Interviu su treneriu

Buvau dienai dingęs iš internetinės erdvės, o sugrįžęs skubu papildomai paskelbti Miesto laikraščio pokalbį ir su komandos treneriu. Dėkui tam, kas pastebėjo ir mums apie tai pranešė. Nors šis pokalbis nebuvo toks išsamus ir tiek daug minčių keliantis, kaip interviu su prezidentu, tačiau istorijos vardan ir jį verta atskiru paskelbimu paskelbti.

>>>

Juozas Raškauskas: Būna, kad norai neatitinka galimybių

Pokalbis su „Sūduvos“ futbolo komandos vyriausiuoju treneriu  Gedeminu Jarmalavičiumi.

– Kaip vertinate pasibaigusį sezoną?

– Gerai. Laimėti A lygos čempionato bronzos medaliai, iškovota Lietuvos futbolo federacijos taurė, įveikę praėjusių metų čempionę – Panevėžio „Ekrano“ komandą –  laimėjome Supertaurę. Du „Sūduvos“ žaidėjai buvo kviečiami į Lietuvos nacionalinę rinktinę, keturi – į jaunimo iki 21 – erių metų. Mano kolegos Donatas Vencevičius ir Audrius  Ramonas buvo Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerių štabe. Tad  pasidžiaugti yra kuo, o komandos kapitono Sauliaus Klevinsko žodžiai: „Treneri, tokio gero sezono „Sūduva“ dar nežaidė“ manau  daug ką pasako.

Aišku, buvo ir nesėkmių. Po Europos lygos rungtynių su Danijos komanda prasidėjo tam tikra krizė. Ar ją įveikėme, dėl to  būtų galima diskutuoti, bet viskam buvo ir objektyvių, ir subjektyvių priežasčių. Daug praradome, kai komandą paliko Mantas. Samusiovas. Šis patyręs žaidėjas  buvo lyderis aikštėje ir už jos ribų, vienijo kolektyvą. Kita objektyvi priežastis – trumpas futbolininkų suolelis (pinigų buvo tiek kiek buvo), praktiškai turėjome 12-13 vyrų. Kaip žinia, tokia situacija neskatina vidinės konkurencijos. Kita vertus, mes, treneriai,  buvome su žaidėjais praktiškai kiekvieną dieną, žinojome jų galimybes. Jie padarė labai daug.

– „Sūduvos“ futbolo  klubo prezidentas Vidmantas Murauskas komandai priekaištavo, kad ji nežaidžia gražaus futbolo.

– Ką reiškia žaisti gražų futbolą? Mes stengėmės tai daryti, bet ne visada pavykdavo. Sunku būtų rasti komandą, kuri sugebėtų visą sezoną demonstruoti gražų žaidimą. Prisiminkim Europos grandus „Barseloną” ar Madrido „Real”, o ir „Ekranas“ bei Vilniaus  „Vėtra“ sužaidė ne vienas blogas rungtynes –  kalbu ne apie rezultatą, bet  žaidimo kokybę. Tiesiog būna, kad norai ir pastangos neatitinka  komandos galimybių.

– Ar dažnai „Sūduvos“ komandoje žaisdavo pagiringi futbolininkai?

– Neetiškas  klausimas. Mes, komandos treneriai, žinome vieną tokį atvejį, bet tų dviejų futbolininkų komandoje nebėra. Kiekvieną treniruotę futbolininkus tikrina  komandos gydytojai.

– Ar domitės Vilkaviškyje sumušto Audriaus Broko sveikata?

– Be abejo. Tai darome kiekvieną dieną. Audriui praeitą ketvirtadienį sėkmingai atlikta operacija,  jis bus išleistas iš ligoninės tolimesniam gydymui ir reabilitacijai

– Kaip įvertintumėte jaunuosius „Sūduvos” futbolininkus?

– Geriausiai aikštėje atrodė jaunieji A. Brokas ir Karolis Chvedukas. Gaila A. Brokas patyrė traumą paskutinėse rungtynėse su Panevėžio „Ekranu”, o po to dar tas įvykis…

– Europos lygos turnyro antrojo etapo rungtynėse „Sūduva“ namie nusileido Danijos „Randers“ vienuolikei. Ar pralaimėjimą lėmė itin bloga aikštė?

– Visi mini aikštę. Ji buvo  vienoda abejoms komandoms. Pripažįstame, kad danai prie sąlygų   prisitaikė greičiau. Kitas dalykas, Danijoje mes privalėjome laimėti, bet teisėjo sprendimai, švelniai tariant,  buvo keisti, todėl rungtynės baigėsi lygiosiomis. O galimybė patekti į trečiąjį etapą buvo reali.

– Internete sirgalius rašo: „Baigėsi sezonas – baigėsi pykčiai: treneriui reikia ranką paspausti už visą darbą. Komandai paploti.” Ar buvo koks nors žaidėjų, trenerių vadovų suėjimas, sezono įvertinimas?

– Ačiū sirgaliui, tikrai ačiū. Dėkoju visiems Marijampolės futbolo mylėtojams, o ypatingai „Sūduvos sakalams”. Šaunuoliai, lai tokie būna ir kitais metais,  ir dar kitais. O įvertinimo nebuvo. Važiuojame į Kauną, į apdovanojimų ceremoniją, tai gal ir bus sezono uždarymas

– „Sūduvos“ „fanai”  išrinko šių metų geriausių „Sūduvos“ žaidėjų trejetą, tai Ramūnas Radavičius, S.Klevinskas ir Vaidas  Slavickas. Koks būtų jūsų trejetas?

– Nenorėčiau išskirti žaidėjų.

Aš sutinku su sirgaliais, galbūt sukeisčiau futbolininkus vietomis.

 – Ar kepurėlė, kurią dėvite per rungtynes, yra talismanas?

– Taip.

6 Responses to “Interviu su treneriu”


 1. 1 Anonimas 2009-11-19 12:41

  skelbiu viktoriną – “atimk kepurę“

  prizas – naujas treneris, tavo mėgstamoje komandoje

 2. 2 prima 2009-11-19 13:05

  Nieko naujo. Labai aptakiai viskas pasakyta. Dreba del vietos..

 3. 3 Varvalas 2009-11-19 13:23

  Paimkime, kad ir šį atsakymą ir pamatysime daugybę prieštaravimų:

  “Ką reiškia žaisti gražų futbolą? Mes stengėmės tai daryti, bet ne visada pavykdavo. Sunku būtų rasti komandą, kuri sugebėtų visą sezoną demonstruoti gražų žaidimą. Prisiminkim Europos grandus „Barseloną” ar Madrido „Real”, o ir „Ekranas“ bei Vilniaus „Vėtra“ sužaidė ne vienas blogas rungtynes – kalbu ne apie rezultatą, bet žaidimo kokybę. Tiesiog būna, kad norai ir pastangos neatitinka komandos galimybių“.

  1.Ekranas ir Vėtra prastai sužaidė vienas kitas rungtynes, o Sūduva pusę sezono.
  2.Norai ir pastangos dažniausiai baigdavosi po pirmojo kėlinio, o neretai ir dar anksčiau – kai būdavo palankus rezultatas.
  3.Komandos galimybės tikrai buvo didesnės už pademonstruotą žaidimo kokybę.
  4.Praleista puiki proga patylėti apie Real ir Barselona klubus.

  Nenoriu nagrinėti ir kitų atsakymų, nes jie gana “valdiški“ ir skirti apsidraudimui nuo įvairių skaitytojų bei klubo vadovybės reakcijų.

 4. 4 ponas pop 2009-11-19 13:37

  sutinku, kad nieko ypatingai naujo čia pasakyta nebuvo. ale ir labai to tikėtis priežasčių nebuvo. nėra mūsų treneris baisiai iškalbus. tai ir kritikuot jo neverta

 5. 5 ponas pop 2009-11-19 13:40

  o nespėjau:) yep, varvalai, tu visiškai teisus. ir dar krūvą dalykų ko gero galima pasakyt – tik ar verta? man rods milijonas jų buvo per sezoną pasakyta. užtat ir dėjau prierašą prie interviu, kad “istorijos vardan“ skelbiu – turėdamas omeny, kad labai kokios tai didelės naudos iš šio pokalbio nėra.

 6. 6 griezhtas 2009-11-19 14:16

  Nu kiek as pamenu Ekranas niekad nebuvo grazaus efektingo futbolo propoguotojas, jis visada buvo orientuotas i rezultata, bet jis tuos rezultatus ir rodo.

  o snapinis siemetini grozio nebuvima gina orientacija i efektyvuma ir rezultatus, taciau nebuvo nei grozio nei efektyvumo, zodzio snapinio koncepcija visapusiskai nepasiteisino. ant lauzo ji :)))


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits