Laukiam: Šiauliai – Sūduva

Treneris trečio rato rungtynėse su Šiauliais. Tą kartą buvo lengva, o kaip bus dabar?

Treneris trečio rato rungtynėse su Šiauliais. Tą kartą buvo lengva, o kaip bus dabar?

Štai taip Sūduva žaidė paskutinius turus, kad šį kartą Šiauliuose vyks „centrinė“ turo dvikova. Kodėl centrinė? Todėl, kad jei Sūduva ir vėl nesužais, Šiauliai, visus tuo nustebindami, persikels iš antrojo A lygos trejeto į tą grupelę, kuri mušasi dėl medalių. Aišku, Šiauliams netgi po pergalės prieš Sūduvą iki trečios vietos dar bus likę labai toli, tačiau, reikia pripažinti – šios komandos tylus šuolis vertas dėmesio ir pagyrų.

Sūduvos tikrai laukia žvėriškos rungtynės. Nors Šiaulius pastaraisiais metais Sūduva stabiliai tvarko, tačiau Šiauliuose žaisti visuomet būna sunku. Faktas, kad Šiauliams plėšytis motyvas yra žymiai didesnis. Vienas dalykas pradėti svajoti apie bronzos medalius, nors iki šiol tam nebuvo jokių priežasčių, kitas – žaisti suvokiant, kad nuolatiniai konkurentai jau nebepavejamai nutolo, o tau į nugarą staiga ima alsuoti šakalas, kuris neturėjo jokių teorinių galimybių tave pasivyti.

Kažkaip pastaraisiais sezonais Sūduva taip žaidžia, kad į sezono pabaigą kone kiekvienos rungtynės būna „arba – arba“. Ir, atrodo, mes neturime jokio rimto pagrindo tikėti, kad komanda iš kažkur gali gauti vidinį spyrį kitokiam nusiteikimui ir kokybiškai kitokiam žaidimui. Mes galime tikėti, kad Sūduva net ir prastai lošdama turi laimėti prieš tokią komandą kaip Šiauliai, tačiau puikiai žinome, kad ši teorija nepasitvirtino nei praeitame, nei užpraeitame ture.

Kodėl tiek liūdesio? Iš kur jis? Kodėl trūksta tikėjimo? Ką gi. Pacituosiu trenerį iš futbolas.lt.

“Nežinau dėl ko tokie rezultatai. Atrodo išbandžiau viską – ir keisti krūvius, ir tartis su specialistais. Konsultavausi ir su specialistais tariausi, konsultavausi su (LKKA profesoriumi Aleksu – aut. past.) Stanislovaičiu. Gydytojai ištyrė žaidėju širdis, kraują ir pareiškė – jie nėra pervargę. Todėl manyčiau, kad tai lemia psichologiniai dalykai. Nors tiksliai atsakyti į klausimą, kodėl taip pablogėjo žaidimas į sezono galą, negaliu“.

Labai išsami ir viską paaiškinanti citata. Be abejo, galime pasidžiaugti, kad žmogus bent bando ieškoti atsakymo ir kreiptis į tuos, kurie išmano daugiau. Tačiau, kai baigiantis sezonui dėl medalių kovojančios komandos treneris ieško pagalbos pas gydytojus ir profesorius, yra akivaizdu, kad dėl medalių ta komanda kovoja tik keisto atsitiktinumo dėka. Gal dėl to, kad vertinant žaidėjų individualius sugebėjimus jie yra stipresni už kai kuriuos lygos konkurentus. Gal dėl to, kad kitose komandose įvairiausio plauko nestabilumo šiemet buvo labai daug. Gal dėl to žemiau Sūduvos šiemet yra tik komandos, dar pernai žaidusios žemesnėje lygoje. Išskyrus, be abejo, Šiaulius, apie kuriuos dabar visi daugiausiai ir galvojame. 

Aišku, Sūduvos padėtis nėra tokia jau ir baisi. Čia mąstant apie Šiaulių galimybes Sūduvą pasivyti. Sūduvai liko šešios rungtynės. Su Šiauliais, Kruoja, Vėtra, Ekranu ir dukart su LKKA. Šiauliai gi žais penkis kartus su Sūduva, Vėtra, Ekranu, LKKA ir Banga. Tad jei Sūduva laimi prieš Kruoja ir LKKA (o norisi tikėti, kad bent tas komandas Sūduva yra pajėgi sutvarkyti viena koja), Šiauliai Sūduvos nebepaveja netgi laimėję visas savo penkerias rungtynes.

Trumpai tariant, iš „arba – arba“ kategorijos rungtynes su Šiauliais galime perkelti į eilinės A lygos dvikovos lygmenį. O tai reiškia, kad komanda gali atsipalaiduoti ir sulošti savo malonumui. Įtariu, rezultatas būtų sėkmingesnis, nei parinantis ir desperatiškai mėginant suteikti treneriui bent šiokios tokios ramybės ir aiškesnio suvokimo to, kas vyksta aplink jį pasaulyje.

15 Responses to “Laukiam: Šiauliai – Sūduva”


 1. 1 suvalkas 2009-09-26 23:18

  ponas po ir kiti suduvos gerbejai;
  dabar papasakosi apie sia trenerio Jarundaviciaus citata, nes jis cia taip ziauriai meluoja ant visos lietuvos kad nebelaiko nervai..

  1. TUOS tyrimus apie kuriuso jis cia kalba, zaidejai daresi pries pora menesiu (kai suduva dar pirmoje vietoje buvo )
  2. Apie jo Jarundaviciaus savaitini treniruociu plana tas patsStanislovaitis pasake kad cia tinka tik nuvaryti arklius kuriuos paskui nusauna ( jeigu netikit paklausk jo patys ).

  Taip kad asile tu Jarundaviciau baik meluot ir nesdinkis i savo ta amerika kuo greiciau , nes jau nebelaiko nervai ( ar lauki kol sirgaliai kiausiniais tave apmetys… )

 2. 2 ponas pop 2009-09-26 23:28

  Suvalkai – suprantu, kad nervai nelaiko. Tačiau va taip švaistytis prakeiksmais nekorektiška. Būk žmogus, kad ir kaip bebūtų, “gerbk savo artimą“. Kitu atveju man nieko neliks, kaip cenzūros griebtis. skamba juokingai, bet labai nesinori, kad čia būtų “koliojamasi“, nepaisant to, kad kai kurių žmonių adresu kritikos yra čia daug siunčiama…

  o jei rimtai – tai tamstos pateiktos žinios įdomios. aišku, tikėtis, kad tas ponulis profesorius ką nors patvirtins ar paneigs viešai būtų naivu.

 3. 3 suvalkas 2009-09-27 00:19

  ponas pop;
  atsiprasau uz keiksmus, tiesiog kai zmogus meluoja pries visa Lietuva gelbedamas savo kaily ( nors daro apsoliucias nesamones) tai biski nelaiko nervai. sorry…

 4. 4 voleur 2009-09-27 02:56

  Su nerimu laukiam rungtyniu…

 5. 5 Varvalas 2009-09-27 09:32

  o ar tas “treneris“ pats pas daktarus nepasitikrino?

 6. 6 viedras 2009-09-27 10:27

  Kažin, ar jis tikrinosi, bet jam reikėtų. Jei treneris šitaip meluoja ant visos Lietuvos, tai jis apskritai su futbolu susijęs būti negali (nu nebent kamuolius padavinėtų). Švelniai tariant – parazitas…

 7. 7 suvalkas 2009-09-27 14:03

  va cia Varvalas teisinga minti dave, reiketu treneriui pas daktarus pasitikrinti, bet bijo eiti nes tada uzdraus treniruoti…

 8. 8 Varvalas 2009-09-27 14:16

  daktarų nėra ko bijoti – išrašys biuletenį iki sezono pabaigos ir visi pailsėsime. Tačiau tai irgi nėra gerai – nebus apie ką rašyti.

 9. 9 edas 2009-09-27 14:21

  Jūs neišmanėliai ar leisit man ramiai dirbti. Viščiukus skaičiuosim rudenį.Turėkit nors truputį gėdos.

 10. 10 viedras 2009-09-27 14:42

  gedai: 1.kada tu išvis normaliai treniravai?; 2.ar negėda ant visos Lietuvos meluot? 3.ar tau pačiam neatrodo, kad tu netikęs treneris ir Sūduvoj ne vieta?
  Beje, padariau išvadas, kad po rungtyniu interviu turėtų duot ne gedas, o ŽAIDĖJAI.

 11. 11 kampinio_veliavele 2009-09-27 16:50

  lygiuju serija tesiaisi!!! “saunuoliai“!!! nesugebejo pasinaudot vetros lygiosiomis

 12. 12 Anonimas 2009-09-27 16:55

  ko jūs tą trenerį ėdat? visi žino, kad nėra jis nei geras, nei treneris. adresuokit nepasitenkinmą tikru adresu. ar nedrįstat? tada susilaikykit :)

  per jūsų burnojimą, net Šiaulių neapžaidė, nors iki tol šis treneris bent jau Š visada į vietą statė įspūdingai :)

 13. 13 Varvalas 2009-09-27 18:19

  Lietuvoje net ir be trenerio galima tapti prizininku.

  Užtektų vieno Samusiovo gynyboje, nė vieno trenerio ant suolelio ar prie telefono – ir pirmoji vieta garantuota.

 14. 14 Deimas 2009-09-27 21:53

  Suduvai siauliuose pasiseke, o galejo baigtis ir blogiau, laime, kad puikiai suzaide musu kapitonas, trecia vieta jau turime, tuo ir dziaukimes :) Iskovoti aukstesne vieta, reikejo neparduoti P.Luksio, ir del paimtos vietos manau kaltas ne tik treneris, bet ir klubo vadovybe

 15. 15 Anonimas 2009-09-27 22:07

  ..ir pati komanda. nepamirškime. yra tokių kur kelis metus perdavimo neatlieka bet vis bando, bando


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits