Laukiam: Sūduva – Rapid

Štai ir išaušo lemtinga diena, kurios laukiam pusę sezono. Rapidas atvažiavo dar sezono nepradėjęs, Sūduva – po ilgokos pertraukos ir paskutinių paraku dvelkiančių ir įkvepimo suteikiančių rungtynių. Kas bus tas bus – kelio atgal nėra.

Europos lygos rungtynės – visada ir visiems šventė. Ir žaidėjams, ir gerbėjams. O dar jei komanda padori tenka – iš vis džiugi žinia apsiniaukusiame lietuviško futbolo pasaulyje, kuriame vis dar populiarios naujienos apie bankrutuojančius ir nuo žemės paviršiaus dingstančius klubus. Tad nusiteikimas – ypatingas.

Tačiau šiemet galime kalbėti ne tik apie nusiteikimą. Ko gero galime kalbėti ir apie žymiai racionalesnį pasirengimą, nei anksčiau. Vietoje įprastinio „varžovo nepažįstame, eisime ir garbingai kovosime“, mus pasiekė žinia, kad Sūduvos treneris ne tik turėjo vaizdo įrašų, bet netgi važiavo priešininko pamatyti gyvai. Tas labai džiugina, nes viena yra rengtis „garbingai kovai“, kita – rungtynėms su konkrečiu priešininku.

Šis faktas džiugina, tačiau kasdieniai reikalai nėra tokie jau geri. Kaip žinia traumuotas svarbus pagrindinės sudėties žmogus – vidurio gynėjas Nerijus Radžius. Sutikime Radžius šiais metais nebuvo tokios svarbos žaidėjas, kaip Samsuviovas ar netgi Skinderis su Zelmiku. Sunku pasakyti kodėl – pamenu, sezono pradžioje jis dar gainiodavo saviškius ir organizuodavo gynybą, tačiau pastaruoju metu tiesiog, taip sakant, dirbo savo darbą. Galbūt taip atrodo ir dėl to, kad gynyboje šiais metais akivaizdžiai trūksta darnos. Lyg ir viskas neblogai, tačiau kvailokų klaidų kiekis mažumėlę viršija „taisyklę patvirtinančios išimties“ procentą. Tačiau. Tačiau tokios rungtynėse, kokias Sūduva žais ketvirtadienį, Radžiaus patirtis būtų buvusi baisiai reikalinga. Nieko nebus – treneriams teks ieškoti kitų būtų gynybai stiprinti.

Startinės sudėties planai apskritai yra įdomiausias artėjančių rungtynių aspektas. Sunku pasakyti, kam bus lemta eiti į stadioną ir stoti prieš žaliai baltus iš Austrijos. Labai daug klaustukų. Eina kalbos, kad Radžių pakeis Leimonas. Tai dar būtų nieko, tačiau turint omeny, kiek mažai šiemet Leimonas žaidė, ramybės šis priverstinis keitimas suteikia mažai. Bet dėtis nėra kur – Leimonas centro gynėjo pozicijoje yra ko gero vienintelė galima išeitis. Taigi, tikri gynėjai – Skrobas, Leimonas, Valaitis, Slavickas.

Tiesa, pamiršom vartininką. Čia irgi situacija kelia drebulį. Viens traumuotas, kits – jau Šiauliuose, o trečiasis, nors ir kilęs iš Kalvarijos, tačiau dar visai neseniai gyveno Vilniuje. Neduok Dieve – nesakau, kad Valinčius blogas vartininkas. Klausimas tik ar savaitė treniruočių su komanda gali garantuoti darnų vartininko ir kitų komandos grandžių darbą.

Saugai. Na jei Leimonui nereikėtų eit į gynybą, jis natūraliai stotų į atsitraukusio, gynėjams padedančio ir priešininkų atakas griaunančio saugo vietą. O kad taip nėra, saugų išsidėstymą nuspėti nėra lengva. Ir Grande, ir Kozyuberda, ir Chvedukas yra labiau puolantys ir kuriantys, nei besiginantys ir griaunantys. Urbšys? Esau – jei tik liko komandoje? Kažin. Iš Vėtros ką tik atkeliavęs Gogberašvilis, jei teisingai pamenu, labiau žaidė atakuojančiu krašto saugu, nei trynėsi centre. Konkurencijos jis greičiausiai gali daugiausiai sudaryti Grigaičiui, nes Liu Chao ko gero vis viena žais.

Liko du puolėjai. Jeigu juos leisti abu – ok. Bet jeigu bus leidžiamas vienas – duodu ranką nukirst – žais ne Lukšys, o Beniušis. Ir ne tik dėl to, kad du įvarčius Ventspilsui įmušė. Akivaizdu, kad tokiose rungtynėse,  kur į puolimą greičiausiai nebus metamos ypač didelės pajėgos, Beniušis bus efektyvesnis už Lukšį.

Štai tokie sudėties reikalai – daugiau praktiškai net minėti nėra ką. Sūduvos šiandieninę padėtį galima įvardinti paprastai – komanda, stokojanti gynybinio potencialo. Tiesiog nėra kietai gynybai tinkamų žmonių. Tai ką daryt? Gal reik spjaut į gynybą, leist į aikštę du puolėjus ir spaust Rapidą iš paskutiniųjų? Juokauju. Nemanau, kad taip bus.

Padėtis, reikia pripažint, nėra paprasta. Yra naujų žmonių, tačiau su komanda jie praktiškai nėra žaidę. Manau, daugelis mūsų prisimena Gnedojaus debiutą Sūduvoje Pankratjevo laikais lošiant su Zalcburgu ir kuo visa tai baigėsi. Ir Sūduvai, ir Gnedojui. Yra žaidimo bėdų, kurios taip neišsisprendė bei kurios turėtų būti dar ūmesnės lošiant su tokiu stipriu varžovu.

Be abejo, vieną pliusą turim. Kaip visada, varžovas tikrai į Sūduvą nežiūrės labai rimtai. Juk ir mes į Velso bei Šiaurės Airijos komandas rimtai nežiūrim. Garantuoju – būtent tai ir lėmė, kad prieš pora metų Zalcburgas Marijampolėje pirmasis praleido įvartį. Sūduvos problema tą kartą buvo elementari – plano kaip elgtis nutikus situacijai „mes įmušam pirmi“ nebuvo. Niekas to nesitikėjo. Todėl vietoj ramaus rezultato išsaugojimo, buvo toliau žaidžiamas pakankamai atviras futbolas, kas ir lėmė keturis įvarčius į Sūduvos vartus.

O toliau viską lems nusiteikimas. Gerai pasistengus, Sūduva tikrai gali nugalėti tokio lygio atostogaujančią komandą. Taip, tai būtų stebuklas. Taip apie tokį rezultatą rašytų laikraščiai. Tačiau šiam stebuklui įvykt yra racionalaus pagrindo. Svarbu, kad būtų tinkamas nusiteikimas ir kuo pilnesnės tribūnos.

21 Responses to “Laukiam: Sūduva – Rapid”


 1. 1 griezhtas 2010-07-15 07:50

  kadangi donce orginalumu iki siol nepasizymejo tai bus tep:
  gynejai skroblas, leimonas, valaitis, slavickas
  saugai grigaitis, grande, urbsys, koziuberda, chao
  puolime luksys
  Zaidimas nevyks iki 76 min. kol nuspres pakeisti grigaiti i beniusi, o urbsi i gruzina, tada prasides zaidimas, tik neaisku kiek busim gave tai 76 min ir ar isvis bus glima ka nors prizaisti

  cia tikiuos tik mano kosmaras….

 2. 2 voleur 2010-07-15 08:00

  Va ką rašo ivartis.lt kaip apie mėgėjus pakalbėjo…
  “Jų žaidimas gana paprastas, siunčiami aukšti kamuoliai į priekį ir ten jau kovojama. Pas juos komandoje lyderio nėra ir jie teturi vos kelias kombinacijas“ – užtikrinai „Sūduvos“ žaidimą nagrinėjo „Rapid“ strategas.“

 3. 3 Lukas 2010-07-15 08:28

  Jei yra is Vilniaus vaziuojanciu i varzybas ir atgal ir turinciu laisva vieta, duokit zinia, prisijungsiu. 865561139.
  Lukas

 4. 4 ponas pop 2010-07-15 09:03

  ką jie šneka – pofig. visi visada apie lietuviška futbolą taip šneka. tačiau, karts nuo karto, ima ir nutinka stebuklai. nes futbolas nėra grįstas vien racionalia logika. manau, glazgo reindžerių treneris tą patą kažkada apie fbk kalbėjo. atvirai pasakius, kuo labiau jie taip galvoja – tuo lengviau yra mums padaryti stebuklą. rapidas nėra barselona. čia tai jau faktas.

 5. 5 Lukas 2010-07-15 09:08

  ponas pop, gal pats tamsta is vilniaus vaziuosite i majami ? :)

 6. 6 bronius 2010-07-15 09:13

  Jei gruzinas Sūduvoje pritaps, bus pas jus tas lyderis, kurio pasigedo Rapido treneris :) Turite deimančiuką, tereikia nušlifuoti..

 7. 7 viedras 2010-07-15 09:23

  Neturint Radžiaus reikia sumažint krašto gynėjų bėgiojimą į puolimą – kitaip bus daug tokių kontrų kraštais, kokias rengė ir Ventspilis. O gal vietoj Leimono statyt Klevinską arba kokį Lasevičių centro gynyboj, o patį Leimoną atraminiu saugu? Tiek atraminio saugo pozicijoj, tiek gynyboj Leimono darbas skiriasi minimaliai – tačiau žaisti atraminiu saugu Leimonui sekasi žymiai geriau. Taip išsispręstų ir ta problema, kad visi centro saugai labiau atakuojančio stiliaus – o žaidžiant su Rapidu vien 4 gynėjai neapsigins…

 8. 8 axsel 2010-07-15 09:51

  kad tuo atraminiu saugu Grande zaidzia.

 9. 9 puodas 2010-07-15 10:01

  Nusisneka tas Rapido duchelis apie lyderius, kur Luksys, Beniusis? Ir is viso ,keistai jis nagrineja ta musu zadima, per atvirai jis kalba, tikiuosi prisikalbes ir FKS laimes

 10. 10 puodas 2010-07-15 10:05

  Mau suduvai labiausiai reketu saugotis Steffen’o Hofmann’o, su imustais ivarciais atrod gan neblogai,kaip anksciau musu macola, ir reiketu pasisaugot to kruato,nes neblogai atrodo.

 11. 12 viedras 2010-07-15 10:07

  Grande netinka į Leimono vietą – jis kūrėjas, o ne griovėjas. Galbūt A lygoj gali žaist Leimono vietoj, kai 4 gynėjai sugeba apsiginti (ir tai nevisada), bet prieš Rapidą tą daryt bus žymiai sunkiau.

 12. 13 suvalkas 2010-07-15 10:08

  na sudetis atrodyt turetu taip:
  vartai – valincius;
  gynyba – skroblas, leimonas, valaitis, slavickas,
  saugai – des.- kaziubirda, vidury grande, chvedukas, kair -liu.
  puolejas – beniusis, po polieju – gruzinas.

  Bet grande vakar buvo susirges neaisku ar siandien los, tai jeigu jis nelos kaziubirda eis i vidury desiniam grigaitis

 13. 14 voleur 2010-07-15 10:29

  Man atrodo nieko gero sudėtyje perdaug nepamatysim žais lukšys ir grigaitis :( Na aišku norisi tikėtis kad taip nebus.

 14. 15 tipo 2010-07-15 12:35

  kartojuos,kad komandos situacija gal net pries svarbiausias rungtynes tragiska.Su tokio lygio komanda galima zaisti tik pilnai sukomplektuotai komandai.Nei Leimonas,nei kuris kitas nesulos centre uz tuos kurie traumuoti arba palike komanda.Vienu zodziu ruosemes,ruosemes o kai reikia zaisti nera kam.

 15. 16 ponas pop 2010-07-15 13:27

  yep – gruzinas po beniušiu. skamba visai neblogai. sakyčiau, jei gynyba dvejonių kelia dėl visiems žinomų priežasčių, ko tai tikėčiau, jog saugų-gruzino-beniušio junginys gali visai neblogai suveikt. ir ypač jei austrai bus atsipūtę, karščio mažumėlę nukankinti ir manantys, kad puse kojos bus galima apsigint – gali visko jiems ten nutikt.

  juolab kad sūduvos naujokai gali būti ne tik bėda, bet ir koziris – nei beniušio, nei gruzino jie padoriai matę nebus. bent jau tokiam formate, kokiam jie sūduvoj pasirodys (jeigu tik pasirodys).

 16. 17 Sargėnas 2010-07-15 15:55

  Pažiūrėsim pamatysim. Liko nedaug laukti.

 17. 18 voleur 2010-07-15 17:18

  Manau dauguma cia nekantrauja :) as pats jau vakar bilietus nusipirkau o siandien jau vos ne minutes skaiciuoju iki rungtyniu :D Vistik norisi tiket kad kazka galim…

 18. 19 Tadasas 2010-07-15 22:14

  jo parode musu treneriai isprusima su zaidimu “keliam baliona ir ziurim kas bus“

 19. 20 rimvill 2010-07-15 22:31

  sveikinimai venceviciui isleidus i starta esau,kuris net per Ltu cempionata ant suolo sedi. Siaip vyrai kovesi bet gavosi kaip visalaika…

 20. 21 viedras 2010-07-15 22:34

  Toli mum iki austrų su tokiu žaidimu, oi kaip toli. Nei vienos progos nesukūrė – austrų gynyba mūsų bedančiam puolimui buvo nepramušama. Treneris neturi jokios įtakos komandos žaidimui – žaidėjai žaidžia kas kaip nori. Tai gal atleidžiam Vencevičių ir sėdim be trenerio? Bent jau atlyginimo niekam be reikalo nereikės mokėt… Galima pamiršt visus žygius Europos Lygoj – į 3 kvalifikacinį etapą dar ilgai neišeisim – geriau susikoncentruot A Lygoj ir toliau “sėkmingai“ kovot dėl bronzos…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits