24: FBK 2:1 SŪDUVA

Be pykčio. Taip vadinasi šis rašinėlis. Štai – mačiau šiemet tris Sūduvos rungtynes. Mačiau pergalę, lygiąsias, o šiandien pamačiau ir pralaimėjimą. „Kiekvienose rungtynėse, kurias mačiau gyvai, įvartį mušdavo Lukšys. Tai kaip čia dabar bus?“ – galvojau tuomet, kai Lukšį antrame kėlinyje keitė Žigalovas. O tada prisiminiau – juk įmušė Lukšys ir šiandien, tik tas įvartis nebuvo įskaitytas. Užtat tai buvo ko gero vienintelė padoresnė Sūduvos ataka per visas rungtynes. Lyg ir mažoka vienai iš čempionato lyderių lošiant su vienu iš čempionato autsaiderių.

Lukšys ką tik įmušė savo neįskaitytą įvartį.

Ar tą kartą buvo nuošalė su teisėju pasiginčyti galėtų nebent Kauno ultros, nes jie buvo maždaug ant tos pačios linijos. Tik jiems šiuo klausimu diskutuoti nėra nei prasmės, nei tikslo. Gali būt, kad nuošalėj atsidūrė dar kinas. Greičiausiai taip ir nutiko, nors jis ir išbėginėjo iš už gynėjo nugaros. Beje, tą kartą puikų perdavimą kinui atliko Leimonas tuo mus maloniai nustebindamas (aišku, jei nuošalėje vis tik buvo kinas, tai lyg ir reikštų kad perdavimas bent pora sekundžių vėlavo). Kaip bebūtų, tai buvo graži ataka – panaši į tą, po kurios Sūduva mušė Dainavai. Praktiškai identiška anai. Daugiau tokių smagių nutikimų šiandien nepasikartojo.

O štai čia chebra džiaugiasi įvarčiu, įmuštu pagal visas taisykles.

Neskaičiavau, bet be įvarčio (irgi visai dailaus) per visas rungtynes Sūduva į vartus pataikė ne daugiau kaip tris kartus. Ir iš jų bent kiek pavojingesnis buvo nebent Slavicko baudos smūgis pirmame kėlinyje. Tas baudos smūgis irgi berods buvo vienintelis iš tokio atstumo, iš kurio galėtum racionaliai planuot įmušt įvartį. FBK tokių baudos smūgių mušė gerokai daugiau (aišku, jie turėjo kitą problemą – kone visi smūgiai baigdavosi ties Sūduvos sienele).

Sūduva susirinko visą krūvą geltonų kortelių – vėlgi nelabai derantis kiekis lyderiui lošiant su ausaideriu. O jei dar pasakysime, kad trys iš tų kortelių buvo „paskutinės vilties“, suprasime, kad ir Sūduvos gynyba labai jau sunkiai tvarkėsi su pakankamai paprastu ir didelia fantazija nepasižyminčiu FBK puolimu.

Pirmas pendelis.

Antras pendelis.

Ir Kauno dūmai šiai progai pažymėti.

Kaip visada dėl pendelinių pražangų galima diskutuoti, tačiau nelabai gražiai skamba netgi pendelinės situacijos – turint omeny komandų pajėgumus, tokių situacijų neturėtų nutikti. Ir jei sakysim, kad sunku laimėt, kai per rungtynes gauni du pendelius, sąžiningai teks atšauti – kad pati Sūduva kalta, jei tesugeba vieną savo įvartį atsakymui pateikt.

Rungtynių pradžia buvo nuobodoka. Orelis futbolui buvo tiesiog idealus – saulėta, šilta, bet nekaršta. Pučia vėjelis. Ir taip toliau. Tačiau žmonių dideliame stadione buvo labai mažai, gal dėl to pradžia ir žiūrėjosi vangiai.

Aišku, nerimas ėmė kirbėti iš karto – net jei aikštėje nieko labai ypatingo ir nevyko. Nerimas kirbėjo dėl to, kad atrodė, jog lošia dvi apylygės komandos. Kokią dešimtą minutę Slavickas dunkstelėjo baudos smūgį, kurio FBK vartininkas nesugraibė, tačiau niekas iš Sūduvos prie palaido kamuolio prišokti taip ir nespėjo. Kokią dvidešimtą Lukšys mušė neįskaitytą įvartį. O paskui komandos greitai apsikeitė įvarčiais – FBK kalė pendelį, o Sūduva – po baudos smūgio iš aikštės kampo įmušė taisyklingą įvartį galva. Visur sako ir rašo, kad įmušė Leimonas, man pasirodė, kad mušė Loginovas, bet greičiausiai aš klystu.

Daugiau nieko labai įdomaus pirmam kėliny nenutiko. Nebent paminėti galima Slavicko geltoną paskutinės vilties kortelę, kurią gavo nespėdamas savo krašte paskui puoliką ir kabindamas jį paprastuoju būdu už marškinėlių. Tiesa, pačioje pabaigoje dar buvo neblogas Urbšio smūgis šalia vartų. Galėjo būti ir tikslesnis.

Jūs kaip vaikai paskui kamuolį lakstot, o man darbą dirbt reikia!

Antras kėlinys iškart tapo įdomesnis. Visa bėda ta, kad tas įdomumas buvo visai nereikalingas. Nervo visų pirma įnešė kelios grubios pražangos. Iš pradžių iš aikštės iššlubavo Loginovas, o paskui pasivartyt gavo ir kažkuris FBK žaidėjas. Sakyčiau, kad FBK užmetė Sūduvai savo žaidimą. Tokį nervingą, piktoką, chaotišką ir paremtą labiau jausmais, nei protu. Nerimas dar labiau užaugo – nes toks situacijos aikštėje pokytis visada į naudą silpnesnei komandai. Mat stiprioji, vietoje to, kad ramiai ir solidžiai parodytų silpnajam ką moka, ima skubėti, erzintis, nervintis, aklai lėkti į puolimą ir taip toliau. Trumpai tariant, aikštėje stoja tokia atmosfera, kurioje bet kas gali nutikti. O kad rezultatas buvo lygus ir Sūduvai žaidimas ir taip nelabai ėjo, tai nerimauti pagrindo buvo per akis.

Kaip paaiškėjo, nerimas buvo ne be priežasties ir baigėsi dar vienu pendeliu. Tuomet Sūduva lyg ir mėgino rodyti raumenį, tačiau nieko gero iš to neišėjo. Bent vienos iš tiesų pavojingos progos taip ir nenutiko. Buvo krūva situacijų, kurios galėjo tokiomis progomis virsti, tačiau dažniausiai koją pakišdavo individualios klaidos – arba būdavo perlaikomas kamuolys, arba kas nors būdavo atliekama netiksliai. Ir kuo mažiau laiko liko iki rungtynių pabaigos, juo chaotiškesnis darėsi Sūduvos žaidimas ir juo mažiau buvo vilties, kad kas nors gali pasikeisti. Galų gale, buvo pereita prie balionų iš savo aikštės pusės. Labai įvartį norinti įmušti silpnesnė komanda gal ir galėtų taip žaisti – nes tai yra žaidimas, pagrįstas atsitiktinės sėkmės laukimu, kai jokiais kitais būdais vartų pasiekti negali tikėtis. Tačiau kai taip bando įmušti stipresnė silpnesnei, silpnesnioji gali tik rankomis ploti – nuo tokio „puolimo“ gintis yra žymiai paprasčiau. Paskutines sekundes išdėgino Chvedukas palei baudos aikštelę apeidamas krūvą kauniečių, keliskart prarasdamas kamuolį ir vėl atkovodamas, tačiau taip ir nesuspėjęs nei perdavimą atiduoti, nei pats į vartus mušti. Pagirtinas kovingumas – pagirtinas, tačiau beprasmis, nes nedavė jokio rezultato.

Liūdna pabaiga - Chvedukas ilsisi po nepavykusio slalomo, o FBK pelnytai džiaugiasi.

Viso to priežastys? Tokios, kaip ir visada. Visų pirma, neaiškioji priežastis. Keičiasi treneriai, keičiasi žaidėjai, tačiau kaip Sūduva lošia futbolo be jokios minties, taip ir lošia. Tikslingo žaidimo kaip nėra, taip nėra.

Kitos priežastys – tos pačios. Akivaizdu, kad Sūduvai trūksta žaidėjų. Viena, per daug žaidėjų yra „ne formoj“, antra – jų elementariai trūksta. Štai susižeidė Loginovas, o vietoje jo į aikštę išeina Beniušis. Gali sakyt – treneris eina va bank. Bet kadangi likę gynėjai daugiau puolime nuveikia nei saugai ir puolėjai, nieko nuostabaus, kad jie nebespėja gintis ir gauna antrą pendelį. Bet tada imi galvoti – o ką gi Liubšys vietoje Loginovo galėjo įleist? Lyg ir nieko. Legionierių nėra, o vietinsi jaunimas kaip visada „dar nepasirengęs“.

Formą praradę žaidėjai tiesiog neleidžia sukurti bent ką apčiuopiamesnio priešininko aikštės pusėje, nes nuolat praranda kamuolius, netiksliai juos perduoda, nespėja, pražiopso, suvėluoja ir t.t. Sūduva netgi spustelėti FBK šiandien normaliau nesugebėjo – net ir pralošinėjant antram kėliny FBK saugai aikštės viduryje jautėsi pakankamai ramiai ir laisvai.

Tokios tokelės. Išvadas daryti dar anksti, bet mums „intriga“ į čempionatą tikrai sugrįžo. Žalgirio ir Ekrano jau tikrai nebepavysime, o Šiauliai – jau visai čia pat. Galim pasidžiaugt tik tuo, kad jie šitam ture sulošė lygiom. Lyg ir galėtum raminti save, kad niekas tos Sūduvos nepasivys, kad ims ji ir susiims, tačiau po šiandienos rungtynių tas tikėjimas labai jau panašus į iliuziją. Matysim kas čia bus. Jei tik po poros savaičių kas nors matysis per krepšinio psichozę.

>>>

p.s.: O va Kauno stadiono siūbuojančios tribūnos yra žymiai aštresnė patirtis už tai, kas vyko aikštėje. Aišku, architektai ir betono specialistai tvirtintų, kad „taip ir turi būti“, kad konstrukcijos gali „vaikščioti“, bet nors užmuškit, nepatikėsiu, kad jos gali „vaikščioti“ taip, kad fotoaparatu fokusą „sugaut“ nėra lengva. Jūs darykit kaip norit, bet aš kitą kartą pėdinsiu į tą super vipinę tribūną po tablo ir melsiuosi, kad tablo buvo prišriubuota kaip reikiant.

p.s. II: Ūkio bankas ant FBK marškinėlių. Ir Ūkio bankas bent apie penkių ar šešių skydų priešais pagrindinę tribūną. Tai kas vis tik yra FBK pagrindinis rėmėjas?

30 Responses to “24: FBK 2:1 SŪDUVA”


 1. 1 ponas pop 2011-08-28 22:16

  dar vienas post scriptum: sūduva šiandien gavo šešias geltonas korteles. o aš labai smarkiai abejoju ar žiūrovų buvo 800 kaip skelbia statistika. būtų buvę gerai, jei jų buvo bent pusė tiek.

 2. 2 ponas pop 2011-08-28 22:28

  ir dar šiek tiek skaičiukų. loginovas gal ir traumuotas. ko gero tik ryt poryt paaiškės, kokia jo būklė. o kadangi aš pats visada painiojuos LFF potvarkiuose dėl geltonų kortelių, tai jūs pasakykit, ar turės įtakos kitoms Sūduvos rungtynėms štai šie skaičiai: šiandien Slavickas ir Leimonas gavo po 6-ą geltoną kortelę, o Chvedukas – 5-ą. Jeigu taip, tai jaunimo galim pamatyt jau kitose rungtynėse.

 3. 3 Anonsas 2011-08-28 23:14

  Chvedukas praleido mačą su Žalgiriu dėl kortelių, tai matomai surinkus 4 yra praleidžiamos rungtynės

 4. 4 Anonsas 2011-08-28 23:19

  Beje, Popai, kaip vertini teisėjų darbą?

 5. 5 Remis 2011-08-28 23:19

  Po 4 ir 6 praleidžiamos vienos rungtynės, po 8, 10 ir t.t. – dvejos.

 6. 6 ponas pop 2011-08-28 23:48

  išeitų, kad slavickas ir leimonas kitų rungtynių neloš. O teisėjų darbo aš paprastai stengiuose nevertinti. keikiu juos tik tada, kai rungtynių eigos nesugeba suvaldyt dėl ko kyla realus pavojus žaidėjų sveikatai (yra keli atvejai tokie buvę). šiandien kai kurie sprendimai gal ir buvo keistoki, bet kažkokio sąmokslo nebūčiau linkęs įžvelgt. arba pasakysiu dar kitaip: teorinės komandų jėgos yra pernelyg nevienodos, kad rungtynių eigą galėtų teisėjai nulemt. sūduva gavo du pendelius? ok, bet privalėjo bent penkis golus patys įkalt.

 7. 7 voleur 2011-08-29 00:29

  gerai kad dabar ne sezono pradžia nes dar bala žino kiek galima būtų nukrist. O intriga tikrai grįžo ir mums :D vėl kovosim su “sakalu“ kaip prieš 5metus dėl 5-6vietos

 8. 8 Remis 2011-08-29 07:06

  Intriga tikrai sugrįžta, nes šiemet vienintelės komandos, su kuriom “Sūduva“ nebarstė taškų, yra abu autsaideriai iš Klaipėdos ir “Tauras“.

 9. 9 Varvalas 2011-08-29 08:17

  Nesutinku su nuomonėmis, kad šįmet Sūduva “nusivažiavo“. Atvirkščiai – komanda žaidžia labai stabiliai … prastai. Pirmąją sezono dalį niekaip nesisekė “stabilų“ žaidimą pavirtinti rezultatais, o dabar viskas atsistojo į savo vėžes.
  Rimtai kaunamės su uostamiesčio komandomis ir nuo jų atsiliekame tik vieno kito penkiasdešimtmečio neišleidimu į aikštę. Bet aš vis tik tikiuosi, kad vieną gražią dieną į aikštę išbėgs A. Gabrys, Žitinskas, Žilinskas ir Co.
  Mes įrodėme, kad Žigalovas ar bet kuris kitas užsienietis įvarčius gali mušti žaisdami tik kitose nevykėlių komandose. Va, už Sūduvą kalti įvarčius gali tik labai dideli meistrai, kurių nelabai ir yra ant svieto.
  Tik mūsų stadione kiekvienam atvykusiam žiūrovui vidutiniškai dešimt vietų – galime atsinešti raskladuškę, statyti palapinę ir pasijausti tikraisiais sanatorijos gyventojais. O vargšai dzūkai tegul iš pavydo brūžina subines savo ankštame stadione.
  Nė viena Lietuvos komanda neturi tiek Lietuvos rinktinės žaidėjų, kaip Sūduva (Beniušis, Leimonas, Eliošius, Borovskis, vartininkėlis ir dar …). Jei reiktų, tai galėtų Sūduva persivadinti ir rinktine.
  Buvęs komandos rėmėjas p. Rimas K. rungtynėse nuolat iš futbolininkų mokosi “balionų“ leidimo naujovių ir todėl išlaiko pirmaujančias pozicijas pasaulyje.
  Apie Sūduvą kalba jau ir visa Kinija: “Du – viename“.
  Aukščiau galvas! Rudenį kasime optimistus!

 10. 10 amen 2011-08-29 10:08

  Nuo kada jau jusu ta suduva kito kalibro komanda nei FBK??? :))))
  Geda ziureti i tokia komanda, jokios ateities.

 11. 11 ponas pop 2011-08-29 10:59

  Varvalas mostelėjo kaip visada. Aišku, kažko ypatingai naujo lyginant su keliais paskutiniais sezonais iš tikro nenutiko. Aš netgi dabar nematau didelės priežasties ypatingiems nusivylimams (žvelgiant ne globaliai, o iš šio sezono realijų).

  Taip, komanda yra duobėje. Trūksta žaidėjų ir psichologinio tvirtumo. Kaip visada, komandoje trūksta komandos – bet tai labai priklauso nuo pirmų dviejų dalykų. O kai komanda yra duobėje, ko gero yra naudinga nupulti iki paties dugno – taip ir nutiko vakar lošiant su FBK. Čia jums ne pralaimėjimas žalgiriui ar lygiosios su dainava.

  Manyčiau, kad kaip ir kiekvienais metais bus rasta pakankamai jėgų tą trečią vietą išlaikyti. Tai dabar ko gero yra svarbiausias tikslas – neprarasti galimybės kitais metais sulošti Europos lygoje. Kažkaip be jos sezonas būtų nepilnavertis (štai kokį prašmatnumą pasiekėmė – be europinių taurių sūduvos sezono nebeįsivaizduojame).

 12. 12 Remis 2011-08-29 12:35

  ponas pop, šiemet tų jėgų reikės kur kas daugiau. Likus devyniems turams “Sūduva“ ketvirtą vietą lenkia 2 taškais (na, gal lenktų daugiau, jei manytume, kad išloštų atidėtas prieš “Ekraną“). 2010 metais likus 8 turams (ten sumaištis dėl “Vėtros“ pašalinimo, tai šis atskaitos taškas geresnis) – +11, 2009 metais – likus devyniems +14. Ir drįsčiau teigti, kad tiek 2009, tiek 2010 metais buvo mažiau komandų pajėgiančių įkąsti “Sūduvai“ nei šiais metais.

 13. 13 suvalk. 2011-08-29 14:19

  Kancleris kažkodėl Suduvai antipatiją jaučia nuo neatmenamų laikų ir jei tik teisėjauja šis veikėjas, gero nelauk. Neteisinant Sūduvos žaidimo ir neieškant sąmokslo teorijų, vakar visvien krito į akis kaip su pasimėgavimu dalino korteles išskirtinai Sūduvos atstovams, nors tie tikrai nežaidė šiurkščiau už kauniečius. Už 6 geltonas komanda gaus dar ir susimokėti baudą lygai.

 14. 14 ponaspop 2011-08-29 14:46

  Nu paziurim – radzius ir loginovas gavo uz prazangas baudos aikstelej. Slavicko korta irgi garantuota. Leimonas – uz ilgas snekas. Kitas dvi prazioplinau, bet bent jau po kino prazangos stadiono reakcija rode kad prazanga eiline nebuvo. Taip kad nelabai ka cia bepadiskutuosi – man gal ir keistos kortos buvo uz prazangas baudos aikstej, bet cia gal jau tokia tradicija. Ten gal keistoku nereiksmingu svilpimu buta kurie zaidimo ritma griove, tik ju lietuvoj visada buna ir bent jau man pasirode kad i abi puses tu keistumu buvo

 15. 15 ponaspop 2011-08-29 14:51

  Remi – oho kokia cia tu matematika atlikai! Bet juk nieks nesako kad bus lengva – tiesiog jei suduva psichologija susitvarkys, tuomet ir tuos du nugesint bus sunku. Pakanka pries siaulius laimet (aisku, tai dar reikia padaryt) ir jau bus 5. O kadangi nepanasu kad tarp zemiau esanciu komandu kas nors ‘ant sparnu’ lektu, manau suduva vis vien daugiau bent teoriniu sansu turi. Suprantu kad sitos kalbos bis apie ora – teks laukt pora savaiciu kol viskas pamazu ims sprestis

 16. 16 Remis 2011-08-29 15:56

  O kaip gi “Kruoja“? Keturios pergalės ir lygiosios su “Šiauliais“ (ne taip ir daug iki pergalės trūko). Ir “Sūduvai“ su “Kruoja“ šiemet ne taip jau lengva :)

 17. 17 Viedras 2011-08-29 20:57

  Manau kaip tik į naudą būtų, jei Sūduva net vietos Europos Lygoj neiškovotų – tuo atveju tie du dėdulės, valdantys komandą, susimąstytų (kadangi neįplauktų jiems pinigai iš UEFA, jeigu nedalyvautų taurėje), pradėtų daryti išvadas ir spręstų problemas, apie kurias visi jau 3-4 metus ir tebekalba. Užėmus bent 3 vietą didesnių reformų nebūtų imamasi – kam čia vargt ir pernelyg kažką keist, jeigu ir taip viskas pakankamai neblogai – prastai lošdami užėmėm 3 vietą, tai bent minimaliai geriau žaidžiant galima stabiliai ją išlaikyt ir gal netyčia net ir iki 2 vietos dakilt.

 18. 18 Tadas 2011-08-30 07:19

  Nemanau, kad teisingos tavo mintys. “Tie du dedules“, kaip tu sakai, pries si sezona paeme brangiausiai (turbut) apmokama treneri Lietuvoje, kiek leido finansai stiprino sudeti, tikedamiesi si sezona paimti 1-2 vietas, o jau kita uzimti pirmaja vieta. Taciau laikas parode (manau, kad jau parode), kad kelias buvo pasirinktas klaidingas.

 19. 19 griezhtas 2011-08-30 07:34

  To Viedras. Primetus kiek tas dedule kas met sukisa i suduva, tai UEFA keliasdesimt tukstanciu EUR yra varganos kapeikos, aisku vis i kisene, bet tu UEFA pinigu uztektu tik porai zaideju islaikyti. Taip, kad nedalyvaujant europos turnyre ir atleidus 3 “pavardes“ jau butu teigiamas finansinis efektas.

 20. 20 hmm 2011-08-30 07:35

  Noretusi, kad tas kelias uzimti 1 vieta a lygoje butu ilgesnis, paremtas i jaunu zaideju tobulejima, susuzaidima, grazu futbola. Galetu nusipirkti geriau perspektyviu zaideju, saugu, puoleju, padaryt ilgalaikius kontraktus ir iskelt tiksla per 3-4 metus laimeti a lyga. Draskytuos tie jaunuoliai, tobuletu. Garantuoju ir zmones i stadiona gryztu jei jie rodytu grazu kovinga futbola, o ne kaip dabar, vos ne stipriausios a lygos komandos (ant popieriaus) nieko doro neparodyma. Tai pasityciojimas is ziurovu. Lb noreciau kad suduva pagaliau rodytu bene graziausia futbola a lygoje kaip buvo pries kelerius metus.

 21. 21 ponas pop 2011-08-30 08:00

  Na jei tikslas iškeltas per dvejus metus a lygą laimėt – tai vieną sezoną atsargoj dar turim:) manau nėra racionalu po dviejų trečdalių vieno sezono pradėt liubšį lauk varyt, kaip daro oficialios sūduvos komentuotojai. kad ir kokioj duobėj komanda dabar būtų, kad ir kaip baigtų šitą sezoną, pasigavus tokį trenerį kaip liubšys privalu jam duot bent pora metų ir tada jau kalbėt apie rezultatus. nemanau, kad romanovo darbo su treneriais metodika gali duot kokių nors vaisių.

  antras dalykas, kuris mane labai stebina yra tas begalinis sūduvos sudėties aukštinimas. gal čia irgi bėda yra? nes žurnalistai taip kalba, fanai taip kalba, net priešininkų treneriai tokias kalbas varinėja. tai gal ir patiems žaidėjams ima rodytis, kad jie čia viską viena koja sutvarkys.

  aš asmeniškai nematau toje sūduvos sudėtyje nieko gero. ir nuo to, kad pridėtume du veteranus, kurių sezono viduryje komandoje neliko, niekas radikaliai nepasikeistų.

  mano akimis žvelgiant, šiemetinė sūduvos sudėtis yra netgi silpnesnė nei kelis ankstesnius sezonus. viena, elementariausiai trūksta žaidėjų. ne tik centro saugų, bet ir praktiškai visose pozicijoje nėra žmonių keitimui. todėl ir žaidžia tie, kurie šiuo metu nėra geros sportinės formos. tik kad liubšiui nėra kuo juos pakeist – užtat ir lošia koziuberda nuo pradžios iki pabaigos, nors geriausiu atveju jis galėtų sulošt kokį antrą kėlinį šiaip ne taip.

  komandoje nėra ir nebuvo lyderio, kuris būtų garantuotas lyderis kelis sezonus į priekį. Samusiovas ar Ražanauskas nėra tinkami šiai misijai, nes tokio amžiaus žaidėjai bet kada gali iš komandos dingt – kas ir asitiko. Visiškai nėra šviežio kraujo – anksčiau per sezoną bent po vieną žmogų persikeldavo iš dublerių į pagrindą – šiemet panašu, kad to nenutiks – netgi turint omeny, kad pagrindinės sudėties iš esmės nėra kuo pakeist.

  o ir šiaip – bent jau dabar žiūrint – komandos sudėtis nėra subalansuota. atrodo, kad įvairiose pozicijose surinkti atstiktiniai žmonės, nelabai galvojant apie tai, kaip jie susijungs į komandą. pvz., turim tris puolėjus, kurie puikiai muša po skersų perdavimų į baudos aikštelę, tačiau neturim nė vieno padoraus saugo, kuris tokius perdavimus galėtų atlikt. Ir taip toliau.

  Galų gale, akivaizdu, kad šita sudėtis kitam sezonui turės būti radikaliai keičiama – tiek joje skylių yra. Todėl vieni iš tų kelių metų praėjo veltui.

  Trumpai tariant, bent jau dabar į komandą žiūrint, problema yra ne treneryje ar atskiruose žaidėjuose, o tame, kad iš turimų žaidėjų komandos nulipdyti nelabai gaunasi. Natūralu, kad kai taip išgirtai komandai žaisti nesiseka, jie dar prie visko ir psichologiškai sėda. Kaip suprantu, tokie klausimai Marijos Žemėje apskritai nesprendžiami ir nesvarstomi. Žodžiu, gaunasi uždaras ratas, iš kurio išlįsti labai sudėtinga. Todėl ir sakau, kad dabar svarbiausia susiimti ir bent šiokį tokį rezultatą pasiekt – nes jei po sezono treneris lėks lauk, tai kitą sezoną ir vėl viskas turės nuo nulio prasidėt. Tokį trenerį išlaikyt verta netgi tuomet, jei bus nuspręsta vietos žaidėjais remtis kaip kažkas čia minėjo.

 22. 22 Viedras 2011-08-30 09:14

  Hmm… Laikas jau ketvirti metai rodo, kad pasirenkamas neteisingas kelias :) Bet niekas nėra keičiama – tos pačios klaidos daromos jau keletą sezonų iš eilės. O kad tie dėdulės pinigų sukiša į komandą visiem aišku ir galima tik pasidžiaugt, kad tų pinigų yra ir jie yra atiduodami komandai, o ne praplaunami ir t.t.. Tik esmė tame, kad tie pinigai nevisada yra panaudojami taip, kaip turėtų būt…

 23. 23 Anonimas 2011-08-30 15:13

  Sutinku su pop issakytomis mintimis.Esu Ekrano sirgalius,bet nuolat seku ne tik savo komandos zaidima,nes matyti nekonkurencinga ir silpnoka musu cempa yra ziauriai neidomu.Ekrano bedos zaidime si sezona yra bemaz panasios,t.y.isejus playmakeriams Galke su Bicka atsirado elementari tustuma viduryje,kuri neuzpildoma kitais zaidejais.Kitaip sakant tas zaidimo pavidalas tiesiog tapo pernelyg statisku.Bet musu komanda turi kiek daugiau rimtesnio kalibro zaideju,ko Suduva negali pasiulyti visa sezona.Taip,komanda issikvepusi,demoraizuota bet ir Milanam,Realams ar kitiems grandams nebuvo saldu visa gyvenima.Reikia vistiek rasti sirgaliams savyje jegu ir palaikyti,o ne smerkti komanda.Tiesiog aukstyn galvas!

 24. 24 Varvalas 2011-08-30 19:08

  Supratau, kad yra minčių kitą sezoną remtis Marijampolės krašte išugdytais futbolininkais ir nuo tokios atsakomybės imtis šių darbų nenusišalinčiau. Aš neprieštarauju ir pakalbėsiu su klebonu, kad parapijiečiams spirdžiams reikėtų rimčiau padėti. Dabar neblogai renkame dešimtinę, tai neatsisakytume tapti ir generaliniais rėmėjais. Manau, kad su pagalba iš Aukščiau išlaikytume visai neblogą parapijos kapelą. Ir žiūrovai į stadioną plauks kaip per atlaidus. O šį rudenį palinkėkime vienas kitam ramybės, ramybės, ramybės. Amen.

 25. 25 to Varvalas 2011-08-30 21:15

  Tikiuosi, tau ir tavo klebonui kraniukas neužsisuks 2013 metais kaip kad greičiausiai nutiks dviems dėdulėms. Pats laikas įgyvendint ilgalaikę strategiją, kol nevėlu. Vienaip ar kitaip Sūduvą juk remia “eurai“.

 26. 26 ponas pop 2011-08-30 21:44

  Gal galima plačiau? kodėl 2013? Kodėl remia eurai?

 27. 27 Lukas 2011-08-30 22:49

  Ponas pop, 2013 metais baigiasi ES strukturiniai fondai, skirti Lietuvai. Is siu fondu didele dali pajamu Suduvos remejai pasidarydavo

 28. 28 ponas pop 2011-08-30 23:10

  et, žinai – 2013 prognozuoja naują pasaulinę ekonomikos krizę, o 2012-iems kai kas apskritai pasaulio pabaigą yra suplanavęs. Taip kad nėra ko daug galvot apie tai, kas bus po dvejų metų. Faktas, kad nemažai Lietuvos verslo iš europinių pinigų laikosi, bet juk neužsilenks viskas, kai tų pinigų nebeliks. Verslas lankstus – prisitaikys. Net jei pakeliui teks kokį tarpinį bankrotą paskelbt. Tuo tarpu Sūduva bet kokiu atveju nėra komercinis projektas (pamiršus visas sąmokslo teorijas apie sporte plaunamus pinigus) – todėl tie, kas šiandien deda Sūduvon pinigus, vis viena deda ne tam, kad iš to ką nors baisiai uždirbtų. Iš kitos pusės – jei jau gyvenimas privers eit prie tos “ilgalaikės strategijos“, tai va tada sklandžiai visi ir pereisim.

 29. 29 Remis 2011-08-31 06:56

  Jei taip grubiau: Lukai, nemalk vieno daikto. ES paramos mechanizmas veikia septynių metų periodais. Dabar yra 2007-2013 metų, po to bus 2014-2020 metų. ES parama niekur nedings, gal tik apimtys šiek tiek sumažės tokioms valstybėms kaip Lietuva (nes yra ir didesnių nelaimėlių).

 30. 30 ponas pop 2011-08-31 13:50

  beje – galutinai sutvarkiau sūduvos statistiką, suskaičiavau ir tas rungtynes su banga, kurių duomenų anksčiau niekur aptikt nepavyko. taip kad vaizdelis daugiau mažiau galutinis.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits