32: SŪDUVA 2:0 EKRANAS

Urbšys tuoj muš pendelį

Štai ir baigėsi futbolo sezonas Marijampolėje. Be orkestro, be fanfarų, be grupinių nuotraukų ir be oficialių kalbų. Cykiai cykiai, kaip dzūkai pasakytų. Baigėsi kuklia pergale prieš sezono nugalėtojus, kurie atvažiavo į Marijampolę pažaisti savo malonumui ir parsivežti namo nieko nereiškiančias lygiąsias.

Sūduvai šios rungtynės buvo svarbios – bent jau teoriškai suvokiant žodžio „reikšmė“ prasmę sporte. Sūduvai reikėjo (bent jau teoriškai vertinant) muštis dėl aukštesnės vietos ir aukštesnio laipsnio medalių. Galų gale, komandai, kuri pastaruoju metu tik pralaimi, reikėjo bent šiek tiek pakovoti ir dėl savo garbės. Arba – jei sakysite, kad profesionaliame sporte toks dalykas, kaip garbė neegzistuoja – pakovoti bent jau del savo profesinės reputacijos. Tačiau ypatingos įtampos niekas nejautė. Nei komanda, nei žiūrovai.

Jei lygintume su pastarųjų savaičių rezultatais ir žaidimu, šiandienos rungtynes galėtume vertinti teigiamai. Ir rezultatas pasiektas, ir komanda parodė normalią entuziazmo ir noro laimėti dozę. Tačiau – tik normalią. Tokią, kokią mažų mažiausiai turėtų rodyti dėl sidabro medalių kovojanti komanda ir lošianti priešpaskutines rungtynes su čempionu. Nieko daugiau. Jokio ypatingo „susitelkimo“, jokios „kovos dėl kiekvieno centimetro“, jokio žmogaus galimybes viršijančio „atsidavimo“. O kai matai savo komandos žaidėją, radusį laiko maloniai papokštauti su pažįstamu priešininkų komandos žaidėju tokios reikšmės rungtynėse, galvoji – nieko nuostabaus, kad žiūrovai šį kartą nesugebėjo nė pusės maniežo sėdynių užpildyti.

O štai čia - Urbšys ir Kozyuberda po ką tik įmušto pendelio

Taigi. Pergalę bet kokiu atveju buvo smagu pamatyti. Buvo netgi smagių momentų. Buvo šiokios tokios įtampos. O visa kita – buvo visiška šio sezono klasika. Galėjome dar kartą suprasti, kodėl Sūduva šiais metais taip ir netapo galinga (Lietuvos mastais matuojant) komanda.

Rungtynės vyko „normaliai“ iki to taško, kuriame Urbšys įmušė Liu Chao uždirbtą 11 metrų baudinį. Iki tol Ekranas ramiai gynėsi, atsainiai ir neskubriai puolė – žodžiu, nepersistengdamas keliavo link lygiųjų. Sūduva turėjo teritorijos persvarą ir mėgino pulti. Kaip ir įprasta šiame sezone – pulti Sūduvai sekėsi sunkiai. Ir poziciškai, ir kontratakomis. Kaip ir reikia tikėtis, poziciškai puolant komanda lošė statiškai ir standartiškai – pora pasų centre, pasas į kraštą, pasas iš krašto link vartininko aikštelės. Tuo tarpu dauguma kontratakų – kaip jau įprasta – žūdavo kažkur aplink aikštės centrą kamuolį voliojant arba jį perdavinėjant atgal tol, kol priešininkas išsirikiuodavo gynybai.

Liu Chao šį kartą buvo geriausias

Pirma padori Sūduvos ataka įvyko apie 36 minutę – kai maksimalioje kovoje kamuolį sugebėjo pasiimt Liu Chao ir dėl to galėjo išeit beveik kone vienas prieš vartininką. Vartininkas kamuolį atmušė, o antru smūgiu Liu Chao iš aštroko kampo į vartus nepataikė. Visa kita pirmame kėlinyje vyko tik tolimais smūgiais. Jų šiandien buvo tikrai daug ir žiūrovai net ėmė kalbėti, kad jei tiek būtų smūgiuota viso sezono metu, pasiekimai gal ir būtų padoresni. Nors iš toliau mušė praktiškai tik du žmonės – čia jau minėtas Liu Chao ir Grande. Dar kartą antro kėlinio pradžioje neblogai baudos smūgį bumptelėjo Radžius – taip gerai, kad vartininkas kamuolio nesugraibė, tačiau Lukšio įvartis nebuvo įskaitytas, nes teisėjas įžvelgė nuošalę.

Nieko naujo. Visiškos šio sezono tradicijos. Žaidimas be fantazijos ir be elementų, kurie tiesiog neišviangiami šiuolaikiniame futbole. Perdavimas į laisvą plotą Sūduvai gaunasi tik tuomet, kai tai yra perdavimas atgal. Buvo vienas momentas, kuris tiesiog simbolizavo Sūduvos puolimo stilių ir paaiškino, kodėl ši komanda taip ir neišmoko išnaudoti Lukšio. Štai kamuolį prie aikštės centro gauna, berods, Urbšys. Straksi sau su juo. Už kokių 20-30 nuo jo įkypai aikštės link priešininko vartu ramiai, sau būdingu stiliumi juda Lukšys ir vienas gynėjas jam už nugaros. Staiga Lukšys energingai truktelį priekin ir per pora metrų atsiplėšia nuo gynėjo. Perdavimas? Jo nėra. Lukšiui nieko kito nebelieka, kaip minti ant stabdžių, nes skuosti palei centro liniją nėra jokios prasmės, o lėkti link vartų – jokio reikalo – iškart atsidurtum nuošalėje.

Normaliai veikiančioje komandoje tokios situacijos turėtų būti tiek atkaltos treniruotėse, kad kamuolį perduodantis ir kamuolį gaunantis turėtų veikti kaip vieningas organizmas. Iš esmės perdavimas turėtų prasidėti tinkama kryptimi akimirką prieš puolėjui spurtuojant. Tuomet puolėjas kamuolį gautų pačiu laiku – kaip sykis tuomet, kai būtų pora metrų atsiplėšęs nuo gynėjo ir tarp jo bei vartų būtų daug laisvos erdvės ir tik priešininko vartininkas.

Buvo laikas, kai tokių perdavimų mums padovanodavo Darius Maciulevičius. Tačiau nuo tų įsimintinų dienų komandos komplektuotojai taip ir neatrado žaidėjo, kuris bent dalinai galėtų kompensuoti Macolos išnykimą. Kartais buvo keista stebėti Kozyuberdos perdavimus – atrodė, kad jis komandoje – visiškas naujokas. Meta jis kamuolį – iš pirmo žvilgsnio visiškai teisingai – tačiau kadangi tarp jo ir komandos draugo nėra įgimto ar išmokto ryšio, tai ir po perdavimo į laisvą plotą, kamuolys lieka visiškai „laisvas“ – bent jau  nuo Sūduvos žaidėjų.

Buvo ir daugiau šia prasme įsimintinų akimirkų – tokių, kurias gali pastebėti tik manieže, kur tarp žiūrovų ir žaidimo tik 10-20 metrų. Štai juda Sūduvos žaidėjas ir nežymiai ranka rodo, kur jam turėtų būti pasuojamas kamuolys. Pradedi skaičiuoti – vienas, du, trys, keturi – žaidėjas juda toliau, o perdavimo kaip nėra taip nėra. Šiuolaikiniame futbole keturios sekundės – didelis laiko gabalas. Todėl, kai kamuolys pagaliau perduodamas nieko doro įvykti nebegali – momentas praleistas ir kamuolį gavęs žaidėjas iškart krentą į kietą dvikovą su jau prišokti spėjusiu priešininko gynėju.

Vaidas Slavickas krašto puolėjo pozicijoje

Viskas, ką Sūduvai šiandien pavyko pasiekti, buvo pasiekta individualių pastangų dėka. Labiausiai čia pagyrų vertas kinas Liu Chao – ir ne tik dėl to, kad uždirbo 11 metrų baudinį. O Sūduvos dominavimas jautėsi tik iki pirmojo įvarčio. Po jo Ekranas, matyt, pasijuto įžeistas ir gerokai spustelėjo. O tada iškart tapo aišku, kad Lietuvoje šiuo metu stipriausias. Sūduvai tuoj pat teko pereiti į gausią gynybą ir kontratakas kas penkios minutės. Atvirai pasakius, kai Ekranas ėmė spausti, buvau tikras, kad įvartis į Sūduvos vartus bus. Ir jo nenutiko tik dėl retos šiais metais Sūduvai laimės (beveik garantuotas smūgis, kurį atmušė arba vartininkas, arba virpstas – iš mano kampo dorai nesimatė) ir dėl to, kad Ekranui vis tik gyvybiškai nereikėjo nei lygiom sužaisti, nei laimėti.

Tokia štai mūsų sezono pabaiga. Liko dar vienas taškas ir jis bus padėtas kitą sekmadienį Vilniuje. Kadangi tose rungtynėse iš tikro spręsis sidabro medalių laimėtojas, galime tikėtis padoriai aštraus ir emociškai stipraus futbolo. Transliacijos pabaiga. Iki kito savaitgalio.

>>>

p.s.: nuotraukų bus po poros valandų, nes kol kas žudo beviltiškai lėtas “greičiausias“ Vodafone mobilusis internetas. Įtariu, Bitė šitaip reklamuodamas savo parduodamą internetą turėjo omeny visą Lietuvą, išskyrus Marijampolės miesto centrą.

6 Responses to “32: SŪDUVA 2:0 EKRANAS”


 1. 1 Juventini 2010-11-07 21:30

  apie tą ekrano smūgį kurio ponas pop nematė, atmušė pirmiau virpstas, o tada Valinčius.

 2. 2 Varvalas 2010-11-08 00:04

  Iš nuostatų (apie kitų, bet ne pirmosios vietos išaiškinimą):
  36.Išskyrus 35 punkte numatytus atvejus, dviem ar daugiau komandų, surinkus vienodai taškų, aukštesnę vietą lemia (eilės tvarka):
  36.1.Tarpusavio rungtynių rezultatai: taškai, įvarčių skirtumas.
  36.2.Bendras įmuštų bei praleistų įvarčių skirtumas.
  36.3.Didesnis įmuštų įvarčių skaičius
  ir t.t.

  Atsakymas antrame punkte.

 3. 3 Kuzma 2010-11-08 09:03

  Vilniuje tikiuosiu pergalės ir tik pergalės. Netenkins manęs sidabras “iškovotas“ pasivaikščiojimu aikštelėje. Nekalbu apie bronzą… Sėkmės, vyrai!

 4. 4 Juventini 2010-11-08 18:44

  gal yra kur parsisiust situ varzybu video?

 5. 5 aha 2010-11-08 22:27

  eik i 90min.lt, uzsiregistruok ir parasyk asmenine zinute vartotojui bronius. Jis turetu turet anksciau ar veliau :)

 6. 6 bronius 2010-11-08 23:27

  Turėsiu. Trečiadienį.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits