Radzinevičius 2002

Lietuvos rytas, 2002 12 11, "Į futbolo aikštę - su draugės dovanotais talismanais"

Kalbos apie galimą Tomo Radzinevičiaus sugrįžimą į savo gimtąjį klubą vis dar plaukioja. Kaip bus – nežinia, nes ir kalbos kol kas tėra gandų lygio. Tačiau ta proga ėmiau ir atkapsčiau vieną seną Lietuvos ryto straipsnį. 2002-ųjų gruodžio pradžioje šis dienraštis Tomui Radzinevičiui paskyrė cielą puslapį (neskaitant kelių reklamų). Viso teksto atgaivinti nėra prasmės – kaip ir dera padoriam dienraščiui, mėginančiam rašyt apie futbolą, pusė teksto yra apie futbolisto draugę, talismanus, plaukų spalvą ir rūbus. Su Tomu kalbėjosi ir straipsnį sudėliojo korespondentė Liucija Burbienė.

Viena ankstyvųjų Radzinevičiaus foto - 2000 metų II lygos sezono pradžia, Sūduva-Vilkaviškio Šešupė. Foto nuo 4-ojo Jono Rudžiansko knygos viršelio.

Tokiu dėmesiu futbolistui iš Marijampolės stebėtis nereikėtų. Tų metų sezonas – Tomo Radzinevičiaus Gulbės Giesmė. A lygoje įmušė 14 įvarčių, buvo išrinktas geriausi čempionato žaidėju, o ketveriose UEFA taurės rungtynėse įmušė 5 įvarčius. Tuomet aš dar tik buvau pradėjęs savo pažintį su Marijampole (būtent – net ne su Sūduva, o tik su Marijampole) ir Sūduvos žaidimas su Brannu ir Celticu buvo ko gero pirmas kartais, kai Sūduva apskritai mačiau. Savaime suprantama, kad žaidė visa komanda, tačiau po namų rungtynių su Brannu žiūrovui iš šalies atrodė, kad būtent Radzinevičius vienas viską ten padarė. O metų jam tuomet tebuvo 21-eri. To žmogaus vardą jau tada įsiminiau. Va jei į užsienį jis būtų išlėkęs tuomet, gal ir geriau jo karjera būtų susiklosčiusi. Gerai, štai keletas fragmentų iš minėto straipsnio.

Beje, pasikapsčius gugle, pavyko rasti trumpą 2005 metų pokalbį su Tomu – kaip sykis po pasirašytos sutarties su Libereco Slovanu. Įdomiausia, kad tas tekstas kybo kartu su senąją Sūduvos tinklapio versija.

O gal kas turit kokios fotografuotos medžiagos iš tų laikų? Tekste minimas raudonas kilimas skamba baisiai intriguojančiai.

>>>

Aistruoliu torpeda vadinamas komandos lyderis Tomas šiais metais buvo pakviestas atstovauti šalies futbolo rinktinei. „Vieni futbolininkai daug treniruojasi ir pasiekia gerų rezultatų. Kitiems sekasi, nes jie turi nepaaiškinamą nuojautą. Save priskirčiau prie tų žaidėjų, kurie reikiamu metu atsiduria reikiamoje vietoje. Atrodo, kad kamuolys pats tave susirado. Telieka pajusti akimirką, po kurios smūgis į vartus būna sėkmingas“, – tikino geriausias praėjusiojo sezono Lietuvos futbolininkas.

o

Kai rugpjūčio 29-ąją Marijampolės komanda Kaune įveikė Norvegijos ekipą, „Sūduvos“ gerbėjai komandai surengė įspūdingą sutikimą. Jie antrą valandą nakties į gimtąjį miestą grįžusiems žaidėjams prie Marijampolės stadiono ištiesė raudoną kilimą.

o

T. Radzinevičius aistrą futbolui paveldėjo iš savo tėvo, kuris jaunystėje irgi žaidė futbolą „Sūduvos“ jaunių komandoje. Tomas futbolo treniruotes pradėjo lankyti mokydamasis pradinėse klasėse. Šios sporto šakos neužmiršo ir mokydamasis Marijampolės aukštesniojoje žemės ūkio mokykloje. Joje vaikinas baigė dvylika klasių ir išmoko staliaus amato. Jis be vargo gali padaryti inkilą, įmontuoti spyną į duris, pagaminti langų rėmus.

o

Ir kokios tik spalvos marškinių Radzinevičiui neteko nešioti nuo 2005!!

Po sėkmingų varžybų su norvegais T. Radzinevičius pajuto šlovės naštą. Jis pastebėjo, kad gatvėje jį seka praeivių žvilgsniai. „Apėmė labai keistas jausmas. Aplinkiniai tave atpažįsta, o tu jų – ne, – sakė Tomas. – Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad toks dėmesys yra nemalonus“.

o

„Sūduvos“ klubo vadovai neslepia, kad po sėkmingo komandos pasirodymo marijampoliečiai futbolininkai sudomino užsienio klubus. Daugiausiai dėmesio sulaukia T. Radzinevičius. Geriausias praėjusio šalies futbolo čempionato žaidėjas svajoja žaisti kokiame nors Italijos futbolo klube. Jo svajonių komanda – Turino „Juventus“.

o

Tokios tokelės. Ne pati linksmiausia istorija. Kai kurioms svajonėms nėra lemta išsipildyti.

1 Response to “Radzinevičius 2002”


  1. 1 Anonimas 2010-06-13 18:49

    Ponssssss Murauskasssssss pasiule atvaziuati [jaigu moki dar zaisti]RADZIAI man atrodo kat jis ji izeide ir ate Tomai.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

  • 1 190 388 hits