prarukytais plauciais visu rungtyniu neistemsi…

 17. 17 griezhtas 2009-09-16 12:18

  to suvalkas

  kiek teko bendrauti su futbolininkais, tai jie nepasirode labai jau ispruse fiziologijos, biochemijos ir medicinos srityse, taip, kad ju nuomone tikrai nera demesio vertas rodiklis. Jei jau musiskiai futbolininkai kazka ismanytu, tai sezono metu nei gertu, nei rukytu ir dar ant teisingos dietos sedetu, tinkamai per varzybas ir treniruotes “atidirbtu“ tada atitinkamai ju fizine forma kiltu viso sezono metu.

  O ir siaip pradzioje sezono su fiziniu pasiruosimu (ar teisingu nusiteikimu) akis badanciu problemu nebuvo, jos pradejo lyst nuo sezono vidurio. Taip, kad cia problema tikrai ne su priessezoniniu pasiruosimu.

  Zodziu reikia, mums kitiems metams Vacio…

 18. 18 Anonimas 2009-09-16 12:55

  ne fizinis pasirengimas kaltas, dėl pastarųjų pralaimėjimų ir lygiųjų.

 19. 19 viedras 2009-09-16 13:34

  Fiziniai pasiruošimai čia nekalti. Čia kaltas treneris, kuris visą sezoną nieko naujo neparodė, tik supuvusias ir pasenusias atakas kraštais, ir nesugebantis komandos psichologiškai nuteikti. Tas atakas kraštais gesinti pradėjo ne tik ekranas su vėtra, bet ir A lygos naujokai…
  Žodžiu, kol komandoj bus toks specialistas, kaip Jarmalavičius, tol kažko daugiau nei bronzos medalių ir europos lygos kelialapio tikėtis beprasmiška.

 20. 20 anonimas 2009-09-16 14:04

  kaip ten bebutu, bet su Banga marijampolski visai nepersistenge pataupe jegas. Man atrodo kad chebrai smarkiai truksta sveikateles. Pernai irgi vidurvasari baigesi jegos. Aiksteje vaiksciodami nueis tik iki trecios vietos.
  Pritariu Varvalui, kad uz fizini parengima yra atsakingi ir kiti du treneriai.

 21. 21 Anonimas 2009-09-16 14:08

  nereikia pamiršti, kad ir komanda “ne čempionų lygio“. todėl, nėra ko labai pykti. ypač kai sezono pradžioje dažnai lydėjo sėkmė. arba pvz.: nuo ekrano labai atsiliekam viskuom, bet taurėje ragais-nagais juos įveikėm… bilietų gavom

  kitas klausimas, ar šis sezonas davė kažkokį postūmį į priekį? bijau, kad ne. nebent ypač menką. komanda pradėjo nuo maksimalių galimybių (ačiū maniežui ir pasirengimui jame), bet į sezono galą tapo “perskaitoma“, išsisėmusi idėjiškai. bijau, kad didžioji bėda ne medalio spalvoje, o liūdnoje kito sezono perspektyvoje.

  nebent naujas treneris (-iai), naujos motyvacijos, konkurencijos, šviežiena. žodžiu, norint kitą sezoną pasirodyti, reikės VISKO. o jo kaip tik ir nesišviečia :)

 22. 22 viedras 2009-09-16 19:02

  O kuo Sūduva nuo Ekrano atsilieka? Mano manymu atsilieka tik trenerio lygiu ir šiek tiek atsilieka biudžetu. Daugiau neįsivaizduoju, kuo gali atsilikti.

  Komandos lygis gana aukštas Lietuvos mastais, su normaliu treneriu dabartiniai žaidėjai galėtų ir auksą laimėt. Bet čia eilinį kartą apsižioplino vadovai, kurių nuomone gera sudėtis daug svarbiau už gerą trenerį…

 23. 23 Bonas 2009-09-16 20:42

  Kokia gali but liudna kito sezono perspektyva, Suduvos komandoj? Kad Lietuvos fubolas neturi perspektyvu jokiu kitiems metams ta tai suprantu, o kad Suduva neturi kitu komandu atzvilgiu labai suabejociau. Reik dar si pabaigt….

 24. 24 Anonimas 2009-09-16 22:47

  Ekranas turi patyrusių žaidėjų. Sūduva perspektyvių. bet į sezono galą tos perspektyvos bliūkšta (o turėtų buti priešingai). be to, žaidžiant su Ekranu, reikia pripažinti plika akimi matosi skirtumas.

  Bonui, pasikartosiu, bet sezoną pradėjus gerai, kažkodėl jis pabaigiamas “primityvokai“. net aukšti kamuoliai ant Beniušio prasidėjo. idėjų badas. keli seniai su besibaigiančiom sutartim išeis, o branduolio kitų metų komandai nėra surasta (vidutiniokų, turim kaip visada, žinau)

 25. 25 griezhtas 2009-09-17 08:45

  branduoli kitu metu komandai reikia pradeti formuoti nuo nauju treneriu, o jau treneris pagal savo vizija gales formuoti komanda. Nes siais metais silpniausia suduvos grandis buvo treneriai tiek Jarmalavicius, tiek Vencevicius (pastarasis arba nelabai ka sugeba arba yra gyvate uzantyje kurianti intrigas, nei vienu nei kitu atveju komandai nereikalingas).

  O siaip suduvos zaidejai, kokie buna tas trumpas ir retas akimirkas, kai zaidzia uzsivede ir atiduodami visas jegas yra neiveikiami, nei vienai LT komandai.

 26. 26 ponas pop 2009-09-17 08:54

  Įdomiai čia šiemet:) tema viena, o iš jos išplaukia visiškai kita. ir taip jau ne pirmą kartą. Nesvarbu, kas iš čia diskutuojančių teisus, o kas ne. Faktas yra vienas – nepaisant kartais labai gražaus fasado, Sūduvos dar laukia ilgas kelias, kol ji taps iš tikro profesionalia komanda. Nes problemos panašios į šias, vis tik, yra visiški futbolo pamatai, kuriuos privalėtų gerbti netgi mėgėjų komandos….

 27. 27 Varvalas 2009-09-17 10:46

  Buvo pora mėginimų keisti žaidimo schemas, įtraukiant du naujus žaidėjus: Kozyuberdą ir Willerį. Jie turėjo daryti “vėją“ vidurio saugų pozicijose. Deja, pirmajam pasirodyti sutrukdė trauma, o antrajam – biurokratinės kliūtys. Komanda liko su sena gelda – kraštais ir toliau turėjo skraidyti Radavičius, G.Slavickas, kartais Brokas ir Gardzijauskas. Ne visada ir jie būdavo aikštelėje (traumos, kortelės, dalyvavimas jaunimo rinktinėje). Taigi, varžovams belieka tik susitvarkyti su abiems kraštais. Tą išmoko daryti jau visos komandos.

  Gynyba irgi ankstesniųjų metų lygio – jau 8-ose rungtynėse iš eilės praleidžia įvarčius, kuriuos šįmet muša žymiai silpnesni priešininkai.

  Labai neapibrėžtas komandos trenerių štabe ir Vencevičiaus vaidmuo. Mes, neišmanantieji apie futbolą (cituoju šio blog’o klasikų pasisakymus), nežinome, kas iš trenerių yra atsakingas už futbolininkų fizinį pasiruošimą. Pvz. Ekrane yra aiškiai įvardintas brazilas, kuris dirba šioje srityje.

  Praeitą sezoną tas įpareigojimas buvo adresuotas Vencevičiui. Šis treneris buvo įvertintas rinktinės vadovų ir pakviestas dirbti į jos trenerių štabą. Manau, kad Donatą pirmiausiai kvietė dėl trijų priežasčių:
  1.Gerai pažįsta rinktinės žaidėjus, su kuriais ir pats neseniai žaidė.
  2.Dirba Marijampolėje, kurioje dažniausiai treniruojasi rinktinėje.
  3.Pakvietimo metu buvo vienu iš pirmaujančios komandos treneriu.

  Tai didelis trenerio įvertinimas, bet drauge niekaip neteigiantis, kad treneris sėkmingai dirba savo komandoje. Nežinau, kiek galių komandoje turi šis treneris, bet aš neskubu nei jį atleisti iš komandos, nei laikyti joje. Manau, kad Sūduvai būtų “nekalti“ abu variantai – su Donatu ir be jo.

  Apie vyr. trenerį jau seniai viskas buvo išdiskutuota lygiai prieš metus.

 28. 28 golas 2009-09-17 11:20

  Prie ko čia Vencevičius, juk jis tik trenerio asistentas, visa atsakomybė tenka vyr. treneriui,tiek fizinis tiek taktinis paruošimas,Vencevičius dar dirbo su pamaina Sūduvos ir pagal rezultatus dirbo gerai,nes dubleriai čempionai. Vyr trenerio darbo vaisiai matėsi jau pernai, kai komanda liko tik ketvirta, o šiemet trečia,žingsnis pirmyn,vadovai juk mato progresą.

 29. 29 griezhtas 2009-09-17 12:53

  Aisku cia yra teoriniai mano pasvaisciojimai, kaip ten realiai yra nezinau.
  Bet jei jarmalaviciaus galva tuscia ir be ideju tai vencevicius kaip super talentas turetu jam siulyti savas idejas, tiek del taktikos, tiek del strategijos ir tos idejos turetu matytis aiksteje. Kadangi aiksteje jokiu ideju nesimato, tai variantai:
  a. Jarmalavicius jokiu patarimu neklauso ir specialiai siekia blogu rezultatu (jei taip butu turetu gaut spyri i uzpakali nuo Murausko);
  b. Vencevicius neturi jokiu ideju; (nx tada toks treneris reikalingas);
  c. Vencevicius turi ideju, bet taupo jas tam laikui kai pats pataps vyr. treneriu (nx reikalingas treneris su tokia komandine dvasia ir 3 idejomis).

  Be to jei yra kazkokia tarp dvieju treneriu priespriesa dabar, tai bus susiformave kazkokios palaikymo nepalaikymo stovyklos viduje komandos ir tos palaikymo grupes, liks kitiems metams net ir ismetus jarmalaviciu. Todel mano nuomone norint nuskratyt visu psichologiniu problemu, nei vieno nei kito trenerio kitu metu suduvoje nereikia.

  p.s. Vencevicius kai vienas puse rinktines pasiruosimo treniruociu pravede, visi matem kas gavosi

 30. 30 Varvalas 2009-09-17 13:12

  Kai kalbėjau su žaidėjais, tai jie nesakė, kad tarp trenerių yra trintis, tačiau ir neneigė, kad vyr. ėmė dažnai viešai reikšti nuomonę, nepalankią kitiems treneriams. Tai tikrai neatves prie didesnės artimo meilės.

  Aš irgi norėjau pabrėžti, kad rinktinė neblizgėjo prie Vencevičiaus vadovavimo, bet nemanau, kad tokios sudėties rinktinė šiuo laikmečiu “skraidytų“ ir vadovaujant treneriui, kurio pavardės nesuprantantys futbolo net nemini.

  Seinuose buriama lietuvių ūkininkų komanda. Manau, kad toli ieškoti trenerio nereikės.

 31. 31 Anonimas 2009-09-17 13:54

  Du gandai: (1) kai kas iš “Sūduvos“ VIPo mėgsta paskambinti treneriui ir V.Romanovo stiliumi papasakoti, ką leisti ir ką keisti. Šiuo atžvilgiu G.J. yra labai tinkamas treneris, todėl taip ilgai ir laikosi vyr.trenerio poste :); (2) viena A lygos komanda norėjo pasikviesti D.V. vyr.treneriu, bet “Sūduva“ neišleido, nors moka treneriui nemažus pinigus (kai kas tiek nemoka visam trenerių štabui). Tiesa, iki šiol neaišku, ar tik “iš principo“ nenorėjo paleisti, ar puoselėja kažkokias didesnes viltis.

 32. 32 VBS 2009-09-17 13:55

  Du gandai: (1) kai kas iš “Sūduvos“ VIPo mėgsta paskambinti treneriui ir V.Romanovo stiliumi papasakoti, ką leisti ir ką keisti. Šiuo atžvilgiu G.J. yra labai tinkamas treneris, todėl taip ilgai ir laikosi vyr.trenerio poste :); (2) viena A lygos komanda norėjo pasikviesti D.V. vyr.treneriu, bet “Sūduva“ neišleido, nors moka treneriui nemažus pinigus (kai kas tiek nemoka visam trenerių štabui). Tiesa, iki šiol neaišku, ar tik “iš principo“ nenorėjo paleisti, ar puoselėja kažkokias didesnes viltis.

 33. 33 Rulis 2009-09-18 20:11

  Bandau speti kad tas is VIPo yra Tavarysts Murauskas :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,122 hits
Reklama