Laukiam: SŪDUVA – FBK

Šeštadienį, pirmą valandą Sūduva žais eilines draugiškas. Šį kartą su FBK. Savaime suprantama, kad šiais laikais FBK nebėra ta komanda, kuri buvo prieš metus ar dvejus, tačiau reputacija ir istorija daro savo – šios rungtynės skamba žymiai įdomiau, nei buvusios su Šiauliais ir Alyčiu (be jokio noro įžeisti šias komandas). Kaip bebūtų, šiandieninį FBK pajėgumą pamatyti, manau, daug kam ne mažiau norisi, nei apžiūrėti kandidatus į Sūduvos komandą.

Pernai Sūduvos ir FBK rungtynes stebėjo nemažai garsių žmonių. Šiemet jų, be abejo, nesulauksime. Eilinės draugiškos, taip sakant.

Su FBK panašiu metu Sūduva žaidė ir pernai. Tuomet FBK dar normaliai rengėsi A lygos čempionatui ir Sūduvai nepaliko nė mažiausių vilčių. Paskui viskas apsivertė aukštyn kojom ir šiandien, deja, FBK yra jos savininko beviltiškai sužlugdyta komanda be jokių ypatingų atsigavimo vilčių. Tad belieka didysis klausimas – kiek ji dar temps. Kiek jai dar nubyrės nuo Kauno „Žalgirio“. Bent jau iš paskutinio skaityto interviu su Romanovu lyg ir aiškėjo, kad kuo toliau, tuo mažiau jį domina futbolas. Įskaitant ir jo nuosavybė Škotijoje.

Tuo tarpu Sūduvai tai jau bus ketvirtos draugiškos rungtynes. Per pirmas tris komanda dukart laimėjo (1:0 prieš Šiaulius ir 3:0 prieš Alytį) ir kartą pralošė (prieš latvių Metalurgą 2:4). Tris įvarčius mušė Urbšys, po vieną – Kliučinykas, Vaidas Slavickas, Giedrius Slavickas.

Kaip buvo galima suprasti iš komentarų, vienas naujokų patikrinimas jau baigtas. Argentinietis Salvadoro Vidal keliauja toliau (abejoju ar namo), o venesuelietis Gustavo Duran, atrodo, taps pirmuoju savo šalies atstovu Lietuvos čempionate. Buvo kalbu apie komandon atvažiuojančius mistinius žaidėjus iš tolimųjų Rytų – matysim, ar iki rytojaus jie spės pasirodyti.

Gal ir reikia Radavičių galutinai pamiršt, bet labai sunkiai sekasi tai padaryt.

O aš va vis galvoju – ar iš tikro vertėjo paleisti Radavičių, o paskui vežtis desantininkus iš egzotinių pasaulio vietų? Sunku patikėti, kad jo atlyginimas būtų taip smarkiai didesnis, nei tas, kuris bus mokamas, pavyzdžiui, lyg ir padoriam žaidėjui iš Venesuelos. Galbūt klystu, nes vadovaujuosi ne žiniomis, o elementariu blaiviuoju protu. Tiems kas daro, greičiausiai geriau matyt.

O aš viešai pasižadu artimiausiu laiku ir vėl atgaivinti filmų ir knygų aprašymus, kurie visai smagiai vyniojosi laukiant pernykščio sezono. Tiesiog šiemet laikas taip spaudžia, kad niekaip neprisėdu ir tų rašliavų nesudėlioju. Nes knygų – pilna lentyna ir ne viena jau yra perskaityta. Ir pirmuoju numeriu ant stalo dabar guli labai smagi knyga apie Brazilijos futbolą, kuri įneštų mums visiems didesnio aiškumo apie tai, kaip iki Lietuvos atsibasto žaidėjai iš Venesuelos ir Argentinos.

Tiek žinių. Savaitgalį Marijampolėje nebūsiu, tad eidami į rungtynes pasiimkit pieštukų-popieriaus bei fotoaparatų. Nes kas gi kitas apie jas papasakos, jei ne jūs? O jeigu kam užtektų ryžto Gustavo Duran nuotrauką padaryt ir man atsiųst – iš viso būtų fantastiška. O jei dar ir kinietis pasirodys….

Gerų rungtynių!!!

Post Scriptum.

Štai pasirodė ir dar naujienų apie būsimas rungtynes. Kadangi mistinėje taurėje mūsų draugai iš Suvalkų laimėjo prieš kolegas iš trečios Lenkijos lygos, sekmadienį bus rengiamas šios taurės finalas.  Futbolas.lt rašo, kad rungtynės prasidės 17 val., tačiau neužsimena apie tai, kur jos vyks. Galima drąsiai spėti, kad žaidžiama bus Marijampolėje.

Taigi Suvalkų “Wigry“ ir vėl lankysis Suvalkijos bei lietuviško futbolo sostinėje! Įdomiausia yra tai, kad šioje komandoje šiais metais lošia legendinis lietuvių futbolistas Gražvydas Mikulėnas, kuris pirmose savo rungtynėse už Suvalkus mušė net tris įvarčius.  Bus įdomu ir jį Marijampolėje pamatyti, o mums belieka spėlioti kokios komandos žais su FBK ir su “Wigry“. Nesu didelis fizinės ištvermės specialistas, tačiau spėju, kad po rungtynes dvi dienas iš eilės tiems patiems futbolistams atlakstyt yra sunku, tad pažaisti ko gero gaus kiekvienas, turintis kontraktą su kuria nors Sūduvos komanda.

58 Responses to “Laukiam: SŪDUVA – FBK”


 1. 4 rimvill 2010-01-22 17:40

  Juozas Raškauskas

  Sausio 10 dieną pradėjusi pasiruošimą naujam futbolo sezonui, „Alyčio“ vienuolikė pirmosiose „Euroregiono Nemunas” taurės turnyro rungtynėse Marijampolėje 0:3 nusileido vietos „Sūduvos” komandai.

  Alytiškių vyriausiasis treneris Ričardas Grigaliūnas, „Miesto laikraščio“paklaustas, kurios lygos čempionate šį sezoną rungtyniaus jo vadovaujama komanda, sakė, jog ruošiamasi A lygos čempionatui.

  „Jeigu neatitiksime visų licencijavimo reikalavimų, žaisime pirmojoje lygoje. Kiek žinau, dabar vyksta derybos dėl stadiono, kuris tinkamas A lygos rungtynėms bus tik birželio mėnesį. Tad sezono pradžios namų rungtynes vėl turėsime žaisti Marijampolėje“, – sakė R. Grigaliūnas.

  Jis patvirtino, kad A lygos čempionatui bus ieškoma naujų žaidėjų, o jeigu komanda liks pirmojoje lygoje, strategas remsis dabartiniais ir jaunaisiais Alytaus futbolininkais.

  R. Grigaliūnas priminė, kad jau praėjusio sezono pabaigoje komanda buvo pasiruošusi Alytui atstovauti aukščiausiu lygiu, bet tai priklauso ne nuo jos.

  Palaikyti „Alyčio“ į Marijampolę atvykusios „fanų” grupelės atstovas Jurgis „Miesto laikraščiui“ sakė, kad Alytaus futbolo gerbėjai tikisi komandą matyti A lygos čempionate, o Alytaus verslininkus ragina žiūrėti ne tik naudos sau, bet ir remti futbolą. Jis Dzūkijos sostinėje turi gilias tradicijas, jas būtina gaivinti nepaisant krizės.

  „Fanai“ pasiryžę sezono pradžioje mylimą komandą palaikyti Marijampolėje, o po to tikisi futbolą grįšiant į Alytų.

 2. 5 Sherman 2010-01-22 21:15

  Ponas Pop, labai jau nuvertino Kauną. Aš nemanau, kad labai jau didelis skirtumas tarp Kauno ir Sūduvos.
  Laukiu rytdienos, atvažiuoju į Marijampolę, ir po to galėsiu parašyti savo subjektyvią nuomonę:)

 3. 6 Antonimas 2010-01-22 21:41

  Turiu aš grupioką iš Panevėžio.

  Kalbant apie futbolą, mes sutariam tik vienu klausimu, kad geriau turėti sesę K****A, negu brolį FBK Ultrą…

 4. 7 Sherman 2010-01-23 00:22

  Antonimai – užjaučiu tave, nepasisekė nei su sese, nei su grupioku…

 5. 8 Antonimas 2010-01-23 09:58

  Jei mano palaikoma komanda, kada nors nugalėjusi Rangers prieš lemiamas varžybas dėl patekimo į CL atiduotų Vitkauską Suwalkų Wigry, Leimoną pasiųstų į Lenkijos II lygą, o Slavicką atiduotų Tauragės Taurui ir prapiltų tas lemiamas varžybas, tai pirmiausiai pasiimčiau lopetą ir griauti stadioną, po to mano juodajame sąraše atsirastų Murausko ir co pavardės. Ir galiausiai išėjęs iš zonos išvis nustočiau domėtis futbolu.

  Na, bet FBK buduliams to nesuprasti, nes jie neturi nei stadiono, nei komandos, nei galimybių žaisti Europoje.

 6. 9 marijampole 2 Antonimas 2010-01-23 13:40

  Is kur cia apie Slavicka (beje, kuri?) ir Taura istraukei?

 7. 10 rimvill 2010-01-23 15:05

  cia jug pasaka kas butu jai butu…

 8. 11 jumoristai 2010-01-23 15:11

  cia ziu kai kas jumoro nesupranta. su tokiais nelabai ka padiskutuosi.

 9. 12 viedras 2010-01-23 15:26

  nu kaip su FBK sužaidė?

 10. 13 simtas 2010-01-23 15:31

  prakiso 2:0

 11. 14 minde 2010-01-23 22:08

  gal zinot kas kelinta rytoj los?kalbant apie siandien tj nezina kaip kitiem bet man bent jau man antram keliny iseja atsarginiai geriau atrode nei pagrindas

 12. 15 Sargėnas 2010-01-23 22:34

  Rytoj 17 val. Šiandien tai mane rungtynės nuvylė. Pasižiūrėti klaidų ir minties nebuvimo? Bet tai dar tik pradžia, gal per daug norisi?

 13. 16 minde 2010-01-23 22:47

  nu joa ne kokios rungtynes,ir tie ivarciai manau ne fbk nuopelnas o gyneju zioplumas,butinai reik puolejo dar ir gyneju,kas zino kaip ten broko sveikata?

 14. 17 j 2010-01-23 23:02

  Toks vaizdas, kad Sūduvai “fbk sindromas“ nepagydoma liga, kaip kauno ultroms hemorojus, kuriam išsigydyti pastarieji taiko kolektyvinę terapiją saviįtaigos metodu. Tik kam taip rėkt ir skelbti savo problemas viešai?.. :) Reik manyt ateityje labiau stengsimės susidorot su “fbk sindromu“, nei fbk fanai su hemorojumi :)

 15. 18 viedras 2010-01-23 23:07

  Centre reikia 2 gynėjų būtinai. Leimonas su Klevinsku nėra tinkami toje pozicijoje. Todėl nereikia iš jų pradėt lipdyt tų žaidėjų, kuriais jie vargu, ar galėtų būt. Leimonas apskritai pernai gerai žaidė atraminiu saugu, ten turi būt jo vieta ir šį sezoną. Jau beveik ir užmiršo jis gynėjo poziciją.
  O puolėjų gal būt yra mažesnė būtinybė, nes kaip supratau pasirašė sutartį Lukšys, yra Brokas, dar gal koks dubleris, iš bėdos ir Esau gali puolėju lošt. Bet, aišku, dar vienas naujas nepakenks.

 16. 19 minde 2010-01-24 00:29

  nu nzn man luksys bent per visas sitas rungtynes tj nekaip atrodo,arba sportine forma prasta,arba komanda neisnaudoja jo visai kol kas

 17. 20 bitas 2010-01-24 09:20

  Nesuprantu kam isvis luksys reikalingas suduvai is jo jokios naudos.

 18. 21 Deimas 2010-01-24 10:04

  Parasysiu ir as apie rungtynes su fbk, vartuose stovejo Vitkauskas, bet nesupratau ka jis ten veike, nes grybavo kaip reikia, gal per salta buvo, krasto gynejai Slavickas ir Skroblas, skroblas kaip visada begiojo i prieki ir kaip visada nespedavo i gynyba, vidurio gynyboj zaide Klevinskas ir Leimonas, viskas aisku jis persikvalifikuoja i vidurio gynejus, nors tas man nelabai patinka, labiau noreciau ji matyti atraminiu saugu, saugu krastuose zaide Esau ir Gustavo Duran, nestebuklas tas venesuelietis, technikos turi ir viskas, bent kolkas uz ispana atrodo silpniau, bet tikiuosi prisitaikys prie komandos zaidimo ir bus naudingas, vidurio saugais zaide Kozyuberda ir Chvedukas, sunku dar jam vyriska ir kieta zaidima zaisti, todel jega daznai nusileisdavo, puolejai Urbsys ir Luksys, visai as nesijaudinu del Luksio zaidimo, nes zinau, kad traukia jis A lygos lygi ir pasiekes forma bus naudingas, prisiminkit kaip kviete ji, net i rinktine. Po pirmo kelinio, kuri Suduva pralaimejo 2-0, buvo pakeista beveik visa komanda isskyrus Vitkauska ir Klevinska, is jaunu neblogai atrode E.Biskys, V.Lasevicius aktyvus buvo G.Slavickas, tikrai nemanau, kad jie geriau atrode uz pagrindine komanda, nes taip galejo atrodyti tik todel, kad Kaunas nustojo zaisti, kuris tikrai stipriau zaide uz musu dabartine Suduva. Beje, buvo i marijampole atvare apie 40 kauno ultru, o gal ne ultru, bet chuliganu, nesupratau kodel nebuvo apsaugos manieze, nes su alyciu kai zaide maciau apsauginius, cia akmuo i darza ir klubo vadovams

 19. 22 minde 2010-01-24 14:42

  bus vakare tos rungtynes ar nea?suduva oficiali nieko neraso kazko.

 20. 23 bitas 2010-01-24 14:45

  bus 17:00

 21. 24 bitas 2010-01-24 15:15

  visi i manieza snd 17:00 :)

 22. 25 UCCM 2010-01-24 16:19

  Kas cia Marijampoles ziurovams per siutas, nukreiptas pries KU uzejo? Pridirbo anie ka nors, ar siaip is pomegio kiauksit?

  • 26 Anonimas 2010-01-24 20:43

   Myžt ir rūkyt manieže manyčiau nelabai gražu.. Nors ir organizatoriai tądien nepasirūpino tais kas turi tvarką prižiūrėt.

 23. 27 kampinio_veliavele 2010-01-24 19:06

  pirmas sezono “trofejus“ jau yra :) 2:0 laimeta pries lenkus. abu golus kale luksys. venesueliecio jau nesivydom ir neisvysim, uztat isvydim kinieti kairio saugo pazocijoj! :) bet ytarou kad jis pas mus irgi neuzsibus. :) taip pat isvydom centro gyneja, kuris gal ir galetu likt :)

 24. 28 viedras 2010-01-24 19:11

  Papasakok daugiau apie tuos naujokus. Kas ten per centro gynėjas, kokios jis kilmės? Ir kaip tas kinietis atrodė?

 25. 29 kampinio_veliavele 2010-01-24 19:12

  gynejas tai beroc dzukas, nuo alycio atejes pas mus :)

 26. 30 Deimas 2010-01-24 19:38

  Pries lenkus vidurio gyneju zaide E.Valaitis, kaip raso dzukelis, atrode gana neblogai, gana kordinuotas, bet vargu ar uz G.Klevinska geresnis. Kairio krasto pozicijoj zaide kinas, gana greitas ir labai zemas, atbegiojo pirma kelini, stebuklu neparode, bet as isivaizduoju kaip jie jauciasi prie tokio salcio, jauciu milijonus siulytai ir nesutiktu zaisti :). Venesuelos nebuvo siandien aikstej, nemaciau as jo ir manieze.

 27. 31 axsel 2010-01-24 20:21

  tai ka jau venesuela namo isvare kad nebuvo

 28. 32 Anonimas 2010-01-24 20:29

  Dar už aikštelės ribų šiokių tokių vaizdų buvo. Vienas apsauginis pradėjo tasyt porą prigėrusių suvalkų fanų, tai anų tribūna pasileido savų gint, bet kadangi turbūt ryžto daug nebuvo, praėjimas siauras už aikštės ir tvarkdariai operatyviai sureagavo tai viskas į rimtesnį judesį neišsirutuliojo, nors gal keli ir prasileido iš vienos ir kitos pusės.

 29. 34 bitas 2010-01-24 20:50

  KU galejo pasimusti su SKS Wigry ultromis, man atrodo jie net i varzybas butu neatvyke:)Butu isigande lenku.

 30. 35 j 2010-01-24 21:11

  Baik bitas tokias temas gvildent :) Lievos kokybės, bet bendram vaizdui susidaryt kiek suwalkų buvo http://img716.imageshack.us/img716/5766/dsc00391.jpg

 31. 36 viedras 2010-01-24 21:16

  Nu mūsų ultrų net Uefa taurės namų rungtynėse tiek nesusirenka. O čia draugiško turnyro rungtynėse išvykoj…

 32. 37 Anonimas 2010-01-24 21:17

  Del KU grupele kaimo lygio banditeliu atvykusiu i marijampole bande parodyti savo kietuma, o va lenku ultros is suvalku atrode tikrai rimtai, pranoko KU ir palaikymu ir jega, gerai kad lenkai nerode visos savo jegos :)

 33. 38 bitas 2010-01-24 21:20

  to j, nu pries tokia armija neatsilaikytu net ir visi ziurovai kur buvo menieze + suduvos sakalai.Pagarba SS

 34. 39 bitas 2010-01-24 21:25

  Forza wigry kazkus apie 80 jei ne daugiau

 35. 40 axsel 2010-01-24 21:36

  Du dideli autobusai lenku buvo .Gerai palaike savo komanda man patiko .

 36. 41 playmaker-is 2010-01-24 21:42

  Venesuela kaip ir prognozavau neatlaikė išbandymo šalčiu, niekas jo nevijo. Kinietis pusė velnio, man asmeniškai patiko, ryžtingas bachuriukas. Dėl lenkų sirgalių šiandien. Pakraupęs ne dėl jų elgesio, nes pernai buvo matyti, kad prie kievieno po milicininką reikia pastatyti, tačiau pastarųjų bejėgiškumo. Bent vieną iš jų lenkai spardė gulintį kojomis. Atvykus pastiprinimui, nei vienas jų nebuvo vienaip ar kitaip sutramdytas. Ryt visi Suwalkai skambės kaip jie mūsų tvarkos sergėtojus mušė… Gal ir nekomentuočiau, bet kaip sakoma, za deržavu abidno.

 37. 42 bitas 2010-01-24 21:56

  axel tau sakai patiko forza wigry , tai kodel neprisijungi prie Suduvos sakalu ir nenori pasiekti tokio pat palaikymo kai wigry ultos ar huliganai daro , nes ten speju ju ir tokiu ir tokiu buvo.

 38. 43 bitas 2010-01-24 22:00

  playmakeri, suburiam didesne ultru gauja marijos zemeje ir galesim be policijos issiaiskinti su SKS Wigry kibice.

 39. 44 bitas 2010-01-24 22:01

  beje juos dykai i varzybas atveze

 40. 46 viedras 2010-01-24 23:14

  Ir greitas ir pakankamai techniškas tas kinietis. Ko Sūduvai manau ir reikia. O gal kas žinot kiek jam metų yra?

 41. 47 bitas 2010-01-24 23:20

  geriausia yra tai kad jis kairiakojis:)

 42. 48 Varvalas 2010-01-24 23:28

  Nieko stebuklingo kiniečio žaidime nepastebėjau. Apie Broką susukčiau geresnį klipą.
  Kadangi spaudos atstovas giriasi, kad dar Sūduva patikrins pusę P. Amerikos ir pietryčių Aziją, tai gal koks netyčiukas už 500 eurų per mėnesį ir nukris. Lukšio kainos dar nė vienas atvežtas nesiekia, o juk dzūkelis irgi ne kažin ką šįmet uždirbs.

 43. 49 Remis 2010-01-24 23:46

  kitos komandos taip pat iš visų pasaulio užkampių ketina importuoti futbolininkus, tad turėsim šiemet A lygoje tiek internacionalo, kiek seniai nebuvo :)

 44. 50 axsel 2010-01-25 00:16

  MOKESCIU SISTEMA VERCIA TAI DARYTI

 45. 51 axsel 2010-01-25 00:20

  bitas ; man patiko ju palaikymas komandos o ne bardako darymas maniezia taip kad nereikia cia man apei huliganus.

 46. 52 axsel 2010-01-25 00:20

  bitas man patiko ju palaikymas komandos o ne bardako darymas maniezia taip kad nereikia cia man apei huliganus.

 47. 53 vardas 2010-01-25 08:34

  Jo Kruojoj pora bus legionieriu (jei i a lyga priims), tauras jau turi perziuroj portugala, dar turetu i perziura atvykt pora afrikieciu, cilietis, moldavas, gal dar anglas.. Kad jau Remis prakalbo tai turbut ir i banga atvyks :)

 48. 54 Remis 2010-01-25 09:11

  vardas, taigi “Banga“ pirmose draugiškose penkis latvius išbandė :)

 49. 55 Varvalas 2010-01-25 10:16

  Wigry ir Olecko rungtynes rode viena vietine lenkų TV. Ar finalines irgi lenkai transliavo? Filmavimo kamerų nematėte?

 50. 56 Kapsas 2010-01-25 10:44

  Tikrai maciau,kad filmavo.

 51. 57 vardas 2010-01-25 11:46

  Remi, tikslei, juk su Skonto isbande :)

 52. 58 Bonas 2010-01-25 15:56

  Atrodo tas kinietis neblogai per youtube bet kad ta pozicija uzvaldes V.Slvickas Suduvos komandoj yra bedu kitose grandyse daug.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits