Laukiam Sūduvos su Žalgiriu ir žvalgomės po kreivų veidrodžių karalystę

Skolinuos iš oficialios Sūduvos rungtynių anonsą, kad rungtynių laiko pakeitimo nepražiopsotumėt.

Šiokių tokių futbolo naujienų privirė per pastarąsias dienas.

Visų pirma šią savaitę buvo ištraukti LFF ketvirtfinalio burtai. Sūduvai teko visai neblogas varžovas – FBK. Nors visi prisimenam tą nevykusį pralaimėjimą Kaune, tačiau dabartinė Sūduva su FBK turėtų susitvarkyti be didesnių problemų. Juolab, kad bus žaidžiama iki pergalės – ką per tas rungtynes padarysi, tą ir turėsi. Visos rungtynės bus lošiamos lapkričio 2 dieną, trečiadienį, o Sūduva šį kartą važiuos Kaunan. Kitų rungtynių valanda yra aiški, o va kada nutiks FBK – Sūduvos varžybos kol kas lyg ir nepaskelbta. Nuojauta kirba, kad laikas bus panašesnis į Pakruojį ir Kėdainius (13 val.), nei Vilnių (18.30 val.). Žaidžiamos bus tik vienerios rungtynės – dėl to lyg ir būtų galima padiskutuot, tačiau turint omeny Lietuvos klubų žaidimo lygius, dvejos rungtynės ko gero iš tikro būtų gan absurdiškos. O va jau pusfinaliai vyks kitais metais – bet ši sistema mums gerai žinoma. Įdomu tai, kad pusfinalyje tikrai loš ir viena dabartinės I lygos komanda. Aišku, didelio mokslo nereikia, kad suprastum, jog tos poros nugalėtoja kitais metais jau turėtų būti A lygoje.

Taip. Antras mums labai svarbus reikalas yra šio sekmadienio rungtynės. Daug kas tą dieną A lygoje gali išsispręst, o mes žiūrėsim ar Sūduva sugebės savo likimą sudėliot savomis rankomis. Sūduva su Žalgiriu loš 17 valandą – tad būkit atsargūs, nes bent jau šią akimirką dauguma futbolinių interneto svetainių vis dar sako, kad rungtynės bus 15 val.. Aišku, ir kitų rungtynių rezultatai yra labai svarbūs komandų išsidėstymui lentelėje, tačiau jų baigtį ko gero lengviau nuspėt, nei mūsiškių. Kažkaip jaučia mano širdis, kad šį kartą ir vėl įvarčių nepamatysim, nebent Sūduva po pergalės prieš Atlantą bus užsiauginusi sparnus ir iš tikro eis tik pergalės. Tik Žalgiris taip pat nieko kito į Marijampolę neatvažiuoja – jie dar turi šansą laimėt auksinį medalį. Kai abi šios komandos į tarpusavio rungtynes žiūri štai taip rimtai – kažkaip dažniausiai viskas baigiasi be įvarčių.

Sakalai per pernykščio sezono rungtynes su Žalgiriu Vilniuje

O va štai lietuviško futbolo padangėje po liūdnos rinktinės žaidynių baigties po truputį sklando visokios populistinės šnekos ir diskusijos. Futbolo federacija rinktinės situaciją pakomentavo labai jau rezervuotai ir už tai mes jai rašome minusą. Kaip bežiūrėtum, padėtis iš tikro buvo įtempta, buvo daug keiksmų, verksmų ir grūmojimų kumščiais. Tuo tarpu federacija padėtį įvertino taupiai, lyg niekur nieko, paskleidė klasikinių priekaištų valdžiai ir paskelbė naujo rinktinės trenerio konkursą. Nors aš esu iš tų, kurie keiksmais federacijos adresu pernelyg nesisvaidė ir visokių nesąmonių apie lietuviško futbolo tragedijas nešnekėjo, tačiau dabartinė federacijos ramybė net ir mane stebina. Vis tik situacija tiesiog prašėsi bent jau emocingesnio įvertinimo, bet jau rimtesnio apsvarstymo. Situacija tiesiog reikalavo tam tikrų aiškesnių planų, pažadų ir lozungų. Net jei kilęs triukšmas ir nebuvo adekvatus realybei, bent jau iš viešųjų ryšių logikos federacijos veiksmai galėjo būti energingesni. Beje, naujausią interviu su Žutautu, matyt, jau skaitėt. Jei ne – galit tai padaryti štai čia.

Labiausiai mane pralinksmino Seime įsikūrusi grupė „Už Lietuvos futbolo ateitį“, kuri jau pirmą savo gyvenimo dieną pradėjo drūčiau nusišnekėti. Pirmu numeriu savo tiksluose ši grupė įvardino siekį „stiprinti parlamentinę už futbolo plėtrą Lietuvoje atsakingų institucijų veiklos kontrolę“, o vienas jos narys pradėjo paistyti apie tai, kaip griebs į nagą futbolo federaciją. Protingesni žmonės tuoj pat jam atšovė, kad toks parlamentaro noras gali baigtis UEFA sankcijomis tam pačiam Lietuvos futbolui, nes toji organizacija nelabai toleruoja valdžios norus kontroliuoti šalių futbolus. Ši grupė taip pat ketino „prižiūrėti Lietuvos futbolui strategiškai svarbių infrastruktūrinių projektų įgyvendinimą“. Kadangi visi žinome kaip buvo įgyvendinamas didžiojo stadiono statyba Vilniuje, minėtieji Seimo veikėjai galėjo apturėti bent lašelį gėdos ir tokių dalykų savo programoje net neminėti. O gal tai ir yra tikrasis šitos organizacijos atsiradimo tikslas – dar vienas lobistinis įrankis prie stadionų statybos piniginio lovio.

Aišku, jei atidžiau paskaitytume tos grupės narių vardus ir pavardes, galėtume rimtai suabejoti, ar čia yra tie žmonės, kurie gali įvesti tvarką Lietuvos futbole, sutvarkyti visokias korupcijas ir šiaip prasklaidyti įvairius tamsumus. Labai jau nemažai toje grupėje visokių žymių nusišnekėtojų, kyšių ėmimais kaltintų ir šiaip į visokias nešvarias istorijas įsipainiojusių. O kadangi ten yra ir veikėjų, kurie sporto reikalus Seime yra tvarkę, tai jie gal galėtų patys prieš veidrodį atsistoti ir savęs paklausti, kodėl iki šiol pirštų dėl Lietuvos futbolo nekrutino.

Ai, tiesa, berods buvo šiemet kai kurie Seimo nariai futbolo kontekste paminėti, kai vienas keistas klubas užsimanė pasivadinti „Žalgiriu“. O jei jau rimtai šitą kalbą užbaigiant, tai galime šimtu procentų garantuoti, kad šitos organizacijos atsiradimas yra totalus viešųjų ryšių veiksmas, atliktas pasinaudojus visuomenėje „karšta“ tema, kad kai kurių niekur kitur pasižymėti nesugebančių veikėjų vardai žiniasklaidoje prasisuktų. Baigsis futbolo sezonas, ateis žiema, o pavasarį šito „parlamentinio“ darinio net patys jo dalyviai nebeprisimins. O jei ne – tai jos nariai garantuotai susiries, kai ateis laikas spręsti, kurios partijos proteguojamam verslui suteikti teisę pastatyti kokį nors „Lietuvos futbolui svarbų infrastruktūros vienetą“.

Koks yra už futbolą atsakingų organizacijų požiūris į lietuvišką futbolą puikiai parodo kitas šio savaitgalio nutikimas. Iš pirmo žvilgsnio – labai gražus ir sveikintinas. Tačiau giliau pasigilinus – toks pats kreivų veidrodžių karalystės nutikimas kaip ir visa kita.

Žodžiu taip. Vilniuje šiuo metu vyksta žmogaus teisių reikalams skirtas kino festivalis „Nepatogus kinas“. Ir kaip sykis šį sekmadienį nutiks kino vakaras, skirtas tamsiems futbolo užkaboriams. Šis reikalas prasidės 16 val. „Lofte“ ir jo metus bus parodyti trys užsienietiški dokumentiniai filmai (apie Kolumbijos, Čekijos ir Ukrainos futbolo reikalus). Bus diskusija, kurioje dalyvaus pats Liutauras Varanavičius, Žalgirio direktorė Vilma Venslovaitienė ir Nerijus Kesminas. Bus galima paspardyti kamuolį ir pažaisti stalo futbolą. Visa tai baigsis link vidurnakčio. Vieno iš filmų treilerį galite pažiūrėti žemiau.

Iš pirmo žvilgsnio – baisiai smagu. Nepamenu, kad Lietuvoje kada būtų buvęs koks nors kino ar šiaip kultūrinis veiksmas, pašvęstas futbolui. Tema taip pat pakankamai aktuali – viešų ir „priebokalinių“ šnekų apie korupciją Lietuvos futbole yra daugiau, nei padoraus paties futbolo analizavimo. Valio!

Tik va, aš galvoju – kam po galais tas renginukas yra skirtas? Juk tikrieji Lietuvos futbolo gerbėjai, tie kam iš tikro dėl apverktinos šio žaidimo padėties Lietuvoje širdį skauda yra tie, kurie kantriai vaikšto į stadionus to paties lietuviško futbolo žiūrėti. Bet juk kino apie futbolą fiesta vyksta kaip sykis tą dieną ir tomis valandomis, kai bus žaidžiamas vienas svarbiausių A lygos sezono turų. Tai ar aš eisiu padiskutuot su Liutauru Varanavičiumi ir Neriju Kesminu, kai 17 valandą prasideda Sūduvos ir Žalgirio rungtynių transliacija per TV?

Va taip mes ir gyvenam. Lyg kokiam beprotnamyje. Bandom su žmonėm diskutuot apie futbolą tuomet, kai tie žmonės turėtų sėdėti stadionuose. Arba bent jau turėtų būti skatinami į stadionus žygiuot.

Asmeniškai man būtų smagu, jei Liutauras Varanavičius būtų atsisakęs dalyvauti šioje diskusijoje, dėl to, kad jam būtinai reikia pamatyti lemiamas A lygos rungtynes Marijampolėje, Tauragėje, Alytuje, Mažeikiuose ar Kaune (žinotų, Varanavičius kaip žmonės, nepaisant visos jo adresu siunčiamos kritikos, spokso ir džiaugiasi matydami jį kad ir kokiam Marijampolės stadione). Suprantu, tokia mintis skamba patetiškai ir graudžiai, nes dalyvauti minėtoje kino apie futbolą fiestoje žymiai labiau apsimoka. Ypač žvelgiant iš viešųjų ryšių požiūrio. Juk faktas – ten greičiausiai bus ir daugiau Čempionaų lygą mėgstančių popžvaigždžių. Ir toji Seimo grupė ko gero ateis „pareigos atlikti“. Žiūrėk – dar gal ir į kokį žurnalą „Žmonės“ reportažas pateks. Faktas – žurnalistų bei fotografų ten tikrai bus daugiau, nei Lietuvos stadionuose tuo pat metu. Tad piaras čia garantuotas. Taip turėtum racionaliai svarstyt.

Bėda tik ta, kad nelabai aišku, kas čia bus „piarinama“. Pašnekėsim apie korupciją Kolumbijos futbole su žmonėmis, kurie futbolą tik per teliką ir tėra matę? O jei stadione – tai garantuotai ne Lietuvos. Trumpai tariant, tas smagus renginys su lietuvišku futbolu ir jo reikalais neturi nieko bendra. Gerai, kad jis vyksta. Lieva, kad jis vyksta tuomet, kaip ir vienas iš finalinių A lygos turų. O dar lieviau, kad LFF svetainė jam dėmesio skiria daugiau nei tam nelaimingam A lygos turui. Taip, taip – šnekom, o ne darbais mes tą Lietuvos futbolą mylim!

Reklama

7 Responses to “Laukiam Sūduvos su Žalgiriu ir žvalgomės po kreivų veidrodžių karalystę”


 1. 1 UCCM 2011-10-23 09:23

  Ši kritika Varanavičiui dėl to Lofto labai teisinga bendrai paėmus (labai panašu į tai, ką galvoju aš apie tai). Tik vienas dalykas. Bent jau du kiti dalyviai diskusijų, kaip man žinoma, stengsis srimgalviais į ją atskrieti iš Marės. Aš, jei pavyks, taip pat. Todėl bent jau į tą vakarinę dalį šansas patekti yra.

 2. 2 Liutauras Varanavicius 2011-10-23 12:37

  Šiaip aš ir paprašiau nukelti diskusiją, kad visi spėtumėm iš Marijampolės… O sutikau ten klabėti tik todėl, kad noriu pakviesti žiūrėti futbolą stadione o ne kino filme :-)

 3. 3 ponas pop 2011-10-23 14:14

  Viskas ore! Likimo ironija yra ta, kad as pats turesiu futbola per telika ziuret:) zodziu, neieiskok krislo kito aky kai pas tave pati rastas guli!

 4. 4 voleur 2011-10-23 18:26

  na ir rungtynės smagios :) nuotaiką į sezono galą visai pataisė :) dar tegul ir ekrana patiesia ir bus šaunu :) lauksim su viltim kito sezono :)

 5. 5 Anonsas 2011-10-23 19:32

  Dėkui vyrukams už kovą, tik gaila kad per vėlai atradom žaidimą…

 6. 6 Anonsas 2011-10-23 19:56

  Oj laukia dilema komandos vadovų. ką pasirinkti: palikti tą patį pagrindą pasistiprinant pora žaidėjų, ar apšaudyt dublerius? Štai kur klausimas :)

 7. 7 vietinis 2011-10-23 20:01

  nei vienais metais neislaikydavo jie pagrindo ir nepasistiprindavo, kad ir kaip akivaizdu butu jog to reikia. speju jog ir siemet taip pat bus :) nors gal kazkas nutiks kitokio tarpsezonio metu :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama