Laukiam: FBK – Sūduva

Nors FBK – lentelės apačioje, laukti šių rungtynių nėra ramu. Neramu, nes Žalgirio treneris FBK gyrė, o mes apie pastarojo meto Sūduvos žaidimą nelabai ką gero turime pasakyti. Kaip ir Dainavą, Sūduva FBK šiemet jau dukart įveikė. Galėtum sakyt – „pagaliau įveikė“ – tiek metų tos pergalės laukta, nes anais laikais daugiau lygiųjų su šia komanda niekaip nepavykdavo ištempt (net jei kartais ir pavykdavo Kaunui įmušt tris įvarčius). Tačiau nėra ką čia daug šnekėt – FBK nėra ta komanda, kuri A lygoj lošė prieš trejus metus.

Bent jau man kokių nors žinių apie tai, kam šis klubas dabar priklauso ir kas jį išlaiko rasti internete nepavyko. Spėju, visi žinote, kad kovo pradžioje nespėjus paskelbti apie FBK sugrįžimą į A lygą, tuoj pat pasirodė žiniasklaidą žymiai labiau sudominusi naujiena – FBK palieka Romanovas. Be abejo, ta proga šis žmogus nepraleido progos dar kartą „paaiškinti“ tokio sprendimo priežasčių. Žiniasklaida Romanovą mėgsta, nes jis vis jiems duoda medžiagos leidinių skylėms užpildyti. Pirmoje šių metų pusėje vis sklandė gandai apie jo ketinimus įsigyti futbolo klubą Rusijoje. Ta proga jis papasakojo ir apie tai, kaip kažkada „atsisakė“ pirkti Liverpulį, o linksmiausias šios epopėjos finalas ko gero buvo vieno sporto leidinio balandžio pirmosios pokštas – pranešimas apie tai, kad Romanovas įsigijo „Ekraną“. Triukšmavo jis per LKL finalą, o visai neseniai ir vėl pateko į laikraščius – nes vos prasidėjus čempionatui atleido Hearts trenerį. Šiame straipsnyje išvardinti ir visi kiti Romanovo atleisti Hearts treneriai.

Na bet mums ko gero įdomesnis yra pusantrų metų senumo anonimis tekstukas iš krepšinis.net, skirtas FBK trenerių istorijoms. Jame teigiama, jog per septynerius metus (tekstas rašytas 2010 pradžioje), FBK buvo pakeisti 17 trenerių. Nežinau, neskaičiavau, negaliu nei paneigti anei patvirtinti. Tačiau gal mums visiems ir bus ramiau gyventi, kai Romanovas bus toliau nuo lietuviško futbolo, nes, sprendžiant iš jo ryžtingų viešų pareiškimų, laimėti prieš Romanovui priklausančias komandas neįmanoma – jei taip nutinka, vadinasi esi prieš Romanovą susimokusios pasaulinės mafijos dalis.

Kaip bebūtų, kol kas FBK tinklapyje Ūkio bankas yra įrašytas klubo generaliniu rėmėju, o Ūkio banko investicinė grupė yra vienas iš dviejų pagrindinių rėmėjų. Ūkio banko vaizdelis vis dar puošia ir komandos marškinėlius. Kiek tame tiesos – nežinau, bet oficialios ir viešai pasiekiamos žinios kol kas tokios.

Be Romanovo FBK ko gero tapo vienu iš normalių lietuviškų klubų. Gerokai silpnesniu nei Romanovo laikais, nebediktuojančiu futbolo madų Lietuvoje, tačiau lošiančiu smagiai ir su ugnele. Bent jau tiek gali suprasti, paskaitinėjęs FBK ultrų reportažus apie A lygos rungtynes. FBK ultros irgi, atrodo, laikosi visai neblogai – štai paskelbė projektą rungtynėms su Sūduva. Projekto tikslas – užpildyti savo tribūną šį sekmadienį bent jau šimtu žmonių. Geras projektas – nes kuo daugiau žmonių stadione, tuo linksmesnės varžybos. O mums belieka pamiršti praeito savaitgalio blogus jausmus ir sekmadienį krautis lagaminus Kaunan.

>>>

p.s. nuotraukas ir vėl pasiskolinau iš FBK profilio Facebook’e. Kai kurias iš jų (bent jau trečiąją) atliko fotografas V. Knyzelis. Ech… toji trečioji man baisiai patinka – sakyčiau, vienas geresnių lietuviškų futbolo vaizdų per kelis pastaruosius metus. Tobulas kampas pagautas. Ir kai žiūri į tokią nuotrauką, supranti, kad daugybė dalykų nėra esminiai – tai, kad komanda murgdėsi antros lygos burokų laukuose, kad šiemet neteko pagrindinio rėmėjo, galų gale, kad ir dabar tabaluoja aplink lentelės apačią. Jei fanai ploja žaidėjams, o žaidėjai ploja fanams – tai reiškia, kad viskas yra ok. Tiesiog taip ir turi būti.

13 Responses to “Laukiam: FBK – Sūduva”


 1. 1 Anonsas 2011-08-26 10:44

  Na Romka dar nepabėgo iš Lietuvos futbolo, yra toks jo projektėlis Vilniaus Reo lošiantis I lygoj ir užimantis kolkas 2 vietą (ačiū Dievui ne pirmą)…

 2. 2 Dynia 2011-08-26 11:57

  Eilinis blefas su tuo pasitraukimu buvo – klubas kaip priklause, taip ir priklauso Romanovui – klubo direktoriaus pavaduotojas UB finansu direktorius, klubo prezidentas – UB valdybos pirmininkas. Visoje valdžioje tie patys žmonės, kurie buvo ir FBK klestejimo laikais. Tiesiog buvo pasinaudota proga nupiešti dar vieną baubą apie tai , kokas geras yra dėdė buratinas ir kokie blogi LFF.

 3. 3 ponas pop 2011-08-26 13:00

  čia tas kur iš žalgirio norėjo žalgirio vardą atimt? uuuuuuu…. kaip blogai. jaučiu dar išgirsim apie tą reo….

 4. 4 Remis 2011-08-26 14:36

  Kai matai, kur nutūpė tevynėje prisikiaulinęs škotas, tai tampa aišku, kad niekas Kaune nepasikeitė.

 5. 5 Varvalas 2011-08-26 18:19

  Nesvarbu, kad tas REO dabar yra antras. Praktika rodo, kad ir septintos vietos pakanka patekti į palaimintųjų lygą.

 6. 6 Anonsas 2011-08-26 20:10

  Aj tiksliai, juk Lietuvos futbole nėra sportinio principo…

 7. 7 UCCM 2011-08-27 23:49

  Pop, čia pajuokavai, ar iš tiesų patikėjai, kad Romanovas neremia FBK?

 8. 8 ponas pop 2011-08-28 09:48

  nu, klausykit:) aš čia bandau būti padoriu lietuvos piliečiu, kuris tiki tuo, ką mato:) o matau, kad kone visa žiniasklaida sudeda romanovo foto ir parašo: “jis neberems fbk“. tai jei visa tai buvo blefas – tai net nežinau, ką ir bepridurti. ne, rimtai čia aš – aš juk iš tikro neturiu priėjimo prie jokios “slaptos“ info, todėl visą laiką jaučiuosi baisiai keistai, kai paaiškėja, jog vieši pareiškimai neturi nieko bendra su tuo, kas yra iš tikro. suprantu, gali būti nukrypimai, žiniasklaidos interpretacijos ir t.t. – bet ne bandymas pasakyt, kad juoda yra balta.

 9. 9 voleur 2011-08-28 17:52

  na vaizdas kad ziuriu pries kokius 3 metus varzybas ir vel nesugebam iveikt fbk. Graudu liudna ir pikta ir eina viskas elniop…

 10. 10 Remis 2011-08-28 17:53

  Telegrama. Sūduvai. Nuo Šiaulių, Kruojos ir Bangos. Sveika atvykus į 3-6 vietos dalybas!
  P.S. Kažkaip man G.Jarmalavičius neatrodo toks jau blogas treneris, kaip čia nuolat apie jį buvo kalbama.

 11. 11 griezhtas 2011-08-28 19:24

  tep tep graudu, 20 metis chvedukas komandos lyderis ir vienintelis zaidziantis zaidejas. Galvoju ar isvi reikia tu nemazas algas gaunanciu pavardziu, gal is tikro vaikus i aikste paleist, per metus du apsidauzys ir kazkas is ju isaugs…nes “zvaigzdukai“ su metais tik vis labiau tingi ir ne velnio netobuleja.

 12. 12 Anonimas 2011-08-28 20:17

  Tai kad keik teko girdeti peltku, tai ant to ir einama, kad kitamet komandos pagrinda turetu sudaryt vietinis jaunimelis :)

 13. 13 griezhtas 2011-08-28 20:37

  gal ir gerai butu, nes pajamos is ziurovu vistiek sumazetu maziau, nei butu sutaupoma ant algu, o ir kelis metus prasitrynus lenteles apacioje ir patapus vidutiniokais vel stadionas butu pilnas ir visi gerbejai svajotu apie 3 vieta ir ja pasiekus butu baisiai patenkinti…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 159 hits