Laukiam: Sakuona – Sūduva

pl2

Ko gero žymiausių Plikių Sakuonos rungtynių momentas.

Aha. Dabar jau iš tikro pabaiga. Sūduvai šiemet liko vienintelė kelionė į Klaipėdą. Sąlygos nelengvos (net jei pajūry visada yra šilčiau), Sūduvai tradiciškai nedėkingos. Ir tos įtampos nebėra, kuri tvyrojo taurės rungtynėse šio sezono pradžioje, kai Sūduvai sprendėsi galimybė lošti Eurotaurėje. Šią teisę Sūduva jau iškovojo ir dabar iš tikro kovoja tik dėl LFF taurės.

Tenka ir vėl visų atsiprašyti, kad ši apžvalgėlė išeina taip vėliau – šiemet į pagalius ratus kaišioja įvairiausios aplinkybės. Juolab, kad šį kartą, kaip niekad išsamiai priešininką galima pristatyti (ypač turint omeny, kad viešai apie priešininką beveik nieko nėra žinoma). Su Plikiais kontaktą užmegzti pavyko – tiksliau, Plikiai su manimi kontaktą užmezgė. Ech… galvoju – kad taip ir A lygos komandos elgtųsi. Kiek pamenu, tai tik iš Ekrano kažkada pernai kokią tai gromatą esu gavęs. Nežinau. Gal dėl to taip yra, kad Plikių komanda futbolą žaidžia ne už pinigus, o savo malonumui?

Taigi. Komanda įdomi. Žinių apie Wikipedijoje minimą vokišką komandą Plikiuose prieš Antrą pasaulinį karą daugiau rasti nepavyko. Užtat netyčia pavyko rasti statistinį tinklapį, kuriame yra Lietuvos futbolo klubų įkūrimo metai. Klaidų ten gausu, tačiau faktas yra tas, kad Plikiai yra vieta, kur dabartinėje Lietuvos teritorijoje futbolas žaistas beveik anksčiausiai. Ten komanda buvo jau 1919 – tais pat metais buvo įkurta ir Kybartų Sveikata. Kaip žinia, pirmoji komanda Marijampolėje susikūrė 1921 metais. Tad Plikiai – ne tokia jau ir prasta futbolui vieta. Deja, šiandien, kaip suprantu, ten yra tik mokyklos stadionas, kuriame dabartinė komanda geriausiu atveju draugiškas rungtynes lošia. O oficialiai žaidžia Klaipėdoje, „Baltijos“ stadione.

Vokiškos Plikių futbolo šaknys seniai pamirštos, o šiandieninės komandos istoriją galima skaičiuoti nuo 1988 m., kai Česlovas Kavarza (kuriam ir esu dėkingas už visą informaciją apie Plikius) „Švyturio“ kolūkyje subūrė futbolo komandą, sudarytą iš traktorininkų, kombainininkų, vairuotojų, agronomų ir kitų žemės ūkio darbuotojų. Komanda Klaipėdos rajono čempionate iškart laimėjo sidabro medalius.

Nebelikus kolūkio, komanda žaidė „Liverpulio“ pavadinimu. Juokas juokais, tačiau taip pasivadindami Plikių futbolininkai tiesiog įsiterpė į futbolo istoriją – pačioje futbolo pradžioje visame pasaulyje plintant šiam žaidimui, buvo madinga ir įprasta naujoms komandoms duoti futbolo pradininkų anglų klubų pavadinimus. Kai kur, pavyzdžiui, Brazilijoje klubų tokiais pavadinimais egzistuoja iki šiol.

Nauja komanda, ir vėl Česlovo Kavarzos iniciatyva, buvo sukurta 1998 metais. 2001 metais komanda pradėjo lošti LFF Trečios lygos Klaipėdos apskrities čempionate. Ir vėl – iškart buvo laimėta pirma vieta ir persikelta į aukštesnę lygą. Po metų, 2002-aisiais, komandą pradėjo remti bendrovė „Sakuona“, kuri klubui perleido ir pavadinimą.

Komanda, žaidžianti keliais pavadinimais (tad „Klaksonas-Plikiai“ yra, kaip suprantu, tų pačių žmonių sudarytas klubas), lošia įvairiose pirmenybėse. Didžiausias komandos prioritetas – Klaipėdos miesto pirmenybės, kuriose šiemet klubas trečią kartą iš eilės tapo čempionu. Tie patys žmonės žaidžia ir salės futbolą. Tai ir paaiškina tą faktą, kad tai yra komanda, kuri nežino, kas yra treniruotė (užlenkiau čia aš – aišku, kad žino, tačiau nesitreniruoja). Tiesiog šie vyrukai dalyvauja tokiam skaičiui įvairiausių čempionatų, kad ir be treniruočių kartais turi iki šešių progų per savaitę pažaisti futbolą. 

pl1

Plikių Sakuona

Komandos pagrindą sudaro vyresni futbolininkai, tačiau tai nėra vien veteranų klubas. Pastaraisiais metais čia pasirodo ir vis daugiau jaunų žaidėjų. Garsiausias komandoje, be abejo, yra Vidas Dančenka, kuris ir Lietuvos čempionatą yra laimėjęs, ir rezultatyviausiu lygos puolėju tapęs (1997/98 m. žaisdamas už Šiaulių Karedą), ir už rinktinę pažaidęs. Futbolo internete pasirodę teiginiai apie tai, kad LFF taurėje už Plikius žaidžia ir kitų komandų žaidėjai, atrodo, nepasitvirtino. Žaidžia savi. Išskyrus vienintelį Marselį Balasanovą, kuris lošia už Plikius kai kuriuose turnyruose, tačiau II lygoje atstovaują Telšių Mastį.

Štai toks tas būsimas Sūduvos varžovas. O apie Sūduvą didelių šnekų šnekėti nelabai ir išeina. Vienintelis įdomus dalykas – šios savaitės pradžioje pasklidę gandai, kad iš komandos atleidžiama krūva žaidėjų. Šios rungtynės parodys, kiek tie gandai buvo teisingi. Tačiau jei jie pasitvirtins – Sūduvos tokiu užtikrintu šios dvikovos favoritu nelaikyčiau. Jei tie gandai pasitvirtins, apskritai neaišku, kokios išvaizdos komanda į Klaipėdą nuvažiuos. Kvepėtų sudėtimi, kuri labiau primintų dublerių čempionatą, nei A lygą. O turint omeny, kad oras ir aikštė bet kokiu atveju geri nebus, Plikiai ir Sūduvai vieną kitą pokštą gali iškrėsti. Kaip bebūtų, šiemet taurėje jie jau laimėjo prieš Mažeikius ir Vilniaus Žalgirį.

Laukiam sekmadienio, laukiam Sūduvos startinės sudėties ir, be abejo, laukiam pergalės. O kas belieka? Belieka padėkoti dar kartą Česlovui Kavarzai už informaciją ir nuotraukas.

6 Responses to “Laukiam: Sakuona – Sūduva”


 1. 1 niekas 2009-11-07 16:06

  Naujienos apie Sūduvą paliekančius žaidėjus: http://www.futbolas.lt/lt/naujienos/,nid.4420

 2. 2 as 2009-11-07 16:06

  pradeda aiškėti komandos pasikeitimai http://www.futbolas.lt/lt/naujienos/,nid.4420

 3. 3 niekas 2009-11-07 16:09

  Šiandien diena parodė, kad favoritams taurės rungtynėse lengva nebūna: Ekranas ir Vėtra laimėjo tik po 11 m. baudinių, Šiauliai pralaimėjo II lygos komandai Kaunui. Nors tiesą pasakius aš ir maniau, kad toliau žengs Kaunas, tik nemaniau, kad taip užtikrintai.

 4. 4 nitro 2009-11-07 16:14

  O, tai su Zagursku ir Krasnovskiu sutartys buvo pasirašytos ne 3 metam?

 5. 5 as 2009-11-07 16:39

  kiek žinau, tai sezonui su galimybe pratest.

 6. 6 playmaker-is 2009-11-07 17:33

  Smagu kai tokia komanda kaip Sakuona “išsauna“. Net neabejoju, kad jų stafkė kiekvienais metais daroma lff taurei. Ir ankstesniais metais jie po du tris ratus iveikdavo. Kiek pamenu jiems su burtais labai sekdavosi, vis namų aikštę traukdavo :). Žalgirį apsilošė, emociškai tai yra viršūnė. Prieš Sūduva jiems, spėju, tik puse kelinio emocijų pakaks, kas iš Sūduvos ryt bežaistų prieš juos. Tačiau kiek suprantu tas jiems jau nė motais, nes savo šiais metais jie pasiekė. Mėgėjai tokiam lygyje senokokai nebuvo žaidę. Linkėjimai jiems nuo kolegų mėgėjų FK “Švyturio“ iš Marijampolės ir sėkmės Sūduvai.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits