23: SŪDUVA 7:0 KLAIPĖDA

Tai, ką, pavarė „bachūriukai“. Čia, kaip suprantu, naujas Sūduvos stadiono anekdotas. O bachūriukai tikrai pavarė – žaidė puse kojos, o vis tiek žmonės pasilinksminimą gerą suteikė. Velnias, nori nenori kirba tos mintys apie lietuviško futbolo keistenybes… Vis tik šiandien buvo akivaizdu, jog komandų lygis skiriasi ženkliai per daug. Klaipėda atrodė kaip Visagino Interas kadaise (tais, laikais, kai ta komanda atvažiuodavo be atsarginių, o ir pačią komandą rinkdavo rungtynių išvakarėse) arba FCV (ar dar pamenat tokį klubą?) prieš pat savo krachą. O juk Klaipėda, kaip suprantu, lyg ir toks pusėtinai tvarkomas klubas yra. Tuo tarpu aikštėje atrodo lyg būtų komanda iš kitos galaktikos. Antras dalykas yra menkas žmonių skaičius stadione. Ir ne komandų jėgų skirtume esmė – juk tokiose rungtynėse garantuota yra jei ne padori kova, tai bent jau krūva įvarčių. Ko gali reikėti daugiau? Tiesa pasakius, senais gerais laikais tokių lengvų rungtynių apskritai retai tepasitaikydavo – kai į stadioną eini tvirtai žinodamas, kad tavo komanda laimės ir vienintelis klausimas yra apie tai, kiek įvarčių sugebės per 90 min įsūdyt. Yra kaip yra, tačiau šiedu dalykai nuteikia nelabai linksmai. Visada sakau, kad geriau daugiau komandų čempionate, nei mažiau, tačiau, prisipažinsiu, kartais tokias rungtynes stebint neviltis apima.

Slavickas ginasi, Skroblas spokso mergas (gal vis tik į kamuolį?), o Sakalų vėliavos ramiai sau kabo.

Apie pačias rungtynes šnekėti  nelabai ir yra ką. Keletas puikių įvarčių, o keletas – tiesiog darbinių. Krūva neišnaudotų progų – dažniausiai dėl to pati Sūduva ir būdavo kalta. Iš priešininkų pusės įsiminė nebent puikus vartininko veiksmas antram kėlinį po, berods, Beniušio smūgio galva. Krūva įrodymų, jog vienu lietimu pasiekti galima žymiai daugiau, nei įprastiniu „gaunu kamuolį-apsidairau-bėgu penkis metrus-vėl apsidairau-mėginu atiduoti kamuolį kam nors kitam“. Keletas vieno lietimo atakų suveikė tiesiog ideliai, kaip iš vadovėlio.

Grigaitis. Šį kartą išlėkė už aikštės ribų.

Urbšys ką tik įmušė savo trečią įvartį. Šalia - Lado, priekyje - Liu.

Urbšys eina pirkt šampano, o Skroblas grąžina Sūduvą į sau įprastą keturių žmonių gynybą.

Pirmas kėlinys, sakyčiau, buvo Grigaičio, antras – Lado. Vis dar savo vietos aikštėj nerandantis Beniušis ir vis dar mažokai matomas Lukšys. Abu mušė įvarčius iš padėčių, kai neįmušti buvo tiesiog neįmanoma. O va Urbšys mušė iš taškų, kuriuose labiau turėjo būti kuris nors iš puolėjų.

Povilas Leimonas - šiemet jo matėme nedaug. Užtat galima pasidžiaugti, kad ilgai gydyta trauma jo žaidimo kokybei įtakos neturėjo.

Dar buvo mistinis žaidimas trimis gynėjais antro kėlinio pradžioje. Nesuveikė. Gynėjo keitimas puolėju tokiose rungtynėse lyg ir pateisinamas. Ką ten gintis, jei pulti nelabai kas ir besirengia? Tačiau koks šio eksperimento tikslas? Ar ketinama tokia schema žaisti prieš Ekraną ar Žalgirį lemiamose rungtynėse? Labai tuo abejoju. Jei ne, tai kam to reikėjo? Teoriškai galvojant, tokios rungtynės lyg ir galėtų būti skirtos naujų kombinacijų ir derinių išbandymams, jaunų žaidėjų pratinimui prie aikštės ir panašiems tikslams, o ne eksperimentams, kurie jokio pritaikymo neturi. Taip pat stebino akivaizdus komandos tingulys antrame kėlinyje. Taip, rungtynių baigtis buvo daugiau nei aiški, tačiau toks kamuolio badymas savo aikštės pusėje lyg ir turėtų rodyti, kad daugiau jokių tikslų šiose rungtynės žaidėjams nebuvo iškelta. Tokią ramybę galima pateisinti nebent tuo, kad žaidėjai, kaip pas mus sakoma, „taupė“ jėgas prieš ateinančio trečiadienio rungtynes, nes Lietuvoje gi, sužaisti trejas rungtynes per aštuonias dienas yra baisus išbandymas.

Per pertrauką taurs įteiktos trims Marijampolės vaikų komandoms. Šie - čempionai. Viskas buvo gražu, tik būtų buvę dar gražiau, jei į aikštę būtų pakviesti kiekvienos komandos treneriai, o visokie ten merai ir jų pagalbininkai būtų bent kiek kuklesni.

Štai toks buvo futbolo vakaras Marijampolėje sekmadienį. Toks lengvas, vasarinis kamuolio pagainiojimas maloniai šildant paskutiniams vasariškiems saulės spinduliams. Nesunkus futbolininkams, malonus žiūrovams. Akivaizdu, kad trečiadienį bus sunkiau.

Reklama

42 Responses to “23: SŪDUVA 7:0 KLAIPĖDA”


 1. 1 voleur 2010-08-23 13:43

  Tie “bachuriukai“ tai i pabaiga jau pabost pradejo :D

 2. 2 . 2010-08-23 14:29

  O pala, kur dingo tie “ekspertai“, kurie reikalauja Vencevičiaus galvos?

 3. 3 ... 2010-08-23 14:38

  O ka tie ekspertai privalo sakyti, kai vienuoliktokai aplose 6c klase?

 4. 4 ponas pop 2010-08-23 15:28

  tai apie tai ir mėginau kalbėt. lygių skirtumas toks, kad beprasmiška ką nors čia analizuot. dėl to ir komentarų jokių nebėra. galų gale, lošiant su tokia komanda net ne įmuštų įvarčių skaičius svarbus. šiaip jau sūduvos žaidimas nebuvo nei super gražus, nei super įspūdingas. nebuvo ypatingų kombinacijų, nestandartinių sprendimų – to, ką, atrodo, komanda galėtų mėgint ir treniruotis su tokiu varžovu. o kai antram kėliny pradėjo baksnot kamuolį savo pusėje – ir iš viso tapo akivaizdu, kad jokių ypatingų uždavinių apart trijų taškų komanda neturėjo.

  aš vencenvičiaus galvos niekada nereikalavau. tačiau faktas, kad kaip gera sutepta mašina veikiančios komandos turinčios savo žaidimo stilių dar teks palaukti. dabar sūduva tokias klaipėdas mindo tiesiog dėl to, kad svorio kategorijos žiauriai skiriasi. o kadangi žaidimo nelabai yra, tad su savo svorio kategorijos komandomis tenka juodai arti, kad bent jau minimaliai teigiamas rezultatas būtų.

  tokios tos lietuviško futbolo šiais laikais grimasos.

 5. 5 griezhtas 2010-08-23 15:40

  nu venceviciu galva visada galima nukirst, nes individualiu graziu veiksmu buvo, taciau greitu ataku kaip nebuvo taip nera, nuolat perlaikomas kamuolys, nemokama zaist vienu lietimu, zodziu matosi, kad komanda neturi trenerio, nes zaidime nera elementariu futbolo pagrindu. Galu gale vakar galejo isleist dublerius antram kelinyje pasidraskyt, kad butu ka keist jei kas susitraumuotu ir korteliu prisirinktu.
  Individualiai suduvos zaidejai lietuvos mastui yra tikrai neblogo lygio, taciu komandinio zaidimo kaip nera taip ir nebuvo.
  Beje vakar man patiko grigaitis, tikrai ir lakste ir holivudu prirode, aisku kaip ir visi nemoka ziast vienu leitimu, bet vakar jis antra kart per sezona pabegiojo ir tai dziugu.
  Leimonas visai nieko dejo sprintu ir driblingu.
  Beje patiko ir luksys, mokejimu apsimest vos paeinanciu, o kai reikia issaut.
  nepatiko, kad sedes grande, arba tiesiog neuzsimotyvaves…

 6. 6 diletantas 2010-08-23 15:50

  griezhtas, tai nori pasakyt, Vencius liepia zaidejams nezaist vienu lietimu, perlaikyti kamuoli ir pan?nejuokink tik, nes net nebejuokinga o pikta. Vencius pats neisheis i aikshte ir neprades “losht vienu lietimu ir neperlaikinet kamuolio“.o zaidejai losia taip, kokio lygio jie yra.
  su Tauru zais.tada kritikuot bus galima arba girt.

 7. 7 Varvalas 2010-08-23 16:03

  Pradėsiu nuo paskutiniojo Griezhto sakinio, kuris susišaukia ir su Pono Pop mintimi apie Lukšį. Pritariu Griezhtam, kad Povilas vaidmeni susikuria is nieko. Ir tuo paciu paprieštarausiui Ponui Popui – aš manau, kad abu Lukšio įvarčiai buvo apsiekti iš “niekur“. Na, nebuvo ten įvartinių situacijų. Pirmuoju atveju, du (ar trys) klaipėdiečiai filosofavo aplink vieną kamuolį – į tą diskusiją įsimaišė Poviliukas ir žiū, kad kamuolys jau vartuose. Antruoju atveju. Lukšys turėjo kamuolį nepavojingame ir neaštriame kampe – patrynė ir bac. Ir vėl kamuolys vartuose. Va, iš šimtaprocentinių progų Poviliukas daug prasčiau ką nors išlaužia.
  Vakar geriausiu žaidėju rinkčiau Leimoną. Neatsiliko ir Urbšys su Grigaičiu. Nelabai prie komandos klijuojasi Beniušis. Po traumos iš Chveduko irgi teliko tik šešėlis, bet šitas žaidėjas atsigaus. Vakar blogai žaisti buvo beveik neįmanoma.
  Detektyvo žvilgsnis: pagal fotografavimo kampą nustatyta, kad fotografas sėdėjo šešioliktos eilės pradžioje (kažkur 1-3 vietose) ir padarė puslitrį alaus :)

 8. 8 dar visai zalias 2010-08-23 16:53

  vat ba būtent tokiose rungtynėse visas smagumas ir yra ta įvarčių gausa. bet… po 5 “golo“ pasidarė gaila. ir ne tiek klaipėdos,kiek lietuviško futbolo apskritai. žinoma, yra trys komandos akštesnio lygio, tačiau aš asmeniškai, kaip neautralus futbolo gerbėjas, norėčiau daugiau stiprių komandų, kurios keltų šalies ir jos futbolininkų lygį. bet čia pasakiau, ką visi ir taip puikiai žino ir supranta.

 9. 9 lukas 2010-08-23 16:59

  grieztas,isvardyk man zaidejus kurie jau cia tokie individualiai stiprus.

 10. 10 griezhtas to lukas 2010-08-23 18:12

  lietuvos lygiu individualia kamuolio valdymo technika issiskiria: Slavickas, , tas pats leimonas, Lado, Chao, vakar ir grigaitis cirkus krete, Koziuberda, Beniusis. kitose Lt komandoje tikrai tokio kiekio ir kokybes “tryneju“ nera.

 11. 11 lukas 2010-08-23 19:17

  sutinku del lado ir koziuberda,bet kiti labai silpni.bet,kad dar tau ir beniusis techniskas,tai matosi kaip supranti futbola.

 12. 12 griezhtas to lukas 2010-08-23 19:51

  tu atkreipk kada demesi kaip beniusis laiko kamuoli ir kaip gynejams sekasi is jo ji atimt, tada ir pasakok, kad beniusis neturi kamuolio valdymo technikos…

 13. 13 lukas 2010-08-23 20:17

  tai,kad jis pats ta kamuoli atiduoda,atsoka kaip nuo medzio.cia prajuokinai.

 14. 14 Varvalas 2010-08-23 20:54

  Beniušis, kaip vidurio puolėjas, yra gana techniškas futbolininkas (Lietuvos masteliu). Iš jo kamuolį atimti gynėjams yra beveik neįmanoma. Na, o kamuolio stabdymo ar mušimo technika nespinduliuoja beveik visi puolėjai, kurie yra beveik dviejų metrų ūgio. Beniušis ir neprivalo taip driblinguoti, kaip koks nors Macola savo geriausiais laikais.

 15. 15 Remis 2010-08-23 21:15

  “Klaipėdos“ planai šiam sezonui buvo šiek tiek kitokie. Tik liepos mėnesį, kai beveik visi stiprinosi, jie visus stipriausius žaidėjus paleido. Dabar kas Mažeikiuose, kas Gargžduose, kas grįžo į Kaliningradą, o kas Norvegijoje žuvis gaudo. Iš čia ir tokie rezultatai.

 16. 16 Varvalas 2010-08-23 21:35

  Pernai rudenį “Klaipėdos’ gimdytotai stenėjo maždaug taip: pirmaisiais metais – tampame kietais vidutiniokais, antraisiais laimime medalius, trečiaisiais tampame čempionais ir nukalame kelias komandas Europos taurėse. Deja, viskas baigsis pirmaisiais “kūrybos“ metais, nes šitos šutvės kitąmet neliks.

 17. 17 suvalkas 2010-08-23 22:25

  nu klaipeda jau pamirskit, dabar reikia ziuret kaip Taura aplosti ir but gerai kad zalgiris bent lygiom su ekranu sulostu…

 18. 18 ponas pop 2010-08-23 22:34

  aha, vieną dalyką praleidau, bet apie jį buvo užsiminta. praktiškai viskas įspūdingesnio sūduvai nutiko, kai individualiai žybtelėdavo vienas ar kitas žaidėjas. kad ir tas pirmas įvartis (berods, pirmas) – grigaitis gražiai apibėga priešininkus, gauna gerą pasą (tik nepamenu, kas jį atidavė), negaišdamas meta jį link urbšio, o šis galva daro įvartį. tačiau tokie momentai greičiau būdavo malonios išimtys nei situacijos, link kurių pastoviai judėtų visa komanda. va čia ir galima kalbėti apie tam tikrų elementarių komandinio žaidimo principų nebuvimą – dėl ko ir verta mest akmenį į trenerių daržą.

  ir net ne “pasuose vienu lietumu“ čia esmė. problema, man rods, yra gilesnė. dažnokai kamuolys yra perlaikomas vien todėl, kad tas, kuris su kamuoliu – bėga, o visi kiti – pėsčiomis eina ir dar kiekvienas ant nugaros nešasi bent po vieną priešininko gynėją. Finale ir gaunasi taip, kad kamuolio atiduot nėra kam. O dar toliau gaunasi taip, kad kamuolys grįžta atgal į gynybą, nes tų žaidėjų priešininkai nedengia.

  Taigi, bėda yra ta, kad niekas nežaidžia be kamuolio. sakydamas “niekas“ lazdą gal ir perlenkiu – tačiau to judesio baisiai trūksta. labai tas matosi, kai kamuolys iš užribio metamas – tie, kas yra arčiau tiesiog stovi, todėl metantysis ir mojuoja tą kamuolį, kol kas nors ryžtasi ir iš gelmės atbėga. panašus vaizdelis yra letesnės, pozicinės atakos metu. juda nebent žmonės, esantys 10 m spinduliu nuo kamuolio – kiti stebi. Dėl to ir baksnoja žmonės tą kamuolį pirmyn-atgal kelių metrų atstumu.

  taigi, norėjau pasakyt, kad individualų žaidėjo pajėgumą verta matuot ne tik tuo, kiek km jis nubėga ir kiek priešininkų sugeba apibėgt. ne viena mesio viražai yra atskaitos taškas. tas pats čia minėtas macola sūduvos laikais (gal anskčiau ir kitaip lošdavo), buvo ko gero vienas mažiausiai lakstančių žaidėjų. ir į indivualius reidus jis nesileisdavo. užtat pakakdavo jo sugebėjimo genialiai pasus dalint, kad kas trečias jų prie vartų kurtų progas.

 19. 19 Varvalas 2010-08-23 22:51

  Deja, ir V. Kasperavičius klysta. Interviu su A. Urbšiu jis rašo, kad tai buvo pirmas kartas, kai šis futbolininkas per vienerias rungtynes pelnė tris įvarčius.

  Netiesa, prie trejus metus, 2007 m. rugpjūčio 2 d., jis Šiaurės Airijos komandai “Dungannon Swifts“ irgi įsūdė “tritkę“.

  O apie Taurą nėra ką daug galvoti – jie turi labai galvotą trenerį su kepuraite. Ir tegul anie galvoja.

 20. 20 ponas pop 2010-08-23 23:01

  manyčiau, urbšį laisvai puolėju galima būtų perkvalifikuoti – nes baudos aikštelėj sukasi tiksliai ir greitai, vietą išsirenka puikiai, o va perlaikyti kamuoliai aikštės vidury – vis dar yra jo firminis ženklas. anyway, per gimtadienį įkalt tris įvarčius turėtų būti baisiai smagu! su kuo urbšį ir pasveikinkim.

 21. 21 Valdas K. 2010-08-24 08:18

  Gerbiamas Varvalai, apgailestauju, jei nesupratote, kad buvo rašoma apie įvarčius A lygoje. Nenorėjau, kad įžangos viename sakinyje du kartus kartotųsi A lyga. Pasirodo, reikia. Kaip armijoje sakydavo “Dlia osobo odarionych“. Šiuo atveju jokiu būdu netaikau Varvalui, tačiau ši frazė daugeliu atveju tinka.

 22. 22 molis 2010-08-24 08:18

  Tauro treneris tik be kepuraites sekmadieny irgi buvo stadione ir stebejo yvykius. Ar zinot kas, gal rytoj irgi kieno nors is suduvieciu gimtadienis bus? :)

 23. 23 ziurovas 2010-08-24 08:22

  aplose du kart lavonus,tai nezinot kas darosi…paziuresim su tauru…

 24. 24 Valdas K. 2010-08-24 08:26

  “Gimtadienis futbolininkui buvo linksmas – „Sūduva“ A lygos čempionate 7:0 sutriuškino „Klaipėdą“ ir iškovojo pergalę rekordine persvara, o pats Andrius pirmą kartą per rungtynes įmušė tris įvarčius“. Klausimas Varvalui: ar būtinai po žodžio “per“reikėjo įrašyti A lygos? Maniau, kad tokiems išprususiems žmonėms kaip Varvalas ir taip turėtų būti aišku. Nors rašydamas suabejojau, ar bus.

 25. 25 ponas pop 2010-08-24 08:54

  Valdai – nesinervink, bet kalbos logika, kiek aš ją išmanau – būtent taip ir reikalautų parašyti. Dabar šito sakinio niekaip kitaip ir neina suprast, kaip apie pirmą kartą urbšio karjeroje su trimis įvarčiais. bet gal neverta čia šitos diskusijos tęsti.

 26. 26 Varvalas 2010-08-24 09:00

  p. Valdai,
  Varvalui tiks visos to sakinio redakcijos. Aš tik susirūpinau, kad jubiliatas nepasijaustų nuskriaustu. Manau, kad reikėjo nors skliausteliuose paminėti, jog Andriui jau kartą net per europines rungtynes pavyko “įdėti“ tritaškį. Va, tokia redakcija būtų pati tiksliausia.
  Manau, kad Andrius suteiks galimybę reabilituotis, kai kam nors įkals keturis įvarčius.

 27. 27 Valdas K. 2010-08-24 09:49

  Varvalui: na, jei A lygoje pradės žaisti ne tik “Klaipėdos“, bet ir Visagino “Interai“, galimybė tikrai atsiras… Tačiau sutinku, reikėjo įterpti sakinį apie tai, kad Andrius 3 įvarčius sugeba įmušti ne tik A lygoje. Tuo ir baigiame.

 28. 28 viedras 2010-08-24 09:52

  Urbšys kitose pozicijose apart puolėjo nemoka ir nemokėjo gerai lošt. Bet, žinant mūsų trenerio galimybes, nereik stebėtis, kodėl Urbšys vis dar rungtyniauja centro saugu ir užima keistas pareigas – kamuolio perlaikymas ir jo praradimas aikštės viduryje. Nors, kiek pamenu, Gabriui vadovaujant jis dažnai buvo statomas puolėju.
  Lukšys… Taip, jis tą miegančio ir vos vos paeinančio vaidmenį atlieka neblogai… tik prieš tokio lygio komandas kaip Klaipėda. Lošiant su lentelės viršuje esančiomis komandomis Lukšys jei muša įvartį, tai dažniausiai tokį, kur tik koją pakišt reikia, o daugiau naudos tokiose rungtynėse iš jo yra tik tada, kai reik nubėgt prie varžovų vartininko, kad šis laiko netemptų. O va prieš Klaipėdą sugeba ir mandriau mušt. Tuo nėra kuo stebėtis – nebūtų stebuklas, jeigu ir Valinčius sugebėtų bankę Klaipėdai įrident.
  Kažkas šnekėjo, kad Sūduvoj nėra individualiai stiprių žaidėjų. Galiu pasakyt tik tiek – jeigu komandoj nebūtų tokių žaidėjų, ji dabar sėdėtų už nugarų ir Taurui, ir Bangai, ir Ekranui, ir Žalgiriui. Tik žaidėjų individualūs sugebėjimai tempia komandą, nes ji yra visiškai nesulipdyta ir nesusižaidusi (dėkui treneriui).
  Beje, ekspertai, reikalaujantys Vencevičiaus galvos, niekur nedingo ir nedings, nebent A Lygą laimės Sūduva, tada gal būt tik šiek tiek pritils…

 29. 29 Varvalas 2010-08-24 10:09

  Aš vasaros pradžioje norėjau, kad Urbšys keliautų į “Kruoją“ (vietoj šitos komandos pavadinimo galite įrašyti bet kurį kitą lietuvišką iš apatinės turnyrinės lentelės pusės). Jis vidurio saugo funkcijoms yra netinkamas. Puolime žaisti gali, o su klaipėdomis ir pakankamai sėkmingai.
  Jei Griezhtas pasiimtų mane savo asistentu (buvo siūlymų, bet nesulaukiame veiksmų), tai marijampoliečius perstumtume iš jų įprastų pozicijų taip: Broką į krašto saugus, Urbšį į bet kurią puolėjo poziciją, Leimoną į krašto saugus ar gynėjus.

 30. 30 Valdas K. 2010-08-24 10:57

  Yra laisvas vienas geras vidurio saugas, sutiktų žaisti už sąlyginai nedidelį atlyginimą, bet “Sūduva“ ir tiek nenorėtų mokėti

 31. 31 Varvalas 2010-08-24 11:41

  Prisipirko visokiu Grandziu, kuris suzaidzia kas ketvirtas rungtynes, ir negali jų “pigiai“ atleisti. Vis tik tas Grande yra geriausias komandoje kamuolių skirstytojas, nes kiti dar tragiskiau toje pozoje atrodo.

 32. 32 Lukas 2010-08-24 14:09

  Kas ten per rezultatas nuotraukoje 7 minutę toks įdomus 89:37? Čia krepšinio?

 33. 33 Varvalas 2010-08-24 14:18

  Lukai, čia ne rezultatas, o termometro parodymai – 89 pagal Farenheitą ir 37 pagal Celsiju.

 34. 34 jou 2010-08-24 14:24

  Varvalai :D Neapgaudinek vaiku :D

  Lukai, cia laikas rungtyniu…

 35. 35 ja 2010-08-24 14:37

  uz tokius komentarus mes tave varvalai ir mylime

 36. 36 Lukas 2010-08-24 15:13

  Aciu Varvalai uz paaiskinima. As ir galvoju, kad nesamoninga futbolo aiksteje krepsini zaisti.

 37. 37 Bonas 2010-08-24 15:37

  Mano manymu Grande neduoda siuo metu Suduvai jokios naudos jis nepabega visai, tai jis paleido zmogu finale su Latviais kuris muse banke. Beto siuo metu nei pasu geru atiduoda nei i vartus normaliai nepaspiria. Mano akyse jis pensinikas.

 38. 38 jou 2010-08-24 16:02

  O kas tas laisvas saugas? kizys gal koks?

 39. 40 viedras 2010-08-24 16:49

  Kšanavičius?

 40. 41 edmaz 2010-08-24 18:27

  jo kas tas laisvas saugas a?

 41. 42 ja 2010-08-24 18:34

  Kėrys laisvas. net nuo futbolo.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,137 hits
Reklama