Laukiam: Atletas – Sūduva

Štai kaip kartais gali nutikt… Ne tiek daug trūko, kad būčiau šeštadienį varęs Sūduvos rungtynių žiūrėt. Gerai, kad laiku susigriebiau ir kažkokia trečia akimi sugebėjau pamatyt, kad rungtynės tai vyksta sekmadienį… Štai ką daro įpročiai. Trumpai tariant – atkreipkite dėmesį į štai tokį faktą. Sūduva su Atletu žais ne šeštadienį, o sekmadienį, 15 val., ir ne kažkur ten Kaune, o mūsų gimtajame Marijampolės manieže. Beje, tą pačią dieną po trijų valandų telikas rodys žaidimą tarp Ekrano ir Žalgirio.

Bus įdomu ir ten, ir ten. Marijampolėje žiūrėsim, ar yra dar Lietuvoje klubų, prieš kuriuos Sūduva šiuo metu gali laimėti, o Panevėžy Žalgiris baigs seriją su stipriausias A lygos klubais. Palikim Žalgirį Žalgiriui. Nors situacija tikrai dar nėra tragiška, akivaizdu, kad mūsų komanda yra tokioje duobėje, kokios seniai dar nebuvo.

Įdomiausia yra tai, kad duobę žymi ne komandos užimama vieta. Netgi ne prastas žaidimas. Sunkiausias šios duobės ženklas yra Sūduvos gerbėjų visuotinis nusivylimas savo klubu, kuris iškart išnyra visur, kur tik pasirodo informacijos apie Sūduvą. Čia visaip galima kalbėt. Galima rėkaut apie tai, kad „jūs ne treneriai ir ne žaidėjai, todėl tylėkit“. Galima piktintis, kad užtenka kelių prastesnių rungtynių ir triukšmas kyla didesnis, nei rungtynių metu stadione. Esmės tai nekeičia.

O esmė yra tame, kad dabartinė klubo-gerbėjų santykių situacija yra kelerių metų intensyvaus „darbo“ rezultatas. Tarp komandos ir gerbėjų – akivaizdus ledynmetis. Susvetimėjimas. Komanda yra nutolusi nuo žmonių, kurie vaikšto į stadioną už pinigus (nekalbu apie tuos, kurie sėdi VIP sektoriuje). Todėl ir žmonės komandos nebelaiko sava. Jie nebesupranta savo komandos. Nežino, kokia jos misija šiame pasaulyje. Nesuvokia, kaip ir kuo komanda gyvena. Komanda ir gerbėjai kalba skirtingomis kalbomis.

Todėl komanda ir negauna iš gerbėjų nuoširdaus palaikymo sunkią minutę. Nes gerbėjai komandos nepažįsta. Juk mes irgi nestojame, kai matome šalikelėje nepažįstamą žmogų automobilio padangą keičiantį. O pamatytumėme tokioje pozoje savo draugą – sustotume net jei visiškai neturėtume laiko.

Jau seniai kalbame apie atkakliai nekuriamą komandos identitetą ir iš to išplaukiantį abejingumą bendruomenei ir jos reikalams. Štai jums pirmieji apčiuopiami rezultatai. Užtenka poros prasčiau sužaistų rungtynių ir jau reikalaujama trenerio galvos. Pakanka žaidėjui suklysti ir jis iškarto kyla toks triukšmas, jog atrodo, kad jis aktyvavo branduolinio sprogimo mygtuką. Apie požiūrį į komandos vadovybę net nekalbu. Kodėl taip yra? Todėl, kad tarp komandos ir gerbėjų nėra meilės. Nėra suvokimo, kad komanda – mano miesto, mano bendruomenės reikalas. Mano reikalas. Komanda yra tapusi kažkokiu uabu, kuris su savo klientais (tai yra Sūduvos gerbėjais) elgiasi maksimaliai šaltai ir biurokratiškai. Todėl kai šis uabas nebesugeba savo klientų gerai aptarnaut (tai yra gerai ir sėkmingai žaist), klientai piktinasi lygiai taip pat, kaip kokioj maximoj prarūgusio pieno nusipirkę. Spjaut jiems ir ant maximos, ir ant pieno gamintojo – jiems rūpi tik pienas. Ir jei pienas bus prarūgęs, jie be jokių skrupulų pereis į kitą tinklą ir pirks kito gamintojo pieną.

Daugiau nelabai yra ką ir bepridurt. Šimtą kartų apie tai svarstyta. Bet laivas ir toliau plaukia tuo pačiu kursu ir namo sugrįžti net neketina.

28 Responses to “Laukiam: Atletas – Sūduva”


 1. 1 N 2010-04-16 00:14

  Pritariu. Sūduvai dar daug dirbti dirbti dirbti ir dirbti, kad pasiektų Ekrano lygį bendradarbiaujant su aistruoliais. Mano nuomone kuo toliau, tuo labiau mažės žmonių Sūduvos varžybose. Vadybos nedarbas padarė savo ir jau taip matome, kad žmonių kiekis varžybose labai smigęs.

  Na, bet Murauskui ir co paprasti sirgaliai rūpi mažiausiai. Svarbu savivaldybės klerkai ir Bajoras galėtų papizdelint per komandos pristatymą. Manau, tuo rinkimai ir rinkėjai turėtų atsižvelgti į tai kaip elgiamasi su futbolo gerbėjais. Bendravimo su savo sirgaliais prasme Sūduvą tuo aplenks ir atgimęs VMFD ir besikurianti Klaipėda.

  Manau tas kitas tinklas apie kurį kalbėjo Ponas pop gali būti Žalgiris. Taigi visi už žaliai baltus :D

 2. 2 voleur 2010-04-16 06:30

  Labai taikliai pop pastebejo :)Nes man paciam dbr rupi tik zaidimas o anksciau buvo kitaip…

 3. 3 voleur 2010-04-16 08:10

  Sūduvos viltys ką nors laimėti sproginėja kaip tie balionai pirmose šio sezono rungtynėse:D

 4. 4 Kuzma 2010-04-16 08:58

  P.Pop, šiame tamstos paatviravime daug teisybės. Iki skausmo daug…

 5. 5 suvalkas 2010-04-16 10:51

  taip teisybes daug, o priezastys tame kad klube nera zmogaus kuris suprastu apie futbola ( kolektyvo esme, marketinga, vadyba ir kitus dalykus…) nes klubui vadovauja statybininkas ir barmenas, tai kaip sakoma nera ko noreti, o blogiausia yra tai – kad jie abu mano viska ismanantys futbole…

 6. 6 rima 2010-04-16 11:19

  Pop palietė esmiu esme. Daug teisybes pasakyta. Tokiam nedideliam miestui kaip Marijampole, FK Suduva galetu buti gera reklamine veliava ne tik Lietuvoje, bet Europoje Is “Sūduvos“ ta veliava baigia periimti Choru karu komanda. Suduva kol kas netapo bendruomeniniu klubu, ir artimiausiu metu netaps..

 7. 7 Anonimas 2010-04-16 11:27

  o man patiko murausko zodzei nebus komandos ir jusu nereikia………………………………………………. o taip jus manot kodel ssk pikosi su vadovais

 8. 8 laurenz 2010-04-16 13:17

  http://www.lff.lt/news.php?news_id=7662
  “LFTA sprendimu, rungtynių inspektorius Justinas Miliauskas ir teisėjas Audrius Kancleris baudžiami piniginėmis baudomis, jie taip pat nušalinami nuo LFF Taurės bei kitų Baltijos futbolo lygos rungtynių.“
  Kanclerį galėjo nušalint visai nuo A lygos varžybų, nes dar iš taurės iškritę, baltijos lygoj latvis arba estas teisėjaus, o tokių teisėjų kaip Kancleris kuo mažiau tuo geriau…

 9. 9 gututis 2010-04-16 13:20

  Jo!
  Seniau nesvarbu su kuo ir kada, svarbu ta atmosfera bandos, svarbu emocijos.
  Dabar nelabai liko to jausmo, lieka analizuot zaidima ir visada pykt, kad kazko truksta.

  Ne treneriai cia kalti, reikia daugiau mastyt ilgalaikej perspektyvoj ir komandos formavimo ir fanu klausimais.

 10. 10 ponas pop 2010-04-16 13:55

  nenorėčiau čia visko suvedinėti į marketingą, reklamą, komandą kaip miesto veidą ir kitus panašius dalykus. to šiuolaikiniam futbolui reikia, tačiau tai nebūtinai susiję su komanda, tarnaujančia bendruomenei.

  gali būti, kad privačiam kapitalui priklausantis klubas bendruomeniniu ir būti negali – nepaisant to, kad tokiam futbolo versle koks yra lietuvoj, bendruomeniškumas yra akivaizdžiai naudingas.

  įtariu, bėdos gali būti provinciniame mąstyme – “savo kieme mes ir taip karaliai. mums reikia pasaulį užkariaut“. kitaip tariant, bėda kad priklausyti vietos bendruomenei nėra ambicija ar vertybė. o išlošti čempionų lygai paprasčiausiai trūksta pinigų. as simple as this.

 11. 11 ponas pop 2010-04-16 14:00

  o oficialios komandos ir gerbėjų santykių klausimo apskritai siūlyčiau nesvarstyti. jie niekur nėra tobuli ir tokiais būti pagal apibrėžimą negali. čia yra nuosavybės klausimas – vieni daro verslą, kiti į reikalą žiūri žymiai plačiau – jiems į verslą apskritai nusispjaut, nes futbolą vartoja ne kaip dar vieną pramogą, o kaip gyvenimo neišvengiamybę.

  tokie klubai kaip sūduva – klubai su šiokia tokia istorija – gerbėjų visada turės. nepriklausomai kokioj lygoj loštų. nepriklausomai nuo to, kam klubas priklausys. ir negatyvus klubo vadovų požiūris jų neatbaidys. jie išliks netgi tuo atveju, jei klubas išnyks. nes tokie klubai net ir išnykę, vieną dieną vis viena iš pelenų pakyla.

 12. 12 demonas 2010-04-16 14:19

  o as nieko blogo nematau kada zmogus sustoja ir padeda nepazistamam zmogui pakeisti rata .
  p.s. As simple as that :)

 13. 13 rimvill 2010-04-16 14:43

  O man atrodo kad mes labai ispuikom per siuos metus, pripratom prie pergaliu, prie grazaus futbolo kuri matom per TV UEFA CL, pripratom garsiai ir viesai kritikuoti (trenerius, komanda) ir isreiksti savo mintis, pripratom buti geresni futbolo specialistai uz pacius trenerius, ekspertus ir zaidejus. Pripratom pastebeti tik blogus dalykus, neivertinam pastangu ir noro. Nevisada futbolas turi buti toks koki jus isivaizduojate savo fantazijose. Visiskai idealaus nieko nera ir nebus.

 14. 14 Tautwis 2010-04-16 14:57

  Nebutume lietuviai…kai laimim-ant ranku nesiojam, kai nesiseka-maisom su zemem ir ieskom kaltu…sakyciau reiketu gal but nenusigrezt nuo komandos vien todel, kad gal but jos vadovybe skiria mums, paprastiems sirgaliams, ne tiek demesio kiek reiketu, o komandai zaidimas nesiklijuoja…pasakykit,ar pries vetra nesistenge vyrai? As isliksiu optimistas, manau susitvarkys viskas.Ir siulyciau neverkt, o aktyviau palaikyt komanda, bent Suduva paskanduot, kaip kad budavo, gal tai uzvestu, nes dabar tai susirenka chebra pasedet i manieza, o komandai nuo to sedejimo naudos nekazin kiek…

 15. 15 ponas pop 2010-04-16 15:59

  sakyčiau, kad kritika nėra “nusisukimas“. taip, nėra malonu, kad pilasi vien nuoskaudos ir prakeiksmai – bet iš esmės tai ir rodo, kad yra pilna žmonių, kuriems komanda yra brangi. nes jei būtų dzin – tai niekas nesivargintų klaviškais makaluot. mes, lietuviai, kartais būnam perdėm kritiški. tas tiesa. tačiau iš kitos pusės – dažnai ir į kritiką baisiai liguistai reaguojam.

  nematau problemos, kad žmonės galvoja, pergyvena ir sprendimus siūlo. tegul mėgėjiškus, neprofesionalius ir subjektyvius. niekuo nepagrįstus – juk retas kuris žino komandos virtuvę iš vidaus. man rods tai yra visiškai natūralu ir taip yra visame pasaulyje. yra normalu turėti savo nuomonę – apie politiką, seksą, maistą, futbolą ir t.t. nebūtina turėti profesionalių žinių, kad tą nuomonę susidarytum ir pareikštum. nemanau, kad kas nors iš čia rašančių labai pretenduoja būti treneriu – tačiau taip nuomones ir reikia suvokti – kaip futbolo mėgėjų, o ne profesionalų mintis.

 16. 16 ponas pop 2010-04-16 16:04

  apie optimizmą. bent jau aš visada esu optimistas. netgi tuomet, kai išreiškiu kritines mintis. mano požiūriui į komandą, meilę jai, neturi jokios įtakos žaidimo lygis, užimama vieta ar atskirų jos asmenybių veiksmai. nes aš palaikau komandą arba net jos idėją – ne asmenybes ir ne jos žaidimo lygį. ne kartą apie tai esu rašęs – tačiau man futbolas nėra apie žaidimo grožį, tviskančius stadionus ir žvaigždes. man futbolas yra apie kovą ir bendruomenę, kuri toje kovoje dalyvauja. todėl man žiauriai nuobodu žiūrėti čempionų lygą, todėl maksimaliai išgyvenu net ir pačias beviltiškiausias lietuviško futbolo rungtynes – jei tik jose dalyvauja MANO komanda.

 17. 17 Varvalas 2010-04-16 17:32

  Juokingai skamba kai kurių asmenų sapaliojimai, kad klubui vadovauja … statybininkas. Na, ir kokios specialybės savininkas privalo vadovauti? Beje, klubo prezidentas yra vis tik ne statybininkas. Primenu, kad arabų šeichai, turintys garsiausius anglų (ir ne tik anglų) klubus, tai pat nėra nei futbolo kursų absolventai, nei sporto vadybos specialistai. Ir tai visai netrukdo klubams siekti pasaulinių aukštumų.

  Poną V.M. pažįstu seniai ir patvirtinu, kad jis pats žaidė futbolą ir tą žaidimą išmano. Va, gal kaip tik blogai, kad jis per daug išmano ir savo nuomone užgožia kitų nuomonę. Tačiau jis turi teisę užsakyti muziką (nors klubas popieriuose net neprimena „uabo“ ar individualios įmonės) ir mes tik dėl tos skambamos muzikos stiliaus galime diskutuoti. Blogai, kai aplink muzikos užsakovą prilimpa žmonės, neturintys muzikinės klausos (vietoj žodžio „muzika“ galima įsirašyti kitą tinkamesnį).

  Taigi, susiduriame su tam tikrais vadybos politikos niuansais, kai jos strategai puikiai supranta ką daro. Deja, ta politika nepatinka futbolo bendruomenei, kuri sąmoningai (o ne iš neišmanymo) ignoruojama. Vadovybė futbolo bendruomenės nariais pripažįsta tik savivaldybės tarybos narius, rėmėjus, vieną kitą trenerį ar sporto funkcionierių. Todėl ir pykime ar nepykime, komentuokime ar nekomentuokime (rimtai ar nerimtai), eikime ar neikime į rungtynes, ten aukštybėse – aš, tu, jis, mes, jūs, jie yra kol kas neįdomūs.

  Tačiau tie „neįdomūs“ asmenys neprivalo būti abejingais klubui, komandos žaidimui ir patiems sau. Bendruomenės neabejingumas, tam tikro požiūrio turėjimas ir jo nuolatinis viešas deklaravimas kartais verčia susimąstyti ir kitaip elgtis ne tik šachus, bet ir „statybininkus“. Padėkime jiems statyti (net ir griaunant). Ir nebūtinai po šimtą gramų ant stalo.

 18. 18 ponas pop 2010-04-16 19:09

  šimtas balų varvalui už paskutinį komentarą.

 19. 19 Bonas 2010-04-16 21:25

  Neblogas tas zaidimas buvo su Vetra, tik fortuna buvo ne musu pusej iki islyginamojo ivarcio buvo uzspausta ta Vetra. Nereik noret daug, ziuriu jau labai islepinti pasidare Marijampolieciai.

 20. 20 da silva 2010-04-16 22:00

  Varvalas gerai raso, o del prezidento V.M., tai tas zmogus i komanda savo pinigus kisa ir savo laika aukoja.O galetu kurs nors prie vandenyno guleti.beje, nesu jo draugas, o tik teisybe turi buti.Beda kita, kad su vadyba ir marketingu labai blogai, gal tiesiog nepagalvojama, kad taip prarandama daug pinigu ir kt.
  Ir vei pabreziu, kad spaudos atstovas A.R. cia irgi ne prie ko.
  Tiesiog klubo vadovybeje yra asmenu apie kuriuos sakoma, kad intelektas veido taip sakant …Va taip ir gaunasi, toks mazumele snipstas.Kada tai pasikeis ? Manau kai kiti klubai sioj srityje bus aplenke Suduva bent keliais metais, tada ir pulsim dirbti, plesti neartus dirvonus, o tada ir pastangu ir pinigu reikes daug daug daugiau, o dabar vadovybeje yra daug geru zmoniu, kaip sakoma geras zmogus ne specialybe.

 21. 21 Niekas 2010-04-16 22:21

  Visai kaip meksikieciu seriale. Tai visiem viskas blogai ir visus su zemem lygina, o kartais pasirodo ir girti ir ginti pradeda zmones uz ju pastangas. :)

 22. 22 TIPO 2010-04-16 22:25

  Labai visi jau puoleme i jausmus.Myliu komanda,myliu Murauska,nemyliu komandos,nemyliu Murausko(neatsimenu tokio zaidejo.p.s.miesto pirmenybiu Keramzito zaidejo neskaitau uzskaityti uz futbolninka)ziurekime i fakta.Komanda sukomplektuota blogai.Treneriu kalte yra ta,kad jie su tokia ejo i aviantiura-viska laimeti.

 23. 23 kampinio_veliavele 2010-04-18 16:38

  kas da nezino tai 0:5 laimejom. ispanas hattricka padare, luksys ir kinietis po viena gola pridejo. bilietai 20 LTL kainavo :)))))))))

 24. 24 viedras 2010-04-18 16:42

  5-0… Nėra ką ir komentuot, į vienus vartus, kaip ir buvo tikėtasi. Esau 3 bankes įkalė, čia ženklas treneriam, kad laikas ispaną į puolimą šalia Lukšio statyt. O pačio Lukšio šiandien nesimatė – jau daug metų kaip Sūduvoj puolėjas nuo komandos atsiskyręs. Kitaip sakant: žaidžia 10 žaidėjų ir Lukšys. Skroblas antram kėlinį kurį laiką krašto saugu žaidė, kur jam, manau, ir vieta, nes atakuoja daugiau už Grigaitį. Brokas irgi kurį laiką tam pačiam krašte lošė, paskui kažkur dingo, nelabai buvo matyt. Visai smagiai apeidinėjo stambokus Atleto gynėjus, tik kad užbaigt atakų vis nepavyko. Per ilgai mąsto, o kai sugalvoja, kad jau reikia mušt, jau ir kamuolį iš po kojų iškrapšto atletiškieji gynėjai. Na bet bendras vaizdas neblogas, pasai buvo labai tikslūs, atakos neblogos, gynyba nepraeinama. Bet, galima sakyti tą patį ką sakėme kai sužaidė su Levadia – žaidė gerai, nes nebuvo prieš ką žaist.

 25. 25 Bonas 2010-04-18 17:59

  20litu kainavo bilietai? tai gal cia Atleto namu rungtynes buvo??

 26. 26 Justinas 2010-04-18 18:03

  Taip.Buvo “namų“ rungtynės.

 27. 28 panevezietis 2010-04-18 21:16

  uzjauciu jus suduviai jus savo komanda mylite bet is jos tokio pat atsako nesulaukete man reikalingas ekranas bet as jauciu kad ir as jam reikalingas tikuosi ir jus viena diena ir suduva parodys kad jus jai reikalingi…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits