Laukiam: Sūduva – Mažeikiai ir super knyga!

Dar viena tipiška LT futbolo klubo svetainė

Štai taip. Lietuvos rinktinė nors ir pralaimėjo, tačiau parodė, kad ir lietuviai gali padoriai lošti futbolą. Jei gali žaisti taip, tai nevykusį dublį su Lichtenšteinu galima įvertinti ir klasikiniu „neįvertino varžovo“. Kaip bebūtų, šiandien Škotijoje Lietuvą žiūrėti buvo smagu iki paskutinės minutės, o matyti tai, ką jau dabar sugeba Novikovas buvo dar smagiau.

Mūsiškiai Leimonas ir Beniušis palakstė rinktinės treniruotėse, o pastarasis netgi gavo laiko palakstyt Škotijoje. Klausimas tik ar balioninių atakų prieš Lichtenšteiną metu jis nebūtų buvęs naudingesnis. Beje, Chvedukas irgi laiko negaišo ir su jaunimo rinktine apsilankė Švedijoje. Tačiau prie rinktinės klausimo jau nebegrįšiu. Rinktinei dar galėsim paplot Lietuvoj po mėnesio, o dabar judam atgal į namus, prie savo kasdienių ir šventinių A lygos reikalų.

Juk mūsų artimiausiomis dienomis laukia du visai smagūs nutikimai. Pirmas iš jų – ilgai, labai ilgai lauktos knygos apie Suvalkijos futbolą pasirodymas ir jos iškilmingas pristatymas. Sausos informacijos ir renginių planą galite rasti oficialiame tinklapyje. 

O aš žinau tik tiek, kad knyga bus baisiai stora ir pilna nuotraukų. Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko tą prieš porą metų sudarytą knygą paleisti į pasaulį ir ploju už šį nutikimą. Sakyčiau, tai yra vienas geriausių šio sezono įvykių.

Antras dalykas – kasdieniškesnis. Sūduvos laukia eilinės A lygos rungtynės – šį kartą su Mažeikiais. Dar viena komanda iš apatinės lentelės dalies, kurią tiesiog būtina įveikti. O kaip jau bus – pamatysim. Tikėkimės, kad per pastarąsias dvi savaites buvo padaryti reikalingi darbai, kad bent jau su tokiais varžovais Sūduva susitvarkytų be problemų.

Gali būti, kad Sūduvoje nebus kelių reikšmingų žaidėjų dėl tos krūvos kortelių, kurias Sūduva susirinko lošdama paskutinį kartą su FBK. Problemų gali turėti Vaidas Slavickas, Leimonas ir Chvedukas. Kažkaip anksčiau to kažkokio Drausmės komiteto sprendimus paskelbdavo LFF svetainė, tačiau šį kartą niekaip jokių pranešimų surasti nepavyko (galbūt dėl to kalta ir nelabai aiški LFF svetainės navigacija). Kaip suprantu, pagal taisykles Chvedukas lyg ir turėtų žaisti, o Slavickas su Leimonu dar savaitėlę galės pailsėti.

Vaizdelis iš rungtynių Mažeikiuose, kai Žigalovas dar buvo Mažeikių, o ne Sūduvos narys.

Sūduva su Mažeikiais jau žaidė du kartus. Pavasarį Marijampolėje pavyko laimėti 3:0, o va birželio pabaigoje Mažeikiuose Sūduvai jau buvo prasidėjęs juodasis ruožas, tad ten rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tad nuo prognozių šį kartą geriau susilaikyti. Pakaks pasidžiaugt, kad artimiausio apatinio lentelės kaimyno – Šiaulių – irgi nelaukia lengvas pasivaikščiojimas rungtynėse su Banga.

Mažeikiai aukščiausioje Lietuvos lygoje lošia po nemažos pertraukos, tačiau visiems, manau, yra žinoma, kad šiame mieste ne taip seniai būta ir geresnių laikų. Vietos verslininko Romo Marcinkevičiaus prabangiai išlaikoma Romar komanda 1994 metais tapo Lietuvos čempionais, o tarp tos komandos žaidėjų buvo ir dabartinis Lietuvos rinktinės treneris.

Yra su būtent šia komanda susijusių ir kitų įdomių faktų, pavyzdžiui, tas, kad 1994 paskutines Romar sezono rungtynes Klaipėdoje (jose sprendėsi čempiono klausimas) stebėjo apie 5000 žiūrovų, iš kurių bent 4000 buvo atkakę iš Mažeikių. Kalbama ir apie tai, kad to sezono rungtynėse Mažeikiuose su Žalgiriu buvo pasiektas visiškai Lietuvos aukščiausios lygos lankomumo rekordas – 10 000 žmonių. Klausimas tik kas ir kaip ten tuos tūkstančius suskaičiavo, turint omeny, kad ir 4000 į tribūnas netilpdavo, todėl rungtynes stebėdavo nuo žemės aplink stadioną. Bet kokiu atveju, šių dienų skaičiais matuojant, net ir tie 4000 ar 5000 tūkstančiai skamba kaip iš fantastinės knygos. Jei norite apie Romar sužinoti daugiau, siūlau du visai smagius, nostalgiškus tekstus. Vieną, iš Vakarų Ekspreso, skirtą Romar klubo dešimtmečiui, kitą – iš Mažeikiečiai.lt, parašytą po penkerių metų ir skirtą 15 metų komandos jubiliejui. Būtent jame yra rašoma, kad Amerikoje gyvenantis Marcinkevičius lyg ir buvo užsiminęs apie rimtesnį Mažeikių komandos gaivinimą, bet tas dalykas tik kalbomis kol kas ir liko. Kad ir kaip būtų, šie du tekstai bet kam, bent kiek lietuvišku futbolu besidominčiam yra tikra atgaiva. Beje, antrajame tekste yra pateikta tokia Marcinkevičiaus „užgaida“ (taip ji tekste įvardinta) – komandą burti visų pirma iš Mažeikių krašto futbolininkų. Nebloga užgaida, gaila, kad šiandien retai kam tokių užgaidų trūksta. Beje, Romar vaizdelių pilna Youtube, tad galite pasižiūrėti, kaip atrodė lietuviškas futbolas prieš 17 metų. Štai čia paspaudę, pamatysit Romar pergalę prieš Geležinį Vilką, rezultatu 9:0. O šalia rasite ir daugiau filmuotos medžiagos.  

Tuo tarpu šiandien Mažeikiai yra eilinis, vidutinio stiprumo A lygos klubas, apie savo priklausomybę per daug nepasakojantis. Būtent skyrėlio „apie mus“ šiandieninio klubo tinklapyje aptikti nepavyko. Tačiau pasikapstęs dar pora minučių, radau tokį darinį kaip VŠĮ Mažeikių Sporto Centras, kuris, kaip galima suprasti ir valdo futbolo klubą (krepšinio taip pat).

Na bet šis Centras mane pralinksmino savo šūkiu „Kartu mes galime daugiau!”, kuris yra tiksli kokių 6-7 metų senumo Swedbanko (tada dar Hansa banko) šūkio kopija. Kadangi prie to bankinio šūkio atsiradimo ir jūsų nuolankus tarnas yra asmeniškai prisidėjęs, tai dabar gali jaustis šiek tiek prisidėjęs ir prie Mažeikių Sporto Centro išvaizdos. Šūkio, aišku, negaila, bet kokį bankūcheną kaip kompensaciją mažeikiškiai ir galėtų atvežti.

Nustebino dar ir Mažeikių fanai, kurių tinklapis guli klubo svetainės „šaknyje“. Keistokas sprendimas, bet čia jau ne mūsų reikalas. Mažeikių fanai pratęsė animalistinę Lietuvos klubų gerbėjų liniją ir pasivadino „Žemaitijos lokiais“. O jei apie komandą žinių norisi dar daugiau – galite aplankyti jų skyrelį Wikipedijoje arba komandos profilį Facebook‘e, kuris yra gerokai aktyvesnis nei tikroji svetainė ar fanų skyrelis. Atrodo, visas diskusijas apie komandą perkelti į Facebook‘ą jau tampa tarp mūsų klubų madinga. Tiesa, dar galite pasitikrinti Mažeikių skyrių Futbolo enciklopedijoje.

Štai tiek naujienų. Nors ir visokiais būdais rengiausi šio penktadienio futbolo šventėse Marijampolėje sudalyvauti, panašu, kad šios pastangos nuėjo vėjais. Tad Marijampolėje manęs nebus (šiukštu, neišpirkit visų knygų, palikit ir man pora egzempliorių), bet jums vis tiek linkiu gero oro ir sėkmingo futbolo.

13 Responses to “Laukiam: Sūduva – Mažeikiai ir super knyga!”


 1. 1 Anonsas 2011-09-07 16:01

  Gal kas žinot kokia bus tos knygos kaina ir tiražas?

 2. 2 ponas pop 2011-09-07 16:21

  šitą klausimą geriau oficialiai sūduvai užduot. aš spėčiau kad kaina bus tarp 50 ir 100 lt (sunku įsivaizduot, kad tokio storio ir su tokiu fotkių kiekiu knyga galėtų kainuot pigiau), o tiražas, įtarčiau, bus irgi tokiems leidiniams standartinis – nuo 500 iki 1000 vienetų.

 3. 3 to ponas pop 2011-09-08 11:44

  O tu nesiruoši Marijampolės futbolui 100 meto jubiliejaus proga parašyt knygos? Sudėjus visus straipsniukus, įdomesnius komentarus, įspūdžius iš varžybų nebloga knygutė gautųsi. Laiko dar yra, rašyt įdomiai moki. Susimastyk :) 10 metų turėtų užtekt ir pasilaužymams, pasikuklinimams, abejonėms ir rašymui ;)

 4. 4 zinantis 2011-09-08 12:39

  maza detale – jau simet sukanka 102 metai, kai Marijampoleje zaidzia futbola. Taigi visi pavelavo arba nezinojo sio fakto.

 5. 5 ponas pop 2011-09-08 13:52

  oho:) jo, knygą parašyt minčių turiu, bet kol jos dar minčių formate tai nėra ką ir kalbėt apie tai. o tokiai post-factum kompiliacijai kuri čia minima apie kelis praėjusius metus – tai nė knygos nereikia. seniai galvojau sumest po sezono viską, kas buvo įdomiausia į pdf ir padalint per blogą. bet, kaip taisyklė, tokiam darbui tiesiog laiko pritrūkdavo.

  o kas liečia tuos metus – tai turėkit omeny, kad knyga jau pora metų guli stalčiuje. kaip supratau, knyga iš esmės parašyta jau buvo prieš krizę ir tada ją ketinta leist. bet stuktelėjo krizė ir leidyba dėl suprantamų priežasčių pora metų buvo atidėta. taip kad nereikia tokioje puikioje naujienoje ieškot nelabai reikšmingų trūkumų. nuo to knygos vertė nesumažės.

 6. 6 Anonimas 2011-09-08 18:43

  Knyga jau pardavime. Knygyne “Ei pelėda“ Kaina 70Lt. Be to knyga bus galima įsigyti jubiliejiniam renginyje

 7. 7 jotvingis 2011-09-08 18:53

  Spėju ne vienas ras save šios knygos puslapiuose ;) Geras daiktas. Tiražas 600 egz.

 8. 8 Varvalas 2011-09-08 21:43

  Jei nebus rašoma apie pono Pop’o blogą, tai knygą uždrausiu

 9. 9 jotvingis 2011-09-08 22:55

  Rašoma gal nėra, nežinau nes dar visos neperskaičiau, bet dėmesys parodytas.

  Pirmi tipo atsiliepimai :)
  http://www.suduvossakalai.lt/news.php?readmore=72
  aišku šio tinklaraščio autorius parašys geresnius

 10. 10 ponas pop 2011-09-09 00:29

  Nagi super! Aisku butu klaida jei knygos nepardavinetu ryt per rungtynes ir jei sio fakto nepranestu oficialioj svetainej kad marijampolieciai daugiau litu atsinestu – ne tik bilietui ir alui.

 11. 11 knutux 2011-09-09 05:52

  Gal kas nors žino apie galimybes tą knygą nusipirkti nevažiuojant į Marijampolę? Arba gal yra žmonių, kurie važiuos į Marijampolę ir norėtų pričiupti man vieną knygos egzempliorių? Aš kaip knygų apie lietuvišką futbolą kolekcininkas tikrai apsidžiaugčiau, galėčiau ir litu kitu daugiau sumokėti (už vargą).

 12. 12 gedas 2011-09-09 07:43

  už ką V.Liubšys diskvalifikuotas trejoms rungtynėms?

 13. 13 ponas pop 2011-09-09 07:56

  Knutux – reikalai klostosi taip, kad atrodo vis tik pavyks nusigaut iki suvalkijos sostinės. Tai jeigu pavyks – prigriebsiu tau knygą. O jei nepavyks šiandien – tai prigriebsiu kitą kartą.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama